ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 8/11/2022, 18:30

Malo njih radi za taj minimalac. Vrlo malo
Jer nezaposlenost je niska, 3.9%
Prosjecna placa im je oko 62.5 tisuca Rubalja
(62 457 Rubalja)


Last edited by Ringo10 on 8/11/2022, 18:33; edited 1 time in total

Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 8/11/2022, 18:31

mentalitet wrote:
debotoijusto wrote:
mentalitet wrote:
debotoijusto wrote:ZASTUPNICI ruske ultranacionalističke i populističke stranke Liberalna demokratska stranka Rusije predložili su u donjem domu ruskog parlamenta zakon kojim bi se minimalna plaća povećala na 30.000 rubalja (oko 3600 kuna). To je dvostruko više od trenutne minimalne plaće u Rusiji koja iznosi 13.890 rubalja (oko 1700 kuna).
Kako je navedeno u materijalima s objašnjenjima, inicijativa je usmjerena na osiguranje "prihvatljivog životnog standarda za građane Ruske Federacije u uvjetima rastuće inflacije i pada prihoda zbog uvođenja antiruskih sankcija", piše Tass.

Autori inicijative napominju da niska razina minimalne plaće dovodi do "raširene korupcije, diferencijacije prihoda stanovništva, smanjenja agregatne potražnje i pada proizvodnje, ne potiče poslodavce na uvođenje novih tehnologija i povećanje produktivnosti rada, usporavaju rast BDP-a zemlje, dovode do ekpanzije sive ekonomije i povećanja socijalnih napetosti." 
Prema njihovom mišljenju, nova metodologija izračuna minimalne plaće, koja je uvedena 1. siječnja 2021., nije dovela do značajnijeg povećanja primanja građana. 
"Dakle, zaposlenik koji prima plaću u visini minimalne plaće formalno se ne može svrstati u 'radnu sirotinju', već s takvom plaćom može preživjeti samo uzimajući kredit ili posuđujući novac, padajući u dužničko ropstvo", navodi se u dokumentu.




kako to ? sto nemaju 5x vece prihode sad i rublja nikad jaca ?

U 6 mjeseci 200 miljardi suficta.Jednostavno kao grah,prodajesh manje ali skuplje i josh iz straha da ce nestati zapad kupuje vishe na crno shto m nece bash puno pomoci.Chekam jessen kao rusku zimu.Nego shto kazete o granatranju atomske centrale koja b mogla ozrachti Europu a onda ii Hrvatsku.Kako cete onda navijati za ukre? Danas je sjednca UN pa me nteresira bash shto na to imaju reci glupi euuropljani.Sjeverna Koreja nud 200 000 tsuca vojnika a kepec kaze njet ,ne treba ovo cemo sami .

bravo oni no za min. love nema , kako to ?
negdje sam procitao podatak da rat u siriji bilo ukljuceno 1 600 jedinki i svako jutro kad otvorili oci kostalo 2.5 m$ bez troskova ustajanja ( dorucak odlazak na zadatak rucak vecera kulturno uzdizanje oruzje... )
koliko kosta ova redarstvena akcija ?

A kada ja pishem o hrvatskom mentaliitetu svi me pljuju,a ,evo dokaza toga mentaliiteta.Pazi on se brine koliko to koshta.Pa bog te jebo,da li ti to placash ?Tipichni komunjarski odgoj.Briini se o tudjem da ne bi brinuo o svome.
placam plin... jos ovu godinu rusima  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet 8/11/2022, 18:42

[

A kada ja pishem o hrvatskom mentaliitetu svi me pljuju,a ,evo dokaza toga mentaliiteta.Pazi on se brine koliko to koshta.Pa bog te jebo,da li ti to placash ?Tipichni komunjarski odgoj.Briini se o tudjem da ne bi brinuo o svome.[/quote]
placam plin... jos ovu godinu rusima  ;)[/quote]

Super,nigdje oni nisu rekli da morate kupovati od njih,kupujte od Amera ,to je pravo demokratski i mudro.Volio bih te vidjeti u ducanu kako bi reagiraio da 1kg kruha koshta 100 kuna a drugi istii kruh koshta 300 kuna.Shto bi prje uzeo?Hajde da viidimo koliko si biistar.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 8/11/2022, 18:58

Radije 300 kuna za demokratski kruh nego 100 za ruski totalitarni
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet 8/11/2022, 19:02

Ringo10 wrote:Radije 300 kuna za demokratski kruh nego 100 za ruski totalitarni

Ma kurac, ubio bi on prodavachicu za 10 kuna samo se ovdje prav pametan a ispada glup ko kurac.::::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 8/11/2022, 20:10

debotoijusto wrote:ZASTUPNICI ruske ultranacionalističke i populističke stranke Liberalna demokratska stranka Rusije predložili su u donjem domu ruskog parlamenta zakon kojim bi se minimalna plaća povećala na 30.000 rubalja (oko 3600 kuna). To je dvostruko više od trenutne minimalne plaće u Rusiji koja iznosi 13.890 rubalja (oko 1700 kuna).
Kako je navedeno u materijalima s objašnjenjima, inicijativa je usmjerena na osiguranje "prihvatljivog životnog standarda za građane Ruske Federacije u uvjetima rastuće inflacije i pada prihoda zbog uvođenja antiruskih sankcija", piše Tass.

Autori inicijative napominju da niska razina minimalne plaće dovodi do "raširene korupcije, diferencijacije prihoda stanovništva, smanjenja agregatne potražnje i pada proizvodnje, ne potiče poslodavce na uvođenje novih tehnologija i povećanje produktivnosti rada, usporavaju rast BDP-a zemlje, dovode do ekpanzije sive ekonomije i povećanja socijalnih napetosti." 
Prema njihovom mišljenju, nova metodologija izračuna minimalne plaće, koja je uvedena 1. siječnja 2021., nije dovela do značajnijeg povećanja primanja građana. 
"Dakle, zaposlenik koji prima plaću u visini minimalne plaće formalno se ne može svrstati u 'radnu sirotinju', već s takvom plaćom može preživjeti samo uzimajući kredit ili posuđujući novac, padajući u dužničko ropstvo", navodi se u dokumentu.




kako to ? sto nemaju 5x vece prihode sad i rublja nikad jaca ?
Zanimljivo je to, dolara, eura, jena, rublji kao u priči no standard rusa na razini albanije

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 8/11/2022, 20:12

Ringo10 wrote:Malo njih radi za taj minimalac. Vrlo malo
Jer nezaposlenost je niska, 3.9%
Prosjecna placa im je oko 62.5 tisuca Rubalja
(62 457 Rubalja)
glupost, taj minimalac bi bio drastično veći da je sve to kako ti pišeš.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/11/2022, 23:16

AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:
Hektorović wrote:Najveći gubitnik je naravno sama Rusija, koja nakon ovoga nije više niti vojno niti ekonomski niti diplomatski nikakva velika sila iz prve lige, nego su samo obični drugoligaš koji ovisi o interesima Kine, Turske i Irana.

Čak je Indijska vojska kompetentnija.

Pričekajmo da rat završi.

I 1942. je Rusija bila pred totalni porazom.
nije bila Rusija nego je bio SSSR. Drugo zaista švabe iako zaustavljene pred Moskvom 1941 praktiči uz skoro pa isključivo vlastite resurse Crvene Armije(bilo je nešto minimalne britanske pomoći) , su računali da će SSSR zbog gubitka ukraine, djelova Ruske federacije, bjelorusije , - ukratko 80milijuna stanovnika - na slobodnom teritoriju ostalo 110 milijuna,   izgubili 2/3 proizvodnje hrane, izgubili 100% proizvodnje aluminija, veliku većinu proizvodnje ugljena i željeza itd, da će zbog toga SSSR se raspasti 1942 da neće 110 milijuna stanovnika bez većine resursa sa zapada države izdržati protiv Nazi Njemačke.. međutim već od sredine 1942 Crvena  Armija unatoč svim tim nedostacima, konstatno ima minimlano 2x više vojnika, i 3-4x više tenkova, aviona, granata, unatoč što imaju manju industriju od njemačke, manje svih resursa osim nafte, (nekih nemaju ništa poput aluminija i gume) , čak i populacija SSSRa(slobodnog teritorija) je manja nego populacija nazi njemačke plus italije, mađarske, rumunjske..

kako zašto?
neograničena Američka pomoć.

Isto se događa i Ukraini.. kod Kijeva su se relativno sami obranili vlastitim resursima.. međutim da se rat nastavio samo sa njihovim resursima do sada bi ispucali skoro sve granate, metke, protutenkovske projektile, dalekometne projektile.. e da država im je kao i SSSR ostao bez većine ekonomije dakle da nije zapadne pomoći kolabrirala bi ekonomija nebi bilo za hranu i plaće vojnicima i administraciji..

tako da Amerika je prvo spasila i Ruse i Ukraince 1942, bez USA industrije danas bi se u Kijevi i Moskvi pričao Njemački..

sada na isti način Ukrainci stiskaju Ruse.. Rusima je najpametnije da se ovako izvuku.. Putina maknu - idući vladar proglasi kraj rata.. povuče vojsku na granice iz 22.veljače.2022(dakle prije rata). govori da želi pregovarati o autonomiji Donbasa.
Što se tiče Krima, Ukrainci ga sada hoće nazad, idući vladar RU neće vratiti Krim svakako,   tu bi mogao i prijetiti nuklearnim oružjem.. Ukraincima bi ovo bilo dosta, Rusima častan izmak..
Ovako postoji dobra šansa da ih ovi namlate u Ukraini , doslovno ih demilitariziraju, a onda i ovako i onako dođu pred Krim..

Rusi su spremni ratovati godinama. Ovo im je biti ili ne biti.
Svijet već tresu energetska kriza, prehrambena kriza, financijska kriza, inflacija itd. sve zbog rata u Ukrajini.

Nisam siguran da će Ukrajincima doticati neograničena američka pomoć.
Uskoro će Ameri morati početi brinuti sami o sebi.

Nisam siguran da Rusi baš mogu ratovati godinama, što se tiče ljudstva, ovi Rusi koji su tamo u Ukraini na ugovoru, čim im istekne ugovore rijetko tko se vraća... dobrovoljaca su istina našli 30 000 koje su privukli velikim plaćama, ali kada velik postotak njih izgine, bude ranjen ili budu usrani od straha(rusi u ovih pola godine imaju puno više mrtvih nego svi ratovi zajedno zadnjih 30godina gdje su rusi sudjelovali), svaki idući val će im biti sve manje i manje dobrovoljaca.
---e da količina ruske tehnike koja je moderna pada značajno u Ukraini. aj od Irana će možda nabaviti nešto dronova , od Kine za sada ne dolazi ništa.. granata imaju ali glupe granate.. i one su korisne ali..
što se tiče ostalog oružja, uvode sve starije tenkove, sve starije SPGove, avioni im sve manje i manje lete, i raketnih napada je sve manje i manje po Ukraini.. nije to SSSR , resursi im i te kako nisu neograničeni.
Putin bi morao proglasiti ratno stanje i opću mobilizaciju , ali pitanje je i to što će riješiti.. jedno je kada neki student ili mlada ruskinja influencerica navijaju za Rusiju iz Moskve i St.Petersrburga i imaju iza sebe familiju srednje klase koja ih podržava u bezbrižnom životu, a drugo je kada isti taj student koji vozi skejt u slobodno vrijeme, mora ući u 60godina stari T-62 tenk i jurišati na UKR položaje gdje ga ovaj gađa Javelinom svježe proizvedenim iz Američke tvornice i to sve ludi safet odmah stavlja po forumu čim netko negdje nekog raznese, stvrdne mu se kita..
Pitanje je kako će Ruski roditelji i populacija reagirati na to.

Ukrainska država za sada puno bolje podnosi mobilizaciju i popunu sa ljudstvom. Oni ne skrivaju priče da je to neka "specijalna operacija" "gdje tu i tamo pogine neki profesionalac" "netiče se nas ", oni su mentalno u ratnom stanju i ne kriju da imaju gadne gubitke, i ljudi znaju da ih čeka pakao.. dapače to je čak i bila psihološka studija crvene armije iz WW2 , kada su istraživali zašto se pojedine jedinice raspadaju čak i kada imaju male gubitke a zašto neki se fanatično bore protiv svih šansi --- sovjeti su zaključili da je do očekivanjima - -- ako vojnici zaista znaju da ih čeka pakao i da mogu očekivati velike žrtve i probleme oni će se psihološki pripremiti na to i puno bolje će se boriti i puno je manja šansa da će se jedinica raspasti i dati u bjeg nego da ih filuješ informacijama da je neprijatelj razbijen i da će se srušiti sam od sebe.. zato su zapovjednici crvene armije čak i svojim vojnicama prije bitke govorili realno stanje o švabama čak bi ih i lagali "da su jači nego što jesu" nisu im nikada govorili "ma gotovi su , ispalimo par granata uteći će sami od sebe" itd... Ukrainci znaju da su u paklu, Rusi su još u specijalnoj operaciji..

e da , Rusi se kockaju na tu šemu da će zapadu dopizditi rat na istoku Ukraine, i da će prestati snabdjevati Ukrainu sa oružjem i parama, i da će ovi zbog toga biti prisiljeni na nepovoljni mir. tu si u pravu

zapravo to je i jedina šansa Rusima da izvuku makar pirovu pobjedu(osvoje neke razrušene djelove ukraine uz ogromne vojne i diplomatske i ljudske i ekonomske gubitke).
u slučaju da se ne dogodi to što si rekao, iskreno nevidim način kako da dobiju rat. Ukrainci će gomilati oružje, nanositi im gubitke, svoje gubitke će lakše zamjeniti , a tu i tamo će u nekoj ofenzivi kada nagomilaju još nekoliko brigada sa modernim oružje čak i vraćati teritorij..

a onda vrlo lako može doći do efekta lavine.. a onda će Rusi biti prisiljeni prijetiti nuklearnim oružjem..

Rusi se decenijama pripremaju i čitava njihova vojna doktrina je rat koji može trajati godinama.
Međutim, vjerojatno su se i sami iznenadili time što Zapadne sankcije koje su im uveli toliko ubrzano razaraju sam Zapad.

Ne moraju u Ukrajini ni poduzimati nikakve velike vojne akcije niti ulagati sredstva i ljude.
Dovoljno je da pričekaju zimu.
Sve će se raspasti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28782
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/12/2022, 00:03

Vidit ćemo.. Ukraina je već sada nakrcana oružjem i streljivom.. Amerikanci imaj na lageru tisuću HIMARS/MRLS lansera.. pitaj boga koliko desetaka tisuća projektila... javelina, stingera.. svako malo Ukraincima paket od koju stotinu tisuću 155 mm granata. Pitanje je na što su se Rusi pripremili, jer izgleda da im je armija pun kurac slabija nego što je bilo tko očekivao, jbt još si do nedavno mogao na wikipediji pročitati da imaju na tisuće t-90tenkova i bmp3.. sada ono kurac.   uglavnom napadaju sa starim željezom iz SSSRa , BMP1 i 2, T-72 najčešće prva ili druga nadogradnja.. evo i T-62 vade iz naftalina.. evo i zadnjih dana praktički im stala ofenziva na istoku, pazi ušli su u par utvrđenih UKR položaja i ništa.. evo čitam Ukrainci čak i vraćau pojedina sela.. pričalo se o raspadu UKR položaja i ono kurac..

ima dosta vdiea gubitaka(sa obje strane) ..nema rusija neograničeno resursa, nije to SSSR koji je imao američku svemoćnu pomoć... kako rekoh Rusi su se zajebali, nije niti prvi niti zadnja država koja je napala neku drugu pod pretpostavkom "lako ćemo"...  samo je pitanje kako će se izvući uz što manje štete... dok ovo tipkamo po cijeloj Herson, Zaporožje regiji, Donbasu explozije po Ruskim položajima od strane Ukrainske artiljerije i projektila.. nema tu nekog referenduma dok ti po glavi padaju bombe, a populacije te mrzi i javlja Ukraincima ciljeve za gađanje(o tome pišu i sami Rusi)


na oryx
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html
Rusi imaju vizualno potvrđeno +5000 komada teške tehnike izgubljeno(kopnene snage)... pazi 1000 tenkova vizualno potvrđeno realni broj je sigurno i nešto veći

evo i gubici u avijaciji..
https://www.oryxspioenkop.com/2022/03/list-of-aircraft-losses-during-2022.html
pogledao sam gubitke onako , i nisam našao ove nove što su se desili kod zadnjeg napada.. samo tu su izgubili godišnju proizvodnju aviona, (i to kada su proizvodili bez sankcija)..

Ruska armija je vraćena doslovno 20godina u nazad po gubicima, a Ukrainci sada pola godine kasnije nisu slabiji nego prije rata..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 8/12/2022, 15:19

Šta se piše na ovoj, ozbiljnoj temi?
Jel i ovde rusi granatiraju i raketiraju elektranu u zaporožju?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet 8/12/2022, 16:12

T. wrote:Šta se piše na ovoj, ozbiljnoj temi?
Jel i ovde rusi granatiraju i raketiraju elektranu u zaporožju?

Meni to vishe lichi kada caca malog Eru upozori da ce ga lupiti opet po glavushici pa ga lupi po dupetu.Shto sam zelio reci?Po logici stvari Ukri (chitaj Ameri) da hoce pogoditi reaktor to bii i uchinili nego plashe Europu poshto nema vishe love koja je i do sada zavrshavala na nekim Ofshore otocima .Jebiga onda i rusi diizu paniku u UN.Borba propagandom.Ne zaboravi da je to isti mentalitet.Sve vishe i vishe mi sliche srpsko-hrvatskim nadjebavanjima.Drugi razred osnovne.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/12/2022, 19:54

T. wrote:Šta se piše na ovoj, ozbiljnoj temi?
Jel i ovde rusi granatiraju i raketiraju elektranu u zaporožju?

ja cu ti reći šta se događa.
moje mišljenje je da vrlo vjerojatno ukrainci granatiraju nuklearnu elektranu. ja se uvijek vodim logikom.

tamo je ruska koncetracija vojske, čak i teške tehnike, rusi se skrivaju u elektrani jer računaju da ih ukrainci tamo neće dirati. e jebiga.
naravno nisu ukrainci ludi(valjda ne toliko ) da će uzrokovati nuklearnu katastrofu jer bi oni najebali. ali da će rusi moći se gnjezditi oko elektrane, ili još bolje priče sisati struju iz nje, to zaboravi.  zaboravljate da je ovo brutalni rati, ali baš brutalni, največa država svijeta napala drugu poprilično veliku državu u cilju da ih okupira i uništi kao narod i naciju. jebiga ovi se brane

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/12/2022, 20:09

Što se tiče napredovanja na fronti 12.08.2022 ratovanje je brutalno kao i inače, imate već nekoliko twiter profila što sam stavljao gdje možete vidjeti i sa ruske i ukrainske strane, dakle gubitaka ima na obje strane--
međutim napredovanje je minimalni, Rusi pomalo napreduju na istočno fronti na potezu Sviresk -Solder-Bahmut i dole Adijevka-Peski, napredovanje je sporo i minimalno uz gadne gubitke sa obje strane.

Ukrainci po noći redovit prže HIMARSima u pozadini, Rusi ne ostaju dužni ovo je baš brutalan rat. Pola godine brutalne borbe non stop. U našem domovinskom ratu , imao bi neke bitke, pa pauze, pa opet bitke, pa pauze i primirja , ovdje ništa od toga. Žali bože mladosti(i starosti) sa obje strane, naravno ne treba zaboraviti tko je ovdje agresor a to su Rusi, netko može reći da Ukrainci nisu se dovoljno naguzili Rusima i tako eventualno spriječili rat, ali ono - uvijek je krivac onaj koji napadne, problem je što izgleda da su se Rusi preračunali to svi znamo... šta će biti od rata vidjet ćemo,

Rusi nemaju više nikakvih snaga niti resursa za bilo kakve masovne i prodore ostaje, čak i u ratu iscrpljivanja -pod uvjetom da Ukrainci nastave dobijati pomoć od zapada , i tu čak gube.

Naravno Rusi mogu ostvariti pobjedu pod uvjetom da se iz nekog razloga zaustavi zapadna pomoć Ukraini. Njemci su ovdje po meni najgori, s obzirom kolike resurse imaju, najmanje su poslali... oni okljevaju cijelo vrijeme.. Britanci su sa druge strane po količini resursa poslali više nego Ameri, a Ameri šalju brutalne količine.. oni drugi narodi koji su bili dio SSSRa/Željezne zavjese baš ono trpaju Ukrainu oružjem i na vlastitu štetu, te panično kupuju za sebe.. oni će nastaviti snabdjevati Ukrainu čak i da Amerika i ostali prestanu..
----------
Inače upravo sam pogledao Strelkova na telegramu, dao je isto mišljenje kao i ja, da je napredak spor uz velike gubitke i da neće na takav način se ništa postići u strateškom smislu.

Drugo Strelkov hvali Wagnerovce - kaže da su kao SS , imaju praktički svoju vojsku i da uz velike gubitke zaista i ostvaruju rezultate , za razliku od tik-tok ratnika Čečenaca.

I da on daje neke prijedloge, rekao je da bi on streljao cijeli Ruski politbiro haha. (političku-vojnu elitu) ili neka objave ratno stanje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 8/13/2022, 02:19

AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:Šta se piše na ovoj, ozbiljnoj temi?
Jel i ovde rusi granatiraju i raketiraju elektranu u zaporožju?

ja cu ti reći šta se događa.
moje mišljenje je da vrlo vjerojatno ukrainci granatiraju nuklearnu elektranu. ja se uvijek vodim logikom.

tamo je ruska koncetracija vojske, čak i teške tehnike, rusi se skrivaju u elektrani jer računaju da ih ukrainci tamo neće dirati. e jebiga.
naravno nisu ukrainci ludi(valjda ne toliko ) da će uzrokovati nuklearnu katastrofu jer bi oni najebali. ali da će rusi moći se gnjezditi oko elektrane, ili još bolje priče sisati struju iz nje, to zaboravi.  zaboravljate da je ovo brutalni rati, ali baš brutalni, največa država svijeta napala drugu poprilično veliku državu u cilju da ih okupira i uništi kao narod i naciju. jebiga ovi se brane
Nemaš pojma šta se dešava i zašto...
Ne gađa se najveća nuklearna elektrana u europi, btw. spojena još uvijek na energetsku mrežu ukrajine, jer je tamo 100 vojnika i 4 tenka...
Ukrajinci gađaju nuklearnu centralu, a čitav civilizirani zapad vrišti da to rade rusi...
Oglašena je opasnost od radijacije za europu...
UN i agencija za atomsku energiju traže prekid vatre u tom području i 'plave kacige' na terenu, zamrzavanje sukoba za uvijek de facto...
Jer je to jedini način da pokušaju spriječiti rusko napredovanje...
Time bi magična 'protuofenziva kod hersona' o kojoj se mjesecima piše a nitko je nije vidio, pala u zaborav, zapadnim bi političarima to bila izlazna strategija...
Rusi bi zadržali što su osvojili, ne bi išli dalje i sukob bi se 'zamrznuo'...
Samo što rusi na to ne pristaju...
'Nisu ukrajinci ludi'...dobra... :tu
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet 8/13/2022, 04:29

Zapad nema plan "B", ići će do kraja! Aleksandar Pavić
https://www.youtube.com/watch?v=cD9tq6o3jSA&t=1079s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/13/2022, 20:14

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:Šta se piše na ovoj, ozbiljnoj temi?
Jel i ovde rusi granatiraju i raketiraju elektranu u zaporožju?

ja cu ti reći šta se događa.
moje mišljenje je da vrlo vjerojatno ukrainci granatiraju nuklearnu elektranu. ja se uvijek vodim logikom.

tamo je ruska koncetracija vojske, čak i teške tehnike, rusi se skrivaju u elektrani jer računaju da ih ukrainci tamo neće dirati. e jebiga.
naravno nisu ukrainci ludi(valjda ne toliko ) da će uzrokovati nuklearnu katastrofu jer bi oni najebali. ali da će rusi moći se gnjezditi oko elektrane, ili još bolje priče sisati struju iz nje, to zaboravi.  zaboravljate da je ovo brutalni rati, ali baš brutalni, največa država svijeta napala drugu poprilično veliku državu u cilju da ih okupira i uništi kao narod i naciju. jebiga ovi se brane
Nemaš pojma šta se dešava i zašto...
Ne gađa se najveća nuklearna elektrana u europi, btw. spojena još uvijek na energetsku mrežu ukrajine, jer je tamo 100 vojnika i 4 tenka...
Ukrajinci gađaju nuklearnu centralu, a čitav civilizirani zapad vrišti da to rade rusi...
Oglašena je opasnost od radijacije za europu...
UN i agencija za atomsku energiju traže prekid vatre u tom području i 'plave kacige' na terenu, zamrzavanje sukoba za uvijek de facto...
Jer je to jedini način da pokušaju spriječiti rusko napredovanje...
Time bi magična 'protuofenziva kod hersona' o kojoj se mjesecima piše a nitko je nije vidio, pala u zaborav, zapadnim bi političarima to bila izlazna strategija...
Rusi bi zadržali što su osvojili, ne bi išli dalje i sukob bi se 'zamrznuo'...
Samo što rusi na to ne pristaju...
'Nisu ukrajinci ludi'...dobra... :tu

eto tii i safet znate što se događa.
ti se pojiš od ruskog MODa on od Ukrainskog.

nije tamo par ruskih vojnika, imaš snimke dronova, imaju Rusi tamo gomilu tehnike. Ne brini neće Ukrainci uništiti ništa posebno, ali neće dozvoliti ovim debilima da gomilaju oružje pod eleketranom i da kradu struju.

što se tiče Hersona nema frke. Nitko ne najavljuje ofenzivu preko medija. Rusi su dovukli tamo rezerve koje su trebale napadati Donbas regiju iz smjera sjevera(Izjum) , kakvo crno napredovanje a onda ih Ukrainci prže preciznim oružjem. Sa Himars projektilima su im izbrisali dobar dio protuzračne obrane, djeluje UKR avijacija(prema Ruskom MODu Ukrainci su izgubili 4-5 puta više aviona nego što su imali prije rata ), udaraju preciznim i navođenim oružjem. Šteta što UKR nema teške Američke dronove , sada kada je PZO smekšana, gledali bi Ruski kolaps tamo.  Herson je odsječen praktički, svih nekoliko mostova je izrokano,  a ovi se muče da snabdjevaju svih tih par desetaka BTGova.. a onda Ukrainski partizani, obični građani javljaju gdje se grupiraju Rusi i onda ide rokanje projektilima. Uteći će Rusi iz Hersona sa gaćama na štapu ne brigaj se samo neka se ne desi nešto što bi spriječilo opskrbu oružja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 8/13/2022, 20:18

eto,nekih podataka..




Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Photo_21

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Photo_20

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 8/13/2022, 20:22


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 8/13/2022, 20:27

“IT IS VERY SAD THAT THE PEOPLE OF AZOV TRUSTED SUCH AN IMPOTENT ORGANIZATION AS THE RED CROSS”

These are the words of Sandra Krotevich, the sister of the chief of staff of the Azov regiment on the air of Radio Liberty. 

I don't want to agree with the sister of a nationalist, but here she is right.  She is most indignant at the fact that the ICRC promised to return the Azov militants  home alive, but this did not happen. 

“We are waiting for a response from the Red Cross... I have not heard from the Red Cross for 72 days whether my brother is alive and where he is,“ said Krotevich.

Indeed, during the conflict in Ukraine, the Red Cross demonstrated its inability to resolve large-scale humanitarian incidents.

And yes, if someone is still sure that the evacuation of civilians and the capture of militants from Azovstal took place through the efforts of the UN and the Red Cross – you are mistaken. They performed only an observational function, and the whole process was actually organized by the Russian side.

“IT IS VERY SAD THAT THE PEOPLE OF AZOV TRUSTED SUCH AN IMPOTENT ORGANIZATION AS THE RED CROSS”

These are the words of Sandra Krotevich, the sister of the chief of staff of the Azov regiment on the air of Radio Liberty. 

I don't want to agree with the sister of a nationalist, but here she is right.  She is most indignant at the fact that the ICRC promised to return the Azov militants  home alive, but this did not happen. 

“We are waiting for a response from the Red Cross... I have not heard from the Red Cross for 72 days whether my brother is alive and where he is,“ said Krotevich.

Indeed, during the conflict in Ukraine, the Red Cross demonstrated its inability to resolve large-scale humanitarian incidents.

And yes, if someone is still sure that the evacuation of civilians and the capture of militants from Azovstal took place through the efforts of the UN and the Red Cross – you are mistaken. They performed only an observational function, and the whole process was actually organized by the Russian side.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 8/13/2022, 20:27

https://t.me/ukr_leaks_eng/525

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/13/2022, 20:29

trenutno rokanje po fronti. Jučer je bila analiza Strelkova gdje je on razočaran.
Ide sada analiza Ukrainskog Strelkova - Arestoviča;

https://wartranslated.com/day-169-august-11-summary-of-arestovych-and-feygin-daily-broadcast/

Govori o Ruskom vojnom vrhu kako je 40% oficira koji su planirali napad na Ukrainu pod istragom. Da su Rusi totalno pogubljeni, da cijela situacija im baca na 1914 godinu gdje su ušli u WW1 totalno nespremni i da su vojni porazi doveli do revolucije i kolapsa monarhije. Da on očekuje isto.
Btw (moj dodatak) isto je pričao Strelkov, da bi eventualna Ruska katastrofa mogla dovest do revolucije i nemira tipa 1905 kada su izgubili rat protiv Japana. (to je rekao Strelkov još mjesecima prije)

https://twitter.com/wartranslated/status/1558374054633115649
Tu su neki dodaci; Tipa da Rusi se muče sa osvajanjem svakog sela na istoku, da su im iscrpljene rezerve. Da eventualnom mobilizacijom mogu ubacivati mesa ali da će to biti privremeno rješenje.
Da Ukraina ima dovoljno rezervi na istoku da zaustavi Rusko napredovanje.
E pohvalio je kako je Ukrainska avijacija sa starim Američkim HAARM projektilima izbrisala RU protuzračnu obranu kod Hersona.

Da je u RU komandi panika, da RU vodstvo naređuje sulude samoubilačke napade na ukopane UKR položaje.

https://wartranslated.com/lpr-volunteer-murz-shop-drivers-are-afraid-of-driving-enlistment-officers-catch-everyone/

I pazi ovo Ruski bloger vojnik.
Govori o prisilnoj mobilizaciji u Donbasu, da je situacija takva da doslovno svi muškarci koji nisu mobilizirani su se sakrili.. da Ruski komesari pretražuju svugdje da nađu nekoga za poslati u rat, da je situacija takva da doslovno nitko od muškaraca ne ide više na posao da ih ne uhapse i pošalju na front (btw moj dodatak a to su i Ruski podaci, gubici vojske u tim republikama su cca 50% izbačenih iz stroja- veći gubici nego u WW2).

Zbog toga je kolaps sustava.
Dalje Ruski bloger tvrdi da Rusko vodstvo živi u paralernom svijetu i dobija paralerne informacije, da je moguća 1917 situacija(dakle osim Arestoviča i Strelkova i ovaj tvrdi isto)

to je što se tiče toga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum