ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:12

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
koliko se u zadnjih deset godina povuklo automobila sa tržišta zbog raznoraznih grešaka?
https://www.cnbc.com/2019/08/23/volkswagen-recalls-679000-us-vehicles-over-potential-roll-away-problem.html

da juga još uvijek postoji i da joj se ovo dogodi, a događa se svakom proizvođaču oduvijek samo kai si se nekad mogao jebat a ne da ti zamjene vozilo, vi bi za ovo okrivili nesposobni komunizam, društveno uređenje ili jednostavno glupe jugiće.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:13

Gnječ wrote:

zar ničega dobroga nije bilo u SFRJ? ti koji si živući svjedok trebao bi znati i znaš da nije bilo tako kako ti prezentiraš osim ako to radiš namjerno iz nekih tvojih političkih i raznoraznih drugih frustracija.

Ne seri, jer ja nikada nisam rekao da u Jugi baš ništa nije bilo dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:17

ebenica wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
koliko se u zadnjih deset godina povuklo automobila sa tržišta zbog raznoraznih grešaka?
https://www.cnbc.com/2019/08/23/volkswagen-recalls-679000-us-vehicles-over-potential-roll-away-problem.html

da juga još uvijek postoji i da joj se ovo dogodi, a događa se svakom proizvođaču oduvijek samo kai si se nekad mogao jebat a ne da ti zamjene vozilo, vi bi za ovo okrivili nesposobni komunizam, društveno uređenje ili jednostavno glupe jugiće.

Ja sigurno ne bih, samo zato jer je riječ o jugoslavenskom proizvodu odnosno nekom koji je nastao u jednoj od zemalja real socijalizma.
Da, dogodi se svakom proizvođaču, samo nekima u puno većoj mjeri nego drugima. Neki čak niti ne prijavljuju takve kvarove, jer ih nije niti briga što će o njima misliti kupci.
Inače, znaš li koji je odgovor dobila jedna žena iz Rijeke koja je nakon otvaranja tržišta za Zastavine aute, a njen prigovor je bio da auto prokišnjava?
Gospođo, mi vam nismo prodali podmornicu nego auto.
Inače je taj problem postojao sa Jugo 45 autima još od prvih proizvedenih primjeraka, a ja sam osobno to doživio kada sam se vozio u tom autu.


Last edited by Speare Shaker on Sat 6 Jun - 21:23; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:22

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: nego jednostavno kvalitetom izrade, dugotrajnoću dijelova, što je za sobom povlačilo i veću cijenu.
koliko se u zadnjih deset godina povuklo automobila sa tržišta zbog raznoraznih grešaka?
https://www.cnbc.com/2019/08/23/volkswagen-recalls-679000-us-vehicles-over-potential-roll-away-problem.html

da juga još uvijek postoji i da joj se ovo dogodi, a događa se svakom proizvođaču oduvijek samo kai si se nekad mogao jebat a ne da ti zamjene vozilo, vi bi za ovo okrivili nesposobni komunizam, društveno uređenje ili jednostavno glupe jugiće.

Ja sigurno ne bih, samo zato jer je riječ o jugoslavenskom proizvodu odnosno nekom koji je nastao u jednoj od zemalja real socijalizma.
Da, dogodi se svakom proizvođaču, samo nekima u puno većoj mjeri nego drugima. Neki čak niti ne prijavljuju takve kvarove, jer ih nije niti briga što će o njima misliti kupci.
Inače, znaš li koji je odgovor dobila jedna žena iz Rijeke koja je nakon otvaranja tržišta za Zastavine aute, a njen prigovor je bio da auto prokišnjava?
Gospođo, mi vam nismo prodali podmornicu nego auto.
Inače je taj problem postojao sa Jugo 45 autima još od prvih proizvedenih primjeraka, a ja sam osobno to doživio kada sam se vozio u tom autu.

I da, doživio sam u svojoj Ladi Samari da mi je usred žestokog pljuska crkla sva elektrika?
Znaš zašto?
Zato što je kutija sa osiguračima i relejima bila postavljena na najgorem mogućem mjestu, upravo tamo pod haubom gdje teče najviše vode prilikom kiše.
Znaš što sam morao napraviti, jer su mi crkli brisači, svjetla i žmigavci?
Izbaciti glavu kroz prozor da vidim gdje vozim i ispružiti ruku na lijevu stranu kada sam skretao u lijevo da bi onaj iza mene i onaj s druge strane znali gdje vozim. Skretanje u desno nije problem.
I zanimljivo je da su se takvi problemi uvijek ponavljali kod modela jednih te istih firmi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:23

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

zar ničega dobroga nije bilo u SFRJ? ti koji si živući svjedok trebao bi znati i znaš da nije bilo tako kako ti prezentiraš osim ako to radiš namjerno iz nekih tvojih političkih i raznoraznih drugih frustracija.

Ne seri, jer ja nikada nisam rekao da u Jugi baš ništa nije bilo dobro.

ali nisi nikada nabrojao niti napisao šta je bilo dobro uvijek i jedino pričaš o po tebi negativnim stranama. mogo si štogod napisati primjer ovo i ovo je bilo dobro a ono i ono baš nije. ali tebi ništa nije bilo dobro jer je to komunizam a ti si protiv komunizma pa kako ćeš hvaliti komunističke proizvode a nemoš smisliti komunizam u kojem si živio i to prilično dobro vjerujem skoro pola života.


Last edited by Gnječ on Sat 6 Jun - 21:24; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:24

Speare Shaker wrote:
Inače, znaš li koji je odgovor dobila jedna žena koja je nakon otvaranja tržišta za Zastavine aute, a njen prigovor je bio da auto prokišnjava?
Gospođo, mi vam nismo prodali podmornicu nego auto.
.
kai ćemo opet pričat o prošlosti sa današnjim stanardima? nekad svijet nije bio kapitalistički narkoman i jebalo im se za prigovore, nije to rezervirano za socijalizam, tako je bilo svuda.
danas nigdje nije tako jer je borba za svakog kupca. ali ćeš bezobrazluk doživjet svuda od američkog walmarta do kineskog placa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:25

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

zar ničega dobroga nije bilo u SFRJ? ti koji si živući svjedok trebao bi znati i znaš da nije bilo tako kako ti prezentiraš osim ako to radiš namjerno iz nekih tvojih političkih i raznoraznih drugih frustracija.

Ne seri, jer ja nikada nisam rekao da u Jugi baš ništa nije bilo dobro.

ali nisi nikada nabrojao niti napisao šta je bilo dobro uvijek i jedino pričaš o po tebi negativnim stranama. 

Povremeno sam napisao i što je po mojem mišljenju bilo dobro, i bolje nego sad, jer to meni nikada nije bio problem reći, ali ti si očito sjedio na ušima ili očima ili nisi registrirao iz nekih drugih razloga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:25

Speare Shaker wrote:
I zanimljivo je da su se takvi problemi uvijek ponavljali kod modela jednih te istih firmi.
da interesantno da su tebi sve firme jedan auto koji voziš određenom trenutku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:29

Speare Shaker wrote:

I da, doživio sam u svojoj Ladi Samari da mi je usred žestokog pljuska crkla sva elektrika?
Znaš zašto?
Zato što je kutija sa osiguračima i relejima bila postavljena na najgorem mogućem mjestu, upravo tamo pod haubom gdje teče najviše vode prilikom kiše.
Znaš što sam morao napraviti, jer su mi crkli brisači, svjetla i žmigavci?
Izbaciti glavu kroz prozor da vidim gdje vozim i ispružiti ruku na lijevu stranu kada sam skretao u lijevo da bi onaj iza mene i onaj s druge strane znali gdje vozim. Skretanje u desno nije problem.
takvih svjedočanstava možeš nać na netu za bilo koji automobil, nije proizveden automobil za koji ne postoje loša iskustva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:31

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
I zanimljivo je da su se takvi problemi uvijek ponavljali kod modela jednih te istih firmi.
da interesantno da su tebi sve firme jedan auto koji voziš  određenom trenutku.

Pa prikupljam i iskustva drugih jer volim znati kave probleme imaju aute za koje računam da su mi zanimljivi za kupovinu. Recimo doslovce svi koji su vozili Lade, a posebno Lade Samare su inzistirali da im je elektrika katastrofalna. Također, imali su problem sa neprestanim crkavanjem remena za alternator i uvijek sam sa sobom morao uz elektroniku za paljenje imati i to u rezervi u prtljažniku plus bar neki osnovni alat. Da neke druge probleme i ne spominjem
Ali su zato s druge strane palili bez greške i po najgoroj zimi, a i potrošnja im je bila vrlo umjerena za te godine i benzince te snage koji su se tada mogli nabaviti na tržištu.
Također, ja još uvijek žalim za mekim sjedalima u autima tog godišta, jer su od kraja devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:33

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

I da, doživio sam u svojoj Ladi Samari da mi je usred žestokog pljuska crkla sva elektrika?
Znaš zašto?
Zato što je kutija sa osiguračima i relejima bila postavljena na najgorem mogućem mjestu, upravo tamo pod haubom gdje teče najviše vode prilikom kiše.
Znaš što sam morao napraviti, jer su mi crkli brisači, svjetla i žmigavci?
Izbaciti glavu kroz prozor da vidim gdje vozim i ispružiti ruku na lijevu stranu kada sam skretao u lijevo da bi onaj iza mene i onaj s druge strane znali gdje vozim. Skretanje u desno nije problem.
takvih svjedočanstava možeš nać na netu za bilo koji automobil, nije proizveden automobil za koji ne postoje loša iskustva.

Takvih vjerojatno ne bih mogao naći, bar ne kod iole pristojnijih firmi. Lada je bila jedinstvena po toj katastrofalnoj kvaliteti elektrike i posebno po tim čisto konstrukcijskim pogreškama.
Svakako niti takve niti slične nisam imao niti u Ford Fiesti, niti u Opel Astri, niti u Ford Mondeu, niti u Škodi Octaviji koju sad vozim.


Last edited by Speare Shaker on Sat 6 Jun - 21:34; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:34

Speare Shaker wrote:devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.
to je do tvoje kilometraže.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:35

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

I da, doživio sam u svojoj Ladi Samari da mi je usred žestokog pljuska crkla sva elektrika?
Znaš zašto?
Zato što je kutija sa osiguračima i relejima bila postavljena na najgorem mogućem mjestu, upravo tamo pod haubom gdje teče najviše vode prilikom kiše.
Znaš što sam morao napraviti, jer su mi crkli brisači, svjetla i žmigavci?
Izbaciti glavu kroz prozor da vidim gdje vozim i ispružiti ruku na lijevu stranu kada sam skretao u lijevo da bi onaj iza mene i onaj s druge strane znali gdje vozim. Skretanje u desno nije problem.
takvih svjedočanstava možeš nać na netu za bilo koji automobil, nije proizveden automobil za koji ne postoje loša iskustva.

Takvih vjerojatno ne bih mogao naći, bar ne kod iole pristojnijih firmi.
Svakako niti takve niti slične nisam imao niti u Ford Fiesti, niti u Opel Astri, niti u Ford Mondeu, niti u Škodi Octaviji koju sad vozim.
kad si vozio tu ladu a kad mondea? a kad astru? su to autmobili istog godišta rađeni s istom tehnologijom? ili misliš da lada proizvedena ne znam 2010 curi? osigurači joj kisnu kao i toj tvojoj prastaroj ladi?


Last edited by ebenica on Sat 6 Jun - 21:37; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 6 Jun - 21:36

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

zar ničega dobroga nije bilo u SFRJ? ti koji si živući svjedok trebao bi znati i znaš da nije bilo tako kako ti prezentiraš osim ako to radiš namjerno iz nekih tvojih političkih i raznoraznih drugih frustracija.

Ne seri, jer ja nikada nisam rekao da u Jugi baš ništa nije bilo dobro.

ne posustaj, 
ako opet počmeš beštimati, neš se razlikovati od loleka i boleka

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:37

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.
to je do tvoje kilometraže.

Nije, Jer sam u Opel Astri od kraja devedesetih imao taj problem, a u Mondeu i Octaviji nisam. Isti problem su imali vozači Renaulta tih godišta, posebno u nižoj srednjoj klasi, a dok su ih sastavljali u IMV-u, to nikada nije bio slučaj.
Nisam ni u Fiesti, ali ta je bila starije godište pa to i ne računam, jer stariji auti nisu imali taj problem. Jednostavno su imali mekša sjedala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:38

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.
to je do tvoje kilometraže.

Nije, Jer sam u Opel Astri od kraja devedesetih imao taj problem, a u Mondeu i Octaviji nisam. Isti problem su imali vozači Renaulta tih godišta, posebno u nižoj srednjoj klasi, a dok su ih sastavljali u IMV-u, to nikada nije bio slučaj.
Nisam ni u Fiesti, ali ta je bila starije godište pa to i ne računam, jer stariji auti nisu imali taj problem. Jednostavno su imali mekša sjedala.
na tvoju kilometražu se odnosi metafora da stariš, ti osobno imaš kilometražu koju nekad nsii imao pa te križa bole, da si auto pragovi bi ti bili truli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 6 Jun - 21:38

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
I zanimljivo je da su se takvi problemi uvijek ponavljali kod modela jednih te istih firmi.
da interesantno da su tebi sve firme jedan auto koji voziš  određenom trenutku.

Pa prikupljam i iskustva drugih jer volim znati kave probleme imaju aute za koje računam da su mi zanimljivi za kupovinu. Recimo doslovce svi koji su vozili Lade, a posebno Lade Samare su inzistirali da im je elektrika katastrofalna. Također, imali su problem sa neprestanim crkavanjem remena za alternator i uvijek sam sa sobom morao uz elektroniku za paljenje imati i to u rezervi u prtljažniku plus bar neki osnovni alat. Da neke druge probleme i ne spominjem
Ali su zato s druge strane palili bez greške i po najgoroj zimi, a i potrošnja im je bila vrlo umjerena za te godine i benzince te snage koji su se tada mogli nabaviti na tržištu.
Također, ja još uvijek žalim za mekim sjedalima u autima tog godišta, jer su od kraja devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.


jo sun imo dvi lade nive, 1,6 i 1,7

prva je bila loša, a druga je bila loša

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:39

ebenica wrote:
kad si vozio tu ladu a kad mondea? a kad astru? su to autmobili istog godišta rađeni s istom tehnologijom? ili misliš da lada proizvedena ne znam 2010 curi? osigurači joj kisnu kao i toj tvojoj prastaroj ladi?

Lada Samara je bila iz kraja osamdesetih, zatim Fiesta, Astra s kraja devedesetih, zatim je uslijedio Mondeo, a sad vozim Octaviju karavan AWD, manualni mjenjač sa 6 brzina. Dizel, naravno. 150 KS.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:40

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.
to je do tvoje kilometraže.

Nije, Jer sam u Opel Astri od kraja devedesetih imao taj problem, a u Mondeu i Octaviji nisam.
to ti nisu isti auti, razmak osovina, širina i dužina nisu ista, udobnost je drugačija sa veličinom vozila, karavan je udobniji nego obična izvedba. malena stra mondeo i octavia ti ne idu u istu rečenicu čisto radi geberita ako govorimo o udobnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:41

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:devedesetih doslovce sva u nekoj nižoj srednjoj klasi katastrofalno tvrda i neudobna  i od njih znaju križa jako boljeti.
to je do tvoje kilometraže.

Nije, Jer sam u Opel Astri od kraja devedesetih imao taj problem, a u Mondeu i Octaviji nisam. Isti problem su imali vozači Renaulta tih godišta, posebno u nižoj srednjoj klasi, a dok su ih sastavljali u IMV-u, to nikada nije bio slučaj.
Nisam ni u Fiesti, ali ta je bila starije godište pa to i ne računam, jer stariji auti nisu imali taj problem. Jednostavno su imali mekša sjedala.
na tvoju kilometražu se odnosi metafora da stariš, ti osobno imaš kilometražu koju nekad nsii imao pa te križa bole, da si auto pragovi bi ti bili truli.

Znam na što si mislio, ali nije tako. Imao sam gadne bolove križa u Astri G prije 20 godina, a sad ih nemam u Škodi. Sve jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 6 Jun - 21:42

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
kad si vozio tu ladu a kad mondea? a kad astru? su to autmobili istog godišta rađeni s istom tehnologijom? ili misliš da lada proizvedena ne znam 2010 curi? osigurači joj kisnu kao i toj tvojoj prastaroj ladi?

Lada Samara je bila iz kraja osamdesetih, zatim Fiesta, Astra s kraja devedesetih, zatim je uslijedio Mondeo (2000?), a sad vozim Octaviju karavan AWD, manualni mjenjač sa 6 brzina. Dizel, naravno. 150 KS.
i kažeš samara je bila katastrofa? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum