ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 14:39

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 15e1a647-b3d3-40e4-ba84-606fb74bd3e0

Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by RayMabus 4/5/2020, 14:51

Legendovich wrote:a kuknjava u autoindustriji je jedini nacin da se zastitis od novih nameta,jer ako kazes,imamo fini profit,i sve je ne idealno,ali bajno jeste,ucas ce drzava opet izmisliti mehanizam da te oguli..
Ja mislim da će Trump uskoro puknit carine na uvoz automobila svima jer GM i općenito tvornice automobila po SAD sad imaju ogromne gubitke. Mora se nekako zaštiti. Uglavnom auto industrija u krizi , svi ih više manje proizvode iako nije tako al sve više zemalja i onda svak gleda zaštiti svoju auto industriju da mu ne propadne. 

Šta se Njemačke tiče oni imaju svoje tvornice u Njemačkoj koje ne moraju nužno bit Švabske al imaju hrpu svojih tvornica u drugim zemljama pa mogu korigirat proizvodnju šta očito i hoće jer je pala prodaja pa nemaju di s tim autima koji izađu iz tvornice.

Uglavnom love nema pa sad nek se misle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Serbinho-3 4/5/2020, 15:00

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:a kuknjava u autoindustriji je jedini nacin da se zastitis od novih nameta,jer ako kazes,imamo fini profit,i sve je ne idealno,ali bajno jeste,ucas ce drzava opet izmisliti mehanizam da te oguli..
Ja mislim da će Trump uskoro puknit carine na uvoz automobila svima jer GM i općenito tvornice automobila po SAD sad imaju ogromne gubitke. Mora se nekako zaštiti. Uglavnom auto industrija u krizi , svi ih više manje proizvode iako nije tako al sve više zemalja i onda svak gleda zaštiti svoju auto industriju da mu ne propadne. 

Imas i tu trend.

Demokrate kupuju strane automobile, koje vidjas po tim gradovima, sredinama sa strancima i poreklom 

imigrantima.

Oni nece Americki automobil za dzaba.

Profesori ti voze Volvo ili SAAB, dok je bio u igri, neces ih videti u

Americkom ili nekom drugom.

Iste voze Republikanci, konzervativci.

Cak i po Evropi su cenjeniji, nego od strane Demokrata, te ekipe.

Resenje se napravilo kroz otvaranje fabrika po Americi, donekle,

jer nisu svi to uradili.

Golf u Americi je iz Meksika.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26464
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 15:05

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:a kuknjava u autoindustriji je jedini nacin da se zastitis od novih nameta,jer ako kazes,imamo fini profit,i sve je ne idealno,ali bajno jeste,ucas ce drzava opet izmisliti mehanizam da te oguli..
Ja mislim da će Trump uskoro puknit carine na uvoz automobila svima jer GM i općenito tvornice automobila po SAD sad imaju ogromne gubitke. Mora se nekako zaštiti. Uglavnom auto industrija u krizi , svi ih više manje proizvode iako nije tako al sve više zemalja i onda svak gleda zaštiti svoju auto industriju da mu ne propadne. 

Šta se Njemačke tiče oni imaju svoje tvornice u Njemačkoj koje ne moraju nužno bit Švabske al imaju hrpu svojih tvornica u drugim zemljama pa mogu korigirat proizvodnju šta očito i hoće jer je pala prodaja pa nemaju di s tim autima koji izađu iz tvornice.

Uglavnom love nema pa sad nek se misle.
Poanta jest st oje ima..potrosenje manje od 10% sto svabija godisnje ubere samo od poreza,ne racunajuci profit drzavnih poduzeca i udjela u drugim strukturama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by RayMabus 4/5/2020, 15:12

Možda ima država Njemačka para , ne znam jel imaju Nijemci u ovoj krizi. Ono ako će Merkel davat pare da Nijemci kupuju auta proizvodena u njemačkim tvornicama a ok , njena stvar.

Može i tako , bar dok ne prođe kriza. Ako to ima smisla za njih da to sufinanciraju iz proračuna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 15:17

RayMabus wrote:Možda ima država Njemačka para , ne znam jel imaju Nijemci u ovoj krizi. Ono ako će Merkel davat pare da Nijemci kupuju auta proizvodena u njemačkim tvornicama a ok , njena stvar.

Može i tako , bar dok ne prođe kriza. Ako to ima smisla za njih da to sufinanciraju iz proračuna.
Pa imaju,svaki drzavljanin,i onaj uredno prijavljan,zaposlen,iako trenutno ne radi(ladi joojca) prima mjesecnu placu..ja sam imao visok prosjek,ali to firma kompenzira..uredno placam 3 kredita,troskove auta(bencin i potrosni materija),napravio veliku zalihu svega..nish mi ne fali..

Srbi i svi van Unije najebali..nemaju prava i na milosti su arbajtzamta..(60% minimalca)..nema posla za njih,ne mogu doma..cardak ni na nebu ni na zemlji :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Serbinho-3 4/5/2020, 15:18

Nemci znaju i da zastite svoju auto industriju, tako sto ispljuju 

druge.

Samo njihovo vredi, samo oni, ostalo Tarzanija.

Nasi grizu tu udicu, pa otuda Golf "dvica" ili dvojka, vredi vise od 

zlata.

Balkanci voze Skoda Fabia, ovde Skodu ne mogu videti.

Bosanac se ne skida sa Pasata ili Golfa, zivotni san.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26464
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 15:21

Serbinho-3 wrote:Nemci znaju i da zastite svoju auto industriju, tako sto ispljuju 

druge.

Samo njihovo vredi, samo oni, ostalo Tarzanija.

Nasi grizu tu udicu, pa otuda Golf "dvica" ili dvojka, vredi vise od 

zlata.

Balkanci voze Skoda Fabia, ovde Skodu ne mogu videti.

Bosanac se ne skida sa Pasata ili Golfa, zivotni san.
:rasta :rasta :rasta  ziva istina...japanci su kvalitetniji...puno..Svabija malo hvata visokim klasama BMW-a i Mercedesa..da to nema,sve bi se utopilo u prosjecnost i ne bi se razlikovalo od ..korejsih auta..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 15:33

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 2023-Mitsubishi-Galant-Carscoops-Copyright
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by RayMabus 4/5/2020, 15:37

Legendovich wrote:
RayMabus wrote:Možda ima država Njemačka para , ne znam jel imaju Nijemci u ovoj krizi. Ono ako će Merkel davat pare da Nijemci kupuju auta proizvodena u njemačkim tvornicama a ok , njena stvar.

Može i tako , bar dok ne prođe kriza. Ako to ima smisla za njih da to sufinanciraju iz proračuna.
Pa imaju,svaki drzavljanin,i onaj uredno prijavljan,zaposlen,iako trenutno ne radi(ladi joojca) prima mjesecnu placu..ja sam imao visok prosjek,ali to firma kompenzira..uredno placam 3 kredita,troskove auta(bencin i potrosni materija),napravio veliku zalihu svega..nish mi ne fali..

Srbi i svi van Unije najebali..nemaju prava i na milosti su arbajtzamta..(60% minimalca)..nema posla za njih,ne mogu doma..cardak ni na nebu ni na zemlji :cleanteeth
A onda nek se Merkel isprsi pa nek dili pare za kupnju njemačkih auta po Njemačkoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 15:46

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:
RayMabus wrote:Možda ima država Njemačka para , ne znam jel imaju Nijemci u ovoj krizi. Ono ako će Merkel davat pare da Nijemci kupuju auta proizvodena u njemačkim tvornicama a ok , njena stvar.

Može i tako , bar dok ne prođe kriza. Ako to ima smisla za njih da to sufinanciraju iz proračuna.
Pa imaju,svaki drzavljanin,i onaj uredno prijavljan,zaposlen,iako trenutno ne radi(ladi joojca) prima mjesecnu placu..ja sam imao visok prosjek,ali to firma kompenzira..uredno placam 3 kredita,troskove auta(bencin i potrosni materija),napravio veliku zalihu svega..nish mi ne fali..

Srbi i svi van Unije najebali..nemaju prava i na milosti su arbajtzamta..(60% minimalca)..nema posla za njih,ne mogu doma..cardak ni na nebu ni na zemlji :cleanteeth
A onda nek se Merkel isprsi pa nek dili pare za kupnju njemačkih auta po Njemačkoj.
cuj,naravno...ako firme i pojedinci mogu placati medju najvecim štojerima na svijetu i filati svapsku drzavnu kasu,onda je red da u ovoj situaciji drzava uzvrati,ili nek skine neke namete..svejedno,prostora za skidanje cijene auta,dakako da ima..ne more me nitk ouvjeriti da osnovna verzija novog golfa moze koshtat i40000 dojcmarka..overpriced u MP19...ne vrijedi toliko..narocito jer je u produkciji,rad temeljen na jeftinoj radnoj snazi,najvise iznajmljenoj od cajt firmija..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by kaya 4/5/2020, 15:58

Ja bi fiat 500, ljubičasti 😎
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 16:20

kaya wrote:Ja bi fiat 500, ljubičasti 😎
evo..kostenloss..

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Ca83c58b5cb61089ceb9becbe9e98017
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by kaya 4/5/2020, 16:22

Prekrasan je. Možda malo tamnije ljubičasti, ljubičasto sivi ili ljubičasto smeđi
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 16:24

Ma ima,samo reci... :rasta :rasta :rasta
inace,sa frendicom sam se jednom pošlepo u tom Fići...nevjerovatno je kako je u stvari komotan i prostran iznutra..nit mi se glava niti ramena nabijaju od unutrasnjost..odlicno auto za po gradu.. :tu :tu :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 16:25

ovo je u biti metalik violet,pa svjetluca onako iskricavo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by kaya 4/5/2020, 16:31

Legendovich wrote:ovo je u biti metalik violet,pa svjetluca onako iskricavo..
Mislila sam onu boju, tamno srebrna pa samo suncu bljesne onako malo na ljubičasto, al pod suncem. Ili isto tako tamnosmeđa, brončana pa suncu malo baci na ljubičasto 😉
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 16:34

kaya wrote:
Legendovich wrote:ovo je u biti metalik violet,pa svjetluca onako iskricavo..
Mislila sam onu boju, tamno srebrna pa samo suncu bljesne onako malo na ljubičasto, al pod suncem. Ili isto tako tamnosmeđa, brončana pa suncu malo baci na ljubičasto 😉
uffff..imas t iukusa... :tu :tu :tu

Kayo ne nadjoh Fiću,ali...nemoj reci da ti zelje ne ispunjavam... :rasta :rasta :rasta

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Image-jpg
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Guest 4/5/2020, 16:35

u biti,to ide samo custom farbanje,ne serijska boja...imas i folija koje se prelijevaju ludjacki-najbolje rjesenje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by marcellus 4/5/2020, 17:16

Gnječ wrote:
marcellus wrote:za zemlje poput hrvatske, s bogom danim turističkim prednostima, turizam je budućnost. Industrija je prošlost i za cijelu EU, uostalom.

Ljudi više ne troše, u bogatim državama, višak novca na industrijske proizvode. Troše na izlaske i putovanja. Samo u Africi kad zarade nešto kupe tranzistor ili auto. u EU su industrijski proizvodi posve marginalni dio potrošnje stanovništva.

Rvacka? ovo je kao Afrika, samo sa strujom.

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Sim_shagaya

i bez afričkog nataliteta.

poanta nije u tebi voljenoj hrvatskoj, poanta je u tome da su bogate zemlje u 19. stoljeću bile one u kojima su građani trošili višak novca na industrijske proizvode, a siromašne tamo gdje je manje više sve odlazilo na hranu i nužne stvari tipa odjeće.

danas je industrijska roba jeftina, odjeća je uglavnom maltene jednokratna, auta svaka familija ima bar dva, na zapadu. Dijete u ugandi ima mobitel koji ima veću procesorsku snagu nego NASA u doba slijetanja na mjesec. Prvi space shuttle je imao računalo u rangu commodera 64. tehnologija i industrija idu putem poljoprivrede - ljudi i dalje jedu, i dalje kupuju veš mašine isto tako ali to više ne definira "standard". Standard kućanstva se danas ne mjeri time jel imaš veš mašinu, svi je fakig imaju. I auto.

_________________
Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by marcellus 4/5/2020, 17:20

kaya wrote:
Legendovich wrote:ovo je u biti metalik violet,pa svjetluca onako iskricavo..
Mislila sam onu boju, tamno srebrna pa samo suncu bljesne onako malo na ljubičasto, al pod suncem. Ili isto tako tamnosmeđa, brončana pa suncu malo baci na ljubičasto 😉
street style natjecanja. Užasno je skupa.

ne, nema takvih folija, to je baš boja.

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Flip-paint3

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Ultra-Chameleon-Paint-Flip-Flop-Pigments-Color-Travel-Kameleon-Pigment

_________________
Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta - Page 3 Empty Re: Mnogi će zbog krize biti primorani živjeti bez auta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum