ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/9/2022, 20:08

AssadNaPodmornici wrote:Dobre vijest sa fronte, odlične vijesti. Na Harkivskom pravcu ko Balaklije UKR ostvarila odličan uspjeh. Za razliku od Hersonske fronte, ovdje su gubici UKR minimalni(čak i RU izvori ne tvrde drugačije),  ima snimki zarobljenih Rusa, uništene RU tehnike, i osvajanja RU položaja.. Ušlo se u nekoliko obližnjih sela i naselja.. proboji su po desecima km u zadnjih par dana.. navodno (RU i UKR izvori) su UKR došli do ulaza u  Ševčenkoje , to je praktički 30km iza linije fronte ...  Balkalija je okružena sa 3 strane ..

detalji kasnije, kada završi posao i dođem iz teretane i sa plaže..
gle rusi imaju manjak ljudstva i ako im topništvo šteka zbog odsjecanja logističkih pravaca jasno je da dolazi do raspada linija. UA je sjebala ruse navlačeći ih u kerson koji su tamo prebacili značajnu tehniku i ljudstvo ostavivši puno toga oslabljeno. Ono što je bitno u daljnjem razvoju događaja je da će ukrajinci diktirati što i kada napasti kako im bude dojavljivano sa terena. Čim rusi oslabe dio linija otvara se prostor za Ukrajince koji bez većih problema prebace dio pričuve u to područje i naprave dar mar kao u ovom slučaju.

Šandor Winnetou

Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/9/2022, 20:46

crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:
Ofenzive imaju svoju cijenu, znaš koliko je Sovjeta izginulo prilikom bitke za Berlin.

Sovjeti su osvojili Berlin.

I Ukri će Krim ako ovako nastave
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/9/2022, 21:00

Hektorović wrote:
crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:
Ofenzive imaju svoju cijenu, znaš koliko je Sovjeta izginulo prilikom bitke za Berlin.

Sovjeti su osvojili Berlin.

I Ukri će Krim ako ovako nastave
nemoj mu to pisati, kako će rusi osloboditi kosovo i rsk ako ne mogu ni krim zadržati

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/9/2022, 21:58

Agresor u totalnom povlačenju kod Harkiva, bježe da bi se spasili od zarobljavanja. Ukri napreduju ka putevima za Izym.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/9/2022, 22:00

U jednom danu oslobođeno je više nego što je agresor okupirao u proteklom mjesecu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2022, 23:59

Ukratko danas kako sam rekao super vijesti.   07.rujan.2022

Prije nego pređemo na Harkiv front, u Berdijansku jučer ubijen(ili teško ranjen) jedan od postavljenih Rusa , ekplodiralo mu auto.
Maloprije nadanut ured Putinove stranke Jedinaja Rusija. Svaki dan negdje Ruski kvislinzi najebaju u osvojenom teritoriju. Čitao sam jedan blog-post jednog Rusa , koji je totalno razočaran situacijom u Hersonu. Kaže da su oni Rusi i pro-Ruski ukrainci u strahu. Da ih velika većina stanovništva mrzi, da javljaju kordinate Ukraincima itd. Zanimljiv opis situacije.


Samo danas ogromne količine videa gubitaka Ruske tehnike izašlo(ofenziva kod Harkiva).. evo bacite pogled na ovaj twiter profil, nemorate imati aktivan profil , čisto da nespamam forum sa 50 postova.. uglavnom zarobljeni rusi, zarobljena artiljerija, tenkovi, oklopna vozila, pješadijska sredstva, rovovi, zatim uništavanje svega i svačega  pazi napad je tek jučer  pokrenut...
https://twitter.com/UAWeapons
samo na ovom gore linku ima tona videa a to nisu svi koji možete vidjeti, ali neću spamati, imate linkove i na druge profile pa možete potražiti..

pazite ovo je Oryx samo danas dodao na listu Ruskih gubitaka  - oni unose gubitke koji su samo potvrđeni video/photo dokazima, a prije toga provjere da su autentični, da nisu duplikati itd.
Kažu da je to možda i rekord. Imate na umu da nisu svi Ruski gubici uslikani , niti sve što je uslikano nije došlo do njih, dakle u realnosti su dosta veći, međutim i ovo je horor. (edit stavilo je tek jednu sliku ima i druga.. )
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 FcFP8cEWQAAj3Pq?format=jpg&name=900x900


evo kako Rusi opisuju događaj


ili ovo jadni rus snimio kako ih ukrainski napali dok su prelazi pontonski most kao pojačanje za hersonski front
. lik je jebiga u šoku napravio gadnu facu, već ukrainci rade memove.. Ukrainci uz pomoć USA satelita imaju gotovo u realnom vremenu dojavu kada je neka skupina Rusa na pontonskim mostovima(i gdje su locirani) i onda rokaju HIMARS sustavima .. rezultate vidite..(velika većina toga se ne vidi ali iz RU/UKR izvora se svašta piše, ali evo i taj RU video).

-------Rusi pričaju da je Balakleja u okruženju ili su u povlačnjeu. Spominju već obranu Kupijanska.. mislim da UKR neće tako daleko, to bi bila totalna RU katastrofa..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21013
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/9/2022, 11:56

BTW da li se tko sjeća strelkovih analiza od prije ljeta tamo?.(dok safet ne bi zaspama temu, pa se izgubili postovi, usput jutros sam izbrisao dosta postova gdje jebete jedni drugima roditelje imate druge teme za to)
Kada je on(Strelkov) bio protiv RU napada glavom na najutvrđenije UKR položaje, govorio je da će Ruski napredak biti spor i skup u materijalnim resursima i ljudskim životima a da će Ukr koristiti tu situaciju da izgrade nove resurse koje će koristiti pri ofanzivnim operacijama na kraju ljeta?
Otprilike se to i dogodilo. Evo i jučer i danas Strelkov na telegramu napisao nekoliko ogromnih analiza, samo mi krepa Google translate..

Što se tiče jutros analiza, Balkliove (kako se već zove) je iako u operativnom okruženju, još uvijek u rukama Rusa. Analitičari pišu da će Rusi napraviti izvlačenje slično kako su Ukr radili tamo na istoku, neki govore o Ukr napadima na Izjum i Kupijansk, ali osobno mislim da Ukr nema toliko resursa još. Neka uzmu to mjesto i ispasti će da su u jednom napadu uzeli više teritorija nego Rusi u dva mjeseca. Nakon toga čitao sam, da će doći jesenske kiše, ali da se ofenzive operacije mogu nastaviti od sredine 11 mjeseca
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21013
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 8/9/2022, 12:12

rusi će se najvjerojatnije povući iz tog sela i potom ga sravniti ga sa zemljom, jednom kad ukrajinske snage uđu u njega...
tako rade stalno, samo što zapadni mediji tvrde da ukrajinci napreduju...
zato i mobiliziraju žene od 18-60 jer im tako dobro ide...
to je u skladu s proklamiranim ciljevima rusije, uništavanje ukrajinske vojne moći, a ne zauzimanje sela u kojima ionako nitko više ne živi...
rusiji odgovara da sukob traje što dulje...
da je završio za 7 dana, nato članice bi imale puna skladišta oružja, eu ne bi bio pred kolapsom, hrana i energenti ne bi imali cijenu kakvu imaju danas, brics ne bi imao važnost kakvu ima danas, itd. ...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Unname11
T.
T.

Posts : 17138
2014-04-14

Age : 83

Pirate likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 8/9/2022, 12:20

AssadNaPodmornici wrote:BTW da li se tko sjeća strelkovih analiza od prije ljeta tamo?.(dok safet ne bi zaspama temu, pa se izgubili postovi, usput jutros sam izbrisao dosta postova gdje jebete jedni drugima roditelje imate druge teme za to)
Kada je on(Strelkov) bio protiv RU napada glavom na najutvrđenije UKR položaje, govorio je da će Ruski napredak biti spor i skup u materijalnim resursima i ljudskim životima a da će Ukr koristiti tu situaciju da izgrade nove resurse koje će koristiti pri ofanzivnim operacijama na kraju ljeta?
Otprilike se to i dogodilo. Evo i jučer i danas Strelkov na telegramu napisao nekoliko ogromnih analiza, samo mi krepa Google translate..

Što se tiče jutros analiza, Balkliove (kako se već zove) je iako u operativnom okruženju, još uvijek u rukama Rusa. Analitičari pišu da će Rusi napraviti izvlačenje slično kako su Ukr radili tamo na istoku, neki govore o Ukr napadima na Izjum i Kupijansk, ali osobno mislim da Ukr nema toliko resursa još. Neka uzmu to mjesto i ispasti će da su u jednom napadu uzeli više teritorija nego Rusi u dva mjeseca. Nakon toga čitao sam, da će doći jesenske kiše, ali da se ofenzive operacije mogu nastaviti od sredine 11 mjeseca
Rasipanje obrane na sirem podrucju mora se iskoristiti maksimalno.

Moment koji donosi rizik za velike gubitke ali jednako i za benefite ako se uspije.

Nasli su im slabu tocku i to se u pravilu pokusa iskoristiti.

Moraju krenuti na Kupjansk, zabaviti ruse pokusajem obrane istog.

Ako imaju dovoljno ljudstva za drzati blokadu opkoljenog mjesta i nadirati prema Kupjansku rusi ce biti u teskoj situaciji.

Problem moze nastati ako im sad ponestane streljiva ili ljudstva u sto sumnjam.

Rusi su gore u panici i to treba iskoristiti, ne dopustiti vremenski procjep u kojem se mogu konsolidirati.

Ako Ukrajinci ovo ne iskoriste bit ce to malo sim malo tam, kak veliju purgeri.

Sve bi se odgodilo za neka druga vremena i rjesavalo tko zna kako i kad.

Dojam je da imaju priliku, ali mozda nas slijedeci dani razuvjere, vrijeme ce brzo pokazati.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 8/9/2022, 12:24

T. wrote:rusi će se najvjerojatnije povući iz tog sela i potom ga sravniti ga sa zemljom, jednom kad ukrajinske snage uđu u njega...
tako rade stalno, samo što zapadni mediji tvrde da ukrajinci napreduju...
zato i mobiliziraju žene od 18-60 jer im tako dobro ide...
to je u skladu s proklamiranim ciljevima rusije, uništavanje ukrajinske vojne moći, a ne zauzimanje sela u kojima ionako nitko više ne živi...
rusiji odgovara da sukob traje što dulje...
da je završio za 7 dana, nato članice bi imale puna skladišta oružja, eu ne bi bio pred kolapsom, hrana i energenti ne bi imali cijenu kakvu imaju danas, brics ne bi imao važnost kakvu ima danas, itd. ...
Jebate kmecis ko crvenkasti jer ovi pale traktore.

Jebali te rusi.

U kojem svemiru ti zivis majke ti mile.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/9/2022, 12:45

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:BTW da li se tko sjeća strelkovih analiza od prije ljeta tamo?.(dok safet ne bi zaspama temu, pa se izgubili postovi, usput jutros sam izbrisao dosta postova gdje jebete jedni drugima roditelje imate druge teme za to)
Kada je on(Strelkov) bio protiv RU napada glavom na najutvrđenije UKR položaje, govorio je da će Ruski napredak biti spor i skup u materijalnim resursima i ljudskim životima a da će Ukr koristiti tu situaciju da izgrade nove resurse koje će koristiti pri ofanzivnim operacijama na kraju ljeta?
Otprilike se to i dogodilo. Evo i jučer i danas Strelkov na telegramu napisao nekoliko ogromnih analiza, samo mi krepa Google translate..

Što se tiče jutros analiza, Balkliove (kako se već zove) je iako u operativnom okruženju, još uvijek u rukama Rusa. Analitičari pišu da će Rusi napraviti izvlačenje slično kako su Ukr radili tamo na istoku, neki govore o Ukr napadima na Izjum i Kupijansk, ali osobno mislim da Ukr nema toliko resursa još. Neka uzmu to mjesto i ispasti će da su u jednom napadu uzeli više teritorija nego Rusi u dva mjeseca. Nakon toga čitao sam, da će doći jesenske kiše, ali da se ofenzive operacije mogu nastaviti od sredine 11 mjeseca
Rasipanje obrane na sirem podrucju mora se iskoristiti maksimalno.

Moment koji donosi rizik za velike gubitke ali jednako i za benefite ako se uspije.

Nasli su im slabu tocku i to se u pravilu pokusa iskoristiti.

Moraju krenuti na Kupjansk, zabaviti ruse pokusajem obrane istog.

Ako imaju dovoljno ljudstva za drzati blokadu opkoljenog mjesta i nadirati prema Kupjansku rusi ce biti u teskoj situaciji.

Problem moze nastati ako im sad ponestane streljiva ili ljudstva u sto sumnjam.

Rusi su gore u panici i to treba iskoristiti, ne dopustiti vremenski procjep u kojem se mogu konsolidirati.

Ako Ukrajinci ovo ne iskoriste bit ce to malo sim malo tam, kak veliju purgeri.

Sve bi se odgodilo za neka druga vremena i rjesavalo tko zna kako i kad.

Dojam je da imaju priliku, ali mozda nas slijedeci dani razuvjere, vrijeme ce brzo pokazati.

gle svjesni su toga Ukrainci, imaju puno inteligetniju komandu nego Rusi. Međutim ostaje problem što je Ruska avijacija počela djelovati, plus opet Rusi imaju značajnu artiljerijsku nadmoć i dalje... evo po RU telegram grupama govore da su baš avijacija i artiljerija nanjeli UKR neke gubitke, dovoljno da stabiliziraju situaciju da spriječe daljnje UKR juriše.. ipak RU je najveća zemlja svijeta, sa satelitima, i projektilima dometa tisuće km, i tonom aviona, najvećim zalihama haubica i granata(najveći problem Rusma je posada, nedostatak iste, kao i kvaliteta iste, kao i komunikacija vojske na terenu i artiljerije i nedostatak dronova) , nije ovo WW2 pa da možeš kao što radila crven armija tamo pri par prodora u zimu 1942, voziš se desetke km u pozdini, protivnik koji je jak i sve jedno nema pojma gdje si, pa izađeš u pički materinoj sa leđa itd.. neka zaokruže Balakliju(30 000 stanovnika grad veličine Omiša i okolice) , i zadrže sva okolna mjesta, - osvojili su onda u par dana veći teritorij nego Rusi u dva mjeseca

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21013
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/9/2022, 13:23

Hektorović wrote:
crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:
Ofenzive imaju svoju cijenu, znaš koliko je Sovjeta izginulo prilikom bitke za Berlin.

Sovjeti su osvojili Berlin.

I Ukri će Krim ako ovako nastave

Zelensky supported Zaluzhny's proposal to suspend the counteroffensive in the south of Ukraine and strengthen the strike on Izium. All free reserves and part of the air defense, from near Kyiv and the Dnieper, are being transferred to Kharkiv, which will become the main military and logistics hub of the Armed Forces of Ukraine," Ukrainian TG channels write. .


-----------------


Ukrajinci su odustali od južnog fronta sad su počeli protivofanzivu kod Karkova.
Možda će tu uspjeti?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/9/2022, 13:33

The current victory for Kyiv carries not only a tactical, but also an informational burden. Especially against the backdrop of today's summit of the Western allies at the US airbase in Ramstein, Germany, at which Washington is expected to announce the supply of $675 million worth of weapons to the Ukrainian army. For this event, Kyiv needed to show at least some success in order to demonstrate the effectiveness of the use of the supplied weapons . And at least Ukraine fulfilled the task.


----------------------------------


Moraju pokazati šefovima da da se bore, inaće nema više love. Danas se tu radi o 675 milijuna dolara,


Za tako veličanstveni cilj vrijedi žrtvovati živote par tisuća vojnika.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/9/2022, 13:55

AssadNaPodmornici wrote:BTW da li se tko sjeća strelkovih analiza od prije ljeta tamo?.(dok safet ne bi zaspama temu, pa se izgubili postovi, usput jutros sam izbrisao dosta postova gdje jebete jedni drugima roditelje imate druge teme za to)
Kada je on(Strelkov) bio protiv RU napada glavom na najutvrđenije UKR položaje, govorio je da će Ruski napredak biti spor i skup u materijalnim resursima i ljudskim životima a da će Ukr koristiti tu situaciju da izgrade nove resurse koje će koristiti pri ofanzivnim operacijama na kraju ljeta?
Otprilike se to i dogodilo. Evo i jučer i danas Strelkov na telegramu napisao nekoliko ogromnih analiza, samo mi krepa Google translate..

Što se tiče jutros analiza, Balkliove (kako se već zove) je iako u operativnom okruženju, još uvijek u rukama Rusa. Analitičari pišu da će Rusi napraviti izvlačenje slično kako su Ukr radili tamo na istoku, neki govore o Ukr napadima na Izjum i Kupijansk, ali osobno mislim da Ukr nema toliko resursa još. Neka uzmu to mjesto i ispasti će da su u jednom napadu uzeli više teritorija nego Rusi u dva mjeseca. Nakon toga čitao sam, da će doći jesenske kiše, ali da se ofenzive operacije mogu nastaviti od sredine 11 mjeseca

Ne samo Strelkov, to su znali svi koji išta znaju o ratu i ratovanju. Samo luđaci ili idioti napadaju najutvrđeniji dio.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/9/2022, 14:25

crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:
crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:
Ofenzive imaju svoju cijenu, znaš koliko je Sovjeta izginulo prilikom bitke za Berlin.

Sovjeti su osvojili Berlin.

I Ukri će Krim ako ovako nastave

Zelensky supported Zaluzhny's proposal to suspend the counteroffensive in the south of Ukraine and strengthen the strike on Izium. All free reserves and part of the air defense, from near Kyiv and the Dnieper, are being transferred to Kharkiv, which will become the main military and logistics hub of the Armed Forces of Ukraine," Ukrainian TG channels write. .


-----------------


Ukrajinci su odustali od južnog fronta sad su počeli protivofanzivu kod Karkova.
Možda će tu uspjeti?

nisu odustali. Strelkov je napisao još prije par dana. Ukrainci će se zaustaviti, pregrupirati i krenuti dalje. Neće Herson nigdje uteći. Vojska koja je brojnija od vojske RH, i ima više tehnike od vojske Srbije, je zarobljena sa zapadne strane Dnjepra u Hersonskoj oblasti. Rusi su zadnjih tjedana i mjeseci slali pojačanja tamo.  Ukrainci su istina imali gubitke(kao i Rusi) , uzeli su određena sela, napravili mostobran koji su obranili, kako je rekao Strelkov ako ih ne gurnu preko rijeke nazad, pregrupirati će se i krenuti ponovo u napad.  Herson ne mora pasti odmah , može i iduće ljeto ali mora(ako UKR misli postojati kao funkcionalna država i dobiti rat ili sklopiti povoljno primirje)
Herson je skoro pa odsječen,  imaš jučer video kako ispada UKR napad (vjerojatno Himarsima) na Ruski pontonski prijelaz gdje su išli kao pojačanje u Hersonsku oblast. Neki analitičari(i Ruski) daju Hersonu mjesec-dva vremena prije napuštanja, vidit ćemo.
Ukraincima svakako fali još teških cijevi, projektila, i dronova.. još par desetaka HIMASa sa tisućama raketa da ih mogu rasipati i po prvoj fronti bi bilo super..





------------
Što se tiče ostale fronte Šečevnkoje (selo ispred Kupijanska) prema Ruskom telegram kanalu(Romanov nešto zaboravih) je navodno u rukama Ukrainaca. Ovo je super vijest ako je istina, jer neke Ruske vijesti govore da su se Rusi jučer pregrupirali tamo i zaustavili sinoć mogući UKR upad.. svakako treba očistiti Balaklije, i onda dovući artiljeriju - ako se ne misli ići naprijed, staviti Kupijansk, Izjum i sve one mostove i željezičke hubove pod udar artiljerije. Sjebati Rusima zadnju šansu za osvajanje ostatak Donbasa.

Svakako UKR je imala dosta uništenih 777 155mm haubica(Rusi su stvarno dosta videa objavili), kao što i cijevi tih haubica nemaju prevelik rok trajanja, tako da trebalo bi još par stotina komada poslati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21013
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/9/2022, 14:30

AssadNaPodmornici wrote:
Herson je skoro pa odsječen

Doslovno najbolje što Rusi imaju je tamo zarobljeno.

Povlačenja nema, samo mogu plivati preko rijeke.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/9/2022, 14:36

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Herson je skoro pa odsječen

Doslovno najbolje što Rusi imaju je tamo zarobljeno.

Povlačenja nema, samo mogu plivati preko rijeke.

Koji su onda ovo?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/9/2022, 14:49

Zapovjednik Oružanih snaga Ukrajine Zalužni i Glavni stožer Oružanih snaga Ukrajine upozorili su Zelenskog da bi ofenziva u dva strateška pravca mogla imati loše posljedice.

Veliki gubici u ljudstvu i tehnici mogu dovesti nedostatka teškog naoružanja i iskusnih postrojbi.

Na ova dva fronta Ukrajine su sada sve rezerve bacili u napad. To su učinili političari, a ne vojno rukovodstvo, i to zbog donatora u Ramsteinu gdje očekuju pomoć.

To je vrlo rizično, jer postoji opasnost da Rusi prijeđu prutunapad. U tom slučaju Ukri neće imati rezerve da ih zaustave.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/9/2022, 14:57

crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Herson je skoro pa odsječen

Doslovno najbolje što Rusi imaju je tamo zarobljeno.

Povlačenja nema, samo mogu plivati preko rijeke.

Koji su onda ovo?


Kamioni sa logistikom, dakle streljivo, hrana.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/9/2022, 14:58

Sličnu je grešku napravio Hitler u Rusiji.

Uspros protivljenju vojnog rukovodstva, on je otvorio front prema Staljingradu, iako je imao već front prema Lenjingradu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by ljubo1212 8/9/2022, 15:06

crvenkasti wrote:Sličnu je grešku napravio Hitler u Rusiji.

Uspros protivljenju vojnog rukovodstva, on je otvorio front prema Staljingradu, iako je imao već front prema Lenjingradu.
hitler je pogriješio u rusiji
putler u ukrajini...hebga, a nema mu se tko protiviti, još
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum