ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/9/2022, 12:49

Rezime stanja:

-Ruske snage su na području Harkova pokrenule napad i zauzele pet naselja (među zauzetim mjestima su Ukrainka i Bairak,ova dva mjesta su već nekoliko puta zauzimana od strane ruske vojske pa vraćana od strane ukrajinske vojske).
-Osmog dana od početka ofanzive Oružanih snaga Ukrajine na hersonskoj bojišnici može se konstatirati da se crta bojišta stabilizirala, iako su Rusi uspili povratiti neka naselja. Ukrajinska vojska i dalje pokušava da prebace pričuve i proširj mostobran za dalje napredovanje do Nove Kahovke i Hersona, ali i dalje ne mogu da postignu odlučujuću prevagu na ovom dijelu bojišta.Ukrajinske vojska je u noći sa nedjelje na ponedjeljak i jučer tijekom dana počela formirati udarne snage i prebacivati opremu na pravac Posad-Pokrovski. Pojačanja ukrajinske vojske su stigla u mjesto Krasnoe znamje (Ljubomirovka), mjesto koje su zauzele ukrajinske snage i u kojem pokušavaju učvrstiti položaje, Novogrigorovku i Posad-Pokrovskoe. Postrojbe iz sastava 28. i 59. brigade Oružanih snaga Ukrajine pojačale su Javorivsku 24. brigadu.
Ruske snage (7.zračno-desantna divizija i 20. motorizirane divizije izvode jake topničko-raketne udare na pristigla ukrajinska pojačanja, sprječavajući ih da pređu u ofanzivu.
Na Snigirevskom dijelu bojišta ruske snage izvode topničko-raketne udare po topničkim položajima ukrajinske vojske. Ruske snage su sa POVRS uništile jedan istureni položaj ukrajinske vojske kao odgovor, Oružane snage Ukrajine granatirale su kvartove jestaa Snigirevka i topničke položaje Oružanih snaga RF.
Na Andrejevskom dijelu bojišta borbe se vode u središtu mjesta Andreevka i u Suhoj Stavoku. Kostroma je zauzeta od strane Oružanih snaga RF. Ruske snage su uništilr jedan od prelaza preko Inguleca.Oružane snage Ukrajine nastavljaju da prebacuju pojedinačne dijelove tehnike duž uskog koridora.
Ruske zračne snage, djeluju bez prekida, posebno jurišnici Su-25 i borbeni helikopteri Ka-52, primarni ciljevi su oklopne snage, topnički položaje i pristigla pojačanja.
Na Olginskom dijelu bojišta Oružane snage Ukrajine jučer su koristile bespilotne letjelice Bayraktar ​​TB2 djelujući po položajima ruskih snagaa u Olginu i Visokopolju. Crta bojišnice se stabilizirala. Ukrajinske snage pokušavaju da zauzmu utvrđena područja i položaje ruskih snaga. Gubitci OS Ukrajine od početka ofanzive (prije 8 dana) prešli su 700 poginulih i 2000 ranjenih dok su gubitci ruskih i savezničkih snaga oko 300 poginulih i preko 900 ranjenih.

AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2022, 12:57

Ne znam odakle ti informacije, koji su ti izvori, ali zvuče realno, a ne one priče UKR u prvom danu ima 1500 mrtvih i 5000 ranjenjih itd..
iako su mi i ovo ogromni gubici, možda čak i Ruski su umnjeni, ali neman pojma, neman izvore iz prve ruke

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2022, 13:13

forumaš demon sa forum.hr

copy/paste.. 6 rujan

Ukratko:
Harkov/Harkiv i Izyum:
Svi iščekuju ofenzivu nekoga. Do prije dva dana su Ukrajinci očekivali napad Rusa na Harkov, a Rusi napad Ukrajinaca od Harkova. Sad je drugi narativ: Ukrajinci dovlače pojačanja za napad prema Balakliyi i krenuti će svaki čas. Ukrajinci na drugoj strani govore kako je je vrijeme za oslobađanje Izyuma i samo što nisu počeli HIMARS-irati mostove i pontone u tom području. U stvarnosti drkeljanje topništvom i neke napadne akcije u rangu satnije i to bi bilo to zasad.

Nakon fotosešna Ukrajinaca u Ozerneu Rusi to nastoje minimalizirati rječima da je to mjesto nebitno i da zato tamo nikoga nije bilo jer što će tamo bezveze, Ukrajinci to nastoje napuhati sad već objavljuju da šetaju i po Yampilu i Dibrovi, doduše bez slikanja, a uskoro očekujem selfije Ukrajinaca s pijace u Lymanu. Serhei Haidai je na valu oduševljenja već najavio kako Ukrajinci kreću na Luhansk i kako su već stotine Rusa stradale i da im je uništeno stotine vozila sve udarajući po ruskim skladištima i vojarnama u okupiranoj regiji. Nekad mi je bio simpa lik, ali počeo je bacati na Kadyrova.

Donbas:
Kad smo kod Kadyrova, nešto ga nije bilo. Prepao sam se da nije korona ili kakva crijevna viroza, ali nije, živ je i zdrav. Ubiše ga radne obaveze. Ne može upravljati Ičkerijom, planirati ratne operacije i selfirati se naokolo. Teško je to. Uglavnom odmah je najavio da za par dana kreće čišćenje Donbasa do kraja i da su njegovi već počeli, ali da ne smije reći no odmah su uzeli 60 km2 i to najutvrđenijih ukrajinskih položaja. Kojih to i gdje su ti položaji nije točno naveo. Vjerovatno dvije kuće u Soledaru, jedan vrt u Bakhmutu i tri stabla pored putokaza blizu Verkhokamianske.

Ovi ruski krajišnici su valjda napredovali 50 metara sjeverno od Avdiivke i odmah su najavili kako okruženje navedene samo što nije dovršeno, doduše ovaj drugi krak što kreće s juga i što je prije 2 tjedna uzeo Pisky još nije došao ni do obilaznice. Nije to blizu. Ima jedno kilometar i po. Uslijed strašnog pritiska navodno su Ukrajinci napustili aerodrom Doneck, zapravo njegov zapadni dio gdje su uz pistu imali neke rovove i utvrđenja. Povukli su se prema obilaznici, znači par stotina metara sjevernije. Vjerujem da će ih za jedno 2 mjeseca Rusi potisnuti preko obilaznice. Napredovanje Rusa tu ne staje. Zauzeli su i jedan bunker sa par rovova južno od Marynke. Što se tiče Kodeme, čišćenje još traje, ovo znači da je sve isto kao i zadnjih tjedan dana. Wagnerovci su zapeli.

Ukratko jučer, a bogami i prekjučer Rusi samo na papiru djeluju ozbiljo u Donbasu u stvarnosti su se ispuhali. Hoće li za dan-dva opet krenuti vidjeti ćemo. Ako je vjerovati mom Haidaiju sad će Ukrajinci krenuti, moguće da već kreću dok govorimo.

Od Vuhledara do Dnjepra se ništa bitno ne događa mada svi nešto vide. Ukrajinci vide svoje di napreduju, Rusi svoje, a zapravo se svi kao nešto bildaju. Zanimljivo je da su Ukrajinci objavili kako su Rusi škole u većim gradovima na okupiranom teritoriju pretvorili ili pretvaraju u vojarne. Kako neočekivano... možemo očekivati sad slike HIMARS-iranih škola koje će postati Rusi gdje će pokazivati kako Ukrajinci tuku škole i vrtiće.

Kherson-Mykolaiv-Kryvyj Rih:
Ukrajinci muljaju, vjerovatno da bi srezali ove rusofile koji se dernjaju kako Rusi sve vraćaju i napreduju sad svugdje okolo naokolo uništavajući snevno 2000 vojnika i 50 tenkova Ukrajincima.
Ukrajinci su objavili da Rusi tuku Pravdyne, one kod Oleksandrivke na moru, prije dva dana Myrolyubivku za koju sam rekao da je nemoguće jer Ukrajinci ne drže Pravdyne. Na drugoj strani taj je dio fronte spram drugih miran već 5-6 dana. Mislim da je razlog što Rusi deru selo Myrne koje postoji pored ova dva sela pa ond anetko u ukrajinskom GS ubaci okolna sela zbog dramatike. istina je da postoji i selo Myrne 8-9 km prema SI koje Ukrajinci drže i odakle povremeno kreću prodori prema Blahodatneu (kad Ukrajinci udaraju drito na Kherson) te Zelenom Haiu i Ternovim Podyma kao u ovoj ofenzivi. Ovdje su se vodile danima žestoke borbe i oba su ova sela Ukrajinci zauzeli. Rusi su ih vratili, ali borbe još traju. Tu je i Liubomyrivka gdje su trenutno najjače borbe na ovom dijelu ratišta. Ukrajinci su je uzeli prvi dan, a Rusi otad pokušavaju sve ne bi li je vratili, ali ne ide. Na potezu Snihurivka- Blahodatne (ove druge, one koje su blizu nje) se kao malo primirilo. Rusi tu stalno uništavaju desetke tenkova i oklopnjaka, ali ja to ne vidim i ne vjerujem. Razlog je jednostavan. Ukrajinci su ovdje stali s napadima i poslali su snage planirane za taj pravac prema mostobranu na Inhuletsu gdje je bilo kritično.

Mostobran je obranjen, Ukrajinci su potisnuti prema Inhuletsu nakon prvih dana napada, ali su uspjeli uzeti Blahodativku i vjerujem da su uzeli i cijelu, ili bar veći dio Bilohirke. Što se tiče dubine prodora Ukrajinci drže Sukhyi Stavok, a Kostromka je u najboljem slučaju u sivoj zoni. Uzevši u obzir situaciju na početku priče, mostobran je sad dvostruko veći površinom. Jučer je ovdje intenzitet borbi opao. Vjerujem da su Rusi ovdje bacili rezerve koje su imali spremljene za područje između Inhuletsa i Dnjepra i da im trenutno kronično fali ljudi. Ukrajinci ovo znaju i zato su jučer najjače napadali južno od Kryvyj Riha. Tu su prvo odbili ruski kontranapad prema Vysokopilliji. Onda su dovršili i zauzimanje Novovoznesenske čime su praktično osigurali Potomkyne od rukog napada. Rusi još drže južni dio sela Olhyne, ali uz ovakav razvoj situacije mislim da je i to svršena priča i da će to Ukrajinci uzeti do kraja danas, ili sutra. U selu Arkhanhelske su Ukrajinci napredovali isad je selo pola-pola, a pokušali su i prodor u Myrioliubivku i Lyubymivku. Vjerujem da su uspjeli uzeti ovu prvu, za ovo drugo selo su borbe trajale. Na portalima vidim da su Ukrajinci uzeli Novovoskresenske, ali mislim da je to prenapuhano. U slučaju da danas-sutra uzmu Lyubymivku onda će uzimanje Novovoskresenske biti jako izgledno. Ovo je teren idealan za oklopno mehanizirane postrojbe. Njega su i Rusi uzeli za praktično 2-3 dana. Većih naselja ovdje praktično i nema. Vysokopillya ima 4-5000 stanovnika. Eventualno je veće naselje i Velika Oleksandrivka na Inhuletsu koja ima 6-7000 stanovnika i to je to. Čista ravnica. Čisto za informaciju sjedište 17. tenkovske brigade ukrajinske vojske je u Kryvyj Rihu, a tu je, kako sam već puno puta rekao i famozna 5. tenkovska koja je izgleda dovedena u područje Mykolaiv-Kryvyj Rih. Uglavnom, ruska bi se linija na području južno od Kryvyj Riha mogla raspasti, ako Rusi ne dovedu pojačanja (koji s ove strane Dnjepra više nemaju) i ne stabiliziraju svoju situaciju. E sad mostovi preko Dnjepra su u banani i kad ih pokrpaju, upotrebljivi su de facto par sati i opet ih Ukrajinci zbombaju...

Čekamo razvoj događaja.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/9/2022, 14:10

Počela navodno i kontra kod Kharkiva. Čekamo potvrdu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Joža 6/9/2022, 14:12

Je l' pao Herson? Nije? A ništa. Odoh.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2509
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/9/2022, 14:29

AlfaOmega wrote:Počela navodno i kontra kod Kharkiva. Čekamo potvrdu.
Ide se na prilično velik zalogaj. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Screen28

No još čekamo da vidimo jel riječ o pravoj kontri ili tek hit and run taktici.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 15:02

AssadNaPodmornici wrote:Ne znam odakle ti informacije, koji su ti izvori, ali zvuče realno, a ne one priče UKR u prvom danu ima 1500 mrtvih i 5000 ranjenjih itd..
iako su mi i ovo ogromni gubici, možda čak i Ruski su umnjeni, ali neman pojma, neman izvore iz prve ruke

Nebuloze.

150 mrtvih i 500 ranjenih u prva dva dana maks.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 15:03

AlfaOmega wrote:Gubitci OS Ukrajine od početka ofanzive (prije 8 dana) prešli su 700 poginulih i 2000 ranjenih dok su gubitci ruskih i savezničkih snaga oko 300 poginulih i preko 900 ranjenih.

Ovo 2:1 zvuči realno kod ofenzivnih operacija bez neke ogromne superiornosti u ljudstvu ili tehnici.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 15:04

Dragovit Koba wrote:Je l' pao Herson? Nije? A ništa. Odoh.

1. U ovom ratu nema naglih prodora

2. Operacije traju tjednima

3. Ukr je preuzela inicijativu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2022, 15:14

Ukrainci kao da svjesno su odlučili žrtvovati ljude i tehničke resurse za nanjeti Rusima poraz, kao da su u žurbi, žele prije zime ostvariti neke uspjehe.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 6/9/2022, 15:34

Red za kruh u Odesi:

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 16:02

AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci kao da svjesno su odlučili žrtvovati ljude i tehničke resurse za nanjeti Rusima poraz, , žele prije zime ostvariti neke uspjehe.

Muzyka smatra kako se radi u političkoj a ne vojnoj odluci. Vojska bi po nekim navodima radije krenula ofenzivnije nešto kasnije, kad uspostave određen superiority nad agresorom.

Osobno mislim da je cilj pokazati realnu Rusku vojnu slabost.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 16:32

crvenkasti wrote:Red za kruh u Odesi:


I? Rat je, 20% države okupirano.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2022, 16:35

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci kao da svjesno su odlučili žrtvovati ljude i tehničke resurse za nanjeti Rusima poraz, , žele prije zime ostvariti neke uspjehe.

Muzyka smatra kako se radi u političkoj a ne vojnoj odluci. Vojska bi po nekim navodima radije krenula ofenzivnije nešto kasnije, kad uspostave određen superiority nad agresorom.

Osobno mislim da je cilj pokazati realnu Rusku vojnu slabost.
neman pojma. pazi i političari su nekada u pravu, vojska ne zna kakvi su odnosu u svijetu i ukraini vezano za ekonomiju, zapadnu pomoć, vrijeme, resurse, koliko im stiže, koliko protovnik dobija , itd.. to su neke druge analize.

zato je u WW2 bio non stop sukob Hićo vs Generali.

Uvriježeno je mišljenje da su generalni bili u pravu, dok u realnosti, gledao sam TIK history(najbolji kanal za povjest na youtubu) , hićo je bio u pravu, --- generali su vidjeli u glavama bitke itd, a nisu imali pojma što se događa sa njemačkom ekonomijom, nestašicom goriva i resursa za industriju(zato je hitler sa pravom forsira ukrainu i kavkaz, dok su generali bili za moskvu i st.petersrburg) -- zanimljivo tu im je Hićo popustio

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2022, 16:37

Hektorović wrote:
crvenkasti wrote:Red za kruh u Odesi:


I? Rat je, 20% države okupirano.


SSSR je izgubio od strane Švaba 80milijuna stanovnika(110 je ostalo na slobodnom teritoriju, manje nego što je imao Treći Reich + Italija/Rumunjska/Mađarska/Finska ovi zajedno su imali 150 - 160) , padom Ukraine i ostalih djelova SSSRa, izgubili su 60% proizvodnje hrane, većinu rudnika željeza i ugljena, i aluminija itd.. i sve jedno su uz USA pomoć uspjeli proizvesti pun k više oružja i vojnika nego švabe.. iako su imali i nekoliko milijuna manje industrijskih radnika isto tako..

isto tako i UKR preživljava na zapadnoj pomoći i već sada ne da se ravnopravno ratuje nego preuzima i incijativu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 6/9/2022, 18:43

AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci kao da svjesno su odlučili žrtvovati ljude i tehničke resurse za nanjeti Rusima poraz, kao da su u žurbi, žele prije zime ostvariti neke uspjehe.
Hah zrtvovati.

Tako je u ratu.

Ako hoces ostvariti uspjeh valja se izloziti, ginuti, zrtvovati.

Ziheraski to ide sporo ili nikako.

Ukrajinci osjecaju da mogu, rusi su posustali, oni dobili kvalitetno topnistvo.

Sve to valja podrzati pjesackim djelovanjem i ostvariti vece pomake, ali tu se gine, no bez toga ne ide.

Najgore je ako se gine ,a ne ostavri se uspjeh jer druga strana pokaze zilavost i ne ispadne nista po planovima i zeljama.

Generalno gledajuci, Ukrajinci su preuzeli inicijativu.

Hoce li naci slabe tocke i to iskoristiti, hoce li se dovoljno zrtvovati, to ce vrijeme pokazati.

Kod rusa evidentan zamor i logisticki problem.

Moral je od pocetka nikakav, motiv ratovanja pljacka.

Dojma sam da b mogli izgubiti otprilike koliko su zauzeli proteklih mjesec dva.

Ako nista drugo putko je u kurcu, moze pizditi ali nema na vidiku izlaz osim da stane s ovim bezumnim ratom.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


michaellcmacha and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 19:10

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci kao da svjesno su odlučili žrtvovati ljude i tehničke resurse za nanjeti Rusima poraz, , žele prije zime ostvariti neke uspjehe.

Muzyka smatra kako se radi u političkoj a ne vojnoj odluci. Vojska bi po nekim navodima radije krenula ofenzivnije nešto kasnije, kad uspostave određen superiority nad agresorom.

Osobno mislim da je cilj pokazati realnu Rusku vojnu slabost.
neman pojma. pazi i političari su nekada u pravu, vojska ne zna kakvi su odnosu u svijetu i ukraini vezano za ekonomiju, zapadnu pomoć, vrijeme, resurse, koliko im stiže, koliko protovnik dobija , itd.. to su neke druge analize.

zato je u WW2 bio non stop sukob Hićo vs Generali.

Uvriježeno je mišljenje da su generalni bili u pravu, dok u realnosti, gledao sam TIK history(najbolji kanal za povjest na youtubu) , hićo je bio u pravu, --- generali su vidjeli u glavama bitke itd, a nisu imali pojma što se događa sa njemačkom ekonomijom, nestašicom goriva  i resursa za industriju(zato je hitler sa pravom forsira ukrainu i kavkaz, dok su generali bili za moskvu i st.petersrburg) -- zanimljivo tu im je Hićo popustio

Vojnici su uglavnom jako jednodimenzionalni likovi. 

Država mora uzeti u obzir široki spektar
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 6/9/2022, 21:57

Putin, Gerasimov i Shoygu LARPing rat nekih 15.000km od fronte

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Fb-AQkmXoAIKXz3?format=jpg&name=medium

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 6/9/2022, 22:04

AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci kao da svjesno su odlučili žrtvovati ljude i tehničke resurse za nanjeti Rusima poraz, kao da su u žurbi, žele prije zime ostvariti neke uspjehe.
Ukrajinci ne odlučuju ni o čemu još od 2014-te...
T.
T.

Posts : 17141
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2022, 00:36

Inače kako što vidimo UA pokrenula i napad kod Hakrivske oblasti prema istoku - Balaklija.. navodno je dobar dio Rusa upao u probleme tamo...

jbt inicijativa na ratištu se okrenula doslovno u pola godine.
----------
inače pratim jedan srpski forum, zna biti tamo par dobrih analitičara, ali uglavnom je pisanje ono šema.. citiraju RU ministarstvo obrane kada računaju UKR gubitke, (iznose slične pizdarije kao UKR MOD koje citira safet), onda netko napiše "pa to što RU MOD govori nema smisla, do sada su uništili nekoliko puta UKR avijaciju, dva puta više HIMARS sustava nego što su ih ovi dobili, a UKR avioni napadaju nikada žešće a HIMARS sustavi udaraju non stop, - onda ga napadaju da mrzi Rusiju i pravoslavlje itd:D)..

kako rekoh još do nazad 10ak dana su i dalje pričali o Odesi, Nikolajevu, Harkivu , Dnjepropetrovsku kao idućim RU ciljevima...
sada je totalna panika i pad morala.. doslovno kako onaj "meme" od Hektorovica pokazuje.. idem malo copy paste najboljih postova... dolazi do otrežnjenja :D


"Ukrajinci su držali Prišib koji je od Verbivke bio udaljen 5 kilometara, a od onog srušenog mosta na jugo-zapadnom prilazu Balakleje je 8 kilometara.

Ukoliko je istina da su Ukrajinci i na prilazu Jakovenkova, od Prišiba im je trebalo 10,5 kilometara preko golih polja.
Gorim, otpada od mene koliko sam nervozan.
U Marinki već znam napamet dve glavne ulice, zato što malo - malo ide izveštaj o novom napretku od 50 metara na Šahtjorskoj ulici, pa pređeno još 20 metara od kioska u Kaštanovoj.

A Ukrajinci se u jedno popodne provozaju 10 kilometara na pravcu na kom su svi jebeni pro-ruski kanali poslednjih par nedelja pisali da neprijatelj gomilaju ljudstvo i tehniku.

Dakle, prvi nisam pristalica fatalizovanja i kukanja nad svakim uništenim hangarom municije ili gubitkom aviona, nije sve Ruska nesposobnost kako se to često predstavlja, nešto je i do Ukrajinaca koji i te kako umeju da ratuju, ali baš ovakva nonšalancija je neverovatna.
Treba još ljudi, treba udarnih BPL, i to hitno!
Za kolegu koji je pisao kako ovo nije igrica pa da ljudi sednu za džojstik i voze, složio bih se sa komentarom da je ovo prvi ili drugi mesec rata, i realno tada nije moglo u tom vremenskom roku odraditi nabavku i obuku ljudi. Obzirom da smo ušli u SEDMI mesec, meni kao ljudskom biću sa relativno normalnim mozgom je potpuno neprihvatljivo da mi još uvek meljemo o istoj temi. Pogotovo što je zemlja od 150 miliona stanovnika iz nekog razloga rešila da vodi rat protiv zemlje od 30 miliona sa trećinom neophodnih trupa za takvu "kosku".

Na Hersonskom pravcu deluje da su se Rusi valjano pripremili, i da su Ukrajinci svaki pređeni kilometar platili neproporcionalno skupo ( doduše brine malo severni potez od Visokopolja do Dnjepra koji deluje da se ljulja ) ali ovo oko Balakleje je zaista zajebavanje i igranje rata od strane Rusa.

Za kraj bih još dodao da sam se frapirao kada sam video onu grupu zarobljenih dekica iz DNR - LNR negde na Hersonskom potezu koji su Ukrajinci probili. Da li je realno da i tamo gde im odbrana solidno funkcioniše nemaju redovnu vojsku za prve linije, nego stavljaju one paćenike iz Donjecka od kojih niko nije mlađi od 50 godina?
Isto smo videli i kod Balakleje, da je pukao deo koji su držali dobrovoljci iz DNR?

Gde je Ruska vojska? Šta se dešava? Ko se više u tom Ruskom GŠ zajebava sa ljudima na frontu i svima nama?
Izvinjavam se svima na rečniku i malo dužem komentaru.
Pozdrav svima uz nadu da ćemo sutra čitati o uspešnom taktičkom namamljivanju Ukrajinaca u pripremljene zone za rad artiljerije."
---------
Mnogo je tu faktora zašto je stanje ovakvo kakvo jeste.

No ukratko, Rusi nisu ni bolje obučena, ni bolje motivisana, ni bolje vođena vojska od Ukrajinaca. Tu su negde. Rusi imaju veći vatrenu moć i arsenal raznolikog naoružanja, ali Ukrajinci imaju bolju motivaciju i više ljudi na terenu.

Bilo kako bilo, iz faze totalnog haosa kod Ukra i šetanja ruskih kolona uzduž i popreko, prešli smo na lagano "mlevenje", pa smo iz toga negde u julu prešli u stanje stagnacije na frontu, a sad smo došli i do toga da i jedna i druga strana mogu da zadaju neki udarac ili uzmu par sela ako se zainate.

Kao što sam već rekao, ako zapad nastavi da finansira, logistički i obaveštajno pomaže Ukrajince, situacija će od zime biti samo gora. Sve da je neki mučenik prvi put video pušku u životu početkom marta, nakon X meseci u uniformi i neke ture na frontu, to je veoma upotrebljiv vojnik.

Ostaje priča kako Rusi masakriraju desetine i stotine hiljada Ukrajinaca. Moguće, ali valjda bi dosad već videli neke znake toga u osipanju njihovih snaga. Zamislite da su izveštaji ruskog ministarstva zaista tačni i da na onih 10x5 kilometara mostobrana leži razbacano 2000 leševa u uniformi i par stotina komada spaljene tehnike. Valjda bi i to nekako došlo u javnost. O tome kako bi takve jedinice morale da se raspadnu, da ne govorimo.

Ne znam, skeptičan sam, ali sve je moguće. Nije da do nas ovde dolaze neke ozbiljne informacije. Više se nagađa po lupanjima telegram i tviter kanala.
-----
inače pazi ovo.. jedna od snimki(podijelo i crvenkasti) koja je bila kao dokaz UKR diverzantskog napada na NE..
Rus kao broji mrtve ukraince mislim da starta sa 35 pa broji dalje.. završava snimka i dio koji nisu odrezali a procurio im je -- i mrtvi Ukrainski vojnici ustaju na noge ahahha


još je bila jedna snimka gdje dva UKR vojnika plutaju..
jedan je čak i Srbin komentirao, da je snimka fake, jer leš uvijek pluta na trbuhu, ovaj je plutao na leđima(da može disati), a drugi navodni ukrainac, uredno naslonjen glavnom na kamen iznad vode da može disati :D


------------

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 7/9/2022, 09:19

Problem ruske vojske pogotovo ce biti izrazen tijekom defanzivnog polozaja koji trenutno imaju.

Za napadna djelovanja imaju kakav takav poriv, pljacka, naraste im ego, dobiju bolju popunu,  prehranu itd.

Za obranu, biti pod preciznim topnistvom i trpjeti gubitke, iza dana u dan, to im se nikakao nece svidjeti.

Tek tu ce do izrazaja doci njihova volja za zrtvom.

Sve sto je doslo iz ruskih vukojebina sad bi rado bilo negdje drugdje.

Kola ce se lomiti na domacim  jadnicima iz tih regija Donjeck i Lugansk.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


abraham and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum