ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

teorija svega!

Page 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 16/8/2021, 19:43

metilda wrote:
Ra wrote:
violator wrote:A sto je onaj uz_uz_uz? Muha s disleksijom? :)
Odgovor je bedast kao i sa svatovima koji moraju okrenuti leđa oltaru da bi izašli van.  :D

Muha zu-nzara u rikvercu  B-)

Genijalne ste.  :^0  :^0  :^0
;)

3xT je poprave inspirativan. Vidi kako smo se raspisale.   :)

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 16/8/2021, 20:01

Ja sam lijena za mozganje, pogotovo nakon ovakvog radnog dana gdje sam lovila muhe zunzare. No to me ne sprječava da vam se divim izdaleka, objema. :x

A i TT-jcu svaka čast na nekom finom optimizmu kakav se ovdje na forumu rijetko sreće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 16/8/2021, 21:30

Ra wrote:TT se malo šepiri s mozgalicama koje je jednom negdje pokupio. Ili ih čak još kupi na netu, ali ih malo obradi prije objave. Jesam li u pravu 3 T ? TTT=Teo-Teoretičar-Točkica :P  :D
Hihi dam se kladiti da ima puno lava u svom ćoroskopu. king 
Cili je važan. Čak i kad zna da pretjeruje nekako to čini teatralno. E da! Prav zares! 


Ali nema veze. Dobro nas je zabavio zadnjih dana;)
Nisam pokupio nego sam otvorio teme o tome, neke su moje pitalice neke, ne, i zašto bi bilo blesavo da svatovi ne mogu BEZ OKRETANJA PREMA IZLAZU, van iz crkve, jel?

Probaj recimo 300 svatova da dobiješ van iz crkve a da se nitko ne okrene, neće ići, dapače.

A pošto mislite da ja nisam pravi Teodor, autor prave "teorije svega", nego neki imitator i teorije i pitalica, evo vam jedna moja pitalica  pa da vidimo da li prepisujem samo ili imam i svoje, i to je tek jedna od mnogih, e da:


"U Beogradu je 0° C, a u Zagrebu je duplo manje, koliko je stupnjeva Celzija u Zagrebu?"

Parametri za to su stupnjevi i polustupnjevi Celzija, ne pretvarati u druge jedinice za temperaturu, odgovor samo u stupnjevima i polustupnjevima Celzija, eto. Tko će prvi pogoditi točan rezultat, e da.  :beer


Last edited by teodor.francic on 16/8/2021, 21:34; edited 1 time in total
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 16/8/2021, 21:31

violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:

Hvala na pomoci, jedino sto mi trenutno prolazi umom, buduci da si spomenuo kako je problem prakticne naravi jest - red! Svatovi moraju izlaziti iz crkce redom da bi mogli izaci. Ha? scratch
Blizu si, ali što moraju PRIJE napraviti nego krenu prema izlazu, bez obzira jel sjede ili stoje, e da?
violator wrote:Hmm, ja ti nisam vjernica pa nisam bas upucena u protokole crkvenog vjencanja, ali pretpostavljam da je odgovor - primiti blagoslov od svecenika ili tako nesto? Izgovoriti molitvu, prekriziti se?


teodor.francic wrote:Eto mala pomoć, svatovi su u crkvi okrenuti prema kamo?

Prema oltaru. Sto moraju napraviti da bi dosli do vrata/izlaza? :-/

Teo, ako je odgovor "okrenuti se prema izlazu", pronaci cu raspelo i lupiti te njime! Suspect
Haha, nisam ja tu pitalicu izmislio, ali pogodila si, pa še kak!  :tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 17/8/2021, 06:10

metilda wrote:
Ra wrote:
violator wrote:A sto je onaj uz_uz_uz? Muha s disleksijom? :)
Odgovor je bedast kao i sa svatovima koji moraju okrenuti leđa oltaru da bi izašli van.  :D

Muha zu-nzara u rikvercu  B-)

Genijalne ste.  :^0  :^0  :^0

:)

Dajte se prikljucite, ljudi. Odlicno je za razbibrigu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 17/8/2021, 06:13

Ra wrote:
violator wrote:A sto je onaj uz_uz_uz? Muha s disleksijom? :)
Odgovor je bedast kao i sa svatovima koji moraju okrenuti leđa oltaru da bi izašli van.  :D

Muha zu-nzara u rikvercu  B-)

:D Uz_uz!

Ma nije bedast, to su one pitalice smijalice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 17/8/2021, 06:19

Ra wrote:TT se malo šepiri s mozgalicama koje je jednom negdje pokupio. Ili ih čak još kupi na netu, ali ih malo obradi prije objave. Jesam li u pravu 3 T ? TTT=Teo-Teoretičar-Točkica :P  :D
Hihi dam se kladiti da ima puno lava u svom ćoroskopu. king 
Cili je važan. Čak i kad zna da pretjeruje nekako to čini teatralno. E da! Prav zares! 


Ali nema veze. Dobro nas je zabavio zadnjih dana;)

A nisam ga tako dozivjela. Vjerujem da je pasionirani rjesavac mozgalica pa cu mu i ja u dogledno vrijeme ostaviti koju... :)

Osim toga, ne gledas cjelinu! On nam nastoji izloziti vlastitu Teoriju svega koja je sama po sebi ultimativna mozgalica! Da bismo svi mi shvatili o cemu nam TS govori, dakle, moramo nabildati um. Ovo je kondicijski trening! :freddie
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 17/8/2021, 06:23

teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:

Hvala na pomoci, jedino sto mi trenutno prolazi umom, buduci da si spomenuo kako je problem prakticne naravi jest - red! Svatovi moraju izlaziti iz crkce redom da bi mogli izaci. Ha? scratch
Blizu si, ali što moraju PRIJE napraviti nego krenu prema izlazu, bez obzira jel sjede ili stoje, e da?
violator wrote:Hmm, ja ti nisam vjernica pa nisam bas upucena u protokole crkvenog vjencanja, ali pretpostavljam da je odgovor - primiti blagoslov od svecenika ili tako nesto? Izgovoriti molitvu, prekriziti se?


teodor.francic wrote:Eto mala pomoć, svatovi su u crkvi okrenuti prema kamo?

Prema oltaru. Sto moraju napraviti da bi dosli do vrata/izlaza? :-/

Teo, ako je odgovor "okrenuti se prema izlazu", pronaci cu raspelo i lupiti te njime! Suspect
Haha, nisam ja tu pitalicu izmislio, ali pogodila si, pa še kak!  :tu

:_|

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 17/8/2021, 09:27

teodor.francic wrote:["U Beogradu je 0° C, a u Zagrebu je duplo manje, koliko je stupnjeva Celzija u Zagrebu?"

Parametri za to su stupnjevi i polustupnjevi Celzija, ne pretvarati u druge jedinice za temperaturu, odgovor samo u stupnjevima i polustupnjevima Celzija, eto. Tko će prvi pogoditi točan rezultat, e da.  :beer


Maloprije se sjetih da nisam odgovorila na pitalicu. U mojem je gradu postalo hladnije za 10°, zaboravih ponijeti nesto toplije sa sobom, pa sad drhturim na vjetru cekajuci prijevoz. :)


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 17/8/2021, 20:52

violator wrote:
teodor.francic wrote:["U Beogradu je 0° C, a u Zagrebu je duplo manje, koliko je stupnjeva Celzija u Zagrebu?"

Parametri za to su stupnjevi i polustupnjevi Celzija, ne pretvarati u druge jedinice za temperaturu, odgovor samo u stupnjevima i polustupnjevima Celzija, eto. Tko će prvi pogoditi točan rezultat, e da.  :beer


Maloprije se sjetih da nisam odgovorila na pitalicu. U mojem je gradu postalo hladnije za 10°, zaboravih ponijeti nesto toplije sa sobom, pa sad drhturim na vjetru cekajuci prijevoz. :)


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 17/8/2021, 20:55

"Išla tri lovca šumom i ugledali su tri fazana.

Saki je ubio puškom jednoga fazana i to ne istoga, a dva su fazana od tih triju ipak živa odletjela dalje.

U čemu je stvar? "
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:18

violator wrote:
Ra wrote:TT se malo šepiri s mozgalicama koje je jednom negdje pokupio. Ili ih čak još kupi na netu, ali ih malo obradi prije objave. Jesam li u pravu 3 T ? TTT=Teo-Teoretičar-Točkica :P  :D
Hihi dam se kladiti da ima puno lava u svom ćoroskopu. king 
Cili je važan. Čak i kad zna da pretjeruje nekako to čini teatralno. E da! Prav zares! 


Ali nema veze. Dobro nas je zabavio zadnjih dana;)

A nisam ga tako dozivjela. Vjerujem da je pasionirani rjesavac mozgalica pa cu mu i ja u dogledno vrijeme ostaviti koju... :)

Osim toga, ne gledas cjelinu! On nam nastoji izloziti vlastitu Teoriju svega koja je sama po sebi ultimativna mozgalica! Da bismo svi mi shvatili o cemu nam TS govori, dakle, moramo nabildati um. Ovo je kondicijski trening! :freddie
Ako je ovo put da konačno saznamo, zapravo spoznamo, tu nevjerojatnu Teoriju svega, onda ću stisnuti zube i trenirati i dalje. 
Ali jao li se njegovoj guzi bude li njegovo tumačenje Teorije svega kao ono rješenje za mog zeca u pol šume i tvoje svatove koji izlaze iz crkve  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 17/8/2021, 21:23

"S kojim brojem treba podijeliti beskonačno, da se dobije konačan broj?"

Važno pitanje, jer upravo se to DOGODILO prilikom nastanka svih dimenzija koje postoje. E da!

ENGAGE!  Basketball
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:24

teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:["U Beogradu je 0° C, a u Zagrebu je duplo manje, koliko je stupnjeva Celzija u Zagrebu?"

Parametri za to su stupnjevi i polustupnjevi Celzija, ne pretvarati u druge jedinice za temperaturu, odgovor samo u stupnjevima i polustupnjevima Celzija, eto. Tko će prvi pogoditi točan rezultat, e da.  :beer


Maloprije se sjetih da nisam odgovorila na pitalicu. U mojem je gradu postalo hladnije za 10°, zaboravih ponijeti nesto toplije sa sobom, pa sad drhturim na vjetru cekajuci prijevoz. :)


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn
Kakvi crni polustupnjevi u mjerenju temperature, Bog te u šumu okrenuo TT?  :D

Dakle, u pitalici nula nije vrijednost nego crtica (ishodište, polazna točka) od koje se kreće prema dolje ili gore. 
Pa ako ti je svaki stupanj jedna crtica, a krećemo od neutralnog (nule), duplo ili dvaput manje bi valjda bilo za dva stupnja niža temperatura što bi bilo - 2 stupnja. 


Ili?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:25

teodor.francic wrote:"S kojim brojem treba podijeliti beskonačno, da se dobije konačan broj?"

Važno pitanje, jer upravo se to DOGODILO prilikom nastanka svih dimenzija koje postoje. E da!

ENGAGE!  Basketball
S konačnim sigurno ne. :p
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:29

teodor.francic wrote:"Išla tri lovca šumom i ugledali su tri fazana.

Saki je ubio puškom jednoga fazana i to ne istoga, a dva su fazana od tih triju ipak živa odletjela dalje.

U čemu je stvar? "
Imali su samo jednu pušku, triput su vidjeli po tri fazana i svaki put je drugi lovac pucao i ubio fazana. A ostala dva su odlepršala. 

Jesam li pogodila?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 17/8/2021, 21:41

Ra wrote:
teodor.francic wrote:
violator wrote:
teodor.francic wrote:["U Beogradu je 0° C, a u Zagrebu je duplo manje, koliko je stupnjeva Celzija u Zagrebu?"

Parametri za to su stupnjevi i polustupnjevi Celzija, ne pretvarati u druge jedinice za temperaturu, odgovor samo u stupnjevima i polustupnjevima Celzija, eto. Tko će prvi pogoditi točan rezultat, e da.  :beer


Maloprije se sjetih da nisam odgovorila na pitalicu. U mojem je gradu postalo hladnije za 10°, zaboravih ponijeti nesto toplije sa sobom, pa sad drhturim na vjetru cekajuci prijevoz. :)


"Duplo manje" od 0°? Kad velimo da je nesto "dvostruko", "duplo", velimo "× 2". Dakle, ako je nesto dvostruko manje, to bi valjda bilo "pola" ili 1/2.

0 × 1/2 = 0

Dakle, po tome bi i u Zg-u bilo 0°.

Zapravo, potpuno je nebitno je li dvostruko vise ili manje, mnozenje s nulom uvijek je nula. Ali uhvatila sam se u razmisljanju kako prevesti izraze poput "duplo manje" ili recimo "triput manje/krace".

Nije riječ ovdje o množenju ili dijeljenju s 0, nego o zbrajanju ili oduzimanju, samo kažem. 

Napravi si neku skalu recimo od +2 do -2 stupnja Celzija, sa svim stupnjevima i polustupnjevima, pa vidi sama kako to funkcionira, tko je od koga duplo veći ili duplo manji, nije preteško, dapače!  :popcorn
Kakvi crni polustupnjevi u mjerenju temperature, Bog te u šumu okrenuo TT?  :D

Dakle, u pitalici nula nije vrijednost nego crtica (ishodište, polazna točka) od koje se kreće prema dolje ili gore. 
Pa ako ti je svaki stupanj jedna crtica, a krećemo od neutralnog (nule), duplo ili dvaput manje bi valjda bilo za dva stupnja niža temperatura što bi bilo - 2 stupnja. 


Ili?
Nisi čula da je negdje recimo 12,5 stupnjeva Celzija?

Ili?

Rezultat mora biti u stupnjevima i polustupjevima, kada ćeš znati to riješiti će ti biti jasno zašto, samo kažem, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 17/8/2021, 21:42

Ra wrote:
teodor.francic wrote:"Išla tri lovca šumom i ugledali su tri fazana.

Saki je ubio puškom jednoga fazana i to ne istoga, a dva su fazana od tih triju ipak živa odletjela dalje.

U čemu je stvar? "
Imali su samo jednu pušku, triput su vidjeli po tri fazana i svaki put je drugi lovac pucao i ubio fazana. A ostala dva su odlepršala. 

Jesam li pogodila?
NE!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 17/8/2021, 21:42

Ra wrote:
teodor.francic wrote:"S kojim brojem treba podijeliti beskonačno, da se dobije konačan broj?"

Važno pitanje, jer upravo se to DOGODILO prilikom nastanka svih dimenzija koje postoje. E da!

ENGAGE!  Basketball
S konačnim sigurno ne. :p
:tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:43

Teo?

Prolazim sunny ili moram na popravni  badday ?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Ra 17/8/2021, 21:47

teodor.francic wrote:
Ra wrote:
Kakvi crni polustupnjevi u mjerenju temperature, Bog te u šumu okrenuo TT?  :D

Dakle, u pitalici nula nije vrijednost nego crtica (ishodište, polazna točka) od koje se kreće prema dolje ili gore. 
Pa ako ti je svaki stupanj jedna crtica, a krećemo od neutralnog (nule), duplo ili dvaput manje bi valjda bilo za dva stupnja niža temperatura što bi bilo - 2 stupnja. 


Ili?
Nisi čula da je negdje recimo 12,5 stupnjeva Celzija?

Ili?

Rezultat mora biti u stupnjevima i polustupjevima, kada ćeš znati to riješiti će ti biti jasno zašto, samo kažem, e da!
Nisam.  confused

Valjda zato što nikad ne slušam vremensku prognozu. :D

Ne mogu ovu pitalicu povezati ni s logikom ni s matematikom, pa odustajem. 

Prepuštam Violatorici odgovor.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

teorija svega! - Page 23 Empty Re: teorija svega!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum