ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 4/9/2021, 16:27

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
Ne može biti da je u testnoj fazi, ako je na svijetu već bilo 5,3 miljarde "jabs" (uboda).
Samo u Hrvatskoj više od 1,7 milijuna.
Sve u brojevima i veoma priprostoj matematici, skoro pa na'prste.
ako se trebaju prijavit nuspojave i svakim danom se otkrivaju nove jer su nepoznate, pogotovo one dugoročne, onda je to test bez obzira koliko muha sleti na govno.
Opet ti s tim svojim grdnim jezikom pokušavaj pojačati dojam...
Sad su najednom postale i nuspojave kao šta je pojava ugrušaka u krvi, infarkti i šta sve ne.
Nitko da nam podastre podatke o povećanju broja onih sa ugrušcima i infarktima u općoj populaciji,
pa tako i među cijepljenima.
Sve što je danas važno, i što znamo, je to, da se s cijepljenjem rapidno smanjio broj hospitaliziranih i umrlih.
U mojoj užoj i široj obitelji smo svi cijepljeni, kad bude 3. doza i to ćemo uzeti.
Upravo smo, prije tjedan dana, bili na obiteljskoj zabavi(nas 50.-ak). Ponašali smo se tako  kao i uvijek, bez zadrške.
Danas je prošlo  +tjedan dana i  nitko zaražen. Covid-potvrde su svakako rješnje, barem u ovom trenutku.
ovo je totalna bezvezarija... zato što je već objavljeno nebrojeno slučajeva gdje je i na takvim okupljanjima i zabavljanjima dolazilo do zaražavanja.... i s druge strane bilo je okupljanja gdje nisu svi cijepljeni ili većina nije cijepljena pa nije bilo naknadno prijava o zaraženima... Ero to što pišeš su gluposti... i da covid potvrde kurcu ne vrijede, jer su države i dalje sustavi spojenih posuda, a potvrde se ne izdaju za ruska i kineska cjepiva.... analogija bi išla u smjeru da su ta cjepiva niškoristi... iako vro vjerojatno nisu...
badava objašnjavaš...vidiš da je ignorant
i na str. 8 si podulji post napisao..i njega je preskočio
neki dan ga pitam da objasni zašto se u kafićima stajati može samo s maskom, a sjediti možeš bez nje...i to je preskočio
tak da, badava trošiš vrijeme, nema tu koristi

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 4/9/2021, 16:33

aben wrote:
epikur37 wrote:U gčavnom: mutavi, yoda i ebenica su provalili šifru....

Sve je ovo prevara
Išćin ban za baštorda, ko protutežu. Nek se sa i antivakcineri malo znoju...
Pa moglo se primjetiti da sam banirao sam sebe na 24 sata.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 4/9/2021, 16:35

Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
Nego, ako je vjerovati tvojim tvrdnjama, meni ipak nije jasno zašto je u Istri 12.1x manje
zaraženih(s više protočnosti turista) nego u Splitsko-dalmatinskoj županiji
vjerojatno zato što u istri ljetuje drugačiji tip turista nego u dalmaciji, po istri se baš pretjerano ne partija.
a i nema nine badrić da joj se cmolji po rukama.
Vidiš, nisam na to ni pomislio. U Dubrovniku je slično kao u ST.
Vjerojatno i njima dolaze zatucani turisti. A, šta misliš? :D
ne kužim sad? usporđuješ dubrovnik gdje se sve događa unutar zidina veličine malo većeg sportskog objekta i istru? ili split i otoke?
pa se pitaš kak je moguće na tak malom prostoru uz ogromnu cirkulaciju ljudi pobrati virus tipa covida a nema partijanja?
pa ne znam, i ja se pitam isto, kako li je to moguće...sigurno je procjepljenost zakazala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 16:37

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
a kako onda neki Vladin činovnik jučer tvrdi da je cjepivo jedino učinkovito sredstvo za zaštitu od virusa... tvrdnja iznesena u sklopu teme početka školske godine
za sad je jedina učinkovita metoda zarazit se i prebolit i miran si, nikakvo docjepljivanje ti ne treba, primjer: beroš, Kenwood Kenon, milanović....
i ispada da ono koji se ne cijepe i zaraze rade najbolju stvar za sebe, kad prebole mirni su. možda bi država trebala poradit na zarazi u kontroliranim uvjetima umjesto pustih milijardi koje su bacili na cjepiva.
kao toplice, odeš zaraze te izliječe i boli te kurac.
retoričke naravi je bio upit u erinom smjeru, u osnovi se slažem sa ovim tvojim upisom, mada nemam ništa protiv činjenice da određen broj ljudi smatra da ih cjepivo može zaštititi, kao što nemam ništa protiv sebe koji mislim da mi je preboljenje covid-a 19 proljetos pružilo solidnu zaštitu.
Zaštitio te je pred DRUGOM zarazo,
Cjepivo štiti pred PRVOM.
Samo je pitanje kolika je cijena zaštite pred Drugom zarazom s preboljevanjem.
Do sada ste platili s 8,350 umrlih, na tisuće hospitaliziranim i  za sada s nepoznatim brojem trajnih invalida
i dugoročnim posljedicama kod općenito zaraženih. mRNK je u svakom virusu koji zarazi čovjeka.
Ako je cjepivo mRNK genska terapija, koja je onda virus koji nas zarazi?
ne znaš ti od čega me je zaštitio, i ne znam kako se usuđuješ biti tao siguran u svojoj ničim potkrijpljenoj tvrdnji,
cjepivo štiti kurac, jesi sad tu negdje rekao da je bitan tajming,,, e pa jebiga tajming ti je prošao 
ovo o brojevima umrlih smo već zaključili da je dvojbeno pa i trojbeno tak da nema smisla da ponavljaš u nedogled, znamo i ja i ti a i svi ostali da ponavljajući nećeš postići željeni učinak...
i broj hospitaliziranih je dvojben i trojben, ao i broj invalida... tebi za informaciju u hrvatskoj je 700 000 tisuća invalida rada, 70 000 invalida rata, još koja tisuća invalida od virusa ni simo ni tamo,
zadnja dilema ti je krajnje irelevantna i dotiče se promjene smjera ljudskih karakteristika i to budi uvjeren da čovjek nikakvim cjepivom neće kanalizirati niti preusmjeravati... malo jači igrač vodi tu igru, a mi tu statiramo.... u pšeničnjaku...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by aben 4/9/2021, 16:46

mutava baštarda wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:U gčavnom: mutavi, yoda i ebenica su provalili šifru....

Sve je ovo prevara
Išćin ban za baštorda, ko protutežu. Nek se sa i antivakcineri malo znoju...
Pa moglo se primjetiti da sam banirao sam sebe na 24 sata.
Je, nisi piso, ali to je zoto ča ni bilo ere pa nisi imo komu zalipi twiter plesku. 

Jo to išćen da naživcirun kicinja:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 4/9/2021, 16:46

Korona novosti i spoznaje - Page 12 24127010

Iako slika sve sama kaže, u isto vrime kao i prošle godine u svijetu ima 3 puta više aktivnih slučajeva.
Ova zima će biti šou program...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 16:47

Eroo wrote:Smrtnost u procjepljenoj Kini na 1 milijun stanovnika : 3/1M st.
Smrtnost u Hrvatskoj 2,050/1M st..

Ili u apsolutnim brojkama:
U procjepljenoj Kini, s 1,5 milijardi stanovnika je od COVID-19 umrlo ukupno 4,366
a u Hrvatskoj 8,355.
pa šta pišeš ti gluposti na entu... pa u kini je broj umrlih stalno isti, po toj tvojoj logici kinezi su se cijepili prošle godine u travnju.... jer od onda kod njih je sve ok, i tako i dan danas... to što je ugašeno 25 milijuna računa na mobilnim uređajima i društvenim mrežama to ništa ne znači.... dojadilo ljudima da pozivaju, da igraju igrice i da se skidaju ispred selfi kamera.... ti ero ako ovako nastaviš bojim se da ćeš na forumu ostati ero sam na forumu, a ako ovakve bedastoće lupaš i uokolo bogami budeš i uokolo sameći

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 4/9/2021, 16:47

aben wrote:
mutava baštarda wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:U gčavnom: mutavi, yoda i ebenica su provalili šifru....

Sve je ovo prevara
Išćin ban za baštorda, ko protutežu. Nek se sa i antivakcineri malo znoju...
Pa moglo se primjetiti da sam banirao sam sebe na 24 sata.
Je, nisi piso, ali to je zoto ča ni bilo ere
Ja sam mu kriptonit.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


aben likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 16:53

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:i Island ( nedavno procjepljen)
Na procijepljenom Islandu je umrlo(96/1M st.) 21.4x manje ljudi nego u Hrvatskoj.
skoro pa su u rangu sa pakistanom, ali etiopija ih šije za duplo... i sjeverna koreja isto za duplo...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 16:57

Eroo wrote:Epidemiološko stanje u Kini nakon masovnog cijepljenja i docjepljivanja....
Žive ponovno na  isti  kako su živjeli prije epidemije.

Korona novosti i spoznaje - Page 12 31
sreća i bog da su u kini odredili dobar tajming i onako bez pol muke pocijepili milijardu i 100 milijuna ljudi minimalno... nego kad će oni sa trećom dozom, ili kod njih nije potrebna, makar svi rekli da njihovo cjepivo baš i nije bogznakako učinkovito.... čak si i ti rekao da nije... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Ringo10 4/9/2021, 17:09

Cijepe na sve strane a broj zarazenih i oboljelih raste.
Kako sad to. Ili su ta cjepiva beskorisna.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 17:37

ebenica wrote:
pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:i Island ( nedavno procjepljen)
Na procijepljenom Islandu je umrlo(96/1M st.) 21.4x manje ljudi nego u Hrvatskoj.
na koji se ono način virus prenosi? socijalnim kontaktima jel?
https://data.worldbank.org/indicator/EN.POP.DNST?locations=IS
Nego.
Ne žive Islandci po pećinama, pobogu. :D
gustoća naseljenosti=virus koji se širi kontaktima. islan vs. hrvatska.
jel jasnije krele? ili ćemo baš sve, sve pripisivati cjepivu? :D
Nešto pećinama, a nešto i cjepivu.
Ti lijepo nazad u pećinu i ne boj se.

pametan čovjek bi ipak uzeo u obzir broj stanovništava islanda i hr te gustoću naseljenosti koja je  3,09/75,8 . Budala bi i dalje lupetala svoje bez obzira što mu kažeš.
to je pojednostavljeno, ima previše varijabli o kojima se može pričati:
koje bolesti muče hrvate (srčane, plućne...)
koja je još država osim naše pustila toliki broj stranih gostiju u tako kratkom roku na svoj teritorij, 8 miliona turista ili koliko?? (svi koji su imali kontakte sa istima: sezonci, domaći turisti, domicilno stanovništvo određenog područja)...
sezone gripe u određenim djelovima svijeta...
prehrana, pretilost, dob....


najlakše je uzet dvije brojke i reć': procjepljenost. to je ta znanstvena metoda.
pa evo iz prve ruke, radim u resortu koji ima 600 zaposlenika, od kojih je 100 u zgradi o kojoj ja vodim brigu i usput sam zadužen i za brzu intervenciju dezinfekcije posebnim dezinficijensima u slučaju da u zgradi dođe do zaraze.... u službenom mobitelu pak imam tablicu sa svim podacima za sve objekte i za sve radnike u istima, a i svakodnevno sam u kontaktu sa ljudima koji vode brigu o drugim stambenim jednicama, tako da mogu reći da sam u toku kad je i ta priča u pitanju... 
tih 600 radnika je ostvarilo nebrojene kontakte sa tisućama gostiju koji su u ova 3 i pol mjeseca prodefilirala kroz svpetar, malo je tu ko poštivao bilo kakve epidemiološke mjere, a procijepljenost radne snage je negdje oo 30%, a za goste samo nebo zna....
rezime cijele priče su u mojoj zgradi 2 pozitivne bez značajnih simptoma, i jedna u glavnom hotelu koja je imala par dana proljev i tu priča završava... ja aparaturu nisam ni koristio mrzilo me to sve vaditi navlačiti na sebe, pa sam kupio par litara octa i sa raspršivačem pooctio hodnik, gelendere i sobu od tih dviju cura dok su bile u izolaciji na drugom kraju resorta i tu je priči kraj... gdje je ta velika moć širenja tog delta soja, i kako je moguće da je nakon toliko dana (ukupno preko 100 dana) izostalo to širenje zaraze... makar zaraze ako već ne i bolesti...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 4/9/2021, 17:46

kretenčina udbaška koji ne priznaje tuđe mišljene ili stav.
neuk,nepismen, idiot.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Maggie19 4/9/2021, 17:56

Ne shvacam cemu potreba za osobnim obracunima, i to sa obje, nazovimo, strane.
Ocito je da nitko nikoga nece navesti da promijeni misljenje, pa bi trebalo svima biti u interesu osigurati nesmetan protok misli, ideja, argumenata, iskustava, spoznaja, linkova, i svacega necega jos.
Međusobno etiketiranje, uopcavanje, kao i gubljenje zivaca, ne pridonose atmosferi ugodne rasprave. A, cemu bismo svi trebali teziti.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by crvenkasti 4/9/2021, 18:10

marcellus wrote:Niti jedan zakon kvantne mehanike ni na koji način ne poništava niti dovodi u pitanje niti jedan zakon newtonove fizike.

Kvantna mehanika se bavi gibanjem atomskih čestica.

Na toj razini, ne samo da su Newtonovi zakoni dovodeni u pitanje, nego ne postoje. Uostalom, svatko zna da je to otkriće je izokranulo dotadašnju znanost naglavce.

Ni sam drugi Newtonov zakon F=m*a nije apsolutan, što je Einstein lijepo dokazao. I to svaka budala zna.

Kad netko s toliko uvjerenosti piše o apsolutnoj istinitosti znanstenih spoznaja, svatko normalan će misliti da se zajebava.
Nitko nije tokiko glup.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 4/9/2021, 18:13

ebenica wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
Nego, ako je vjerovati tvojim tvrdnjama, meni ipak nije jasno zašto je u Istri 12.1x manje
zaraženih(s više protočnosti turista) nego u Splitsko-dalmatinskoj županiji
vjerojatno zato što u istri ljetuje drugačiji tip turista nego u dalmaciji, po istri se baš pretjerano ne partija.
a i nema nine badrić da joj se cmolji po rukama.
Vidiš, nisam na to ni pomislio. U Dubrovniku je slično kao u ST.
Vjerojatno i njima dolaze zatucani turisti. A, šta misliš? :D
ne kužim sad? usporđuješ dubrovnik gdje se sve događa unutar zidina veličine malo većeg sportskog objekta i istru? ili split i otoke?
pa se pitaš kak je moguće na tak malom prostoru uz ogromnu cirkulaciju ljudi pobrati virus tipa covida a nema partijanja?
pa ne znam, i ja se pitam isto, kako li je to moguće...sigurno je procjepljenost zakazala.
Sve  se analizira na 100k stanovnika, ili na 1  milijun stanovnika. Nije to slučajno.
Znanstvenik si pa sam istraži koji je razlog za to. :D
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 4/9/2021, 18:16

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:i da ti skratim muke mozganja, na svakom lijeku piše tko ga smije uzimati i zašto a tko ne smije, trudnice, srčani bla bla...
svi ti lijekovi su testirani zato to i piše, jer se zna.
stoga, slijedom same logike, kako bi ti rekao na'prste da se zaključit da cjepivo nije prošlo testnu fazu nego je još uvijek u testnoj fazi bez obzira na broj uboda koje ti brojiš po svijetu i jedna od nuspojava, ne tako mala nuspojava cjepiva je smrt.
kad nekome daješ lijek, bilo kakav, moraš ga upozoriti na sve moguće prednosti ali i mane uzimanja istoga i davati mu isti u skladu s njegovim zdravstvenim stanjem jer ne možeš svaki lijek davati svakome (to ti se zove znanost).
ovo cjepivo ne zadovoljava apsolutno ništa od toga nego samo slijepu poslušnost. to već ne spada u znanost nego gatanje.

Sjor Eb, citamo se! U Rijeci je lijepo vrijeme s osvjezavajucim vjetrom, odoh u setnju..

I samo trdo spreda! :D
krepat ma ne molat! ogorčena babo ili mala. zbunilo me, ne znam kak da ti se obratim sad :(

"Ogorcena babo" je hit! Nema do pop-psihologije! :D

5 stranica!? Fiju-fic! Da pogodim? :raishand Ero se ispricao, priznao je da mozda maaalkice grijesi u razumijevanju neistomisljenika i ophodjenju s njima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 18:17

Noor wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
Ne može biti da je u testnoj fazi, ako je na svijetu već bilo 5,3 miljarde "jabs" (uboda).
Samo u Hrvatskoj više od 1,7 milijuna.
Sve u brojevima i veoma priprostoj matematici, skoro pa na'prste.
ako se trebaju prijavit nuspojave i svakim danom se otkrivaju nove jer su nepoznate, pogotovo one dugoročne, onda je to test bez obzira koliko muha sleti na govno.
Opet ti s tim svojim grdnim jezikom pokušavaj pojačati dojam...
Sad su najednom postale i nuspojave kao šta je pojava ugrušaka u krvi, infarkti i šta sve ne.
Nitko da nam podastre podatke o povećanju broja onih sa ugrušcima i infarktima u općoj populaciji,
pa tako i među cijepljenima.
Sve što je danas važno, i što znamo, je to, da se s cijepljenjem rapidno smanjio broj hospitaliziranih i umrlih.
U mojoj užoj i široj obitelji smo svi cijepljeni, kad bude 3. doza i to ćemo uzeti.
Upravo smo, prije tjedan dana, bili na obiteljskoj zabavi(nas 50.-ak). Ponašali smo se tako  kao i uvijek, bez zadrške.
Danas je prošlo  +tjedan dana i  nitko zaražen. Covid-potvrde su svakako rješnje, barem u ovom trenutku.
ovo je totalna bezvezarija... zato što je već objavljeno nebrojeno slučajeva gdje je i na takvim okupljanjima i zabavljanjima dolazilo do zaražavanja.... i s druge strane bilo je okupljanja gdje nisu svi cijepljeni ili većina nije cijepljena pa nije bilo naknadno prijava o zaraženima... Ero to što pišeš su gluposti... i da covid potvrde kurcu ne vrijede, jer su države i dalje sustavi spojenih posuda, a potvrde se ne izdaju za ruska i kineska cjepiva.... analogija bi išla u smjeru da su ta cjepiva niškoristi... iako vro vjerojatno nisu...
badava objašnjavaš...vidiš da je ignorant
i na str. 8 si podulji post napisao..i njega je preskočio
neki dan ga pitam da objasni zašto se u kafićima stajati može samo s maskom, a sjediti možeš bez nje...i to je preskočio
tak da, badava trošiš vrijeme, nema tu koristi
ajmo reći da jednostavno ne želim vjerovati da je ero i Loš i Zao... mora u njemu biti bar zrno zdrava razuma... iako mi djeluje kao da ga je skroz smantalo...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 18:26

Maggie19 wrote:Ne shvacam cemu potreba za osobnim obracunima, i to sa obje, nazovimo, strane.
Ocito je da nitko nikoga nece navesti da promijeni misljenje, pa bi trebalo svima biti u interesu osigurati nesmetan protok misli, ideja, argumenata, iskustava, spoznaja, linkova, i svacega necega jos.
Međusobno etiketiranje, uopcavanje, kao i gubljenje zivaca, ne pridonose atmosferi ugodne rasprave. A, cemu bismo svi trebali teziti.
ja nisam primijetio da itko osim Ere svodi priču na obračun... ne znam da li je još tko pozivao da se ljude trpa u "logore" i da li je još tko nametao krivnju onima "drugima" za smrt i "tešku invalidnost" onih trećih... jgb ako je i od njega previše je, a i nije u redu relativizirati ako to nitko drugi ne radi... bar ne na ovoj koronaškoj temi-mama
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Maggie19 4/9/2021, 18:33

Nista neviđeno na forumu u manje ili vise slicnim formama.
Kako bilo, suzdrzavanje od osobnih dozivljaja bi svima dobro doslo. Ako se ne moze sudjelovat konstruktivno, bolje nikako. Preslano nije ni macki drago.
Kome ero nije drag, ne sviđaju mu se njegovi stavovi i ideje, stavi ga na ignore. Kao sto je i prije uvijek bilo. Također bi se i on trebao suzdrzavati od provokativnih izjava.
No, nije ono ovdje tema, kao ni itko od nas. 
Tema je corona.
Mozemo li pisat, a da se ne diramo jedni u druge?!
Tesko, izgleda, ali za sve postoji granica.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 4/9/2021, 18:36

michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:i Island ( nedavno procjepljen)
Na procijepljenom Islandu je umrlo(96/1M st.) 21.4x manje ljudi nego u Hrvatskoj.
na koji se ono način virus prenosi? socijalnim kontaktima jel?
https://data.worldbank.org/indicator/EN.POP.DNST?locations=IS
Nego.
Ne žive Islandci po pećinama, pobogu. :D
gustoća naseljenosti=virus koji se širi kontaktima. islan vs. hrvatska.
jel jasnije krele? ili ćemo baš sve, sve pripisivati cjepivu? :D
Nešto pećinama, a nešto i cjepivu.
Ti lijepo nazad u pećinu i ne boj se.

pametan čovjek bi ipak uzeo u obzir broj stanovništava islanda i hr te gustoću naseljenosti koja je  3,09/75,8 . Budala bi i dalje lupetala svoje bez obzira što mu kažeš.
to je pojednostavljeno, ima previše varijabli o kojima se može pričati:
koje bolesti muče hrvate (srčane, plućne...)
koja je još država osim naše pustila toliki broj stranih gostiju u tako kratkom roku na svoj teritorij, 8 miliona turista ili koliko?? (svi koji su imali kontakte sa istima: sezonci, domaći turisti, domicilno stanovništvo određenog područja)...
sezone gripe u određenim djelovima svijeta...
prehrana, pretilost, dob....


najlakše je uzet dvije brojke i reć': procjepljenost. to je ta znanstvena metoda.
pa evo iz prve ruke, radim u resortu koji ima 600 zaposlenika, od kojih je 100 u zgradi o kojoj ja vodim brigu i usput sam zadužen i za brzu intervenciju dezinfekcije posebnim dezinficijensima u slučaju da u zgradi dođe do zaraze.... u službenom mobitelu pak imam tablicu sa svim podacima za sve objekte i za sve radnike u istima, a i svakodnevno sam u kontaktu sa ljudima koji vode brigu o drugim stambenim jednicama, tako da mogu reći da sam u toku kad je i ta priča u pitanju... 
tih 600 radnika je ostvarilo nebrojene kontakte sa tisućama gostiju koji su u ova 3 i pol mjeseca prodefilirala kroz svpetar, malo je tu ko poštivao bilo kakve epidemiološke mjere, a procijepljenost radne snage je negdje oo 30%, a za goste samo nebo zna....
rezime cijele priče su u mojoj zgradi 2 pozitivne bez značajnih simptoma, i jedna u glavnom hotelu koja je imala par dana proljev i tu priča završava... ja aparaturu nisam ni koristio mrzilo me to sve vaditi navlačiti na sebe, pa sam kupio par litara octa i sa raspršivačem pooctio hodnik, gelendere i sobu od tih dviju cura dok su bile u izolaciji na drugom kraju resorta i tu je priči kraj... gdje je ta velika moć širenja tog delta soja, i kako je moguće da je nakon toliko dana (ukupno preko 100 dana) izostalo to širenje zaraze... makar zaraze ako već ne i bolesti...
Korona novosti i spoznaje - Page 12 Img_2069
Korona novosti i spoznaje - Page 12 Img_2068
Evo da ne ispadne da izmišljam...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 12 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum