ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 20:17

Eroo wrote:ITALIJA: ...podatci od 30 dana!

https://lab.gedidigital.it/gedi-visual/2021/report-vaccini-anti-covid-aggiornamento-vaccinazioni-italia/?ref=RHHD-T

Korona novosti i spoznaje - Page 39 136

Za starosnu skupinu 40-59 g. sam proračunao prosječnu učinkovitost cjepiva  za slučaj: 

1. protiv zaraze
2. protiv težih oboljenja od covida
3. protiv smrtnosti

ad 1. (87.3x23.1)/(12.7x76.9)= 2.06 ---> učinkovitost (100-100/2.06) = 51.5% 
ad 2. (87.3x70.1)/(12.7x29.9)= 16.1 ---> učinkovitost (100-100/16.1) = 93.8% 
ad 3. (87.3x64.7)/(12.7x35.3)= 12.6 ---> učinkovitost (100-100/12.6) = 92.1%



@slovoslagar,
Na ovo sam mislio!

Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sat 12 Feb - 20:18

evo zadnjeg slučaja, ali i dodatnih informacija sa petrinjske pulmologije... ženin otac se tri puta cijepio sa pfizerom zadnje cijepljenje  prosinca
... do sada nije imao nekih kroničnih oboljenja... između Božića i NG  bio kod doktora i dijagnosticiran mu je "bronhitis", dobio pumpicu i otišao doma... od onda u banani, a od prije 8 dana leži na pulmologiji u kontejnerskoj bolnici u Mošćenici spojen na kisik sa tridesetak sličnih sebi i po statusu cijepljenja i po dijagnozi... prognoze, bar po raspoloženju liječnice baš i nisu najbolje... sreća pa nema covid...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


mutava baštarda, Hektorović and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 20:22

michaellcmacha wrote:evo zadnjeg slučaja, ali i dodatnih informacija sa petrinjske pulmologije... ženin otac se tri puta cijepio sa pfizerom zadnje cijepljenje  prosinca
... do sada nije imao nekih kroničnih oboljenja... između Božića i NG  bio kod doktora i dijagnosticiran mu je "bronhitis", dobio pumpicu i otišao doma... od onda u banani, a od prije 8 dana leži na pulmologiji u kontejnerskoj bolnici u Mošćenici spojen na kisik sa tridesetak sličnih sebi i po statusu cijepljenja i po dijagnozi... prognoze, bar po raspoloženju liječnice baš i nisu najbolje... sreća pa nema covid...

Evo ti također jednog primjera:
3x sam cijepljen, imam početnu fazu KOPB i do sada nisam bio zaražen. Nemam pumpice. Zdrav sam kao drijen. :D
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sat 12 Feb - 20:26

veber wrote:
kaya wrote:



Aktivirao im se kurac a ne stanična memorija kada je novi soj u igri.
Zato uglavnom imaju koronu po drugi čak treći put.
misliš na cijepljene?
misli na necijepljene, s tim da gubi iz vida činjenicu da ako necijepljeni ima više puta covid uvijek novog soja to upravo znači da ima dobra antitijela koja se uspijevaju izboriti po treći put sa virusom...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sat 12 Feb - 20:33

mamlaze stavio sam te na ignor, ne obraćam ti se i ne pišem ispod tvojih upisa... boli me kurac za fašistu tvog formata u kakvom si statusu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 20:41

michaellcmacha wrote:mamlaze stavio sam te na ignor, ne obraćam ti se i ne pišem ispod tvojih upisa... boli me kurac za fašistu tvog formata u kakvom si statusu...
pretpostavljam da ovo ide đemalu, ignoriranom.

dobar je taj ignore. pet stranica preskočiš.

jedino ću skinuti ignore epiju za jedan post kada objavim njegove stavove na bookingu i amazonu. u vezi nijemaca i njegovih stavova oko istih.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 20:45

Slovoslagar wrote:
kaya wrote:Aktivirao im se kurac a ne stanična memorija kada je novi soj u igri.
Zato uglavnom imaju koronu po drugi čak treći put.
Pojam nerazbolijevanja i pojam aktiviranja staničnog imuniteta nisu sinonimi.

Čovjek može vrlo lako biti simptomatski bolesnik i istovremeno biti jedan od mnogih kojima se aktivirala imunološka memorija - pritom su izuzetno velike šanse da će preboljenje bolesti biti brzo i bez teških simptoma jer se antitijela stvaraju brzo.


Ako četiri dana kišeš, šmrcaš i kašljucaš i nakon toga si OK, znači da je tijelo vrlo učinkovito suzbilo infekciju. Bio si malo bolestan, ali ubrzo više nisi.

Svatko tko od nekog respiratornog virusa ozdravi u roku par dana je tako prošao zbog prethodnih izloženosti sličnim virusima i memorije imunološkog sustava. Ako je netko prestar, preslab ili jednostavno prebolestan od nekih drugih bolesti da mu se tijelo obrani i dovoljno brzo stvori dovoljno antitijela i stanica-ubojica, to je onda jedna druga priča, ali koja nema veze s ovim o čemu govorim.
Može biti jednostavno starije dobi, ali ni mlađi nisu baš imuni na preboljevanje covida.
Kad virus stigne u pluća bilo starijeg ili mlađeg, taj je u velikim problemima. Zbog citokinske oluje
mlađi čak i u većem problemu.
S ostalim bi se mogao složiti.
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 20:48

michaellcmacha wrote:mamlaze stavio sam te na ignor, ne obraćam ti se i ne pišem ispod tvojih upisa... boli me kurac za fašistu tvog formata u kakvom si statusu...
Ako pišeš gluposti to ti netko mora reći.
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sat 12 Feb - 20:54

to samo govori tko si i što si... ako ti netko da do znanja da ne želi imati s tobom ikakva posla, a ti si i dalje napastan i trpaš se gdje nisi poželjan, što reći... džaba ti i ta diploma koju ti je netko poklonio, i ta silna ovozemaljska materijalna dobra koja si kakti stekao i lažni prijatelji i prinčevi i princeze koji vjerojatno jedva čekaju da ti smrkne, kad u osnovi nisi čovjek... jer da jesi onda bi bio u stanju razumjeti elementarne stvari...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


veber, Noor and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sat 12 Feb - 20:58

veber wrote:
michaellcmacha wrote:mamlaze stavio sam te na ignor, ne obraćam ti se i ne pišem ispod tvojih upisa... boli me kurac za fašistu tvog formata u kakvom si statusu...
pretpostavljam da ovo ide đemalu, ignoriranom.

dobar je taj ignore. pet stranica preskočiš.

jedino ću skinuti ignore epiju za jedan post kada objavim njegove stavove na bookingu i amazonu. u vezi nijemaca i njegovih stavova oko istih.
ne kužim kakva je to opcija da ti osoba koju si stavio na ignore može izravno pod tvoj upis pisati... bilo bi logično da ne može
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 21:05

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Screenshot-1621
https://croexpress.eu/francuska-casna-sestra-preboljela-koronavirus-i-proslavila-118-rodendan/

Valjda cijepljena. Ne sumnjam u to. :)
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 21:08

michaellcmacha wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:mamlaze stavio sam te na ignor, ne obraćam ti se i ne pišem ispod tvojih upisa... boli me kurac za fašistu tvog formata u kakvom si statusu...
pretpostavljam da ovo ide đemalu, ignoriranom.

dobar je taj ignore. pet stranica preskočiš.

jedino ću skinuti ignore epiju za jedan post kada objavim njegove stavove na bookingu i amazonu. u vezi nijemaca i njegovih stavova oko istih.
ne kužim kakva je to opcija da ti osoba koju si stavio na ignore može izravno pod tvoj upis pisati... bilo bi logično da ne može
Očigledno si sam sebe dao na ignore. Nema drugog objašnjenja. :D
Ne piši o brojevima i postotcima i sve bude ok. Bit će kao da sam te stvaio na ignore.
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 21:17

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Screenshot-1622
Korona novosti i spoznaje - Page 39 Screenshot-1623
Korona novosti i spoznaje - Page 39 Screenshot-1624
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sat 12 Feb - 21:58

kanada je postigla procijepljenost od oko 85% do kraja 2021, godine... vrlo je interesantno za njih da upravo kad su dogurali do toliko visoke procijepljenosti odrasle populacije da im upravo tada počinje rasti i broj zaraženih i broj umrlih, tako im je skro cijeli mjesec siječanj u enormnim brojevima kad su u pitanju novi slučajevi, a i broj umrlih im je u tom mjesecu značajno porastao... od 30 umrlih dnevno na početku siječnja do 220 umrlih na kraju siječnja... sad im dnevno umire oko 150 ljudi, od "omikrona", dok im je od Delte umiralo 15-25 ljudi dnevno... kako rekoh interesantno... moguće ljubo to može objasniti... on mi djeluje kao da može

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sat 12 Feb - 22:17

michaellcmacha wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:mamlaze stavio sam te na ignor, ne obraćam ti se i ne pišem ispod tvojih upisa... boli me kurac za fašistu tvog formata u kakvom si statusu...
pretpostavljam da ovo ide đemalu, ignoriranom.

dobar je taj ignore. pet stranica preskočiš.

jedino ću skinuti ignore epiju za jedan post kada objavim njegove stavove na bookingu i amazonu. u vezi nijemaca i njegovih stavova oko istih.
ne kužim kakva je to opcija da ti osoba koju si stavio na ignore može izravno pod tvoj upis pisati... bilo bi logično da ne može
pa ja ne vidim đemalove upise.
vjerovatno se referira na mene, ali vidim samo da je ignore.
kada ekipi koja nema sankcije prema đemalu vidim što je napisao.
samo sam jednom odgovorio preko posrednika.

lik je jedvah preživio i onda želi drugima zlo. 
za razliku od njega živim noćnim životom nezdravo, naganjam pičke i u pola tri s petka na subotu ne pitam da di su svi i zašto nikog nema.

preko tjedna živim jednako kao i ostale dane.
zdravo, vozim bicikl, otrčim. isključivo jedem prasetinu za brotzeit jedem voće.

a, đemal nije kihnuo zahvaljujući medicini.
a baš je bio okružen prijateljima i rodbinom.

sada ih je razočarao.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 22:19

Eroo wrote:
Eroo wrote:ITALIJA: ...podatci od 30 dana!

https://lab.gedidigital.it/gedi-visual/2021/report-vaccini-anti-covid-aggiornamento-vaccinazioni-italia/?ref=RHHD-T

Korona novosti i spoznaje - Page 39 136

Za starosnu skupinu 40-59 g. sam proračunao prosječnu učinkovitost cjepiva  za slučaj: 

1. protiv zaraze
2. protiv težih oboljenja od covida
3. protiv smrtnosti

ad 1. (87.3x23.1)/(12.7x76.9)= 2.06 ---> učinkovitost (100-100/2.06) = 51.5% 
ad 2. (87.3x70.1)/(12.7x29.9)= 16.1 ---> učinkovitost (100-100/16.1) = 93.8% 
ad 3. (87.3x64.7)/(12.7x35.3)= 12.6 ---> učinkovitost (100-100/12.6) = 92.1%



@slovoslagar,
Na ovo sam mislio!

Izračunao sam % zaštite za još 2 starosne skupine.
Evo konačnih rezultata:

60-79 g.
-protiv zaraze 70.6%
-protiv intezivne hospitalizacije 94.0%
-protiv smrtnosti 91.4%

>80 g.
-protiv zaraze 75.6%
-protiv intezivne hospitalizacije 93.2%
-protiv smrtnosti 97.7%

Skoro pa za nepovjerovati.
Iznenađuje me da je kod skupine 40-59 g. zaštita protiv zarazi onoliko manja
nego kod starije dvije starosne skupine.
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor Sat 12 Feb - 22:38

Slovoslagar wrote:
Noor wrote:
kaya wrote:
Netočno. Prirodni imunitet te može zaštiti od istog soja drugi put. Ali to ti je potpuno bezveze jer stalno dolazi neki  novi soj. Tako ekipa koja je imala prve verzije korone uredno nakači i omikron a u sredini je možda imala i deltu. Prirodni imunitet značio bi nešto kada bi taj virus bio isti. Ali nije.
pa ista stvar ti je i s cjepivom, mada delta probija i cjepivo koje je složeno za nju, a omikron ne hebe živu silu....ide preko svega
i najslađi su mi busterisani
Nije uopće ista stvar s cjepivom i preboljenjem.
Razlika je sljedeća.

Preboljenje nudi robusniji imunitet jer imunološki sustav stvara raznovrsnija antitijela (i staničnu memoriju), odnosno stvara antitijela na veći broj proteina koji sačinjavaju virus. Ako preboliš, stvoriš antitijela na S-protein (spike protein, "ruka" kojom se virus veže uz stanice domaćina i prodire unutra), ali stvaraš antitijela i na N-protein (nukleokapsidni protein, koji sačinjava ovojnicu virusa).

Famoznom genskom terapijom (aka "cjepivo") stvaraš antitijela samo i isključivo na S-protein - ova cjepiva su jednostavno tako koncipirana. Ako se virusu kojim slučajem dogodi mutacija na S-proteinu (što se događalo turbo-brzinom tijekom procjepljivanja usred pandemije), onda cijepljenje ubrzano postaje sve manje i manje korisno jer se virus mijenja upravo na tom jedom jedinom kriteriju po kojem ga tijelo cijepljene osobe može prepoznati.

S druge strane, mnogo je manje vjerojatno da će virus istovremeno razviti značajnije mutacije i na spike proteinu i na proteinima koji sačinjavaju njegovu ovojnicu. Zbog toga kod ljudi koji su ranije preboljeli, imunološki sustav ima pohranjen memorijski zapis o većem broju "kriterija" po kojima može prepoznati "novi" virus kao nešto što je već jednom bilo u organizmu. Dakle, možda mu ne prepozna S-protein (koji se promijenio), ali mu prepozna N-protein i kaže aha, to je već viđeno, stavaraj antitijela i dolazi do brzog imunološkog odgovora.

Naravno, ako su u krvotoku prisutne značajnije količine antitijela, onda virus ne uspijeva ništa učiniti. Ako je razina antitijela iščeznula, onda se kod inficiranog ili aktivira imunološka memorija ili se ona ne aktivira, ako se nema što aktivirati (npr. ako je pohranjen samo zapis o S-proteinu koji više nije u opticaju).

To je razlog zašto su reinfekcije (barem one zabilježene) do nedavno bile na razini statističke greške (u HR svega cca. 2000 ljudi), a "struka" se pravila da ne razumije o čemu se radi i zašto je to tako. Sad s ovim omikronom broj reinfekcija se značajno povećao, virus se očito dodatno i značajno izmijenio, ali mislim da je riječ i o tome da se registrirani broj reinfekcija povećao jer se testira u ogromnim brojevima. Velik broj ljudi bi prošao ispod radara da se na dnevnoj bazi ne radi toliko velik broj testova.

Prilično sam siguran da je stvarni broj reinfekcija u proteklom periodu (prije omikrona) bio značajno veći od donedavno službenih 2000 ljudi, jer ljudima razina antitijela iščezne nakon par mjeseci. Međutim, kod već preboljelih ljudi se prilikom reinfekcije jednostavno aktivirala stanična memorija na (nekima možda samo na N-protein) i virus je bio brzo ugušen jer je tijelo vrlo brzo počelo proizvoditi antitijela.
hvala na ovom vrijednom pojašnjenju

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by epikur37 Sat 12 Feb - 22:50

Noor wrote:najslađi su mi busterisani

Znam, mlađi sam, atlet, boosterisan ali zauzet sam seko :p
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sat 12 Feb - 22:55

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Screenshot-1625
Zeko, hop...zeko, hop...zeko, hop... :D

Pa evo: Kanada 38.3 Mio stanovnika

Na vrhuncu Omikron vala: 169 preminulih na dan, iliti 4.4/1M st   ......Hrvatska 56/dan, iliti 14.4/1M st--> 3.3x više
Danas: 119 preminulih na dan, iliti 3.1/1M st   ......Hrvatska 49/dan, iliti 12.6/1M st--> 4.1x više


I usput: smrtnost zbog Omikrona je u Kanadi manja za 3.8x nego u prethodnom valu.


Ne znam zašto su kolege zabrinute za epidemiološko stanje u Kanadi? :] :D
Eroo
Eroo

Posts : 75047
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici Sat 12 Feb - 22:57

Noor wrote:
Slovoslagar wrote:
Noor wrote:
pa ista stvar ti je i s cjepivom, mada delta probija i cjepivo koje je složeno za nju, a omikron ne hebe živu silu....ide preko svega
i najslađi su mi busterisani
Nije uopće ista stvar s cjepivom i preboljenjem.
Razlika je sljedeća.

Preboljenje nudi robusniji imunitet jer imunološki sustav stvara raznovrsnija antitijela (i staničnu memoriju), odnosno stvara antitijela na veći broj proteina koji sačinjavaju virus. Ako preboliš, stvoriš antitijela na S-protein (spike protein, "ruka" kojom se virus veže uz stanice domaćina i prodire unutra), ali stvaraš antitijela i na N-protein (nukleokapsidni protein, koji sačinjava ovojnicu virusa).

Famoznom genskom terapijom (aka "cjepivo") stvaraš antitijela samo i isključivo na S-protein - ova cjepiva su jednostavno tako koncipirana. Ako se virusu kojim slučajem dogodi mutacija na S-proteinu (što se događalo turbo-brzinom tijekom procjepljivanja usred pandemije), onda cijepljenje ubrzano postaje sve manje i manje korisno jer se virus mijenja upravo na tom jedom jedinom kriteriju po kojem ga tijelo cijepljene osobe može prepoznati.

S druge strane, mnogo je manje vjerojatno da će virus istovremeno razviti značajnije mutacije i na spike proteinu i na proteinima koji sačinjavaju njegovu ovojnicu. Zbog toga kod ljudi koji su ranije preboljeli, imunološki sustav ima pohranjen memorijski zapis o većem broju "kriterija" po kojima može prepoznati "novi" virus kao nešto što je već jednom bilo u organizmu. Dakle, možda mu ne prepozna S-protein (koji se promijenio), ali mu prepozna N-protein i kaže aha, to je već viđeno, stavaraj antitijela i dolazi do brzog imunološkog odgovora.

Naravno, ako su u krvotoku prisutne značajnije količine antitijela, onda virus ne uspijeva ništa učiniti. Ako je razina antitijela iščeznula, onda se kod inficiranog ili aktivira imunološka memorija ili se ona ne aktivira, ako se nema što aktivirati (npr. ako je pohranjen samo zapis o S-proteinu koji više nije u opticaju).

To je razlog zašto su reinfekcije (barem one zabilježene) do nedavno bile na razini statističke greške (u HR svega cca. 2000 ljudi), a "struka" se pravila da ne razumije o čemu se radi i zašto je to tako. Sad s ovim omikronom broj reinfekcija se značajno povećao, virus se očito dodatno i značajno izmijenio, ali mislim da je riječ i o tome da se registrirani broj reinfekcija povećao jer se testira u ogromnim brojevima. Velik broj ljudi bi prošao ispod radara da se na dnevnoj bazi ne radi toliko velik broj testova.

Prilično sam siguran da je stvarni broj reinfekcija u proteklom periodu (prije omikrona) bio značajno veći od donedavno službenih 2000 ljudi, jer ljudima razina antitijela iščezne nakon par mjeseci. Međutim, kod već preboljelih ljudi se prilikom reinfekcije jednostavno aktivirala stanična memorija na (nekima možda samo na N-protein) i virus je bio brzo ugušen jer je tijelo vrlo brzo počelo proizvoditi antitijela.
hvala na ovom vrijednom pojašnjenju

Inače o staničnoj memoriji kako tijelo pamti preboljevanje virusa čak i godinama nakon što padnu anti tijela sam pisao još prije godinu ipo dana. Dakle ja običan amater ispada da sam o tim stvarima znao puno više nego nazovi stožer, koji vodi ovu pandemiju
. Pazi ti debili pojma nemaju. I onda neka budala kaže slušaj "struku". Pa da slušao sam struku Lauc i Primorac su još prije godinu dana govorili o staničnoj memoriji a ja sam prenosio to vamo, dok sada "struka to otkriva".
Slovoslagar naravno odlično objasnio kompleksne stvari jednostavnim jezikom :tu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21052
2018-06-14


Noor and Hektorović like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by epikur37 Sat 12 Feb - 22:59

AssadNaPodmornici wrote: Dakle ja običan amater ispada da sam o tim stvarima znao puno više nego nazovi stožer, koji vodi ovu pandemiju
. Pazi ti debili pojma nemaju.


To majka jednom rađa :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 39 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum