ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Guest 5/6/2021, 00:27

Dar wrote:
Ra wrote:Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

A što je otišlo k vragu?

Plaće su otišle svima gore, ušteđevine su otišle u nebo jer ljudi zbog zatvaranja nisu imali gdje trošiti, zaposlenost je otišla gore, velik broj Hrvata je napokon otišao na more jer stranih turista nije bilo, procjepljenost je otišla gore, cijene su otišle dole, nezaposlenost je otišla dole, broj zaraženih je otišao dole. Jebeš im sve ako kod tog tvog vraga nešto ne štima, ili imaš problema s dioptrijom...

I da, kupujemo Rafale. Jebeno. Ne može ići bolje, osim još da par LORA raketa nabavimo za brodove. :cro

a jeba ti pas rvacku mater debilčino kamenjarska. jebo te rafale rafalno u užeglo prkno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Dar 5/6/2021, 00:40

Ra wrote:Ulaskom u NATO Hrvatska je pristala na pravila koja vrijede za sve NATO članice. Osim povlastica dobila je i obveze kojih smo trebali biti svjesni tada, a i sada. 

Je, koštao nas je, ali to su bili naši susjedi civili koji su trebali pomoć. 
Neke druge zemlje koje nisu naše susjede i nisu imale nikakvu, pa čak ni moralnu obvezu hraniti naše izbjeglice, činile su to bez prigovaranja i traženja ustupaka u obliku 'povrata' teritorija. 

Ne može. Povrat privatne imovine je nešto što svakako trebaju zahtijevati oni kojima je oduzeta (u kojoj sada žive Srbi) bez obzira na stanje u kojem se CG nalazi, ali očekivati ili tražiti dio nečijeg teritorije kao naknadu za pomoć (koju smo kao članica NATO-A i prva susjeda ionako obvezne dati) je nedopustivo, kako njima tako i nama.

Ok, a na koji način bi se to dalo izvesti? Objaviti natječaj da se jave svi koji su nekada imali imovinu u Crnoj gori (i njihovi nasljednici) te su bili protjerani, pa napraviti zajednički zahtjev za povratom? Talijanski model kako su uzeli Istru nakon prvog svjetskog rata? Koje su inteligentne mogućnosti za doći nazad do te imovine nakon što se protjeraju četnici iz tog djela Crne gore? Jer u tom djelu ima puno srpskih ekstrema koji bi u slučaju konflikta u CG postali vojna sila i legitimni vojni ciljevi.
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-30

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Dar 5/6/2021, 00:56

Ra wrote:Ne da mi se Dar skidati roza očala nikom i ne bih još jedne litanije po bilo kome, pa ni po tebi. :)
  
Uostalom, nisam više u tom motu i nedoumici... već sam donijela odluku.

Ma, sve pet. Moj ratni drug je imao dva ranjavanja za vrijeme DR i još dva moždana nakon toga pa smo se borili godinama da mu se riješe papiri. Imao je rupu na glavi veličine teniske loptice, svaka čast doktorima da su ga skrpali, prepoznao me kad se probudio i došao sebi. Živio je i on vani nekada, davno, i svejedno uz sve nedaće danas radi punom parom tu u Hrvatskoj. I on ima te iste roza naočale kao i ja. Oni ljudi koji su prošli nešto u životu imaju ih isto. Onima koji nisu puno toga prošli teško je to shvatiti, pa je možda bolje da odu van raditi kako bi lakše razumjeli život.

Sve se na kraju svodi na isto, dok ne treba plaćati doktore vani mnogi će tamo ići raditi. Pogotovo oni mladi koji nemaju nit brige, nit pameti. Ali ako su u godinama, dvaput će razmislit prije nego odu van.
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-30

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram 5/6/2021, 09:20

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Ha ha mislim da je to bio tvoj najduži post ikad napisan.   B-)
Koji, rijetko pisem poduze, ali ako je tako onda sam nesto i rekao.

Ostalo, manje vise se zafrkavam ovdje.
Uh jesi, rekao si i to svašta nešto  :^0

Bila sam friško došla na forum i pisala sam pod dugim imenom - Rabarbara.
U to vrijeme sam vagala ostati u Hr ili otići živjeti vani i otvorila sam temu s nečim što sam pokupila na FB. 
Nešto u stilu o tome zašto ljudi odlaze iz Hrvatske. 
Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

I bome si mi napisao kilometarski post. 
Ako nađem temu poslat ću ti link, pa čitaj svoje evanđelje  :P
Onda si nesto i naucila, ako sam se potrudio objasniti, a znam objasniti.

Mislim da si insinuriala kako su generalno branitelji sjebani, frustrirani, razocarani i jednostavno zale sto su uopce bili to, branitelji.

Vjerojatno sam objasnio da svakako ima i takvih u tako ogromnom broju, ali oni najbolji koji su najvise i vrijedili nisu nista nalik tome.

Ja bih i sutra ratovao za HR i za Hrvate bilo gdje na svijetu, i prekosutra i za sto godina, i sa svojih sto godina.

Tocno je da se glas takvih bas i ne cuje, jer se i ne trudimo biti glasni, mi smo glasni kad treba.

A znaci, sve je to bila osobna frustracija kako najcesce i bude :D
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 11:44

Dar wrote:
Ra wrote:Ulaskom u NATO Hrvatska je pristala na pravila koja vrijede za sve NATO članice. Osim povlastica dobila je i obveze kojih smo trebali biti svjesni tada, a i sada. 

Je, koštao nas je, ali to su bili naši susjedi civili koji su trebali pomoć. 
Neke druge zemlje koje nisu naše susjede i nisu imale nikakvu, pa čak ni moralnu obvezu hraniti naše izbjeglice, činile su to bez prigovaranja i traženja ustupaka u obliku 'povrata' teritorija. 

Ne može. Povrat privatne imovine je nešto što svakako trebaju zahtijevati oni kojima je oduzeta (u kojoj sada žive Srbi) bez obzira na stanje u kojem se CG nalazi, ali očekivati ili tražiti dio nečijeg teritorije kao naknadu za pomoć (koju smo kao članica NATO-A i prva susjeda ionako obvezne dati) je nedopustivo, kako njima tako i nama.

Ok, a na koji način bi se to dalo izvesti? Objaviti natječaj da se jave svi koji su nekada imali imovinu u Crnoj gori (i njihovi nasljednici) te su bili protjerani, pa napraviti zajednički zahtjev za povratom? Talijanski model kako su uzeli Istru nakon prvog svjetskog rata? Koje su inteligentne mogućnosti za doći nazad do te imovine nakon što se protjeraju četnici iz tog djela Crne gore? Jer u tom djelu ima puno srpskih ekstrema koji bi u slučaju konflikta u CG postali vojna sila i legitimni vojni ciljevi.
Rijetko kad se vrati imovina, ali se može dobiti odšteta.  Teško je i traje godinama, ali nije nemoguće. 
Uglavnom su na tlu bivše Yu gradovi (ili država ili općine ovisi je li riječ o zemljištu ili zgradama) preuzeli obvezu povrata oduzete imovine, odnosno naknadu štete eventualnim nasljednicima. 
Definitivno je lakše i jeftinije kad se ne vode pojedinačni sporovi, ali postupak tj. način kako doći do oduzete imovine ti mogu objasniti ljudi iz te struke (imamo i tu fiškale i pravnike).
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by prckov 6/6/2021, 11:46

Ra wrote:
Dar wrote:
Ra wrote:Ulaskom u NATO Hrvatska je pristala na pravila koja vrijede za sve NATO članice. Osim povlastica dobila je i obveze kojih smo trebali biti svjesni tada, a i sada. 

Je, koštao nas je, ali to su bili naši susjedi civili koji su trebali pomoć. 
Neke druge zemlje koje nisu naše susjede i nisu imale nikakvu, pa čak ni moralnu obvezu hraniti naše izbjeglice, činile su to bez prigovaranja i traženja ustupaka u obliku 'povrata' teritorija. 

Ne može. Povrat privatne imovine je nešto što svakako trebaju zahtijevati oni kojima je oduzeta (u kojoj sada žive Srbi) bez obzira na stanje u kojem se CG nalazi, ali očekivati ili tražiti dio nečijeg teritorije kao naknadu za pomoć (koju smo kao članica NATO-A i prva susjeda ionako obvezne dati) je nedopustivo, kako njima tako i nama.

Ok, a na koji način bi se to dalo izvesti? Objaviti natječaj da se jave svi koji su nekada imali imovinu u Crnoj gori (i njihovi nasljednici) te su bili protjerani, pa napraviti zajednički zahtjev za povratom? Talijanski model kako su uzeli Istru nakon prvog svjetskog rata? Koje su inteligentne mogućnosti za doći nazad do te imovine nakon što se protjeraju četnici iz tog djela Crne gore? Jer u tom djelu ima puno srpskih ekstrema koji bi u slučaju konflikta u CG postali vojna sila i legitimni vojni ciljevi.
Rijetko kad se vrati imovina, ali se može dobiti odšteta.  Teško je i traje godinama, ali nije nemoguće. 
Uglavnom su na tlu bivše Yu gradovi (ili država ili općine ovisi je li riječ o zemljištu ili zgradama) preuzeli obvezu povrata oduzete imovine, odnosno naknadu štete eventualnim nasljednicima. 
Definitivno je lakše i jeftinije kad se ne vode pojedinačni sporovi, ali postupak tj. način kako doći do oduzete imovine ti mogu objasniti ljudi iz te struke (imamo i tu fiškale i pravnike).

pa dobro di si ti
prckov
prckov

Posts : 34104
2014-04-19


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 11:57

Dar wrote:
Ra wrote:Ne da mi se Dar skidati roza očala nikom i ne bih još jedne litanije po bilo kome, pa ni po tebi. :)
  
Uostalom, nisam više u tom motu i nedoumici... već sam donijela odluku.

Ma, sve pet. Moj ratni drug je imao dva ranjavanja za vrijeme DR i još dva moždana nakon toga pa smo se borili godinama da mu se riješe papiri. Imao je rupu na glavi veličine teniske loptice, svaka čast doktorima da su ga skrpali, prepoznao me kad se probudio i došao sebi. Živio je i on vani nekada, davno, i svejedno uz sve nedaće danas radi punom parom tu u Hrvatskoj. I on ima te iste roza naočale kao i ja. Oni ljudi koji su prošli nešto u životu imaju ih isto. Onima koji nisu puno toga prošli teško je to shvatiti, pa je možda bolje da odu van raditi kako bi lakše razumjeli život.

Sve se na kraju svodi na isto, dok ne treba plaćati doktore vani mnogi će tamo ići raditi. Pogotovo oni mladi koji nemaju nit brige, nit pameti. Ali ako su u godinama, dvaput će razmislit prije nego odu van.
Žao mi je zbog tvog ratnog druga. Svaka čast na snazi i volji za životom.

Haha dobio si dojam da sam jako mlada osoba, da ništa nisam prošla u životu i da zato nemam roza naočale. 
Naprotiv, imala sam ih upravo u to vrijeme kad sam bila mlada i neiskusna. 

Dvaput sam se vraćala u Hrvatsku. Ovo mi je treći odlazak. 
Imaš krivu percepciju o zdravstvu vani i tu. 
Onaj tko radi legalno taj ima i te kako dobro zdravstveno osiguranje.  
Izuzimam Irsku. Kod njih je malo drugačija situacija. 

Ja sam recimo nakon povrede ramena plaćala liječenje upravo u Hrvatskoj, a radila sam što znači da sam bila zdravstveno osigurana.  
Naručivali su me  na preglede kroz tri mjeseca, neke pola godine, neki su imali termin za devet mjeseci, a jedan pregled je bio čak nakon dvije godine. 
Po hrvatskom zdravstvu bih sad bila invalid.  Vjerojatno bih i bila da nisam imala novac za privatne klinike. 

To je također bio jedan od razloga zašto sam (opet) otišla iz Hrvatske.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 12:02

prckov wrote:

pa dobro di si ti
Čuj di sam? Pa čekam tebe.  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by prckov 6/6/2021, 12:11

Ra wrote:
prckov wrote:

pa dobro di si ti
Čuj di sam? Pa čekam tebe.  :D

e onda dodem cim avioni krenu :)
prckov
prckov

Posts : 34104
2014-04-19


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 12:48

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Ha ha mislim da je to bio tvoj najduži post ikad napisan.   B-)
Koji, rijetko pisem poduze, ali ako je tako onda sam nesto i rekao.

Ostalo, manje vise se zafrkavam ovdje.
Uh jesi, rekao si i to svašta nešto  :^0

Bila sam friško došla na forum i pisala sam pod dugim imenom - Rabarbara.
U to vrijeme sam vagala ostati u Hr ili otići živjeti vani i otvorila sam temu s nečim što sam pokupila na FB. 
Nešto u stilu o tome zašto ljudi odlaze iz Hrvatske. 
Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

I bome si mi napisao kilometarski post. 
Ako nađem temu poslat ću ti link, pa čitaj svoje evanđelje  :P
Onda si nesto i naucila, ako sam se potrudio objasniti, a znam objasniti.

Mislim da si insinuriala kako su generalno branitelji sjebani, frustrirani, razocarani i jednostavno zale sto su uopce bili to, branitelji.

Vjerojatno sam objasnio da svakako ima i takvih u tako ogromnom broju, ali oni najbolji koji su najvise i vrijedili nisu nista nalik tome.

Ja bih i sutra ratovao za HR i za Hrvate bilo gdje na svijetu, i prekosutra i za sto godina, i sa svojih sto godina.

Tocno je da se glas takvih bas i ne cuje, jer se i ne trudimo biti glasni, mi smo glasni kad treba.

A znaci, sve je to bila osobna frustracija kako najcesce i bude :D
Jesi potrudio si se. I ja sam se potrudila i našla sam temu. 

https://www.ex-iskon-pleme.com/t31122p160-40-razloga-zasto-neki-ne-zele-vise-zivjeti-ovdje
Stvarno, ne znam što mi tada bi....  bit će da je krivo neznanje i moja osobna frustracija koja nema veze sa stvarnim stanjem u Hrvatskoj, ni tada, a ni sada.  B-)

A ne ne, nisam insinuirala da su branitelji generalno sjebani i da žale što su branili Hrvatsku. Ne znam gdje si to iščitao. 

Da su frustrirani, jesu, da su razočarani onim što se sada radi, jesu. Neki su i ljuti, ali šute.
Ali dam se kladiti da bi se opet borili za Hrvatsku i ti frustrirani i razočarani i ljuti, a ne samo vi koji se sada osjećate odlično.

U obranu svoje zemlje idu oni koji osjete da je to ispravno, pri tom ne kalkuliraju i ne razmišljaju hoće li se netko drugi okoristiti njihovom žrtvom. 
Idu jer su domoljubi, jer su to što jesu, jer drugačije niti mogu niti znaju. 

Oni koji nisu išli nikad ni neće ići. Za njih će to odraditi netko drugi, oni će doći na gotovo i pokupiti vrhnje. 

Jesam.
-Naučila sam kolika je moć i snaga ideologije.
Kada se sukobi ideologija i razum, razum je redovno gubitnik. 
-Naučila sam zašto ljudi na Balkanu izbjegavaju samokritiku. 
Samokritika je jednako kao i propuh tihi nevidljivi ubojica koji vreba i ubija čak i zdrave ljude. :P
-Naučila sam da za Hrvatsku postoje samo dvije godine koje se ponavljaju svake godine, a to su 1945. i 1991. 
Svi drugi brojevi koji se stave uz datum su samo pomoćni brojevi već spomenutih mjernih jedinica koje vrijede za prave Hrvate.  

Kasnije sam naučila i ostala pravila VIP-a.
- Onaj tko se usudi kritizirati vlast u državi (općenito desnicu bilo gdje), nije domoljub jer on zapravo kritizira Hrvatsku... on je petokolonaš (pozdrav vukusadinare), komunjara i leftard. 
- Ako si mišljenja da je krađa zločin i kad ju počini Veliki hrvat, onda si... čitaj ono pod kritizirati politiku. Pa što ako krade, barem nas krade naš čo'ek. 
- Kad netko kritizira ponašanje klera taj sigurno nije vjernik... opet je komunjara, ateist, a možda i ono najgore - heretik.
- Onaj tko se izjasni za mir i suradnju sa Srbima taj je ili jugonostalgičar ili dijete iz mix braka ili ono najgore - čejen... pravi Hrvat definitivno nije.
- A hrabriša koji smatra da homoseksualnost nije tek puko pomodarstvo i/ili nečiji odabir, nego se osoba rodi s tim seksualnim sklonostima, e taj je neobrazovana        progresivna leftardina... ili je i sam peder odnosno lezbača.
- Klimatsko zagađenje ne postoji, izmislila ga je Greta i onaj kriminalac Soroš. 
- Migrante treba pobiti bez milosti jer ugrožavaju bijelu rasu. 
- Najisplativije investicije u građevini su fontane i javni WC-i. I jedno i drugo je neophodno svakom građaninu. Prvo im nahrani oči drugo im isprazni džepove umjesto crijeva. 
- U Hr se najveći Hrvati prezivaju Hasanbegović. Njih ne treba vraćati u Bosnu ili Hercegovinu kao druge došljake, jer njegovo prezime je još iz stoljeća sedmog. 
- Istambulska konvencija je oduzela i ono malo prava i dostojanstva našim muškarcima. Prije Istambulske su ih kastrirale Veljače, BABE i ostala feministkinje. A sad je tu još i Tomašević. On je također feminist jebamupasmater. Ili je on soroševac? Ili marksist? E jbg nisam sigurna. Vjerojatno je sve po redu  :roll
Ima još vunice za  :hekla ali to ćemo neki drugi put. Daleko je zima. 

Eto, konačno sam puna znanja, a s obzirom da ne živim više u Hr nisam ni isfrustrirana.  :D
Više ne otvaram teme s glupavim pitanjima na VIP-u, rijetko kad napišem ozbiljan komentar, bezočno očijukam s onim kurvišem Prckom (dok mi Sora ne razbije fenjer :_|  ), šalim se skoro sa svima i pazim da ne povrijedim tanane osjećaje nježnijih forumaša. 

Učitelju, hoću li sad dobiti 5 iz zalaganja?  :trept
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 12:58

prckov wrote:
Ra wrote:
prckov wrote:

pa dobro di si ti
Čuj di sam? Pa čekam tebe.  :D

e onda dodem cim avioni krenu :)
Aha, znači čipiran si... sad si se odao. Neće ti nitko ni blizu kad dođeš.  :P

Vjerujem, ali kako stvari stoje, nećeš ti na Hvar ni ove godine. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by prckov 6/6/2021, 13:13

Ra wrote:
prckov wrote:
Ra wrote:
prckov wrote:

pa dobro di si ti
Čuj di sam? Pa čekam tebe.  :D

e onda dodem cim avioni krenu :)
Aha, znači čipiran si... sad si se odao. Neće ti nitko ni blizu kad dođeš.  :P

Vjerujem, ali kako stvari stoje, nećeš ti na Hvar ni ove godine. :)

nisam jos, ovih dana cu navjerojatnije
a ne zna se jos nista, vidicemo
prckov
prckov

Posts : 34104
2014-04-19


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram 6/6/2021, 13:24

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Ha ha mislim da je to bio tvoj najduži post ikad napisan.   B-)
Koji, rijetko pisem poduze, ali ako je tako onda sam nesto i rekao.

Ostalo, manje vise se zafrkavam ovdje.
Uh jesi, rekao si i to svašta nešto  :^0

Bila sam friško došla na forum i pisala sam pod dugim imenom - Rabarbara.
U to vrijeme sam vagala ostati u Hr ili otići živjeti vani i otvorila sam temu s nečim što sam pokupila na FB. 
Nešto u stilu o tome zašto ljudi odlaze iz Hrvatske. 
Postavila sam pitanje braniteljima - kako se osjećaju oni koji su se borili za tu zemlju sad kad je sve otišlo k vragu? 

I bome si mi napisao kilometarski post. 
Ako nađem temu poslat ću ti link, pa čitaj svoje evanđelje  :P
Onda si nesto i naucila, ako sam se potrudio objasniti, a znam objasniti.

Mislim da si insinuriala kako su generalno branitelji sjebani, frustrirani, razocarani i jednostavno zale sto su uopce bili to, branitelji.

Vjerojatno sam objasnio da svakako ima i takvih u tako ogromnom broju, ali oni najbolji koji su najvise i vrijedili nisu nista nalik tome.

Ja bih i sutra ratovao za HR i za Hrvate bilo gdje na svijetu, i prekosutra i za sto godina, i sa svojih sto godina.

Tocno je da se glas takvih bas i ne cuje, jer se i ne trudimo biti glasni, mi smo glasni kad treba.

A znaci, sve je to bila osobna frustracija kako najcesce i bude :D
Jesi potrudio si se. I ja sam se potrudila i našla sam temu. 

https://www.ex-iskon-pleme.com/t31122p160-40-razloga-zasto-neki-ne-zele-vise-zivjeti-ovdje
Stvarno, ne znam što mi tada bi....  bit će da je krivo neznanje i moja osobna frustracija koja nema veze sa stvarnim stanjem u Hrvatskoj, ni tada, a ni sada.  B-)

A ne ne, nisam insinuirala da su branitelji generalno sjebani i da žale što su branili Hrvatsku. Ne znam gdje si to iščitao. 

Da su frustrirani, jesu, da su razočarani onim što se sada radi, jesu. Neki su i ljuti, ali šute.
Ali dam se kladiti da bi se opet borili za Hrvatsku i ti frustrirani i razočarani i ljuti, a ne samo vi koji se sada osjećate odlično.

U obranu svoje zemlje idu oni koji osjete da je to ispravno, pri tom ne kalkuliraju i ne razmišljaju hoće li se netko drugi okoristiti njihovom žrtvom. 
Idu jer su domoljubi, jer su to što jesu, jer drugačije niti mogu niti znaju. 

Oni koji nisu išli nikad ni neće ići. Za njih će to odraditi netko drugi, oni će doći na gotovo i pokupiti vrhnje. 

Jesam.
-Naučila sam kolika je moć i snaga ideologije.
Kada se sukobi ideologija i razum, razum je redovno gubitnik. 
-Naučila sam zašto ljudi na Balkanu izbjegavaju samokritiku. 
Samokritika je jednako kao i propuh tihi nevidljivi ubojica koji vreba i ubija čak i zdrave ljude. :P
-Naučila sam da za Hrvatsku postoje samo dvije godine koje se ponavljaju svake godine, a to su 1945. i 1991. 
Svi drugi brojevi koji se stave uz datum su samo pomoćni brojevi već spomenutih mjernih jedinica koje vrijede za prave Hrvate.  

Kasnije sam naučila i ostala pravila VIP-a.
- Onaj tko se usudi kritizirati vlast u državi (općenito desnicu bilo gdje), nije domoljub jer on zapravo kritizira Hrvatsku... on je petokolonaš (pozdrav vukusadinare), komunjara i leftard. 
- Ako si mišljenja da je krađa zločin i kad ju počini Veliki hrvat, onda si... čitaj ono pod kritizirati politiku. Pa što ako krade, barem nas krade naš čo'ek. 
- Kad netko kritizira ponašanje klera taj sigurno nije vjernik... opet je komunjara, ateist, a možda i ono najgore - heretik.
- Onaj tko se izjasni za mir i suradnju sa Srbima taj je ili jugonostalgičar ili dijete iz mix braka ili ono najgore - čejen... pravi Hrvat definitivno nije.
- A hrabriša koji smatra da homoseksualnost nije tek puko pomodarstvo i/ili nečiji odabir, nego se osoba rodi s tim seksualnim sklonostima, e taj je neobrazovana        progresivna leftardina... ili je i sam peder odnosno lezbača.
- Klimatsko zagađenje ne postoji, izmislila ga je Greta i onaj kriminalac Soroš. 
- Migrante treba pobiti bez milosti jer ugrožavaju bijelu rasu. 
- Najisplativije investicije u građevini su fontane i javni WC-i. I jedno i drugo je neophodno svakom građaninu. Prvo im nahrani oči drugo im isprazni džepove umjesto crijeva. 
- U Hr se najveći Hrvati prezivaju Hasanbegović. Njih ne treba vraćati u Bosnu ili Hercegovinu kao druge došljake, jer njegovo prezime je još iz stoljeća sedmog. 
- Istambulska konvencija je oduzela i ono malo prava i dostojanstva našim muškarcima. Prije Istambulske su ih kastrirale Veljače, BABE i ostala feministkinje. A sad je tu još i Tomašević. On je također feminist jebamupasmater. Ili je on soroševac? Ili marksist? E jbg nisam sigurna. Vjerojatno je sve po redu  :roll
Ima još vunice za  :hekla ali to ćemo neki drugi put. Daleko je zima. 

Eto, konačno sam puna znanja, a s obzirom da ne živim više u Hr nisam ni isfrustrirana.  :D
Više ne otvaram teme s glupavim pitanjima na VIP-u, rijetko kad napišem ozbiljan komentar, bezočno očijukam s onim kurvišem Prckom (dok mi Sora ne razbije fenjer :_|  ), šalim se skoro sa svima i pazim da ne povrijedim tanane osjećaje nježnijih forumaša. 

Učitelju, hoću li sad dobiti 5 iz zalaganja?  :trept
A ne neces. Tek uputu da jos koji put procitas sto sam napisao.

Rekao bih da ti nije jasno napisano , a na koncu cak i sumnjas u iskrenost onog sto napisah.

Takav razgovor i nije razgovor.

Evo s odmakom, fino sam se osvrnuo na one kmecave tocke :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 13:33

dijagram wrote:
Ra wrote:

Učitelju, hoću li sad dobiti 5 iz zalaganja?  :trept
A ne neces. Tek uputu da jos koji put procitas sto sam napisao.

Rekao bih da ti nije jasno napisano , a na koncu cak i sumnjas u iskrenost onog sto napisah.

Takav razgovor i nije razgovor.

Evo s odmakom, fino sam se osvrnuo na one kmecave tocke :)
Nikad od mene odlikaša  :hem



Rekla bih da se mi odlično razumijemo i bez razgovora, ali smo zauzeli busiju i ne popuštamo ni makac.    :P

Tako i treba. Sve je to samo kmečanje. Pa ja  :bash
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram 6/6/2021, 13:41

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Učitelju, hoću li sad dobiti 5 iz zalaganja?  :trept
A ne neces. Tek uputu da jos koji put procitas sto sam napisao.

Rekao bih da ti nije jasno napisano , a na koncu cak i sumnjas u iskrenost onog sto napisah.

Takav razgovor i nije razgovor.

Evo s odmakom, fino sam se osvrnuo na one kmecave tocke :)
Nikad od mene odlikaša  :hem



Rekla bih da se mi odlično razumijemo i bez razgovora, ali smo zauzeli busiju i ne popuštamo ni makac.    :P

Tako i treba. Sve je to samo kmečanje. Pa ja  :bash
Ne bih rekao, ja sam siguran da ti bas i ne razumijes sto govorim.

Pogotovo ako kazes, sve sto si rekao mozda si samo i slagao, ne osjecas tako nego nesto drugo:)

To ne vodi nikuda.

To jekao da sam ja na tvoje tocke rekao nesto u stilu, tko zna osjecas li ti ovu silnu gorcinu, ili se mozda samo zabavljas a uopce nije tako.

Sto bismo onda imali reci, besmisleno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 13:41

prckov wrote:
Ra wrote:
prckov wrote:
Ra wrote:
prckov wrote:

pa dobro di si ti
Čuj di sam? Pa čekam tebe.  :D

e onda dodem cim avioni krenu :)
Aha, znači čipiran si... sad si se odao. Neće ti nitko ni blizu kad dođeš.  :P

Vjerujem, ali kako stvari stoje, nećeš ti na Hvar ni ove godine. :)

nisam jos, ovih dana cu navjerojatnije
a ne zna se jos nista, vidicemo
A nisi se cijepio a putovao bi avionom?


Bome si Brzi Gonzales.   :D

Taman dok se ti nakaniš cijepiti otvorit će i zračni promet, a onda dok budeš čekao drugu dozu oni će ga zatvoriti.   :P
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 14:09

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Učitelju, hoću li sad dobiti 5 iz zalaganja?  :trept
A ne neces. Tek uputu da jos koji put procitas sto sam napisao.

Rekao bih da ti nije jasno napisano , a na koncu cak i sumnjas u iskrenost onog sto napisah.

Takav razgovor i nije razgovor.

Evo s odmakom, fino sam se osvrnuo na one kmecave tocke :)
Nikad od mene odlikaša  :hem



Rekla bih da se mi odlično razumijemo i bez razgovora, ali smo zauzeli busiju i ne popuštamo ni makac.    :P

Tako i treba. Sve je to samo kmečanje. Pa ja  :bash
Ne bih rekao, ja sam siguran da ti bas i ne razumijes sto govorim.

Pogotovo ako kazes, sve sto si rekao mozda si samo i slagao, ne osjecas tako nego nesto drugo:)

To ne vodi nikuda.

To jekao da sam ja na tvoje tocke rekao nesto u stilu, tko zna osjecas li ti ovu silnu gorcinu, ili se mozda samo zabavljas a uopce nije tako.

Sto bismo onda imali reci, besmisleno.
Dijagram, ma zafrkavam te (vidiš po smajlićima). 
Meni je zapravo bilo simpatično kako si mi očitao bukvicu kao strogi otac nerazumnoj srednjoškolki. 
Mora da sam te dobro isprovocirala jer nikad kasnije nisi napisao toliki post.  :D

Jako dobro razumijem što pišeš, jasno mi je što mi želiš reći i poštujem to bez obzira što nemamo u svemu jednake stavove, ali sumnjam da ćemo ih i imati, bez obzira koliko argumenata imamo na stolu ili u pričuvi.
 
Htjedoh napomenuti da kad nešto kritiziram (ili sam kritizirala) ne znači da sam hrvatski neprijatelj, provokator, leftard, komunjara, yugonostalgičar ni još brdo epiteta koje sam dobila u ovih par godina kad sam postavila neko pitanje ili rekla što mislim o nekoj temi. 

Nisam ih dobila samo ja, nego i drugi koji kažu jasno i glasno što misle, a nije u skladu s mišljenjem većine. Nakon što dobiju gomilu naljepnica jednostavno zašute i nastave pisati neobavezno ne dajući mišljenje ni o čemu. 
Ako je ovo bilo kmečanje i cviljenje, izvini... jebiga, nismo svi otporni na sva sranja. 
I to je sve. 

I nisi ti taj i takav, stvarno nisam pri tom mislila na tebe, ali drugi jesu. 



Priznajem, malo sam se i šalila usput, ali valjda će mi biti oprošteno.  B-)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by dijagram 6/6/2021, 14:23

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Učitelju, hoću li sad dobiti 5 iz zalaganja?  :trept
A ne neces. Tek uputu da jos koji put procitas sto sam napisao.

Rekao bih da ti nije jasno napisano , a na koncu cak i sumnjas u iskrenost onog sto napisah.

Takav razgovor i nije razgovor.

Evo s odmakom, fino sam se osvrnuo na one kmecave tocke :)
Nikad od mene odlikaša  :hem



Rekla bih da se mi odlično razumijemo i bez razgovora, ali smo zauzeli busiju i ne popuštamo ni makac.    :P

Tako i treba. Sve je to samo kmečanje. Pa ja  :bash
Ne bih rekao, ja sam siguran da ti bas i ne razumijes sto govorim.

Pogotovo ako kazes, sve sto si rekao mozda si samo i slagao, ne osjecas tako nego nesto drugo:)

To ne vodi nikuda.

To jekao da sam ja na tvoje tocke rekao nesto u stilu, tko zna osjecas li ti ovu silnu gorcinu, ili se mozda samo zabavljas a uopce nije tako.

Sto bismo onda imali reci, besmisleno.
Dijagram, ma zafrkavam te (vidiš po smajlićima). 
Meni je zapravo bilo simpatično kako si mi očitao bukvicu kao strogi otac nerazumnoj srednjoškolki. 
Mora da sam te dobro isprovocirala jer nikad kasnije nisi napisao toliki post.  :D

Jako dobro razumijem što pišeš, jasno mi je što mi želiš reći i poštujem to bez obzira što nemamo u svemu jednake stavove, ali sumnjam da ćemo ih i imati, bez obzira koliko argumenata imamo na stolu ili u pričuvi.
 
Htjedoh napomenuti da kad nešto kritiziram (ili sam kritizirala) ne znači da sam hrvatski neprijatelj, provokator, leftard, komunjara, yugonostalgičar ni još brdo epiteta koje sam dobila u ovih par godina kad sam postavila neko pitanje ili rekla što mislim o nekoj temi. 

Nisam ih dobila samo ja, nego i drugi koji kažu jasno i glasno što misle, a nije u skladu s mišljenjem većine. Nakon što dobiju gomilu naljepnica jednostavno zašute i nastave pisati neobavezno ne dajući mišljenje ni o čemu. 
Ako je ovo bilo kmečanje i cviljenje, izvini... jebiga, nismo svi otporni na sva sranja. 
I to je sve. 

I nisi ti taj i takav, stvarno nisam pri tom mislila na tebe, ali drugi jesu. 



Priznajem, malo sam se i šalila usput, ali valjda će mi biti oprošteno.  B-)
U neku ruku se ponavljas.

Netko ti dao epitete, ja sigurno nisam taj, cemu meni to govoriti koji pisem sasvim jasno.

Referirao sam se na tocke koje doista jesu manje vise neinventivan pokusaj da se netko izrazi.

Udrobe se svakakve gluposti i popuni njima citava stranica.

Samo sam rekao da su to gluposti, a napose one da netko zna kako se netko drugi osjeca.

I pogotovo si eto, pitala sto branitelji misle o svemu.

Zato i odgovorih, ali se tewbi odgovor nije svidio.

Nije jer dolazi od sasvim neceg drugog nego se pokusavalo zastupati u onim tockama.

Ne mozes umisljati da znas sto i kako se drugi osjecaju.

Poglavito takva skupina za koju sam lijepo prvo htio provjeriti pripadas li joj ili gledas sve sa strane.

Tvoj upis odavao je slabu i silno razocaranu osobu svim i svacim.

Moj mene predstavlja onakvim kakav jesam, nesto sasvim deseto nego se eto, pretpostavlja:)

Ti si slaba curuca, ja sam jako snazan muskarac.

Nista sporno ni problematicno  :D
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Guest 6/6/2021, 14:52

kad čitam sve ovo jedini zaključak koji se nameće je taj da je RH-NDH totalno devastirana mordorska vukojebina a rvati ili većina rvata su sa mozgom 500 godina sazada!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Guest 6/6/2021, 14:54

i šta sam ja sada jugoslavenčina, mrzitelj svega rvackog?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Ra 6/6/2021, 15:13

dijagram wrote:

Tvoj upis odavao je slabu i silno razocaranu osobu svim i svacim.

Moj mene predstavlja onakvim kakav jesam, nesto sasvim deseto nego se eto, pretpostavlja:)

Ti si slaba curuca, ja sam jako snazan muskarac.

Nista sporno ni problematicno  :D

Ama baš ništa  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba - Page 7 Empty Re: Crna Gora povlači vojnog atašea iz Zagreba

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum