ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 09:34

Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 09:36

Nego, Kic, bi li mi odgovorio na pitanje? Doista me zanima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 10:06

violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Zašto ne?
Zato što ti tako misliš?
To je legitimno, ali naravno i besmisleno.
Vidiš, ja tebi neću prigovoriti da ne bi trebala nikome spočitavati bilo što, u sklopu jedne uljuđene tematske rasprave uz upotrebu plauzibilnih racionalnih argumenata po mogućnosti znanstvenog tipa.
Vjerovala u Boga/bogove iz nadstvarnosti ili u kretenarije iz nama na neki način vidljive odnosno dostupne osjetilne stvarnosti poput astrologije, tumačenje snova, teorije zavjera i slično kod kojih je njihova neutemeljenost pa čak i apsurdna priroda i znanstveno solidno dokazana.
Zapravo, puno više smisla ima vjera u neki oblik nadstvarnosti, jer se njenom prirodom znanost ne može baviti jednostavno zato što se granica spoznaja znanosti zaustavlja na granici nama vidljivog ili na neki način dokučivog svijeta odnosno cijelog svemira uključujući tu i njegove multiverse opcije.
S druge strane, astrologija, tumačenje snova i kojekakve teorija zavjera jesu dostupne znanosti i ista ih je do sada temeljito opovrgavala do razine ismijavanja.
Prema tome, ako te po tom pitanju nešto žulja, strelicu svoje kritike uperi na znanost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 10:13

Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Zašto ne?
Zato što ti tako misliš?
To je legitimno, ali naravno i besmisleno.
Vidiš, ja tebi neću prigovoriti da ne bi trebala nikome spočitavati bilo što, u sklopu jedne uljuđene tematske rasprave uz upotrebu plauzibilnih racionalnih argumenata po mogućnosti znanstvenog tipa.
Vjerovala u Boga/bogove iz nadstvarnosti ili u kretenarije iz nama na neki način vidljive odnosno dostupne osjetilne stvarnosti poput astrologije, tumačenje snova, teorije zavjera i slično kod kojih je njihova neutemeljenost pa čak i apsurdna priroda i znanstveno solidno dokazana.
Zapravo, puno više smisla ima vjera u neki oblik nadstvarnosti, jer se njenom prirodom znanost ne može baviti jednostavno zato što se granica spoznaja znanosti zaustavlja na granici nama vidljivog ili na neki način dokučivog svijeta odnosno cijelog svemira uključujući tu i njegove multiverse opcije.
S druge strane, astrologija, tumačenje snova i kojekakve teorija zavjera jesu dostupne znanosti i ista ih je do sada temeljito opovrgavala do razine ismijavanja.
Prema tome, ako te po tom pitanju nešto žulja, strelicu svoje kritike uperi na znanost.

Bla, truc, bla. Kad vlastitom fandomu pripisujes umisljene kvalitete koje odrices drugima.. :-D

Idi to pisi nekome koga zanimaju tvoja vjerovanja. ;)

Denkverbot - Page 34 Fb_img29
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/5/2021, 10:20

violator wrote:Nego, Kic, bi li mi odgovorio na pitanje? Doista me zanima.

aha, hoću naravno! mislio sam prvo pročitati ovo za ruske hakere snova..

na ovo misliš:

Usput, zasto mislis da bi svijet objasnjen uz pomoc znanosti bio "paklena naranca"?

znači pretpostavka je da bi u tvojoj željenoj utopiji sve znanstvene discipline objasnile, ako ne uzroke, onda barem sve procese i posljedice prirodnih pojava-

po strani što mi je toliki totalitet spoznaja za početak nepredočiv, moja prva reakcija je: čovjek je biće koje uvijek nešto traga i nešto ga grebe, to ga pokreće, i ako je sve poznato, što će biti s njegovom voljom i duhom? meni se to čini demoralizirajuće, s druge strane: možda već pomalo i živimo takvu krnju-utopiju, živeći u svijetu povezanim svjetskom internetskom mrežom na koju su svi povezani i na koju je nakrcano gotovo cjelokupno prikupljeno znanje čovječanstva, mi se uglavnom vrtimo godinama oko istih tema i ne privlači nas previše npr uzeti naučiti sve što znamo o kemiji, jer smo svjesni da je to veliko područje s brojnim manjim dijelovima koji su povezani s drugim, i sve to nam se ne čini korisnim, sad sam vjerojatno otišao u drugom smjeru nego koji si ti možda mislila, ali imam taj hunch da bi se čovjek u logikom-znanošću objašnjenom svijetu ponašao još iracionalnije i divljije..  što vjerojatno najviše govori o ljudskoj prirodi, a ne mehanicizmu..

"Using technologies as its organs, man's homeostatic activity has turned him into the master of the Earth; yet he is only powerful in the eyes of an apologist such as himself. Faced with climatic disturbances, earthquakes, and the rare but real danger of the fall of meteorites, man is in fact as helpless as he was during the last ice age."

jesi čitala S.Lemowu - Summu Technologiae?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 10:23

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Zašto ne?
Zato što ti tako misliš?
To je legitimno, ali naravno i besmisleno.
Vidiš, ja tebi neću prigovoriti da ne bi trebala nikome spočitavati bilo što, u sklopu jedne uljuđene tematske rasprave uz upotrebu plauzibilnih racionalnih argumenata po mogućnosti znanstvenog tipa.
Vjerovala u Boga/bogove iz nadstvarnosti ili u kretenarije iz nama na neki način vidljive odnosno dostupne osjetilne stvarnosti poput astrologije, tumačenje snova, teorije zavjera i slično kod kojih je njihova neutemeljenost pa čak i apsurdna priroda i znanstveno solidno dokazana.
Zapravo, puno više smisla ima vjera u neki oblik nadstvarnosti, jer se njenom prirodom znanost ne može baviti jednostavno zato što se granica spoznaja znanosti zaustavlja na granici nama vidljivog ili na neki način dokučivog svijeta odnosno cijelog svemira uključujući tu i njegove multiverse opcije.
S druge strane, astrologija, tumačenje snova i kojekakve teorija zavjera jesu dostupne znanosti i ista ih je do sada temeljito opovrgavala do razine ismijavanja.
Prema tome, ako te po tom pitanju nešto žulja, strelicu svoje kritike uperi na znanost.

Bla, truc, bla. Kad vlastitom fandomu pripisujes umisljene kvalitete koje odrices drugima.. :-D

Idi to pisi nekome koga zanimaju tvoja vjerovanja. ;)

Denkverbot - Page 34 Fb_img29

Reče osoba koja vjeruje u hrpu nebuloza koja su kao takva dokazano okvalificirana od strane znanosti.
Pa ok, nemam ja ništa protiv da vjeruješ u što god hoćeš i da na tim vjerovanjima temeljiš smisao svog života, ali nemoj se onda čuditi kada takva od strane znanosti dokazano neutemeljena vjerovanja neće biti uspostavljena kao temelj za neku značajniju i utjecajniju kulturu, da ne govorimo o civilizaciji.
Svatko na kraju krajeva bira kakav će smisao uzeti kao temelj u svom životu, ali se ne mogu oteti osjećaju žaljenja prema onima koji za svoj smisao biraju nebuloze koje su kao takve i znanstveno dokazane.
Mea culpa, mea culpa...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 10:38

Bas je zgodno kad vlastite iracionalnosti pokusavas opravdati pozivanjem na ono sto je znanosti nedostupno... : )))


Mislim, vjeruj ti u "Boga koji JEST" i u susjeda PO SEBI, sto se mene tice, ali to te ne cini manje smijesnim od astrologa, tumaca snova i zavjerenika kako si volis umisljati.

O bubice.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 10:41

violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 11:15

violator wrote:Bas je zgodno kad vlastite iracionalnosti pokusavas opravdati pozivanjem na ono sto je znanosti nedostupno... : )))


Mislim, vjeruj ti u "Boga koji JEST" i u susjeda PO SEBI, sto se mene tice, ali to te ne cini manje smijesnim od astrologa, tumaca snova i zavjerenika kako si volis umisljati.

O bubice.


Koje iracionalnosti?
Moram li te podsjetiti da Bog/bogovi spadaju u kategoriju NADSTVARNOSTI, a koji znanost zbog svoje temeljno pozitivističke prirode ne može proučavati.
Dakle, znanost šuti o Bogu/bogovima, jer joj to sama njena metodologija nalaže.
S druge strane, može proučavati notorne kretenarije kao što su tumačenje snova, astrologiju, teorija zavjera i slične kategorije i o tome je i dala vrlo uvjerljiv sud.
Dakle, ako se po tom pitanju ne vjeruje znanosti, čemu ili kome će se vjerovati?
Da ne duljim, kod takvih vjerovanja je u najmanju ruku riječ o sklonosti iracionalnom, ali to je još i najmanji problem.
Puno veći je onaj povezan sa određenom razinom mentalne zaostalosti koju takva iracionalnost podrazumjeva, ali također i kojekakvih psihičkih oboljenja koje se pri tome mogu javiti i predstavljau izvor iracionalnostima, odvojeno od ili zajedno skupa sa sklonošću uživanja u halucinacijama izazvanim teškim narkoticima.
E sad, što je točno u pitanju, ne znam i ne zanima me, ali nešto od ovoga nabrojanog svakako jest, jer je tolika razina iracionalnosti zapravo i ne može objasniti na neki drugačiji racionalan način.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 11:23

violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Inace, klasican primjer kognitivne disonance.

Bas je zabavno vidjeti koliko se silno nas Seki trudi vladati kao racionalno bice a, zapravo, samo ukazuje u kolikoj je mjeri bice - racionalizacija.

:MorganFreemanvoice:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 11:29

violator wrote:
violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Inace, klasican primjer kognitivne disonance.

Bas je zabavno vidjeti koliko se silno nas Seki trudi vladati kao racionalno bice a, zapravo, samo ukazuje u kolikoj  je mjeri bice - racionalizacija.

:MorganFreemanvoice:

Vidiš, ja mislim da uopće nije zabavno gledati kako se ti upinješ opravdati svoju iracionalnost zbog vjerovanja u znanstveno dokazano notorne kretenarije i još upireš prstom u druge koji takva vjerovanja ne dijele čisto iz racionalnih razloga.
Očito se ne želiš suočiti sa činjenicama što je gotovo pa idealan primjer u najmanju ruku kognitivne disonance na djelu, ako ne i nečega puno težeg i opasnijeg.
Koji je izvor tvome nepriznavanju očitih problema, kako onih sa kognitivnom disonancom tako i onih mogućih drugih, ne znam i ne zanima me, ali da je problem otišao u vrlo gadne vode, evidentno jest.
Za mene je to vrlo zabrinjavajuće, a ti kako hoćeš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 14:07

violator wrote:
violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Inace, klasican primjer kognitivne disonance.

Bas je zabavno vidjeti koliko se silno nas Seki trudi vladati kao racionalno bice a, zapravo, samo ukazuje u kolikoj  je mjeri bice - racionalizacija.

:MorganFreemanvoice:

Kaze Rod Sterling Morganu: "daj pomakni se, bratac, ovaj Seki zavrijedio me je kao naratora njegova zivota!"

Okrece se publici:

"The poor sap didn’t know it yet, but he had just passed into....the twilight zone."


Denkverbot - Page 34 A447e775e5c50c73247169b10b8cd91a87bcfd94
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 15:33

Speare Shaker wrote:

Vidiš, ja mislim da uopće nije zabavno gledati kako se ti upinješ opravdati svoju iracionalnost zbog vjerovanja u znanstveno dokazano notorne kretenarije
što kaže znanost na utjecaj npr. mjeseca na zemlju, npr. plime i oseke, utjecaj na žive organizme, npr. meteoropatija?
zašto misliš da bi znanost negirala utjecaj planeta ili vremena na ljudski mozak, snove, racionalnost, samu astrologiju ako utjecaj određenih svemirskih tijela ima strahoviti učinak na samu zemlju?
a što misliš da bi znanost trebala reć' o tvom ritualu crtanja imaginarnog križa po svom tijelu, jedenja peciva kao "tijela kristovog" i hrpu ostalih nebuloza?
ti si zadnja osoba koja bi nekoga trebala prozivati za "kretenarije".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 17:17

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

Vidiš, ja mislim da uopće nije zabavno gledati kako se ti upinješ opravdati svoju iracionalnost zbog vjerovanja u znanstveno dokazano notorne kretenarije
što kaže znanost na utjecaj npr. mjeseca na zemlju, npr. plime i oseke, utjecaj na žive organizme, npr. meteoropatija?
zašto misliš da bi znanost negirala utjecaj planeta ili vremena na ljudski mozak, snove, racionalnost, samu astrologiju ako utjecaj određenih svemirskih tijela ima strahoviti učinak na samu zemlju?
a što misliš da bi znanost trebala reć' o tvom ritualu crtanja imaginarnog križa po svom tijelu, jedenja peciva kao "tijela kristovog" i hrpu ostalih nebuloza?
ti si zadnja osoba koja bi nekoga trebala prozivati za "kretenarije".

(Zvuk potihog bubnjanja.
Sterlingov glas uvodi nas u Sekijev zivot.
)

They say a dream only takes a second or so, and yet in that second a man can live a lifetime. He can suffer and die, and who’s to say which is the greater reality: the one we know or the one in dreams, between heaven, the sky, the earth in the Twilight Zone....

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 18:17

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

Vidiš, ja mislim da uopće nije zabavno gledati kako se ti upinješ opravdati svoju iracionalnost zbog vjerovanja u znanstveno dokazano notorne kretenarije
što kaže znanost na utjecaj npr. mjeseca na zemlju, npr. plime i oseke, utjecaj na žive organizme, npr. meteoropatija?
zašto misliš da bi znanost negirala utjecaj planeta ili vremena na ljudski mozak, snove, racionalnost, samu astrologiju ako utjecaj određenih svemirskih tijela ima strahoviti učinak na samu zemlju?

Gravitacija svakako ima nemali utjecaj na sve što postoji u svemiru i to je makar najslabija od 4 temeljne sile svemira ipak toliko prodorna sila da se barem u teoriji rasprostire kroz sve dodatne dimenzije prostorvremena u multiverse modelima i Teriji struna i superstruna.
Međutim, gravitacija niti bilo kakvo djelovanje nebeskih tijela NE MOŽE objasniti djelovanje istih na ljudski život onako kako to čine primitivna vjerovanja svih astrološko-horoskpijskih škola.
I ona u sklopu fizikalnih istraživanja to i ne radi.
Zato se bilo kakva astrološko-horoskopijska vjerovanja neće naći u bilo kojem fizikalnom objašnjenju, teoriji potvrđenoj eksperimentima i opažanjima ili bez takvih dokaza, iole ozbiljnom fizikalnom priručniku ili udžbeniku.
Astrologiji tu jednostavno nema mjesta niti će ga ikada biti.
Znaš zašto?
Dobro, vjerujem da sad već znaš, ali ja ću samo dodati da u opravdanost takvih notornih kretenarija mogu vjerovati samo 3 kategorije ljudi.
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.
I to je ukratko to.
Međutim, razumijem one koji sve to shvaćaju kao laku zabavu i razbibrigu i njih zato ne treba računati u bilo koju od spomenutih kategorija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 19:09

Speare Shaker wrote:
Dobro, vjerujem da sad već znaš, ali ja ću samo dodati da u opravdanost takvih notornih kretenarija mogu vjerovati samo 3 kategorije ljudi.
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.
I to je ukratko to.
.
razumijem da si razočaran u svoj život prepun religijski ispraznih vjerovanja, ali ne trebaš biti tako oštar prema sebi, nisi jedini, vas budala ima more.
edit: i nemoj bit toliko uzbuđen kad sereš kvake, bezze si nabrojio 4 skupine ljudi a ne 3.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 19:29

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Dobro, vjerujem da sad već znaš, ali ja ću samo dodati da u opravdanost takvih notornih kretenarija mogu vjerovati samo 3 kategorije ljudi.
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.
I to je ukratko to.
.
razumijem da si razočaran u svoj život prepun religijski ispraznih vjerovanja, ali ne trebaš biti tako oštar prema sebi, nisi jedini, vas budala ima more.
edit: i nemoj bit toliko uzbuđen kad sereš kvake, bezze si nabrojio 4 skupine ljudi a ne 3.

Basketball Boldano ti je najbolji argument koji si ispalio po ovom pitanju.  :) I jedini koji nešto vrijedi.  :D
A tipfeler odnosno lapsus calami se  se dogodi svakome, pa tako i tebi.
Inače mi je zanimljivo primjetiti kako si brzo odustao od svoje kakti fizikalne spike sa kojom ionako možeš jedino plašiti vrane ako ju recitiraš dovoljno glasno i brzo.  :D  
A što se tiče ispraznih religijskih vjerovanja, pa i ti si religiozan.  :)
Zar to nisi znao?
A po tvojem vlastitom mišljenju po kojem su svi religiozni ljudi puni ispraznih vjerovanja, to isto vrijedi i za tebe.  :)
Naime, što je religija?
Postoji čitava hrpa definicija a po onoj Ericha Fromma i ti itekako spadaš u domenu religioznih, druga je priča što to ne znaš i nisi priveo u vlastitu svijest, ali to nije nikakvo iznenađenje.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 19:52

Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ljudi kod kojih vjera u boga/bogove i/li pripadnost odredjenoj religiji osmisljava egzistenciju doista ne bi trebali nikome spocitavati ni tumacenje snova, ni astrologiju, ni teorije zavjere i ostale 'otklone'.

:coffee

Zašto ne?
Zato što ti tako misliš?
To je legitimno, ali naravno i besmisleno.
Vidiš, ja tebi neću prigovoriti da ne bi trebala nikome spočitavati bilo što, u sklopu jedne uljuđene tematske rasprave uz upotrebu plauzibilnih racionalnih argumenata po mogućnosti znanstvenog tipa.
Vjerovala u Boga/bogove iz nadstvarnosti ili u kretenarije iz nama na neki način vidljive odnosno dostupne osjetilne stvarnosti poput astrologije, tumačenje snova, teorije zavjera i slično kod kojih je njihova neutemeljenost pa čak i apsurdna priroda i znanstveno solidno dokazana.
Zapravo, puno više smisla ima vjera u neki oblik nadstvarnosti, jer se njenom prirodom znanost ne može baviti jednostavno zato što se granica spoznaja znanosti zaustavlja na granici nama vidljivog ili na neki način dokučivog svijeta odnosno cijelog svemira uključujući tu i njegove multiverse opcije.
S druge strane, astrologija, tumačenje snova i kojekakve teorija zavjera jesu dostupne znanosti i ista ih je do sada temeljito opovrgavala do razine ismijavanja.
Prema tome, ako te po tom pitanju nešto žulja, strelicu svoje kritike uperi na znanost.

Speare Shaker wrote:[.....Zato se bilo kakva astrološko-horoskopijska vjerovanja neće naći u bilo kojem fizikalnom objašnjenju, teoriji potvrđenoj eksperimentima i opažanjima ili bez takvih dokaza, iole ozbiljnom fizikalnom priručniku ili udžbeniku.
Astrologiji tu jednostavno nema mjesta niti će ga ikada biti.
Znaš zašto?
Dobro, vjerujem da sad već znaš, ali ja ću samo dodati da u opravdanost takvih notornih kretenarija mogu vjerovati samo 3 kategorije ljudi.
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.
I to je ukratko to.
Međutim, razumijem one koji sve to shvaćaju kao laku zabavu i razbibrigu i njih zato ne treba računati u bilo koju od spomenutih kategorija.


U koju skupinu spadaju vjernici kad se obracaju Bogu ili bogovima iz nadstvarnosti koje znanost ne moze doseci? Vjernici, poput tvoje prijateljice, koji se nalaze u OVOM SVIJETU kojeg znanost opisuje.. Dakle, kako to funkcionira? Bog ili bogovi caskom ulaze u nas svijet, komuniciraju s njima, odgovaraju im na molitve, a opet ih znanost ne moze doseci, registrirati tu interakciju... Je li tvoja prijateljica neznalica, glupa do razine retardiranosti, psihicka bolesnica ili narkomanka?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 20:14

Speare Shaker wrote:
Inače mi je zanimljivo primjetiti kako si brzo odustao od svoje kakti fizikalne spike
zato što si glup k'o kurac, razumiješ? naporan si. ono kai ti odgovaraš veze nema s ničim.
nadstvarnost i pičke mile materine? ti si čekaj, probat ću:
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 20:42

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Inače mi je zanimljivo primjetiti kako si brzo odustao od svoje kakti fizikalne spike
zato što si glup k'o kurac, razumiješ? naporan si. ono kai ti odgovaraš veze nema s ničim.
nadstvarnost i pičke mile materine? ti si čekaj, probat ću:
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.


Jebeni, ne razumijes ti te dubine i nizine. :-D

To ti je "bivstvena moć bivajućeg znanja (ili znajućeg bivanja) kao što je ujedno i bivstvena moć bivajućeg bitka (ili bitkujućeg bivanja)."

Ili, kako kaze veliki Heidegger, Nista nisti! :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/5/2021, 20:45

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Inače mi je zanimljivo primjetiti kako si brzo odustao od svoje kakti fizikalne spike
zato što si glup k'o kurac, razumiješ? naporan si. ono kai ti odgovaraš veze nema s ničim.
nadstvarnost i pičke mile materine? ti si čekaj, probat ću:
Ili praznovjerne potpune neznalice, ili ljudi glupi do razine mentalne ratardiranosti, ili psihički bolesnici ili ovisnici o teškim narkoticima.

Ja glup, a ti izbjegavaš fizikalnu raspravu koju si sam započeo?
A da se nije možda dogodilo kako si shvatio kako si ti glup pa si odlučio da se ne želiš javno sramotiti?  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum