ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 7/9/2022, 09:19

Problem ruske vojske pogotovo ce biti izrazen tijekom defanzivnog polozaja koji trenutno imaju.

Za napadna djelovanja imaju kakav takav poriv, pljacka, naraste im ego, dobiju bolju popunu,  prehranu itd.

Za obranu, biti pod preciznim topnistvom i trpjeti gubitke, iza dana u dan, to im se nikakao nece svidjeti.

Tek tu ce do izrazaja doci njihova volja za zrtvom.

Sve sto je doslo iz ruskih vukojebina sad bi rado bilo negdje drugdje.

Kola ce se lomiti na domacim  jadnicima iz tih regija Donjeck i Lugansk.

dijagram

Posts : 18696
2015-08-09


abraham and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 7/9/2022, 09:50

veber wrote:i T i slična ekipa će se čuditi kada opet krene drang nach osten.

u karlsruheu su rusi "prosvjedovali"

pa im je je bilo popičkitis. sami se zarazili.
ukinimo sankcije, ali Tovi nacisti ne dijele mišljenje s njim.
stalno zagovaraju drang nach osten.

skurit moskvu. 


pohitati atomske i sve pet. kontaminirano područje do urala.
ej veberu...
jesi pripremio dovoljno drva za slijedeću zimu ?
T.
T.

Posts : 17083
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2022, 09:53

dijagram wrote:Problem ruske vojske pogotovo ce biti izrazen tijekom defanzivnog polozaja koji trenutno imaju.

Za napadna djelovanja imaju kakav takav poriv, pljacka, naraste im ego, dobiju bolju popunu,  prehranu itd.

Za obranu, biti pod preciznim topnistvom i trpjeti gubitke, iza dana u dan, to im se nikakao nece svidjeti.

Tek tu ce do izrazaja doci njihova volja za zrtvom.

Sve sto je doslo iz ruskih vukojebina sad bi rado bilo negdje drugdje.

Kola ce se lomiti na domacim  jadnicima iz tih regija Donjeck i Lugansk.
...fora mi je kada netko ovako tko ima iskustva iz rata(realnog) , zna opisati mentalno stanje tamo kakvo vlada među Ukraincima i Rusima.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 7/9/2022, 09:56

inače je za primijetiti da je ovo prvi vojni sukob od kada je izumljena tv kamera, a da na terenu nema zapadnih tv kuća i novinara...
tzv. ratni izvjestitelji izvještavaju iz poljske ili u najboljem slučaju, lavova...
zar ne bi bilo logično da se uspjesi ukrajinske strane prikazuju diljem slobodnog svijeta koji se toliko žrtvuje u ovom sukobu da bi ukrajina pobijedila ?
sve što imamo su google maps te twitter profili...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Unname11
T.
T.

Posts : 17083
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 7/9/2022, 10:01

inače čak i cnn izvještava da su zalihe američke vojske iscrpljene do razine da će se pomoć ukrajini slati u sve manjem obujmu i kvaliteti...
da ne pričamo o tome kako tek stoje europski 'partneri'...


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Unname11
T.
T.

Posts : 17083
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 7/9/2022, 10:04

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Problem ruske vojske pogotovo ce biti izrazen tijekom defanzivnog polozaja koji trenutno imaju.

Za napadna djelovanja imaju kakav takav poriv, pljacka, naraste im ego, dobiju bolju popunu,  prehranu itd.

Za obranu, biti pod preciznim topnistvom i trpjeti gubitke, iza dana u dan, to im se nikakao nece svidjeti.

Tek tu ce do izrazaja doci njihova volja za zrtvom.

Sve sto je doslo iz ruskih vukojebina sad bi rado bilo negdje drugdje.

Kola ce se lomiti na domacim  jadnicima iz tih regija Donjeck i Lugansk.
...fora mi je kada netko ovako tko ima iskustva iz rata(realnog) , zna opisati mentalno stanje tamo kakvo vlada među Ukraincima i Rusima.
Naravno, takvo iskustvo imas ili nemas.

To se ne moze nauciti.

Dobro, valja imati i nesto mozga i moci shvatiti ,znati pojasniti, obrazloziti.

Znam momke koji ni danas sami sebi, a kamoli drugom ne znaju objasniti ni tko su bili ni sto i zasto su bili:)

Medijska haranga ih "zbuni". :D

Najveci zajeb je kada Ukrajincima spocitavaju zelenskog kao americkog igraca koji ih eto gura u smrt.

Garantiram da niti jedan iole vrijedan i hrabar Ukrajinac ne jebe zelenka pola posto.

Oni ratuju za Ukrajinu jer to hoce, tako osjecaju i moze fikus biti zelenko crvenko ili ne znam kakva pizda materina.

Za to ih boli kurac kao sto je  i nas bolio za tudjmana ili adeze:)

Da to pojedini rusofili shvate bilo bi im ponesto jasnije.

I ne samo rusofili, i proukrajinci umnogome tako razmisljaju, to im je kao logicno da se bore jer im predsjednik nalaze:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 7/9/2022, 10:11

T. wrote:inače je za primijetiti da je ovo prvi vojni sukob od kada je izumljena tv kamera, a da na terenu nema zapadnih tv kuća i novinara...
tzv. ratni izvjestitelji izvještavaju iz poljske ili u najboljem slučaju, lavova...
zar ne bi bilo logično da se uspjesi ukrajinske strane prikazuju diljem slobodnog svijeta koji se toliko žrtvuje u ovom sukobu da bi ukrajina pobijedila ?
sve što imamo su google maps te twitter profili...
Pa to je dobro.

Da su na licu mjesta rusofili bi sve to proglasili montazom.

Ovako ih nema, nema snimaka, pa eto nema se sto ni kritizirati kao propaganda.

Inace fascinantna je simbioza rusofila, srbalja, vedrane rudan i slicnih.

Dobro, putkove mujage ovdje sam izostavio:)

Strava!
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/9/2022, 10:16

Hektorović wrote:
crvenkasti wrote:Red za kruh u Odesi:


I? Rat je, 20% države okupirano.

Ukrajina ima podršku i pomažu je najbogatije države na svijetu.
Poslali su im oružja čija se vrijednost mjeri u milijardama dolara.

Zar im je skupo dati ljudima kruha?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/9/2022, 10:35

Velike kineske energetske tvrtke šalju prirodni plin europskim zemljama koje se bore s ruskim smanjenjem opskrbe



https://www.businessinsider.in/stock-market/news/chinas-top-energy-firms-are-sending-natural-gas-to-european-nations-struggling-with-russias-supply-cuts/articleshow/94036392.cms

..............

Ćekaj malo...
A tko opskrbljuje Kinu sa prirodnim plinom?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2022, 11:19

T. wrote:inače je za primijetiti da je ovo prvi vojni sukob od kada je izumljena tv kamera, a da na terenu nema zapadnih tv kuća i novinara...
tzv. ratni izvjestitelji izvještavaju iz poljske ili u najboljem slučaju, lavova...
zar ne bi bilo logično da se uspjesi ukrajinske strane prikazuju diljem slobodnog svijeta koji se toliko žrtvuje u ovom sukobu da bi ukrajina pobijedila ?
sve što imamo su google maps te twitter profili...

čekaj ti misliš da će neki novinar tipa Perica Jihadi ili njegov kolega iz zapadnih medija ići na prvu liniju fronte , na Ruske granate? nije ovo rat u Bosni gdje možeš opet biti negdje na sigurnom pa snimati... ovdje te Rusi roknu na bilo kojoj točki u UKR. e da ima dosta zapadnih novinara ali su po gradovima uglavnom .

Imaš UKR novinara na prvoj liniji fronte. i Ruskih. Jedan ludi Rus se snimao ispred sustava Tulipan(najveći minobacač na svijetu) i pazi ovo - Ukrainci gledali njegovu snimku, prepoznali gdje se nalazi Tulipan i sutra dan ga raznjeli. :D eto ti uloga novinara. Inače isti novinar(Rus sa ginger bradom) se snimao ispred brodova u Berijdjansku(grad za koji safet misli da je u RF) , i snimao kako Rusi iskrcavaju streljivo, sutra eksplozije ..(navodno UKR pogodili točkama)

Ali ti nije možda palo napamet da se situacija zbog napretka tehnologije i promjenila? baš te stvari što si naveo, telegram/twiter su odlični izvori informacija, jer doslovno svaki vojnik nosi mobitel ima internet vezu, svaki je vojnik u nekim telegram grupama, pa pišu o stanju na fronti ,šalju videa, pa to sve završi na internetu i ovdje na forumu.

onda je i logično da i novinar nema šta raditi , šta će on na prvoj crti fronte osim pokupiti metak(dosta UKR novinara je i poginulo tako).  Radije se poveže sa nekim frendovima na fronti i kaže im da im pošalju sliku gdje stavljaju zastavu na neku zgradu, a onda ekipa na internetu to potvrđuje preko interneta, kao što Rusi su to napravili za Kodemu ili Ukrainci za Visokopilje kod Heronske oblasti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 7/9/2022, 11:53

pa to je takav posao, s 'glavom u torbi', to je posebna vrsta izvjestitelja ali koje na plaći ima skoro svaka ozbiljnija tv kuća...
ratni izvjestitelji i snimatelji su bili i u staljingradu i u berlinu i u vukovaru, svejedno, za najžešćih borbi, nego gdje su trebali biti...
samo pitam kako to da ih nema u ukrajini na mjestima gdje se vode borbe nego se javljaju iz poljske ili (najbliže) lavova ?
odgovor se nameće sam od sebe, jer niti ne izvještavaju s terena nego čitaju pripremljene izvještaje ukrajinske strane...
ono što kažu na bbc-u, isto kažu i na htv-u...
za informacije ukrajinske strane nema nikakve dileme, to je amen, a kada prenose informacije ruske strane obavezno se doda kako 'se informacije nije moglo potvrditi iz neovisnih izvora'...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Unname11
T.
T.

Posts : 17083
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2022, 12:15

T. wrote:pa to je takav posao, s 'glavom u torbi', to je posebna vrsta izvjestitelja ali koje na plaći ima skoro svaka ozbiljnija tv kuća...
ratni izvjestitelji i snimatelji su bili i u staljingradu i u berlinu i u vukovaru, svejedno, za najžešćih borbi, nego gdje su trebali biti...
samo pitam kako to da ih nema u ukrajini na mjestima gdje se vode borbe nego se javljaju iz poljske ili (najbliže) lavova ?
odgovor se nameće sam od sebe, jer niti ne izvještavaju s terena nego čitaju pripremljene izvještaje ukrajinske strane...
ono što kažu na bbc-u, isto kažu i na htv-u...
za informacije ukrajinske strane nema nikakve dileme, to je amen, a kada prenose informacije ruske strane obavezno se doda kako 'se informacije nije moglo potvrditi iz neovisnih izvora'...
gle nitko normalan ne uzima izvještaje Ruskog MODa čak niti crvenkasti čak i sami Rusi koji prate rat, niti itko normalan uzima izvještaje UKR MODa(osim ludog safeta ali on je poseban komad luđaka i eno ga tamo neka sam sa sobom spama i raspravlja).

Zato ja pratim razne nezaivsne od ukrainskih pro-ukr twiter grupa, do pro-ruskih, ruskih, srpskih  foruma, twiter profila i telegram profila. i tako radi par drugih. zato dobijem kakvu takvu kompletnu situaciju na terenu, i onda to stavljam ovdje na forum.

evo vam kompilacija kako su Ruski istaknuti profili(najviše preko telegrama) komentirali situaciju na fronti najviše sada kod UKR napada na Harkivskom pravcu.  Naravno sve možeš sam provjeriti, instaliraš telegram, upiše Strelkov i klikneš follow. na njegov post svaki klikneš google trasnlate, i odlično google prevodi(prevode na šemu umjetne inteligencije koja konstatno uči). i dobiješ situaciju na fronti. ne moraš slušati niti Beroša, niti Index, niti CNN, niti Pravdu, niti Ruski MOD niti

evo malo komentari Ruskih telegram grupa i Ruskih blogera na situaciju jučer
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 FcCng7tWIAEDHuN?format=png&name=medium

Girkin Strelkov
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 FcCk0wVXoAEb-9u?format=png&name=medium

Zapisi Veterana sa telegrama
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 FcCevSMXkAAPvFK?format=png&name=900x900

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 7/9/2022, 12:46

ne pratim ja te telegram i twitter profile...
pratim na yt par kanala, grke, amera i amera/rusa...
daju vojnu, geopolitičku, ekonomsku i svaku drugu sliku sukoba...
utjecaj sukoba na čitavi svijet, energetsku situaciju, inflaciju, brics, nato, ku*ac-palac...
na bave se pizdarijama tipa ukrajinci zauzeli selo i postavili zastavu na krov zgrade...
T.
T.

Posts : 17083
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2022, 16:30

Dobre vijest sa fronte, odlične vijesti. Na Harkivskom pravcu ko Balaklije UKR ostvarila odličan uspjeh. Za razliku od Hersonske fronte, ovdje su gubici UKR minimalni(čak i RU izvori ne tvrde drugačije), ima snimki zarobljenih Rusa, uništene RU tehnike, i osvajanja RU položaja.. Ušlo se u nekoliko obližnjih sela i naselja.. proboji su po desecima km u zadnjih par dana.. navodno (RU i UKR izvori) su UKR došli do ulaza u Ševčenkoje , to je praktički 30km iza linije fronte ... Balkalija je okružena sa 3 strane ..

detalji kasnije, kada završi posao i dođem iz teretane i sa plaže..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/9/2022, 17:37

AssadNaPodmornici wrote:Dobre vijest sa fronte, odlične vijesti. Na Harkivskom pravcu ko Balaklije UKR ostvarila odličan uspjeh. Za razliku od Hersonske fronte, ovdje su gubici UKR minimalni(čak i RU izvori ne tvrde drugačije),  ima snimki zarobljenih Rusa, uništene RU tehnike, i osvajanja RU položaja.. Ušlo se u nekoliko obližnjih sela i naselja.. proboji su po desecima km u zadnjih par dana.. navodno (RU i UKR izvori) su UKR došli do ulaza u  Ševčenkoje , to je praktički 30km iza linije fronte ...  Balkalija je okružena sa 3 strane ..

detalji kasnije, kada završi posao i dođem iz teretane i sa plaže..

Kod Hersona je najjače što Rusi trenutno imaju, ovi gore su bili uglavnom rezervisti LNR, nekakvi dobrovoljci.


Rusi se pomiču dnevno par desetaka metara, dok ovi prave proboje od par desetaka kilometara.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/9/2022, 18:16

JUŽNA UKRAJINA - U slabo osvijetljenim bolničkim sobama u južnoj Ukrajini, vojnici s odsječenim udovima, ranama od gelera, unakaženih ruku i smrskanih zglobova prepričavali su nepovoljne situacije s kojima su se njihove jedinice suočile u prvim danima nove ofenzive za protjerivanje ruskih snaga iz strateškog grada Hersona .

Vojnici su rekli da im nedostaje topništvo potrebno za odbacivanje ukorijenjenih ruskih snaga i opisali veliki tehnološki jaz u odnosu na njihove bolje opremljene protivnike. Intervjui su pružili neke od prvih izravnih izvještaja o nastojanju da se ponovno preuzme osvojeni teritorij koji je toliko osjetljiv da su ukrajinski vojni zapovjednici zabranili novinarima posjete prvim linijama bojišnice.

“Upotrijebili su sve protiv nas”, rekao je Denys, 33-godišnji ukrajinski vojnik čija se jedinica povukla iz sela koje su držali Rusi nakon dugotrajne baražne paljbe kazetnih bombi, fosfornog streljiva i minobacača. "Tko može preživjeti takav napad pet sati?" On je rekao.

Denys i osam drugih ukrajinskih vojnika iz sedam različitih postrojbi pružili su rijetke opise protuofenzive u Hersonu na jugu, najambicioznije vojne operacije Kijeva od protjerivanja ruskih snaga s perimetra glavnog grada u proljeće. Kao i u bitci za Kijev, uspjeh Ukrajine teško je zajamčen, a izvještaji vojnika signalizirali su da predstoji duga borba i mnogo više žrtava.

“Izgubili smo pet ljudi za svakog njihovog”, rekao je Ihor, 30-godišnji zapovjednik voda koji je ozlijedio leđa kada se tenk u kojem se vozio srušio u jarak.

Ihor nije imao vojnog iskustva prije ruske invazije na Ukrajinu 24. veljače. Zarađivao je za život prodajući stočnu hranu farmama svinja i krava. Njegova zamjena na mjestu zapovjednika voda također nema prethodnog vojnog iskustva, rekao je.

https://www.washingtonpost.com/world/2022/09/07/ukraine-kherson-offensive-casualties-ammunition/



crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/9/2022, 18:50

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 FcDG9VyXkAAK1Ba?format=jpg&name=900x900
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/9/2022, 18:51

crvenkasti wrote:JUŽNA UKRAJINA - U slabo osvijetljenim bolničkim sobama u južnoj Ukrajini, vojnici s odsječenim udovima, ranama od gelera, unakaženih ruku i smrskanih zglobova prepričavali su nepovoljne situacije s kojima su se njihove jedinice suočile u prvim danima nove ofenzive za protjerivanje ruskih snaga iz strateškog grada Hersona .

Vojnici su rekli da im nedostaje topništvo potrebno za odbacivanje ukorijenjenih ruskih snaga i opisali veliki tehnološki jaz u odnosu na njihove bolje opremljene protivnike. Intervjui su pružili neke od prvih izravnih izvještaja o nastojanju da se ponovno preuzme osvojeni teritorij koji je toliko osjetljiv da su ukrajinski vojni zapovjednici zabranili novinarima posjete prvim linijama bojišnice.

“Upotrijebili su sve protiv nas”, rekao je Denys, 33-godišnji ukrajinski vojnik čija se jedinica povukla iz sela koje su držali Rusi nakon dugotrajne baražne paljbe kazetnih bombi, fosfornog streljiva i minobacača. "Tko može preživjeti takav napad pet sati?" On je rekao.

Denys i osam drugih ukrajinskih vojnika iz sedam različitih postrojbi pružili su rijetke opise protuofenzive u Hersonu na jugu, najambicioznije vojne operacije Kijeva od protjerivanja ruskih snaga s perimetra glavnog grada u proljeće. Kao i u bitci za Kijev, uspjeh Ukrajine teško je zajamčen, a izvještaji vojnika signalizirali su da predstoji duga borba i mnogo više žrtava.

“Izgubili smo pet ljudi za svakog njihovog”, rekao je Ihor, 30-godišnji zapovjednik voda koji je ozlijedio leđa kada se tenk u kojem se vozio srušio u jarak.

Ihor nije imao vojnog iskustva prije ruske invazije na Ukrajinu 24. veljače. Zarađivao je za život prodajući stočnu hranu farmama svinja i krava. Njegova zamjena na mjestu zapovjednika voda također nema prethodnog vojnog iskustva, rekao je.

https://www.washingtonpost.com/world/2022/09/07/ukraine-kherson-offensive-casualties-ammunition/




Ofenzive imaju svoju cijenu, znaš koliko je Sovjeta izginulo prilikom bitke za Berlin.

Ukrajinci imaju naspram Rusa neiscrpan i motiviran manpower, dok Rusi jedva skupe po 100.000 ljudi
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 7/9/2022, 19:32

Hektorović wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 FcDG9VyXkAAK1Ba?format=jpg&name=900x900

dobar
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/9/2022, 20:02

Hektorović wrote:
Ofenzive imaju svoju cijenu, znaš koliko je Sovjeta izginulo prilikom bitke za Berlin.

Sovjeti su osvojili Berlin.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/9/2022, 20:08

AssadNaPodmornici wrote:Dobre vijest sa fronte, odlične vijesti. Na Harkivskom pravcu ko Balaklije UKR ostvarila odličan uspjeh. Za razliku od Hersonske fronte, ovdje su gubici UKR minimalni(čak i RU izvori ne tvrde drugačije),  ima snimki zarobljenih Rusa, uništene RU tehnike, i osvajanja RU položaja.. Ušlo se u nekoliko obližnjih sela i naselja.. proboji su po desecima km u zadnjih par dana.. navodno (RU i UKR izvori) su UKR došli do ulaza u  Ševčenkoje , to je praktički 30km iza linije fronte ...  Balkalija je okružena sa 3 strane ..

detalji kasnije, kada završi posao i dođem iz teretane i sa plaže..
gle rusi imaju manjak ljudstva i ako im topništvo šteka zbog odsjecanja logističkih pravaca jasno je da dolazi do raspada linija. UA je sjebala ruse navlačeći ih u kerson koji su tamo prebacili značajnu tehniku i ljudstvo ostavivši puno toga oslabljeno. Ono što je bitno u daljnjem razvoju događaja je da će ukrajinci diktirati što i kada napasti kako im bude dojavljivano sa terena. Čim rusi oslabe dio linija otvara se prostor za Ukrajince koji bez većih problema prebace dio pričuve u to područje i naprave dar mar kao u ovom slučaju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19655
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum