ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by kaya Sat 12 Feb - 18:39

AlfaOmega wrote:Kaya, ima li sexa za vrime epidemije?
Zašto ne..

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by crvenkasti Sat 12 Feb - 18:41

AlfaOmega wrote:Kaya, ima li sexa za vrime epidemije?

Samo po propisima

Korona novosti i spoznaje - Page 38 960952
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici Sat 12 Feb - 18:42

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:defizijansi su najveća prevara. 

natrljaš ruke kemikalijama, koje te naravno ne štite od virusa koji se širi aerosolno, a u isto vrijeme tvoja koža upija sve te kemikalije koje ti se talože po tijelu i sjebavaju ti organizam iz unutra.. iskreno za većinu mlađih je opasnije dugoročno trljanje ruku sa tim dezifijansima ili koji su to već kurac, nego sam virus.
ne izbjegavam ih ja jer stete , nego ne trebam nikakvu zastitu od korona virusa.
naravno, ali problem je što i ne štite a opasni su. 
kao i cijepiva :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AlfaOmega Sat 12 Feb - 18:44

crvenkasti wrote:
AlfaOmega wrote:Kaya, ima li sexa za vrime epidemije?

Samo po propisima

Korona novosti i spoznaje - Page 38 960952
Pa to i mislim. Vidim da kaji moram preformulirat pitanje - kak sa štapovima? Uhodala se i to?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by crvenkasti Sat 12 Feb - 18:48

Bitno je da ti ne puše u lice, ako je pozitivna.

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Bbnlk0kfyfh61
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by kaya Sat 12 Feb - 18:50

AlfaOmega wrote:
crvenkasti wrote:
AlfaOmega wrote:Kaya, ima li sexa za vrime epidemije?

Samo po propisima

Korona novosti i spoznaje - Page 38 960952
Pa to i mislim. Vidim da kaji moram preformulirat pitanje - kak sa štapovima? Uhodala se i to?
To zato jer pretpostavljaš da se netko boji a da bi se ti osjećao sslobodan. Kao što netko mora biti fašist da bi ti bio antifašist. 
Na potpuno krivoj si adresi. 
Moj motiv za cijepivo je to što nisam iz kamenog doba. 
Ne stavljam kupus na glavu kao ti i ovi tvoji nego popijem tabletu ako glava boli.


Last edited by kaya on Sat 12 Feb - 18:51; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 19:06

AssadNaPodmornici wrote:defizijansi su najveća prevara. 

natrljaš ruke kemikalijama, koje te naravno ne štite od virusa koji se širi aerosolno, a u isto vrijeme tvoja koža upija sve te kemikalije koje ti se talože po tijelu i sjebavaju ti organizam iz unutra.. iskreno za većinu mlađih je opasnije dugoročno trljanje ruku sa tim dezifijansima ili koji su to već kurac, nego sam virus.
yoda većina dezificijensa je C2H5OH.
u procesu odrastanja mladi ga koriste oralno.

poznatiji je kao alkohol.

ne bu mladima nikaj.
eventualno će si podhladiti ruke.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram Sat 12 Feb - 19:08

Dugo se nije oglasio onaj trobonjaca, ne znam zasto:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 19:08

kaya wrote:
AlfaOmega wrote:Kaya, ima li sexa za vrime epidemije?
Zašto ne..
e, to.
 Korona novosti i spoznaje - Page 38 1f44d
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by kaya Sat 12 Feb - 19:11

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:defizijansi su najveća prevara. 

natrljaš ruke kemikalijama, koje te naravno ne štite od virusa koji se širi aerosolno, a u isto vrijeme tvoja koža upija sve te kemikalije koje ti se talože po tijelu i sjebavaju ti organizam iz unutra.. iskreno za većinu mlađih je opasnije dugoročno trljanje ruku sa tim dezifijansima ili koji su to već kurac, nego sam virus.
yoda većina dezificijensa je C2H5OH.
u procesu odrastanja mladi ga koriste oralno.

poznatiji je kao alkohol.

ne bu mladima nikaj.
eventualno će si podhladiti ruke.
I osušiti kožu. 
Yoda ne žiku da za doručak pojede više kemikalija .
Al dobro, tu su neki u filmu da je dezinficijens otrov, cijepiva isto, urota, chemetrailsi, puk hoće vlade ubiti, slobodan svijet, oni spašavaju živu glavu i tako.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram Sat 12 Feb - 19:13

https://narod.hr/svijet/dr-coetzee-nagovarali-ju-da-laze-o-tezini-bolesti-nakon-sto-je-otkrila-omikron
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Slovoslagar Sat 12 Feb - 19:14

Noor wrote:
kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote: ali ekipa koja je normalna tipa marc, kaya ili koliko toliko ljubo, itd, vi ste negirali uopće da prirodni imunitet štiti 

sada svi znamo da prirodno preboljevanje štiti puno bolje,  obrnuta. 
Netočno. Prirodni imunitet te može zaštiti od istog soja drugi put. Ali to ti je potpuno bezveze jer stalno dolazi neki  novi soj. Tako ekipa koja je imala prve verzije korone uredno nakači i omikron a u sredini je možda imala i deltu. Prirodni imunitet značio bi nešto kada bi taj virus bio isti. Ali nije.
pa ista stvar ti je i s cjepivom, mada delta probija i cjepivo koje je složeno za nju, a omikron ne hebe živu silu....ide preko svega
i najslađi su mi busterisani
Nije uopće ista stvar s cjepivom i preboljenjem.
Razlika je sljedeća.

Preboljenje nudi robusniji imunitet jer imunološki sustav stvara raznovrsnija antitijela (i staničnu memoriju), odnosno stvara antitijela na veći broj proteina koji sačinjavaju virus. Ako preboliš, stvoriš antitijela na S-protein (spike protein, "ruka" kojom se virus veže uz stanice domaćina i prodire unutra), ali stvaraš antitijela i na N-protein (nukleokapsidni protein, koji sačinjava ovojnicu virusa).

Famoznom genskom terapijom (aka "cjepivo") stvaraš antitijela samo i isključivo na S-protein - ova cjepiva su jednostavno tako koncipirana. Ako se virusu kojim slučajem dogodi mutacija na S-proteinu (što se događalo turbo-brzinom tijekom procjepljivanja usred pandemije), onda cijepljenje ubrzano postaje sve manje i manje korisno jer se virus mijenja upravo na tom jedom jedinom kriteriju po kojem ga tijelo cijepljene osobe može prepoznati.

S druge strane, mnogo je manje vjerojatno da će virus istovremeno razviti značajnije mutacije i na spike proteinu i na proteinima koji sačinjavaju njegovu ovojnicu. Zbog toga kod ljudi koji su ranije preboljeli, imunološki sustav ima pohranjen memorijski zapis o većem broju "kriterija" po kojima može prepoznati "novi" virus kao nešto što je već jednom bilo u organizmu. Dakle, možda mu ne prepozna S-protein (koji se promijenio), ali mu prepozna N-protein i kaže aha, to je već viđeno, stavaraj antitijela i dolazi do brzog imunološkog odgovora.

Naravno, ako su u krvotoku prisutne značajnije količine antitijela, onda virus ne uspijeva ništa učiniti. Ako je razina antitijela iščeznula, onda se kod inficiranog ili aktivira imunološka memorija ili se ona ne aktivira, ako se nema što aktivirati (npr. ako je pohranjen samo zapis o S-proteinu koji više nije u opticaju).

To je razlog zašto su reinfekcije (barem one zabilježene) do nedavno bile na razini statističke greške (u HR svega cca. 2000 ljudi), a "struka" se pravila da ne razumije o čemu se radi i zašto je to tako. Sad s ovim omikronom broj reinfekcija se značajno povećao, virus se očito dodatno i značajno izmijenio, ali mislim da je riječ i o tome da se registrirani broj reinfekcija povećao jer se testira u ogromnim brojevima. Velik broj ljudi bi prošao ispod radara da se na dnevnoj bazi ne radi toliko velik broj testova.

Prilično sam siguran da je stvarni broj reinfekcija u proteklom periodu (prije omikrona) bio značajno veći od donedavno službenih 2000 ljudi, jer ljudima razina antitijela iščezne nakon par mjeseci. Međutim, kod već preboljelih ljudi se prilikom reinfekcije jednostavno aktivirala stanična memorija na (nekima možda samo na N-protein) i virus je bio brzo ugušen jer je tijelo vrlo brzo počelo proizvoditi antitijela.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


veber, mutava baštarda and Noor like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 19:16

kaya wrote:
veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:defizijansi su najveća prevara. 

natrljaš ruke kemikalijama, koje te naravno ne štite od virusa koji se širi aerosolno, a u isto vrijeme tvoja koža upija sve te kemikalije koje ti se talože po tijelu i sjebavaju ti organizam iz unutra.. iskreno za većinu mlađih je opasnije dugoročno trljanje ruku sa tim dezifijansima ili koji su to već kurac, nego sam virus.
yoda većina dezificijensa je C2H5OH.
u procesu odrastanja mladi ga koriste oralno.

poznatiji je kao alkohol.

ne bu mladima nikaj.
eventualno će si podhladiti ruke.
I osušiti kožu. 
Yoda ne žiku da za doručak pojede više kemikalija .
Al dobro, tu su neki u filmu da je dezinficijens otrov, cijepiva isto, urota, chemetrailsi, puk hoće vlade ubiti, slobodan svijet, oni spašavaju živu glavu i tako.
meni šapice nikad čišće. ispod noktiju nema gableca.
mekana kao vunica, nokti kao kod manekenke.
imam žuljeve samo na jagodicama prstiju zbog tipkovnive.

a više šteti koži detrđent za suđe nego dezificijens.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by kaya Sat 12 Feb - 19:26

Slovoslagar wrote:
Noor wrote:
kaya wrote:
Aktivirao im se kurac a ne stanična memorija kada je novi soj u igri.
Zato uglavnom imaju koronu po drugi čak treći put.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 19:41

kaya wrote:



Aktivirao im se kurac a ne stanična memorija kada je novi soj u igri.
Zato uglavnom imaju koronu po drugi čak treći put.
misliš na cijepljene?
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Slovoslagar Sat 12 Feb - 19:43

kaya wrote:Aktivirao im se kurac a ne stanična memorija kada je novi soj u igri.
Zato uglavnom imaju koronu po drugi čak treći put.
Pojam nerazbolijevanja i pojam aktiviranja staničnog imuniteta nisu sinonimi.

Čovjek može vrlo lako biti simptomatski bolesnik i istovremeno biti jedan od mnogih kojima se aktivirala imunološka memorija - pritom su izuzetno velike šanse da će preboljenje bolesti biti brzo i bez teških simptoma jer se antitijela stvaraju brzo.


Ako četiri dana kišeš, šmrcaš i kašljucaš i nakon toga si OK, znači da je tijelo vrlo učinkovito suzbilo infekciju. Bio si malo bolestan, ali ubrzo više nisi.

Svatko tko od nekog respiratornog virusa ozdravi u roku par dana je tako prošao zbog prethodnih izloženosti sličnim virusima i memorije imunološkog sustava. Ako je netko prestar, preslab ili jednostavno prebolestan od nekih drugih bolesti da mu se tijelo obrani i dovoljno brzo stvori dovoljno antitijela i stanica-ubojica, to je onda jedna druga priča, ali koja nema veze s ovim o čemu govorim.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


veber and michaellcmacha like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 19:49

Slovoslagar wrote:
kaya wrote:Aktivirao im se kurac a ne stanična memorija kada je novi soj u igri.
Zato uglavnom imaju koronu po drugi čak treći put.
Pojam nerazbolijevanja i pojam aktiviranja staničnog imuniteta nisu sinonimi.

Čovjek može vrlo lako biti simptomatski bolesnik i istovremeno biti jedan od mnogih kojima se aktivirala imunološka memorija - pritom su izuzetno velike šanse da će preboljenje bolesti biti brzo i bez teških simptoma jer se antitijela stvaraju brzo.


Ako četiri dana kišeš, šmrcaš i kašljucaš i nakon toga si OK, znači da je tijelo vrlo učinkovito suzbilo infekciju. Bio si malo bolestan, ali ubrzo više nisi.

Svatko tko od nekog respiratornog virusa ozdravi u roku par dana je tako prošao zbog prethodnih izloženosti sličnim virusima i memorije imunološkog sustava. Ako je netko prestar, preslab ili jednostavno prebolestan od nekih drugih bolesti da mu se tijelo obrani i dovoljno brzo stvori dovoljno antitijela i stanica-ubojica, to je onda jedna druga priča, ali koja nema veze s ovim o čemu govorim.
da.
ja popušim od marcove djece hunjevicu na parkingu.
nakon 3-4 dana nikaj.

gripu nisam nikada. što je u mom organizmu ne znam kao ni doktori.
(kada dam krv uz kontrolne ampule uzmu još jednu testnu za istraživanje)
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Sat 12 Feb - 19:58

veber wrote:

gripu nisam nikada. što je u mom organizmu ne znam kao ni doktori.
(kada dam krv uz kontrolne ampule uzmu još jednu testnu za istraživanje)
ja gripu pokupim redovito svakih par godina kad je ima više, i uvijek isto, potrga me da ne mogu mali prst pomaknut i mjesec dana nakon toga sam na 70% snage, čak i manje.
u dvije godine koronu još nisam imao i nije mi jasno zašto s obzirom na moju povijest s takvim vrstama bolesti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 20:11

ebenica wrote:
veber wrote:

gripu nisam nikada. što je u mom organizmu ne znam kao ni doktori.
(kada dam krv uz kontrolne ampule uzmu još jednu testnu za istraživanje)
ja gripu pokupim redovito svakih par godina kad je ima više, i uvijek isto, potrga me da ne mogu mali prst pomaknut i mjesec dana nakon toga sam na 70% snage, čak i manje.
u dvije godine koronu još nisam imao i nije mi jasno zašto s obzirom na moju povijest s takvim vrstama bolesti.
neke gripa kao i tebe zatuče.
mene zatuku marcelova djeca, kao i moja dok su išla u vrtić i niže razrede.
bio sam stalno s gripoznima i nikaj.
u airbusu sam svaki dan bio s koronašima i nikaj.

očito postoji neki mehanizam u tijelu koji štiti.
netko može spavati u polju ambrozije a drugog sjebe par zrnaca polena.

pojavile su se alergije kojih prije nije bilo.
na mačke
na pse
na krave
mlijeko
pšenicu.

prije ih nije bilo jer su bile dio našeg života.
isto tako će covid postati dio nas.

virus nije kradezej da ubija domaćina.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 20:15

Slovoslagar wrote:
Noor wrote:
kaya wrote:
Netočno. Prirodni imunitet te može zaštiti od istog soja drugi put. Ali to ti je potpuno bezveze jer stalno dolazi neki  novi soj. Tako ekipa koja je imala prve verzije korone uredno nakači i omikron a u sredini je možda imala i deltu. Prirodni imunitet značio bi nešto kada bi taj virus bio isti. Ali nije.
pa ista stvar ti je i s cjepivom, mada delta probija i cjepivo koje je složeno za nju, a omikron ne hebe živu silu....ide preko svega
i najslađi su mi busterisani
Nije uopće ista stvar s cjepivom i preboljenjem.
Razlika je sljedeća.

Preboljenje nudi robusniji imunitet jer imunološki sustav stvara raznovrsnija antitijela (i staničnu memoriju), odnosno stvara antitijela na veći broj proteina koji sačinjavaju virus. Ako preboliš, stvoriš antitijela na S-protein (spike protein, "ruka" kojom se virus veže uz stanice domaćina i prodire unutra), ali stvaraš antitijela i na N-protein (nukleokapsidni protein, koji sačinjava ovojnicu virusa).

Famoznom genskom terapijom (aka "cjepivo") stvaraš antitijela samo i isključivo na S-protein - ova cjepiva su jednostavno tako koncipirana. Ako se virusu kojim slučajem dogodi mutacija na S-proteinu (što se događalo turbo-brzinom tijekom procjepljivanja usred pandemije), onda cijepljenje ubrzano postaje sve manje i manje korisno jer se virus mijenja upravo na tom jedom jedinom kriteriju po kojem ga tijelo cijepljene osobe može prepoznati.

S druge strane, mnogo je manje vjerojatno da će virus istovremeno razviti značajnije mutacije i na spike proteinu i na proteinima koji sačinjavaju njegovu ovojnicu. Zbog toga kod ljudi koji su ranije preboljeli, imunološki sustav ima pohranjen memorijski zapis o većem broju "kriterija" po kojima može prepoznati "novi" virus kao nešto što je već jednom bilo u organizmu. Dakle, možda mu ne prepozna S-protein (koji se promijenio), ali mu prepozna N-protein i kaže aha, to je već viđeno, stavaraj antitijela i dolazi do brzog imunološkog odgovora.

Naravno, ako su u krvotoku prisutne značajnije količine antitijela, onda virus ne uspijeva ništa učiniti. Ako je razina antitijela iščeznula, onda se kod inficiranog ili aktivira imunološka memorija ili se ona ne aktivira, ako se nema što aktivirati (npr. ako je pohranjen samo zapis o S-proteinu koji više nije u opticaju).

To je razlog zašto su reinfekcije (barem one zabilježene) do nedavno bile na razini statističke greške (u HR svega cca. 2000 ljudi), a "struka" se pravila da ne razumije o čemu se radi i zašto je to tako. Sad s ovim omikronom broj reinfekcija se značajno povećao, virus se očito dodatno i značajno izmijenio, ali mislim da je riječ i o tome da se registrirani broj reinfekcija povećao jer se testira u ogromnim brojevima. Velik broj ljudi bi prošao ispod radara da se na dnevnoj bazi ne radi toliko velik broj testova.

Prilično sam siguran da je stvarni broj reinfekcija u proteklom periodu (prije omikrona) bio značajno veći od donedavno službenih 2000 ljudi, jer ljudima razina antitijela iščezne nakon par mjeseci. Međutim, kod već preboljelih ljudi se prilikom reinfekcije jednostavno aktivirala stanična memorija na (nekima možda samo na N-protein) i virus je bio brzo ugušen jer je tijelo vrlo brzo počelo proizvoditi antitijela.
mRNA ..."m" znači messenger, iliti informacijski glasnik. Radi se o sekvenci uzetoj od virusa.
S-protein ima unutar sebe 32 podvrste. Mutacija virusa se odnosi upravo na te podvrste.
No, pad antititijela tijekom vremena ne znači sve uovoj "igri" s virusom.
Kao laik se pitam što bi moglo značiti da se je riziko protiv zaraze Omikrona poveća0 od 5 na 50%.
Vidi moj izračun za slučaj talijanskih epidemioloških podataka  glede na status cijepljen/necijepljen.
Ako su talijanski podatci korektni(nema razloga za sumnju) onda  se pitam , a kako to da je riziko
protiv teških oboljenja i smrtnosti i dalje ispod 10%, odnosno zaštita je  i dalje preko 90%?
Ne želim se praviti pametan i sveznadar, ali pokušvam logički dokučiti što se to dovraga događa?
Smanjen broj antitijela (humoralni imuni sustav!) kod cijepljenih u gornjim dišnim putevima ne uspijeva
spriječiti zarazu, a li još uvijek "da vremena" memorijskim B stanicama "naručiti" proizvodnju dodatnih
antitijel, odnosno NK (prirodnih kilera virusa i zaraženih stanica), koji onda spriječe prodor virusa
u meka pluća, što i je cilj virusa. Ponavljam, ja si ovako tumačenje kao laik mogu dozvoliti.
Nisam još pročitao relevantno objašnjenje za navedenu razliku oko rizika za zarazu i teška oboljenja.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 20:17

Eroo wrote:ITALIJA: ...podatci od 30 dana!

https://lab.gedidigital.it/gedi-visual/2021/report-vaccini-anti-covid-aggiornamento-vaccinazioni-italia/?ref=RHHD-T

Korona novosti i spoznaje - Page 38 136

Za starosnu skupinu 40-59 g. sam proračunao prosječnu učinkovitost cjepiva  za slučaj: 

1. protiv zaraze
2. protiv težih oboljenja od covida
3. protiv smrtnosti

ad 1. (87.3x23.1)/(12.7x76.9)= 2.06 ---> učinkovitost (100-100/2.06) = 51.5% 
ad 2. (87.3x70.1)/(12.7x29.9)= 16.1 ---> učinkovitost (100-100/16.1) = 93.8% 
ad 3. (87.3x64.7)/(12.7x35.3)= 12.6 ---> učinkovitost (100-100/12.6) = 92.1%



@slovoslagar,
Na ovo sam mislio!
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum