ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

teorija svega!

Page 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:47

teodor.francic wrote:
Ra wrote:
Kakvi crni polustupnjevi u mjerenju temperature, Bog te u šumu okrenuo TT?  :D

Dakle, u pitalici nula nije vrijednost nego crtica (ishodište, polazna točka) od koje se kreće prema dolje ili gore. 
Pa ako ti je svaki stupanj jedna crtica, a krećemo od neutralnog (nule), duplo ili dvaput manje bi valjda bilo za dva stupnja niža temperatura što bi bilo - 2 stupnja. 


Ili?
Nisi čula da je negdje recimo 12,5 stupnjeva Celzija?

Ili?

Rezultat mora biti u stupnjevima i polustupjevima, kada ćeš znati to riješiti će ti biti jasno zašto, samo kažem, e da!
Nisam.  confused

Valjda zato što nikad ne slušam vremensku prognozu. :D

Ne mogu ovu pitalicu povezati ni s logikom ni s matematikom, pa odustajem. 

Prepuštam Violatorici odgovor.

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:49

teodor.francic wrote:
Ra wrote:
teodor.francic wrote:"Išla tri lovca šumom i ugledali su tri fazana.

Saki je ubio puškom jednoga fazana i to ne istoga, a dva su fazana od tih triju ipak živa odletjela dalje.

U čemu je stvar? "
Imali su samo jednu pušku, triput su vidjeli po tri fazana i svaki put je drugi lovac pucao i ubio fazana. A ostala dva su odlepršala. 

Jesam li pogodila?
NE!
Dakle moram na popravni?  :hem

Ok. Ovo ću razmisliti. Ima brojeva i nema vremenske prognoze  :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by AlfaOmega 18/8/2021, 04:21

Ja nisam razumija da je svaki puca u jednog fazana, neg da je Saki puca. A Saki je valda ime lovca. Puca u jednog, druga dva odlepršala. :P

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 09:29

Ra wrote:
violator wrote:

A nisam ga tako dozivjela. Vjerujem da je pasionirani rjesavac mozgalica pa cu mu i ja u dogledno vrijeme ostaviti koju... :)

Osim toga, ne gledas cjelinu! On nam nastoji izloziti vlastitu Teoriju svega koja je sama po sebi ultimativna mozgalica! Da bismo svi mi shvatili o cemu nam TS govori, dakle, moramo nabildati um. Ovo je kondicijski trening! :freddie
Ako je ovo put da konačno saznamo, zapravo spoznamo, tu nevjerojatnu Teoriju svega, onda ću stisnuti zube i trenirati i dalje. 
Ali jao li se njegovoj guzi bude li njegovo tumačenje Teorije svega kao ono rješenje za mog zeca u pol šume i tvoje svatove koji izlaze iz crkve  :D

Ili... ili ce nas potpuno izludit' logikom zeceva i svatova, dovesti do duplo manje od 0 razuma, do one tocke s koje nema povratka, do tocke od koje će biti prihvatljivo sve sto nam veli. pale
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 09:54

Ra wrote:
teodor.francic wrote:"S kojim brojem treba podijeliti beskonačno, da se dobije konačan broj?"

Važno pitanje, jer upravo se to DOGODILO prilikom nastanka svih dimenzija koje postoje. E da!

ENGAGE!  Basketball
S konačnim sigurno ne. :p




Znas li da kalkulatori na andijima uopce ne zele dijeliti s nulom? Ukucas li 5/0 i pritisneš li "=", ostaje "5/0". Recimo, obicni ce kalkulatori pokazati nule uz slovce "E"... Google racunalica reci ce ti da je dijeljenje s nulom "neodredjeno". To bi, valjda, bilo najblize izrazu "besmisleno" jer kako ces, npr., 5 jabuka podijeliti ni s kim.. (?)

Ali mozda su obicni/stari kalkulatori ipak bili inteligentniji pa su nam zeljeli poruciti da se dijeljenje s nulom priblizava Teovoj beskonacnosti. :)

_____

U matematici, beskonačno mali brojevi su veličine koje su bliže nuli od bilo kojeg standardnog stvarnog broja, ali nisu nula. Oni ne postoje u standardnom sustavu stvarnih brojeva, ali postoje u mnogim drugim brojevnim sustavima, poput nadrealnih brojeva i hiperrealnih brojeva koji se mogu smatrati stvarnim brojevima uvećanim sustavom beskonačno malih veličina, kao i beskonačne veličine koje su recipročne vrijednostima beskonačno malih veličina.

Boli li te glava? Mene je odmah pritisnuo neki obruc oko lubanje. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 10:14

teodor.francic wrote:
violator wrote:


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn

Nemoj ti meni :popcorn, znas! :vader

A malo mi je glupo napisati - 0,5 ° C kao odgovor, ali trenutno sam za druga rjesenja totalni idiot.

Mislim "duplo manje" u hrvatskom jeziku znaci "upola manje" ili "pola", dakle, neka se vrijednost / velicina umanjuje za 50 %. Nije poput izraza "dvostruko/duplo vece / vise" koja znaci uvecanje za 100 %.

Slijedom toga od 0 oduzimamo 1/2 i rezultat dodje koji dodje.  iknar

Ako netko drugacije razmislja, vidi drugaciji rezultat, molim vas, ukljucite se.


Last edited by violator on 18/8/2021, 10:20; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 10:16

AlfaOmega wrote:Ja nisam razumija da je svaki puca u jednog fazana, neg da je Saki puca. A Saki je valda ime lovca. Puca u jednog, druga dva odlepršala. :P

Odlicno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 16:25

Ra wrote:Teo?

Prolazim sunny ili moram na popravni  badday ?
Pitalice su samo zabava, barem meni, a usput se vježba vlastiti Um, tko vježba taj i napreduje, samo kažem, tako da svi prolaze, ali s kojom ocjenom je druga priča, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 16:28

AlfaOmega wrote:Ja nisam razumija da je svaki puca u jednog fazana, neg da je Saki puca. A Saki je valda ime lovca. Puca u jednog, druga dva odlepršala. :P
Bila su tri lovca, dva su promašila a jedan koji se zove Saki je ubio jednoga fazana, ta je pitalica daleko teža USMENO, jer se ne mora onda naglasiti da je Saki sa velikim slovom, nego se samo odrecitira, pa većina shvati kako se misli na svakoga od ta tri lovca, dakle pogodila si jer si vidjela da je Saki velikim slovom, što znači ime, sam pogodil?  cheers
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 16:39

violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn

Nemoj ti meni :popcorn, znas! :vader

A malo mi je glupo napisati - 0,5 ° C kao odgovor, ali trenutno sam za druga rjesenja totalni idiot.

Mislim "duplo manje" u hrvatskom jeziku znaci "upola manje" ili "pola", dakle, neka se vrijednost / velicina umanjuje za 50 %. Nije poput izraza "dvostruko/duplo vece / vise" koja znaci uvecanje za 100 %.

Slijedom toga od 0 oduzimamo 1/2 i rezultat dodje koji dodje.  iknar

Ako netko drugacije razmislja, vidi drugaciji rezultat, molim vas, ukljucite se.
BRAVO! 

Da je pisalo duplo više stupnjeva bi bilo 0,5 ° C! 

-2  -1,5  -1,  -0,5,   0,   0,5,   1,  1,5,  2

Ništa preteškoga, ali kako za koga, e da!  :tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 16:52

violator wrote:
Ra wrote:
teodor.francic wrote:"S kojim brojem treba podijeliti beskonačno, da se dobije konačan broj?"

Važno pitanje, jer upravo se to DOGODILO prilikom nastanka svih dimenzija koje postoje. E da!

ENGAGE!  Basketball
S konačnim sigurno ne. :p




Znas li da kalkulatori na andijima uopce ne zele dijeliti s nulom? Ukucas li 5/0 i pritisneš li "=", ostaje "5/0". Recimo, obicni ce kalkulatori pokazati nule uz slovce "E"... Google racunalica reci ce ti da je dijeljenje s nulom "neodredjeno". To bi, valjda, bilo najblize izrazu "besmisleno" jer kako ces, npr., 5 jabuka podijeliti ni s kim.. (?)

Ali mozda su obicni/stari kalkulatori ipak bili inteligentniji pa su nam zeljeli poruciti da se dijeljenje s nulom priblizava Teovoj beskonacnosti. :)

_____

U matematici, beskonačno mali brojevi su veličine koje su bliže nuli od bilo kojeg standardnog stvarnog broja, ali nisu nula. Oni ne postoje u standardnom sustavu stvarnih brojeva, ali postoje u mnogim drugim brojevnim sustavima, poput nadrealnih brojeva i hiperrealnih brojeva koji se mogu smatrati stvarnim brojevima uvećanim sustavom beskonačno malih veličina, kao i beskonačne veličine koje su recipročne vrijednostima beskonačno malih veličina.

Boli li te glava? Mene je odmah pritisnuo neki obruc oko lubanje. :)
Kalkulatorom ne možeš računati sa beskonačno, to trebaš ručno da tako kažem, prije svega logikom, pa onda matematikom.

Ak te boli glava od toga gore što si navela, a što da ti ja kažem kako mogu dokazati da postoje mnoge dimenzije a da je svaka jedna od druge DOSLOVNO beskonačno puta veća , jel?

Matematika beskonačnosti koju na Zemlji još ne poznajemo, ali ćemo je znati kao vodu piti, USKORO, e da!  blackboard
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 16:56

"Voze se dva motocikla istom cestom, jedan kreće iz Zagreba a drugi iz Čakovca.
Ovaj iz Zagreba vozi 100 km na sat a onaj iz Čakovca 70 km na sat.
Pitanje glasi, tko je bliži Zagrebu kada se ta dvojica sretnu na cesti?"

Ja sam iz Međimurja, pa zato ono o Čakovcu, seveda! 

Može se bilo koji grad uzeti isti će doći odgovor, e da! 
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by AlfaOmega 18/8/2021, 18:04

Ovisi kaj točno misliš pod susretom na cesti. Jel susret kad su već došli na 10 metara blizine, ili pak kad su bili točno jedan pored drugog u trinutku mimoilaženja? study

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 19:37

teodor.francic wrote:Voze se dva motocikla istom cestom, jedan kreće iz Zagreba a drugi iz Čakovca.
Ovaj iz Zagreba vozi 100 km na sat a onaj iz Čakovca 70 km na sat.
Pitanje glasi, tko je bliži Zagrebu kada se ta dvojica sretnu na cesti?"

Ja sam iz Međimurja, pa zato ono o Čakovcu, seveda! 

Može se bilo koji grad uzeti isti će doći odgovor, e da!


Kad se o tome razmislja kroz postavljene vrijednosti a posebno kad se pokusava, poput mene, izracunati "tocku susreta", tada se samo zapletete u jedan cvor

Onda si fino uzmete olovku i papir. Nacrtate liniju s krajnjim tockama Zagreb i Cakovec, ovog koji ide brze postavite dalje na toj liniji, a ovog koji ide sporije postavite pored njega.

I, onda, shvatite da su jednako udaljeni od Zagreba!


|------------------------>---------|   > A ide prema Ck-u

|------------------------<---------|   < B ide prema Zg-u
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 19:58

teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn

Nemoj ti meni :popcorn, znas! :vader

A malo mi je glupo napisati - 0,5 ° C kao odgovor, ali trenutno sam za druga rjesenja totalni idiot.

Mislim "duplo manje" u hrvatskom jeziku znaci "upola manje" ili "pola", dakle, neka se vrijednost / velicina umanjuje za 50 %. Nije poput izraza "dvostruko/duplo vece / vise" koja znaci uvecanje za 100 %.

Slijedom toga od 0 oduzimamo 1/2 i rezultat dodje koji dodje.  iknar

Ako netko drugacije razmislja, vidi drugaciji rezultat, molim vas, ukljucite se.
BRAVO! 

Da je pisalo duplo više stupnjeva bi bilo 0,5 ° C! 

-2  -1,5  -1,  -0,5,   0,   0,5,   1,  1,5,  2

Ništa preteškoga, ali kako za koga, e da!  :tu


Naravno, mislio si, ako uzmemo ishodisnu vrijednost - 0,5° C, zar ne?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 20:51

violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn

Nemoj ti meni :popcorn, znas! :vader

A malo mi je glupo napisati - 0,5 ° C kao odgovor, ali trenutno sam za druga rjesenja totalni idiot.

Mislim "duplo manje" u hrvatskom jeziku znaci "upola manje" ili "pola", dakle, neka se vrijednost / velicina umanjuje za 50 %. Nije poput izraza "dvostruko/duplo vece / vise" koja znaci uvecanje za 100 %.

Slijedom toga od 0 oduzimamo 1/2 i rezultat dodje koji dodje.  iknar

Ako netko drugacije razmislja, vidi drugaciji rezultat, molim vas, ukljucite se.
BRAVO! 

Da je pisalo duplo više stupnjeva bi bilo 0,5 ° C! 

-2  -1,5  -1,  -0,5,   0,   0,5,   1,  1,5,  2

Ništa preteškoga, ali kako za koga, e da!  :tu


Naravno, mislio si, ako uzmemo ishodisnu vrijednost - 0,5° C, zar ne?


Ako je 1°C jedinica onda je pola stupnja manje upola manje -0.5. Čak je u startu napisao da se mogu napisati polustupnjevi, da olakša. Zgodno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 20:58

AlfaOmega wrote:Ovisi kaj točno misliš pod susretom na cesti. Jel susret kad su već došli na 10 metara blizine, ili pak kad su bili točno jedan pored drugog u trinutku mimoilaženja? study
U trenutku mimoilaženja, jasno da su JEDNAKO udaljeni od Zagreba, čak ne treba ništa ni računati ni crtati, samo treba pažljivo pročitati pitalicu, u mnogima je već dat odgovor, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 21:03

Imamo dvije flaše pune pive koje su zatvorene.
Sada jednu otvorimo.
I pijemo tako da je iz te otvorene flaše sve manje pive a kod zatvorene sve više.
Kak to izvesti?"
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/8/2021, 21:13

"
VI=II
Šibice su tako postavljene.
Sada treba uzeti jednu i staviti je nekamo da bude lijeva strana jednaka desnoj. "

ENGAGE! 

:five:
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by AlfaOmega 18/8/2021, 21:15

Pa sam razdvojiti prve dvi što čine V

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 18/8/2021, 21:17

Venus wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:[
BRAVO! 

Da je pisalo duplo više stupnjeva bi bilo 0,5 ° C! 

-2  -1,5  -1,  -0,5,   0,   0,5,   1,  1,5,  2

Ništa preteškoga, ali kako za koga, e da!  :tu


Naravno, mislio si, ako uzmemo ishodisnu vrijednost - 0,5° C, zar ne?


Ako je 1°C jedinica onda je pola stupnja manje upola manje -0.5. Čak je u startu napisao da se mogu napisati polustupnjevi, da olakša. Zgodno.

Aha, ti komentiras samu pitalicu? Ja komentiram ovo njegovo 0, 5° C koje mi sad bekako ne stima jer sam upozorila da "duplo vise" znaci "100%" povecanje, a "duplo manje" je 50 % smanjenja. Dakle, ako je ishodisna temp. 0° C, tada je duplo manje - 0, 5 C, a duplo vise bi bio 1 C, a ne 0,5 C.

Ili nisam shvatila njegov komentar, bo.


Last edited by violator on 18/8/2021, 21:18; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 24 Empty Re: teorija svega!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum