ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:30

Speare Shaker wrote: Ali tu ne spada ovaj Austin koji je hrđao u mp3.
hrđa nema veze sa proizvodnjom, nijemci su cijelu tvornicu preselili krajem devedesetih jer ih je jebalo močvarno područje i hvatanje vlage na neobrađeni lim.
to je za to doba bio normalni proizvodni problem.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:31

Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

Ima ih solidnih iz te prve generacije i danas. Znam to iz prve ruke. Nisu doduše više za duga putovanja, ali u gradu i dalje rade bez greške. Doduše, uz jako dobro održavanje majstora koji takve uglavnom i posjeduju.
Inače da ponovim. U TAS-u su se Golfovi samo SKLAPALI. To nije bio orginalni jugoslavenski proizvod. Automobili su iz Njemačke stizali u dijelovima, a njemački izvoznik je morao kupiti robe iz TAS-a u protuvrijednosti automobila koje im je isporučio za sklapanje.
ti nemaš pojma o čemu pričaš. drži se filozofiranja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:32

Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

objasni to abenu i šejkeru. da ne pričam o Kolindi po kojoj smo bili iza željezne zavjese i imali smo samo jednu vrstu jogurta.

ja sam kratko živio u komunizmu , ali sjećam se besplatnog ljetovanja na moru u odmaralištu, gladan nisam nikada bio. Bilo je lijepo i ništa nam nije falilo

Ma njoj je ispran mozak :D


Last edited by Diäb Soulé on 6/6/2020, 20:34; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:33

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: Ali tu ne spada ovaj Austin koji je hrđao u mp3.
hrđa nema veze sa proizvodnjom, nijemci su cijelu tvornicu preselili krajem devedesetih jer ih je jebalo močvarno područje i hvatanje vlage na neobrađeni lim.
to je za to doba bio normalni proizvodni problem.

Čak niti talijanski, a kamoli njemački automobili nisu imali taj problem niti blizu razine kao što ga je imao engleski Austin.
Doduše, Opeli su stalno imai problem hrđanja pragova i stražnjih blatobrana, ali to je trajalo do kraja devedesetih i više se nije ponavljalo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:34

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

Ima ih solidnih iz te prve generacije i danas. Znam to iz prve ruke. Nisu doduše više za duga putovanja, ali u gradu i dalje rade bez greške. Doduše, uz jako dobro održavanje majstora koji takve uglavnom i posjeduju.
Inače da ponovim. U TAS-u su se Golfovi samo SKLAPALI. To nije bio orginalni jugoslavenski proizvod. Automobili su iz Njemačke stizali u dijelovima, a njemački izvoznik je morao kupiti robe iz TAS-a u protuvrijednosti automobila koje im je isporučio za sklapanje.
ti nemaš pojma o čemu pričaš. drži se filozofiranja.

Ovo područje sigurno bolje poznajem od tebe. Prema tome, drži se ti nogometno navijačkih tema i prestani se brukati na ovakvim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:35

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: Ali tu ne spada ovaj Austin koji je hrđao u mp3.
hrđa nema veze sa proizvodnjom, nijemci su cijelu tvornicu preselili krajem devedesetih jer ih je jebalo močvarno područje i hvatanje vlage na neobrađeni lim.
to je za to doba bio normalni proizvodni problem.

Čak niti talijanski, a kamoli njemački automobili nisu imali taj problem niti blizu razine kao što ga je imao engleski Austin.
Doduše, Opeli su stalno imai problem hrđanja pragova i stražnjih blatobrana, ali to je trajalo do kraja devedesetih i više se nije ponavljalo.
svi su imali taj problem, negdje izraženije negdje ne...samo je stvar na koje pičke si se ti palio a koje su ti bile odvratne i iz te perspektive ti danas pričaš, juga =odvratno, zapad=kućice u cvijeću.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:36

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

Ima ih solidnih iz te prve generacije i danas. Znam to iz prve ruke. Nisu doduše više za duga putovanja, ali u gradu i dalje rade bez greške. Doduše, uz jako dobro održavanje majstora koji takve uglavnom i posjeduju.
Inače da ponovim. U TAS-u su se Golfovi samo SKLAPALI. To nije bio orginalni jugoslavenski proizvod. Automobili su iz Njemačke stizali u dijelovima, a njemački izvoznik je morao kupiti robe iz TAS-a u protuvrijednosti automobila koje im je isporučio za sklapanje.
ti nemaš pojma o čemu pričaš. drži se filozofiranja.

Ovo područje sigurno bolje poznajem od tebe. Prema tome, drži se ti nogometno navijačkih tema i prestani se brukati na ovakvim.
je, vidim, čitam i učim. čudili se ameri kak to škoda izgleda u moru istih auta osim njihovih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:37

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

Ovo područje sigurno bolje poznajem od tebe. Prema tome, drži se ti nogometno navijačkih tema i prestani se brukati na ovakvim.
je, vidim, čitam i učim. čudili se ameri kak to škoda izgleda u moru istih auta osim njihovih.

Njihovi automobili su odavno katastrofalni i evropski i japanski su za njihove kupce pojam kvalitete. Europski u višoj srednjoj i luksuznoj klasi, a japanski u nižoj srednjoj i posebno u segmentu minivana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:40

ebenica wrote:

juga =odvratno, zapad=kućice u cvijeću.

Ja nikada nisam sudjelovao u raspravama na takvoj primitivnoj razini argumentacije tipa čiji tata ima veći i slično. Neću reći da mi je žao zbog toga. Jednostavno nisam takav i gotovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:43

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:

juga =odvratno, zapad=kućice u cvijeću.

Ja nikada nisam sudjelovao u raspravama na takvoj primitivnoj razini argumentacije tipa čiji tata ima veći i slično. Neću reći da mi je žao zbog toga. Jednostavno nisam takav i gotovo.
možeš ti to sebi govoriti koliko hoćeš stvarnost je drugačija.
vidljivo je u ovoj temi o automobilima, krenuo si sa pljuvačinom svih automobila koji nisu proizvedeni na zapadu kao da su oni na zapadu bili nešto bolji, i to govoriš iz današnje perspektive kad se guzica naučila na moderan i udoban auto. nekad je u automobilima radio bio dodatna oprema i o tom dobu mi pričamo. prve kie su izgledale k'o pegla danas ne izgledaju izgledaju do jaja al to nema veze ni s kapitalizmom ni sa socijalizmom nego tehnološkim napretkom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:43

ebenica wrote:
Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

objasni to abenu i šejkeru. da ne pričam o Kolindi po kojoj smo bili iza željezne zavjese i imali smo samo jednu vrstu jogurta.
prve kia motors su izgledale k'o konzerve za ribice jer je jednostavno takva bila proizvodnja uatomobila u to doba, al će debil od abena srat da moderna kia tak izgleda zato kaj su ameri bili u južnoj koreji a ne zato kaj se proizvodnja automobila popela na višu razinu koja nije postojala u doba jugoslavije.
kao kad netko veli: nije bilo mobitela u komunizmu i ne bi bilo da je ostao isti .

KIA u početku nije imala 4 kotača nego 3 i jedan rezevni na krovu. to su bile trokolice

Denkverbot - Page 32 Automobile_History_kia

mogu zamisliti koja bi bila pljuvačina po SFRJ od strane modrogaličnih državotvornih rvat'na amero ass-kissera poput šejkera i abena da je kojim slučajem umjesto juga bilo ovo vozilo od Kia-e.

doduše Tomos je proizvodio trokolice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:45

Gnječ wrote:

mogu zamisliti koja bi bila pljuvačina po SFRJ od strane modrogaličnih državotvornih rvat'na amero ass-kissera poput šejkera i abena da je kojim slučajem umjesto juga bilo ovo vozilo od Kia-e.

.
ne dao bog da je jugo tak izgledao koja bi to izdrkavanja bila o jugo dometima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:52

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:

juga =odvratno, zapad=kućice u cvijeću.

Ja nikada nisam sudjelovao u raspravama na takvoj primitivnoj razini argumentacije tipa čiji tata ima veći i slično. Neću reći da mi je žao zbog toga. Jednostavno nisam takav i gotovo.
možeš ti to sebi govoriti koliko hoćeš stvarnost je drugačija.
vidljivo je u ovoj temi o automobilima, krenuo si sa pljuvačinom svih automobila koji nisu proizvedeni na zapadu kao da su oni na zapadu bili nešto bolji, i to govoriš iz današnje perspektive kad se guzica naučila na moderan i udoban auto. nekad je u automobilima radio bio dodatna oprema i o tom dobu mi pričamo. prve kie su izgledale k'o pegla danas ne izgledaju izgledaju do jaja al to nema veze ni s kapitalizmom ni sa socijalizmom nego tehnološkim napretkom.

Možeš ti to sebi govoriti koliko hoćeš, ali stvarnost je upravo takva o kakvoj sam ja govorio.
I to se baš posebno vidi na temi o automobilima o kojima očito znam puno više nego ti gnječ zajedno. Nije to samo zbog godina, jer sam evidentno puno stariji od tebe, a vjerojatno nešto i od gnječa. Jednostavno sam bio u bliskom kontaktu sa hrpom starih modela, a onda me je to počeo popuštati krajem osamdesetih jer sam si našao neke meni zanimljivije hobije.
I da, nisam počeo sa pljuvačinom svih nezapadnih automobila, jer je na istoku bilo i sasvim solidnih proizvoda u odnosu cijene i kvalitete, ali svatko iole realan će ti reći kako stoje stvari po tom pitanju kvalitete.
I nema to veze sa dodatnom opremom (nije samo radio ili radio kazetofon, nego i servo pojačanje volana, alarm, klima uređaj - provjeri pa ćeš vidjeti da su prve klime masovno u autima počeli ugrađivati Amerikanci i to krajem četrdesetih, centralna brava itd.) nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
Također, primjerice sovjetski auti su imali katastrofalno stanje sa elektrikom, što ja jako dobro znam jer sam bio ponosni vlasnik Lade Samare 1300S sa troja vrata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:55

ebenica wrote:
Gnječ wrote:

mogu zamisliti koja bi bila pljuvačina po SFRJ od strane modrogaličnih državotvornih rvat'na amero ass-kissera poput šejkera i abena da je kojim slučajem umjesto juga bilo ovo vozilo od Kia-e.

.
ne dao bog da je jugo tak izgledao koja bi to izdrkavanja bila o jugo dometima.

Meni to izgleda kao sasvim funkcionalno malo gospodarsko vozilo.
I što ste toliko opsjednuti estetikom? Meni je i kod putničkih auta na prvom mjestu funkcionalnost i kvaliteta, pa cijena održavanja i praktičnost, a estetika doslovce na zadnjem mjestu, a pogotovo kod ovih gospodarskih.
Imate neke probleme sa svojim fizičkim izgledom pa to onda kompenzirate na autima koji vam služe kao produžetak libida? A?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:59

Speare Shaker wrote: nego i servo pojačanje volana, alarm, klima uređaj - provjeri pa ćeš vidjeti da su prve klime masovno u autima počeli ugrađivati Amerikanci i to krajem četrdesetih, centralna brava itd.) nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
Također, primjerice sovjetski auti su imali katastrofalno stanje sa elektrikom, što ja jako dobro znam jer sam bio ponosni vlasnik Lade Samare 1300S sa troja vrata.
nemam kaj provjeravat znam razvoj automobila, ono što se u amrici prdaje pod standard opremu u europi se još dan danas prodaje kao dodatna oprema, nećeš nać amerikanca koji će kupiti auto bez ugrađenog androida i to je tak a u europi škoda još masovno stavlja svoj swing kao standardnu opremu bez usb-a i ičega.
svi, ponavljam, bez izuzetka, osim mercedesa su radili sranja od automobila, svi! prodavali su ime pa je eto u jugo glavi opel kadet iz tog doba na većoj cijeni nego jugo 60 s duplim fergazerom a u stvari su to identični stilovi, hrpa jebenog lima. škoda iz tog doba je ista kao i kapitalistička moderna južnokorejska kia iz tog doba. fićo se dijelio na lotu i nagradnim igrama. o čemu mi pričamo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 21:00

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:

juga =odvratno, zapad=kućice u cvijeću.

Ja nikada nisam sudjelovao u raspravama na takvoj primitivnoj razini argumentacije tipa čiji tata ima veći i slično. Neću reći da mi je žao zbog toga. Jednostavno nisam takav i gotovo.
možeš ti to sebi govoriti koliko hoćeš stvarnost je drugačija.
vidljivo je u ovoj temi o automobilima, krenuo si sa pljuvačinom svih automobila koji nisu proizvedeni na zapadu kao da su oni na zapadu bili nešto bolji, i to govoriš iz današnje perspektive kad se guzica naučila na moderan i udoban auto. nekad je u automobilima radio bio dodatna oprema i o tom dobu mi pričamo. prve kie su izgledale k'o pegla danas ne izgledaju izgledaju do jaja al to nema veze ni s kapitalizmom ni sa socijalizmom nego tehnološkim napretkom.

Možeš ti to sebi govoriti koliko hoćeš, ali stvarnost je upravo takva o kakvoj sam ja govorio.
I to se baš posebno vidi na temi o automobilima o kojima očito znam puno više nego ti gnječ zajedno. Nije to samo zbog godina, jer sam evidentno puno stariji od tebe, a vjerojatno nešto i od gnječa. Jednostavno sam bio u bliskom kontaktu sa hrpom starih modela, a onda me je to počeo popuštati krajem osamdesetih jer sam si našao neke meni zanimljivije hobije.
I da, nisam počeo sa pljuvačinom svih nezapadnih automobila, jer je na istoku bilo i sasvim solidnih proizvoda u odnosu cijene i kvalitete, ali svatko iole realan će ti reći kako stoje stvari po tom pitanju kvalitete.
I nema to veze sa dodatnom opremom (nije samo radio ili radio kazetofon, nego i servo pojačanje volana, alarm, klima uređaj - provjeri pa ćeš vidjeti da su prve klime masovno u autima počeli ugrađivati Amerikanci i to krajem četrdesetih, centralna brava itd.) nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
Također, primjerice sovjetski auti su imali katastrofalno stanje sa elektrikom, što ja jako dobro znam jer sam bio ponosni vlasnik Lade Samare 1300S sa troja vrata.

zar ničega dobroga nije bilo u SFRJ? ti koji si živući svjedok trebao bi znati i znaš da nije bilo tako kako ti prezentiraš osim ako to radiš namjerno iz nekih tvojih političkih i raznoraznih drugih frustracija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 21:02

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Gnječ wrote:

mogu zamisliti koja bi bila pljuvačina po SFRJ od strane modrogaličnih državotvornih rvat'na amero ass-kissera poput šejkera i abena da je kojim slučajem umjesto juga bilo ovo vozilo od Kia-e.

.
ne dao bog da je jugo tak izgledao koja bi to izdrkavanja bila o jugo dometima.

Meni to izgleda kao sasvim funkcionalno malo gospodarsko vozilo.
I što ste toliko opsjednuti estetikom? Meni je i kod putničkih auta na prvom mjestu funkcionalnost i kvaliteta, pa cijena održavanja i praktičnost, a estetika doslovce na zadnjem mjestu, a pogotovo kod ovih gospodarskih.
Imate neke probleme sa svojim fizičkim izgledom pa to onda kompenzirate na autima koji vam služe kao produžetak libida? A?

da je proizvedeno u SFRJ našao bi mu ti mane mogu se okladit u to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 21:03

Speare Shaker wrote:
Imate neke probleme sa svojim fizičkim izgledom pa to onda kompenzirate na autima koji vam služe kao produžetak libida? A?
kai ti ovo sad treba ne kužim? jel te netko uvrijedio? jel se s tobom priča normalno?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 21:07

Speare Shaker wrote: nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
koliko se u zadnjih deset godina povuklo automobila sa tržišta zbog raznoraznih grešaka?
https://www.cnbc.com/2019/08/23/volkswagen-recalls-679000-us-vehicles-over-potential-roll-away-problem.html

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 21:11

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Gnječ wrote:

mogu zamisliti koja bi bila pljuvačina po SFRJ od strane modrogaličnih državotvornih rvat'na amero ass-kissera poput šejkera i abena da je kojim slučajem umjesto juga bilo ovo vozilo od Kia-e.

.
ne dao bog da je jugo tak izgledao koja bi to izdrkavanja bila o jugo dometima.

Meni to izgleda kao sasvim funkcionalno malo gospodarsko vozilo.
I što ste toliko opsjednuti estetikom? Meni je i kod putničkih auta na prvom mjestu funkcionalnost i kvaliteta, pa cijena održavanja i praktičnost, a estetika doslovce na zadnjem mjestu, a pogotovo kod ovih gospodarskih.
Imate neke probleme sa svojim fizičkim izgledom pa to onda kompenzirate na autima koji vam služe kao produžetak libida? A?

da je proizvedeno u SFRJ našao bi mu ti mane mogu se okladit u to.

Našao bi mu manu da ga je proizveo i Rolls-Royce.
No, ako bi bio prihvatljive cijene i razine kvalitete, sasvim sigurno ne bih imao nekih većih prigovora da je proizveden i u Prištini (Peugeot).
Uostalom, mali Tomos mopedi su bili sasvim solidni proizvodi makar su se radili u Jugoslaviji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 21:12

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
koliko se u zadnjih deset godina povuklo automobila sa tržišta zbog raznoraznih grešaka?
https://www.cnbc.com/2019/08/23/volkswagen-recalls-679000-us-vehicles-over-potential-roll-away-problem.html

da juga još uvijek postoji i da joj se ovo dogodi, a događa se svakom proizvođaču oduvijek samo kai si se nekad mogao jebat a ne da ti zamjene vozilo, vi bi za ovo okrivili nesposobni komunizam, društveno uređenje ili jednostavno glupe jugiće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum