ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by Eroo 8/4/2020, 05:36

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

https://vijesti.hrt.hr/600694/otvoreno-moze-li-hrvatska-proizvoditi-hranu-za-svoje-potrebe
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by jastreb 8/4/2020, 07:12

Sad su se sjetili?

Kolik9 znam proizvodimo samo more i sunce.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 07:54

Pa ako nestane hrane cijena će joj rast pa će se uvozit il počet proizvodit. Brige nekog za proizvodnju hrane ako nema para da je kupi. Seljaka brige za proizvodnju ako nema kome prodat proizvod. A nije uopće pitanje možemo li nego jel se to nekom seljaku uopće isplati proizvoditi. Šta će ti tvornica auta ako nemaš kome prodat auto ?

Nije pitanje možemo li nego jel se nekome nešto isplati proizvoditi. Ako mu se ne isplati pa što bi proizvodio ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:06

Evo oglas za traktor :

https://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-john-deere-6600-pdv-je-cijeni-oglas-31146976

Dakle ima PDV.

Objasni mi molim te kakve su to priče o pokretanju proizvodnje a imaš porez na dodanu vrijednost na alat s kojom se ta proizvodnja mora obaviti ?

Pa traktori i sva poljoprivreda mehanizacija ne smije uopče imati PDV , to je sredstvo za proizvodnju kretenu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:10

Imam ja zemlje i iimam traktor u kući tj dva al neću da se bavim time uopće.

Štaš ti pričat o pokretanju proizvodnje a jebeni traktor ima PDV.

Koga vi folirate ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by epikur37 8/4/2020, 08:13

Zasadio proširenu parcelu, ali pored mene ima jedna čestica u državnom vlasništvu..planirana za nekakav put nekad u budućnosti. Evo pijem kavu i gledam ju.....naumpada mi da i to obradim :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by Eroo 8/4/2020, 08:19

RayMabus wrote:Pa ako nestane hrane cijena će joj rast pa će se uvozit il počet proizvodit. Brige nekog za proizvodnju hrane ako nema para da je kupi. Seljaka brige za proizvodnju ako nema kome prodat proizvod. A nije uopće pitanje možemo li nego jel se to nekom seljaku uopće isplati proizvoditi. Šta će ti tvornica auta ako nemaš kome prodat auto ?

Nije pitanje možemo li nego jel se nekome nešto isplati proizvoditi. Ako mu se ne isplati pa što bi proizvodio ?

Najisplatnije je kupit u Mađarskoj. Odnekud mi je ova priča poznata. :D

Bio sam nakon rata u posjeti kod moga braje u Slavoniji.
Spremio doručak na vrtu...pitam ga tko vam sve ovo proizvodi.
Veili mi on - Mađarska. Brajo moj, to se ne isplati kod nas proizvodit.
                  Kod nas ti je na kraju: Vodu vari-vodu ladi, ne isplati se.
                  Naisplativije je to kupit u Mađarskoj.  :D
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:31

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Pa ako nestane hrane cijena će joj rast pa će se uvozit il počet proizvodit. Brige nekog za proizvodnju hrane ako nema para da je kupi. Seljaka brige za proizvodnju ako nema kome prodat proizvod. A nije uopće pitanje možemo li nego jel se to nekom seljaku uopće isplati proizvoditi. Šta će ti tvornica auta ako nemaš kome prodat auto ?

Nije pitanje možemo li nego jel se nekome nešto isplati proizvoditi. Ako mu se ne isplati pa što bi proizvodio ?

Najisplatnije je kupit u Mađarskoj. Odnekud mi je ova priča poznata. :D

Bio sam nakon rata u posjeti kod moga braje u Slavoniji.
Spremio doručak na vrtu...pitam ga tko vam sve ovo proizvodi.
Veili mi on - Mađarska. Brajo moj, to se ne isplati kod nas proizvodit.
                  Kod nas ti je na kraju: Vodu vari-vodu ladi, ne isplati se.
                  Naisplativije je to kupit u Mađarskoj.  :D
Pa je. Kako će ti ode to bit jeftino kad ti udaraju PDV na lopatu. Umisto da ljudima poklanjaju trakotre ko i Hitler šta je seljacima dava motokultivatore besplatno oni još udrili PDV.

Traktor je ko auto. Triba to održavat. Tko će seljaku dat pare za to. Lakše mu je zatvorit. 

Ja iman dva i stoje mi u ostavi godinama. Ne isplati se to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:39

Ne ispalti se to. Ja iman mislin da iman dva trimera za travu. Potrošiš benzine samo za istrimerat. Više ni to ne radin. Tko će da pesto kuna za benzin i ulje svake godine 

Kupiš trimer on ti udre pdv


https://www.traktorpool.com.hr/rabljeno/a-Tehnika-za-dvori%C5%A1te-vrt-i-radionicu/13/b-Motorna-kosa-trimer/150/


Posadija masline pa to poberemo i gotovo. Iman sad trišnje , ne znam uopće oću li ić brat. Fala kurcu pa svake godine ih je manje tako da jedna briga manje.

Posadiš maslinu i oko nje nema posla nikakvoga nego šta rodi rodi i bog.

Ne isplati se to gubit vrime i svoje resurse na to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by kaya 8/4/2020, 08:44

Može al bi bila toliko skupa da ju nitko ne bi kupio, jedino da plaća bude 5000 eura kao u Norveškoj.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:45

kaya wrote:Može al bi bila toliko skupa da ju nitko ne bi kupio, jedino da plaća bude 5000 eura kao u Norveškoj.
Mora bit skupa kad ti udari PDV na lopatu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:46

Ti da ideš napravit svoj plastenik i kupit cijevi za vodu i odeš u dućan on ti puca PDV.

Zašto bi to netko radija ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:50

Znaš kako ti oni razmišljaju u vrhu držsve ? Ima zemlje a šta će on drugo nego kopat tu zemlju oko kuće.

Ode Slavonija u Njemačku.

A nema radne snage , neće nitko da se s tim bavi.

Pa normalno da neće , udaraš porez na sredstva za rad tom istom seljaku i onda se čudiš kako nitko neće.

Zamisli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:52

Neka raste trava i bit će zečeva.

U mene u polju ima svega , od jazavaca , ptica , zmija , fazana , samo šta jeleni ne šetaju između maslina.

Neš od mene kune zaradit na mojoj grbači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 08:58

Sad nek obrađuju sami. Ionako im nema tko obrađivat zemlju a i zašto bi ? 

Lakše jje radit ka portir negdi nego se zajebavati s time a na sve ti udara pdv a to sredstva za proizvodnju.

Nema ni novih generacija. Tko je blesav da se s time bavi ?

Oni par seljaka po selima i to je sve.

To se ništa ne isplati , uložen rad , uložena sredstva , nesigurna dobit i onda ti oni još udru pdv na lopatu.

Ajde bježi. Zatvori odma sve. Pusti travu nek raste. Nek se kote zečevi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by kaya 8/4/2020, 09:02

RayMabus wrote:
kaya wrote:Može al bi bila toliko skupa da ju nitko ne bi kupio, jedino da plaća bude 5000 eura kao u Norveškoj.
Mora bit skupa kad ti udari PDV na lopatu.
Pa je, sve skupa vodi do visoke cjene.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 09:07

Evo ti sad pogledaj ovi naslov i članak

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/nabavljali-umjetno-gnojivo-pa-prevarili-drzavu-za-9-6-milijuna-kuna-20200403

Oni su prevarili državu jer nisu platili pdv.

Čekaj malo , ti pričaš o proizdnji hrane u Hrvatskoj a imaš pdv na gnjojivo.

Jel ti znaš zašto gnjojivo služi ? Jel misliš da to seljak jede ilil koristi u proizvodnji ?

Pa luda država , ništa drugo. Priča o proizvodnji hrane a onda porez na gnjojivo.

Znači ja krumpir moran pognjojit i onda ćeš se ti pojavit i udarit mi porez.

Aj gasi sve i pravac Njemačka il ić radit neki obični posal di ti neće udrit porez jer si kupija lopatu.

Ma koga oni foliraju ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by vili40 8/4/2020, 09:17

zašto proizvoditi hranu kad nam najbolje ide devastacija obale koja će za 25 godina izgledati kao da ju je pogodio nuklearni rat
vili40
vili40

Male
Posts : 10717
2015-08-02


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 09:24

vili40 wrote:zašto proizvoditi hranu kad nam najbolje ide devastacija obale koja će za 25 godina izgledati kao da ju je pogodio nuklearni rat
Točno. Ja san se preorjentira na nekretnine. Nema lopate a samo redaš stanove. Imam još kapaciteta za napravit dosta stanova samo mi se ne da jer me ne zanimaju apartmani uopće nego to je onako za svoje potrebe da se ima par stanova.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by RayMabus 8/4/2020, 09:37

Uglavnom ne nasjedavajte na priče države ( birokrata ) kojima je sad odjednom jako stalo do proizvodnje hrane u državi a istovremeno postoji bilo kakvi porez na lopatu....gnjovijo , traktore , trimere , cijevi za vodu , plastične cijevi za plastenike.

Samo vas žele uplašiti da svi pohrlite u Peveca i kupite te stvari i napunite proračun.

Nemojte.

Ovo nije kriza hrane nego virusa , roba putuje normalno i opet će je uvozit jer netko ima interes za time.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe? Empty Re: Otvoreno: Može li Hrvatska proizvoditi hranu za svoje potrebe?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum