ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/9/2022, 16:06

Slušaj ja bih prvi bio sretan da je tako, ali ne znači da će sve ići po loju drugi put. Možda će se Rusi na nekm područima bolje braniti, organizirati, zakopati, možda će Ukrainci naletiti na minska polja, možda će avijacija RU bolje djelovati, možda ovo ono - svašta može ići po krivu. Sada je istina da svi govore kako je UKR napad idućih dana "imminent" (neizbježan) ali nagađanja su gdje. UKR komanda uz pomoć podataka sa USA satelita i drugih, valjda zna što radi i što može. Do sada su bili pun kurac pametniji od Rusa. Iako prije nastupanja "rasputice" ne bi bilo loše nanjeti Rusima još jedan ovakav poraz.

AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/9/2022, 16:20

INTERNETOM se proširila snimka trenutka kada je ukrajinska vojska oslobodila selo od okupacije Rusa, a majka jednog od vojnika entuzijastično je potom potrčala prema vozilu u kojoj je bio njen sin, oduševivši sve prisutne svojom reakcijom.
"Moja ljubavi, čekala sam te! Znala sam da ćeš doći, znala sam to", rekla je sinu, na što joj je on odgovorio:

"Mama, izgledaš odlično kao i inače. Jako si mi nedostajala."
Vojnik je tada izašao iz vozila, a majka mu se odmah bacila u čvrst zagrljaj, prije nego što je sina i njegove suborce ponudila hranom.

"Momci, skuhala sam boršč!" rekla im je.



ono da suza iz oka kane
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 14/9/2022, 16:32

Ukrajina: Rusi bježe na Krim, to nam olakšava posao
Ukrajinska vojska danas je objavila kako vidi znakove pregrupiranja ruskih snaga iz dijelova južnog bojišta na Krim, ukrajinski poluotok koji je Rusija anektirala 2014. 
"To nije baš naše područje odgovornosti, ali je blizu, pa stoga pažljivo promatramo što se događa. Vidimo i razumijemo pokušaje okupatora da pobjegnu na Krim i pregrupiraju se tamo. To nam olakšava posao: Puno vojne opreme na jednom mjestu za nas znači veliku metu", rekla je danas Natalija Humeniuk, glasnogovornica južnog operativnog zapovjedništva.
Treba podsjetiti da je ukrajinski gradonačelnik Melitopolja, Ivan Fedorov, jučer rekao da su "kolone vojne opreme snimljene na kontrolnim točkama u Čongaru (prijelaz iz Hersona u Krim)". 
"To je očekivano. Munjevita ukrajinska ofenziva nije im ostavila puno izbora", rekao je Fedorov, dodavši da ruski vojnici provaljuju u garaže i kradu civilne automobile kako bi prenijeli ukradenu robu iz regije Zaporižja na Krim.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/9/2022, 16:52

KREMLJ je danas pokušao umanjiti važnost pada prodaje plina europskim zemljama, poručivši da ima drugih zemalja koje su spremne kupovati ruske energente.

U odgovoru na novinarsko pitanje o budućnosti izvoza plina Europi, Dmitri Peskov, glasnogovornik ruskog predsjednika Putina, rekao je da će Rusija nadoknaditi gubitke nastale padom prodaje plina Europi prodajom drugim državama.

"Europa nije jedini konzument prirodnog plina niti je jedini kontinent kojem treba plina. Postoje regije koje se razvijaju puno brže, one mogu kompenzirati smanjenu potražnju za ruskim plinom u Europi", rekao je Peskov.




ae

zato kontrolirane baklje plina obasjavaju sibir i zagadjuju okolis dok ne sagrade resurse za prodaju zemljama gdje vecina zivi s 2-3$ dnevno



Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 B03d3b8c1a5e292c1fbf0421b0cf3430
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 14/9/2022, 19:40

AssadNaPodmornici wrote:Slušaj ja bih prvi bio sretan da je tako, ali ne znači da će sve ići po loju drugi put. Možda će se Rusi na nekm područima bolje braniti, organizirati, zakopati, možda će Ukrainci naletiti na minska polja, možda će avijacija RU bolje djelovati, možda ovo ono - svašta može ići po krivu. Sada je istina da svi govore kako je UKR napad idućih dana "imminent" (neizbježan) ali nagađanja su gdje. UKR komanda uz pomoć podataka sa USA satelita i drugih, valjda zna što radi i što može. Do sada su bili pun kurac pametniji od Rusa. Iako prije nastupanja "rasputice" ne bi bilo loše nanjeti Rusima još jedan ovakav poraz.

Nakon uspjesnog napada i rekao bih maksimalno ostavrenog pomaka, ocekivano,  doslo je do zatisja.

Pritisak s juga traje i dobro bi bilo da ustraju u istom, ne popustaju.

Dok se crta pomice makar i polako dobro je tu pritiskati.

Sad je upitno kakav ce borbeni raspored  napraviti rusi.

Hoce li braniti sjever Luhanske oblasti ili ce i to napustati.

Hoce li ga braniti cvrsto ili formalno, cekati ukrajinski udar pa se povlaciti.

Kljucan je proboj Limana, i skretanje prema i iznad Lisicanska i Severodonjecka.

Uski pojas uz Oskil tada ce se sam evakuirati jer se stijesnjen u uskom prostoru nece moci braniti.

Forsiranje Oskila sjeverno je riskantno i nepotrebno u ovoj fazi napada.

Jedino ako se uspostavi da rusi povlace ljudstvo vec pri laksim  topnickim djelovanjem onda ce se svakako prebaciti i djelovati i s tog pravca.

Upitno je sto ce se dogoditi oko dijela Liman-Lisicansk.

Ako se rusi tu ucvrste i ne dopuste daljnje ukrajinsko napredovanje pokazat ce zilavost i porast ce im malo samopouzdanje.

Ukrajinci ipak imaju inicijativu.

Gdje ce koncentrirati napadne postrojbe, sredstva, logistiku.

Na jednom, ili vise pravaca, to su ruski problemi.

Moguci su proboji crta na vise razlicitih pravaca, negdje s jacim, negdje slabijim snagama.

Takodje, moguc je uvijek i slom i zaustavljanje napada uz teske ukrajinske zrtve.

To bi se lose odrazilo na ukrajince, prilicno bi im potkresalo krila.

Slijedeci ukrajinski potez, vjerojatno napad na nekom dijelu bojista bit ce jako vazan za njih, gotovo kao i ovaj uspjesno vec izvrseni.

Ukrajinci su spoznali da mogu, rusi takodjer da ukrajinci mogu.

Lose bi bilo da sada dozive krah, neuspjesan napad i velike zrtve.

U ratu se takva situacija svakako moze dogoditi, bez obzira sto okolnosti, logika, izuzetan moral  i sve ukazuje da  se to ne bi trebalo zbiti.

Koliko smo pratili, nove zalihe streljive, poglavito za topnistvo su vec trebale biti u ukrajini.

Taj dio ne bi trebao biti problem.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 14/9/2022, 20:33

Ukrajinske vlasti objavile su da su njihove snage oslobodile mjesto Kiselivka. Riječ je o selu na jugu, na putu prema Hersonu.
"Ukrajinska vojska sad mora osloboditi selo Čornobajivka prije nego što napadne Ruse u Hersonu", objavio je Kyiv Post.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 14/9/2022, 20:38

dobro,sad prestanite zivjeti u proslosti odnosno u dogadjajima prije 6 dana...

Dakle,Ukri su munjevito udarili,a rusi nisu ocekivali,i doslo je do oslaobadjanja oko 2000kvadratnih kilometara terena..To je BILO PRIJE DAKLE 6 dana..
Odmah da razjasnimo,Rusija ne ratuje protiv Ukrajine,nego protiv cijelog NATOa,s naglaskom na US i UK..

Razlika prije i sada je samo u tome,sto Rusi ,koji su dosad predlagali i pregovore,jasno su rekli da pregovora vise nema.Pametno dovoljno,da se zna da ovo nece prestati,dok Rusija ne slomi kicmu Ukrajini.Losija mogucnost od toga jest,da,zapad koji je vec dostavio enormnu kolicinu oruzja i municije,i koji su potroseni i ili unisteni,pa opet traze,po zelji Ukrajine pocne dostavljati dalekometno oruzje,koje bi sukob lokalnog karaktera,pretvorio u sukob,koji bi se mogao preliti na sire podrucje,van granica Ukrajine..

Vidim,nadobudni slave ovih 50x40 km oslobodjene zemlje,zanemarujuci cinjenicu da je Rusija jos uvijek vlada sa 1,250 000 kvadratjnih kilometara Ukrajine..Neznalicam da se predstavi..to je otprilike povrsina bivse Juge u cjelini..sad jasno?..ok,idemo dalje..

U sukobu kod Kharkova su obje strane brutalno dobile po picki,S TOM RAZLIKOM,STO UKRAJINSKIH 40%,GUBITAKA UKUPNE TEHNIKE,NIJE ISTO STO I RUSKIH 0,8%..idemo dalje..jucer prekjucer,ne mogui niti ispratiti toliko materijala,Rusija je unistila depot sa 45000 tona municije,koji je bio glavni hub i skladiste municije,za cijelu Ukrajinu..

da, i Dolar,ako ga tko pametan jos priznaje,sada vrijedi ispod 60 Rubalja,MIR karticu je priznala Italija,koja ju smatra cool,bRICS okuplja sve vise zemlji BOGATIH RESURSIMA,a siromasnih,jer je to tako nekad htjela Amerika,i sve u svemu,hegemonija dolara ii US,je dogorjela do noktiju.E sad,ima nes zanimljivo,alki ne znam hoculi moci postaviti,bar cui probati...25sec..

https://www.veed.io/view/be40c811-f99a-4039-b9e9-cca8c1026a30?sharingWidget=true

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 14/9/2022, 21:35

ti si rekao da se seliš u rusiju, prije.
onda za stalno prebivalište da je državljanstvo-njemačka.

nikako da odeš iz te mrske tvorevine, trulog zapada i s leđa napadneš ukrajince.

samo ti je milo kada ti neprijatelj uplati na račun.

sve vas treba zatući.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/9/2022, 21:45

Charles III wrote:Ruski autogol u Ukrajini drastično je promijenio situaciju na JI Europe.

Ne treba smesti s uma da je Grčka u zadnje vrijeme u jako zategnutim odnosima s Turskom, dok Srbija i Turska njeguju nikad bolje odnose, kako to kaže Adem Vuchiqi.

Postoji prostor da podignemo odnose s Grčkom na višu razinu, Grci i Bugari ne vole Turke, a Bugari imaju animozitet i prema Srbima.

Ruska agresija na Ukrajinu i neuspjeh iste, najvažniji su geopolitički događaj za JI Europu još od ulaska Bugarske i Rumunjske u euroatlantske integracije.
Zašto misliš da to mene zanima nakon šta me nisu podržali na EU sastanku par dana prije ruskog napada na Ukrajinu a u svezi izbornog zakona u BiH nego su spustili glavu i na taj način podržali Njemačku i druge tamo ?

Ne zanima me to.

Bili pod Osmanlijama i onda podržavaju Turke u Bosni.

Iskopat ću in oči.


Last edited by RayMabus on 14/9/2022, 21:46; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 14/9/2022, 21:46

Hartmann wrote:https://t.me/Slavyangrad/8314

Hartmann wrote:UKRAINIANS ARE UNTRAINABLE TO NATO STANDARDS

The online edition of USSA News publishes (https://ussanews.com/2022/09/10/leaked-uk-ministry-of-defence-letter-shows-ukraine-failing-at-basic-military-skills/) the leaked letter is the response of the British Ministry of Defense to someone's complaints about the low effectiveness of British courses for the AFU. The military department confirms that Ukrainians could not pass even the first level of basic NATO training. However, he immediately excuses himself, saying that in fact, the purpose of these courses is to increase the morale of the soldiers of Ukraine, and not to acquire skills according to NATO standards. 

The North Atlantic Alliance is investing millions of dollars in Ukrainians just to cheer them up...


Hartmann wrote:Oni kokoshari gruzijci,kao raspisat ce referendum,da li da otvore frontu sa Rusijom(!!!),Azerbejdzan opet sa susjedom hoce ratovati,Kina se trpa i priprema za Taiwan,Israel i Iran nikad na zelenu granu...Sad nek glupim Ukrima US da dalekometno oruzje,iz ruskog raspolozenja se iscitava spremnost i da Briselske picke,dobiju po glavi,jer,ovo nece stati,sve dok zapad ne stradava,nego samo gluipi Ukri(one placenicke budale ne racunam) po difoltu i bez suda,namjenjeno im je gnojenje ukrajinske zemlje..


Hartmann wrote:For the morning.

On Donetsk.
The enemy continues to pull forces in three directions - Ugledar, Marinka, and Peski. Remember how we got used to this terminology over the previous eight years? It's all real now. Kiev either wants to strike from three directions at once or is trying to dilute our resources on them.

On Belogorovka LNR.
Neither side has full control over the village. 

On Krasny Liman.
The settlement is ours, as the head of administration reported from it yesterday. Civilians remain there and humanitarian aid is being delivered to them. The leopards are defending it, they are assisted by LNR artillery under tough counter-battery conditions.

On Kiselevka, Kherson region.
It is behind us, and the forward line stands to the north of it.

On Davydov Brod.
Attempts to attack the settlement are foiled by Russian forces. No breakthroughs have been made here.

In Kharkov region.
The distribution of the enemy's forces to the occupied territories is underway. Units are pulling up to the right bank of Oskol. We're standing on the left bank.

Zaporozhye
According to local authorities, the enemy is concentrating along the entire line of contact.

Artemivsk
Contrary to the general trend, the Wagnerians continue advancing, occupying settlements around the settlement. There is a slow advance in the industrial zone of the city.



Hartmann wrote:Ukrainian airspace targets were destroyed by Russian air defense in the air defense zone

In comparison with the data of a month ago (10.08.2022) we can observe the change both in the nomenclature of the shot-down ammunition and its quantity. 

In particular, last month the Russian Defense Ministry claimed that not a single Smerch (300 mm) MLRS rocket was intercepted. Instead of this rocket, reports regularly began to appear about the interception of rockets of unguided rocket systems "Olha" (300 mm) created based on the Soviet rocket system "Smerch.

This munition was developed by the Kiev-based Luch Design Bureau in 2016-2018. Its main feature, as compared to the old Smerch rocket launchers, is an increase in maximum range from 70 to 100 km. At the end of 2019. The first batch of 100 rockets was delivered to the AFU. In the following years, the production of missiles did not exceed a few dozen per year before the launch of the Smerch.

Since the first mention of the Olha intercept appeared only on 27.07.2022, it can be assumed that the current missile launches may be made either from previously formed reserves or from fresh batches of missiles whose production was not disrupted by VCS strikes on former Ukrainian MIC enterprises (in particular, on the Luch Design Bureau).

Separately, a significant increase in the number of launches of US M142 HIMARS-guided missiles is worth mentioning. In the past month (August-September), Russian air defenses shot down more than five times as many projectiles as in the previous similar period (July-August). This suggests that the enemy has a large number of HIMARS and their ammunition.

A new type of airborne target for the domestic SAMs was the American AGM-88 HARM high-velocity antiradar missile. The relatively small number (14) of missiles of this type shot down is due to the difficulty of using them by the former Ukrainian Air Force, caused by the acute shortage of delivery vehicles (MiG-29).

Overall, two main trends can be noted about the performance of Russian air defense (AD) assets in the Special Military Operation (SMO) area:

1⃣ Monthly increase in the number of airborne targets destroyed due to the increased intensity of AFU shelling. This may indicate both an increase in air defense craftsmanship and an increase in the number of air defense systems in the conflict zone.

Declared by the Ministry of Defense of the Russian Federation destroyed airborne targets by period:

February-July - 646
July-August - 311
August-September - 611.

That is, in the last month air targets of the AFU (611) were demolished numerically comparable to all the rocket-propelled grenades shot down in the first four months of the SAO (646).

2⃣ An increase in the share of new Western and Ukrainian rockets in the total volume of intercepted aerial targets. If on 10.08.2022 they constituted 8% of all the missiles and UAVs intercepted, then on 13.09.2022 their share increased up to 34%.

Arkady Repkin, military observer for Telegram channel Ꙃastny, reserve colonel, doctor of military sciences, director of the Eurasian Institute for War Problems and Geopolitical Studies.

https://t.me/zastavnyii/1500

@Slavyangrad
Join SLG 🔺 Intelligence Briefings, Strategy, Analysis, Expert Community


Hartmann wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Image_12


Hartmann wrote:ufffff....


⚡ Bitcoin drops below $20,000

The price of Bitcoin has dropped due to the latest US inflation data.

As the correlation between the stock market and the crypto market remains high, both are falling sharply in response to investor reactions to US data that look gloomy for riskier assets.

It is expected that the Fed will continue to tighten policy and raise interest rates by 0.75 percentage points in September. 

Subscribe to Russian Market (https://t.me/therussianmarket)




Let's expose the fakes about Izum, filmed by correspondents of the German edition of Deutsche Welle. On September 12, the Armed Forces of Ukraine launched the publication’s employees to film “what the Russian army did to the city.”

The main narrative of the German wave plot: "Look how Russia destroyed the city of Izyum." This narrative breaks down easily.

The journalists of Vashi Novosti worked in Izyum in July and August and saw everything with their own eyes.

So, the first video in the collection. At 30 seconds we see the bridge, footage of the destruction of this bridge is presented as a crime committed by the Russian army.

The second video:
https://t.me/russianhead/6698?single

 in the selection shows that this bridge is intact, we are calmly passing through it, the shooting was made on August 29, a few days before the offensive of the Armed Forces of Ukraine.

Further, the Deutsche Welle edition shows the destroyed school - the destruction is also shown as the fault of the Russian army.

But, most likely, this school was destroyed by the Armed Forces of Ukraine, as well as the school that Anna Dolgareva talks about in this story. Shooting from July 25, at night the Ukrainians hit the institution.

The military told us that Izyum, one might say, did not see the war until the city was shelled by the Armed Forces of Ukraine, when the Russian army was already in Izyum. And 90% of the destruction in the city was done by the Ukrainians, who were aiming at educational, medical, municipal facilities, hoping to catch the base of the Russian armed forces there.

Raisins were shelled every day. Ukrainian publics gave out a completely cynical and stupid version - the Russian military, being outside the city, are shelling Izyum.

The Armed Forces of Ukraine themselves caused all the destruction to the city. Tell that to Deutsche Welle.

@russianhead
An authentic Russian channel.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 14/9/2022, 21:57

Hartmann wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Photo_27

Hartmann wrote:The situation on the Oskol front. The enemy is trying to probe our defenses all the way from Chervony Oskol to Lisichansk. Large enemy forces, supported by artillery, try to attack first one sector, then another. They are acting competently, the Izyum warriors are holding on, but the situation is very tense. Khokhol rushes from all sides, attacks from Svyatogorsk and Kupyansk, attacks with large forces. Apparently, right now Kyiv has introduced almost all the reserves.


Hartmann wrote:5000 dead in Kherson offensive 

The commander of the Akhmat special forces of the Interior Ministry of the Chechen Republic, Apty Alaudinov, said that the number of the AFU group which was advancing in the Kharkov Region (in particular on Balakleya) was over 30,000.

According to preliminary estimates, Kiev lost over 5,000 dead in the counter-offensive.

t.me/RVvoenkor



‼🇺🇦🏴☠The Russian army is attacking in the Donetsk direction - the main thing from the AFU General Staff summary:

▪Russian Armed Forces are advancing in the areas of Spornoye, Soledar, Mayorsk, Zaitsevo, Otradovka, Veselaya Dolina, Vodyane, and Novomikhailovka. 
▪Russian forces continue shelling AFU positions in the Kharkiv direction, including the areas of Basovo and Kupyansk.
▪The Russian Armed Forces launched eight missile strikes, and four air strikes and carried out 15 rounds of shelling from MLRS at the Ukrainian Armed Forces facilities.

t.me/RVvoenkor
@Slavyangrad
Join SLG 🔺 Intelligence Briefings, Strategy and Analysis, Expert Community

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 14/9/2022, 22:06

Rusi mogu ovako ratovati 'beskonačno'...
Ovaj rat ih košta minimalno, i u ljudskim životima i u novcu...
Ljudstva, goriva i granata im sigurno neće zafaliti...
Ukrajina s druge strane je u bankrotu i ovisi isključivo od strane pomoći...
Koja je pak sve manje izdašna jer je tzv. zapad u vlastitim problemima...
Smatram da rusi namjerno razvlače dok tzv. zapad ne dođe pameti...
Kaže da su baš danas macron i scholtz nazivali putina...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/9/2022, 22:17

Rat je nastavak politike, a politika se vodi radi love.
Sva nastojanja Zapada da ekonomski unište Rusiju vratila su im se poput bumeranga.
Umjesto ruske, zapadna ekonomija je u kurcu.

Ali vjerojatno je Putin to i predvidio.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/9/2022, 22:23

došao as svetac udario 20postova, jedan za drugim copy /paste i ode ča... i onda se još nakačilo dosta offtopica

zato sam sve od sveca postove sabio u dva posta a ostalo pobrisa. dakle nije mu ništa pobrisano , nego mu je sve sabijeno u dva posta.. nema smisla stavi mapu, i onda idući post "nova mapa" pa onda novi post gdje stavi copy/paste , pa onda opet novi post gdje stavi neki link.. ne treba nam novi safet ovdje

drugi put kada se stavlja slika, ispod nje se napiše "novi komentar" , a svih onih 20 postova što sam ti ja na kraju sabio u 2 posta da bude preglednije, sve si to mogao sabiti u jedan kraći esej opisati situaciju iz svoga kuta gledanja, staviti koju mapu da ljepše izgleda i koji link.  i onda se razvije koji komentar ispod toga.  nema veze nisam ti ništa izbrisa(valjda) nego sam ti sve copy paste u dva posta. ... malo sam pobrisa off topica koji su se stvorili, tipa od crvenkasto "ja sam srbin, pa sam hrvat, pa rusija oslobađa kosov, pa sam ukrainac". (kasnije brišem i ovo svoje ali eto da znate što sam brisa i čistio)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/9/2022, 22:38



T. wrote: Ovaj rat ih košta minimalno, i u ljudskim životima i u novcu...
košta ih gadno u ljudskim života i gadno u novcu. broj poginulih je veći nego svi poginuli rusi u svim ratovima gdje su ratovali zadnjih 40godina plus svi poginuli ameri gdje su ratovali zadnjih 40godina. ---- u ukraini u pola godine je poginulo zajedno više rusa. ekonomija će im past za 15godina, user charles ili debotijesto je stavio kako imaju jebački deficit u proračun. negdje sam čitao da će im BDP pasti za 10-15% i to je rusija zemlja koja ima standard ispod RH pa bi trebali rasti da uhvate zapad a ne padati dok RH će rasti 5-6%.

T. wrote: Ljudstva, goriva i granata im sigurno neće zafaliti...
ljudstva im fali od prvog dana, aj goriva im neće faliti, ali ga je zajebano dostaviti na prvu liniju fronte.
kao i granate. ono kada su na vrhuncu ispaljivali 50 000 -60 000 granata, sada ne ispaljuju koliko? jednu petinu toga? ukrainci su im samo u zadnjoj ofenzivi zarobili tisuće tona granata, a HIMARSima su im spizdili logistiku i uništili planine i planine granata.. toliko da ih pokušavaju nabaviti od bjelorusije, sj.koreje, tađikistana itd.. vlastita RU industrija nije ntii pribižno moćna da zadovolji potrebe rata niti u granatama niti u oklopu.

a što se tiče ljudstva katastrofa im je ti kao da pratiš neki drugi alternativni rat Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 1f600 .


T. wrote: Ukrajina s druge strane je u bankrotu i ovisi isključivo od strane pomoći...
Koja je pak sve manje izdašna jer je tzv. zapad u vlastitim problemima...
Smatram da rusi namjerno razvlače dok tzv. zapad ne dođe pameti...
Kaže da su baš danas macron i scholtz nazivali putina...

istina UKR bi bez zapadne pomoći bankrotirala i popušila rat , however bez zapadne pomoći prije 80godina za vrijeme WW2, u Kijevu i Moskvi bi se danas pričao Njemački... SSSR je isto tako preživio zahvaljujući zapadnoj pomoći, stabilizira ekonomiju, opremio vojsku i industriju i ušao u Berlin i vladao sa pola Europe desetljećima.. ne samo to, nego i danas Rusija prijeti sve zahvaljujući posljedicama Američke pomoći prije 80godina.

Tako i UKR , danas sutra će pobjediti u ratu i imati će realno jednu od najjačih armija na svijetu, zbog zapadne pomoći.

Točno to , Rusi namjerno razvlače jer im ide katastrofalno u nadi da će zapad upasti u probleme i povući vojnu pomoć Ukraini. I zato je ova UKR ofanziva bila možda i strateška pobjeda iako ne izgleda kao tako, iz razloga što je vratila zapadnim državama i javnosti fokus na Ukrainu i objasnila im da se isplati ulagati u UKR državu.

e što se tiče RU gubitak , toliko su im Ukrainci zarobili i uništili tehnike u tih 5-6 dana, da čak i UKR država taji(a inače se hvali pa čak i izsmišlja) - o čemu se radi ,zarobili su im toliko tehnike da mogu opremiti 2ipo mehanizirane divizije, name UKR država se "straši" da ako zapadna javnost sazna koliko su im zarobili tenkova i oklopa da će im smanjiti pomoć :D eto o čemu se radi :D ... naravno slike cure po internetu, tako je ekipa samo preko slika indetificirala da su Ruski gubici 550 komada teške tehnike , od čega veći dio zarobljeno(za opremiti dvi ipo mehanizirane brigade).

e da ovaj put UKR gubici su zaista minimalni, čak i ne toliko u tehnici nego nešto u ljudstvu u ovim vojnicima što su išli naprijed... doslovno u razini gubitaka koje smo imali u Oluji možda 2x veći.. s obzirom da je Ukrainaca skoro 10x više, sasvim prihvatljivo..






_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/9/2022, 23:08

14.09 od vijesti sa fronte
Rusi su oštetili branu rijeke Ingulets preko koje Ukrainci prelaze u napadima na Herson. Cilj im je dignuti vodu da ovi budu odsječeni. Usput prijeti opasnost poplave gradu. Pametan Ruski potez a sa druge strane potencijalni teški ratni zločin ako najebe hrpa civila i civilne infrastrukture, pa UKR napravi propagandu od toga, i onda zatraže još više oružja..


Ide priča da je oslobođena Kiselivka predgrađe Hersona, ali nisam našao ništa.. aj nisam gledao Ruske telegram kanale ali mobitel mi nije kraj laptopa neda mi se :D
Ovi UKR izvori na twiteru ne spominju to, na forumima se govori da nije potvrđeno.


Na ovom telegram postu wagnerovci histerično paničare da idući UKR napad ide u Herson.




dakle koji su do sada mogući pravci Ukr napada o kojima se špekulira :D

1)nastavk na Harkiv oblasti preko rijeke Oskol i ulazak u Luganjsku oblast i uništavanje Ruskih jedinica do Svatova

2)Dole prema Mariopolu zaporožje oblast/donjeck oblast

3)dole prema Melitopolu u zaporožje oblasti

4)više pravaca prema Hersonu..

tika-taka, svi čekaju UKR napad negdje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 15/9/2022, 12:20

https://twitter.com/i/status/1570098272349421570

klasika... srbi i rusi isti obrazac do u detalj...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 15/9/2022, 16:06

RUSKO ministarstvo vanjskih poslova objavilo je danas da će SAD, ako odluči dostaviti Kijevu rakete dugog dometa, prijeći "crvenu liniju" i postati "sudionik sukoba".
Na brifingu, glasnogovornica ministarstva Maria Zaharova istaknula je da Rusija "zadržava pravo obrane svoga teritorija".
Washington je opskrbio Ukrajinu s naprednim raketama koje mogu pogoditi ciljeve udaljene do 80 kilometara i dosad se suzdržavao da javno objavi da će poslati rakete s dvostruko većim dometom.



ako ovo ako ono
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/9/2022, 19:00

debotoijusto wrote:[size=42]RUSKO ministarstvo vanjskih poslova objavilo je danas da će SAD, ako odluči dostaviti Kijevu rakete dugog dometa, prijeći "crvenu liniju" i postati "sudionik sukoba".[/size]
[size=42]Na brifingu, glasnogovornica ministarstva Maria Zaharova istaknula je da Rusija "zadržava pravo obrane svoga teritorija".[/size]
[size=42]Washington je opskrbio Ukrajinu s naprednim raketama koje mogu pogoditi ciljeve udaljene do 80 kilometara i dosad se suzdržavao da javno objavi da će poslati rakete s dvostruko većim dometom.[/size]



[size=42]ako ovo ako ono[/size]
pazi kurca u slamnatom šeširu, dakle rusi bi da mogu tući po ukrajini iz rusije ali ulažu žestok prigovor ako ukrajinci tuku njih u rusiji odnosno samo uzvraćaju istom mjerom. Teška debilana  No

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 15/9/2022, 19:15

Šandor Winnetou wrote:
debotoijusto wrote:[size=42]RUSKO ministarstvo vanjskih poslova objavilo je danas da će SAD, ako odluči dostaviti Kijevu rakete dugog dometa, prijeći "crvenu liniju" i postati "sudionik sukoba".[/size]
[size=42]Na brifingu, glasnogovornica ministarstva Maria Zaharova istaknula je da Rusija "zadržava pravo obrane svoga teritorija".[/size]
[size=42]Washington je opskrbio Ukrajinu s naprednim raketama koje mogu pogoditi ciljeve udaljene do 80 kilometara i dosad se suzdržavao da javno objavi da će poslati rakete s dvostruko većim dometom.[/size]



[size=42]ako ovo ako ono[/size]
pazi kurca u slamnatom šeširu, dakle rusi bi da mogu tući po ukrajini iz rusije ali ulažu žestok prigovor ako ukrajinci tuku njih u rusiji odnosno samo uzvraćaju istom mjerom. Teška debilana  No

Pa dobro, za ruse srblje i slicne treba imati razumijevanja.

Ukrajinci tuku prekomjerno, ko mi oko Knina.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/9/2022, 19:22

dijagram wrote:
Šandor Winnetou wrote:
debotoijusto wrote:[size=42]RUSKO ministarstvo vanjskih poslova objavilo je danas da će SAD, ako odluči dostaviti Kijevu rakete dugog dometa, prijeći "crvenu liniju" i postati "sudionik sukoba".[/size]
[size=42]Na brifingu, glasnogovornica ministarstva Maria Zaharova istaknula je da Rusija "zadržava pravo obrane svoga teritorija".[/size]
[size=42]Washington je opskrbio Ukrajinu s naprednim raketama koje mogu pogoditi ciljeve udaljene do 80 kilometara i dosad se suzdržavao da javno objavi da će poslati rakete s dvostruko većim dometom.[/size]



[size=42]ako ovo ako ono[/size]
pazi kurca u slamnatom šeširu, dakle rusi bi da mogu tući po ukrajini iz rusije ali ulažu žestok prigovor ako ukrajinci tuku njih u rusiji odnosno samo uzvraćaju istom mjerom. Teška debilana  No

Pa dobro, za ruse srblje i slicne treba imati razumijevanja.

Ukrajinci tuku prekomjerno, ko mi oko Knina.
Čim mu/im uzvratiš nije fer i pošteno, kako da pobjede ako im se protivnik brani, nema smisla :tss

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum