ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dzango 23/4/2022, 10:31

Tovariš Koba wrote:kažu ruje ako ste zabranili V i Z sad slobodno možete i sva ostala slova latinice.
nama će bar ostati č, ć, dž, đ, lj, nj, š i ž.
nekako ćemo se snaći.
ili da se vratimo na glagoljicu?

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Photo_20
A lepo smo im govorili.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 VX4R90hCFkrwUA9gAAAABJRU5ErkJggg==

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 23/4/2022, 11:19

Hohol je pokušao snimiti kako uništava ruski tenk, i odjednom prestao snimati.

https://t.me/intelslava/26437
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 23/4/2022, 11:39

nekom greškom mi je safet još baniran vidim.. umjesto 12h ostao je 36h.. sredit ćemo to.. imao je čovjek vremena se maknuti sa računala , napravio sam mu uslugu što i ne volim baš.. moram pitati kica da mi objasni.. e da nije me bilo jučer cijelo dan radi obveza, samo sam opet jebenicu banirao na pola dana jer nema više psovanja matera u mojoj smjeni

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 23/4/2022, 11:40

A ko vam je Safet ...je li mozda Eroo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/4/2022, 11:46

AssadNaPodmornici wrote:nekom greškom mi je safet još baniran vidim.. umjesto 12h ostao je 36h.. sredit ćemo to.. imao je čovjek vremena se maknuti sa računala , napravio sam mu uslugu što i ne volim baš.. moram pitati kica da mi objasni.. e da nije me bilo jučer cijelo dan radi obveza, samo sam opet jebenicu banirao na pola dana jer nema više psovanja matera u mojoj smjeni

A Ukrajinci ?



AssadNaPodmornici wrote:
Tovariš Koba wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
IL Risorto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Meni je dosta što je pokojni safet imao na profilu sliku od babojebača da znam za koga navijam
Pokojni ?
Je li ga dokrajčio buster ili neki novi soj covida za koji još ne znamo ? :rasta

A neman pojma xd
Ugl za koga je taj safet ja sam odmah protiv.
Kada sam vidio njegovu profilnu foto sa Ukr zastavom skoro sam počeo za Rusiju navijati.. Haha. Čim je nestao odmah je Ukraincima krenulo

evo ga, pojavio se.
ukropima mrka kapa ide.

:)
sada očekujem loše vijesti sa fronte , pojavio se safet, doktori u deželi su ga nakljukali kemikalijama ustao kao frankestein i lupa po tipkovnici.. trenutno elektrošokovima puni baterije

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51064p20-francuska-izbori#2019960
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 23/4/2022, 11:47

stannje na fronti zadnja dva dana. rusi su u prvom valu uzeli par desetaka sela , i to je to stalo se.
sada tumačenja su sljedeća

1)ruski gubici su gadni, kao švabe na kursku su napredovali malo, i istrošili svoje ofenzive potencijale, ukrainska pobjeda
2)ukrainski gubici su gadni, rusi napreduju metodički, čiste teritorij uz manje gubitke, tako će očistiti cijeli donbas pa možda i dalje, RU pobjeda

3) - rusi pokušavaju kako pokušavaju, ukrainci se brane kako se brane, jedni i drugi imaju gadne gubitke, artiljerijski dueli, uništavanje, zasjede, -- svodi se na to tko će lakše nadoknaditi gubitke


-----------------------
ovo 3 je realan scenarij zadnjih par tjedana u Donbasu nakon Ruskih poreza i povlačenja kod Kijeva i Čerkahiva i Sumija.. svodi se na to , tko će lakše se obnoviti nakon gubitaka.

ja očekujem da rusi će usporiti opet, gubici će im se gomilati, (ali i ukrainski) i sada je bitna popuna..
ukraincima dolaze sve kompleksnije oružje navodno imaju ljudi itd.. fronta bi mogla biti statitična idućih mjeseci i mjeseci

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 23/4/2022, 11:51



stižu češke gvozdike.

anyway ukrainci se naoružavaju na dva načina. sovjetskim oružjem koje ovi znaju koristiti i koje se odmah ubacuje na ratište, i zapadno oružje koje zahtjeva obuku.

zadnjih par tjedana, ukrainci su dobili na stotine komada 155mm zapadnih artiljerijskih sustava.. haubice i mobilne sustave, i to zahtjeva obuku nekoliko tisuća ljudi pretpostavljam.

uz to će sigurno doći excalibur granate , a onda će biti veselje rusima... efekti toga će se osjetiti tek tamo kroz ljeto.. i dolaze novi dronovi.. amerikanci doslovno razvijaju neke nove dronove i šalju ih ukraincima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/4/2022, 11:56

Gvozdika se proizvodila u Ukrajini tako da ne samo da je znaju koristit nego su je oni i proizvodili u SSSR-U.

Designer Kharkiv Tractor Plant

Produced 1971–1991

https://en.wikipedia.org/wiki/2S1_Gvozdika
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 23/4/2022, 11:59

AssadNaPodmornici wrote:3) - rusi pokušavaju kako pokušavaju, ukrainci se brane kako se brane

Gdje si to saznao? Daj link.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 23/4/2022, 12:05

AssadNaPodmornici wrote:

stižu češke gvozdike.

anyway ukrainci se naoružavaju na dva načina. sovjetskim oružjem koje ovi znaju koristiti i koje se odmah ubacuje na ratište, i zapadno oružje koje zahtjeva obuku.

zadnjih par tjedana, ukrainci su dobili na stotine komada 155mm zapadnih artiljerijskih sustava.. haubice i mobilne sustave, i to zahtjeva obuku nekoliko tisuća ljudi pretpostavljam.

uz to će sigurno doći excalibur granate , a onda će biti veselje rusima... efekti toga će se osjetiti tek tamo kroz ljeto.. i dolaze novi dronovi.. amerikanci doslovno razvijaju neke nove dronove i šalju ih ukraincima
maxo je dobro primijetio, ukrajinci bi morali ustrojiti jednu kombiniranu mobilnu artiljerijsko-raketno-pješačku udarnu borbenu postrojbu, s kojom bi u okviru aktivne obrane na najslabijoj ili jednoj od slabijih ruskih pozicija poentirali... to je neophodno da bi moral i motivacija ostali na visokoj razini... s obzirom da imaju dostupne obavještajne podatke u realnom vremenu, mogućnost pregleda ruskih borbenih položaja, jedan takav koncentrirani protuudar bi bio pun pogodak... događaji i promjene okolnosti na bojišnici, se iako se to tako ne čini, vrlo brzo mijenjaju i shodno tomu ne smije se puno energije trošiti na događanja koja su se završila, bitke koje su završene pod određenim okolnostima, vrlo rijetko će se voditi na drugim lokacijama pod drugim okolnostima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 23/4/2022, 12:16

medvedev se uzjebao, očito sankcije uzimaju danak.

samo neka ovo potraje pa da se riješimo žgadije.

uskoro njemačka mora zatražiti natrag königsberg, a japanci kurile.
naravno uz obeštećenje za korištenje teritorija.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/4/2022, 12:21

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

stižu češke gvozdike.

anyway ukrainci se naoružavaju na dva načina. sovjetskim oružjem koje ovi znaju koristiti i koje se odmah ubacuje na ratište, i zapadno oružje koje zahtjeva obuku.

zadnjih par tjedana, ukrainci su dobili na stotine komada 155mm zapadnih artiljerijskih sustava.. haubice i mobilne sustave, i to zahtjeva obuku nekoliko tisuća ljudi pretpostavljam.

uz to će sigurno doći excalibur granate , a onda će biti veselje rusima... efekti toga će se osjetiti tek tamo kroz ljeto.. i dolaze novi dronovi.. amerikanci doslovno razvijaju neke nove dronove i šalju ih ukraincima
maxo je dobro primijetio, ukrajinci bi morali ustrojiti jednu kombiniranu mobilnu artiljerijsko-raketno-pješačku udarnu borbenu postrojbu, s kojom bi u okviru aktivne obrane na najslabijoj ili jednoj od slabijih ruskih pozicija poentirali... to je neophodno da bi moral i motivacija ostali na visokoj razini... s obzirom da imaju dostupne obavještajne podatke u realnom vremenu, mogućnost pregleda ruskih borbenih položaja, jedan takav koncentrirani protuudar bi bio pun pogodak... događaji i promjene okolnosti na bojišnici, se iako se to tako ne čini, vrlo brzo mijenjaju i shodno tomu ne smije se puno energije trošiti na događanja koja su se završila, bitke koje su završene pod određenim okolnostima, vrlo rijetko će se voditi na drugim lokacijama pod drugim okolnostima...
Ako je mobilno artiljerijska i to dalje....onda tu Gvozdike ne upadaju.

Mora bit na točkovima i top 155 ( il 152 mm ) s automatskim punjenjem i po sistemu ispali i bježi.

Gvozdika je spora jer je gusjenica te joj je domet 15 do 21 km pošto ima top 122 mm.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/4/2022, 12:25

Ovaj sistem Cesar koji su im Francuzi rekli poslat ili slovačka Zuzana ili njihov vlastiti takvi sistem Bogdana al kojeg su napravili samo prototip ( a možda rade sad na tome i dalje ) ili srpska Nora su ti ti šta ti zoveš mobilni artiljerijski sistemi za napad.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Hqdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/4/2022, 12:44

Ovo je Bogdana :
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Dsc_0431

A ovo je Cesar :
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 77374810001_5012364253001_5012341061001-vs

Ta ukrajinska je prototip a tribalo bi joj još ugradit i ovaj sistem da se brže puni granata itd jer to nisu nešto koliko vidin ugradili na taj prototip tako da onda sa Cezarom i/ili onom slovačkom Zuzanom od 152 mm.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 23/4/2022, 12:56

Ruska vojska nisu Bušmani iz Afrike pa će tu triba malo više toga od artiljerijsko raketne pješadije ako se odlučiš udrit po njima.

Treba dronovi, razno razna avijacija, jurišni helikopteri, jedinice u pričuvi itd.

Nisu to Bušmani iz Afrike s druge strane.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 23/4/2022, 13:13

Ukrainian forces liberated Bezruky, Slatine and Prudianka



oslobodilo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 23/4/2022, 13:23



Dostava s okupiranog Krima pod zastavom Sirije.

Sirijska opća uprava za pomorski transport prošla kroz Bospor SYRIAMAR-ovim brod Finikia na putu od Sevastopolja do Izmira noseći pšenicu ukrcanu na terminalu Avlita unatoč direktivi Turske pomorske komore.

prošlo
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 23/4/2022, 13:30

AssadNaPodmornici wrote:nekom greškom mi je safet još baniran vidim.. umjesto 12h ostao je 36h.. sredit ćemo to.. imao je čovjek vremena se maknuti sa računala , napravio sam mu uslugu što i ne volim baš.. moram pitati kica da mi objasni.. e da nije me bilo jučer cijelo dan radi obveza, samo sam opet jebenicu banirao na pola dana jer nema više psovanja matera u mojoj smjeni
riješeno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 23/4/2022, 13:32

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 FRA0PgoXEAAZMr2?format=jpg&name=medium
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 23/4/2022, 13:35



palo
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 23/4/2022, 13:43

Moguce su neke Anglosaksonske pokvarene provokacije sa kemijskim oruzjem kao one lakrdije u Siriji sa ISIL-Bijelim Sljemovima
Sve se moze ocekivati od tog smeca
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum