ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by marcellus 11/3/2021, 22:52

Milan Bandić - 22. studenoga 1955.- 28. veljače 2021.

Milan Bandić je mrtav. No niti ta činjenica nije dovoljna da ga sada i mrtvog ne čereče i komadaju. Ovo nije nikakav epitaf, već naprosto osjećam potrebu istresti iz sebe frustriranost takvim ponašanjem većine medija i dobrog dijela političara, poslovnjaka, običnih ljudi..., od kojih su mnogi, dok je bio živ, moćan, na vlasti, trčkarali oko njega kao pudlice oko Tita, moljakali, kumili, pokušavali se ogrebati za nešto...
Tu je i vojska onih koji su ga napadali – mnogi s pravom – zbog raznih afera uz koje ga se vezalo, 'rodijačkog' načina poslovanja, brojnih malverzacija, navodnog kriminala koji nikada na sudu nije dobio svoj epilog (kao i većina u Lijepoj našoj)...
Tu je i nemala vojska onih koji su ga naprosto mrzili iz iracionalnih razloga: zato što nije 'Zagrepčanec', zato jer je Hercegovac, ne zna govoriti 'purgerski', populist je...

Nisu ga voljeli, jasno, niti politički suparnici, no oni se izgleda u ovoj situaciji ponašaju najdostojanstvenije.
Milana Bandića osobno sam upoznao, sreo više puta. Nikada nisam imao, niti pokušavao imati bilo kakve koristi od tog poznanstva. Čak sam, na koncu, odselio iz svog Zagreba u kojem sam živio gotovo pola stoljeća, rodio se, ne u centru, već u centru centra, tadašnjoj Mjesnoj zajednici 'Gornji grad'.
Nisam ga, kažem, poznavao dobro, dovoljno dobro da bih mogao kompetentno suditi o njegovom karakteru kao čovjeku, zapravo za njega sam trebao biti jedan od ljudi koje mrzi iz dna duše.

Naime, upravo sam ja, tada kao urednik Gradske rubrike Jutarnjeg lista bio njegovim prvim i jedinim 'egzekutorom' iz ureda gradonačelnika. Riječ je o njegovoj aferi iz 2000. godine, na početku mandata koji se tada mogao i zauvijek okončati. Dobio sam, naime, inicijalnu informaciju, o njegovom 'noćnom bijegu od policije, nakon manje nezgode i navodno pod utjecajem alkohola'.

Angažirao sam dvojicu povjerljivih novinara, sam se uključio u priču u 'jašili' smo po tome, na naslovnicama, preko cijelih stranica rubrike koju sam uređivao, unatoč isprva 'dobronamjenim sugestijama' da smanjim ritam. Sve dok on nije bio prisiljen podnijeti ostavku zbog te afere. Bandić, tada još moćan SDP-ovac, Račanov kadar, dakle grupaciji kojoj je moja novina bila tada i više nego bliska, pokušavao je, mislim, 'zdamfati' priču. Imao sam i nemalih i nebezazlenih pritisaka unutar redakcije i to iz njenog vrha, no nisam odustajao. Tako da sam ga, na neki način, baš ja smijenio s mjesta gradonačelnika Grada Zagreba. Jedini u njegovoj gradonačelničkoj karijeri!

Od tada je puno vode proteklo Savom. U međuvremenu, brzo nakon toga, i ja sam smijenjen s mjesta urednika (zbog toga ili nečeg drugog, nebitno).

On se vratio u svoju fotelju. I iz nje otišao na Mirogoj. Ja se nisam više vratio na svoje radno mjesto. Ali i nisam još na Mirogoju.

Kasnije smo se susretali, službeno, protokolarno..., možda sveukupno petnaestak puta u tih dvadesetak godina i gotovo me svaki put podsjetio na tu epizodu.

No prešao je preko toga muški, smijali bi se tome, nije mi se osvećivao.

Kakav je bio gradonačelnik mog bivšeg grada govori i to da su ga građani birali 20 godina. Kakav je bio političar, čovjek, suprug, otac, prijatelj, neprijatelj..., neka sude kompetentniji od mene.

Pišem ovo sve tek kao prisjećanje, ali i zgražanje i gađenje nad sadašnjim razvlačenjem njegovog mrtvog tijela. Umro je. Nema ga više. Neka počiva u miru. Ili nemiru. No pustite ga, tražite si novu žrtvu i ne rujte po ranama njegove kćeri i žene.

_________________
VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by marcellus 11/3/2021, 22:52

(Valdecov status s fejsa)

_________________
VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by sitting_bull 11/3/2021, 23:54

nije više problem bandić.

problem su oni koji sada od njega pokušavaju napraviti sveca.

i poslije bandića mali bandići.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

darth_vader and YekeYeke like this post

Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by darth_vader 12/3/2021, 01:19

Problem je rodijački mentalitet koji kod labilnijih i lakomislenih( a ti su kod nas, na žalost u većini), stvara dojam da im je sve moguće i dopušteno...zahvaljujući tom usranom i šugavom mentalitetu, mi niti nemamo zapravo ikakvu državu, nego jebenu plemensku zajednicu iz mlađeg kamenog doba.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

veber and YekeYeke like this post

Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by Sora 12/3/2021, 07:52

tocno. 

Sad bi kao trebalo sutjeti radi njegove familije. 
A jbt 

Kao da mu je to najveci grijeh i kao da se prvi put nasao u kkrevetu ljubavnice. 
Pa to je bila javna tajna. 
Moze se reci da je bio veliki jebac . 
I zapravo,  a sto to ima s familijom. Nista. 

Sve same gluposti u oovoj drzavdrzavj. Sve vise nalik na ludaru

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by veber 12/3/2021, 07:58

marc nikako da prežali lopovčinu i rodjaka.

šteta kaj mrcina nije poživjela i kaj vjerovatno neće proći sustav naplate parkiranja u njegovom kvartu.

da su to uveli čestitao bi mu od srca kaj je ušao u klub.

da li bi i onda hvalio mrcinu lopovsku kada bi na svom vlastitom parkiralištu morao plaćati parkiranje, da li bi mu crkotina bila jednako važna kao i sada.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by mutava baštarda 12/3/2021, 08:10

da je bio dobar čovik, ili još bolje da nije izlazio mnogo iz okvira poštenja i zakona, ne bi mu leš razvlačili jer bi onom tko bi to pokušao slijedila osuda javnosti.
a javnosti je izgleda, u njegovom slučaju simpatična gozba lešinara i hijena.
ne bi mu pomoglo ninda je jeba Sofiju Loren

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by veber 12/3/2021, 08:21

mutava baštarda wrote:da je bio dobar čovik, ili još bolje da nije izlazio mnogo iz okvira poštenja i zakona, ne bi mu leš razvlačili jer bi onom tko bi to pokušao slijedila osuda javnosti.
a javnosti je izgleda, u njegovom slučaju simpatična gozba lešinara i hijena.
ne bi mu pomoglo ninda je jeba Sofiju Loren
baš to.

primjer je saračević.
čovjek je živio u okvirima, umro tjedan dana prije.
nikome ne pada na pamet povlačiti nešto o njemu.

ljudima je pun kurac bandića, rodjaka, netjaka, sančosa.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by mutava baštarda 12/3/2021, 08:27

veber wrote:
mutava baštarda wrote:da je bio dobar čovik, ili još bolje da nije izlazio mnogo iz okvira poštenja i zakona, ne bi mu leš razvlačili jer bi onom tko bi to pokušao slijedila osuda javnosti.
a javnosti je izgleda, u njegovom slučaju simpatična gozba lešinara i hijena.
ne bi mu pomoglo ninda je jeba Sofiju Loren
baš to.

primjer je saračević.
čovjek je živio u okvirima, umro tjedan dana prije.
nikome ne pada na pamet povlačiti nešto o njemu.

ljudima je pun kurac bandića, rodjaka, netjaka, sančosa.
kad vidiš izbor što vas čeka, onaj zamjenski Bosanac izgleda još i najbolji, isto kako Mišo Kovač reče za Karana, najbolji je nakon njega, ali nit' ima karizmu, glas, a i ni dobar izgled :D

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by marcellus 12/3/2021, 08:34

mutava baštarda wrote:da je bio dobar čovik, ili još bolje da nije izlazio mnogo iz okvira poštenja i zakona, ne bi mu leš razvlačili jer bi onom tko bi to pokušao slijedila osuda javnosti.
a javnosti je izgleda, u njegovom slučaju simpatična gozba lešinara i hijena.
ne bi mu pomoglo ninda je jeba Sofiju Loren

kvaka je da ga najviše razvlače oni koji su se do jučer htjeli kod njega za neki kurac ogrebat. A što kaže Valdec, o tome što je napravio a što nije svjedoči da je sedam puta biran za gradonačelnika.

_________________
VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by veber 12/3/2021, 08:42

marcellus wrote:
mutava baštarda wrote:da je bio dobar čovik, ili još bolje da nije izlazio mnogo iz okvira poštenja i zakona, ne bi mu leš razvlačili jer bi onom tko bi to pokušao slijedila osuda javnosti.
a javnosti je izgleda, u njegovom slučaju simpatična gozba lešinara i hijena.
ne bi mu pomoglo ninda je jeba Sofiju Loren

kvaka je da ga najviše razvlače oni koji su se do jučer htjeli kod njega za neki kurac ogrebat. A što kaže Valdec, o tome što je napravio a što nije svjedoči da je sedam puta biran za gradonačelnika.
daj ne seri. izabran je od mašinerije, kao i kradezej.
sistem je tako napravljen i s 20% glasova dobiješ izbore.

mene to ne zanima.
ne zanima ju me glasači cigojneri, sančosi, penzići.

zanima me kamo ide moj novac.

ili po kojem pravu, zakonu, uredbi meni naplaćuje parkiranje na mojem parkingu (gruntovno upisani uz stan)
ili zašto plaćam smeće po kvadraturi, a ne po osobama ili zašto plaćam razne harače po kvadraturi, a ne po osobama.
i kada već plaćam sav taj harač zanima me da li je haračlija bio okorjeli narkoman i teški kriminalac.
ili je bio komsomolac i izgaratelj.

to me zanimalo dok je bio živ, a zanima i sada kada je krepotina.
pa neka se objave nalazi krvi da stavimo ad acta.

jednostavno.

kao što znam da će slijedeći nastaviti s praxom harača.
sigurno neće ukinuti naplatu parkinga. slivnih voda ili odvoz smeća po osobi, a ne po kvadraturi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by mutava baštarda 12/3/2021, 08:44

marcellus wrote:
mutava baštarda wrote:da je bio dobar čovik, ili još bolje da nije izlazio mnogo iz okvira poštenja i zakona, ne bi mu leš razvlačili jer bi onom tko bi to pokušao slijedila osuda javnosti.
a javnosti je izgleda, u njegovom slučaju simpatična gozba lešinara i hijena.
ne bi mu pomoglo ninda je jeba Sofiju Loren

kvaka je da ga najviše razvlače oni koji su se do jučer htjeli kod njega za neki kurac ogrebat. A što kaže Valdec, o tome što je napravio a što nije svjedoči da je sedam puta biran za gradonačelnika.
To tako ide. Da nije bilo grebatora, da je sve bilo po slovu zakona, tko zna bi li Bandić imao 7 dobivenih izbora.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by vili40 12/3/2021, 09:01

nismo mala djeca makar već i djeca znaju kakav je bandić bio negativac i kako je dobivao izbore.Jedan od mafijaša lijepo je rekao,da su uložili toliko u njega da bi i fotelja postala gradonačelnik no ni to ne bi pomoglo da mu nisu u drugom krugu ama baš svaki put pomogle velike stranke glasujući kontra onog drugog,ako mu je bio protivnik netko iz sdp-a svi hdz-ovi su birali bandića da ove zajebe i obrnuto.Nitko ne spori da je bandić bio sposoban i prefrigan ali takav je bio i al capone.Da nije bio sposoban ne bi napravio toliko sranja,to je ta tragedija.
vili40
vili40

Male
Posts : 10736
2015-08-02


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by veber 12/3/2021, 09:06

al capone je bio sposoban i ispred svog vremena, samo to nije znala porezna uprava.

ali eto, da nije bilo ala pitanje je da li bi armstrong postao svjetski poznat.

samo kaj mike nije nikog lansirao u orbitu.
osim proračun.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by marcellus 12/3/2021, 09:08

vili40 wrote:nismo mala djeca makar već i djeca znaju kakav je bandić bio negativac i kako je dobivao izbore.Jedan od mafijaša lijepo je rekao,da su uložili toliko u njega da bi i fotelja postala gradonačelnik no ni to ne bi pomoglo da mu nisu u drugom krugu ama baš svaki put pomogle velike stranke glasujući kontra onog drugog,ako mu je bio protivnik netko iz sdp-a svi hdz-ovi su birali bandića da ove zajebe i obrnuto.Nitko ne spori da je bandić bio sposoban i prefrigan ali takav je bio i al capone.Da nije bio sposoban ne bi napravio toliko sranja,to je ta tragedija.

pa prvih 4 mandata je dobio jer je bio SDP-ovac, a ljudi su glasali protiv lopovskog HDZ-a. A kasnije je izbore dobivao jer je sebi izgradio mrežu, ali i zato jer je on narodni heroj dubrave, sesveta i istoka grada. Jer je prvi došao tamo i počeo ih tretirat kao ravnopravne a ne građane trećeg reda. On bi i na ovim izborima dobio sto tisuća glasova, istok grada bi i dalje glasao za njega. Zašto? Struja, voda, kanalizacija, asfalt.

_________________
VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by marcellus 12/3/2021, 09:10

veber wrote:al capone je bio sposoban i ispred svog vremena, samo to nije znala porezna uprava.


pa i ala su voljeli u maloj italiji. Brinuo je o "civilima", dijelio lovu, održavao red na ulicama, pomagao sirotinju. Poznata je inače ona njegova izjava, "lijepa riječ i pištolj će te odvesti dalje u životu nego samo lijepa riječ".

_________________
VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by veber 12/3/2021, 09:17

marcellus wrote:
veber wrote:al capone je bio sposoban i ispred svog vremena, samo to nije znala porezna uprava.


pa i ala su voljeli u maloj italiji. Brinuo je o "civilima", dijelio lovu, održavao red na ulicama, pomagao sirotinju. Poznata je inače ona njegova izjava, "lijepa riječ i pištolj će te odvesti dalje u životu nego samo lijepa riječ".
da, voljeli su ga. i krepotinu vole u kozari bokovima, ali to ne znači da pravna država nije svoje odradila.
koliko god bila korumpirana i sjebana u to doba.

ali kod nas i država je ista kao i bandić.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by sitting_bull 12/3/2021, 10:59

ovo piskaralo marcrllus se očigledno dobro omastio u mikijevo doba kad se kao mikijeva ivana orleanska tako žestoko trudi na barikadama podignutim za odbranu lika i dela mufljoza kojeg je smrt spasila od suđenja za kriminal.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by vuksadinare 12/3/2021, 11:10

sitting_bull wrote:ovo piskaralo marcrllus se očigledno dobro omastio u mikijevo doba kad se kao mikijeva ivana orleanska tako žestoko trudi na barikadama podignutim za odbranu lika i dela mufljoza kojeg je smrt spasila od suđenja za kriminal.
Ko bi mu sudio? :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by sitting_bull 12/3/2021, 11:23

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:ovo piskaralo marcrllus se očigledno dobro omastio u mikijevo doba kad se kao mikijeva ivana orleanska tako žestoko trudi na barikadama podignutim za odbranu lika i dela mufljoza kojeg je smrt spasila od suđenja za kriminal.
Ko bi mu sudio? :):

vjerojatno isti oni "đentlmeni" s kojima je kartao.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj Empty Re: VALDEC: Po Bandiću najviše seru oni koji su me još nekidan tražili njegov broj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum