ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 3/9/2022, 10:44


crvenkasti

Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2022, 10:59

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
UKR mora nastaviti pritiskati Ruse, prisiljavati ih da troše materijal , ljude, i da se muče sa logistikom. I onda rokati tamo gdje ovi pokušavaju prebaciti nešto.

I neka košta koliko košta.
puno manje će koštati sada ti mučenici, nego da UKR popusti pa Rusi dovuku pomalo pojačanje, logistiku itd. U ostalom porazom RU vojske zapadno od dnjepra, Ruska vojska bi bila sjebana totalno.

Na svim ostalim ru Armija praktički ne pokreće ofenzivna djelovanja, dapače na nekim mjestima počeli i UKR lagano provoditi kontra ofenzivu. Dakle zapad treba UKR poslati još više oružja i streljiva

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 3/9/2022, 11:07

AssadNaPodmornici wrote:Dakle zapad treba UKR poslati još više oružja i streljiva

Ne daju, cicije.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2022, 11:09



Snimka 100 milijuna kn uništenog Pantsir sustava u Hersonskoj oblasti.
UKR ima HARM projektile koji mogu tražiti ovakve sustave, ali mislim da je ovaj uništen HIMARS projektilima i uz pomoć USA satelitskih snimki,

Kada onesposobiš Rusku PZO(vjerojatno najjača na svijetu barem prije rata), onda ide nova snimka Barjaktar dronova..
Navodno to nije sve, idućih dana će dolaziti nove snimke


Ta ogromna koncetracija RU tehnike u Hersonskoj oblasti, sve to treba se i snabdjevati

Mislim da bi UKR trebala dovući nove rezerve i stisnuti Ruse, nevidim smisao onakvih napada , sa 2-3 brigade napasti 25-30 Ruskih BTGova, i ostvariti uspjeh gdje osvojiš 4 sela pa izgubiš 3 sela, pa onda stati.

koga zanima više UKR i RU video gubitaka ovdje je link , jutros i jučer izašlo pun k videa

https://twitter.com/UAWeapons

https://twitter.com/200_zoka


Last edited by AssadNaPodmornici on 3/9/2022, 11:13; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 3/9/2022, 11:12

Ukrajinci su pokušali osvojiti nuklearnu elektranu.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 3/9/2022, 11:25

Bit će nam malo hladno u Britaniji ove zime, ali moramo pomagati Ukrajincima. Njima treba.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 FbAtDQvXoAAlzKs?format=jpg&name=small
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2022, 14:12

https://www.index.hr/vijesti/clanak/je-li-propala-velika-ukrajinska-ofenziva-na-herson/2392057.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

Mario Galić gostujući analitičar na indexu piše dobre analize, za razliku od Perice Jihadija, pa se ovo isplati pogledati.
Zakljuačk - jest.

mene osobno podsjeća na ofenzivu Sovjeta protiv Nacista kod Rževa kraj Moskve kroz zimu 42/43 godine.. ono sovjeti su imali gadne gubitke(i švabe) nisu puno napredovali, međutim švabe su pojačanja umjesto za Staljingradski front slale na taj dio fronta.. na kraju su se i švabe povukle ali tamo dosta kasnije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2022, 23:50



Video na Srpskom jeziku, detaljno objasni Hersonski front i gdje i kako se ratuju. Isplative 4 minute.

Inače ima pun kurac videa i UKR i RU gubitaka, stavio sam gore neke linkove gdje sami možete gledati, mogao bi naljepiti 30-40videa samo zadnja 2-3 dana i zagušiti forum. Niti ja ih više ne gledam, osim ako nije nešto extra zanimljivo. Po količini videa izbačenih sa obje strane, ovo je gadno umiranje na sve strane.
i računajte da se većina niti tih gubitaka nestigne niti snimiti, tako da Ukrainci rokaju HIMARSovcima Ruske grupacije u pozadini, Ameri ih snabdjevaju real-time satelitiskim snimkama, a Rusi bacaju vakumske bombe kada Ukrainci osvoje neko selo u protunapadu.. brutalan rat.. prošlo je +6mjeseci i klanje ne posustaje ... horor.
Nažalost i neće, jer jedni i drugi imaju nerealne zahtjeve za mir. Rusi praktički zahtjevaju od Ukraine da im prizna cijeli osvojeni teritorij + obavi demilitarizaciju .

Ukrainci od Rusa traže da se ne samo povuku na granice prije invazije, što je još "OK zahtjev" nego zahtjevaju da im vrate i Krim i Donbas, što ovi neće pristati.

Neki "srednji put" , koji bi se možda Ukrainci i Rusi mogli naći, ovako ja gledam to tako - Rusi se povuku sa osvojenih teritorija, vrate se na granice prije rata. Ukrainci sa druge strane priznaju autonomiju cijelom Donbasu(uključujući i teritorij koji je još uvijek u njihovim rukama) - autonomija u sklopu Ukraine.

Status Krima se ne pregovara(nešto kako je i bilo prije rata, Ukrainci ne priznaju Krim , Rusi ga ne žele vratiti ali ne ratuju oko toga kao što nisu prije). Ili kao Srbi i Kosovo, ne ratuju se, ali ne priznaju Kosovo ali ne pokreću rat. Tako i Ukrainci mogu odgoditi status Krima na "neodređeno" ali za mir prihvatiti da neće rješavati status Krima vojnim putem.

Naravno Ukraina ne radi nikakvu de-militarizaciju, ali pristane da neće u NATO , niti bi ih NATO primio zbog nerješenih graničnih statusa.

----------
Ovo bi bilo negdje na pola puta rješenje za mir. Ovaj naš rat na balkanu je dječja igra prema ovome što se događa. Kako je sam AlphaOmega primjetio, Rusi samo na zapadnoj obali Dnjepra(Hersonska oblast) imaju veću količinu tehnike nego što ima vojska Srbija koje je opet realno najjača vojna sila ex-yu prostora.. a to je samo jedan segment fronte.. Herson, Zaporožje oblast, ostatak Juga od Zaporožja do Donbasa, zatim Donbas, Izjumski front, i Harkiv..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2022, 14:59

Neka zanimljiva videa. Nove snimke Barjaktar dronova.


Sa druge strane jedan je fasova ,možda još jedan.

Šteta da Ukr ima par desetaka teških dronova , s obzirom da je RU PZO smekšana mogli bi napraviti dar-mar

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2022, 15:30


U Donbasu snimljena 4 HIMARSa na cesti.
Ruski blogeri šize, prvo šize na RU propagandu jer Rusi su ih navodno uništili 44 a kako ovdje 4 na jednoj lokaciji? (realno nema dokaza da su uništili niti jedan).
Drugo, RU blogeri šize kako Ukrainci bez stresa ih voze na sri ceste, nisu ih čak niti maskirali, pitaju se di su njihovi dronovi, sateliti, koji kurac ovi rade.


Inače stanje na fronti 4.9 - Hersonska oblast.
I dalje vlada "tišina" od strane Ukrainaca pa nam ostaju Ruski izvori.
Ukrainci su oslobodili gradić/selo Visokopilje tako nekako se zove u Hersonskoj oblasti. Navodno to mjesto za sada nema nikakav strateški značaj, ali uspjeh je uspjeh.

Ukrainci su prema Ruskim/Srpskim izvorima uspjeli proširiti mostobran preko rijeke Ingulec tamo kod Davidovog Bryda(ali nije osvojen grad), i dovlače pojačanje. Što je dobra vijest. Znači Ukrainci ne odustaju.

Inače danas i jučer nema toliko videa uništene UKR tehnike koliko je bilo pri početku ofenzive , kada je to izgledalo kao fijasko.

Ukratko i Strelkov je dao svoj osvrt. Govori o tome da Ukrainci unatoč teškim gubicima napreduju, tipa osigurali su mostobran i tu će doći do akumulacije UKR resursa za nove napade. i da Rusi imaju probleme sa opskrbom zbog UKR udara HIMARS projektilima po mostovima i skladištima. Da teško dovode pojačanje i ostalo. Da će Ukrainci ići naprijed prije nego "iscrpe" sve rezerve, a onda će uhvatitit pauzu i pripremiti se za sljedeću fazu napada. Kaže da se Ukrainci ne boje gubitaka i da su skupili dovoljno ljudi, i da od zapada dobijaju velike količine streljiva i tehnike. Da Rusija ima taj problem ,najviše sa ljudstvom na cijeloj fronti, te logistikom na Hersonskoj fronti što Ruse stavlja u situaciju da se moraju braniti.

Usput UKR oslobodila i jedno selo u Donbas oblasti(zaboravih ime da ne tražim), a na svim ostalim frontovima Rusi gotovo ne napadaju više.



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/9/2022, 17:21

Događa se ono što smo predviđali za kraj ljeta još prije 2-3 mjeseca :) 

Evo Ukri pontonima prešli ne samo Ingulec nego i Donets, bwahahahahahahaha

Koji su Rusi jad...


Drama.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/9/2022, 17:22

AssadNaPodmornici wrote:Usput UKR oslobodila i jedno selo u Donbas oblasti

Pontonima preko Donetsa, dakle ono što su Rusi pokušavali mjesecima i svaki put izgubili po čitav BTG
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/9/2022, 17:26

Poljska diže vojni proračun na nekin 6% BDP-a i skoro 30 milijardi dolara godišnje.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/9/2022, 18:39

Trenutna situacija na fronti

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 FQ30h0pVIAYBQJ4?format=jpg&name=medium
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 4/9/2022, 19:17

lijepe vijesti nedjeljom


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Fb0JkL1WYAA4jiV?format=jpg&name=medium
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2022, 19:35

Hektorović wrote:Trenutna situacija na fronti

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 FQ30h0pVIAYBQJ4?format=jpg&name=medium
ahahhahahahahahahahahahaha ali nikada bolje netko nije napravio meme za države.. srbi u panici i vrište, kinezi gledaju začuđeno, poljaci, balti, finci se napalili, ukrainci mlate ruse, bjelorusi na aparatima, njemci i francuzi ne znaju da li bi pišali ili srali, mađari glume da im je svejedno a u suštini u "bjesnilu", američke korporacije koje proizvode Himars i druge sustave trljaju ruke u profitu :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/9/2022, 20:08

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Slika241

Ozerne
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto 4/9/2022, 20:27

Hektorović wrote:Trenutna situacija na fronti

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 FQ30h0pVIAYBQJ4?format=jpg&name=medium
Nema hrvatskog trollfacea confused
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/9/2022, 21:04

Strelkov vidi ozbiljne poraze za najviše 2-3 mjeseca... i to u najboljem slučaju po ruse...



Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 A812LVd_700b
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 4/9/2022, 22:15

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 TM-Graphic-Russia-UK-Shopping-v2

Sankcije djeluju!

https://www.thesun.co.uk/news/19698308/russia-uk-prices-sanctions-food/
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 4/9/2022, 22:18

ovaj rat treba produžiti. max.

rusiju treba sjebat za sva zla koja je radila od 15og stoljeća

ako treba i atomski. neka se putuljko napuši kurca.

smrdonja je htio rat, računajući na štasi kravetinu i derpe u francuskoj i dodatno britanski izlaz iz eu.

eto smradu tatarskom odgovor.

jebatimmater dok ne krepaju i ne dođu na 15 milijuna.

stoka smrdljiva, sve skuriti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum