ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 16:39

acid oblivion wrote:


Ovo za komunikaciju s drugim umovima nisam znao. to vrijedi samo za osobe koje se znaju i koje su povezane (jer vjerujem da mora postojati nekakvi pristupni kod) :D ne mozes bilo koga pustiti u svoj um ili sve djeluje random pošto i nemamo potpunu kontrolu?

Postoje i fizikalni temelji za takvo povezivanje. Ipak, mehanizam nije baš jasan i njegovi učinci nisu predvidivi. Bar ne sa ovom razinom razumjevanja fenomena uma kakvu sad imamo.
Nije baš sve random, ali većinom ipak jeste i daleko od toga da imamo potpunu kontrolu, a jedan od razloga za to je i da nema pristupnog koda.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 16:55

venus wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
mativka wrote:
kic wrote:

da li znaš tko si ti i šta bi trebala raditi?
Znam da sam čovjek.
Što bih trebala raditi?
Zanimljivo pitanje.
Znam što trebam, a i znam što želim.

onda koji je tvoj problem?


U raskoraku izmedju onoga sto (misli da) treba i onoga sto zeli.

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

zašto nastaje to stanje zbunjenosti? zašto ne vjeruje vlastitoj intuiciji?

pretpostavimo da je mativka iskrena i da zaista ne zna odgovore na svoja pitanja u što sumnjam jer moja intuicija mi govori da je mativka prepredena manipulatorska kuja kojoj je dosadno u životu pa višak dosade popunjava guslanjem forumske populacije u zdrav mozak. ali za momenat pretpostavimo da je iskrena.

stanje zbunjenosti i nevjerovanje vlastitoj intuiciji lako nastane ako živiš u sredini koja njeguje mentalitet palanke.

Palanački mentalitet

Obrazac ponašanja karakterističan za sela/opštine/gradove do 30.000 stanovnika, mada se može naći i u mnogo većim gradovima. Ovaj kolektivizam u načinu razmišljanja/delovanja, ogleda se u ismevanju svega što je drugačije od proseka palanke, gušenju individualnosti a razvijanju MASE, lažnom moralisanju, predrasudama, voajerizmu.

primjeri:

- Sede u nekom zapećku, ćute, verovatno jer im je intelekt toliko nizak da nisu u stanju da smisle temu za razgovor. Kada i dođe do tog epohalnog momenta, priča se o Farmi, Dvoru, zvezdama Pinka.
- Šire se tračevi. Ono što danas uradiš u privatnosti svog doma, sutra postaje palanačka senzacija o kojoj priča ceo grad. Komšija je čuo kako se svađaš sa ženom. Posle par sati si za komšiluk krvnik koji joj ne da da živi, a sutra već kruži priča kako je vezuješ lancima za zid.
- Došla je policijska patrola da ti uruči poziv za svedočenje koji nikako ranije da ti stigne jer si promenio adresu. U palanci se vest odmah pronosi u formi informacije da si počinio nekoliko teških ubistava, da si otpad društva, kriminalac koji ima posla sa policijom.
- Palanka uvek ima reči hvale o klasičnoj muzici i umetnosti. "Ma dobar je taj Bahoven, slušala sam ga kad sam bila mala", "Šekspir?? Šekspir je vrh!" al ipak će orgazmična zadovoljstva doživeti uvijajući se uz taktove Seke, i čitajući originalne literarne opservacije zvane "Grabljivica 1 i 2".
- Palanka je u stvari neformalna lokalna verzija BIA-e. Zna sve. Ko gde radi, u kakvim je odnosima sa šefom, kakav mu je izvod iz kaznene evidencije, da l je oženjen/udata, broj cipela, omiljeni ukus Orbita, broj prijatelja na fcb-u, IQ nivo... jednostavno sve!
- Palanka i seks. I broj seksualnih partnera se zna. Ukoliko devojku u razmaku od 5 godina vide sa 2 različita muškarca, odmah se ta 2 množe sa 10, a ona nastoji predstaviti kao okorela fuksa. Kritikuju se i prekratke suknje, preduboki dekoltei, preuske farke.
- Palanka mrzi svakog ko se izdvaja, po bilo čemu. Ako ne koristiš leksiku, jezik palanke, postaješ "neko ko se pravi nešto što nije", "hoće on da bude kulturan haha", itd. Ako kupiš novi auto, lopov si. "Ko će bre sa 300 eura mesečno da zaradi za ovakvu mečku?? Lopovčina!" - reći će. Ako sviraš neki instrument, govoriš par stranih jezika, imaš san da se obrazuješ u inostranstvu, bićeš ismevan zbog "neralnih želja", umesto da "sediš kući i budeš to što jesi".
- Palanka i obrazovanje. Ima raznih pripadnika palanke, od kafe kuvarica, do magistara. Možda su i oni nekad mrzeli palanku, ali ih je život u njoj pretvorio u njene školske primere. Na radnom mestu se igraju igrice, ispijaju kafe, prave duge puš pauze na kojima se šire tračevi. Omiljene teme, naravno privatni životi drugih, i ogovaranje onih koji se po nečemu izdvajaju.
- Palanka i ja: bilo bi me sramota da prepoznam u sebi palanačkog duha. Zato, dole Palanka!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 17:29

ebenica wrote:
violator wrote:. I, negdje putem, jako se razbolis.


 
bolest je dobra, upozorava nas na stanje u kojem se nalazimo.
ideja da čovjek ne osjeća bol je super na papiru sve dok nesvjesno ne nasloni ruku na brusilicu i tamo je ostavi jer ga ništa ne upozorava da oštrica reže istu.
da bi se dogodilo proljeće moraju prvo biti jesen i zima jer bi inače te stvari prepoznavali samo po brojkama kalendara. proljeće je najljepše godišnje doba ali ga ne bi bilo da nije bilo tuge jeseni i zime.



Ono sto je zajednicko i skolskoj i alternativnoj medicini jest da na bolest gledaju kao poremecaj, disfunkciju, abnormalnost organizma.


No sto kada bismo o bolesti razmisljali kao posebnom programu koji se pokrece kad se jedinka nadje u nekoj izuzetno stresnoj situaciji, a taj poseban (bioloski) program aka bolest, zapravo, pokrece odredjene promjene u organiznu ne bi li se uz pomoc tih promjena jedinka bolje snasla, odnosno, izvukla iz takve stresne, za nju stetne, situacije?


To su neke misli kojima se bavim vec duze vrijeme, a tvoj sam komentar vise shvatila na ovaj nacin.


Last edited by violator on Sun 31 May - 17:34; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 31 May - 17:31

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:Denkverbot - Page 2 Quote-i-must-not-fear-fear-is-the-mind-killer-fear-is-the-little-death-that-brings-total-obliteration-frank-herbert-34-33-30

December 18th, 2020

-----




da, gledao sam par njegovih klipova, sjajan glas ima, i art koji koristi je predivan..

krajem godine film? bit ce zanimljivo..

Mislim da ce ih biti vise... Pretpistavljam da planira uprizoriti citav serijal?

valjda..

uvijek se sjetim ovoj sjajnog Dyerovog članka, i koliko trgovina narkoticima i religija i u nasem svijetu udaraju ritam odnosa..

https://jaysanalysis.com/2013/12/28/dune-1965-novel-esoteric-analysis/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 17:33

Speare Shaker wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:

Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.

Aha.  :)

Hi!


Je l' ovaj "aha" vise u stilu "opet fantaziras" ili je jednostavno "da"? :)


P. S. jesi li se ti malo pozabavio " kozmickom osi"?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 17:43

acid oblivion wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:

Mr. Nobody


Nije joj taj za "pred spavanje"...

Kako ne? Pa takvi filmovi su najbolji za pred spavanje jer bar odeš spavati sa upitnicima i mozak ti preko noci napravi svoju pricu, ali jebiga, ipak je zaboravis ako si je ujutro odmah ne zapišeš :D  Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.

Kada se samo sjetim pojedinih snova, znalo je biti: hvala bogu, bio je samo san, ali puno puta je bilo i obrnuto - Da je bar tako...:D
Ovo za komunikaciju s drugim umovima nisam znao. to vrijedi samo za osobe koje se znaju i koje su povezane (jer vjerujem da mora postojati nekakvi pristupni kod) :D ne mozes bilo koga pustiti u svoj um ili sve djeluje random pošto i nemamo potpunu kontrolu?


Pa meni se dosta dugo sve cinilo kao obicna slucajnost, kao niz nasumicnih misli, slika... Onda je pocelo zestoko, vrlo direktno, s preciznim informacijama koje nisam mogla znati, nisam nacula, nije bilo zajednickih poznanika koji su mi to mogli prisapnuti... Uglavnom, nije samo vezano uz bliske osobe.


Te me stvari, zapravo, plase i ne zelim ih. I nadalje ne razumijem mehanizam njihova djelovanja, ali znam zasto mi se to pocelo desavati, a uzrok tome je onaj post iznad u kojem spiminjem "poseban bioloski program".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 17:47

Gnječ wrote:
venus wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
mativka wrote:
Znam da sam čovjek.
Što bih trebala raditi?
Zanimljivo pitanje.
Znam što trebam, a i znam što želim.

onda koji je tvoj problem?


U raskoraku izmedju onoga sto (misli da) treba i onoga sto zeli.

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

zašto nastaje to stanje zbunjenosti? zašto ne vjeruje vlastitoj intuiciji?

pretpostavimo da je mativka iskrena i da zaista ne zna odgovore na svoja pitanja u što sumnjam jer moja intuicija mi govori da je mativka prepredena manipulatorska kuja kojoj je dosadno u životu pa višak dosade popunjava guslanjem forumske populacije u zdrav mozak. ali za momenat pretpostavimo da je iskrena.
!


Pretpostavimo da je iskrena i da je to doista nesto sto je muci vec jako dugo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 17:51

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:Denkverbot - Page 2 Quote-i-must-not-fear-fear-is-the-mind-killer-fear-is-the-little-death-that-brings-total-obliteration-frank-herbert-34-33-30

December 18th, 2020

-----




da, gledao sam par njegovih klipova, sjajan glas ima, i art koji koristi je predivan..

krajem godine film? bit ce zanimljivo..

Mislim da ce ih biti vise... Pretpistavljam da planira uprizoriti citav serijal?

valjda..

uvijek se sjetim ovoj sjajnog Dyerovog članka, i koliko trgovina narkoticima i religija i u nasem svijetu udaraju ritam odnosa..

https://jaysanalysis.com/2013/12/28/dune-1965-novel-esoteric-analysis/

Hej, zar ti nisam ja poslala taj clanak prije koju godinu? : D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 17:57

venus wrote:

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

Što je zapravo vrlo razumno, barem do određene mjere (zbunjenost do razine pat pozicije), jer se intuicija praktički bezbroj puta do sada pokazala kao prilično nepouzdan alat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:04

violator wrote:
venus wrote:
violator wrote:

U raskoraku izmedju onoga sto (misli da) treba i onoga sto zeli.

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.


Jest, pat pozicija iz koje vecina izlazi tako da se prikloni obavezama, ocekivanjima drugih...


Ali, kada bi nas netko upitao, sto nam pricinja najvecu radost, sto smatramo nekim smislom naseg zivota, sto zelimo ciniti do kraja zivota, sto nas pokrece i bez toga ne mozemo disati, tada bi rijetki mogli reci sto je to... Jer na putu do takvog odgovora stajale bi godine "prakticnog" zivota, kojekakvih konflikata itd.


Kad bismo zamislili neki idealni svijet u kojem su nam rijesena sva egzistencijalna pitanja, sto bismo cinili u njemu? Sto bismo bili? I odgovor koji nam izazove leptirice u trbuhu, onaj koji nas ispuni ekstaticnom radoscu, odgovor je na pitanje o smislu NASEG zivota. Mozda netko zeli biti pilot, mozda se netko zeli baviti pjevanjem, mozda netko zeli pisati pjesme.. Mozda netko zeli nesto sto jos ne postoji. Ali... u tome se nalazi njegova radost. I svaki put kad negira tu svoju "soul purpose"/ceznju, desavaju mu se sranja. Jer zivi zivotom koji mu ne odgovara. Ali, ali... Onda krenu izlike.. Prestar sam, nemam novaca, moram skrbiti za... I, negdje putem, jako se razbolis.


Eto, smisao zivota je radost. Ona koja proizlazi iz ispunjenja najljepse ceznje naseg bica. Tako ja to vidim.  

Ja ti ne mogu opisati koliko volim svaku tvoju rečenicu u ovom odgovoru..a ovu zadnju prevolim. :love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:04

violator wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:

onda koji je tvoj problem?


U raskoraku izmedju onoga sto (misli da) treba i onoga sto zeli.

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

zašto nastaje to stanje zbunjenosti? zašto ne vjeruje vlastitoj intuiciji?

pretpostavimo da je mativka iskrena i da zaista ne zna odgovore na svoja pitanja u što sumnjam jer moja intuicija mi govori da je mativka prepredena manipulatorska kuja kojoj je dosadno u životu pa višak dosade popunjava guslanjem forumske populacije u zdrav mozak. ali za momenat pretpostavimo da je iskrena.
!


Pretpostavimo da je iskrena i da je to doista nesto sto je muci vec jako dugo...

bila je inđojka koja je bila jako uvjerljiva (čak je i mene uspjela uvjeriti) da je nešto zaista muči jako dugo ali ispostavilo se da ju ne muči apsolutno ništa jednostavno je uživala manipulirati ljudima i njihovim emocijama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:09

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:

Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.

Aha.  :)

Hi!


Je l' ovaj "aha" vise u stilu "opet fantaziras" ili je jednostavno "da"? :)


P. S. jesi li se ti malo pozabavio " kozmickom osi"?

Oboje.  :P :D
Zezam se.  :)
Hi.
Moj da je vrlo rijetko ono čisto i jednostavno da.  :D
Kvaka je u tome da i dalje zapravo ne razumijemo ono temeljno funkcioniranje uma, govorim naravno o kvantnoj razini, a praktički sve dosadašnje radne teorije su se pokazale neću čak reći niti netočnima nego prije neuvjerljivima, jer njihova predviđanja nisu potvrđena opažanjima odnosno eksperimentalno. Ne daju odgovore koji su predviđeni u teorijama.
Tako da je tu svaka ambicioznija pretpostavka o temeljima u funkcioniranju snova ipak malo barem preambiciozna. To zapravo ne znamo, možemo samo ili nagađati ili raditi analogije koje nam mogu olakšati pronalaženje nazovimo ga tako, pravog puta u razumjevanju funkcioniranjam uma u cjelini pa tako i snova.
Svašta se u tom smislu događa, ali po mom mišljenju je tu komunikacija na nekoj razini i u nekom obliku praktički neminovna, ali teško mi je i uz najbolju volju zamisliti kako bi tu izgledalo daunlodanje.
Mislim, lako je zamisliti vulkanski mind melting, ali to je ipak samo zgodna SF konstrukcija za koju nemamo pojma može li uopće funkcionirati.
Jesam, pozabavio sam se, makar doduše vrlo kratko i došao do zaključka kako je najvjerojatnije riječ samo o običnom prividu. Makar, da budem iskren, više se i ne sjećam detalja jer mi pamćenje u ovim godinama hlapi puno brže nego recimo prije desetak godina. Stari se.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:13

Gnječ wrote:
venus wrote:


Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

zašto nastaje to stanje zbunjenosti? zašto ne vjeruje vlastitoj intuiciji?

pretpostavimo da je mativka iskrena i da zaista ne zna odgovore na svoja pitanja u što sumnjam jer moja intuicija mi govori da je mativka prepredena manipulatorska kuja kojoj je dosadno u životu pa višak dosade popunjava guslanjem forumske populacije u zdrav mozak. ali za momenat pretpostavimo da je iskrena.

stanje zbunjenosti i nevjerovanje vlastitoj intuiciji lako nastane ako živiš u sredini koja njeguje mentalitet palanke.

Stanje zbunjenosti može nastati onda kad osoba razvije alter ego da zaštiti ranjivi i potisnuti dio osobnosti. Osoba sebe doživljava kao žrtvu drugih i postoji uvjerenje da ima pravo tražiti kompenzaciju. Naravno, to je podsvjesno-svjesna igra, tj. klackalica. 
Tko ne sudjeluje u igri osobe, taj je potencijalni neprijatelj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:17

Speare Shaker wrote:
venus wrote:

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

Što je zapravo vrlo razumno, barem do određene mjere (zbunjenost do razine pat pozicije), jer se intuicija praktički bezbroj puta do sada pokazala kao prilično nepouzdan alat.

Hm. Intuicija je uvijek pouzdana, no prepredeni um i podsvjesni programi rade svoje i u tom slučaju je intuitivni dio zasjenjen.
To jest osoba ne raspoznaje intuitivnu informaciju od konstrukcije (lažljivog) uma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:17

venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:


Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

zašto nastaje to stanje zbunjenosti? zašto ne vjeruje vlastitoj intuiciji?

pretpostavimo da je mativka iskrena i da zaista ne zna odgovore na svoja pitanja u što sumnjam jer moja intuicija mi govori da je mativka prepredena manipulatorska kuja kojoj je dosadno u životu pa višak dosade popunjava guslanjem forumske populacije u zdrav mozak. ali za momenat pretpostavimo da je iskrena.

stanje zbunjenosti i nevjerovanje vlastitoj intuiciji lako nastane ako živiš u sredini koja njeguje mentalitet palanke.

Stanje zbunjenosti može nastati onda kad osoba razvije alter ego da zaštiti ranjivi i potisnuti dio osobnosti. Osoba sebe doživljava kao žrtvu drugih i postoji uvjerenje da ima pravo tražiti kompenzaciju. Naravno, to je podsvjesno-svjesna igra, tj. klackalica. 
Tko ne sudjeluje u igri osobe, taj je potencijalni neprijatelj.

zbunjenost je konfuzija?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:23

violator wrote:
acid oblivion wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:
violator wrote:


Nije joj taj za "pred spavanje"...

Kako ne? Pa takvi filmovi su najbolji za pred spavanje jer bar odeš spavati sa upitnicima i mozak ti preko noci napravi svoju pricu, ali jebiga, ipak je zaboravis ako si je ujutro odmah ne zapišeš :D  Pri tome mislim da u snovima nekada mozes dobiti odgovore na pitanja, ali ne uvijek naravno....

Uh, svasta se ondje desava. :) Ogovori, downlodiranje, komunikacija s drugim umovima.

Kada se samo sjetim pojedinih snova, znalo je biti: hvala bogu, bio je samo san, ali puno puta je bilo i obrnuto - Da je bar tako...:D
Ovo za komunikaciju s drugim umovima nisam znao. to vrijedi samo za osobe koje se znaju i koje su povezane (jer vjerujem da mora postojati nekakvi pristupni kod) :D ne mozes bilo koga pustiti u svoj um ili sve djeluje random pošto i nemamo potpunu kontrolu?


Pa meni se dosta dugo sve cinilo kao obicna slucajnost, kao niz nasumicnih misli, slika... Onda je pocelo zestoko, vrlo direktno, s preciznim informacijama koje nisam mogla znati, nisam nacula, nije bilo zajednickih poznanika koji su mi to mogli prisapnuti... Uglavnom, nije samo vezano uz bliske osobe.


Te me stvari, zapravo, plase i ne zelim ih. I nadalje ne razumijem mehanizam njihova djelovanja, ali znam zasto mi se to pocelo desavati, a uzrok tome je onaj post iznad u kojem spiminjem "poseban bioloski program".

Meni su se neke stvari iz prošlosti koje sam sanjao obistinile . uvijek je potrebno određeno vrijeme i naravno unaprijed ne znam da ce se to dogoditi, nego tek kada se nadem u toj situaciji.. Kao da sam vec prozivio taj trenutak(u snu jesam), ali fizički nisam jer znam da sam tu sada po prvi puta u zivotu, ali mi je ostao umemoriran , a drugi snovi nisu. Kao da netko radi selekciju snova :D Sve to slucajnost nikako ne moze biti...


beer
bitno da te corona nije dohvatila!


Last edited by acid oblivion on Sun 31 May - 18:32; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:25

Gnječ wrote:
venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:


Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

zašto nastaje to stanje zbunjenosti? zašto ne vjeruje vlastitoj intuiciji?

pretpostavimo da je mativka iskrena i da zaista ne zna odgovore na svoja pitanja u što sumnjam jer moja intuicija mi govori da je mativka prepredena manipulatorska kuja kojoj je dosadno u životu pa višak dosade popunjava guslanjem forumske populacije u zdrav mozak. ali za momenat pretpostavimo da je iskrena.

stanje zbunjenosti i nevjerovanje vlastitoj intuiciji lako nastane ako živiš u sredini koja njeguje mentalitet palanke.

Stanje zbunjenosti može nastati onda kad osoba razvije alter ego da zaštiti ranjivi i potisnuti dio osobnosti. Osoba sebe doživljava kao žrtvu drugih i postoji uvjerenje da ima pravo tražiti kompenzaciju. Naravno, to je podsvjesno-svjesna igra, tj. klackalica. 
Tko ne sudjeluje u igri osobe, taj je potencijalni neprijatelj.

zbunjenost je konfuzija?

Nazovi to kako god hoćeš, ne zna tko je i ne zna što je ispravno i točno, prilagođava se momentu, izgubljeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:28

venus wrote:
Speare Shaker wrote:
venus wrote:

Stanje zbunjenosti kad um neprestano propitkuje i producira nesigurnost, a vlastitoj intuiciji se ne vjeruje.
Pat pozicija.

Što je zapravo vrlo razumno, barem do određene mjere (zbunjenost do razine pat pozicije), jer se intuicija praktički bezbroj puta do sada pokazala kao prilično nepouzdan alat.

Hm. Intuicija je uvijek pouzdana, no prepredeni um i podsvjesni programi rade svoje i u tom slučaju je intuitivni dio zasjenjen.
To jest osoba ne raspoznaje intuitivnu informaciju od konstrukcije (lažljivog) uma.

Da je bar tako, jer bi nam u tom slučaju život bio puno jednostavniji, ali bojim se da nije.
Intuicija je ionako samo mali dio uma i to onaj koji do svojih zaključaka i dolazi u podsvijesti, pa bih rekao kako je zapravo intuicija ta kojoj se prije može dati obilježje lažljivosti nego nazovimo ga tako svjesni i racionalni um.
No, to ne znači da nam intuicija uvijek laže ili da nas njeni zaključci uvijek varaju, jer svi iz iskustva znamo da uopće nije tako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:29

Speare Shaker wrote:
acid oblivion wrote:


Ovo za komunikaciju s drugim umovima nisam znao. to vrijedi samo za osobe koje se znaju i koje su povezane (jer vjerujem da mora postojati nekakvi pristupni kod) :D ne mozes bilo koga pustiti u svoj um ili sve djeluje random pošto i nemamo potpunu kontrolu?

Postoje i fizikalni temelji za takvo povezivanje. Ipak, mehanizam nije baš jasan i njegovi učinci nisu predvidivi. Bar ne sa ovom razinom razumjevanja fenomena uma kakvu sad imamo.
Nije baš sve random, ali većinom ipak jeste i daleko od toga da imamo potpunu kontrolu, a jedan od razloga za to je i da nema pristupnog koda.

da, nikako nemamo kontrolu jer se usađene situacije s vremenom obistine. Tako je kod mene npr. ne znam da li su to nekakvi preminitions ili snovi, ali uvijek se nađem u deja vu situaciji. Mozda bi bilo normalno jednom, ali svako malo je ipak previse i pomalo cudno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:33

mativka wrote:
Ukoliko bi bili samo razumna bića, kako bi svijet izgledao?

Nikako, jer bi nam takav svijet bio potpuno nerazumljiv, ako bi uopće mogao postojati.
Naime, emocije i razum ne samo da nisu u sukobu nego se i međusobno prožimaju pa čak i uvjetuju.
Nema emocija bez razuma i nema razuma bez emocija.
To ne kažem (samo) ja, to kaže (i) Antonio Damasio u svojoj knjizi Osjećaj zbivanja (i drugim radovima i prilozima).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 31 May - 18:40

acid oblivion wrote:

ali uvijek se nađem u deja vu situaciji.

Pa svi se nađemo i to baš onako svako malo. Ništa neobično, s obzirom da je deja vu mehanizam prilično dobro objašnjen. Riječ je o vremenskoj razlici između onoga što vidimo odnosno što naša osjetila percipiraju i (proširene) svijesti o tome.
Jasna svijest uvijek malo kasni (oko desetinke sekunde) za nekom ranijom još nekonsolidiranom percepcijom koja iz nekog razloga još nije nestala iz pamćenja i tako mi zbog tog ispreplitanja slika generiramo osjećaj da smo to već negdje vidjeli koji zapravo uopće nije lažan. Dapače.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum