ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Denkverbot Empty Denkverbot

Post by mativka Sun 31 May - 9:48

Pogledala sam Equals.
Lijepa ljubavna priča prožeta strašću na koju čovjek tijekom života zaboravi da ju je sposoban osjetiti.
Možemo li biti jednaki ukoliko bismo bili lišeni emocija?
Jesu li emocije kamen spoticanja u osobnom, društvenom napretku ili upravo suprotno?
Ispisuju li emocije i jesu li one odgovorne za naše životne priče?
Ukoliko bi bili samo razumna bića, kako bi svijet izgledao?



_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 10:01

zašto ti misliš da ti netko ovdje može dati odgovore na tisuću pitanja?
ja prvi ne mogu jer sam budala. ne vjerujem ni da drugi mogu.
kai nemaš baš nikakvo svoje mišljenje bokte?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by mativka Sun 31 May - 10:08

ebenica wrote:zašto ti misliš da ti netko ovdje može dati odgovore na tisuću pitanja?
ja prvi ne mogu jer sam budala. ne vjerujem ni da drugi mogu.
kai nemaš baš nikakvo svoje mišljenje bokte?
Vjerujem da većina razgovora počinje s pozdravom pa upitom kako je tko, što ima novoga, itd....a poslije se priča razvije sama po sebi.
Zar ne govori puno činjenica promišljanja o nečemu, a što se tiče mišljenja, pa barem ti često upotrebljavaš onu izreku o tom,tj. da je mišljenje ko...nastavi :)


_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 10:36

mativka wrote:
Vjerujem da većina razgovora počinje s pozdravom pa upitom kako je tko, što ima novoga, itd....a poslije se priča razvije sama po sebi.


pa nismo mi prijatelji bem te blesavu :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by mativka Sun 31 May - 10:45

ebenica wrote:
mativka wrote:
Vjerujem da većina razgovora počinje s pozdravom pa upitom kako je tko, što ima novoga, itd....a poslije se priča razvije sama po sebi.


pa nismo mi prijatelji bem te blesavu :/
Znam,
ja biram prijatelje bem te blesavog :/

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 10:48

mativka wrote:
ebenica wrote:
mativka wrote:
Vjerujem da većina razgovora počinje s pozdravom pa upitom kako je tko, što ima novoga, itd....a poslije se priča razvije sama po sebi.


pa nismo mi prijatelji bem te blesavu :/
Znam,
ja biram prijatelje bem te blesavog :/
miroljubive, čovjekoljubive i slobodoljubive? znam bem te blesavu, al zakai meni pričaš kak s njizi započinješ razgovor? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by mativka Sun 31 May - 10:58

ebenica wrote:
mativka wrote:
ebenica wrote:
mativka wrote:
Vjerujem da većina razgovora počinje s pozdravom pa upitom kako je tko, što ima novoga, itd....a poslije se priča razvije sama po sebi.


pa nismo mi prijatelji bem te blesavu :/
Znam,
ja biram prijatelje bem te blesavog :/
miroljubive, čovjekoljubive i slobodoljubive? znam bem te blesavu, al zakai meni pričaš kak s njizi započinješ razgovor? :D
bem te blesavog, ne volim kada netko rasipa otrov, pokušava drugog promijeniti, izruguje se. Uvijek postoje dvije mogućnosti, prihvatiti nekog kakav je ili ga ignorirati.
Kada netko postavi pitanje, poželjno je na njega i odgovoriti. Volim postavljati, a i odgovarati na pitanja :D

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 11:04

mativka wrote:
ebenica wrote:
mativka wrote:
ebenica wrote:
mativka wrote:
Vjerujem da većina razgovora počinje s pozdravom pa upitom kako je tko, što ima novoga, itd....a poslije se priča razvije sama po sebi.


pa nismo mi prijatelji bem te blesavu :/
Znam,
ja biram prijatelje bem te blesavog :/
miroljubive, čovjekoljubive i slobodoljubive? znam bem te blesavu, al zakai meni pričaš kak s njizi započinješ razgovor? :D
bem te blesavog, ne volim kada netko rasipa otrov, pokušava drugog promijeniti, izruguje se. Uvijek postoje dvije mogućnosti, prihvatiti nekog kakav je ili ga ignorirati.
Kada netko postavi pitanje, poželjno je na njega i odgovoriti.


ja te ne želim mijenjati stupido, želim te naučit' disat, da prije nego što postaviš neko pitanje staneš i udahneš, zapitaš samu sebe ima li smisla pitati i da li imaš odgovor sama jer ti frendice ne znaš disati a ni od bezbroj pitanja u jednom postu nitko od nas ne diše.

mativka wrote:Volim postavljati, a i odgovarati na pitanja :D

ak me sad nije hertz strefio nebu nikad :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 11:05

:^0 :^0 :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 11:50

violator wrote:
acid oblivion wrote:
mativka wrote:Imate li prijedlog filma na ovu temu?

Mr. Nobody


Nije joj taj za "pred spavanje"...

Kako ne? Pa takvi filmovi su najbolji za pred spavanje jer bar odeš spavati sa upitnicima i mozak ti preko noci napravi svoju pricu, ali jebiga, ipak je zaboravis ako si je ujutro odmah ne zapišeš :D  Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Noor Sun 31 May - 12:52

mativka wrote:Pogledala sam Equals.
Lijepa ljubavna priča prožeta strašću na koju čovjek tijekom života zaboravi da ju je sposoban osjetiti.
Možemo li biti jednaki ukoliko bismo bili lišeni emocija?
Jesu li emocije kamen spoticanja u osobnom, društvenom napretku ili upravo suprotno?
Ispisuju li emocije i jesu li one odgovorne za naše životne priče?
Ukoliko bi bili samo razumna bića, kako bi svijet izgledao?


mila majko...od 5 rečenica 4 su ti upitne

ajde probaj sama dati te odgovore

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 13:50

venus wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
mativka wrote:
kic wrote:

da li znaš tko si ti i šta bi trebala raditi?
Znam da sam čovjek.
Što bih trebala raditi?
Zanimljivo pitanje.
Znam što trebam, a i znam što želim.

onda koji je tvoj problem?


U raskoraku izmedju onoga sto (misli da) treba i onoga sto zeli.

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.


Jest, pat pozicija iz koje vecina izlazi tako da se prikloni obavezama, ocekivanjima drugih...


Ali, kada bi nas netko upitao, sto nam pricinja najvecu radost, sto smatramo nekim smislom naseg zivota, sto zelimo ciniti do kraja zivota, sto nas pokrece i bez toga ne mozemo disati, tada bi rijetki mogli reci sto je to... Jer na putu do takvog odgovora stajale bi godine "prakticnog" zivota, kojekakvih konflikata itd.


Kad bismo zamislili neki idealni svijet u kojem su nam rijesena sva egzistencijalna pitanja, sto bismo cinili u njemu? Sto bismo bili? I odgovor koji nam izazove leptirice u trbuhu, onaj koji nas ispuni ekstaticnom radoscu, odgovor je na pitanje o smislu NASEG zivota. Mozda netko zeli biti pilot, mozda se netko zeli baviti pjevanjem, mozda netko zeli pisati pjesme.. Mozda netko zeli nesto sto jos ne postoji. Ali... u tome se nalazi njegova radost. I svaki put kad negira tu svoju "soul purpose"/ceznju, desavaju mu se sranja. Jer zivi zivotom koji mu ne odgovara. Ali, ali... Onda krenu izlike.. Prestar sam, nemam novaca, moram skrbiti za... I, negdje putem, jako se razbolis.


Eto, smisao zivota je radost. Ona koja proizlazi iz ispunjenja najljepse ceznje naseg bica. Tako ja to vidim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 13:53

acid oblivion wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:
mativka wrote:Imate li prijedlog filma na ovu temu?

Mr. Nobody


Nije joj taj za "pred spavanje"...

Kako ne? Pa takvi filmovi su najbolji za pred spavanje jer bar odeš spavati sa upitnicima i mozak ti preko noci napravi svoju pricu, ali jebiga, ipak je zaboravis ako si je ujutro odmah ne zapišeš :D  Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 13:55

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:Denkverbot Quote-i-must-not-fear-fear-is-the-mind-killer-fear-is-the-little-death-that-brings-total-obliteration-frank-herbert-34-33-30

December 18th, 2020

-----




da, gledao sam par njegovih klipova, sjajan glas ima, i art koji koristi je predivan..

krajem godine film? bit ce zanimljivo..

Mislim da ce ih biti vise... Pretpistavljam da planira uprizoriti citav serijal?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 13:58

mativka wrote:Pogledala sam Equals.
Lijepa ljubavna priča prožeta strašću na koju čovjek tijekom života zaboravi da ju je sposoban osjetiti.
Možemo li biti jednaki ukoliko bismo bili lišeni emocija?
Jesu li emocije kamen spoticanja u osobnom, društvenom napretku ili upravo suprotno?
Ispisuju li emocije i jesu li one odgovorne za naše životne priče?
Ukoliko bi bili samo razumna bića, kako bi svijet izgledao?




Pa emocije ti, recimo, pokazuju gdje zelis biti, a gdje ne zelis. S kime zelis biti, a s kime ne zelis. Sto zelis biti, a sto ne zelis. Direktne su, zaobilaze silna opravdanja razuma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 14:25

violator wrote:. I, negdje putem, jako se razbolis.


 
bolest je dobra, upozorava nas na stanje u kojem se nalazimo.
ideja da čovjek ne osjeća bol je super na papiru sve dok nesvjesno ne nasloni ruku na brusilicu i tamo je ostavi jer ga ništa ne upozorava da oštrica reže istu.
da bi se dogodilo proljeće moraju prvo biti jesen i zima jer bi inače te stvari prepoznavali samo po brojkama kalendara. proljeće je najljepše godišnje doba ali ga ne bi bilo da nije bilo tuge jeseni i zime.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 14:34

violator wrote:
acid oblivion wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:
mativka wrote:Imate li prijedlog filma na ovu temu?

Mr. Nobody


Nije joj taj za "pred spavanje"...

Kako ne? Pa takvi filmovi su najbolji za pred spavanje jer bar odeš spavati sa upitnicima i mozak ti preko noci napravi svoju pricu, ali jebiga, ipak je zaboravis ako si je ujutro odmah ne zapišeš :D  Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.

Kada se samo sjetim pojedinih snova, znalo je biti: hvala bogu, bio je samo san, ali puno puta je bilo i obrnuto - Da je bar tako...:D
Ovo za komunikaciju s drugim umovima nisam znao. to vrijedi samo za osobe koje se znaju i koje su povezane (jer vjerujem da mora postojati nekakvi pristupni kod) :D ne mozes bilo koga pustiti u svoj um ili sve djeluje random pošto i nemamo potpunu kontrolu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 14:44

violator wrote:
acid oblivion wrote:

Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.

Aha.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 15:56

mativka wrote:
violator wrote:
U raskoraku izmedju onoga sto (misli da) treba i onoga sto zeli.
:tu
Mislim da se osobe tijekom života više puta suoče s takvim dvojbama.

govorimo o tebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 16:39

acid oblivion wrote:


Ovo za komunikaciju s drugim umovima nisam znao. to vrijedi samo za osobe koje se znaju i koje su povezane (jer vjerujem da mora postojati nekakvi pristupni kod) :D ne mozes bilo koga pustiti u svoj um ili sve djeluje random pošto i nemamo potpunu kontrolu?

Postoje i fizikalni temelji za takvo povezivanje. Ipak, mehanizam nije baš jasan i njegovi učinci nisu predvidivi. Bar ne sa ovom razinom razumjevanja fenomena uma kakvu sad imamo.
Nije baš sve random, ali većinom ipak jeste i daleko od toga da imamo potpunu kontrolu, a jedan od razloga za to je i da nema pristupnog koda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum