ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za sve koji mogu i žele pomoći

Page 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Guest 30/12/2020, 20:17

Iz grupe "Petrinjski forum".
Evo sto im je potrebno:

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Fb_img22

_________


Rijecko podrucje:

"Krvna grupa AB- na minimumu i pored danasnjeg velikog odaziva."

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Fb_img21

Guest
Guest


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Guest 30/12/2020, 20:42

Aplikacija za oglase o smještaju i prijevozu za unesrećene u potresu..

https://potres.herokuapp.com/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Guest 30/12/2020, 20:49



______

** Ne vozite u Crveni križ. Ništa se ne vozi dalje!!

Tek se skuplja, nakon toga sortiranje i onda tek odvoz.

Pitanje je kada će dobiti. **
Vozite direktno ljudima.

UPDATE 20:35- prenosim iz grupa:

- sela 54 Darko čudić 44273 hrana svakako, ima ih 11
- Majur treba vodu
-  Brankica Skucanec Nikolic, Glina, Jurja Pogledica 3, hitno, bolesni, trebaju hrane i vode
- Ni slucajno u Glinu ..vozite po selima okolo..trubite da ljudi izađu van...i podijelite to....
- Odite u sela hađer, mala solina, jame
Trubite di su kuće da ako ko živi da izađe van
- Terezija Štefanović, Mošćenica, 0917947607, starija zena, srusena kuca, sama je sa psom i mackom, spava u susjedovom hladnom kombiju
- Ima li ko u blizini pomoći Jakovu Čabraji i njegovoj mladoj obitelji iz Petrinje ,obitelj s dvoje male dice...kiša je počela padati u Petrinji a oni nisu zbrinuti !!!! Jakov 099 2864429
- 45.326292,16.231829
Mirko Poropatić 0995874653 Molim kontakt, u autu je s djecom, nema gdje
- Odite na pisarovinu pokupsko prema petrnji glini sela su sama
- Veliki i mali Gradac...zaseok Martinovići nitko ih nije obišao
- Letovanić selo
- Kolonija i Češko selo
- Komarevo voda
- Selo Borojevići...još nitko nije bio
- sva okolna sela su nezbrinuta, jos ima jako puno ljudi u okolnim selima koji spavaju na livadama i griju se uz vatru bez da ih je itko posjetio, apeluje se da se posjete ta okolna sela jer u petrinji ima svega a oni ne dobivaju nista

UPDATE 19:45 - PRENOSIM iz grupa:

- selo Mečenčani, njima treba
- Komarevo ali ne samo glavna cesta.ljudi u sporednim ulicama takoder trebaju stvari
- Glinsko novo selo sigurno
- Knezovljani
- Ima li netko provjerene informacije o trenutnom stanju u selima oko Hrvatske Kostajnice (Donji Kukuruzari, Graboštani, Majur, Veliko i Malo Krčevo, Meminska, Rausovac, Selište Kostajničko, Panjani, Čukur...)? Gdje je što potrebno? - tamo treba svasta, nas su ljudi uputili tamo i stvarno treba svega.... hrane najviše

UPDATE 19:20 - prenosim iz grupa:

- Javlja prijateljica:
Ljudi, pričala sam sad s prijateljem koji se upravo vraća iz Petrinje. Donacije šaljite u Glinu, tamo fali stvari! Fali vode (daleko najviše), potrepština za bebe i konzervirane hrane. Najmanje donacija dolazi do sela; Mali Gradac, Veliki Gradac i Martinović. Tamo žive stari ljudi koji su potpuno izolirani i do kojih kasne donacije!
Javite ljudima koji su na terenu i koji mogu puno brže dostaviti donacije koje pristižu!

- KOPIRANO! Stanje na terenu iz prve ruke - išli smo iz smjera Kostajnice prema "gore".
Volio bi da griješim, ali taj dio je zaboravljen od strane službi. Ljudi si nekako pomažu međusobno, ali nema reakcije nadleženih, barem koliko smo mogli čuti iz prve ruke.
Kostajnica, Majur, sva ta gore sela - ima toliko ljudi koji jedva čekaju litru mlijeka i bocu vode.
Tko ne vjeruje neka ode tamo. Velika mjesta su na neki način zbrinuta, a ovi mali zaseoci - tu je problem i tu su ljudi naviše ugroženi.

- Jula Šljivo Tremušnjak 70, Petrinja - sama baka 70 god
- Majur i ona sela kod Kostajnice evo pisu da su oni tamo zaboravljeni
- Meni je potrebno za bebicu od 7 mj vani smo, Gornji Viduševac 247, Glina

UPDATE - NOVO:
- Jagoda Udorovic: Sestra i ja smo same te molimo ljude ako netko ima   paket hrane i malo drva za par dan.... Ne trazimo puno te molimo ako tko moze da nam pomogne unaprijed hvalaa
Nalazimo se u Sisku iznad bolnice
Broja moba: 0989558055
- 091 7350 793 od jučer su vani u plastenika Stari Farkašić broj 38
- Majske poljane.... Zadnja kuća ... Obitelj sa malom djecom.    
A prije njih, deda i baka u autu .... Baka je na štakama
- Sisak: ulica Miroslava Kraljevica, ljudi su na livadi, bilo kakva pomoc
- Treba za Graberije slati sad su mi javili da ima ljudi koji spavaju u autima
- Marija Hozijan Čabraja Ljudi jel ima ko kamp prikolicu vani smo na zimi pliz
Kontakt 0992864429
- Klinac br 5 molim vas pomozite
- Gliska poljana 76 Sigur Miro
- Molim vas pomoć, peteročlana obitelj spava u autu. Gora 23.
- Mračaj, općina Majur, otac i kcer su ostali bez svog doma.
- Molim kampicu..molim  obitelj s djecom Vani..098 711 945

RIJEČANI!! Ako ste gore i ne znate gdje bi isli pomoci, evo par info kod koga možete.. zovite, prođite, provjerite... neki su možda sad i zbrinuti.
Prenosim postove/objave od zadnjih 1-2h iz raznih grupa za pomoc:
-Tihomir Miletic policajac u Petrinji broj mob:0992718069
broj u policijskoj stanici
0038544560539
Danas je cijeli dan dostupan i koordinirat ce da pristigle donacije da idu u sela da se ne zatrpava grad Petrinja nego da se donacije rasporede. Pogođeni gradovi imaju loše infrastrukture pa da se gužve ne stvaraju i da se što brže bolje sve dostavi
- Blanka skuplja pse koji su ostali kod ruševina i treba hranu za njih i sebe, ali je i njen dom ostecen. Blankin broj je 0917212169
Blanka takoder zna ljude, obitelji kojima je potrebna pomoc, hrana itd pa vas moze dalje usmjeriti.
- Molim Vas ako netko moze odvesti vodu, hranu, kruh,u selo Živaja - adresa je Živaja 24, Hrvatska Dubica, Eva Kalem 091/585-44-19. Cura treba roditi za koji dan, u petak mora na pregled, nemaju auto, kuća im je klimava. Imaju malu curicu doma.  I neki šator ako ima jer su uglavnom vani. - RIJESENO
- Potrebno HITNO VODA. Adresa Ul. Ivana Meštrovića 1, Sisak. Satima pokušavamo nekoga dobiti da im odnese vodu. Obitelj s djetetom. - UPDATE: NITKO NE OTVARA NA LOKACIJI
- Trebaju pelene za odrasle u Pilani
- Dragi ljudi, ako moze itko da ode do sela Klinac br. 5 kod Petrinje pomoć gospodji Stani Sanader, koja je sa bolesnim djetetom na ulici. Ostali su bez krova nad glavom. 🙏
- Milena Pezic, Dragutina Benka 28, Petrinja, 098530991
- selo Četvrtkovac
- Stari Farkasic 32 ,a broj je 0989738549 Iva Pjanic skoro nista nemaju,jako malo im je ostalo - RIJEŠENO
- Slavica Kis / Lekenik : Znate sto je najzalosnije? Toliko pomoci je poslano a ne stize di treba, voda nije za pice treslo je podrucje lekenik cijelo vrijeme, moja ulica je puna male djece nitko s vodom nije prosao, snaci cemo se mi, ali Petrinja? 4 djece od toga jedan diabeticar u 12 sati su dobili vodu a hrane nista, di je zapelo? Zasto skaladistima sve u  skladista i  govorite bacat ce se sve a umjesto da to odmah prosljeđujete od kuce do kuce, 1000 ljudi je doslo pomoci zasto im je ne date da dijele hranu, vodu od kuce do kuce? Toliko ljudi je za pomoc a mi sve naopako radimo!
- Hitnooo Ljudi tko je u Sisku?! Ženu još uvijek nitko nije posjetio! S 4 psa je na terasi, zaštićena samo ceradom! Ul. Brezovičkog odreda 116 Sisak
- šelešće trup 4 - žene s djecom same treba hrane, pelena
- Milana Lovro - Gornji Viduševac 247, Glina - s bebom od 7mj.
- HITNO! MOLIM VAS!
Potrebna pomoć ljudima u LEKENIKU, KUKURUZARIMA, STRAŠNIK selu, KLINAC selu!!! 🙏🏼🙏🏼
- Najnovije (17:07)imamo mladi par koji očekuju za 20 dana dijete ostali su bez ičega kod nas su sa nama u kanpici nemaju ništa niti za obući niti za bebu itd. Njihov broj mob0998348935 Denis
- Novo (16:50) Glina opet treba vašu pomoć, uskoro editiram i objavljujem detalje.
-Novo (16:27) ulica Ivana Mestrovica 1, Sisak. Obitelj s djecom, traze vodu
- (15:53) u Maloj Gorici je jedna baka koju treba obici. 0977434224
- baka i djed sami u ruševnoj kući, kiša prolazi - Moštanica 22 - pomoc, prijevoz, privremeni smjestaj
- Brat mi javlja da je cijela zgrada u Gojlu u jako lošem stanju, ne mogu unutra,vani je nekoliko starih i nemoćnih ljudi,obitelji s malom djecom i on sa suprugom i 4 djece. Hladno im je,bez hrane i lijekova su,zgrada samo što ne padne. Da li bi netko mogao ići vidjeti što se događa i vidjeti treba li im što? Naftaplinska 21 Gojlo. Unaprijed hvala
- selo Komogovina, Donji Kukuruzari 0994270966 - 4 obitelji s puno djece, spavaju u autima i plastenicima - kamperi??
- 17:45 Žažina i Stari Brod ljudi su na igralistu navodno bez šatora na kiši??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Guest 30/12/2020, 20:54

/Kopirano/pred 1h i 30 min/ Informacije s terena

DVOR / GLINA / LEKENIK + mala sela u okolici

Općina DVOR je pokrivena što se tiče hrane i odjeće po svim selima. Volonteri su se danas vraćali s kombijem punim stvari, samo dio je podjeljen onima kojima je trebao. Stupili smo i u kontakt sa zamjenikom načelnika da ciljano obiđemo općinu. Ne šaljite ljude po tim selima pogotovo jer se diže vodostaj rijeke Une, a došljaci nisu navikli na te uvijete, a i ceste su stare.

Ono što Dvoru treba je pomoć oko urušenih dimnjaka i djelomično oštećenih krovišta. Stanovništvo je starije životne dobi i oko toga će im trebati pomoć. Objekto koji su tamo stradali nisu bili niti korošteni za život jer su u poluraspadajućem stanju.

Sela oko GLINE. Usmjerili smo kombi po Dvorskoj cesti po svim selima preža MAJSKOM TRSNIKU nadalje po redu. Na kraju te ceste u posljednjem selu ispraznili su kombi u prostorijama lokalnog DVD s još nekoliko automobila i kombija jer je lokalno stanovništvo opskrbljeno sa svime. Jedan kombij je ostavio veliku količinu grijalica. Ono što je potrebno tim selima je urušavanje oštećenih dimnjaka, osiguravanje krovišta i procjena statike objekata.

Sela oko LEKENIKA su više puta obiđena i oni su na samoj cesti prema Sisku iz Zagreba pa je do njih najlakše doći i najvipe ljudi ide tom cestom i dijeli pomoć.

Dva automobila su obilazila područje od Petrinje prema Glini i okolna sela. Oni su potpuno opskrbnjeni prema informacijama s terena. Pomoć će im biti potrebna idući tjedan jer zalihe za sada imaju.

Crveni križ se je polako organizirao i počeo dijeliti pomoć. Vojska pomaže u selima u kojima su oštećene ceste i do kojih se ne može u unutrašnjosti županije.

Molim vas, nemojte ponavljati stare postove, screenshotove starih postova i onih skinutih od tko zna gdje. Kamioni stižu iz Slovenije, Italije, Njemačke, ljudi iz Bosne su dobili propusnice i sutra dolaze s hranom i potrepštinama.

Čitajte i dijelite zadnje postove s terena od ljudi koji objavljuju zadnje informacije. Ovo je kaos tu. DIijeli se popis svih sela iz cijele županije, čak i onih koji nisu stradala. Ja sam se danas slomila kada sam bezveze slala ljude skoro do same granice s BiH. Nemojte dijeliti informacije koje nisu provjerene jer i s provjerenim informacijama kombiji nam se vraćaju puni natrag. Bilo bi najbolje da se pišu samo provjerene informacije iz prve ruke, a da se sve ostalo ne dijeli.

Mi smo preusmjerili kombi koji sutra kreće iz Zagreba sa stvarima koja su trebala ići u sela da sada idu prema sabirnom centru Glina jer nam se auti vrte po području s vijeatima da ne znaju gdje da više idu.

Ajmo stati malo na loptu. Svi želimo pomoći. Vojska je na terenu. Crveni križ je profunkcionirao. Informacije iz sela su dobre. Mi smo na čekanju s vozilima i volonterima koji se tu javljaju jer nam se auti od popodne vrte u krug s hvala bogu dobrim vijestima.

Ljudi će za tjedan, dva potrošiti zalihe. Sakupljate paket u kutijama ako nemate povjerenje u druge organizacije i institucije i čekajte vijesti s terena pa ciljano otiđite za tjedan dva u okolna mjesta.

Ono što slijedi su sakupljanje građevinske opreme, radnika, volontera, distribucija materijala po selima, javni radovi i tko zma što sve ne. Ja se duboko adam da ćemo svi skupa ostati ovako entuzijastični i voljni pomoć.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Noor 30/12/2020, 21:15

dijagram wrote:
Sovak wrote:
dijagram wrote:to melki

idem sutra s gospodjom zajedno, sanirati stetu, pomoci ljudima.

Prvo kontaktirajte nekoga tam ili crveni križ ili tak nekaj,  ljudi idu tam i nema im se kaj više dati delati ak niste profesionalni liječnici ili HGSS ili vatrogasci.
Je bas mi netko treba reci sto cu delati.
Ja sam taj koji vidi, detektira i dela sto treba:)
Sanirao kroviste jednoj obitelji, na jos dva neke sitnije hitne zahvate.
B-)
dobro, ti :x

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Ra 30/12/2020, 21:28

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Bez_na10
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by dijagram 30/12/2020, 21:34

Noor wrote:
dijagram wrote:
Sovak wrote:
dijagram wrote:to melki

idem sutra s gospodjom zajedno, sanirati stetu, pomoci ljudima.

Prvo kontaktirajte nekoga tam ili crveni križ ili tak nekaj,  ljudi idu tam i nema im se kaj više dati delati ak niste profesionalni liječnici ili HGSS ili vatrogasci.
Je bas mi netko treba reci sto cu delati.
Ja sam taj koji vidi, detektira i dela sto treba:)
Sanirao kroviste jednoj obitelji, na jos dva neke sitnije hitne zahvate.
B-)
dobro, ti :x
a sto ces, ljudi zahvalni, suze u ocima, doista jak stres
ocekivao sam i vecu stetu na objektima
jos uvijek su barem relativno korektno gradjeni izdrzali potres bez stete, osim dimnjaka i crijepa
na par kuca gradjenih 70-80 jedna do druge uocih velike razlike
naoko slicne, pojedine se dobrano raspucale, zabati, rubovi ploca, dijagonale na vanjskim zidovima posebno s prozorom u sredini
druge neokrznute, eventualno dimnjak
zao mi sto podrobnije nisam mogao zaviriti
valjalo je ipak djelovati konkretno
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Noor likes this post

Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Noor 30/12/2020, 21:40

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
Sovak wrote:

Prvo kontaktirajte nekoga tam ili crveni križ ili tak nekaj,  ljudi idu tam i nema im se kaj više dati delati ak niste profesionalni liječnici ili HGSS ili vatrogasci.
Je bas mi netko treba reci sto cu delati.
Ja sam taj koji vidi, detektira i dela sto treba:)
Sanirao kroviste jednoj obitelji, na jos dva neke sitnije hitne zahvate.
B-)
dobro, ti :x
a sto ces, ljudi zahvalni, suze u ocima, doista jak stres
ocekivao sam i vecu stetu na objektima
jos uvijek su barem relativno korektno gradjeni izdrzali potres bez stete, osim dimnjaka i crijepa
na par kuca gradjenih 70-80 jedna do druge uocih velike razlike
naoko slicne, pojedine se dobrano raspucale, zabati, rubovi ploca, dijagonale na vanjskim zidovima posebno s prozorom u sredini
druge neokrznute, eventualno dimnjak
zao mi sto podrobnije nisam mogao zaviriti
valjalo je ipak djelovati konkretno
divno od tebe grouphug
mogu misliti koliko su ti zahvalni, a osjećaj da si nekome učinio dobro nema cijenu, bravo ljudino :x
gdje si otprilike bio?


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by dijagram 30/12/2020, 21:45

Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
Je bas mi netko treba reci sto cu delati.
Ja sam taj koji vidi, detektira i dela sto treba:)
Sanirao kroviste jednoj obitelji, na jos dva neke sitnije hitne zahvate.
B-)
dobro, ti :x
a sto ces, ljudi zahvalni, suze u ocima, doista jak stres
ocekivao sam i vecu stetu na objektima
jos uvijek su barem relativno korektno gradjeni izdrzali potres bez stete, osim dimnjaka i crijepa
na par kuca gradjenih 70-80 jedna do druge uocih velike razlike
naoko slicne, pojedine se dobrano raspucale, zabati, rubovi ploca, dijagonale na vanjskim zidovima posebno s prozorom u sredini
druge neokrznute, eventualno dimnjak
zao mi sto podrobnije nisam mogao zaviriti
valjalo je ipak djelovati konkretno
divno od tebe grouphug
mogu misliti koliko su ti zahvalni, a osjećaj da si nekome učinio dobro nema cijenu, bravo ljudino :x
gdje si otprilike bio?

sela iza petrinje prema kostajnici
vozio sam ljude, nemaju ni auto :)
znam ja gdje treba
imam jos jedne starce, no to cu s pojacanjem , puno posla pa cu vjerojatno za tri dana
nema alata, nema materijala, ne rade lageri, dimnjak tezak, ljosnuo i slomio rog ko ledenicu
nisam to ocekivao, ali nekako sam improvizirao i skrpao sve, ovi u cudu sto coek napravi, hahaha
a stozerna asistira sa zemlje:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Noor, Šandor Winnetou and Ra like this post

Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Noor 30/12/2020, 21:48

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
dobro, ti :x
a sto ces, ljudi zahvalni, suze u ocima, doista jak stres
ocekivao sam i vecu stetu na objektima
jos uvijek su barem relativno korektno gradjeni izdrzali potres bez stete, osim dimnjaka i crijepa
na par kuca gradjenih 70-80 jedna do druge uocih velike razlike
naoko slicne, pojedine se dobrano raspucale, zabati, rubovi ploca, dijagonale na vanjskim zidovima posebno s prozorom u sredini
druge neokrznute, eventualno dimnjak
zao mi sto podrobnije nisam mogao zaviriti
valjalo je ipak djelovati konkretno
divno od tebe grouphug
mogu misliti koliko su ti zahvalni, a osjećaj da si nekome učinio dobro nema cijenu, bravo ljudino :x
gdje si otprilike bio?

sela iza petrinje prema kostajnici
vozio sam ljude, nemaju ni auto :)
znam ja gdje treba
imam jos jedne starce, no to cu s pojacanjem , puno posla pa cu vjerojatno za tri dana
nema alata, nema materijala, ne rade lageri, dimnjak tezak, ljosnuo i slomio rog ko ledenicu
nisam to ocekivao, ali nekako sam improvizirao i skrpao sve, ovi u cudu sto coek napravi, hahaha
a stozerna asistira sa zemlje:)
haha, opet izvodiš nemoguće stvari :D
ništa bez stožerne :rasta

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Ra 30/12/2020, 21:52

Dijagram, sad kad si vidio kakva su najbrojnija oštećenja, postoji li mogućnost da ti organiziraš nabavu građevinskog materijala (od nekog pouzdanog tamo u okolici)? 
Ono otvoriš neki račun na koji se može poslati novac za kupnju istog? 
Vjerujem da bi neki ljudi više vjerovali tebi nego institucijama.

Naravno i Miha bi se možda mogao uključiti u cijelu priču... ako može i ima vremena.


Last edited by Ra on 30/12/2020, 21:54; edited 1 time in total
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by dijagram 30/12/2020, 21:54

Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
a sto ces, ljudi zahvalni, suze u ocima, doista jak stres
ocekivao sam i vecu stetu na objektima
jos uvijek su barem relativno korektno gradjeni izdrzali potres bez stete, osim dimnjaka i crijepa
na par kuca gradjenih 70-80 jedna do druge uocih velike razlike
naoko slicne, pojedine se dobrano raspucale, zabati, rubovi ploca, dijagonale na vanjskim zidovima posebno s prozorom u sredini
druge neokrznute, eventualno dimnjak
zao mi sto podrobnije nisam mogao zaviriti
valjalo je ipak djelovati konkretno
divno od tebe grouphug
mogu misliti koliko su ti zahvalni, a osjećaj da si nekome učinio dobro nema cijenu, bravo ljudino :x
gdje si otprilike bio?

sela iza petrinje prema kostajnici
vozio sam ljude, nemaju ni auto :)
znam ja gdje treba
imam jos jedne starce, no to cu s pojacanjem , puno posla pa cu vjerojatno za tri dana
nema alata, nema materijala, ne rade lageri, dimnjak tezak, ljosnuo i slomio rog ko ledenicu
nisam to ocekivao, ali nekako sam improvizirao i skrpao sve, ovi u cudu sto coek napravi, hahaha
a stozerna asistira sa zemlje:)
haha, opet izvodiš nemoguće stvari  :D
ništa bez stožerne :rasta
bilo je dobro, mislio i klinca povesti ali morao voziti i te ljude pa spalo na nas dvoje
ljudi pogubljeni, otezano komuniciraju, sve bi nesto , ovo, ono, nepovezani, zbunjeni
kroz samu petrinju opet kaos, puno ljudi, radi se, ali mnogi su tek u autima, stranih tabli puno, i to je dobar osjecaj
po selima ovi iz civilne razvoze potrepstine
barem 5-6 auta je zastalo i pitaju sto trebamo
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by veber 30/12/2020, 21:58

Ra wrote:Dijagram, sad kad si vidio kakva su najbrojnija oštećenja, postoji li mogućnost da ti organiziraš nabavu građevinskog materijala (od nekog pouzdanog tamo u okolici)? 
Ono otvoriš neki račun na koji se može poslati novac za kupnju istog? 
Vjerujem da bi neki ljudi više vjerovali tebi nego institucijama.

Naravno i Miha bi se možda mogao uključiti u cijelu priču... ako može i ima vremena.
miha je bez krova nad glavom.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Guest 30/12/2020, 22:01

obala razuma wrote:imali ovaj naš vorumaš mišamaša neki konto il pay

javite
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by dijagram 30/12/2020, 22:02

Ra wrote:Dijagram, sad kad si vidio kakva su najbrojnija oštećenja, postoji li mogućnost da ti organiziraš nabavu građevinskog materijala (od nekog pouzdanog tamo u okolici)? 
Ono otvoriš neki račun na koji se može poslati novac za kupnju istog? 
Vjerujem da bi neki ljudi više vjerovali tebi nego institucijama.

Naravno i Miha bi se možda mogao uključiti u cijelu priču... ako može i ima vremena.
Morat cete preko institucija, ili ovako direktno osobno kao ja.
Pola sela je pitalo mogu li i k njima.
Pomoci se moze, potrebitih puno.
Momentalno rade dragovoljci, ali brzo ce to preuzeti igraci iz politike.
Nisam zainteresiran za takvo djelovanje, a nemam niti vremena, imam svog posla koji moram nastaviti.
No u ovo malo vremena koje bi mi trebalo biti odmor trudim se na svoj nacin napraviti puno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


darth_vader and Noor like this post

Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by kic 30/12/2020, 22:03

veber wrote:
Ra wrote:Dijagram, sad kad si vidio kakva su najbrojnija oštećenja, postoji li mogućnost da ti organiziraš nabavu građevinskog materijala (od nekog pouzdanog tamo u okolici)? 
Ono otvoriš neki račun na koji se može poslati novac za kupnju istog? 
Vjerujem da bi neki ljudi više vjerovali tebi nego institucijama.

Naravno i Miha bi se možda mogao uključiti u cijelu priču... ako može i ima vremena.
miha je bez krova nad glavom.

stvarno?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Noor 30/12/2020, 22:05

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
divno od tebe grouphug
mogu misliti koliko su ti zahvalni, a osjećaj da si nekome učinio dobro nema cijenu, bravo ljudino :x
gdje si otprilike bio?

sela iza petrinje prema kostajnici
vozio sam ljude, nemaju ni auto :)
znam ja gdje treba
imam jos jedne starce, no to cu s pojacanjem , puno posla pa cu vjerojatno za tri dana
nema alata, nema materijala, ne rade lageri, dimnjak tezak, ljosnuo i slomio rog ko ledenicu
nisam to ocekivao, ali nekako sam improvizirao i skrpao sve, ovi u cudu sto coek napravi, hahaha
a stozerna asistira sa zemlje:)
haha, opet izvodiš nemoguće stvari  :D
ništa bez stožerne :rasta
bilo je dobro, mislio i klinca povesti ali morao voziti i te ljude pa spalo na nas dvoje
ljudi pogubljeni, otezano komuniciraju, sve bi nesto , ovo, ono, nepovezani, zbunjeni
kroz samu petrinju opet kaos, puno ljudi, radi se, ali mnogi su tek u autima, stranih tabli puno, i to je dobar osjecaj
po selima ovi iz civilne razvoze potrepstine
barem 5-6 auta je zastalo i pitaju sto trebamo
stegne me u grlu sve to
i netjak ti je bio jučer, pa morao odande drito na dežurstvo
u sve sam upućena B-)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by dijagram 30/12/2020, 22:07

Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
sela iza petrinje prema kostajnici
vozio sam ljude, nemaju ni auto :)
znam ja gdje treba
imam jos jedne starce, no to cu s pojacanjem , puno posla pa cu vjerojatno za tri dana
nema alata, nema materijala, ne rade lageri, dimnjak tezak, ljosnuo i slomio rog ko ledenicu
nisam to ocekivao, ali nekako sam improvizirao i skrpao sve, ovi u cudu sto coek napravi, hahaha
a stozerna asistira sa zemlje:)
haha, opet izvodiš nemoguće stvari  :D
ništa bez stožerne :rasta
bilo je dobro, mislio i klinca povesti ali morao voziti i te ljude pa spalo na nas dvoje
ljudi pogubljeni, otezano komuniciraju, sve bi nesto , ovo, ono, nepovezani, zbunjeni
kroz samu petrinju opet kaos, puno ljudi, radi se, ali mnogi su tek u autima, stranih tabli puno, i to je dobar osjecaj
po selima ovi iz civilne razvoze potrepstine
barem 5-6 auta je zastalo i pitaju sto trebamo
stegne me u grlu sve to
i netjak ti je bio jučer, pa morao odande drito na dežurstvo
u sve sam upućena B-)
nemam pojma, pita me sestra jesam li dobro aludira na potres u zg
jesam evo me u petrinji
kako je tamo
a klizavo ,trosno i visoko
ajme, nisi normalan:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Noor 30/12/2020, 22:09

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
haha, opet izvodiš nemoguće stvari  :D
ništa bez stožerne :rasta
bilo je dobro, mislio i klinca povesti ali morao voziti i te ljude pa spalo na nas dvoje
ljudi pogubljeni, otezano komuniciraju, sve bi nesto , ovo, ono, nepovezani, zbunjeni
kroz samu petrinju opet kaos, puno ljudi, radi se, ali mnogi su tek u autima, stranih tabli puno, i to je dobar osjecaj
po selima ovi iz civilne razvoze potrepstine
barem 5-6 auta je zastalo i pitaju sto trebamo
stegne me u grlu sve to
i netjak ti je bio jučer, pa morao odande drito na dežurstvo
u sve sam upućena B-)
nemam pojma, pita me sestra jesam li dobro aludira na potres u zg
jesam evo me u petrinji
kako je tamo
a klizavo ,trosno i visoko
ajme, nisi normalan:)
ma non stop su na vezi :D

zna seka da ima posebnog braceka :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Ra 30/12/2020, 22:11

dijagram wrote:
Ra wrote:Dijagram, sad kad si vidio kakva su najbrojnija oštećenja, postoji li mogućnost da ti organiziraš nabavu građevinskog materijala (od nekog pouzdanog tamo u okolici)? 
Ono otvoriš neki račun na koji se može poslati novac za kupnju istog? 
Vjerujem da bi neki ljudi više vjerovali tebi nego institucijama.

Naravno i Miha bi se možda mogao uključiti u cijelu priču... ako može i ima vremena.
Morat cete preko institucija, ili ovako direktno osobno kao ja.
Pola sela je pitalo mogu li i k njima.
Pomoci se moze, potrebitih puno.
Momentalno rade dragovoljci, ali brzo ce to preuzeti igraci iz politike.
Nisam zainteresiran za takvo djelovanje, a nemam niti vremena, imam svog posla koji moram nastaviti.
No u ovo malo vremena koje bi mi trebalo biti odmor trudim se na svoj nacin napraviti puno.
Ok, Dijagram, hvala. 
I ovo što činiš je više od većine. 
Ja sam daleko za takvo što, a i u izolaciji smo još nekoliko dana. 
Noorka, možeš li ti što organizirati u tom smjeru?
Da se ne dovozi materijal izvana, da se kupi od domaćeg življa.

Treba li Mihi pomoć?

Ljudi nemojte se suzdržavati. Recite ako vam bilo što treba. Možda stvarno možemo pomoći.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Ra 30/12/2020, 22:12

obala razuma wrote:
obala razuma wrote:imali ovaj naš vorumaš mišamaša neki konto il pay

javite
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Za sve koji mogu i žele pomoći - Page 3 Empty Re: Za sve koji mogu i žele pomoći

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum