ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 08:07

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:


Zasto ih zoves Lolek i Bolek?

zato kai je to školski humor, on je iz one skupine cool profesora koji djeci daju nadimke, obično ono kai oni misle da je poruga
da se ostatak razreda smije, obično su to malo drugačija djeca, najsiromašnija u njegovom malom mistu, ili najomraženija,
ili jednostavno drugačija iz tko zna kojeg razloga, mali doseljeni bosanci, djeca bez očeva ili tak neki kuratz kai u malim mjestima spada u outsidere.
djeci ljudi koji su ga šamarali kao klinca ne daje nadimke, strah je to.
a pošto meni i gnječu može kuratz popušit ostaje mu samo to, infantilni humor, ta utjeha da se razred smije.


Sto mislis, sto im predaje tako analan,? Bozeskloni, ako je to logika...

Nama je nas iz matematike uvijek uzvikiv'o: Marvo jedna! : D
sigurno nešto o komunističkim urotama. vjeronauk brijem. biblija ima tu logičku izvrsnost, nastavak ljudskog roda od dva muška potomka.

Ha, ha, vjeroucitelj?


Iako Crkva i novac idu zajedno, ipak mislim da nije... Previse otvoreno zagovara kapitalizam.


Rekla bih da cak nista i ne predaje... Mozda je pedagog. Ili je skolski knjiznicar. Inace, lijepi poslici, svidjaju mi se. Ali ne za njega.


Mozda je neki vanjski suradnik pa organizira debatne klubove po gimnazijama. :)
svaki posao je lijep ako u njemu netko nalazi zadovoljstvo.
iskreno ne znam, za nekoga tko kaže da je bolje znati od svega po malo nego u nečemu biti izvrstan onda je svaki posao moguć' do 3 metra visine.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 09:01

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
zato kai je to školski humor, on je iz one skupine cool profesora koji djeci daju nadimke, obično ono kai oni misle da je poruga
da se ostatak razreda smije, obično su to malo drugačija djeca, najsiromašnija u njegovom malom mistu, ili najomraženija,
ili jednostavno drugačija iz tko zna kojeg razloga, mali doseljeni bosanci, djeca bez očeva ili tak neki kuratz kai u malim mjestima spada u outsidere.
djeci ljudi koji su ga šamarali kao klinca ne daje nadimke, strah je to.
a pošto meni i gnječu može kuratz popušit ostaje mu samo to, infantilni humor, ta utjeha da se razred smije.


Sto mislis, sto im predaje tako analan,? Bozeskloni, ako je to logika...

Nama je nas iz matematike uvijek uzvikiv'o: Marvo jedna! : D
sigurno nešto o komunističkim urotama. vjeronauk brijem. biblija ima tu logičku izvrsnost, nastavak ljudskog roda od dva muška potomka.

Ha, ha, vjeroucitelj?


Iako Crkva i novac idu zajedno, ipak mislim da nije... Previse otvoreno zagovara kapitalizam.


Rekla bih da cak nista i ne predaje... Mozda je pedagog. Ili je skolski knjiznicar. Inace, lijepi poslici, svidjaju mi se. Ali ne za njega.


Mozda je neki vanjski suradnik pa organizira debatne klubove po gimnazijama. :)
svaki posao je lijep ako u njemu netko nalazi zadovoljstvo.
iskreno ne znam, za nekoga tko kaže da je bolje znati od svega po malo nego u nečemu biti izvrstan onda je svaki posao moguć' do 3 metra visine.

Cekaj, prerano mi je za ozbiljne rasprave. To cemo kasnije. : D

Ja mislim, ja mislim da Aben potajno zeli biti Dule Bonaca. Moze on imati pomalo od svega njegovog ali nedostaje mu karizma. I sve!

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 09:34

@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D

Externsteine

[size=46]In a popular tradition going back to an idea proposed to Hermann Hamelmann in 1564, the Externsteine are identified as a sacred site of the pagan Saxons, and the location of the Irminsul idol reportedly destroyed by Charlemagne; there is however no archaeological evidence that would confirm the site's use during the relevant period.[/size]
[size=46]The stones were used as the site of a hermitage in the Middle Ages, and by at least the high medieval period were the site of a Christian chapel. The Externsteine relief is a medieval depiction of the Descent from the Cross. It remains controversial whether the site was already used for Christian worship in the 8th to early 10th centuries.[/size]
[size=46]The Externsteine gained prominence when Völkisch and nationalistic scholars took an interest in the late 19th and early 20th centuries. This interest peaked under the Nazi regime, when the Externsteine became a focus of Nazi propaganda. Today, they remain a popular tourist destination and also continue to attract Neo-Pagans and Neo-Nazis.Denkverbot - Page 15 Externsteine[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2020, 10:08

dakß wrote:@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D

Externsteine

[size=46]In a popular tradition going back to an idea proposed to Hermann Hamelmann in 1564, the Externsteine are identified as a sacred site of the pagan Saxons, and the location of the Irminsul idol reportedly destroyed by Charlemagne; there is however no archaeological evidence that would confirm the site's use during the relevant period.[/size]
[size=46]The stones were used as the site of a hermitage in the Middle Ages, and by at least the high medieval period were the site of a Christian chapel. The Externsteine relief is a medieval depiction of the Descent from the Cross. It remains controversial whether the site was already used for Christian worship in the 8th to early 10th centuries.[/size]
[size=46]The Externsteine gained prominence when Völkisch and nationalistic scholars took an interest in the late 19th and early 20th centuries. This interest peaked under the Nazi regime, when the Externsteine became a focus of Nazi propaganda. Today, they remain a popular tourist destination and also continue to attract Neo-Pagans and Neo-Nazis.Denkverbot - Page 15 Externsteine[/size]

ideš na Arbeit a ne Erholungszeit :^^

izgleda cool da, kao iz neke videoigre..

podsjeća me na Bijele stijene kod Ogulina, ima i kod nas leeepog planinarenja :x :x

Denkverbot - Page 15 Planinarenje-gorski-kotar-izlet-09
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 10:18

kic wrote:
dakß wrote:@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D

Externsteine

[size=49]In a popular tradition going back to an idea proposed to Hermann Hamelmann in 1564, the Externsteine are identified as a sacred site of the pagan Saxons, and the location of the Irminsul idol reportedly destroyed by Charlemagne; there is however no archaeological evidence that would confirm the site's use during the relevant period.[/size]
[size=49]The stones were used as the site of a hermitage in the Middle Ages, and by at least the high medieval period were the site of a Christian chapel. The Externsteine relief is a medieval depiction of the Descent from the Cross. It remains controversial whether the site was already used for Christian worship in the 8th to early 10th centuries.[/size]
[size=49]The Externsteine gained prominence when Völkisch and nationalistic scholars took an interest in the late 19th and early 20th centuries. This interest peaked under the Nazi regime, when the Externsteine became a focus of Nazi propaganda. Today, they remain a popular tourist destination and also continue to attract Neo-Pagans and Neo-Nazis.Denkverbot - Page 15 Externsteine[/size]

ideš na Arbeit a ne Erholungszeit :^^

izgleda cool da, kao iz neke videoigre..

podsjeća me na Bijele stijene kod Ogulina, ima i kod nas leeepog planinarenja  :x  :x

Denkverbot - Page 15 Planinarenje-gorski-kotar-izlet-09

Mora se i uživati malo. Dobro će mi doći da upijem paganske rituale koji su se odvijali na tom mjestu :D
Ne bi se čudio da je u Wolfensteinu bila, ali to sam davno igrao
Uz intervencije HGSS u 90 posto slučajeva, lol
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2020, 10:28


sav taj paganizam se sveo samo na estetiku..

bolje uči njemački :p

ali dobar izbor destinacije sve u svemu :tu beer
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/5/2020, 10:29

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
ajde mu ti reci da ni riječ o adamu i evi, možda će prihvatiti ako mu to reče bolek


ne verujin, jo bi išnjun potampelo stol da se ne lelo


Zasto ih zoves Lolek i Bolek?

Sjecam se da su se uvijek nesto medjusobno natjecali i onih njihovih biciklica...


Upravo citam:

The characters first appeared in an animated film in 1962. Their names are diminutives of Bolesław and Karol. In English, the cartoon was distributed as Bennie & Lennie and Jym and Jam.


In 1973 the creators of the film placed on the request from the female viewing audience a girl character by the name of Tola, a little girl who lives in the forest, and meets Bolek and Lolek there. The first time she appeared in occurred in the episode entitled "Tola". In total, Tola appeared in 30 episodes.


Tole se uopce ne sjecam. : D


Denkverbot - Page 15 Images?q=tbn%3AANd9GcQQdmP195km5pnTBuvCYqUZ3Jbg3lE-kV5AJRBlye9bEX4JIxIj&usqp=CAU
jer su neozbiljni, ko nacrtona dica


Evo, ja sam pronašla Kiću i tebe... Šlatki šte.



oli već ne moš dovoljno pridjeva zo me?

nego, reci mi, jel ti misliš da je sagan na pločici ku je poslo u svemir prikozo adma i evu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/5/2020, 10:35

dakß wrote:@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D




kolika će ti biti ploća?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 10:40

aben wrote:
dakß wrote:@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D




kolika će ti biti ploća?
početna 1500 eura. + mogu još i mini job od 4 h raditi nakon tog posla, a to mi je i cilj da što više u početku zaradim jer moram pokriti sve minuse u hrvatskoj...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/5/2020, 10:41

dakß wrote:
aben wrote:
dakß wrote:@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D




kolika će ti biti ploća?
početna 1500 eura. + mogu još i mini job od 4 h raditi nakon tog posla, a to mi je i cilj da što više u početku zaradim jer moram pokriti sve minuse u hrvatskoj...

malo.
jer bar poso laki?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2020, 10:43


što ga odmah potkopavaš s: malo
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 10:45

kic wrote:
sav taj paganizam se sveo samo na estetiku..

bolje uči njemački :p

ali dobar izbor destinacije sve u svemu :tu beer
volim novo i nepoznato i te mistične destinacije u kojima su neki vidjeli izvor moći. valjda i mene zato privlači :D
2 mjeseca svakodnevno na duolingu se isplatilo :tu :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/5/2020, 10:47

kic wrote:
što ga odmah potkopavaš s: malo

hes a big boy, čin more napustiti svoje mesto.

ali, ni potkopavanje, nego čitun da je skupo gori živiti, ako mu stanovanje uzme 500, još 500 na hronu, i 500 na kurbe i drogu, ka će pokriti minuse?


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2020, 10:53

dakß wrote:
kic wrote:
sav taj paganizam se sveo samo na estetiku..

bolje uči njemački :p

ali dobar izbor destinacije sve u svemu :tu beer
volim novo i nepoznato i te mistične destinacije u kojima su neki vidjeli izvor moći. valjda i mene zato privlači :D
2 mjeseca svakodnevno na duolingu se isplatilo :tu :D

kannst du mir dann etwas über dich erzählen? :P

evo ti neš korisno:

https://www.savjeti.de/kako-otvoriti-racun-u-banci-u-njemackoj/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2020, 10:59

aben wrote:
kic wrote:
što ga odmah potkopavaš s: malo

hes a big boy, čin more napustiti svoje mesto.

ali, ni potkopavanje, nego čitun da je skupo gori živiti, ako mu stanovanje uzme 500, još 500 na hronu, i 500 na kurbe i drogu, ka će pokriti minuse?


možda ne troši na drogu i kurbe kek
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 11:01

aben wrote:
dakß wrote:
aben wrote:
dakß wrote:@kic
pošto uskoro postajem rezident njemačke( i u hrvatsku se ne planiram vratiti) odabrao sam svoje prvo turističko odredište koje ću posjetiti nakon prve plaće :D




kolika će ti biti ploća?
početna 1500 eura. + mogu još i mini job od 4 h raditi nakon tog posla, a to mi je i cilj da što više u početku zaradim jer moram pokriti sve minuse u hrvatskoj...

malo.
jer bar poso laki?
Postoji mogućnost napredovanja. Nakon godinu dana trebala bi biti 2000. 
Ljepljenje deklaracija, ali naći ću si bolje s vremenom :D
Ali zato postoji i mini job i na djecji doplatak (200 eura) pravo imam nakon prve plaće
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 11:03

aben wrote:
kic wrote:
što ga odmah potkopavaš s: malo

hes a big boy, čin more napustiti svoje mesto.

ali, ni potkopavanje, nego čitun da je skupo gori živiti, ako mu stanovanje uzme 500, još 500 na hronu, i 500 na kurbe i drogu, ka će pokriti minuse?

Besplatan smještaj imam. Supruga i kćer će doći iduće godine. Pola godine sam sada samac :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 11:11

kic wrote:
dakß wrote:
kic wrote:
sav taj paganizam se sveo samo na estetiku..

bolje uči njemački :p

ali dobar izbor destinacije sve u svemu :tu beer
volim novo i nepoznato i te mistične destinacije u kojima su neki vidjeli izvor moći. valjda i mene zato privlači :D
2 mjeseca svakodnevno na duolingu se isplatilo :tu :D

kannst du mir dann etwas über dich erzählen? :P

evo ti neš korisno:

https://www.savjeti.de/kako-otvoriti-racun-u-banci-u-njemackoj/
usmeno mi ide bolje :D manja je trema :D Ich heise Dakß, ich bin 36 jahre alt. Ich komme aus Kroatien :D 
Nadam se da ću ga usavršiti uz radne kolege :D

To će mi teta riješiti :D  Sparkasse banka jer u hr sam u erste, a to su iste banke, pa se nadam da će provizije biti manje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2020, 11:49


isto vlasništvo banki?

dobro je to, valjda ćeš imati više njemačkih kolega nego stranih..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2020, 12:39

kic wrote:
isto vlasništvo banki?

dobro je to, valjda ćeš imati više njemačkih kolega nego stranih..
Ja mislim da su sestrinske firme, ali pošto sam se navikao na erste dobro da imam nešto poznato tamo



Denkverbot - Page 15 Images?q=tbn%3AANd9GcQCSb8_nsoI27BReX2v_JvkSiz2Qg485Z5-Kto-DXC7PYIM9a4A&usqp=CAU

Vidjet ćemo. Ima u toj firmi  osmanlija, talijana itd.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/5/2020, 13:44

dakß wrote:
aben wrote:
kic wrote:
što ga odmah potkopavaš s: malo

hes a big boy, čin more napustiti svoje mesto.

ali, ni potkopavanje, nego čitun da je skupo gori živiti, ako mu stanovanje uzme 500, još 500 na hronu, i 500 na kurbe i drogu, ka će pokriti minuse?

Besplatan smještaj imam. Supruga i kćer će doći iduće godine. Pola godine sam sada samac :D

kicinjo, kurbe i droga.

znoči, napušćoš nos zauvika.
nodun se da si ko cigan jer dobar de moje familije je vunka; ujac je više od 60 godin u stroliji, a još pod ' doma' misli na naš škoj. sa je izne bubrig, i umra je ostroha da će umriti doli, jer zbog korone ne more doletiti umriti doma.
nikakovi šoldi mu nika nisu uspili popuniti tu bužu.

božja providnost je spriječila mene da dignen sidro 2012, čini mi se. bi bi usaho.

nego, nisi li malo prestori za novi početak?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum