ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram 3/6/2021, 21:37

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
Nije on ratovao ni sa Srbima. Bio je na sigurnom kao i svi drugi.

Kad se naš prijatelj iz Ćilipa vratio na ruševine svoje kuće našao je u preživjeloj kredenci pismo koje nije poslano, a pisao ga je vojnik Crnogorac, koji je živio u njegovoj kući (prije no što su je digli u zrak kad su se povukli).

Svi smo se nasmijali na rečenicu: 
"... nećete vijerovati kako ođe ljudi žive. Klozet im je u kući, a poneki imaju i više njih.... "
Nije stipe, ali jesam ja  B-)
Znam nevoljo. Misliš da sam zaboravila ono evanđelje po dijagramu kad sam se usudila kritizirati branitelje?Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 C135

Ha ha mislim da je to bio tvoj najduži post ikad napisan.   B-)
Koji, rijetko pisem poduze, ali ako je tako onda sam nesto i rekao.

Ostalo, manje vise se zafrkavam ovdje.

dijagram

Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 3/6/2021, 22:44

Pustit će ih da reguliraju ovo sa SPC i da to rješe i onda će napraviti pad vlade i novi izbori jer ovo je sad anti Natovska crkvena vlada a to zapad neće trpit.

Popovi vladaju građanskom državom. Teški primitivizam di su god te religije jake.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by abraham 4/6/2021, 05:07

Da skratimo, crnogorci su krali, ubijali i pljackali po DNRH. Amen. Polazna tocka za svaku raspravu. Povratak srbovanju je samo povratak na redovno stanje. Simple as fuck.

Procitah par upisa o Prevlaci i da je treba pokloniti????? Geostrateska razmisljanja iz 19 stoljecha. Kakovo crno poklanjanje i kontrola necega sa Prevlaka-e??? Hercegnovski zaljev mozhes kontrolirati iz Italije ako hoches (vjerojatno se i radi), za ostalo postoje medjunarodni zkoni i sudovi. Sve ostalo je trataira, i sl. Crnogorci (politka narochito) su uvijek bili srpki isprdci i chetnici light. Mira radi se progledalo Djukanovicevo cetnikovanje i dio u agresiji, ubojstvima, pljacki i sl po DNRH. Sad "Hrvat" dovodi chetnike na vlast...Kila mozga....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14003
2014-04-14


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Guest 4/6/2021, 08:46

abraham wrote:
Procitah par upisa o Prevlaci i da je treba pokloniti????? Geostrateska razmisljanja iz 19 stoljecha. Kakovo crno poklanjanje i kontrola necega sa Prevlaka-e??? Hercegnovski zaljev mozhes kontrolirati iz Italije ako hoches (vjerojatno se i radi), za ostalo postoje medjunarodni zkoni i sudovi. 

Možeš, ali je efikasnija kontrola sa Prevlake odnosno Rta Oštra.
No, po toj logici da Prevlaku trebamo pokloniti CG zato da se oni ne bi osjetili ugroženima od hrvatske kontrole BK onda i Slovenci mogu zatražiti da im poklonimo Rt Savudriju, jer bi se na taj način onemogućila hrvatska kontrola Savudrijske vale ilitiga Piranskog zaljeva.
Naravno, trenutak nakon što bi pristali na zahtjev iz CG, Slovenija bi kao pravi politički strvinar odmah postavila teritorijani zahtjev da im se pokloni Rt Savudrija kako se oni ne bi bojali hrvatske prisutnosti u tom zaljevu.  :)
Takav zahtjev ipak nisu postavili nego su samo raspravljali po svojim medijima još krajem 1991. pa je tada čak i famozni danas prema Hrvatskoj prijateljski raspoloženi Janša (zato sad demonstracije protiv njega u Sloveniji) rekao da bi se granica trebala uspostaviti na rijeci Mirni jer je tamo bila granica između zona u tršćanskoj krizi.  pirat
Što bi učinila BiH, jasno je valjda i najvećim idiotima.
Dakle, svi oni koji priželjkuju neke teritorijalne ustupke od strane Hrvatske prema svojim agresivnim strvinarskim susejdima su ili potpuni idioti ili jednostavno neprijatelji RH, a rekao bih i neprijatelji naših agresivnih strvinarskih susjeda jer je jasno da bi i njima takvo ponašanje u konačnici donijelo puno više štete nego koristi iz mnogih razloga.
U konačnici, dakle, nije riječ o kontroli BK ili Piranskog zaljeva nego o želji za proširenjem vlastititog teritorijalnog mora na račun ovog hrvatskog odnosno o običnoj pljački i otimačini koju bi neki očito htjeli nagraditi i tako bi ozakonili hajdučko ponašanje i vladavinu agresivne unutarnje politike i u tim zemljama sa nesagledivim posljedicama pa te zemlje same, prije svega.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 4/6/2021, 10:06

Iz Italije ne možeš postavit pomorske mine odma na ulaz u zaljev. Basketball

Ne daju im ujkani da Rusi tu budu sigurni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 4/6/2021, 10:18

U prvom svjetskom ratu francuska mornarica je slala mini podmornice i stavljala pomorske mine na ulaz u taj zaljev. Zaljev je svojevrsna zamka jer ako uđeš lako moguće da nećeš više izić.

U prošlosti je Venecija to držala a Bokeljski mornari su zbog nekih svojih zasluga imali od Venecije poseban status pa su plovili i trgovali.

Od zaljeva imaš koristi jedino ako možeš slobodno i isplovit na otvoreno more.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 4/6/2021, 10:43

Danas još imaš rakete i avione tako da to šta si sklonio brod tamo ne znači da te topovska kugla neće dovatit. Uglavnom sklanjanje brodova tamo ne garantira ti i zaštićenost istih.

Može poslužiti kao rezervna luka ( rezervni položaj ) al to je to. Drukčije se danas vode pomorski ratovi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 4/6/2021, 10:54

Luka Bar je danas bitnija. Ima željesnicu , duboki gaz , otvoreno more , granica s Albanijom , omogućava bolju kontrolu od Grčke do granice s Cg. Jačanje vojske tu je i jačanje vojske uz granicu s Albanijom itd.

Uglavnom sve će mornarice prije preferirat luku Bar nego taj zaljev koji je svojevrsna zamka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by prckov 4/6/2021, 11:28

Ra wrote:
prckov wrote:
nego di si ti lipa  B-)
Evo me šarmeru  king

Kuća poso, poso kuća... :roll

Danas sam nakon dugo vremena išla vani na ručak. Već sam zaboravila kako izgleda sjedenje na terasama na vrelom gradskom betonu :)

eno opet sarmer
e jesam ti i ja neki sarmer
vise sam krkan nego to :D
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 4/6/2021, 11:51

Srbija je najveća vojna prijetnja Cg. Hrvatska i Albanija turizam , ne zanima ih tu nikakvi rat. Ostale NATO članice ne žele Rusiju tu dakle podržat će Cg kao državu.

Jedina ta Srbija još i dalje upire svoje i gleda kako će je osvojit i stavit pod svoju kontrolu.

Zato su se i zakačili oko ove crkve odnosno statusa iste u Cg.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by RayMabus 4/6/2021, 12:01

Onda su počeli pričat kako to neke strane sile uvjetuju pa ustaše ovo ono , dakle aludiraju na Hrvatsku.

Da paradoks bude veći SPC se sad poziva na status kako je uređen pravni ststus SPC u Hrvatskoj.

A mislin ono ka mi nešto a ovi se onda pozivaju na nas kako smo mi to pravno uredill.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 4/6/2021, 22:54

dijagram wrote:
Ra wrote:

Ha ha mislim da je to bio tvoj najduži post ikad napisan.   B-)
Koji, rijetko pisem poduze, ali ako je tako onda sam nesto i rekao.

Ostalo, manje vise se zafrkavam ovdje.
Uh jesi, rekao si i to svašta nešto  :^0

Bila sam friško došla na forum i pisala sam pod dugim imenom - Rabarbara.
U to vrijeme sam vagala ostati u Hr ili otići živjeti vani i otvorila sam temu s nečim što sam pokupila na FB. 
Nešto u stilu o tome zašto ljudi odlaze iz Hrvatske. 
Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

I bome si mi napisao kilometarski post. 
Ako nađem temu poslat ću ti link, pa čitaj svoje evanđelje  :P
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 4/6/2021, 22:57

prckov wrote:
Ra wrote:
prckov wrote:
nego di si ti lipa  B-)
Evo me šarmeru  king

Kuća poso, poso kuća... :roll

Danas sam nakon dugo vremena išla vani na ručak. Već sam zaboravila kako izgleda sjedenje na terasama na vrelom gradskom betonu :)

eno opet sarmer
e jesam ti i ja neki sarmer
vise sam krkan nego to :D
Dobro krkane.   :D

Ali ti si prvi počeo s krivim pretpostavkama  :P
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by T. 4/6/2021, 23:07

Očekivano, crvena slova...

_________________
Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Unname11
T.
T.

Posts : 17054
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 4/6/2021, 23:09

T. wrote:Očekivano, crvena slova...
Ajoj, trebala sam svako drugo staviti bijelo...

Jbg, nisam znala s kojom bojom početi  :roll
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Dar 4/6/2021, 23:38

RayMabus wrote:A država o kojoj pričam ovdje nije Hrvatska nego Crna Gora.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 220px-Montenegroetno03

Zemljovid ti nije dobar, ovo je etnička podjela po popisu iz 2011.g.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 MontenegroEthnic2011
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-30

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Dar 4/6/2021, 23:51

RayMabus wrote:Neka četnika na čelu Crne Gore. Ovo uopće nije vojna opasnost za Hrvatsku al je za Crnu Goru.

Di ćeš lipše gesta nego da ministarstvo obrane drži netko tko misli da je skroz ok da Srbi u Cg naprave neku svoju Sao Krajinu koju Podgorica ne smije napadati.

Ne mogu se načuditi koliko ova srpska glupost daje na tapetu Hrvatskoj ono šta ni u ludilu nije sanjala da može dobiti.

Hrvatska je NATO, Crna gora je NATO. U slučaju agresije na jednu članicu NATO, najbliža NATO članica prva mora pomoći u logistici, zbrinjavanju izbjeglica i vojnoj pomoći. Druga obveza je vojno djelovati po agresoru, koji bi bio unutarnje pitanje CG jer bi "mali zeleni ljudi" s kokardama glumili da su ugroženi po scenariju SRAO krajina i Krim koji više nije Ukrajina.

Dakako da nije vojna opasnost, ali je ekonomska. Ukoliko bi počelo sranje u CG, od turističke sezone u Hrvatskoj ne bi bilo ništa osim troškova jer bi stotinjak tisuća Crnogorki s djecom ljetovalo u smještajnim kapacitetima hrvatskog Jadrana dok im muževi drže linije. Zar nas nije dosta koštao rat u BiH, kada smo hranili preko pola milijuna Muslimana?

Ima li Hrvatska takav "First Strike" scenarij za CG koji je u doktrini NATO standarda, pa da preventivno omogući Crnogorcima udare po teroristima? Može li Hrvatska za vojnu i ekonomsku pomoć tražiti od Crnogoraca da se vrate područja Herceg Novog, Kotora, Tivta koje su Srbi naselili 1990-ih godina protjerujući Hrvate od tamo iz njihovih ognjišta?
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-30

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Dar 5/6/2021, 00:02

Ra wrote:Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

A što je otišlo k vragu?

Plaće su otišle svima gore, ušteđevine su otišle u nebo jer ljudi zbog zatvaranja nisu imali gdje trošiti, zaposlenost je otišla gore, velik broj Hrvata je napokon otišao na more jer stranih turista nije bilo, procjepljenost je otišla gore, cijene su otišle dole, nezaposlenost je otišla dole, broj zaraženih je otišao dole. Jebeš im sve ako kod tog tvog vraga nešto ne štima, ili imaš problema s dioptrijom...

I da, kupujemo Rafale. Jebeno. Ne može ići bolje, osim još da par LORA raketa nabavimo za brodove. :cro
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-30

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 5/6/2021, 00:11

Dar wrote:
RayMabus wrote:Neka četnika na čelu Crne Gore. Ovo uopće nije vojna opasnost za Hrvatsku al je za Crnu Goru.

Di ćeš lipše gesta nego da ministarstvo obrane drži netko tko misli da je skroz ok da Srbi u Cg naprave neku svoju Sao Krajinu koju Podgorica ne smije napadati.

Ne mogu se načuditi koliko ova srpska glupost daje na tapetu Hrvatskoj ono šta ni u ludilu nije sanjala da može dobiti.

Hrvatska je NATO, Crna gora je NATO. U slučaju agresije na jednu članicu NATO, najbliža NATO članica prva mora pomoći u logistici, zbrinjavanju izbjeglica i vojnoj pomoći. Druga obveza je vojno djelovati po agresoru, koji bi bio unutarnje pitanje CG jer bi "mali zeleni ljudi" s kokardama glumili da su ugroženi po scenariju SRAO krajina i Krim koji više nije Ukrajina.

Dakako da nije vojna opasnost, ali je ekonomska. Ukoliko bi počelo sranje u CG, od turističke sezone u Hrvatskoj ne bi bilo ništa osim troškova jer bi stotinjak tisuća Crnogorki s djecom ljetovalo u smještajnim kapacitetima hrvatskog Jadrana dok im muževi drže linije. Zar nas nije dosta koštao rat u BiH, kada smo hranili preko pola milijuna Muslimana?

Ima li Hrvatska takav "First Strike" scenarij za CG koji je u doktrini NATO standarda, pa da preventivno omogući Crnogorcima udare po teroristima? Može li Hrvatska za vojnu i ekonomsku pomoć tražiti od Crnogoraca da se vrate područja Herceg Novog, Kotora, Tivta koje su Srbi naselili 1990-ih godina protjerujući Hrvate od tamo iz njihovih ognjišta?
Ulaskom u NATO Hrvatska je pristala na pravila koja vrijede za sve NATO članice. Osim povlastica dobila je i obveze kojih smo trebali biti svjesni tada, a i sada. 

Je, koštao nas je, ali to su bili naši susjedi civili koji su trebali pomoć. 
Neke druge zemlje koje nisu naše susjede i nisu imale nikakvu, pa čak ni moralnu obvezu hraniti naše izbjeglice, činile su to bez prigovaranja i traženja ustupaka u obliku 'povrata' teritorija. 

Ne može. Povrat privatne imovine je nešto što svakako trebaju zahtijevati oni kojima je oduzeta (u kojoj sada žive Srbi) bez obzira na stanje u kojem se CG nalazi, ali očekivati ili tražiti dio nečijeg teritorije kao naknadu za pomoć (koju smo kao članica NATO-A i prva susjeda ionako obvezne dati) je nedopustivo, kako njima tako i nama.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 5/6/2021, 00:14

Dar wrote:
Ra wrote:Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

A što je otišlo k vragu?

Plaće su otišle svima gore, ušteđevine su otišle u nebo jer ljudi zbog zatvaranja nisu imali gdje trošiti, zaposlenost je otišla gore, velik broj Hrvata je napokon otišao na more jer stranih turista nije bilo, procjepljenost je otišla gore, cijene su otišle dole, nezaposlenost je otišla dole, broj zaraženih je otišao dole. Jebeš im sve ako kod tog tvog vraga nešto ne štima, ili imaš problema s dioptrijom...

I da, kupujemo Rafale. Jebeno. Ne može ići bolje, osim još da par LORA raketa nabavimo za brodove. :cro
Ne da mi se Dar skidati roza očala nikom i ne bih još jedne litanije po bilo kome, pa ni po tebi. :)
  
Uostalom, nisam više u tom motu i nedoumici... već sam donijela odluku.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Guest 5/6/2021, 00:27

Dar wrote:
Ra wrote:Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

A što je otišlo k vragu?

Plaće su otišle svima gore, ušteđevine su otišle u nebo jer ljudi zbog zatvaranja nisu imali gdje trošiti, zaposlenost je otišla gore, velik broj Hrvata je napokon otišao na more jer stranih turista nije bilo, procjepljenost je otišla gore, cijene su otišle dole, nezaposlenost je otišla dole, broj zaraženih je otišao dole. Jebeš im sve ako kod tog tvog vraga nešto ne štima, ili imaš problema s dioptrijom...

I da, kupujemo Rafale. Jebeno. Ne može ići bolje, osim još da par LORA raketa nabavimo za brodove. :cro

a jeba ti pas rvacku mater debilčino kamenjarska. jebo te rafale rafalno u užeglo prkno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 6 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum