ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 19:24

Diäb Soulé wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
tako da ne vjerujem da ih ne bi bilo da su ih komunjare pokorili

Naravno da bi ih bilo. Slično kao i u slučaju Škode.

skoro sve komunističke zemlje su imale ok automobile, osim izroda - istočne njemačke - Trabant i Wartburg su bili valjda nesto najgore ikada proizvedeno :D

Mislim da je Jugo 45 bio na još nižoj razini. 
Niže razine od toga se ja ne sjećam, a vjerojatno je nije ni bilo.
Dobro, možda Zaporožec iz SSSR-a. Lade i Moskviči i nisu bili tako loši.
Što se tiče Škode, sjećam se jednog teksta u slovenskom Auto Blicu početkom osamdesetih. Bio je prenesen test nekog kanadskog časopisa.
Autor je između ostalog da bi svako objektivan čovjek morao zamrziti komunizam samo kad vidi što su komunisti napravili od nekada tako respektabilne firme kakva je Škoda bila prije rata.
Srećom pa ih je u međuvremenu preuzela VW grupacija pa tako oni koji misle da vozeći Škodu voze čeha u konačnici zapravo ipak voze nijemca.


Last edited by Speare Shaker on 6/6/2020, 19:31; edited 1 time in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 19:26

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
jasambrend wrote:I zač su se predali na kraju onda?

Poplašili se komunizma pa su radije izabrali SAD kao svoje okupatore umjesto SSSR-a?
Tako ispada po gnječovim logičkim bravurama.
moguće da su se prepali ruske snage....komunizam s tim veze nema. kao ni kapitalizam.

Misliš snage one iste Crvene Armije koja bi bez obilne američke pomoći evidentno izgubila rat od Hitlera?
Sa konstatacijom iz drugog dijela posta se slažem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 19:30

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
jasambrend wrote:I zač su se predali na kraju onda?

Poplašili se komunizma pa su radije izabrali SAD kao svoje okupatore umjesto SSSR-a?
Tako ispada po gnječovim logičkim bravurama.

ja još nisam ništa konkretnoga napisao u svezi toga zato nejasno mi je koje li su to moje logičke bravure. ja čekam da vi amerofilli ass-kissers napišete nekoliko objektivnih rečenica na temu pa ću ja nakon vas cro amerofila ass-kissera.

zašto? zato jer tvoja neće biti zadnja šejkeru.

Ma hajde, pa obojica dobro znamo na što ciljaš.
Naravno da ne mora moja biti zadnja. To ću prepustiti tebi, ako ti baš predstavlja toliko zadovoljstvo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 19:44

@spear

Pa kupio ih je VW -ali se svejedno i dalje proizvode u Češkoj - nije da su proizvodnju prebacili u njemačku
Tako da su još uvijek Made in Češka. I u počecima i do nedavno su koristili čak i svoje benzinske motor + VW


Yugo je bio odličan auto, nemoj tako. Ponos Jugoslavije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 19:54

Diäb Soulé wrote:@spear

Pa kupio ih je VW -ali se svejedno i dalje proizvode u Češkoj - nije da su proizvodnju prebacili u njemačku
Tako da su još uvijek Made in Češka. I u počecima i do nedavno su koristili čak i svoje benzinske motor + VW


Yugo je bio odličan auto, nemoj tako. Ponos Jugoslavije

U početku su krajem osamdesetih i početkom devedesetih koristili svoje benzinske motore i mehaniku. Međutim, sve je to bilo prilično loše. Recimo, mjenjač na Favoritu i Feliciji je bio katastrofalan. Na kraju si morao kretati iz treće, jer su se prve dvije izgubile negdje u hodu.
Preporodili su se nakon što su počeli ugrađivati VW-ovu mehaniku, motore i mjenjače.
Svejedno, znam ljude koji su prve Octavie nazivale poluproizvodima usprkos pouzdanoj njemačkoj mehanici, motorima i mjenjačima. Svako malo bi odlazile neke sitnice koje su se stalno morale popravljati i to je živciralo. Od prije nekih 15 ili tek nešto više godina se stanje bitno popravilo i sad su to prilično dobri automobili.
Da, Jugo je stvarno bio ponos Jugoslavije, ali također i ruglo Amerike. Premda je taj američki iz Yugo America projekta bio bitno kvalitetniji.
Uvjerljivo najgori auto u koji sam ja sjeo u životu, makar ga nisam vozio. Naučio sam se voziti na Zastavi 128 i mogu reći da svatko tko je uspio savladati mjenjač od tog limuzinskog stojadina nije kasnije imao problema niti sa jednim ručnim mjenjačem.
Posebno se to odnosi na treću brzinu u koju se moralo ubacivati na čisti osjećaj i uz tešku improvizaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 19:58

Doduše, moram priznati da je buka unutar Trabanta i Wartburga sa dvotaktnim motorima stvarno bila teško podnošljiva, čak i na kraće staze. Na duljim putovanjima i pogotovo. 
I nisu samo bili u pitanju motori. Karoserija je djelovala kao neka vrsta rezonantne komore.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:00

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
jasambrend wrote:I zač su se predali na kraju onda?

Poplašili se komunizma pa su radije izabrali SAD kao svoje okupatore umjesto SSSR-a?
Tako ispada po gnječovim logičkim bravurama.
moguće da su se prepali ruske snage....komunizam s tim veze nema. kao ni kapitalizam.

Misliš snage one iste Crvene Armije koja bi bez obilne američke pomoći evidentno izgubila rat od Hitlera?
Sa konstatacijom iz drugog dijela posta se slažem.

ukrast ću post da te nešto zaozbiljno priupitam jer si kvaran. zašto si se dohvatio tog detalja sa američkom pomoći sovjetima? hoćeš opet navlačiti vodu na svoj mlin pa reći da su ustvari ameri pobijedili u ww2? tj. da nisu ameri pomogli rusima da bi se rat završio atomskom bombom a ne ulaskom SSSR-a u rat na dalekom istoku? ameri su pomagali i nacističkoj njemačkoj. kako to tumačiš?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:02

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
jasambrend wrote:I zač su se predali na kraju onda?

Poplašili se komunizma pa su radije izabrali SAD kao svoje okupatore umjesto SSSR-a?
Tako ispada po gnječovim logičkim bravurama.

ja još nisam ništa konkretnoga napisao u svezi toga zato nejasno mi je koje li su to moje logičke bravure. ja čekam da vi amerofilli ass-kissers napišete nekoliko objektivnih rečenica na temu pa ću ja nakon vas cro amerofila ass-kissera.

zašto? zato jer tvoja neće biti zadnja šejkeru.

Ma hajde, pa obojica dobro znamo na što ciljaš.
Naravno da ne mora moja biti zadnja. To ću prepustiti tebi, ako ti baš predstavlja toliko zadovoljstvo.

ne znam ja na šta ti misliš da ja ciljam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:11

Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:@spear

Pa kupio ih je VW -ali se svejedno i dalje proizvode u Češkoj - nije da su proizvodnju prebacili u njemačku
Tako da su još uvijek Made in Češka. I u počecima i do nedavno su koristili čak i svoje benzinske motor + VW


Yugo je bio odličan auto, nemoj tako. Ponos Jugoslavije

U početku su krajem osamdesetih i početkom devedesetih koristili svoje benzinske motore i mehaniku. Međutim, sve je to bilo prilično loše. Recimo, mjenjač na Favoritu i Feliciji je bio katastrofalan. Na kraju si morao kretati iz treće, jer su se prve dvije izgubile negdje u hodu.
Preporodili su se nakon što su počeli ugrađivati VW-ovu mehaniku, motore i mjenjače.
Svejedno, znam ljude koji su prve Octavie nazivale poluproizvodima usprkos pouzdanoj njemačkoj mehanici, motorima i mjenjačima. Svako malo bi odlazile neke sitnice koje su se stalno morale popravljati i to je živciralo. Od prije nekih 15 ili tek nešto više godina se stanje bitno popravilo i sad su to prilično dobri automobili.
Da, Jugo je stvarno bio ponos Jugoslavije, ali također i ruglo Amerike. Premda je taj američki iz Yugo America projekta bio bitno kvalitetniji.
Uvjerljivo najgori auto u koji sam ja sjeo u životu, makar ga nisam vozio. Naučio sam se voziti na Zastavi 128 i mogu reći da svatko tko je uspio savladati mjenjač od tog limuzinskog stojadina nije kasnije imao problema niti sa jednim ručnim mjenjačem.
Posebno se to odnosi na treću brzinu u koju se moralo ubacivati na čisti osjećaj i uz tešku improvizaciju.


Ja imam Fabiu TDI iz 2006 i prezadovoljan sam. Nikada kvara na njoj. Samo zamjena ulja i vozi.

Ugrađivali su oni svoje motore do 2003 godine, ali valjda nisu mogli ispuniti novu euro normu pa su zato odustali od njih..ali da bili su zastarjeli i puno trošili

Octavia je nakon 20 godina ipak dokazala da je pouzdan auto. Pogledaj si kada stigneš

700.000 km :D

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:12

Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
tako da ne vjerujem da ih ne bi bilo da su ih komunjare pokorili

Naravno da bi ih bilo. Slično kao i u slučaju Škode.

skoro sve komunističke zemlje su imale ok automobile, osim izroda - istočne njemačke - Trabant i Wartburg su bili valjda nesto najgore ikada proizvedeno :D

Mislim da je Jugo 45 bio na još nižoj razini. 
Niže razine od toga se ja ne sjećam, a vjerojatno je nije ni bilo.
Dobro, možda Zaporožec iz SSSR-a. Lade i Moskviči i nisu bili tako loši.
Što se tiče Škode, sjećam se jednog teksta u slovenskom Auto Blicu početkom osamdesetih. Bio je prenesen test nekog kanadskog časopisa.
Autor je između ostalog da bi svako objektivan čovjek morao zamrziti komunizam samo kad vidi što su komunisti napravili od nekada tako respektabilne firme kakva je Škoda bila prije rata.
Srećom pa ih je u međuvremenu preuzela VW grupacija pa tako oni koji misle da vozeći Škodu voze čeha u konačnici zapravo ipak voze nijemca.
svi auti izuzetkom mercedesa su do sredine devedestih bili teška katastrofa i to veze nema sa društvenim uređenjem države koja je iste proizvodila već sa tehnologijom koja se koristila za proizvodnju istih. opel kadet je bio smeće i ništa luksuzniji od jugića, identičan..
ova sranja da je kapitalizam stvorio modernu škodu su sranja, modernu škodu je stvorilo nova vrsta proizvodnje automobila gdje su abs-servo,jastuci, klime, tapecirunzi postali normalni uz ogromnu količinu elektronike, moderan auto je elektronika i govorit o jugiću k'o sranju nije ništa drugo nego najobičnije sranje jer je sve to bilo isto.

a amerima niti jedan auto ne valja ako nema osam miliona kubika i njima su svi europski auti smiješni. jebla te amerika više i govnarije koje tu prosipaš


i sranje od golfa se štancalo u sarajevu koliko je u to doba bilo bitno tko kaj proizvodi kad su svi proizvodili hrpu lima i mehaniku što sa današnjim autima veze nema.


Last edited by ebenica on 6/6/2020, 20:15; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:14

Speare Shaker wrote:Doduše, moram priznati da je buka unutar Trabanta i Wartburga sa dvotaktnim motorima stvarno bila teško podnošljiva, čak i na kraće staze. Na duljim putovanjima i pogotovo. 
I nisu samo bili u pitanju motori. Karoserija je djelovala kao neka vrsta rezonantne komore.

mi smo kao djeca mislili da Wartburg ide na pljuvačku xD

Trabant je bio užas, ko od lego kockica - plastik fantastik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:17

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:

Misliš snage one iste Crvene Armije koja bi bez obilne američke pomoći evidentno izgubila rat od Hitlera?
Sa konstatacijom iz drugog dijela posta se slažem.

ukrast ću post da te nešto zaozbiljno priupitam jer si kvaran. zašto si se dohvatio tog detalja sa američkom pomoći sovjetima? hoćeš opet navlačiti vodu na svoj mlin pa reći da su ustvari ameri pobijedili u ww2? tj. da nisu ameri pomogli rusima da bi se rat završio atomskom bombom a ne ulaskom SSSR-a u rat na dalekom istoku? ameri su pomagali i nacističkoj njemačkoj. kako to tumačiš?

Ne. Sovjeti su pobjedili Hitlera, ali to im ne bi uspjelo bez obilne američke pomoći u materijalu, naoružanju, hrani, vozilima, strateškim materijalima, tvornicama itd.
Jednostavno im ne bi uspjelo. Sovjeti su doduše zaustavili Nijemce pred Moskvom i Lenjingradom 1941., ali to je zapravo učinila zima, a Nijemci nisu bili spremni za zimsko ratovanje.
Međutim, bez američke pomoći Sovjeti ne bi uspjeli postići onako veliko narastanje snaga, ne bi uspjeli izvesti kontranapad kod Staljingrada, jer ne bi imali dovoljno snage za to, niti dovoljno vojnika koje sami ne bi mogli opremiti, niti dovoljno tehnike, posebno vozila i tenkova.
Ne bi se uspjeli održati niti kod Kurska, baš zato jer ne bi imali dovoljno tenkova. Posebno T-34 koji je imao blok motora od aluminija, a koji su im kao strateški materijal u velikim količinama isporučivali Amerikanci. 
Neuspjeh kod Kurska je bio odlučujući za daljnji tok rata, jer Nijemci poslije više nikada nisu uspjeli skupiti dovoljno snaga za neku ozbiljnu ofanzivu na istočnom frontu.
Sovjeti i Hitler su u početku jako dobro surađivali, pa zajedno su podijelili Poljsku!
Amerikanci su također gledali svoje prije svega gospodarske interese, ali do Pearl Harboura. Nakon toga im je postalo bjelodano jasno što i kako dalje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:18

Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
tako da ne vjerujem da ih ne bi bilo da su ih komunjare pokorili

Naravno da bi ih bilo. Slično kao i u slučaju Škode.

skoro sve komunističke zemlje su imale ok automobile, osim izroda - istočne njemačke - Trabant i Wartburg su bili valjda nesto najgore ikada proizvedeno :D

Mislim da je Jugo 45 bio na još nižoj razini. 
Niže razine od toga se ja ne sjećam, a vjerojatno je nije ni bilo.
Dobro, možda Zaporožec iz SSSR-a. Lade i Moskviči i nisu bili tako loši.
Što se tiče Škode, sjećam se jednog teksta u slovenskom Auto Blicu početkom osamdesetih. Bio je prenesen test nekog kanadskog časopisa.
Autor je između ostalog da bi svako objektivan čovjek morao zamrziti komunizam samo kad vidi što su komunisti napravili od nekada tako respektabilne firme kakva je Škoda bila prije rata.
Srećom pa ih je u međuvremenu preuzela VW grupacija pa tako oni koji misle da vozeći Škodu voze čeha u konačnici zapravo ipak voze nijemca.

pa dobro jebemu, jel se u SFRJ samo jugo proizvodio? ili je osim kragujevačke zastave bilo još proizvođača automobila?

recimo Prinz, Austin, Citroen, Renault, WW, Opel da nabrojim neke koji su se u SFRJ proizvodili. ne razumijem da se taj jugo stalno spominje kao primjer da u jugi nije bilo ničega kvalitetnoga ili ničega uopće.

recimo ovaj Austin mini 1000 proizveden u IMV-u Sloveniji

Denkverbot - Page 31 Imv-austin-mini-1000-davorin-osijek-18
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:19

Tamića još uvijek ima na cestama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:20

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
tako da ne vjerujem da ih ne bi bilo da su ih komunjare pokorili

Naravno da bi ih bilo. Slično kao i u slučaju Škode.

skoro sve komunističke zemlje su imale ok automobile, osim izroda - istočne njemačke - Trabant i Wartburg su bili valjda nesto najgore ikada proizvedeno :D

Mislim da je Jugo 45 bio na još nižoj razini. 
Niže razine od toga se ja ne sjećam, a vjerojatno je nije ni bilo.
Dobro, možda Zaporožec iz SSSR-a. Lade i Moskviči i nisu bili tako loši.
Što se tiče Škode, sjećam se jednog teksta u slovenskom Auto Blicu početkom osamdesetih. Bio je prenesen test nekog kanadskog časopisa.
Autor je između ostalog da bi svako objektivan čovjek morao zamrziti komunizam samo kad vidi što su komunisti napravili od nekada tako respektabilne firme kakva je Škoda bila prije rata.
Srećom pa ih je u međuvremenu preuzela VW grupacija pa tako oni koji misle da vozeći Škodu voze čeha u konačnici zapravo ipak voze nijemca.

pa dobro jebemu, jel se u SFRJ samo jugo proizvodio? ili je osim kragujevačke zastave bilo još proizvođača automobila?

recimo Prinz, Austin, Citroen, Renault, WW, Opel da nabrojim neke koji su se u SFRJ proizvodili. ne razumijem da se taj jugo stalno spominje kao primjer da u jugi nije bilo ničega kvalitetnoga ili ničega uopće.

recimo ovaj Austin mini 1000 proizveden u IMV-u Sloveniji

Denkverbot - Page 31 Imv-austin-mini-1000-davorin-osijek-18
ma bitno je da se sere, zato su njemci uredno u jugi štancali aute u sarajevu a ne u češkoj. toliko o komunizmu.
https://bs.wikipedia.org/wiki/Tvornica_Automobila_Sarajevo

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:21

TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:24

Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

objasni to abenu i šejkeru. da ne pričam o Kolindi po kojoj smo bili iza željezne zavjese i imali smo samo jednu vrstu jogurta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:26

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
Speare Shaker wrote:
Diäb Soulé wrote:
tako da ne vjerujem da ih ne bi bilo da su ih komunjare pokorili

Naravno da bi ih bilo. Slično kao i u slučaju Škode.

skoro sve komunističke zemlje su imale ok automobile, osim izroda - istočne njemačke - Trabant i Wartburg su bili valjda nesto najgore ikada proizvedeno :D

Mislim da je Jugo 45 bio na još nižoj razini. 
Niže razine od toga se ja ne sjećam, a vjerojatno je nije ni bilo.
Dobro, možda Zaporožec iz SSSR-a. Lade i Moskviči i nisu bili tako loši.
Što se tiče Škode, sjećam se jednog teksta u slovenskom Auto Blicu početkom osamdesetih. Bio je prenesen test nekog kanadskog časopisa.
Autor je između ostalog da bi svako objektivan čovjek morao zamrziti komunizam samo kad vidi što su komunisti napravili od nekada tako respektabilne firme kakva je Škoda bila prije rata.
Srećom pa ih je u međuvremenu preuzela VW grupacija pa tako oni koji misle da vozeći Škodu voze čeha u konačnici zapravo ipak voze nijemca.

pa dobro jebemu, jel se u SFRJ samo jugo proizvodio? ili je osim kragujevačke zastave bilo još proizvođača automobila?

recimo Prinz, Austin, Citroen, Renault, WW, Opel da nabrojim neke koji su se u SFRJ proizvodili. ne razumijem da se taj jugo stalno spominje kao primjer da u jugi nije bilo ničega kvalitetnoga ili ničega uopće.

recimo ovaj Austin mini 1000 proizveden u IMV-u Sloveniji

Denkverbot - Page 31 Imv-austin-mini-1000-davorin-osijek-18

Ti su se automobili SKLAPALI u Jugi. Recimo Golfovi su u TAS stizali u dijelovima i tamo su sastavljani. Neki manje zahtjevni dijelovi (elektrika - Cimos Citroen, IMV Renault) su se i proizvodili, jer je to bio uvjet za ulazak zapadnih firmi na jugoslavensko tržište.
Istina, neki od tih modela su stvarno bili dosta dobri. Ali tu ne spada ovaj Austin koji je hrđao u mp3.
Jugo se nije sklapao nego proizvodio. Druga je priča što je kao temeljni automobil poslužio Fiat 127, ali je jugoslavenska verzija bila enormno lošija, a talijanski orginal je bio sasvim solidan auto koji je palio bez greške i imao pristojnu potrošnju, a dijelovi su bili prihvatljive cijene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:27

Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

objasni to abenu i šejkeru. da ne pričam o Kolindi po kojoj smo bili iza željezne zavjese i imali smo samo jednu vrstu jogurta.
prve kia motors su izgledale k'o konzerve za ribice jer je jednostavno takva bila proizvodnja uatomobila u to doba, al će debil od abena srat da moderna kia tak izgleda zato kaj su ameri bili u južnoj koreji a ne zato kaj se proizvodnja automobila popela na višu razinu koja nije postojala u doba jugoslavije.
kao kad netko veli: nije bilo mobitela u komunizmu i ne bi bilo da je ostao isti .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:29

Diäb Soulé wrote:TAS Golf 1 - malo lošiju limariju je imao, ali svejedno je bio dobar za ono vrijeme i dokaz da je Jugoslavija bila zapad naspram drugi socijalističkih zemalja

Ima ih solidnih iz te prve generacije i danas. Znam to iz prve ruke. Nisu doduše više za duga putovanja, ali u gradu i dalje rade bez greške. Doduše, uz jako dobro održavanje majstora koji takve uglavnom i posjeduju.
Inače da ponovim. U TAS-u su se Golfovi samo SKLAPALI. To nije bio orginalni jugoslavenski proizvod. Automobili su iz Njemačke stizali u dijelovima, a njemački izvoznik je morao kupiti robe iz TAS-a u protuvrijednosti automobila koje im je isporučio za sklapanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/6/2020, 20:30

Speare Shaker wrote: Ali tu ne spada ovaj Austin koji je hrđao u mp3.
hrđa nema veze sa proizvodnjom, nijemci su cijelu tvornicu preselili krajem devedesetih jer ih je jebalo močvarno područje i hvatanje vlage na neobrađeni lim.
to je za to doba bio normalni proizvodni problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum