ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/12/2022, 10:34

Charles III wrote:
Sada se pokazuje da je povlačenje iz Hersona ipak bila greška posebno u operativno-taktičkom smislu, jer bi ukrajincima trebalo još najmanje 3 mjeseca i veći broj snaga da oslobode Herson.

Zanima me što mislite o ovoj tezi?

Srbi se tješe da je bio to nužan potez.
Ja bih se složio sa Dijagramom, da je tu Rusima u ovom stanju bio nužan potez, tako da su spasili najbolji dio vojske od uništavanja, a politički popušili najveći grad koji su osvojili i nabrijali su Ukraince.
Jer Rusi nisu imali laku odstupnicu kod Hersona. Da je kojim slučajem došlo do nekog proboja, nebi mogli kao kod Izjuma uteći(iako su i tamo ostavili stotine tenkova i oklopnih vozila ali su vojnici utekli).
Ovdje bi svi bili zarobljeni/uništeni i još i puno puno više tehnike. Ovako su se povukli uz dosta manje gubitke i sačuvali tu vojsku.

AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/12/2022, 10:37

gori ogroman šoping centar u Moskvi. Šteta možda čak i 2-3 milijarde kn
ima dosta požara zadnje vrijeme po Rusiji, po šoping centrima, i tvornicama,

naravno da ništa ovo nije slučajno. u Rusiji žive doslovno milijuni potomaka etničkih Ukrainaca, neki su asimilirani u Ruse ili su lojalni Moskvi ili šute (kao što ima doslovno milijuna etničkih Rusa u Kijevu, Odesi, Dnjipru i isto tako se ratuju za Ukraince, lojalni su Kijevu itd), međutim dio tih Ukrainaca sigurno izvodi ove sabotaže.

Da se primjetiti da takvih sabotaža ima pun k manje u Ukraini, ako i išta.. ima nešto špijuna, ali većina je do sada pohapšena

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/12/2022, 10:44

Čini se da je situacija po Ukre sve teža u Soledaru. Usljed ogromnih gubitaka sa fronta povlače dva bataljuna u sastavu 93 mehanizovane brigade zadužene za odbranu Soledara.

Ne moram posebno naglašavati kakve bi posljedice pad Soledara imao i po samu odbranu Bakhmuta.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 9/12/2022, 11:11

AssadNaPodmornici wrote:
Charles III wrote:
Sada se pokazuje da je povlačenje iz Hersona ipak bila greška posebno u operativno-taktičkom smislu, jer bi ukrajincima trebalo još najmanje 3 mjeseca i veći broj snaga da oslobode Herson.

Zanima me što mislite o ovoj tezi?

Srbi se tješe da je bio to nužan potez.
Ja bih se složio sa Dijagramom, da je tu Rusima u ovom stanju bio nužan potez, tako da su spasili najbolji dio vojske od uništavanja, a politički popušili najveći grad koji su osvojili i nabrijali su Ukraince.
Jer Rusi nisu imali laku odstupnicu kod Hersona. Da je kojim slučajem došlo do nekog proboja, nebi mogli kao kod Izjuma uteći(iako su i tamo ostavili stotine tenkova i oklopnih vozila ali su vojnici utekli).
Ovdje bi svi bili zarobljeni/uništeni i još i puno puno više tehnike. Ovako su se povukli uz dosta manje gubitke i sačuvali tu vojsku.
Tocno, mozda ukrajinci ne bi oslobodili Herson ni za tri mjeseca ali svakako bi unistili rusima ponajkvalitetnije ljudstvo.

Mogli su ih povuci cim je padao Kupjansk i par dana kasnije i Izjum.

Mogli su stici izvuci vojsku i poslati na sjever te uspostaviti crtu na Oskilu koji bi bio teska prepreka za ukrajince.

Mogli su time mozda zadrzati i Liman.

Mozda je to lakse razumjeti na manjem broju , recimo jedan BTG u napadu ostvari odlican uspjeh s jednom satnijom, prodru desetak 

kilometara iza neprijateljskih crta, formiraju brzu kruznu obranu na primjerice dobrom terenu, nekakvoj uzvisini s puno prirodnih zaklona.

Ostali recimo zakazu i ne pomaknu se ni centimetra tako da satnija A ostaje u dubini neprijaterljskog teritorija.

Ona drzi neku kotu ili moze to biti manje selo, moze se uspjesno braniti neko vrijeme, u teoriji joj se moze dostaviti nesto municije i hrane ali uz veliki rizik.

Radi se o elitnoj satniji, najbolji ljudi, ostaju tamo neko vrijeme, daljnje prodiranje je nemoguce, polozaj satnije je besmislen, nema nikakvu perspektivu.

Napadaju ih, postupno unistavaju, oni se zestoko brane, skupo prodaju kozu, nanose gubitke neprijatelju.

Je li mudro ostaviti ih tako da iskrvare i naprosto budu unisteni ili ih povuci i koristiti drugdje na perspektivnom pravcu u koordinaciji s drugim postrojbama.

Odgovor je jednostavan.

Pogotovo ako se zna da je rusima nedostajalo  ljudstva ,pogotovo sposobnog, posvuda, padale su crte, gubili se gradovi itd.

Vidim gore mapu koju je postavio Hektorovic, Utvrdjivanje crta obrane u Donbasu.

Vidi se da Surovikin ocekuje kao realan razvoj situacije dodatno gubljenje teritorija i utvrdjuje crtu iza sadasnje.

Pokusava dobiti racionalnu, kako tako utvrdjenu obranu, uz naravno prirodne fortifikacijske prepreke .

Vidljiv je takodjer pokusaj dodatnog skracenja crte, ona je gotovo ravna sto ukazuje na to da ljudstva jos uvijek kronicno nedostaje.

Drago mi je vidjeti takvu crtu obrane rusa jer je sve bliza onoj mojoj za koju ustvrdih da je donekle realna i rusima moguce obranjiva.

Realan mu je pad Svatova ali pokusat ce zadrzati daljnji prodor prema Starobilsku.

Takodjer smatra da ce se gradovi odrzati, Severodonjeck i Lisicansk.

Vrijeme ce pokazati hoce li rusi uspjeti zadrzati ukrajince na utvrdjenoj obrambenoj crti ili s druge strane hoce li je ukrajinci probiti

te time ugroziti i vjerojatno vratiti i Starobilsk i ugroziti Donjeck sa sjevera.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/12/2022, 13:02

Da momci,

ali ako padne Jug Ukrajine ove zime, onda će se postaviti pitanje je li to povlačenje iz Hersona bio pametan potez?

Realno, Ruje su se mogle držati, blato i zima bi im bili saveznici, pomoć bi stizala. Možda bi se i lakše obranio Jug da je Herson izdržao do proljeća.

Ovako ja ne vidim (osim političkim putem) kako Ruje mogu obraniti Jug (potez Krim - Donbas).

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/12/2022, 13:07

K`o što rekoh mislim da se Ukrima Jug Ukrajine (Jug = potez od Krima do Donbasa) nudi na dlanu.  Ukri su strpljivi i ne srljaju, al realno, ne vidim kako ovo Rusi mogu zadržati do daljnjega.

U zadnje vrijeme su bilježena povlačenja određenih ruskih postrojbi s juga i zanimljivo ne povlače se na Krim, već prema Mariupolju. Navodno se mnogi od njih boje da bi u slučaju da Ukri krenu u brzu ofenzivu, Krim mogao postati od safe heavena jedno vrlo nesigurno mjesto. Kerčki most pod paljbom, voda i struja možda blokirani, Ukri kakvi jesu ne bi me čudilo i da na Krim jurnu. 

Sve u svemu, u Rusa su velike oči.

Ameri su neki dan objavili da nema ni govora o tome da će podržati vraćanje Krima Rusiji. Krim je strateški vrlo važan i SAD ga želi u Ukrajini. Krim je ruski fiksni nepotopljivi nosač aviona i tko kontrolira Krim kontrolira Crno more. Rusi to dobro znaju. Bez Krima Rusi će biti samo neki zapečak Crnog mora. Postat će nebitni ko u Baltiku. I jedno i drugo od sovjetske bare do NATO jezera.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/12/2022, 13:18

Charles III wrote:Da momci,

ali ako padne Jug Ukrajine ove zime, onda će se postaviti pitanje je li to povlačenje iz Hersona bio pametan potez?

Realno, Ruje su se mogle držati, blato i zima bi im bili saveznici, pomoć bi stizala. Možda bi se i lakše obranio Jug da je Herson izdržao do proljeća.

Ovako ja ne vidim (osim političkim putem) kako Ruje mogu obraniti Jug (potez Krim - Donbas).

treba prvo pasti Jug Ukraine.
lakše braniti Jug Ukraine ako ti je sa zapadne strane Dnjepar nego da su ti najbolje jedinice sa druge strane Dnjepra gdje im je sjebana logistika i onda tek njihovim vjerojatnim uništavanjem puno lakše bi pao Jug Ukraine.
Ovako oni utvrđuju se na mogućim pravcima proboja UKR vojske, čak i grade drugu liniju obrane prema Krimu tipa ako padne Jug.
Rusi planiraju maznuti eventualno Bahmut valjda dokle imaju ove nesretne plaćenike da ginu čisto da barem sebe uvjere da su ostvarili barem jednu pobjedu u pola godine. Zaista došli su ulaza u sami grad, ali puno lakše se braniti u gradu, toplije ti je, uvijek se možeš u nekom podrumu grijati, nego vanka na polju gdje će Rusi ostati. Ukr komanda do sada se ponašala sa nekom logikom, Ruska čak i nije. Surovikin je malo promjenio taktiku i strategiju, valjda je objasnio Ruskom vodstvu kakvo je stanje, da nema ništa od osvajanja Ukraine, da im eventualno može zadržati ponešto osvojenog teritorija da Rusi to iskoriste kao pregovaračku polugu da završe rat.
Ono sa Bahmutom nema smisla vjerojatno zapovjednik Wagnera je Putinu obećao Bahmut i ovi jurišaju .

Mogu samo ovako "taktizirati preko foruma", ali na mjestu Ukrainaca bi sačekao da padne snijeg i onda se povukao sa ostatkom vojske u grad , a pri tome uništio one rovove koji valjaju, eno ih Rusima neka se smrzavaju u okolici grada.
Ukrainci se mogu grijati u gradu, ipak je to grad od 70 000 stanovnika, (iseljenih), i čuvao bih bokove da ga ne okruže. I neka ovi ginu. Ukr artiljerija stoji iza grada, one 155mm artiljeria.
Amerikanci razmišljaju hoće li slati "cluster amunition" koje Rusi koriste, ali Ameri su ih prestali koristiti, međutim imaju na tisuće i tisuće takvih projektila dometa par desetaka km koji se mogi ispaljivati iz HIMARSa.. sa time neka samo sole dan-noć okolicu Bahmuta sa kojom Rusi napreduju.. to su Ameri trebali još jučer poslati...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


michaellcmacha and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/12/2022, 13:27

Da, mora se priznati da je Surovikin podosta popravio rusku izvedbu. Je li došao prekasno, saznat ćemo dogodine.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 9/12/2022, 14:57

Charles III wrote:Da momci,

ali ako padne Jug Ukrajine ove zime, onda će se postaviti pitanje je li to povlačenje iz Hersona bio pametan potez?

Realno, Ruje su se mogle držati, blato i zima bi im bili saveznici, pomoć bi stizala. Možda bi se i lakše obranio Jug da je Herson izdržao do proljeća.

Ovako ja ne vidim (osim političkim putem) kako Ruje mogu obraniti Jug (potez Krim - Donbas).
Evo yoda je dolje odgovorio sto bih i sam rekao.

Inace rusi su napali ukrajinu s ubjedjenjem da sigurno mogu pobijediti, da to uopce nije upitno, samo vremenski moze trajati

pet dana ili cijeli mjesec, najvise dva.

To nije bio pametan potez, i nakon toga tesko je njima sad raditi pametne poteze sto god ucinili.

Tesko je raditi nesto pametno kada napravis veliku glupost.

Vidljiva je teznja rusa za nekim pregovorima i momentalnim primirjem.

Rado bi napravili pauzu dok se stanje ne popravi u njihovu korist ako je to moguce.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/12/2022, 15:34

Ukri će napraviti nepopravljivu grešku ako dadnu Rusima predah preko zime. Ak zaista žele imati bolju pregovaračku poziciju neg što je trenutna, morali bi krenuti u novu kontru. ASAP

Ak to ne urade, više nikad neće biti u mogućnosti ostvariti pobjede koje su ostvarili u Kharkiv oblasti i oko Limana. Time bi Rusi de facto ostvarili što su i htjeli - pripojili pozamašan komad Ukrajine sa geo-strateškom značajkom dominacije nad sjevernim djelom Crnog mora.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/12/2022, 19:31

AlfaOmega wrote:Ukri će napraviti nepopravljivu grešku ako dadnu Rusima predah preko zime. Ak zaista žele imati bolju pregovaračku poziciju neg što je trenutna, morali bi krenuti u novu kontru. ASAP

Ak to ne urade, više nikad neće biti u mogućnosti ostvariti pobjede koje su ostvarili u Kharkiv oblasti i oko Limana. Time bi Rusi de facto ostvarili što su i htjeli - pripojili pozamašan komad Ukrajine sa geo-strateškom značajkom dominacije nad sjevernim djelom Crnog mora.

Harkiv i Liman nisu bili utvrđeni, plus obrana je bila slaba zbog manjka ljudstva.

Sad je teže tako napredovati pošto su se krenuli utvrđivati.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/12/2022, 01:34

Charles III wrote:Da, mora se priznati da je Surovikin podosta popravio rusku izvedbu. Je li došao prekasno, saznat ćemo dogodine.

Po nekima je Suriovikin naspram Lapina i Žuraleva ko Mercedes naspram Lade.

Lapin i Žuralev su doslovno spržili ofenzivni potencijal 1/2 Ruske vojske u prva 3 tjedna rata. Spržili dvije najjače vojne oblasti, zapadnu i središnju.


Dečki su sproveli žestoku demilitarizaciju Rusije umjesto Ukrajine.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/12/2022, 02:35

AssadNaPodmornici wrote:
Amerikanci razmišljaju hoće li slati "cluster amunition" koje Rusi koriste, ali Ameri su ih prestali koristiti, međutim imaju na tisuće i tisuće takvih projektila dometa par desetaka km koji se mogi ispaljivati iz HIMARSa.. sa time neka samo sole dan-noć okolicu Bahmuta sa kojom Rusi napreduju.. to su Ameri trebali još jučer poslati...
Nije to neko rješenje. Ne koristi se to tako nego za napravit zastoj na prometnicama, aerodromima, vojarnama, općenito pravcima djelovanja vojne sile suprotne zaračene neprijateljske strane. Ništa previše bitno vojno ne dobivaš šta bi to bacao po tamo nekim odrpancima u rovovima.

Ima ona vrsta šta ide na oklopna vozila kad se ispali u neku zonu di su ista. To već ima nekog vojnog smisla a s obzirom na situaciju tamo i da fali klasičnih granata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/12/2022, 15:15

Iz Kine zadnjih dana u Rusiju dolaze teretni avioni, samo što nije oružje nego komunikacijska oprema.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/12/2022, 15:18

Iran će navodno dobiti jako veliku pošiljku Su-35

https://www.thedrive.com/the-war-zone/pilot-training-indicates-russia-will-deliver-su-35s-to-iran-next-year


U igri su još i PZO sustavi, Ka-52,...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/12/2022, 16:57

Jebiga ima i RU saveznike. Iz Kine ne ide municija i oružje nego oprema za vojnike, odjeća, obuća, evo i komunikacijska oprema. ja bih dodao moožda čak i čipovi za vojnu tehniku, iako ne znam kakvo je stanje sa kinom i čipovima jer oni su sami ovisili o tajvanu koji ih je odjeba zbog prijetnji ratom(na tajvanu se proizvodi cca 80% svjetskih čipova)

osim toga nema nekih vijesti o fronti, probojima na fronti, čak niti puno videa gubitaka, nešto starih izleti.
čak nema niti velikih Ruskih samoubilačkih napada kod Bahmuta..

ja iskreno očekujem UKR ofenzivne akcije kada se za par tjedana smrzne tlo, svi analitičari se slažu, ne smije se dati Rusima da "mirno prezime" , jer ipak je to ogromna država, sa velikim industrijskim kapacitetima(vojnim), ogromnim prihodima od nafte, tako da iako je Rusija  "demilitarizirana" za daljnje osvajanje Ukraine ali za neku pasivnu obranu Rusi imaju dovoljno resursa..., Rusi će igrati na šemu da zadrže što više osvojenog i tako prežive 2023 godinu , i nakon toga pritisnu Ukrainu i zapad koji financira UKR na pregovore gdje bi se Ukrainci trebali odreći nekog teritorija makar..

edit: u suštini i Strelkov je dao sličan izvještaj kao i ja sada

pa pročitajte, velika većina vas razumije Eng jezik , ne moram prevoditi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/12/2022, 17:01

AssadNaPodmornici wrote:Jebiga ima i RU saveznike. Iz Kine ne ide municija i oružje nego oprema za vojnike, odjeća, obuća, evo i komunikacijska oprema. ja bih dodao moožda čak i čipovi za vojnu tehniku, iako ne znam kakvo je stanje sa kinom i čipovima jer oni su sami ovisili o tajvanu koji ih je odjeba zbog prijetnji ratom(na tajvanu se proizvodi cca 80% svjetskih čipova)

osim toga qnema nekih vijesti o fronti, probojima na fronti, čak niti puno videa gubitaka, nešto starih izleti.
čak nema niti velikih Ruskih samoubilačkih napada kod Bahmuta..

ja iskreno očekujem UKR ofenzivne akcije kada se za par tjedana smrzne tlo, svi analitičari se slažu, ne smije se dati Rusima da "mirno prezime" , jer ipak je to ogromna država, sa velikim industrijskim kapacitetima(vojnim), ogromnim prihodima od nafte, tako da iako je Rusija  "demilitarizirana" za daljnje osvajanje Ukraine ali za neku pasivnu obranu Rusi imaju dovoljno resursa..., Rusi će igrati na šemu da zadrže što više osvojenog i tako prežive 2023 godinu , i nakon toga pritisnu Ukrainu i zapad koji financira UKR na pregovore gdje bi se Ukrainci trebali odreći nekog teritorija makar..

Taj NG-1 je neperspektivan na zapadu zbog niskog protoka (maksimalno nekih 15Mbps), a Rusima očajno treba za uspostavljanje suvremenog real-time battle management sustava.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 10/12/2022, 17:16

Hektorović wrote:
Iran će navodno dobiti jako veliku pošiljku Su-35

https://www.thedrive.com/the-war-zone/pilot-training-indicates-russia-will-deliver-su-35s-to-iran-next-year


U igri su još i PZO sustavi, Ka-52,...

Da li će Saudijska Arabija priznati Izrael: Zauzvrat traže jačanje veza sa SAD-om, oružje i nuklearni program



https://www.klix.ba/vijesti/svijet/da-li-ce-saudijska-arabija-priznati-izrael-zauzvrat-traze-jacanje-veza-sa-sad-om-oruzje-i-nuklearni-program/221207038

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 10/12/2022, 17:18

Sve ovo ide u pravcu daljnjeg jačanja izraelsko-ukrajinskih veza.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/12/2022, 01:00

Iako danas nije bilo nekih značajnih događaja na fronti, međutim Ukrainci su kao i svaki dan izvršili nekoliko udara HIMARS projektilima.
However razlika je sada, što na nekoliko različitih lokacija je izašlo više videa , ili telegram postova Rusa gdje govore o žrtvama, požarima, iskopavanju iz ruševima i udarima projektila.. na 3-4 mjesta.. tako da danas je sigurno u pozadini pun k Rusa izbačeno iz stroja i to po 40-50 pa i 100km udaljenosti iza prve linije fronta.
https://twitter.com/NOELreports
Pogledajte zadnjih nekoliko twetova(trenutno je 11.prosinca taman prošla ponoć), i to na twetovima video snimke i telegram komentari direktno sa Ruske strane..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/12/2022, 16:57

Ukrajinci tuku baze u dubokoj pozadini, tako najlakse eliminiraju neprijatelja bez ikakvog rizika.

Rusi ce morati spavati razbijeni na proste faktore, dva u jednu kucu, tri u drugu, poneki u supu ili svinjac:)

Takodjer ocito se ima municije za ovakvu udaljenost.

Treba razbiti i novopridosle, a za to je nuzno eliminirati tridesetak tisuca vojnika.

Nije to lak posao.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum