ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ravna crta?Vidjet ćemo

Page 23 of 41 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Next

Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:42

Ma ..gledajte na banke kao na one Bukije,Kladionicare..meshetare novcanom vrijedoscu..neki im daju novac,neki dobiju od njih novac na koristenje u opkladi..oni uzimaju postotak..JEL sad jasno???
Novca u biti nema realnog,ako hocete realnu i opipljivu vrijednost,e onda ste se zajebali,jerbo morate na burzu robe,gdje se barata materijalnim vrijenostima,ili dionimama financijskih vrijednosti,opet,tu su ukljucene špekulacije,pa tako,opet vrijednost je relativna stvar,koja ovisi o potraznji..hahahahahahaha..Yoda,daj im "pojasni"..... lol! lol! lol! lol!

Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 19:43

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
danni1 wrote:Men se čini da to više nitko ne zna. jedino što svi znaju je da igra ne smije stat.

:D

gle ljudi smirite se. ja sigurno neznam kako ero i noorka kao inž građevine grade ceste, zgrade. meni je bitno da sve funkcionira , nekada gunđam kako je nešto skupo ili nelogično ali stvari funkcioniraju.

ja neznam kako pravnici me izvuku iz sranja i čitaju one komplicirane zakone ali bitno je da oni to obave i da sistem funkcionira.

isto vam je i sa monetarnom ekonomijom. sve funkcionira. možda nekužite proces iza , kao što ja nekužim proces kako noorka  čita nacrte. ali imaju ljudi koji kuže.

ja sam završio školu (ok monetarnu ekonomiju smo dotakli pored drugih predmeta, pa sam objašnjava recimo zašto država nemože kontrolirati cijene itd ) te sam pročavao literaturu.

nema vam nikakve teorije zavjere, sve funkcionira dobro. ja sam pokušao složiti što jednostavnije objašnjenje. ako nemožete skužiti ,nemorate se sekirati, ne kužim niti ja kako inžinjeri sastave auto, ali bitno mi je da vozi
pa iza noorke ne ostanu upitnici: most će se srušit sutra...iza ekonomije su stalni upitnici i prijenje: sutra će sve propast.
valjda ti je jasna ta razlika njenog i tvog, opipljivog i vradžbina?

kako nije jasno?
jesam li ja recimo prije par godina ---
kada je Maduro uvodio državnu kontrolu cijena -- pa ga je pola foruma slavilo. - jesam li ja govoria -- da će mu državna kontrola cijena dovesti do još većeg rasta cijena, nestašica i hiperinflacije. jel se to dogodilo? je. gdje se to uči? na jebenoj prvoj ili drugoj godini studija ekonomije

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Hahaha10

Pa kada sam ovo napisao, epikur mi napisao "ispralo ti mozak neoliberalnom ideologijom". Nije . te stvari se mogu predvidjeti.

Jesam li ja, govoria -- da RH ekonomija koja ovisi o turizmu i ima puno uhljeba i kurvica i HDZovih domoljuba koji nerade ništa i samo kradu --- da takva ekonomija je od kurca i da bi je prvi vanjski šok mogao sjebati.
jel se to događa. ma netreba ti fakultet da zaključiš to.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by RayMabus 7/4/2020, 19:45

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
SVAKI DUG IMA SVOJE IME I PREZIME TKO JE KOME KOLIKO DUŽAN.
svaki jebeni dug. kužiš. eto ti najjednostavniji odgovor.

čiti je točno dug zanima? :D

https://en.wikipedia.org/wiki/National_debt_of_the_United_States#/media/File:Composition_of_U.S._Long-Term_Treasury_Debt_2000-2014.svg
evo vam tko je vlasnik Američkog duga.
Pogledajte udio Kine u 2014 godini
kome je kina dužna? kome je dužna njemačka? ako su si svi međusobno nešto dužni onda dug u stvari ne postoji?

ja kužim da si ti fan star treka i da ti ti tvoji frendovi pričate klingonski jer je ekonomija točno to, imaginarni svijet a ti nam ga pokušavaš prikazati kao nešto stvarno i opipljivo.

kome je Kina dužna? pa mislim da kinezi kao što su sakrivali sve oko coronavirusa tako sakrivaju i svoje ekonomske podatke .
kome je njemačka dužna. mislim da netko tko zna njemački jezik sigurno može otići na stranice njemačkog ministarstva financija i saznati kome su švabe točno dužne u cenat.
njemačka ekonomija je zadnjih par godina bila u suficitu, dakle više im je država uprihodila nego što je trošila, i lako su vraćali dugove.
aimo polako, novac da bi postojao netko ga mora štancat jer smo obradili da nigdje ne raste...plaću ne dižeš bezze u banci jer se nadaju da neće svatko dignut cijelu nego će taj novac vrtjeti banka. aimo dalje: svaka ali baš svaka država na svijetu je dužna doslovno ciojele proračune...kome jebote? tko je toliko jak da je mogao svima posuditi? ako ja imam kredite onda ne mogu posuđivati svom susjedu nikak. kužiš?
Pa ima multimiljjnera tipa Rockfeler i slični koji imaju svoje banke pa posuđuju okolo uz kamatu.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_World%27s_Billionaires

Oni svoj novac daju bankama a ove gledaju di se može ostvariti profit tj kome posuditi a da ti vrati uz kamate.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Šandor Winnetou 7/4/2020, 19:45

danni1 wrote:Men se čini da to više nitko ne zna. jedino što svi znaju je da igra ne smije stat.

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:45

Cijela stvar se vrtzi oko povjerenja klijenata,i bas zato,kad neka banka ode na "losh glas",a klijenti povlace svoj "novac",banka ubzo ode u propast..jerbo nOVAC u materijalnom smislu ne postoji,postoje samo komadici papira,da bi ljuckom mozgu prezentirali "vrijednost"..
jebate,ne bih ja nikom dao kredita,tko ne bi zavrsio barem dvi godine ekonomije... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by vuksadinare 7/4/2020, 19:46

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
SVAKI DUG IMA SVOJE IME I PREZIME TKO JE KOME KOLIKO DUŽAN.
svaki jebeni dug. kužiš. eto ti najjednostavniji odgovor.

čiti je točno dug zanima? :D

https://en.wikipedia.org/wiki/National_debt_of_the_United_States#/media/File:Composition_of_U.S._Long-Term_Treasury_Debt_2000-2014.svg
evo vam tko je vlasnik Američkog duga.
Pogledajte udio Kine u 2014 godini
kome je kina dužna? kome je dužna njemačka? ako su si svi međusobno nešto dužni onda dug u stvari ne postoji?

ja kužim da si ti fan star treka i da ti ti tvoji frendovi pričate klingonski jer je ekonomija točno to, imaginarni svijet a ti nam ga pokušavaš prikazati kao nešto stvarno i opipljivo.

kome je Kina dužna? pa mislim da kinezi kao što su sakrivali sve oko coronavirusa tako sakrivaju i svoje ekonomske podatke .
kome je njemačka dužna. mislim da netko tko zna njemački jezik sigurno može otići na stranice njemačkog ministarstva financija i saznati kome su švabe točno dužne u cenat.
njemačka ekonomija je zadnjih par godina bila u suficitu, dakle više im je država uprihodila nego što je trošila, i lako su vraćali dugove.
Citao sam fda se spremaju tuzbe protiv kine u bilijunskim iznosima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:46

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
danni1 wrote:Men se čini da to više nitko ne zna. jedino što svi znaju je da igra ne smije stat.

:D

gle ljudi smirite se. ja sigurno neznam kako ero i noorka kao inž građevine grade ceste, zgrade. meni je bitno da sve funkcionira , nekada gunđam kako je nešto skupo ili nelogično ali stvari funkcioniraju.

ja neznam kako pravnici me izvuku iz sranja i čitaju one komplicirane zakone ali bitno je da oni to obave i da sistem funkcionira.

isto vam je i sa monetarnom ekonomijom. sve funkcionira. možda nekužite proces iza , kao što ja nekužim proces kako noorka  čita nacrte. ali imaju ljudi koji kuže.

ja sam završio školu (ok monetarnu ekonomiju smo dotakli pored drugih predmeta, pa sam objašnjava recimo zašto država nemože kontrolirati cijene itd ) te sam pročavao literaturu.

nema vam nikakve teorije zavjere, sve funkcionira dobro. ja sam pokušao složiti što jednostavnije objašnjenje. ako nemožete skužiti ,nemorate se sekirati, ne kužim niti ja kako inžinjeri sastave auto, ali bitno mi je da vozi
pa iza noorke ne ostanu upitnici: most će se srušit sutra...iza ekonomije su stalni upitnici i prijenje: sutra će sve propast.
valjda ti je jasna ta razlika njenog i tvog, opipljivog i vradžbina?

kako nije jasno?
jesam li ja recimo prije par godina ---
kada je Maduro uvodio državnu kontrolu cijena -- pa ga je pola foruma slavilo. - jesam li ja govoria -- da će mu državna kontrola cijena dovesti do još većeg rasta cijena, nestašica i hiperinflacije. jel se to dogodilo? je. gdje se to uči? na jebenoj prvoj ili drugoj godini studija ekonomije

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Hahaha10

Pa kada sam ovo napisao, epikur mi napisao "ispralo ti mozak neoliberalnom ideologijom". Nije . te stvari se mogu predvidjeti.

Jesam li ja, govoria -- da RH ekonomija koja ovisi o turizmu i ima puno uhljeba i kurvica i HDZovih domoljuba koji nerade ništa i samo kradu --- da takva ekonomija je od kurca i da bi je prvi vanjski šok mogao sjebati.
jel se to događa. ma netreba ti fakultet da zaključiš to.
ok, ti si super u toj igrici jer te to zanima...al to je samo igrica. vi debili se igrate s figuricama po karti svijeta. štampate novac kak vam se sprdi, kad vam se netko zamjeri sjebete ga jer smo vam svi mi ostali dali da se igrate.... i kaj se dogodi kad svijet ovak stane radi korone? ništa jebote, apsolutno ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:47

RayMabus wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
SVAKI DUG IMA SVOJE IME I PREZIME TKO JE KOME KOLIKO DUŽAN.
svaki jebeni dug. kužiš. eto ti najjednostavniji odgovor.

čiti je točno dug zanima? :D

https://en.wikipedia.org/wiki/National_debt_of_the_United_States#/media/File:Composition_of_U.S._Long-Term_Treasury_Debt_2000-2014.svg
evo vam tko je vlasnik Američkog duga.
Pogledajte udio Kine u 2014 godini
kome je kina dužna? kome je dužna njemačka? ako su si svi međusobno nešto dužni onda dug u stvari ne postoji?

ja kužim da si ti fan star treka i da ti ti tvoji frendovi pričate klingonski jer je ekonomija točno to, imaginarni svijet a ti nam ga pokušavaš prikazati kao nešto stvarno i opipljivo.

kome je Kina dužna? pa mislim da kinezi kao što su sakrivali sve oko coronavirusa tako sakrivaju i svoje ekonomske podatke .
kome je njemačka dužna. mislim da netko tko zna njemački jezik sigurno može otići na stranice njemačkog ministarstva financija i saznati kome su švabe točno dužne u cenat.
njemačka ekonomija je zadnjih par godina bila u suficitu, dakle više im je država uprihodila nego što je trošila, i lako su vraćali dugove.
aimo polako, novac da bi postojao netko ga mora štancat jer smo obradili da nigdje ne raste...plaću ne dižeš bezze u banci jer se nadaju da neće svatko dignut cijelu nego će taj novac vrtjeti banka. aimo dalje: svaka ali baš svaka država na svijetu je dužna doslovno ciojele proračune...kome jebote? tko je toliko jak da je mogao svima posuditi? ako ja imam kredite onda ne mogu posuđivati svom susjedu nikak. kužiš?
Pa ima multimiljjnera tipa Rockfeler i slični koji imaju svoje banke pa posuđuju okolo uz kamatu.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_World%27s_Billionaires

Oni svoj novac daju bankama a ove gledaju di se može ostvariti profit tj kome posuditi a da ti vrati uz kamate.
znači te obitelji svima nama štampaju novac?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 19:48

T. wrote:Opće ne čitaš šta te se pita...
Pišeš knjigovodstvene romane a pitanje ne može bit jednostavnije...
Banka je pritiskom na tipku 'enter' (i ti to tvrdiš) stvorila 100.000 eura (dakle virtualnog novca) koje je meni pozajmila...
Ja moram vratit 105.000 eura...
Odakle meni onih 5000 ako sam dobio 'samo' 100.000, gdje ću ih naći ako nisu uopće stvoreni pritiskom na tipku 'enter'?
Pusti matu i stanove, drži se ovoga...
Ja neću stan, držat ću pare na računu 10 godina i plaćat banci mjesečnu ratu plus kamate...
Odakle pare za kamate ako ih banka nije stvorila?

pa kako si do sada vraćao i ti i drugi kredite. dok RH ekonomija je išla dobro do sada - novac se vraćao bez jebenog problema. do nazad 2 mjeseca nitko nije nigdje spomenuo da nema para - dapače živili smo dobro, a posla je bilo , tko je htio mogao je raditi i zarađivati.

dakle novac je cijelo vrijeme postojao.
odakle u tvom primjeru novac za otplatu kamata.

aj ovako.
šta banka radi kada joj ti vratiš tih 5000€ dodatnih kamata? šta banka radi sa tim parama?
Jel banka ima troškova? ima - plaća struju, vodu, kancelariju. -eto odmah dio kamata vraća nazad u ekonomiju.
jel banka ima radnike ? ima - plaća im plaće i porez državi - eto odmah drugio dio kamate vraća nazad u ekonomiju.
recimo da banki ostane profit? šta onda radi(i plati porez na dobit) -- isplati profit vlasnik sebi.

šta radi vlasnik profita (od te kamate)? jedan od načina - -- uzme apartman kod tebe, i provede ljeto . i ostavi ostatak od te kamate.
cijela kamata se vratila nazad u sustav :tu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber 7/4/2020, 19:48

T. wrote:Ja sam skonta samo da dioničari banke dividendom plaćaju kurve i jahte ...
filip makedonski, otac aleksandra je uveo novac.
novac je mjenica.
znači do tada je bila robna razmjena. tebi je trebala kokoš, a imao si ovčji sir, ali onaj koji ima ovčiji sir treba svinjsku mast...
...tako da je filip zaposjeo sve zlatne rudnike i odredio vrijednost mjenice u zlatu, srebru i bakru.
kako je čovjek bio sposoban odmah je odredio i težinsku vrijednost.
tu je ishodišna točka današnjeg monetarnog sustava.

rimljani nadograđuju taj sistem pogotovo u doba cezara gdje smišljaju garantno pismo. kako su imali jako dobar novčarski sustav i naplatu poreza, recimo konzul koji je išao u egipat na odsluženje svoje službe položio bi milijun sestercija u rimsku državnu blagajnu, a senat i blagajna izdali bi mu garantno pismo. vrlo praktično jer ne trbaš cukat sa sobom 5t zlata bez bojazni da će te opljačkati, jer je na donosioca ili ako si potonu i utopio se i u egiptu garantno pismo nije aktivirano, blagajna uz kamatu vraća nasljednicima iznos.

kasnije mlećani razvijaju taj sustav ali u manjim apoenima i to je začetak današnjeg novca.

do nedavno su države zlatnim rezervama garantirale vrijednost mjenice koju zovemo novčanica.

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:49

AssadNaPodmornici wrote:dok RH ekonomija je išla dobro do sada - novac se vraćao bez jebenog problema. do nazad 2 mjeseca nitko nije nigdje spomenuo da nema para - dapače živili smo dobro, a posla je bilo , tko je htio mogao je raditi i zarađivati.
daj me nemoj iebat? znači svi ovi iseljeni su kai debili koji neće radit, nisu htjeli?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:50

T. wrote:Opće ne čitaš šta te se pita...
Pišeš knjigovodstvene romane a pitanje ne može bit jednostavnije...
Banka je pritiskom na tipku 'enter' (i ti to tvrdiš) stvorila 100.000 eura (dakle virtualnog novca) koje je meni pozajmila...
Ja moram vratit 105.000 eura...
Odakle meni onih 5000 ako sam dobio 'samo' 100.000, gdje ću ih naći ako nisu uopće stvoreni pritiskom na tipku 'enter'?
Pusti matu i stanove, drži se ovoga...
Ja neću stan, držat ću pare na računu 10 godina i plaćat banci mjesečnu ratu plus kamate...
Odakle pare za kamate ako ih banka nije stvorila?
stvorit ces taj novac odnosno vrijednost svojim radom,odnosno stvorit ces visak vrijednosti,profit,kojim ce onda platiti dug..nije tesko,samo vi niste naucili koristiti..a dobro... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by RayMabus 7/4/2020, 19:51

ebenica wrote:
RayMabus wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
kome je kina dužna? kome je dužna njemačka? ako su si svi međusobno nešto dužni onda dug u stvari ne postoji?

ja kužim da si ti fan star treka i da ti ti tvoji frendovi pričate klingonski jer je ekonomija točno to, imaginarni svijet a ti nam ga pokušavaš prikazati kao nešto stvarno i opipljivo.

kome je Kina dužna? pa mislim da kinezi kao što su sakrivali sve oko coronavirusa tako sakrivaju i svoje ekonomske podatke .
kome je njemačka dužna. mislim da netko tko zna njemački jezik sigurno može otići na stranice njemačkog ministarstva financija i saznati kome su švabe točno dužne u cenat.
njemačka ekonomija je zadnjih par godina bila u suficitu, dakle više im je država uprihodila nego što je trošila, i lako su vraćali dugove.
aimo polako, novac da bi postojao netko ga mora štancat jer smo obradili da nigdje ne raste...plaću ne dižeš bezze u banci jer se nadaju da neće svatko dignut cijelu nego će taj novac vrtjeti banka. aimo dalje: svaka ali baš svaka država na svijetu je dužna doslovno ciojele proračune...kome jebote? tko je toliko jak da je mogao svima posuditi? ako ja imam kredite onda ne mogu posuđivati svom susjedu nikak. kužiš?
Pa ima multimiljjnera tipa Rockfeler i slični koji imaju svoje banke pa posuđuju okolo uz kamatu.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_World%27s_Billionaires

Oni svoj novac daju bankama a ove gledaju di se može ostvariti profit tj kome posuditi a da ti vrati uz kamate.
znači te obitelji svima nama štampaju novac?
Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 19:51

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
danni1 wrote:Men se čini da to više nitko ne zna. jedino što svi znaju je da igra ne smije stat.

:D

gle ljudi smirite se. ja sigurno neznam kako ero i noorka kao inž građevine grade ceste, zgrade. meni je bitno da sve funkcionira , nekada gunđam kako je nešto skupo ili nelogično ali stvari funkcioniraju.

ja neznam kako pravnici me izvuku iz sranja i čitaju one komplicirane zakone ali bitno je da oni to obave i da sistem funkcionira.

isto vam je i sa monetarnom ekonomijom. sve funkcionira. možda nekužite proces iza , kao što ja nekužim proces kako noorka  čita nacrte. ali imaju ljudi koji kuže.

ja sam završio školu (ok monetarnu ekonomiju smo dotakli pored drugih predmeta, pa sam objašnjava recimo zašto država nemože kontrolirati cijene itd ) te sam pročavao literaturu.

nema vam nikakve teorije zavjere, sve funkcionira dobro. ja sam pokušao složiti što jednostavnije objašnjenje. ako nemožete skužiti ,nemorate se sekirati, ne kužim niti ja kako inžinjeri sastave auto, ali bitno mi je da vozi
pa iza noorke ne ostanu upitnici: most će se srušit sutra...iza ekonomije su stalni upitnici i prijenje: sutra će sve propast.
valjda ti je jasna ta razlika njenog i tvog, opipljivog i vradžbina?

kako nije jasno?
jesam li ja recimo prije par godina ---
kada je Maduro uvodio državnu kontrolu cijena -- pa ga je pola foruma slavilo. - jesam li ja govoria -- da će mu državna kontrola cijena dovesti do još većeg rasta cijena, nestašica i hiperinflacije. jel se to dogodilo? je. gdje se to uči? na jebenoj prvoj ili drugoj godini studija ekonomije

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Hahaha10

Pa kada sam ovo napisao, epikur mi napisao "ispralo ti mozak neoliberalnom ideologijom". Nije . te stvari se mogu predvidjeti.

Jesam li ja, govoria -- da RH ekonomija koja ovisi o turizmu i ima puno uhljeba i kurvica i HDZovih domoljuba koji nerade ništa i samo kradu --- da takva ekonomija je od kurca i da bi je prvi vanjski šok mogao sjebati.
jel se to događa. ma netreba ti fakultet da zaključiš to.
ok, ti si super u toj igrici jer te to zanima...al to je samo igrica. vi debili se igrate s figuricama po karti svijeta. štampate novac kak vam se sprdi, kad vam se netko zamjeri sjebete ga jer smo vam svi mi ostali dali da se igrate.... i kaj se dogodi kad svijet ovak stane radi korone? ništa jebote, apsolutno ništa.

novac se ne štampa.
novac se ne stvara nigdje štampanjem(osim danas u venezueli čak i komunističke zemlje su izbjegavale štampanje novca).

OK , mi možemo kritizirati monetarni sustav, gdje smo došli skoro do negativnih kamatnih stopa. kako to ima kao posljedicu da se previše pušta novca u opticaju, i kako to za posljedicu ima da se zbog toga izdaje puno kredita, pa onda puno loših kredita, pa onda to uzrokuje puhanje financijskih mjehura koji pucaju - 2008godina naprimjer.
čak i sada da nije ova coronavirus , nas bi čekala kriza slična onoj iz 2008godine, to su gotovo svi ekonomisti upozoravali.
ali to je drugi aspekt monetarne politike i sa tom kritikom se čak i slažem, ali nema smisla o tome raspravljati, kada ne razumiš osnove

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:53

veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 19:53

veber wrote:
T. wrote:Ja sam skonta samo da dioničari banke dividendom plaćaju kurve i jahte ...
filip makedonski, otac aleksandra je uveo novac.
novac je mjenica.
znači do tada je bila robna razmjena. tebi je trebala kokoš, a imao si ovčji sir, ali onaj koji ima ovčiji sir treba svinjsku mast...
...tako da je filip zaposjeo sve zlatne rudnike i odredio vrijednost mjenice u zlatu, srebru i bakru.
kako je čovjek bio sposoban odmah je odredio i težinsku vrijednost.
tu je ishodišna točka današnjeg monetarnog sustava.

rimljani nadograđuju taj sistem pogotovo u doba cezara gdje smišljaju garantno pismo. kako su imali jako dobar novčarski sustav i naplatu poreza, recimo konzul koji je išao u egipat na odsluženje svoje službe položio bi milijun sestercija u rimsku državnu blagajnu, a senat i blagajna izdali bi mu garantno pismo. vrlo praktično jer ne trbaš cukat sa sobom 5t zlata bez bojazni da će te opljačkati, jer je na donosioca ili ako si potonu i utopio se i u egiptu garantno pismo nije aktivirano, blagajna uz kamatu vraća nasljednicima iznos.

kasnije mlećani razvijaju taj sustav ali u manjim apoenima i to je začetak današnjeg novca.

do nedavno su države zlatnim rezervama garantirale vrijednost mjenice koju zovemo novčanica.

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?

:tu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:53

Yoda,podijeli Tačkice i bjez glavom bez obzira... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:54

RayMabus wrote:Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
od kuda onda novac ako se ne štampa? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 19:54

ebenica wrote:
veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.

objasnio sam u postovima poviše.
novac je stvaran kao u obliku knjigovodstva, u obliku duga. u primjeru prvom , MATE, tebe i Banke, pokriće za taj novo stvoreni novac je STAN. dakle novac je realan. bez obzira što je stvoren na tipku enter u banci :) ali ima pokriće

ono kada se štampa novac, - on nema pokriće u ničemu i zato nastaje Venezuela, Zimbabwe, Yuga itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 19:56

Legendovich wrote:Cijela stvar se vrtzi oko povjerenja klijenata,i bas zato,kad neka banka ode na "losh glas",a klijenti povlace svoj "novac",banka ubzo ode u propast..jerbo nOVAC u materijalnom smislu ne postoji,postoje samo komadici papira,da bi ljuckom mozgu prezentirali "vrijednost"..
jebate,ne bih ja nikom dao kredita,tko ne bi zavrsio barem dvi godine ekonomije... lol! lol! lol!

i to stoji.

međtuim čak i tada banka nebi propala skroz. tada države zamrzavaju banke.
i šta se onda dešava? banke su zamrznute ti nemožeš po štednju.
međutim ljudi uredno vraćaju svoje kredite - i banka pomalo skuplja novac -- i onda isplaćuje tvoju štednju . kada svi ljudi vrate svoje kredite, sve štednje i svi računi su pokriveni.

tako su u grčkoj radilo
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 19:56

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.

objasnio sam u postovima poviše.
novac je stvaran kao u obliku knjigovodstva, u obliku duga.  u primjeru prvom , MATE, tebe i Banke, pokriće za taj novo stvoreni novac je STAN. dakle novac je realan. bez obzira što je stvoren na tipku enter u banci :)  ali ima pokriće

ono kada se štampa novac, - on nema pokriće  u ničemu i zato nastaje Venezuela, Zimbabwe, Yuga itd
znači knjigovodstvo stvara novac? vradžbine? određene tajne riječi koje se ponavlajju u određenom nizu brojeva?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 23 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 41 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum