ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Denkverbot Empty Denkverbot

Post by kic 2/3/2021, 09:42

Denkverbot Fb_im327


Last edited by kic on 17/3/2021, 22:21; edited 2 times in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/3/2021, 10:15

aben wrote:Jo sun dvopu bi u zagrebu, na stonsima i zeppelinima, obadvo puta pijun ko čep. Ne zun nišće o zagrebu unda, ni sa.. i sve ča morin reći je da sun uvjeren kako su zagrebu godine nezavisne države jednoke onima jugoslovenskima iz jednostavnoga razloga ča je model jednok- socijalistički. 

Na vipu sun imo krotku izmjenu s generalom i nekin novin, šandoron, usporedi sun zagreb i bandića te zadar i kalmetu is batistatovin what is unseen korektivon. 

Oni upadaju u zamku odredjivanja uspješnosti preko športskih dvorana, cimentane obale i fontan, a ne uzimaju u obzir sve propušćene prilike ke bi se moguće ostvorile da popušti smrtni zagrljaj vladajućih. Istu stvor činu jugosloveni kad procjenjuju titovu vladavinu, ku sažimaju u maksimu tito je krao, ali i nami dao, unatoč činjenici da si moro pojti u trst po farmerice. To je toliko često da se ne more zanemoriti, previditi, nego se moro tomu fenomenu dati ime, možda štokholmski sindrom?

Ljudi ne moru znati ča bi bilo da je drukčije, i jasno mi je da uvika postoji stroh da ne bude gore. Status quo bias at its finest.
Zagreb po sili prirode ne more iznjedriti kvalitetnu opoziciju jer je demokracija vladavina rulje, a nojsposobniji i nojkvalitetniji će uvika biti u manjini. Naša rulja je formirona u jugosloveniji, i teško je očekivati da će takovi ljudi učiniti leap of faith prema nečemu ča je ouste godine označavano ko kontrarevolucionarno. Evo ti našeg ebenicu prvoga. Un bi smetlaru u zg do 15000 kun ploće, jer je toliko dostojno.

zagreb r'n'r city!

nisam vidio tu raspru s njima na vipu, ali mogu mislit na šta je to ličilo..

ovo drugo si dobro rekao, podsjetilo me na jedan citat od Sowella: I think that there's a lot of people more concerned about being precisely, factually and semantically correct than about being morally right. It is usually futile to try to talk facts and analysis to people who are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 2/3/2021, 10:43

aben wrote:

Na vipu sun imo krotku izmjenu s generalom i nekin novin, šandoron 

Novim?
Šandor je zapravo tre.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 12:17

dabrovo unuče wrote:
aben wrote:Jo sun dvopu bi u zagrebu, na stonsima i zeppelinima, obadvo puta pijun ko čep. Ne zun nišće o zagrebu unda, ni sa.. i sve ča morin reći je da sun uvjeren kako su zagrebu godine nezavisne države jednoke onima jugoslovenskima iz jednostavnoga razloga ča je model jednok- socijalistički. 

Na vipu sun imo krotku izmjenu s generalom i nekin novin, šandoron, usporedi sun zagreb i bandića te zadar i kalmetu is batistatovin what is unseen korektivon. 

Oni upadaju u zamku odredjivanja uspješnosti preko športskih dvorana, cimentane obale i fontan, a ne uzimaju u obzir sve propušćene prilike ke bi se moguće ostvorile da popušti smrtni zagrljaj vladajućih. Istu stvor činu jugosloveni kad procjenjuju titovu vladavinu, ku sažimaju u maksimu tito je krao, ali i nami dao, unatoč činjenici da si moro pojti u trst po farmerice. To je toliko često da se ne more zanemoriti, previditi, nego se moro tomu fenomenu dati ime, možda štokholmski sindrom?

Ljudi ne moru znati ča bi bilo da je drukčije, i jasno mi je da uvika postoji stroh da ne bude gore. Status quo bias at its finest.
Zagreb po sili prirode ne more iznjedriti kvalitetnu opoziciju jer je demokracija vladavina rulje, a nojsposobniji i nojkvalitetniji će uvika biti u manjini. Naša rulja je formirona u jugosloveniji, i teško je očekivati da će takovi ljudi učiniti leap of faith prema nečemu ča je ouste godine označavano ko kontrarevolucionarno. Evo ti našeg ebenicu prvoga. Un bi smetlaru u zg do 15000 kun ploće, jer je toliko dostojno.

zagreb r'n'r city!

nisam vidio tu raspru s njima na vipu, ali mogu mislit na šta je to ličilo..  

ovo drugo si dobro rekao, podsjetilo me na jedan citat od Sowella: I think that there's a lot of people more concerned about being precisely, factually and semantically correct than about being morally right. It is usually futile to try to talk facts and analysis to people rbwho are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.
Ma rasprava, baš- jedna izmjena i kroj...

Borami, ne razumin ča je reko- ote dvi rečenice mu stoju u suprotnosti..?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 12:18

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Na vipu sun imo krotku izmjenu s generalom i nekin novin, šandoron 

Novim?
Šandor je zapravo tre.

Ubijijaju me isotin minjanjen...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 2/3/2021, 14:11

aben wrote:jer nemoš pojma ča oćeš reći.
nek ti kic proba objasnit, obojica ste vrhunski u razumijevanju, vaša dva polumozga možda uspiju donijeti logični zaključak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 14:29

ebenica wrote:
aben wrote:jer nemoš pojma ča oćeš reći.
nek ti kic proba objasnit, obojica ste vrhunski u razumijevanju, vaša dva polumozga možda uspiju donijeti logični zaključak.

Ali ne more kic znati ako ne znoš ni ti

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/3/2021, 14:40

aben wrote:ovo drugo si dobro rekao, podsjetilo me na jedan citat od Sowella: I think that there's a lot of people more concerned about being precisely, factually and semantically correct than about being morally right. It is usually futile to try to talk facts and analysis to people rbwho are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.
Ma rasprava, baš- jedna izmjena i kroj...

Borami, ne razumin ča je reko- ote dvi rečenice mu stoju u suprotnosti..?

kako misliš u suprotnosti-

mislim da je dobro pogodio, ljudima je bitnije kako je upakirano nešto, npr Trump je u mnogim stvarima bio moralno u pravu, ali njegov agresivni biznis govor i pristup malo tko je mogao progutati, evo to se baš vidi sad kad je Biden izbombardirao malo Siriju i njegovi apologeti nimalo ironično pišu: bar smo ostali pošteđeni srednjoškolskih tweetova

pa, ja bi radije srednjoškolske tweetove predsjednika koji ne bombardira

nego predsjednika koji je fin i uglađen, ali bombardira-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 15:57

dabrovo unuče wrote:
aben wrote:ovo drugo si dobro rekao, podsjetilo me na jedan citat od Sowella: I think that there's a lot of people more concerned about being precisely, factually and semantically correct than about being morally right. It is usually futile to try to talk facts and analysis to people rbwho are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.
Ma rasprava, baš- jedna izmjena i kroj...

Borami, ne razumin ča je reko- ote dvi rečenice mu stoju u suprotnosti..?

kako misliš u suprotnosti-

mislim da je dobro pogodio, ljudima je bitnije kako je upakirano nešto, npr Trump je u mnogim stvarima bio moralno u pravu, ali njegov agresivni biznis govor i pristup malo tko je mogao progutati, evo to se baš vidi sad kad je Biden izbombardirao malo Siriju i njegovi apologeti nimalo ironično pišu: bar smo ostali pošteđeni srednjoškolskih tweetova

pa, ja bi radije srednjoškolske tweetove predsjednika koji ne bombardira

nego predsjednika koji je fin i uglađen, ali bombardira-
Mnogi ljudima je bitnije biti činjenično i semantički precizan, nego moralan. 
Obično je uzaludno predstaviti činjenice i analize ljudina ki imaju osjećaj moralne superiornosti unatoč neznanju.

Po meni, ne more postojati diskrepanca između moralnosti i činjenic.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/3/2021, 17:41


dobro, izgleda da nije conditio sine qua non, ali sam dojma da se odbacuju i moralnost i činjeničnost, u protivnom zašto se ne možete složiti ti i ebenica? činjenice su činjenice, ako o njima nemamo što raspravljati jer one su bjelodane, o čemu zapravo raspravljate?

znaš za ovo djelo:

https://mvinfo.hr/knjiga/8612/anima-delmatica
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 19:02

dabrovo unuče wrote:
dobro, izgleda da nije conditio sine qua non, ali sam dojma da se odbacuju i moralnost i činjeničnost, u protivnom zašto se ne možete složiti ti i ebenica? činjenice su činjenice, ako o njima nemamo što raspravljati jer one su bjelodane, o čemu zapravo raspravljate?

znaš za ovo djelo:

https://mvinfo.hr/knjiga/8612/anima-delmatica

definitivno, i moralnost i činjeničnost. jo se složin isotin, samo nis razumi citat. a na vridnosti je običajnost, emotivnost, dostojnost, demokratičnost, jednakost...

a ebenica, jo nemun pojma ča un oće reći, un samo beštimo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 19:59

dabrovo unuče wrote:

znaš za ovo djelo:

https://mvinfo.hr/knjiga/8612/anima-delmatica

moj ga je tac kruto voli, i uspi ga je upoznati prije nego je umra, ka nan je došo u crikvu pivati.
ljudi su danas naviknuti na tonske i video zapise, pa nan se čini ko da nišće ne tribo sačuvati, a već bi životi generacije moga dida bili zaburavljeni, da neko ko ljuvbo ne zacrto zapisati ono ča se još zno.

volin sesti is storin ljudima, puštiti ih da mi toču vina u pot i govoru kako se unda živilo. ovu subotu ka sun hodi posaditi kumpiri, tako sun se is jednin patrioton i ču crticu kako je 60tih u našin mestu bila samo jedna norunžnja i kako je vlosnik, ka je zrijala, uvika spo u konobi do stupa- da mu je mularija ne pokrade. ali, ni bilo struje pa su lupeži imali prednost škuroga. sa ot čovik meni pričo koliki je motiv noružnja njima bila, uopće ne zun ča je slično današnjin mlodima toliko napeto. i to je bilo samo prije 70 godin, a čini se ko priča iz srednjega vika.

knjiga od sto euri je vunka moga dosega. neki dun sun izne takulin i počasti se jednin primjerkon od 200 kun, i još drćin radi toga i odugovločin is čitanjen da mi ča duže potraje. da ne kraden knjige u skuli, sve police bi mi bile prozne. i, baš zanje ča sun ukro je stjepan gnječ, mudrost hrvackoga noroda, knjižurina vrlo sličnoga sadržaja ko ova ljubina. nodun se da će i anima delmata dojti u knjižnicu da i nju maznen.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


kic likes this post

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/3/2021, 20:26


te nije strah da će te netko otkucati odavde da kradeš iz državne škole?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 20:34

dabrovo unuče wrote:
te nije strah da će te netko otkucati odavde da kradeš iz državne škole?

pa, niko ne zno ki sun jo. a ako bi kikoli baš hoti uništiti me, pa ča mu ne bi bilo lakše prekinuti mi kočnice na motoru?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/3/2021, 21:01


ne vjerujem da ti žele takvo zlo itko ovdje

više je privlačna poetska pravda, lopova koji priča o moralu uhvatiti na djelu :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/3/2021, 21:26

dabrovo unuče wrote:
ne vjerujem da ti žele takvo zlo itko ovdje

više je privlačna poetska pravda, lopova koji priča o moralu uhvatiti na djelu :D


adapaevolved je užo upozoriti nos casual korisnike da je svit pun munjela ki su spremni na svašta, ča ne moremo ni zamisliti jer nismo munjele..ali meni se takova razina opreza- iako vjerojatno opravdona- čini preskupon.

nisi ti reprezentativan primjerak, kicinjo;
knjige ke ja maznen godinami su stale na policami još u celofanu, nikoga one ne zanimaju.
a da ne spominjen da su tiskane mojin šoldima, a bez da su iskali moju suglasnost.

i, ča se tiče ote poetike,
iako mi je jasno zoč bi to bilo smatrano poetski, ne morin ne zapitati se zoč ljudi ne volu lopove ki in govoru da je krađa loša, narkomane ki govoru da je droga loša i socijaliste ki in govoru da je socijalizam loš.
jo bi razumi obrnuto, da ne volu da in lopovi govoru kako je ok krasti, narkomane ki govoru kako je ok drogirati se, i socijaliste ki potiču socijalizam, ali to jednostavno ni tako.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


kic likes this post

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 2/3/2021, 21:48

aben wrote:

adapaevolved

Na forumu poznatiji kao deda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/3/2021, 07:08


a ne znam sta ti odgovorit aben, freedom is painful

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/3/2021, 08:32

Nisu sve ideologije stvorene equal. 
Lijeva kritika kapitalizma ku spominje je ustvari samo upozorenje na klasične opasnosti ke otakova društva stvaraju poojedincima, napr- ćo, pazi, ne dopušti da ti šoldi budu vurhunski ideal. To ni kritika ideologije. 

A žižekova kritika ideologija; pa naravski da ih prikazuje ko onesposobljavajući samonametnuti handicap, ka je njegova osobna ideologija hodajući onesposobljavajući hendicap. Situacija za liberale ni takova. Naša ideologija je također samonametnuta, tj odabrana, ali to je mjerilo stvarnosti ko funkcijonira na nojfundamentalnijoj  razini ku čovik more doseći. Nemoguće je racijonalnom mišlju, kritikon obuhvatiti liberalizam jer u njegovon temelju stoji volja, a niko ne more racijonalno djelovati ispo ili iznad svoje volje. Ako čovik odabere šoldi za svoga boga, ako odabere to obey, ako odabere oženiti se i imati dicu, un je otporan na sve kritike.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


aben likes this post

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/3/2021, 08:48


http://www.zarez.hr/clanci/roman-americkog-intelektualca
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum