ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Šandor Winnetou Thu 3 Jun - 12:41

niels wrote:Prije svega, hvala svima na trudu i opsežnim odgovorima.

Prijateljstvo među državama ne postoji, postoji konvergencija/divergencija u interesima. Stvori zajednički interes i napravio si prostor za saveznika.

Nije Hrvatska simpatija SAD-a; njen položaj diktira bilateralni odnos.

Vaši argumenti su emotivni, da ne kažem ostrašćeni (“ucjenjivačka”, “prljava”, “suluda”...), ali to nije diplomacija.

Ključ je u pravnom režimu.

Predložio bih međudržavni sporazum Sloveniji, BiH i Crnoj Gori. Čitavim morem bi se upravljalo kao kondominijem, s klauzulom, da bilo koja država može razvrgnuti sporazum, ali onda smjesta, i to svi, idu na ITLOS, gdje će se povlačiti granice prema UNCLOS-u.

Dakle, imamo Sloveniju koja ima luku, ali nema kontakt s otvorenim morem. Imamo BiH koja može pokazati neku obalu, ali realno, zatvorena je već obalnim vodama susjeda, nema ni luku. I imamo Crnu Goru, koja ima more i luke, ali kako smo već svi elaborirali, ne baš zavidno povučene granice.

Ukratko, tri zemlje u problemima, i prilično irelevantne - osim Hrvatskoj - i Srbiji.

Klauzula o ITLOS-u bi bila Damoklov mač nad svima, jedna država je dovoljna da poništi sporazum.

Kondominij bi podrazumijevao korištenje i suradnju luka, Rijeka će ionako neminovno prestići Kopar. Hrvatska bi dobila pravo koristiti Bar i Ulcinj “kao da” su njene luke i njeno more.

Došlo bi do prometnog prožimanja i gospodarske suradnje, Hrvatska bi stvorila prostor da privuče svoje susjede u orbitu, gdje bi mogla svakodnevno diktirati uvjete, uz prijetnju aktiviranja klauzule. Tu treba paziti na mjeru.

“Sigurno je sigurno” štetna je i kratkovidna politika. Naravno da je sigurno, dobiti papir se uvijek može, ali što onda?

U Crnoj Gori je prosrpske vlast. U BiH se krši slovo i duh Daytona, na štetu Hrvata i tu je Hrvatska bespomoćna već desetljećima. Nemamo uopće glas u Sarajevu, imamo bolje odnose, još u ratu i od rata, s Banja Lukom. Zašto? Pa nemamo otvorenih pitanja!

Misliti da se Slovenija pomirila s situacijom je krivo. Ok, luks i izlaz na otvoreno more je bilo ambiciozno, ali javno šamaranje od države koju su percipirali inferiornom i bez njenih međunarodnih kontakata boli. Imajte na umu - Ljubljana i Beograd imaju fiksni termin kad se čuju, svaki tjedan jednom. Čini mi se da je Janša poremetio tu harmoniju.

Imamo otvaranje, jedan Metternich ili Kissinger uopće ne bi postavljali podpitanja. A ako ne bude išlo - lako aktiviramo mi sami klauzulu.

Ne mora čak ni biti tako, ali možemo iskoristiti situaciju maksimalno u našu korist. Uvijek me zaprepasti na što smo sve spremni da zgrabimo što više Jadrana, kao da nas je more začaralo. Ali kako da ga koristimo kao prednost, plavu ekonomiju, gospodarski i diplomatski potencijal, to ne znamo.
lupetanje prika, zašto bi mi davali svoje da bi nam dali da koristimo svoje ili crnogorske luke pored naših luka? Nije nama interes CG i razvoj njenih niti slovenske luke, mi moramo btinuti o sebi a ne o drugima i iskoristiti ono što imamo, neka se drugi brinu za sebe. Uostalom speare ti je lijepo sve objasnio što znači kršenje ustava i veleizdaja. Nisu hektolitre krvi prolivene da bi se mi razbacivali s krvavo obranjenom zemljom. Svoj posjed i djedovinu daj i crnom vragu no o državnom teritoriju pogodbe nema.

Šandor Winnetou

Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by niels Thu 3 Jun - 12:45

prckov wrote:
niels wrote:
prckov wrote:
niels wrote:Prije svega, hvala svima na trudu i opsežnim odgovorima.

Prijateljstvo među državama ne postoji, postoji konvergencija/divergencija u interesima. Stvori zajednički interes i napravio si prostor za saveznika.

Nije Hrvatska simpatija SAD-a; njen položaj diktira bilateralni odnos.

Vaši argumenti su emotivni, da ne kažem ostrašćeni (“ucjenjivačka”, “prljava”, “suluda”...), ali to nije diplomacija.

Ključ je u pravnom režimu.

Predložio bih međudržavni sporazum Sloveniji, BiH i Crnoj Gori. Čitavim morem bi se upravljalo kao kondominijem, s klauzulom, da bilo koja država može razvrgnuti sporazum, ali onda smjesta, i to svi, idu na ITLOS, gdje će se povlačiti granice prema UNCLOS-u.

Dakle, imamo Sloveniju koja ima luku, ali nema kontakt s otvorenim morem. Imamo BiH koja može pokazati neku obalu, ali realno, zatvorena je već obalnim vodama susjeda, nema ni luku. I imamo Crnu Goru, koja ima more i luke, ali kako smo već svi elaborirali, ne baš zavidno povučene granice.

Ukratko, tri zemlje u problemima, i prilično irelevantne - osim Hrvatskoj - i Srbiji.

Klauzula o ITLOS-u bi bila Damoklov mač nad svima, jedna država je dovoljna da poništi sporazum.

Kondominij bi podrazumijevao korištenje i suradnju luka, Rijeka će ionako neminovno prestići Kopar. Hrvatska bi dobila pravo koristiti Bar i Ulcinj “kao da” su njene luke i njeno more.

Došlo bi do prometnog prožimanja i gospodarske suradnje, Hrvatska bi stvorila prostor da privuče svoje susjede u orbitu, gdje bi mogla svakodnevno diktirati uvjete, uz prijetnju aktiviranja klauzule. Tu treba paziti na mjeru.

“Sigurno je sigurno” štetna je i kratkovidna politika. Naravno da je sigurno, dobiti papir se uvijek može, ali što onda?

U Crnoj Gori je prosrpske vlast. U BiH se krši slovo i duh Daytona, na štetu Hrvata i tu je Hrvatska bespomoćna već desetljećima. Nemamo uopće glas u Sarajevu, imamo bolje odnose, još u ratu i od rata, s Banja Lukom. Zašto? Pa nemamo otvorenih pitanja!

Misliti da se Slovenija pomirila s situacijom je krivo. Ok, luks i izlaz na otvoreno more je bilo ambiciozno, ali javno šamaranje od države koju su percipirali inferiornom i bez njenih međunarodnih kontakata boli. Imajte na umu - Ljubljana i Beograd imaju fiksni termin kad se čuju, svaki tjedan jednom. Čini mi se da je Janša poremetio tu harmoniju.

Imamo otvaranje, jedan Metternich ili Kissinger uopće ne bi postavljali podpitanja. A ako ne bude išlo - lako aktiviramo mi sami klauzulu.

Ne mora čak ni biti tako, ali možemo iskoristiti situaciju maksimalno u našu korist. Uvijek me zaprepasti na što smo sve spremni da zgrabimo što više Jadrana, kao da nas je more začaralo. Ali kako da ga koristimo kao prednost, plavu ekonomiju, gospodarski i diplomatski potencijal, to ne znamo.

ti mislis da bi se nesto promjenilo ako bi se to sto si napiso ponudilo sarajevu
mislis da bi oni pristali na duh i slovo dejtona
bome nisi ti rasto u saksiji nego si naivno lukav :D

Više nego sad.

Sad su gdje jesu, a ovako bi postali punokrvna pomorska država. Dok mi ne kažemo drukčije.

Prckov, nemoj podcjenjivati što otvoreno more i pristup lukama znači za BiH. Dali bi oni za to izborni zakon i treći entitet.

Ili bi aktivirali klauzulu, pa neka hlade noge u istočnoj obali Neretve.

imaju i ovako pristup otvorenom moru
a cak i da nemaju ne bi pristali na te uvjete koje si naveo
u nacelu nemam ja nista protiv takve ideje ali znam da nema nista od toga


Pa gle, ovo je samo jedna od mogućnosti. Po njoj, nikome mi ništa ne dajemo, ali se odričemo mogućnosti šikane.

Moj sav stav jest da kad jednom povučemo crte, onda je gotovo. Ako ste mislili da se nismo usrećili s susjedima, vidjeti ćemo nakon toga.

Prije toga treba razmisliti koji nam je realni interes, kako doći do njega i naravno osigurati da se granice ipak povuku prema UNCLOS-u ako ne ide. 

Ali odbijam ideju da ne možemo kapitalizirati na ovoj situaciji, ako pametno postavimo stvari.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by niels Thu 3 Jun - 12:52

Šandor Winnetou wrote:
niels wrote:Prije svega, hvala svima na trudu i opsežnim odgovorima.

Prijateljstvo među državama ne postoji, postoji konvergencija/divergencija u interesima. Stvori zajednički interes i napravio si prostor za saveznika.

Nije Hrvatska simpatija SAD-a; njen položaj diktira bilateralni odnos.

Vaši argumenti su emotivni, da ne kažem ostrašćeni (“ucjenjivačka”, “prljava”, “suluda”...), ali to nije diplomacija.

Ključ je u pravnom režimu.

Predložio bih međudržavni sporazum Sloveniji, BiH i Crnoj Gori. Čitavim morem bi se upravljalo kao kondominijem, s klauzulom, da bilo koja država može razvrgnuti sporazum, ali onda smjesta, i to svi, idu na ITLOS, gdje će se povlačiti granice prema UNCLOS-u.

Dakle, imamo Sloveniju koja ima luku, ali nema kontakt s otvorenim morem. Imamo BiH koja može pokazati neku obalu, ali realno, zatvorena je već obalnim vodama susjeda, nema ni luku. I imamo Crnu Goru, koja ima more i luke, ali kako smo već svi elaborirali, ne baš zavidno povučene granice.

Ukratko, tri zemlje u problemima, i prilično irelevantne - osim Hrvatskoj - i Srbiji.

Klauzula o ITLOS-u bi bila Damoklov mač nad svima, jedna država je dovoljna da poništi sporazum.

Kondominij bi podrazumijevao korištenje i suradnju luka, Rijeka će ionako neminovno prestići Kopar. Hrvatska bi dobila pravo koristiti Bar i Ulcinj “kao da” su njene luke i njeno more.

Došlo bi do prometnog prožimanja i gospodarske suradnje, Hrvatska bi stvorila prostor da privuče svoje susjede u orbitu, gdje bi mogla svakodnevno diktirati uvjete, uz prijetnju aktiviranja klauzule. Tu treba paziti na mjeru.

“Sigurno je sigurno” štetna je i kratkovidna politika. Naravno da je sigurno, dobiti papir se uvijek može, ali što onda?

U Crnoj Gori je prosrpske vlast. U BiH se krši slovo i duh Daytona, na štetu Hrvata i tu je Hrvatska bespomoćna već desetljećima. Nemamo uopće glas u Sarajevu, imamo bolje odnose, još u ratu i od rata, s Banja Lukom. Zašto? Pa nemamo otvorenih pitanja!

Misliti da se Slovenija pomirila s situacijom je krivo. Ok, luks i izlaz na otvoreno more je bilo ambiciozno, ali javno šamaranje od države koju su percipirali inferiornom i bez njenih međunarodnih kontakata boli. Imajte na umu - Ljubljana i Beograd imaju fiksni termin kad se čuju, svaki tjedan jednom. Čini mi se da je Janša poremetio tu harmoniju.

Imamo otvaranje, jedan Metternich ili Kissinger uopće ne bi postavljali podpitanja. A ako ne bude išlo - lako aktiviramo mi sami klauzulu.

Ne mora čak ni biti tako, ali možemo iskoristiti situaciju maksimalno u našu korist. Uvijek me zaprepasti na što smo sve spremni da zgrabimo što više Jadrana, kao da nas je more začaralo. Ali kako da ga koristimo kao prednost, plavu ekonomiju, gospodarski i diplomatski potencijal, to ne znamo.
lupetanje prika, zašto bi mi davali svoje da bi nam dali da koristimo svoje ili crnogorske luke pored naših luka? Nije nama interes CG i razvoj njenih niti slovenske luke, mi moramo btinuti o sebi a ne o drugima i iskoristiti ono što imamo, neka se drugi brinu za sebe. Uostalom speare ti je lijepo sve objasnio što znači kršenje ustava i veleizdaja. Nisu hektolitre krvi prolivene da bi se mi razbacivali s krvavo obranjenom zemljom. Svoj posjed i djedovinu daj i crnom vragu no o državnom teritoriju pogodbe nema.

Prije svega - ništa mi nikome ne dajemo. Mi nudimo povlašteni pravni režim, i primamo ga. Puni reciprocitet je u ukupnim odnosima, odvlačilo te zemlje od Srbija i uvlačimo ih u svoju orbitu gdje znamo točno zašto, dokle i kako su tamo.

Tako štedimo neke nove hektolitre. Mislim da bi moj prijedlog naježio Beograd puno više od tvojeg stava.

Ne kršim Ustav niti sam počinio veleizdaju - jednostavno, nisam u poziciji za to, a čak i da sam javna osoba, nisam raspolagao ni sekunde teritorijem, predložio sam pravni režim. To nije isto.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 12:54

Nema nikakvih pregovora ni ustupaka oko teriorija ni na moru ni na kopnu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram Thu 3 Jun - 12:57

RayMabus wrote:Nema nikakvih pregovora ni ustupaka oko teriorija ni na moru ni na kopnu.
naravno  B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 13:00

Jedino šta će sad biti je vojno naoružavanje komita.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Komitski-pokret-_-Arhivska-snimka-u


Meni je jasno šta se tamo dešava i kako će to završiti na kraju balade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by niels Thu 3 Jun - 13:00

dijagram wrote:
RayMabus wrote:Nema nikakvih pregovora ni ustupaka oko teriorija ni na moru ni na kopnu.
naravno  B-)

Dabome.

Da li je itko to predložio?
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram Thu 3 Jun - 13:03

niels wrote:
dijagram wrote:
RayMabus wrote:Nema nikakvih pregovora ni ustupaka oko teriorija ni na moru ni na kopnu.
naravno  B-)

Dabome.

Da li je itko to predložio?
I pokusao

Racan sa famoznim dimnikom npr.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 13:10

Kad imaš vladu koja podržava srpsku vojnu okupaciju CG a ako ne cijelu onda barem Sao Krajine di su Srbi većina , onda je to znak da se Komiti u CG moraju počet naoružavat.

Sad će svaka kuća imat kalašnjikov i čekamo građanski rat jer to je jedini mogući rasplet ovog scenarija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by niels Thu 3 Jun - 13:11

dijagram wrote:
niels wrote:
dijagram wrote:
RayMabus wrote:Nema nikakvih pregovora ni ustupaka oko teriorija ni na moru ni na kopnu.
naravno  B-)

Dabome.

Da li je itko to predložio?
I pokusao

Racan sa famoznim dimnikom npr.

To je bilo loše rješenje.

Jedino međunarodni kontekst donekle može objasniti kako je do toga došlo, ali nije trebao ni parafirati, nego uzeti i otići pred Sabor, predstaviti slovenski prijedlog i dati na glasovanje.

Prema Ustavu samo Sabor može odlučivati o granicama, a ne premijer.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram Thu 3 Jun - 13:19

niels wrote:
dijagram wrote:
niels wrote:
dijagram wrote:
RayMabus wrote:Nema nikakvih pregovora ni ustupaka oko teriorija ni na moru ni na kopnu.
naravno  B-)

Dabome.

Da li je itko to predložio?
I pokusao

Racan sa famoznim dimnikom npr.

To je bilo loše rješenje.

Jedino međunarodni kontekst donekle može objasniti kako je do toga došlo, ali nije trebao ni parafirati, nego uzeti i otići pred Sabor, predstaviti slovenski prijedlog i dati na glasovanje.

Prema Ustavu samo Sabor može odlučivati o granicama, a ne premijer.
Nije to bilo nikakvo rjesenje, kretenski pokusaj.

Tako je uostalom i zavrsilo.

Ne nedostaje nam idiota koji bi na slican nacin rjesavali stvari.

I Mesic je svojedobno lupetao da na prevlaci s crnogorcima gradimo zajednicke hotele  lol!

Dometnuo je i jos nesto, s njima nikad u povijesti nismo ratovali 

Strava!
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 13:23

Zastava Srbije jučer na ustoličenju mitropolita Joaniklija u Podgorici na kojem su sudjelovali premijer Crne Gore i predsjednik skupštine.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Jonikije-podgorica
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 13:32

To će građanski rat ispast jer imaiu vladu koja podržava srpsku okupaciju Cg ili ako im to ne pođe za rukom onda barem dijelova Cg di su Srbi većina.

To ide ka građanskom ratu. Sve drugo su tlapnje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra Thu 3 Jun - 13:45

prckov wrote:
nego di si ti lipa  B-)
Evo me šarmeru  king

Kuća poso, poso kuća... :roll

Danas sam nakon dugo vremena išla vani na ručak. Već sam zaboravila kako izgleda sjedenje na terasama na vrelom gradskom betonu :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 13:48

Sad će fino moj susid bez kojeg se ne može vladat u SD županiji inzistirati da se ovaj brod napravi.

https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/domovinski-pokret-kastela--istranka-je-treci-put-potopljena--a-brod-komunistickog-diktatora-zasjat-ce-u-punom-sjaju-/83282



General Sarkotić od Lovćena ( jer ga je osvojija i porazija Cg u prvom svjetskom ratu ) na brodu Istranka na vezu u Herceg Novom

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Normal_20-Sarkotic_za_vrijeme_jednog_inspecijskog_putovanja_pri_napustanju_S_M_S__Dalmat_u_Kastelnovi-Izvor_NB
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 14:04

Kakva je to vlada koja ti poručuje ovo : mi se slažemo sa srpskom okupacijom CG a ako ne uspijemo cijelu osvojit onda barem Sao Krajine di su Srbi većina.

CG je trenutno pod srpskom okupacijom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra Thu 3 Jun - 14:23

niels wrote:
Ra wrote:I samo još ovo. 

Za vrijeme rata sam živjela u Slo i znam kakvi susjedi su bili Hrvatskoj koja je posrtala pod teretom rata.
 
Ni jednom izbjeglici nisu dali zdravstveno osiguranje osim ako nije u izbjegličkom logoru. A u vrijeme kad su pukli embargo Srbiji zbog agresije na susjedne zemlje, Slovenci su trgovali s njima preko Banjaluke. 

Uvezena roba nije ni vidjela Sloveniju (osim na papiru), vozila se direktno na područja pod embargom. 

I ovdje ne pišem o Slovencima kao pojedincima, jer imam divne prijatelje tamo, ali je slovenska politika uvijek bila takva kakva je: dok te trebam do tad' si mi dobar.

Ra, trgovala je i Hrvatska i sa Banja Lukom i sa Beogradom. S kojima je bila u de facto ratnom stanju.

Slovenija je prepustila 1991. Hrvatskoj dio naoružanja koji je uspjela spasiti iz svojeg dijela TO. Ne iz simpatije, već iz interesa.

Ako smo od njih naučili samo što je kratkovidna ucjena bez analize i pokrića, slabi su nam bili učitelji.
Tko je trgovao? Hrvatska poduzeća ili pojedinci tj. ratni profiteri, smeće koje je trebalo prve očistiti s oslobođenog teritorija? 

Za krimose ne postoji ni nacija ni vjera ni poštenje ni moral, postoji samo novac čije porijeklo nije bitno. 
Takvih je bilo (i ima) na svim stranama, a sada nam uglavnom sjede i u saboru, samo se svakih par godina zarotiraju pod drugim imenom i bojom zastave. 
A bome sjede na vrhu i Slovencima i ostalim susjedima. 
Eto, prvi Janša je iz te branše. Nema afere i privatizacije u kojoj nije bio upetljan on ili stric iz zaledja (Kučan).
Govorila sam o političkom vrhu i javnim poduzećima koja su radila tzv. reeksport, ne o privatnicima.

Zašto se recimo Slovenska vlada pravi luda kad su u pitanju štediše Ljubljanske banke? Tu je bila povreda osnovnih ljudskih prava fizičkih osoba, krađa od strane jedne banke u državnom vlasništvu. 
A na što se oni vade i opravdavaju taj postupak? Na slovenske firme koje su bile u sporu sa Hrvatskom. 
Od kad su to fizičke osobe isto što i pravne i od kad i gdje na svijetu su se to dugovi prebijali preko štednje građana bilo koje zemlje?

Slovenija je prepustila dio zaplijenjenog oružja jer joj je to bilo u interesu. Znali su da ako Hr padne da Srbija neće stati, nego će vratiti sve odbjegle nevjeste.
Zašto nisu pomogli civilima koji su bježali pred ratom? 
Izigravali su žandare EU i redom maltretirali sve koji su dolazili. 
Kasnije se sve ponovilo... u 21. stoljeću oni stave žilet žicu na svoju granicu. 


Nemam namjeru napadati te, nego ti pokušavam objasniti politiku zemlje u kojoj sam živjela dovoljno dugo da znam kako dišu. 
Točno je da Hrvatska nema nikakvu strategiju s bogatstvom s kojim raspolaže, nažalost. Pročitat ćeš puno mojih kritika na račun hrvatske politike, ali je činjenica da Hrvatska nema pretenzija prema bilo čijem teritoriju i da nije dužna nikom ništa dati od onog što je njeno. Točka. 


Da, pokupili smo najgore jedni od drugih.
Mi smo od njih mogli naučiti disciplinu i odgovornost, ali nismo. Naučili smo kako hinjski napakostiti susjedu kad si u premoćnoj situaciji. Šteta. Može se i bez toga. Ne zato što susjedi nisu zaslužili takav odnos, nego zato što se nikad ne treba spuštati na tako niske grane. 
Slovenci su se mogli od nas naučiti srdačnosti i topline, kao i to da nije sve na prodaju, da se neke stvari jednostavno ne mogu kupiti a pogotovo ne oteti, ali ih bez problema mogu dobiti besplatno ako su ljudine. 
A eto, naučili su samo to od južnjaka da se ne mora platiti svaki račun, da se barem kasni ako se već mora platiti, da postoji bezbroj krivina kako bi se izbjegli zakoni i obveze. Jbg
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 14:30

Nema pregovora oko teritorija a posebno ne s četničkom vladom Cg


Neka ovi u Crnoj Gori uživaju u vladi četnika


Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Cetnici-1
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra Thu 3 Jun - 14:31

dijagram wrote:
Nije to bilo nikakvo rjesenje, kretenski pokusaj.

Tako je uostalom i zavrsilo.

Ne nedostaje nam idiota koji bi na slican nacin rjesavali stvari.

I Mesic je svojedobno lupetao da na prevlaci s crnogorcima gradimo zajednicke hotele  lol!

Dometnuo je i jos nesto, s njima nikad u povijesti nismo ratovali 

Strava!
Nije on ratovao ni sa Srbima. Bio je na sigurnom kao i svi drugi.

Kad se naš prijatelj iz Ćilipa vratio na ruševine svoje kuće našao je u preživjeloj kredenci pismo koje nije poslano, a pisao ga je vojnik Crnogorac, koji je živio u njegovoj kući (prije no što su je digli u zrak kad su se povukli).

Svi smo se nasmijali na rečenicu: 
"... nećete vijerovati kako ođe ljudi žive. Klozet im je u kući, a poneki imaju i više njih.... "
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus Thu 3 Jun - 14:38

Nato će morat srušit ovu četničku vladu u Cg jer ovo je samo jedna stvar a ima još i odustajanje od NATO vježbe u Cg , odugovlačenje od postavljanja radara u Cg , povlaćenje vojnika Cg s Kosova itd.

Vidi se ruski potpis i da jje ova vlada anti Nato vlada.

Ako laže koza ne laže rog. Za sad ih se trpi i pušta al neće dugo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Pirate Thu 3 Jun - 14:59

Longi:  "kme komite kme srbi kme crna gore kme".
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 4 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum