ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Wed 31 Aug - 12:52

koliko ja pratim, ofenziva ili 'ofenziva' bez ikakvog strateškog cilja, hint: vidi kartu ukrajine...
ovo je iskamčio boris johnson, općepoznata je stvar, u svom zadnjem posjetu kijevu...
za ovu ofenzivu su ukrajinci povukli snage iz okolice odese, vjerojatnog budućeg cilja rusije...
vojni vrh je bio protiv ove ofenzive...
Krivi rog i nikolajev ne mogu više primiti ranjene, bolnice su prebukirane...
Ići frontalno na utvrđenog neprijatelja koji ima potpunu dominaciju u zraku, oklopu i artiljeriji je osuđeno na propast prije nego je i počelo...
za to čak ne treba nikakvo posebno vojno obrazovanje...

T.

Posts : 17079
2014-04-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 31 Aug - 13:06

Rusija nema dominaciju u zraku u Hersonskoj oblasti, jer avijacija im je u lošem stanju i tu je UKR PZO obrana, snimke Ruske avijacije su rijetke. Dapače u Hersonskoj oblasti puno više djeluje UKR avijacija koja je prema Ruskom Ministarstvu do sada već nekoliko puta totalno uništena..
Rusija nema dominaciju čak niti u oklopu i artiljeriji u Hersonskoj oblasti radi zapadne pomoći, te Ruskih gubitaka i UKR preciznih udara.

To tko je šta odlučio ne znamo, čak i ne znamo da li je ovo prava ofenziva, ne ideš sa dvije brigade naprijed na teritorij koji brani 30ak BTGova.  UKR komanda je samostalna, dapače Ameri se "žale" da im UKr ne dijeli dovoljno informacija, političari su prepustili komandi da radi svoje.
Vjerojatno je cilj uzeti par sela i napraviti malo kaosa i medijske prašine.  uz obostrane gubitke. imaju i Rusi stravične gubitke, eno safet ti cijela dva dana spama videa, ali nije naglasio da ima i sličan broj videa UKR gubitaka.  

E da Rusi nemaju nikakve snage za Odesu. Što su uzeli uzeli su.  u ostatku Donbas regije pomaci su im nikakvi.  Tu mogu uzeti koje selo, i izgubiti koje selo u Khersonu.
Problem je što nemaju niti Ukrainci resursa za odlučni udar, zato će jedni i drugi ginuti do daljnjega kao u WW1. puno mrtvih i granata za malo teritorija.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Wed 31 Aug - 22:37

Sve upućuje na to da su ambicije Ukra ovom akcijom bile znatno veće od zauzimanja tek par sela s ciljem malo medijskog kaosa. Količina artiljerijske vatre koja je noć pri samog pokreta mehanizacije i pješadije neprestano tukla ruske položaje je bija jasan pokazatelj. Drugi je pak količina uništene ukrajinske mehanizacije (samo kod Kyselivke je uništeno preko 30 oklopnih vozila) inače ne svojstvena Ukrima s obzirom da su dosad bili fokusirani ugl. na hit and run taktike. 

Ukrima pak odajem priznanje na fleksibilnosti samog medijskog izvještavanja i načina da ono što je tribalo inicijalno biti ozbiljna kontra-ofenziva, brzo i lako predoče u tek nekakvu akciju opipavanja, ako akcija ne poluči željenom rezultatu (što se očito nije dogodilo). 

Što se pak tiče gubitaka, istina, veliki su na obje strane. No pitanje je ko je sposobniji brže nadomjestiti izgubljenu mehanizaciju. Ukri u tom smislu sve više ovise o zapadu, a zapadne donirane zalihe APC-ova, IFV-ova i poljskih T-72 tankova brzo prešućuju. Što nakon? Hoće li "iskreni saveznici" početi slati Challengere i Abramse?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Wed 31 Aug - 22:45

Rusi su, bar sudeći prema pojedinim pro-rus profilima, već krenuli sa svojom kontrom.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Wed 31 Aug - 23:08

zašto su u drugom ratu talijani-turisti, nijemci i japanci ozbiljni igrači spušili foru?

jer su mislili kao i putuljko.

odnosno nisu.

zato će putuljko spušiti rat.
nadam se da će ih izjebat do srži.

stoka barbarska, jeboimisusmateterčetničku. nadam se da će krepavat slijedećih 35 godina i onda kugu i koleru pobrat slijedećih 15.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 1 Sep - 9:51

01.rujan

https://rusnext.ru/news/1661982527626313

Iz Ruskih medija -- uglavnom Ruski vojni analitičar primjećuje da dok svi gledaju na Kherson, da na istoku Ukrainci izvršili rotacije , doveli svježije trupe, bolje istrenirane, da vode aktivnu obranu - tipa non stop manje grupe vojnika rade noćne upade na RU položaje, da Ukrainci imaju sve više granata, da imaju dosta kontra artiljerijskih radara i gađaju sve preciznije, a da oni koji su držali položaje prije su povučeni na odmor.
---------
Kherson front - nema nekih značajnih informacija. S obzirom na neke informacije što znamo. Ukrainci su izveli napad na par pravaca na toj fronti, s obzirom na količinu videa sa jedne i druge strane, jedni i drugi su imali gadne gubitke, Ukrainska artiljerija i raketni sustavi udaraju nikada jače po Herson oblasti, uzeli su par sela, neka su Rusi vratili u protu napadu.
Navodno će biti više ovakvih napada Ukrainaca. Osvajanje par sela, artiljerijska priprema i prodor. Inače na sličan način i Rusi su napredovali na istoku. Detalje još čekamo

https://rusnext.ru/news/1662009964626527
I jedna zanimljiva informacija, navodno su Ukrainci upali sa specijalcima na područje oko nuklearne elektrane, čekamo detalje.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 1 Sep - 13:04

E da što se tiče navodnog UKR napada na nuk elektranu, nema niti jednog dokaza, niti jedne slike, ničega, dakle izmišljena priča Ruskog MODa uoči posjete neke međunarodne agencije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Thu 1 Sep - 13:43

AlfaOmega wrote:Rusi su, bar sudeći prema pojedinim pro-rus profilima, već krenuli sa svojom kontrom.

čekaj malo... specijalna operacija kojoj je cilj bio u ultra kratkom roku osvojiti ukrajinu, se svela na situaciju da rusi izvode kontranapad na po tvojim riječima široko provedenoj ofenzivi od strane jadne i beznačajne ukrajine,... pa dobro više de nam pojasnite, pogotovo ti kao stručnjak za oružja i ubojne sustave, gdje je vojna, hoćeš li, taktička ili strateška logika...de mi samo nemoj reći da je upravo ovako bilo i planirano...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Thu 1 Sep - 16:48

Da su Rusi osvojili Ukrajinu u kratkom roku, ne bi došlo do energetske krize i propasti Zapada.

A mogli su, smradovi ruski!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28715
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Thu 1 Sep - 21:08

michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:Rusi su, bar sudeći prema pojedinim pro-rus profilima, već krenuli sa svojom kontrom.

čekaj malo... specijalna operacija kojoj je cilj bio u ultra kratkom roku osvojiti ukrajinu, se svela na situaciju da rusi izvode kontranapad na po tvojim riječima široko provedenoj ofenzivi od strane jadne i beznačajne ukrajine,... pa dobro više de nam pojasnite, pogotovo ti kao stručnjak za oružja i ubojne sustave, gdje je vojna, hoćeš li, taktička ili strateška logika...de mi samo nemoj reći da je upravo ovako bilo i planirano...
Nema nikakve vojne, taktičke i nadasve, strateške logike da, kad vojska A (podržana od strane ušanaca) krene u kontru, vojska B izvede protu-kontru. Puno logičnije za vojsku B bi bilo da se samo povuče i pusti vojsku A da realizira svoj naum.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 2 Sep - 9:06

02.09. Nema nekih informacija o značajnim kretanjima na Hersonskoj oblasti.
Ukrainci su malo proširili mostobran, a neke pozicije koje su osvojili tamo u prvom napadu su izgubili kasnije.
Ima dosta videa gadnih gubitaka sa obje strane.
evo  navodno jedna ruska mapa o stanju tamo, iako pitanje je koliko je točna.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Most10
Što se tiče navodno UKR iskrcavanja 60 specijalaca na nukl elektrani, nema niti jednog kvalitetnog dokaza, i snimke.
Navodno su Rusi ubili /zarobili svih 60specijalaca, naravno niti jedna snimka, ništa.. niti ima smisla da UKR ide na takav luđački napad, jer specijalca za ovakvu vrstu operacije školuješ mjesecima i godinama... dakle piši da se nije dogodilo dok se ne objavi neka snimka..

na Donbas fronti bez-značajni pokreti.  Rusi nisu osvojili prva tri gradića Sjevers-Soledar-Bahmut, da bi uopće imali šanse osvojiti Karmatrosk i Slavijansk , dakle nemaju Rusi snage za išta više.

Krahov fronta - navodno UKR (prema RU izvorima) sprema neku ofenzivu tamo, pa Rusi dovlače pojačanje. To su priče.

to je to-- na Herson fronti je bilo dosta videa gubitaka na obje strane, pa gadni gubici , ali evo nije odavno bilo snimka djelovanja Barjaktar dronova(koje je btw Srbija naručila na desetke a naša država uzima 30godina stara polovna oklopna vozila).  
UKR je HARM projektilima smekšala Rusku PZO pa Barjaktar dronovi malo slobodnije djeluju.
(mi nemamo nikakvu PZO nas bi poskidali ko zecove)




_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Sat 3 Sep - 1:48

Ovo je zadnji put viđeno u njemačkoj 1945. ...
Hitler je proglašen luđakom jer se nije htio predati kada je rat odavno već bio odlučen, što je miljone nijemaca koštalo života a njemačku totalnog razaranja...
Ušmrkani komedijaš danas radi to isto a neki mu plješću i proglašavaju ga herojem...
Temeljito ispiranje mozga...
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Screen46

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Unname11
T.
T.

Posts : 17079
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Sat 3 Sep - 1:50

Ovo je zločin prema vlastitom narodu i državi što drogirani pajac radi...
Ima da visi ko mussolini na glavnom trgu u kijevu...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Unname11
T.
T.

Posts : 17079
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 3 Sep - 8:27

Pa jest zločin prema vlastitom narodu. Na nagovor SAD-a i UK-a je odjeba Sporazum iz Minska, zbog čega će ostati bez Donbassa. Sad pak ne daje mirovnim pregovorima šansu, zbog čega će osim Donbassa izgubiti još i više teritorije.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 3 Sep - 8:32

Rusi sam na zapadnoj obali Dnipra imaju više naoružanja neg vojska Srbije što ga ima u svom arsenalu.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 FbrWl9aWQAMeZcd?format=jpg&name=4096x4096

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 3 Sep - 8:44

prvo Zelenski ima podršku vlastite populacije u ratovanju. Za razliku od Rusa.
Bila je jedna anketa i pitalo se Ukraince bili pristali na mir pod cijenu odricanja teritorija kojeg su izgubili, 83% je reklo da ne bi - iz razloga što znaju da to ne bi bio uopće mir, nego primirje Rusima, koji bi onda iskoristili priliku za primirje(a primaju stotine milijardi $ godišnje od nafte) naoružali se i krenuli ponovo. I upravu su. A sa druge strane primirje takvog tipa ne bi koristilo Ukraincima jer izgubili bi 20% teritorija , dakle velik broj BDPa, i najvažnije zapadna pomoć bi stala. I onda bi ih Rusi napali za godinu-dvije opet i dovršili posao.
Eto tako vam razmišlja prosječni Ukrainac.

U RH 91-95 nije pomišljao na primirje sa Srbima pod cijenu da ovi uzmu teritorij. nitko. Mogli su dobiti autonomiju u sklopu RH , ali nikako teritorij.

Rusi su nedavno preko Erdogana poslali Zelenskom i Ukraincima uvjete. Doslovno da priznaju da Rusi uzmu osvojeni teritorij - de militariziraju se(i par drugih gluposti).

Vi ekipa koja navija za UKR puno više ste zabrinuti za "Ukrainski narod i veliku žrtvu koje podnose" ,nego Ruski narod i žrtvu. Ono Arkan 1994 zabrinut za žrtvu RH naroda koju smo podnosili jer nismo htjeli da Vukovar, Knin , Pakrac budu djelovi velike Srbije.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 3 Sep - 8:51

Inače Rusi u Hersonskoj oblasti rade snabdjevanje helikopterima.
Upravo gledam "dva-tri dana" stare satelitske snimke Ruskih kolona koje su čekale na istočnoj obali dnjepra za prijevoz preko (trajektima). Naravno ono što mi vidimo 2-3 dana kasnije, Ukrainci su satelitima od Amera dobili u roku keksu u realnom vremenu u puno većoj rezoluciji. Bilo je udara HIMARS projektilima. Zato snabdjevanje helikopterima.
UKR mora nastaviti pritiskati Ruse, prisiljavati ih da troše materijal , ljude, i da se muče sa logistikom. I onda rokati tamo gdje ovi pokušavaju prebaciti nešto.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 3 Sep - 8:58

AssadNaPodmornici wrote:
UKR mora nastaviti pritiskati Ruse, prisiljavati ih da troše materijal , ljude, i da se muče sa logistikom. I onda rokati tamo gdje ovi pokušavaju prebaciti nešto.

I neka košta koliko košta.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28715
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 3 Sep - 9:37


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 3 Sep - 9:37

Wagnerovci su nekolicinu YPR-ova zarobili još 2020. u Siriji tijekom ofenzive prema Idlibu. Turci se nisu bunili, nezz što se ovaj sad buni?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 3 Sep - 10:44

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28715
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum