ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 16/9/2022, 06:56

Iz gledišta vojne industrije - jebeš kapitulaciju, to ni profitabilno. Ustvari, to više ni samo stav vojne industrije, neg i globalne politike. Isto ka i sa koronom.

AlfaOmega

Posts : 10214
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 07:47

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/putinova-vojska-se-pohvalila-da-je-izvrsila-raketni-udar-na-teglenicu-specijalnih-ukrajinskih-snaga-na-rijeci-dnjepar-a-pogledajte-sto-su-zapravo-pogodili-1224631

 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602   Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 16/9/2022, 08:13

Šandor Winnetou wrote:https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/putinova-vojska-se-pohvalila-da-je-izvrsila-raketni-udar-na-teglenicu-specijalnih-ukrajinskih-snaga-na-rijeci-dnjepar-a-pogledajte-sto-su-zapravo-pogodili-1224631

 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602   Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602
kako to da naš iranac ne komentira detaljnije razvoj događanja na sjeveroistoku ukrajine... zar nije on detaljno unazad 10-15 dana obavješćivao forumaše o ruskom napredovanju baš kod i oko harkiva

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 16/9/2022, 08:55

Kherson, Miha. Kharkiv je bija dosta statičan do pri kontre. 😏

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10214
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/9/2022, 10:08

T. wrote:
Bakhmut je pred padom u ruske ruke

by T. Thu 28 Jul - 23:08
Rusi u međuvremenu uzimaju bakhmut...

lol! 
Tip već dva mjeseca trubi da Bakhmut pada, možda je to ringov alternativni account  :D
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/9/2022, 11:13

Inače, baš Bakhmut može biti znak kako se promijenio odnos snaga na fronti, Rusi ga baš nikako ne mogu osvojiti iako im je to glavni proklamirani cilj (nakon Luhanske, osvojiti Donjecku oblast), a sjevernije su nedavno izgubili bitku za Siversk gdje su borbe trajale od srpnja. Prije tjedan dana Rusi su priznali da se povlače iz predgrađa Siverska kako bi utvrdili Lisičansk.

HIMARS je definitivno promijenio tijek rata, točno u tom razdoblju su Ukri počeli njima tući i razvaljivati rusku logistiku. U istom razdoblju su cijene nafte pale za četvrtinu (s 120 na 85$), a Rusi ju mogu prodavati Indiji i Kini samo uz popust. Perfect storm za Ruse trenutno.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 11:21

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/putinova-vojska-se-pohvalila-da-je-izvrsila-raketni-udar-na-teglenicu-specijalnih-ukrajinskih-snaga-na-rijeci-dnjepar-a-pogledajte-sto-su-zapravo-pogodili-1224631

 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602   Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602
kako to da naš iranac ne komentira detaljnije razvoj događanja na sjeveroistoku ukrajine... zar nije on detaljno unazad 10-15 dana obavješćivao forumaše o ruskom napredovanju baš kod i oko harkiva
iranac je nestao s neta sve dok su ukri napredovali. Sad kad su stali eto njega ali bez uobičajnih mantri. Trenutno je svetozar za to zadužen.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 11:30

Piglet wrote:Inače, baš Bakhmut može biti znak kako se promijenio odnos snaga na fronti, Rusi ga baš nikako ne mogu osvojiti iako im je to glavni proklamirani cilj (nakon Luhanske, osvojiti Donjecku oblast), a sjevernije su nedavno izgubili bitku za Siversk gdje su borbe trajale od srpnja. Prije tjedan dana Rusi su priznali da se povlače iz predgrađa Siverska kako bi utvrdili Lisičansk.

HIMARS je definitivno promijenio tijek rata, točno u tom razdoblju su Ukri počeli njima tući i razvaljivati rusku logistiku. U istom razdoblju su cijene nafte pale za četvrtinu (s 120 na 85$), a Rusi ju mogu prodavati Indiji i Kini samo uz popust. Perfect storm za Ruse trenutno.
ljiepo sažeto :tu :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 11:37

I dok mnogi analitičari reakciju ruske vojske opisuju kao bijeg, Kadirov je pak na Telegramu ustvrdio da se Rusija ne povlači, već provodi suptilnu vojnu taktiku i strategiju".


https://m.vecernji.hr/vijesti/kadirov-o-bjezanju-ruske-vojske-pred-ukrajinskom-protuofenzivom-to-su-taktike-i-strategije-1617495



 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602 

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 16/9/2022, 12:01

DA, Rusi nisu u stanju uzeti liniju Seversk - Soledar - Bahmut 
Premalo ljudstva to im je problem. Sa 170 000 protiv Ukrajine se ne može ratovati. 
Oni ako misle nešto da urade moraju poslat mnogo više vojske
Ukri s druge strane imaju oko 750 000 vojnika raznih profila, kao i mnogo plaćenika sa Zapada
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by marcellus 16/9/2022, 12:08

Šandor Winnetou wrote:I dok mnogi analitičari reakciju ruske vojske opisuju kao bijeg, Kadirov je pak na Telegramu ustvrdio da se Rusija ne povlači, već provodi suptilnu vojnu taktiku i strategiju".


https://m.vecernji.hr/vijesti/kadirov-o-bjezanju-ruske-vojske-pred-ukrajinskom-protuofenzivom-to-su-taktike-i-strategije-1617495



 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602 

suptilnost mu je srednje ime

inače ti ruski čečeni imaju istu priču ko naši čejeni

ono, nije bežanija nego je to strategija, taktika, genijalna zamisao da zajebu neprijatelja... tako što će se vratit doma i idućih 50 godina papagajit o dogodine u Kninu / Krimu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 12:16

marcellus wrote:
Šandor Winnetou wrote:[size=41]I dok mnogi analitičari reakciju ruske vojske opisuju kao bijeg, Kadirov je pak na Telegramu ustvrdio da se Rusija ne povlači, već provodi suptilnu vojnu taktiku i strategiju".[/size]


[size=41]https://m.vecernji.hr/vijesti/kadirov-o-bjezanju-ruske-vojske-pred-ukrajinskom-protuofenzivom-to-su-taktike-i-strategije-1617495[/size]



[size=41] Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602 
[/size]

suptilnost mu je srednje ime

inače ti ruski čečeni imaju istu priču ko naši čejeni

ono, nije bežanija nego je to strategija, taktika, genijalna zamisao da zajebu neprijatelja... tako što će se vratit doma i idućih 50 godina papagajit o dogodine u Kninu / Krimu
ono cunning plan :D

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 12:18

Ringo10 wrote:DA, Rusi nisu u stanju uzeti liniju Seversk - Soledar - Bahmut 
Premalo ljudstva to im je problem. Sa 170 000 protiv Ukrajine se ne može ratovati. 
Oni ako misle nešto da urade moraju poslat mnogo više vojske
Ukri s druge strane imaju oko 750 000 vojnika raznih profila, kao i mnogo plaćenika sa Zapada
eto ti si idealan za popunu ruskih plaćenika, možeš kod islamdžije kadirova  ili naciste vagnera.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 16/9/2022, 12:22

AlfaOmega wrote:Kherson, Miha. Kharkiv je bija dosta statičan do pri kontre. 😏
a oprosti onda, ja nisam znao da specijalne operacije imaju ratišta, frontove, obrambene pozicije. Mali putler i ti skoro da ste me uvjerili da to ide jedno s drugim. Inače si u pravu, ne pratim koncizno, kherson bit će da si iznosio komentar... O stanju na južnom bojištu...;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 16/9/2022, 12:24

https://twitter.com/i_army_org/status/1568719454359506945?t=gLf6I4I3V-4KuBUQUHQGCA&s=19

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by marcellus 16/9/2022, 12:39

Šandor Winnetou wrote:
marcellus wrote:
Šandor Winnetou wrote:[size=41]I dok mnogi analitičari reakciju ruske vojske opisuju kao bijeg, Kadirov je pak na Telegramu ustvrdio da se Rusija ne povlači, već provodi suptilnu vojnu taktiku i strategiju".[/size]


[size=41]https://m.vecernji.hr/vijesti/kadirov-o-bjezanju-ruske-vojske-pred-ukrajinskom-protuofenzivom-to-su-taktike-i-strategije-1617495[/size]



[size=41] Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602 
[/size]

suptilnost mu je srednje ime

inače ti ruski čečeni imaju istu priču ko naši čejeni

ono, nije bežanija nego je to strategija, taktika, genijalna zamisao da zajebu neprijatelja... tako što će se vratit doma i idućih 50 godina papagajit o dogodine u Kninu / Krimu
ono cunning plan :D

ma da al glavno je da su oni suptilni.

Čečeni su inače oličenje suptilnosti, i Kadirov

suptilno seru u gaće dok bježe prema moskvi

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by marcellus 16/9/2022, 12:44

Ne pratim ni ja podrobno, ali mi se ovo čini kao bljesak pred oluju.

Ukrima je tek zadnjih tjedana, možda mjesec-dva, počelo u ozbiljnijim količinama stizati naprednije zapadno naoružanje, i ono koje imaju otprije, i s tim još nisu dobro obučeni radit. Ali grade svoju poziciju. Jasno je i njima da još nisu spremni za velike, prave napadne operacije, kao što smo mi toga bili svjesni tamo negdje u doba maslenice. Ono... prošlo je ali uz gubitke i puno grešaka. Treba čekat. Rusija je ipak svakim danom sve slabija - moral pada još od potonuća moskve, oružje proizvode doduše sami ali im trebaju intelovi programabilni čipovi koji se jako teško nabavljaju, zalihe im se svakako smanjuju a ukrajinske povećavaju... nešto su naučili tijekom rata, ali ukri su naučili puno više. Strateška prednost se lagano seli na stranu Ukrajinaca. Kad bude dovoljna da udare na luhansk, donjeck i eventualno krim, to će i napraviti (ili će se krim reintegrirati naknadno, kako god)

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/9/2022, 13:09

marcellus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
marcellus wrote:
Šandor Winnetou wrote:[size=46]I dok mnogi analitičari reakciju ruske vojske opisuju kao bijeg, Kadirov je pak na Telegramu ustvrdio da se Rusija ne povlači, već provodi suptilnu vojnu taktiku i strategiju".[/size]


[size=46]https://m.vecernji.hr/vijesti/kadirov-o-bjezanju-ruske-vojske-pred-ukrajinskom-protuofenzivom-to-su-taktike-i-strategije-1617495[/size]



[size=46] Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1f602 
[/size]

suptilnost mu je srednje ime

inače ti ruski čečeni imaju istu priču ko naši čejeni

ono, nije bežanija nego je to strategija, taktika, genijalna zamisao da zajebu neprijatelja... tako što će se vratit doma i idućih 50 godina papagajit o dogodine u Kninu / Krimu
ono cunning plan :D

ma da al glavno je da su oni suptilni.

Čečeni su inače oličenje suptilnosti, i Kadirov

suptilno seru u gaće dok bježe prema moskvi
suptilnost im je serednje ime između islamdžija i koljača

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 16/9/2022, 13:41

marcellus wrote:Treba čekat. 

Ti si lud, kakvo čekanje? Zima, samo što nije.

Dobro što će se Ukrajinci smrznut, ali smrznut će se i pol Europe.
Glad ćemo nekako i podnijeti,

Ako Rusi ne kapituliraju u roku mjesec-dva, gotovo je.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28712
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/9/2022, 14:02



Copium overdose   lol!
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/9/2022, 14:24

Piglet wrote:

Copium overdose   lol!
as Deki uljepšava dan. Pazi njemu je to genijalna ruska varka, i da je impresioniran kako su Rusi detaljno sve isplanirali da razjebu Ukraince kod Harkiva :D :D najjači su mi ovi što puše njegove bajke. Mislim žao mi je i čovjeka na jedan način, lik se i ratuje tamo, aj sjebanog je zdravlja pa sada je u pozadini na obuci novih nesretnika, zna i on sam da ako RU izgubi rat, da i on nema nigdje.. u Ukraini neće moći ostati, u Rusiju neće moći, u Srbiji ga čeka zatvor.. mora i sebe uvjeriti

tu je ona Ćosićeva o "laž laž i laž" kod naših susjeda (nesretni pijanac jastreb je odlično za nas složio krađa kao sličnu šemu :D )


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum