ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

teorija svega!

Page 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 10:11

violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=39]"Skakali Mujo, Rus i Amerikanac u bazen, i pobjednik je onaj tko najmanje valova napravi na vodi svojim skokom.[/size]
[size=39]Prvo skoči Rus i napravi dva vala.[/size]
[size=39]Pa Amerikanac i  napravi samo jedan val.[/size]
[size=39]Skoči i Mujo, i gle čuda, nijedan val nije nastao. Voda je bila potpuno mirna. Zašto?"[/size]

[size=39]E da! [/size]

(Po)skocio je na mjestu? :)
Ne, nego je promašio bazen!

teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 10:12

violator wrote:
teodor.francic wrote:Evo jedne međimurske pitalice:

[size=39]"Dođe Đura na hitnu i veli da si je jako opekel oba uha.[/size]
[size=39]Pita ga doktor kaj je delal.[/size]
[size=39]Veli, Mara mu nije štela speglati hlače pa je sam moral peglati.[/size]
[size=39]Onda je zazvonil telefon i onda je onak automatski zdigel peglu na lijevo uho mesto telefona.[/size]
[size=39]Pitanje je kaj je napravil s desnim uhom da mu je i ono opečeno?"[/size]

Sjetio se da je desnjak?
Zval je hitnu s peglom, haha, pravi zmoto, jel?
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 10:14

"Imamo tri najmanja prostora koji nemaju ništa manje u sebi, dakle sastoje se samo od sebe samoga. Poredamo ih vodoravno jedan pored drugoga, tako da se dodiruju. Pitanje glasi, kako da se onaj u sredini u isto vrijeme dodiruje sa onim sa lijeve ali i s onim se desne strane, ako se kod dodira dodiruje cijelim svojim obujmom, a ne može se rastezati?"
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 24/8/2021, 10:51

teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:"Šta je to što niti jedan čovjek nije vidio, nikad nije bilo, ali će uvijek biti?"

Omiljeni dan vecini ljudi. Sutra?
Idu tebi pitalice, to je dobro, takvima kao ti će moja teorija biti brzo razumjliva, što ne mogu reći i za ostale, e da!


O_O

Lampice, nemoj me plasit'.


Ma ove posljednje pitalice su lagane, nekako odgovori odmah iskacu. :D I vise su sale...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 10:52

"Enciklopedija se satoji od 10 knjiga koje su složene po redu, na polici. Svaka knjiga ima 1.000 stranica. Ne brojeći korice knjiga, koliko se stranica nalazi između prve i zadnje stranice u enciklopediji."


E da! 
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 24/8/2021, 11:01

teodor.francic wrote:[size=35]"Imamo tri najmanja prostora koji nemaju ništa manje u sebi, dakle sastoje se samo od sebe samoga. Poredamo ih vodoravno jedan pored drugoga, tako da se dodiruju. Pitanje glasi, kako da se onaj u sredini u isto vrijeme dodiruje sa onim sa lijeve ali i s onim se desne strane, ako se kod dodira dodiruje cijelim svojim obujmom, a ne može se rastezati?"[/size]

Znaci, moramo pronaci neko geometrijsko tijelo koje se, tako vodoravno postavljeno, moze okretati cijelim svojim obujmom i dodirivati druga dva tijela? Iz pitalice ne proizlazi da lijevo i desno tijelo, pardon, prostori takodjer moraju dodirivati ovo sredisnje tijelo citavim obujmom, dakle ne moraju ni biti istog oblika...

Rekla bih da je u sredini kugla.

???
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 24/8/2021, 11:06

teodor.francic wrote:[size=49]"Enciklopedija se satoji od 10 knjiga koje su složene po redu, na polici. Svaka knjiga ima 1.000 stranica. Ne brojeći korice knjiga, koliko se stranica nalazi između prve i zadnje stranice u enciklopediji."[/size]


[size=49]E da! [/size]

A kad se uopce broje korice knjiga? :D
Enciklopedija ima 98 000 stranica?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 11:19

violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=49]"Enciklopedija se satoji od 10 knjiga koje su složene po redu, na polici. Svaka knjiga ima 1.000 stranica. Ne brojeći korice knjiga, koliko se stranica nalazi između prve i zadnje stranice u enciklopediji."[/size]


[size=49]E da! [/size]

A kad se uopce broje korice knjiga? :D
Enciklopedija ima 98 000 stranica?
Ne, pazi na to KAKO su knjige postavljene, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 11:22

violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=35]"Imamo tri najmanja prostora koji nemaju ništa manje u sebi, dakle sastoje se samo od sebe samoga. Poredamo ih vodoravno jedan pored drugoga, tako da se dodiruju. Pitanje glasi, kako da se onaj u sredini u isto vrijeme dodiruje sa onim sa lijeve ali i s onim se desne strane, ako se kod dodira dodiruje cijelim svojim obujmom, a ne može se rastezati?"[/size]

Znaci, moramo pronaci neko geometrijsko tijelo koje se, tako vodoravno postavljeno, moze okretati cijelim svojim obujmom i dodirivati druga dva tijela? Iz pitalice ne proizlazi da lijevo i desno tijelo, pardon, prostori takodjer moraju dodirivati ovo sredisnje tijelo citavim obujmom, dakle ne moraju ni biti istog oblika...

Rekla bih da je u sredini kugla.

???
Svi prostori imaju ista svojstva, ali to ne možeš riješiti ako ne znaš jedno svojstvo prostora za koje još ni Einstein nije znao, dakle trebati će ti pomoć moje "teorije svega", ali dobro je i prije o tome malo "mozgati", lakše će biti kasnije shvatiti, zato i dajem te pitalice iz moje teorije, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


teodor francic likes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 11:35

"Imamo 2 identične kristalne kugle, i zgradu od 100 katova. Zadatak je pronaći najniži kat s kojeg će se kugla razbiti ako je bacimo na pod, i to napraviti s najmanjim brojem pokušaja (u najgorem scenariju). Inače ništa o kugli ne znamo, možda se razbije već s prvog kata, a možda preživi i pad sa 100. Dopušteno je da se obje kugle razbiju, ako prilikom razbijanja druge možemo pouzdano dati odgovor (a jasno, kad se kugla razbije postaje neupotrebljiva za daljnje pokušaje).


Radi izbjegavanja nesporazuma, uzmimo da idemo 'sigurnim' pristupom. Bacimo prvo s 1. kata, pa 2., 3. itd. Dakle, trebat će nam u najgorem slučaju 100 bacanja (ako su kugle tako tvrde). Dakle, cilj je naći minimalni broj bacanja s kojim možemo garantirati da ćemo otkriti najniži kat s kojeg se kugla razbije (ili pak da se neće razbiti ni sa 100. kata)."




E da, ovo je teža pitalica, pa še kak! 
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


teodor francic and božidar.frančić like this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by božidar.frančić 24/8/2021, 19:42

teodor.francic wrote:...
E da, ovo je teža pitalica, pa še kak! 
Ali si je ti naravno riješio, brzo našavši točan odgovor, kaj ne?
božidar.frančić
božidar.frančić

Posts : 72
2021-04-18


teodor francic likes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor francic 24/8/2021, 20:46

violice nemoj da izgubiš iz vida da se dopisuješ sa bolesnikom koji (izmedju ostalog,sad nabrajati sve njegove znake bolesti trajalo bi prijedugo,garant!) sam za sebe govori da je neshvaćeni genije 1000 godina ispred svog vrijemena

https://prnt.sc/1qgulis

BRAVO!

_________________
e da! garant! seveda! pa še kak! ziher! zares! se razme! naprotiv! bravo! živjeli! prav zaprav! dapače! o je! ENGAGE!
teodor francic
teodor francic

Male
Posts : 169
2021-01-16

Age : 58
Lokacija: : Vrapče

teodor francic and božidar.frančić like this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 24/8/2021, 23:56

I te kako sam napisao istinu, vi majmunčići na onom forumu niste skontali ni prvu pitalicu o trećini i po, a gdje onda da one najteže pitalice iz teorije shvatite, premalo sam napisao da sam 1000 godina ispred vas, prije bi bilo minimum oko 1 000 000 godina, e da!

Ima ljudi koji i te kako razumiju o čemu pričam, čak i znaju neke teže pitalice riješiti, za razliku od vas, koji godinama ništa ne možete shvatiti, stvarno poražavajuće, jel?

Eto i na ovom forumu, violica je sama riješila dvije teže pitalice iz teorije, i još je netko ovdje točno riješio pitalicu o dijeljenju beskonačno da se dobije konačno, od srca im čestitam, e da!

A stanje na vašem forumu, na nijedno pitanje niste znali odgovoriti, čak niste ni shvatili pitanja, a već je tema na 2 000 stranica, preko pola milijuna čitanja teme (više od 700 000 čitanja), stvarno prava katastrofa za ljudsku inteligenciju.

Pametnome dosta, pa še kak!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


teodor francic dislikes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by božidar.frančić 25/8/2021, 06:40

"Nisu skontali" nije isto što i "ne slažu se da je rješenje koje ti namećeš jedino".

Jednako, odbijanje da odgovaraju na pitanja za čija navodna točna rješenja ne možeš da daš dokaz nije isto što i "niste shvatili pitanja".
A ti to nikako da skontaš.


Zato ti i ukazuju da si umišljeni genije, a zapravo tupavac.
I to tupavac koji ima probleme sa jednostavnim matematičkim operacijama na kalkulatoru.
A to je na drugim forumima davno shvaćeno, pa se smiju tebi i tvojim matematičkim sposobnostima i  idejama.

To si zaboravio da zabilježiš ovde.
božidar.frančić
božidar.frančić

Posts : 72
2021-04-18


teodor francic likes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 25/8/2021, 09:30

teodor francic wrote:violice nemoj da izgubiš iz vida da se dopisuješ sa bolesnikom koji (izmedju ostalog,sad nabrajati sve njegove znake bolesti trajalo bi prijedugo,garant!) sam za sebe govori da je neshvaćeni genije 1000 godina ispred svog vrijemena

https://prnt.sc/1qgulis

BRAVO!

Oh, ma kako si samo pazljiv... Pa ti brines za moju dobrobit . :)

Gle...

Prvo, ne dopisujem se s Lampicom, vec komentiram pitalice na javnom topicu, javnog foruma.

Drugo, osim ako Lampica nema sposobnost (de)materijalizacije, ne moram se brinuti da ce mi iskociti s ekrana.

Trece, kao bice slobodne volje i razuma, odabirem u bilo kojem trenutku sudjelovati ili ne sudjelovati na ovoj temi.

Hvala ti najljepsa na upozorenju, jos uvijek ga ne smatram utemeljenim.

Sad kad smo to rijesili, moram te upitati, znatizelje radi, kakvo bi upozorenje islo uz tvoju licnost. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 25/8/2021, 09:43

teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=50]"Enciklopedija se satoji od 10 knjiga koje su složene po redu, na polici. Svaka knjiga ima 1.000 stranica. Ne brojeći korice knjiga, koliko se stranica nalazi između prve i zadnje stranice u enciklopediji."[/size]


[size=50]E da! [/size]

A kad se uopce broje korice knjiga? :D
Enciklopedija ima 98 000 stranica?
Ne, pazi na to KAKO su knjige postavljene, e da!

Sad tek vidim sto sam napisala! :kolutaocima:

Brzinski sam odgovarala... mislila sam na 9 998!
Iako, nije mi jasno zašto si naglasio da pripazim kako su knjige postavljene sto me dovodi do zakljucka da 9 998 nije ispravan odgovor. :-/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 25/8/2021, 09:58

teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=43]"Imamo tri najmanja prostora koji nemaju ništa manje u sebi, dakle sastoje se samo od sebe samoga. Poredamo ih vodoravno jedan pored drugoga, tako da se dodiruju. Pitanje glasi, kako da se onaj u sredini u isto vrijeme dodiruje sa onim sa lijeve ali i s onim se desne strane, ako se kod dodira dodiruje cijelim svojim obujmom, a ne može se rastezati?"[/size]

Znaci, moramo pronaci neko geometrijsko tijelo koje se, tako vodoravno postavljeno, moze okretati cijelim svojim obujmom i dodirivati druga dva tijela? Iz pitalice ne proizlazi da lijevo i desno tijelo, pardon, prostori takodjer moraju dodirivati ovo sredisnje tijelo citavim obujmom, dakle ne moraju ni biti istog oblika...

Rekla bih da je u sredini kugla.

???
Svi prostori imaju ista svojstva, ali to ne možeš riješiti ako ne znaš jedno svojstvo prostora za koje još ni Einstein nije znao, dakle trebati će ti pomoć moje "teorije svega", ali dobro je i prije o tome malo "mozgati", lakše će biti kasnije shvatiti, zato i dajem te pitalice iz moje teorije, e da!

:-/

Nista, onda moram razmislit' koje li i je to svojstvo prostora Einstein previdio. :)

Dakle ta tri prostora/tijela moram zamisljati kao medjusobno istovjetna?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor francic 25/8/2021, 11:48

violator wrote:
teodor francic wrote:violice nemoj da izgubiš iz vida da se dopisuješ sa bolesnikom koji (izmedju ostalog,sad nabrajati sve njegove znake bolesti trajalo bi prijedugo,garant!) sam za sebe govori da je neshvaćeni genije 1000 godina ispred svog vrijemena

https://prnt.sc/1qgulis

BRAVO!

Oh, ma kako si samo pazljiv... Pa ti brines za moju dobrobit . :)

Gle...

Prvo, ne dopisujem se s Lampicom, vec komentiram pitalice na javnom topicu, javnog foruma.

Drugo, osim ako Lampica nema sposobnost (de)materijalizacije, ne moram se brinuti da ce mi iskociti s ekrana.

Trece, kao bice slobodne volje i razuma, odabirem u bilo kojem trenutku sudjelovati ili ne sudjelovati na ovoj temi.

Hvala ti najljepsa na upozorenju, jos uvijek ga ne smatram utemeljenim.

Sad kad smo to rijesili, moram te upitati, znatizelje radi, kakvo bi upozorenje islo uz tvoju licnost. :)
nema na čemu malena, uvijek :) ipak si ti moja najbolja frendica,poznajemo se ceo život,prijaš mi i ne želim da to propadne..

pa isti djavo,udovoljavaš njegovim boljesnim fantjazijama u kojima se on postavlja kao neki profjesor a ostali maloumni učenici koje on kao ''podučava'' a nema pojma o životu

dobar,pametan,lijep,harizmatičan,seksi guru,VELIĆANSTVENI GENIJE TEODOR! BRAVO! afro

_________________
e da! garant! seveda! pa še kak! ziher! zares! se razme! naprotiv! bravo! živjeli! prav zaprav! dapače! o je! ENGAGE!
teodor francic
teodor francic

Male
Posts : 169
2021-01-16

Age : 58
Lokacija: : Vrapče

teodor francic and božidar.frančić like this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 25/8/2021, 13:09

violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=43]"Imamo tri najmanja prostora koji nemaju ništa manje u sebi, dakle sastoje se samo od sebe samoga. Poredamo ih vodoravno jedan pored drugoga, tako da se dodiruju. Pitanje glasi, kako da se onaj u sredini u isto vrijeme dodiruje sa onim sa lijeve ali i s onim se desne strane, ako se kod dodira dodiruje cijelim svojim obujmom, a ne može se rastezati?"[/size]

Znaci, moramo pronaci neko geometrijsko tijelo koje se, tako vodoravno postavljeno, moze okretati cijelim svojim obujmom i dodirivati druga dva tijela? Iz pitalice ne proizlazi da lijevo i desno tijelo, pardon, prostori takodjer moraju dodirivati ovo sredisnje tijelo citavim obujmom, dakle ne moraju ni biti istog oblika...

Rekla bih da je u sredini kugla.

???
Svi prostori imaju ista svojstva, ali to ne možeš riješiti ako ne znaš jedno svojstvo prostora za koje još ni Einstein nije znao, dakle trebati će ti pomoć moje "teorije svega", ali dobro je i prije o tome malo "mozgati", lakše će biti kasnije shvatiti, zato i dajem te pitalice iz moje teorije, e da!

:-/

Nista, onda moram razmislit' koje li i je to svojstvo prostora Einstein previdio. :)

Dakle ta tri prostora/tijela moram zamisljati kao medjusobno istovjetna?
I istovjetna i različita istovremeno, radi se o različitim dimenzijama prostora, ali o tom potom, dao sam tu pitalicu za budućnost kada će moja teorija već biti prihvaćena, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


teodor francic dislikes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 25/8/2021, 13:13

violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:[size=50]"Enciklopedija se satoji od 10 knjiga koje su složene po redu, na polici. Svaka knjiga ima 1.000 stranica. Ne brojeći korice knjiga, koliko se stranica nalazi između prve i zadnje stranice u enciklopediji."[/size]


[size=50]E da! [/size]

A kad se uopce broje korice knjiga? :D
Enciklopedija ima 98 000 stranica?
Ne, pazi na to KAKO su knjige postavljene, e da!

Sad tek vidim sto sam napisala! :kolutaocima:

Brzinski sam odgovarala... mislila sam na 9 998!
Iako, nije mi jasno zašto si naglasio da pripazim kako su knjige postavljene sto me dovodi do zakljucka da 9 998 nije ispravan odgovor. :-/
Važno je KAKO ti vidiš knjige na policama, shvaćaš, pa onda nije isto koja je prva a koja zadnja strana bilo koje knjige, zamisli se da gledaš policu s 10 knjiga poredane jedne poredu druge, i koja je onda prva stranica prve knjige, a koja je zadnja stranica zadnje knjige, e da! 

I kaj, preteška ti je ona pitalica sa kuglama na 100 katova?

Treba samo početi pa će ići, zares, ja uživam u takvim težim pitalicama, pa še kak!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


teodor francic dislikes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by božidar.frančić 25/8/2021, 15:21

I ti si kao riješio pitalicu sa kuglama i katovima? teorija svega! - Page 36 1f602
božidar.frančić
božidar.frančić

Posts : 72
2021-04-18


teodor francic likes this post

Back to top Go down

teorija svega! - Page 36 Empty Re: teorija svega!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum