ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/5/2021, 08:56


bilo bi zanimljivo napraviti anketu među djecom danas npr

ok što ne shvaćam? volio bih jednom čuti neko tvoje objašnjenje i razmišljanje, osim uvreda i miješanja raznih pojmova i pojava..

i sam sam gore napisao da se tad u školi fizički kažnjavalo i da bi to mogao biti zazor prema školstvu, te da je plaćica u fabrici glavni poriv zašto djeca ipak tamo radije iđu, dva glavna razloga za takvo izjašnjavanje 4 od 5 djece sam pogodio prije nego sam uopće našao taj novinski članak otprije 100god i zalijepio ovdje :))

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 8/5/2021, 09:06

kic wrote:
bilo bi zanimljivo napraviti anketu među djecom danas npr

ok što ne shvaćam? volio bih jednom čuti neko tvoje objašnjenje i razmišljanje, osim uvreda i miješanja raznih pojmova i pojava..

i sam sam gore napisao da se tad u školi fizički kažnjavalo i da bi to mogao biti zazor prema školstvu, te da je plaćica u fabrici glavni poriv zašto djeca ipak tamo radije iđu, dva glavna razloga za takvo izjašnjavanje 4 od 5 djece sam pogodio prije nego sam uopće našao taj novinski članak otprije 100god i zalijepio ovdje :))

good luck with that:)

un je preosjećajan, ko da razgovoroš is nekon ženon

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 09:10

kic wrote:


ok što ne shvaćam? volio bih jednom čuti neko tvoje objašnjenje i razmišljanje, osim uvreda i miješanja raznih pojmova i pojava..

iebala te ekspertiza, debilu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 09:11

aben wrote:

good luck with that:)

un je preosjećajan, ko da razgovoroš is nekon ženon
kak slatko, došao si u zaštitu svog malog pičića.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/5/2021, 09:20


Das Thema heißt Denkverbot, aber das bedeutet nicht das Denken verboten ist. Keinesfalls! Sondern, das wir Ursachen entdecken warum verschiedene Bereiche sich entwickeln so wie wir sehen und nicht sehen.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 09:23

ja ne govorim njemački kretenu, ali lijepo je vidjet da si ti multilingvistički kreten, pičko.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 09:31

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
Tvornička  je  inspektorica  1909.  godine  obavila  neformalno istraživanje na 500 djece zaposlene u 20 tvornica. Ustvrdila je da njih 412 radije radi u užasnim tvorničkim uvjetima nego da se vrate u školu.

ok. zašto?

evo pročitao sam poglavlje, nije se daljnje osvrnuo na to, osim što je citirao tu neformalnu anketu među djecom-

škola je pritvor, dosadna, ubija u pojam, tamo se čak i fizički kažnjava (bar tada), previše je invazivna za misli i osjećaje osobe u ubrzanom razvoju..

raditi neki posao i dobiti plaću, koliko god teško bilo nekad, bar ima svoj jasni cilj i svrhu..  imaš nešto od toga, tu plaćicu-

Ovo si pisao u prezentu. Da ne znam bolje, jos bih rekla da si ovaj primjer iz 1909. izvukao kao argument za homeschooling danas. . :-/


Je, u skoli se fizicki kaznjavalo, ali je i rad u tvornici definitivno bio previse invazivan za misli i osjecaje toj istoj djeci kao osobama u ubrzanom razvoju...

Ne smije se smetnuti s uma da su i roditelji bili ti koji su radije djecu slali u tvornice nego u skolu zbog istog razloga zbog kojeg su nekoc seljaci zadrzavali djecu kod kuce kad bi im svecenik spomenuo da im dijete ima potencijal za daljnju naobrazbu.. Trebalo je raditi na zemlji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 09:36

kic wrote:
bilo bi zanimljivo napraviti anketu među djecom danas npr

ok što ne shvaćam? volio bih jednom čuti neko tvoje objašnjenje i razmišljanje, osim uvreda i miješanja raznih pojmova i pojava..

i sam sam gore napisao da se tad u školi fizički kažnjavalo i da bi to mogao biti zazor prema školstvu, te da je plaćica u fabrici glavni poriv zašto djeca ipak tamo radije iđu, dva glavna razloga za takvo izjašnjavanje 4 od 5 djece sam pogodio prije nego sam uopće našao taj novinski članak otprije 100god i zalijepio ovdje :))

Nedostaje kontekst. Zasto si postavio taj novinski clanak iz 1909.?

I kome je uopce poriv slati djecu u tvornice? Samoj djeci? Ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 10:37

ebenica wrote:ja ne govorim njemački kretenu, ali lijepo je vidjet da si ti multilingvistički kreten, pičko.

Veli nas univerzalni gugl prevoditelj:

"The topic is called prohibition of thinking, but that does not mean that thinking is forbidden. Definitely not! Rather, we discover causes why different areas develop as we see and do not see."


: ()))


Znaci li sad to da njih dvojica - razmisljaju, a ti ne..?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 10:50

violator wrote:
kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
Tvornička  je  inspektorica  1909.  godine  obavila  neformalno istraživanje na 500 djece zaposlene u 20 tvornica. Ustvrdila je da njih 412 radije radi u užasnim tvorničkim uvjetima nego da se vrate u školu.

ok. zašto?

evo pročitao sam poglavlje, nije se daljnje osvrnuo na to, osim što je citirao tu neformalnu anketu među djecom-

škola je pritvor, dosadna, ubija u pojam, tamo se čak i fizički kažnjava (bar tada), previše je invazivna za misli i osjećaje osobe u ubrzanom razvoju..

raditi neki posao i dobiti plaću, koliko god teško bilo nekad, bar ima svoj jasni cilj i svrhu..  imaš nešto od toga, tu plaćicu-

Ovo si pisao u prezentu. Da ne znam bolje, jos bih rekla da si ovaj primjer iz 1909. izvukao kao argument za homeschooling danas. . :-/


Je, u skoli se fizicki kaznjavalo, ali je i rad u tvornici definitivno bio previse invazivan za misli i osjecaje toj istoj djeci kao osobama u ubrzanom razvoju...

Ne smije se smetnuti s uma da su i roditelji bili ti koji su radije djecu slali u tvornice nego u skolu zbog istog razloga zbog kojeg su nekoc seljaci zadrzavali djecu kod kuce kad bi im svecenik spomenuo da im dijete ima potencijal za daljnju naobrazbu.. Trebalo je raditi na zemlji.


Sad cu i ja kao Seki s autocitiranjem... :D


A zasto su roditelji u gradovima i selima radije djecu slali u tvornice ili ih zadrzavali na zemlji, zasto su radije birali rad za njih, a ne obrazovanje? Zbog fizickog kaznjavanja u skolama? Paaa, ne bih rekla. Sigurna sam da se vi koji znate razmisljati mozete dosjetiti i nekog boljeg odgovora..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 10:51

violator wrote:
ebenica wrote:ja ne govorim njemački kretenu, ali lijepo je vidjet da si ti multilingvistički kreten, pičko.

Veli nas univerzalni gugl prevoditelj:

"The topic is called prohibition of thinking, but that does not mean that thinking is forbidden. Definitely not! Rather, we discover causes why different areas develop as we see and do not see."


: ()))


Znaci li sad to da njih dvojica - razmisljaju, a ti ne..?
radije bih da mi je preveo netko od njih dvojice, štoviše nadao sam se tome, blesačo!

ne, ne znači, znači da su njih dvojica zabrijali da je ovo neki aristokratski klub gentlemana i da će svatko tko uđe ovdje skupa s njima sniffkati konjačić i puffkati oblačiće cigara po zraku uz povremenu dosjetku: good point, m'lo'd bez obzira koliko sranje koje prođe kroz njihove prste bilo maliciozno. i onda dođem ja koji sam im dodir sa stvarnosti, u pauzama "putovanja" po svijetu u internetskim predavanjima ili lutanjima po pustopoljinama i vrletima gdje pune svoje baterije za beskonačna sranja, da im opalim čveger u te samodopadne bulje i pokažem gdje im je mjesto u reali i da se vrata tog njihovog balončioća razbiju nogom kad netko to poželi, kao ja....nazovimo to terapeutskim iskustvom koje ih pripremi na moguću rekaciju njihove okoline ako bi to sranje pokušali prezentirati van imaginarne zaštite ovog mjesta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/5/2021, 10:53

violator wrote:Nedostaje kontekst. Zasto si postavio taj novinski clanak iz 1909.?

pisah na stranici prije, uzeo sam čitao knjigu od Gatta opet i naletio na taj citat iz novina, jer sam negdje na fejsu pročitao kako su glavni ideolozi sustavno nadziranog školovanja u povijesti, bili ljudi bez vlastite djece..

Denkverbot - Page 31 Gatto10

što mi je isto zanimljivo, inače i sama etimologija riječi: pedagog, https://en.wiktionary.org/wiki/%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CF%8C%CF%82#Noun

Noun

παιδᾰγωγός • (paidagōgós) m (genitive παιδᾰγωγοῦ); second declension

   1. originally, a slave who accompanied a child to and from school
  2.  teacher, tutor
   3. guide, leader

I kome je uopce poriv slati djecu u tvornice? Samoj djeci? Ne.

ne znam, složena su to pitanja sigurno-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 10:59

kic wrote:

ne znam, složena su to pitanja sigurno-
good point, m'lo'd. sniff konjačić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 11:13

kic wrote:

što mi je isto zanimljivo, inače i sama etimologija riječi:

παιδᾰγωγός • (paidagōgós) m (genitive παιδᾰγωγοῦ); second declension

   1. originally, a slave who accompanied a child to and from school
  2.  teacher, tutor
   3. guide, leader

kurac je starohrvatska riječ za pijetla. koliko ti je to zanimljivo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/5/2021, 11:39


zanimljivo je to za pijetla, iako nisam nikad čuo za to, ali sigurno nisu zanimljivi pokušaji silenja i uvreda u opskurnom virtualnom prostoru gdje se pokušavamo malo igrati s nekim idejama, i gdje tebe nitko ne napada ili vrijeđa, ako misliš da moje citiranje i igranje vrijeđa tvoju inteligenciju, zdrav razum i dodir sa stvarnošću, onda bih radije da objasniš zašto je to tako glupo, pa se možda nešto promijeni, jer ova polu-agresivna igra uopće nije napeta ili potiče na promjenu.

sad kad sam završio sa zanimljivostima i nezanimljivostima, zaboravih šta sam htio reći još, zapravo, jedini koji povlađuje nekome ovdje: si ti - violatorici, tako da ono roflmao stari
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 11:49

kic wrote:
ili potiče na promjenu.

ja nisam ovdje prvi puta da ne bih znao uzaludnost svakog drugačijeg pokušaja, iliti pošto si obožavatelj citata:
Insanity. Doing the same thing over and over and expecting different results.

kic wrote:jedini koji povlađuje nekome ovdje: si ti - violatorici, tako da ono roflmao stari
nemoj bit ljubomoran. sniff konjačić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/5/2021, 11:58

violator wrote:
kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
Tvornička  je  inspektorica  1909.  godine  obavila  neformalno istraživanje na 500 djece zaposlene u 20 tvornica. Ustvrdila je da njih 412 radije radi u užasnim tvorničkim uvjetima nego da se vrate u školu.

ok. zašto?

evo pročitao sam poglavlje, nije se daljnje osvrnuo na to, osim što je citirao tu neformalnu anketu među djecom-

škola je pritvor, dosadna, ubija u pojam, tamo se čak i fizički kažnjava (bar tada), previše je invazivna za misli i osjećaje osobe u ubrzanom razvoju..

raditi neki posao i dobiti plaću, koliko god teško bilo nekad, bar ima svoj jasni cilj i svrhu..  imaš nešto od toga, tu plaćicu-

Ovo si pisao u prezentu. Da ne znam bolje, jos bih rekla da si ovaj primjer iz 1909. izvukao kao argument za homeschooling danas. . :-/


Je, u skoli se fizicki kaznjavalo, ali je i rad u tvornici definitivno bio previse invazivan za misli i osjecaje toj istoj djeci kao osobama u ubrzanom razvoju...

Ne smije se smetnuti s uma da su i roditelji bili ti koji su radije djecu slali u tvornice nego u skolu zbog istog razloga zbog kojeg su nekoc seljaci zadrzavali djecu kod kuce kad bi im svecenik spomenuo da im dijete ima potencijal za daljnju naobrazbu.. Trebalo je raditi na zemlji.

naravno da su roditelji bili odlučujući bezbroj puta u odabiru preferencija, škola ili raditi-

ali nisam htio krenuti prema homeschooling argumentu koliko prema tome što se često vrlo lako popularnu kulturu (koja je ogroman pojam sad, znam) - krivi za produžavanje godina nezrelosti..

a zapravo je postojanje obveznog obrazovanja od 12 godina s bitnim udjelom u tome, zašto su se nekad ljudi s 18 godina činili odraslijima nego današnje tek punoljetne generacije..


Last edited by kic on 8/5/2021, 11:59; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 11:59

kic wrote:
gdje se pokušavamo malo igrati s nekim idejama
ne možeš se igrati sa idejama koje bi imale katastrofalne učinke na druge ljude, u ovom slučaju djecu, jel ti taj dio jebeno jasan?
ili ti je to tak teško pojmljivo?








'
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/5/2021, 12:01

ebenica wrote:
kic wrote:
gdje se pokušavamo malo igrati s nekim idejama
ne možeš se igrati sa idejama koje bi imale katastrofalne učinke na druge ljude, u ovom slučaju djecu, jel ti taj dio jebeno jasan?
ili ti je to tak teško pojmljivo?

što daje pravo: Thomas Hobbesu, Francis Baconu i brojnim drugim arhitektima obveznog obrazovanja, vrlo često bez svoje vlastite djece - da se igraju s djecom?

zašto roditelji ne bi smjeli odlučivati više nego gore spomenuti?

zanimljivo ispada da si ti sad na braniku institucionalnih vizionara, filozofa isl, a ja na braniku roditelja da imaju više prava i sudjelovanja oko sudbine vlastitog roda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 12:02

kic wrote: koliko prema tome što se često vrlo lako popularnu kulturu (koja je ogroman pojam sad, znam) - krivi za produžavanje godina nezrelosti..

a zapravo je postojanje obveznog obrazovanja od 12 godina s bitnim udjelom u tome, zašto su se nekad ljudi s 18 godina činili odraslijima nego današnje tek punoljetne generacije..
iebote. sniff konjačić. puff dimić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/5/2021, 12:07

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
gdje se pokušavamo malo igrati s nekim idejama
ne možeš se igrati sa idejama koje bi imale katastrofalne učinke na druge ljude, u ovom slučaju djecu, jel ti taj dio jebeno jasan?
ili ti je to tak teško pojmljivo?

što daje pravo: Thomas Hobbesu, Francis Baconu i brojnim drugim arhitektima obveznog obrazovanja, vrlo često bez svoje vlastite djece - da se igraju s djecom?

.
igraju se s djecom? tko se igra s djecom? školstvo im pruža određene mogućnosti u životu, napredak, bolje radno mjesto, bolje uvjete za život, izlazak iz životnih situacija u kojima su možda rođeni, u masovnim brojkama....rad u tvornici im pruža manualni rad za minimalac dok ne crknu, za masovne brojke ili ti misliš da djeca radnici iz azijskih tvornica postaju srednji i viši sloj, ljudi koji će s tobom puffkati i sniffkati konjačiće i cigare?.
tko se tu točno igra s djecom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum