ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ravna crta?Vidjet ćemo

Page 24 of 41 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 41  Next

Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 19:56

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.

objasnio sam u postovima poviše.
novac je stvaran kao u obliku knjigovodstva, u obliku duga.  u primjeru prvom , MATE, tebe i Banke, pokriće za taj novo stvoreni novac je STAN. dakle novac je realan. bez obzira što je stvoren na tipku enter u banci :)  ali ima pokriće

ono kada se štampa novac, - on nema pokriće  u ničemu i zato nastaje Venezuela, Zimbabwe, Yuga itd
znači knjigovodstvo stvara novac? vradžbine? određene tajne riječi koje se ponavlajju u određenom nizu brojeva?

Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by RayMabus Tue 7 Apr - 19:57

ebenica wrote:
RayMabus wrote:Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
od kuda onda novac ako se ne štampa? :D
Odštampan je prije. Centralna američka banka štampa novac. Godišnje se možda naštampa 1% novčanica više. To zovemo inflacija. Al uglavnom ga ne štampaju da ne dođe do velike inflacije kako iluminati ne bi izgubili novac po bankama i izvukli ga iz istih te državu ( Ameriku ) ostavili bez love.

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Thinkstockphotos-497413401
RayMabus
RayMabus

Posts : 175682
2014-04-11


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 19:58

AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:Cijela stvar se vrtzi oko povjerenja klijenata,i bas zato,kad neka banka ode na "losh glas",a klijenti povlace svoj "novac",banka ubzo ode u propast..jerbo nOVAC u materijalnom smislu ne postoji,postoje samo komadici papira,da bi ljuckom mozgu prezentirali "vrijednost"..
jebate,ne bih ja nikom dao kredita,tko ne bi zavrsio barem dvi godine ekonomije... lol! lol! lol!

i to stoji.

međtuim čak i tada banka nebi propala skroz. tada države zamrzavaju banke.
i šta se onda dešava? banke su zamrznute ti nemožeš po štednju.
međutim ljudi uredno vraćaju svoje kredite - i banka pomalo skuplja novac -- i onda isplaćuje tvoju štednju . kada svi ljudi vrate svoje kredite, sve štednje i svi računi su pokriveni.

tako su u grčkoj radilo

yoda,gledam sto probavljivije neukima objasniti cijeli monetarni sustav u dvi tri recenice...i ulogu banaka..

ne bih previse komplicirao... No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici Tue 7 Apr - 20:01

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.

objasnio sam u postovima poviše.
novac je stvaran kao u obliku knjigovodstva, u obliku duga.  u primjeru prvom , MATE, tebe i Banke, pokriće za taj novo stvoreni novac je STAN. dakle novac je realan. bez obzira što je stvoren na tipku enter u banci :)  ali ima pokriće

ono kada se štampa novac, - on nema pokriće  u ničemu i zato nastaje Venezuela, Zimbabwe, Yuga itd
znači knjigovodstvo stvara novac? vradžbine? određene tajne riječi koje se ponavlajju u određenom nizu brojeva?

:D gle

jebiga neidu ekonomisti nekoliko godina na faks, gdje se polaže dvije matematike, dvije statistike, računovodstvo,(neki smjerovi i nekoliko smjerova računvodostva) pa onda uvod u ekonomiju, pa onda makroekonomija, pa onda mikroekonomija, pa kada ovo položiš - tek onda ideš na monetarnu ekonomiju , i detalje. i sada da ja objašnjavam sve. neide to tako.

niti ti moraš znati kako to funkcionira. ja znam kako stvari funkcioniraju, ministar Marić zna, vrh HNBa zna, hrpa ekonomista zna, i mi (koji rade u tom sustavu) mi držimo taj sustav da funkcionira, kao što liječnici drže frontu protiv pandemije, mehaničari održavaju auta, pravnici održavaju pravo, građevinari održavaju zgrade. nemoraš se sekirati. nemoraš sve znati,

ja sam se potrudio najjednostavnije objasniti, ako nekome neide ne ide

eno dao sam vam link, gdje Engleska Centralna Banka objašnjava kako se stvara novac u modernoj ekonomiji.
možda loše objašnjavam pa pročitajte ono

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:02

RayMabus wrote:
ebenica wrote:
RayMabus wrote:Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
od kuda onda novac ako se ne štampa? :D
Odštampan je prije. Centralna američka banka štampa novac. Godišnje se možda naštampa 1% novčanica više. To zovemo inflacija. Al uglavnom ga ne štampaju da ne dođe do velike inflacije kako iluminati ne bi izgubili novac po bankama i izvukli ga iz istih te državu ( Ameriku ) ostavili bez love.

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Thinkstockphotos-497413401
znači ipak je monopoly, samo određeni smiju štampat novac i jedini znaju koliko ga treba biti, ako bi nam ga dali previše mi više za njih ne bi htjeli raditi a oni u globalu nemaju ništa osim tog papira, nemaju proizvoda nemaju gospodarstvo nemaju ništa osim monopol na štampanje novca?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:02

zato se sprdam sa teladi neukom,kad se obore na banke,jerbo,Banke su pojele sav ljucki novac,zle i puj-puj..!!! bacaju ljude na ulicu i otimaju im sve...slucajno ili namjerno zaborave reci kako su ti uzeli novac od banke,koji je banka posudila od drugih,a kamata,odnosno bancin interes je ziva sprdanja..pa pas im mater glupu i umno nepodojenu dovoljno,kad geniji dojdu u kafici i plate kofi 2 ojra(karikiram),a u sustini joj je vrijednost niti deset centi,toliko su glupavi pa ne vide da ih je gazda kafica ogulio,za 2000 %...netk orece,kilo mozga.... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:04

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.

objasnio sam u postovima poviše.
novac je stvaran kao u obliku knjigovodstva, u obliku duga.  u primjeru prvom , MATE, tebe i Banke, pokriće za taj novo stvoreni novac je STAN. dakle novac je realan. bez obzira što je stvoren na tipku enter u banci :)  ali ima pokriće

ono kada se štampa novac, - on nema pokriće  u ničemu i zato nastaje Venezuela, Zimbabwe, Yuga itd
znači knjigovodstvo stvara novac? vradžbine? određene tajne riječi koje se ponavlajju u određenom nizu brojeva?

:D gle

jebiga neidu ekonomisti nekoliko godina na faks, gdje se polaže dvije matematike, dvije statistike, računovodstvo,(neki smjerovi i nekoliko smjerova računvodostva) pa onda uvod u ekonomiju, pa onda makroekonomija, pa onda mikroekonomija, pa kada ovo položiš - tek onda ideš na monetarnu ekonomiju , i detalje. i sada da ja objašnjavam sve. neide to tako.

niti ti moraš znati kako to funkcionira. ja znam kako stvari funkcioniraju, ministar Marić zna, vrh HNBa zna, hrpa ekonomista zna, i mi (koji rade u tom sustavu) mi držimo taj sustav da funkcionira, kao što liječnici drže frontu protiv pandemije, mehaničari održavaju auta, pravnici održavaju pravo, građevinari održavaju zgrade. nemoraš se sekirati. nemoraš sve znati,

ja sam se potrudio najjednostavnije objasniti, ako nekome neide ne ide

eno dao sam vam link, gdje Engleska Centralna Banka objašnjava kako se stvara novac u modernoj ekonomiji.
možda loše objašnjavam pa pročitajte ono
ni klingonski se ne nauči lagano, to su sati i sati star treka, i nije sve izmišljeno u toj seriji ima i realnih stvari kako bi izgledalo što stvarnije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber Tue 7 Apr - 20:07

ebenica wrote:
veber wrote:

u današnje vrijeme nacionalne središnje banke svojim depozitom garantiraju da je papirić ili virtualna lova na tvom računu stvarna.

ako središnja banka kao u slučaju juge, srbije i sada venecuele počne printati lovu, a za nju nema pokriće u bankovnim zapisima onda je to nikaj i kreće hiperinflacija.

imamo kriptovalute gdje je vrijednost u odnosu na mjenice određena ponudom i potražnjom i koliko dobara možeš nabaviti.

jel ti sada jasnije?
ako banka garantira da je to stvarno zašto onda u slučaju bivše juge ili venezuele nije tako..kai nisu imali garanciju nacionalnih banaka? to je samo papir. to se ne može provjerit, to je na lijepe oči.
zato jer nije bilo nikakve podloge, par tona zlata u americi i nula proizvodnje, uhljeba malo manje od hrvatske ali u ukupno broju kao hrvatska.
venecuela ima nafte pun kurac, a ide u kurac jer nema temelja na toj nafti pa je i lova koju tiskaju bezvrjedna.

iran je pod jebenim sankcijama, a izvozi naftu u ameriku i za to dobiva američke dolare. ok malo manje zarade jer posrednici uzmu svoj dio.
ameri zadovoljni kvalitetnom naftom koju su kupili na burzi, kao ne vide.
iranci zadovoljni jer su dobili čvrstu valutu, isto kao ne vide da su prodali mrskom neprijatelju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by danni1 Tue 7 Apr - 20:07

ebenica wrote:
RayMabus wrote:
ebenica wrote:
RayMabus wrote:Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
od kuda onda novac ako se ne štampa? :D
Odštampan je prije. Centralna američka banka štampa novac. Godišnje se možda naštampa 1% novčanica više. To zovemo inflacija. Al uglavnom ga ne štampaju da ne dođe do velike inflacije kako iluminati ne bi izgubili novac po bankama i izvukli ga iz istih te državu ( Ameriku ) ostavili bez love.

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Thinkstockphotos-497413401
znači ipak je monopoly, samo određeni smiju štampat novac i jedini znaju koliko ga treba biti, ako bi nam ga dali previše mi više za njih ne bi htjeli raditi a oni u globalu nemaju ništa osim tog papira, nemaju proizvoda nemaju gospodarstvo nemaju ništa osim monopol na štampanje novca?
da. baš tako.

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by vuksadinare Tue 7 Apr - 20:09

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2173007
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99047
2015-09-08


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici Tue 7 Apr - 20:09

Legendovich wrote:zato se sprdam sa teladi neukom,kad se obore na banke,jerbo,Banke su pojele sav ljucki novac,zle i puj-puj..!!! bacaju ljude na ulicu i otimaju im sve...slucajno ili namjerno zaborave reci kako su ti uzeli novac od banke,koji je banka posudila od drugih,a kamata,odnosno bancin interes je ziva sprdanja..pa pas im mater glupu i umno nepodojenu dovoljno,kad geniji dojdu u kafici i plate kofi 2 ojra(karikiram),a u sustini joj je vrijednost niti deset centi,toliko su glupavi pa ne vide da ih je gazda kafica ogulio,za 2000 %...netk orece,kilo mozga.... lol! lol! lol!

pa ovom boldanom se radi.
dakle kada ti nemožeš vratiti banci kredit, banka nemože vraćati svoje obveze- i gle čuda banke jebeno propadaju. i banke znaju poslovati i sa gubicima. toga smo se nagledali

@ebenica još jedna stvar

recimo da je sve teorija zavjere. međutim --- od 7milijardi ljudi, i 200 država, šta misliš da neke države nebi se sjetile da je to "teorija zavjere" i skužile neki tvoj "model" i ponudile neko rješenje gdje bi svi bili bogati i sretni.
no,no,no neide to tako. a imao si i primjere gdje su počeli štampati novac bez pokrića pa su države propadale u roku keks.

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu. pa rusi su pratili amere , i svaki korak im pratili jer i sami rusi su bili u svemiru. i kasnije su im uredno čestitali. jedva bi rusi dočekali i sprdali ih da su ovi lažirali.

tako i vi mislite da je sve lažirano. gle da je sve lažirano, onda bi netko ili neka država se dosjetila da je sve "fejk" napravili bi pravu reformu, i svi bi ležali doma, ne bi ništa radili , i bili bogati. neide to tako.

ali da moderni monetarni sustav ima svojih mana - ima. prije svega , zamka likvidnosti(googlajte) ulaženje u negativne kamatne stope(googlajte), i o tome možemo raspravljati. ali da je sve prevara nije. što većina ne kuži, ne sekirajte se, ne kužim niti ja kako mi meštar instalira struju u stanu, mislim nešto čak i kužim, ali kada počne čačkati oko onih osigurača - odem dalje , bitno mi je da radi struja. -- da volio bih i ja da ima neka teorija zavjere, da je sva struja besplatna, da nas HEP i sve hidrocentralne na svijetu varaju, da je to zavjera Iluminata koji drže sve hidrobrane na svijetu, ali nije to tako.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber Tue 7 Apr - 20:10

ebenica wrote:
RayMabus wrote:
ebenica wrote:
RayMabus wrote:Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
od kuda onda novac ako se ne štampa? :D
Odštampan je prije. Centralna američka banka štampa novac. Godišnje se možda naštampa 1% novčanica više. To zovemo inflacija. Al uglavnom ga ne štampaju da ne dođe do velike inflacije kako iluminati ne bi izgubili novac po bankama i izvukli ga iz istih te državu ( Ameriku ) ostavili bez love.

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Thinkstockphotos-497413401
znači ipak je monopoly, samo određeni smiju štampat novac i jedini znaju koliko ga treba biti, ako bi nam ga dali previše mi više za njih ne bi htjeli raditi a oni u globalu nemaju ništa osim tog papira, nemaju proizvoda nemaju gospodarstvo nemaju ništa osim monopol na štampanje novca?
očito da ti nije baš sve jasno kako funkcionira ekonomija.

imaš 4 mjenice na svijetu koje nekaj vrijede i imaju realno pokriće
euro
jen
rublja
dollar

ostali ovise kako ove četiri fluktuiraju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici Tue 7 Apr - 20:12

veber wrote:
ebenica wrote:
RayMabus wrote:
ebenica wrote:
RayMabus wrote:Ne štampaju one novac. One ga imaju. Njima ne odgovara štampanje novca jer bi njihovi biljuni u bankama priko noći postali miljuni tj izgubili bi vrijednost.

Kako istovremeno oni vuću političke konce onda mogu izazvati umjetnu krizu i zaraditi hrpe novca na tome.

Iluminati vladaju svijetom.
od kuda onda novac ako se ne štampa? :D
Odštampan je prije. Centralna američka banka štampa novac. Godišnje se možda naštampa 1% novčanica više. To zovemo inflacija. Al uglavnom ga ne štampaju da ne dođe do velike inflacije kako iluminati ne bi izgubili novac po bankama i izvukli ga iz istih te državu ( Ameriku ) ostavili bez love.

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Thinkstockphotos-497413401
znači ipak je monopoly, samo određeni smiju štampat novac i jedini znaju koliko ga treba biti, ako bi nam ga dali previše mi više za njih ne bi htjeli raditi a oni u globalu nemaju ništa osim tog papira, nemaju proizvoda nemaju gospodarstvo nemaju ništa osim monopol na štampanje novca?
očito da ti nije baš sve jasno kako funkcionira ekonomija.

imaš 4 mjenice na svijetu koje nekaj vrijede i imaju realno pokriće
euro
jen
rublja
dollar

ostali ovise kako ove četiri fluktuiraju.

ove 4 su ionako 80% svjetske ekonomije :D
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by T. Tue 7 Apr - 20:12

Legendovich wrote:
T. wrote:Opće ne čitaš šta te se pita...
Pišeš knjigovodstvene romane a pitanje ne može bit jednostavnije...
Banka je pritiskom na tipku 'enter' (i ti to tvrdiš) stvorila 100.000 eura (dakle virtualnog novca) koje je meni pozajmila...
Ja moram vratit 105.000 eura...
Odakle meni onih 5000 ako sam dobio 'samo' 100.000, gdje ću ih naći ako nisu uopće stvoreni pritiskom na tipku 'enter'?
Pusti matu i stanove, drži se ovoga...
Ja neću stan, držat ću pare na računu 10 godina i plaćat banci mjesečnu ratu plus kamate...
Odakle pare za kamate ako ih banka nije stvorila?
stvorit ces taj novac odnosno vrijednost svojim radom,odnosno stvorit ces visak vrijednosti,profit,kojim ce onda platiti dug..nije tesko,samo vi niste naucili koristiti..a dobro... :cleanteeth
Banke stvaraju novac koji pozajmljuju uz kamatu...
Ali taj novac za kamatu nije stvoren, kontaš?
Stvoren je novac za glavnicu koji klijent dobije na račun...
Uz glavnicu mora vratiti i kamatu, što je novac koji nije stvoren poput glavnice, dakle nema ga časom isplate kredita...
Kako klijenti banaka mogu bankama vratiti glavnicu (novac koji je banka stvorila u računalu i pozajmila klijentu) plus kamatu (novac koji banka nije stvorila i pozajmila klijentu)?
T.
T.

Posts : 17094
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:13

AssadNaPodmornici wrote:

@ebenica još jedna stvar

recimo da je sve teorija zavjere. međutim --- od 7milijardi ljudi, i 200 država, šta misliš da neke države nebi se sjetile da je to "teorija zavjere" i skužile neki tvoj "model" i ponudile neko rješenje gdje bi svi bili bogati i sretni.
pa to se i događalo pa je ubijen kennedy, njegova ideja stvaranja državnog a ne privatnog novca ga je ubila jer fed je privatna banka...gadafija je ubila ideja afričke valute umjesto petrodolara...svatko tko poželi drugačije bude ubijen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:14

AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:zato se sprdam sa teladi neukom,kad se obore na banke,jerbo,Banke su pojele sav ljucki novac,zle i puj-puj..!!! bacaju ljude na ulicu i otimaju im sve...slucajno ili namjerno zaborave reci kako su ti uzeli novac od banke,koji je banka posudila od drugih,a kamata,odnosno bancin interes je ziva sprdanja..pa pas im mater glupu i umno nepodojenu dovoljno,kad geniji dojdu u kafici i plate kofi 2 ojra(karikiram),a u sustini joj je vrijednost niti deset centi,toliko su glupavi pa ne vide da ih je gazda kafica ogulio,za 2000 %...netk orece,kilo mozga.... lol! lol! lol!

pa ovom boldanom se radi.
dakle kada ti nemožeš vratiti banci kredit, banka nemože vraćati svoje obveze-  i gle čuda banke jebeno propadaju. i banke znaju poslovati i sa gubicima. toga smo se nagledali

@ebenica još jedna stvar

recimo da je sve teorija zavjere. međutim --- od 7milijardi ljudi, i 200 država, šta misliš da neke države nebi se sjetile da je to "teorija zavjere" i skužile neki tvoj "model" i ponudile neko rješenje gdje bi svi bili bogati i sretni.
no,no,no neide to tako.  a imao si i primjere gdje su počeli štampati novac bez pokrića pa su države propadale u roku keks.

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu. pa rusi su pratili amere , i svaki korak im pratili jer i sami rusi su bili u svemiru. i kasnije su im uredno čestitali. jedva bi rusi dočekali i sprdali ih da su ovi lažirali.

tako i vi mislite da je sve lažirano. gle da je sve lažirano, onda bi netko ili neka država se dosjetila da je sve "fejk" napravili bi pravu reformu, i svi bi ležali doma, ne bi ništa radili , i bili bogati. neide to tako.

ali da moderni monetarni sustav ima svojih mana - ima. prije svega , zamka likvidnosti(googlajte) ulaženje u negativne kamatne stope(googlajte), i o tome možemo raspravljati. ali da je sve prevara nije. što većina ne kuži, ne sekirajte se, ne kužim niti ja kako mi meštar instalira struju u stanu, mislim nešto čak i kužim, ali kada počne čačkati oko onih osigurača - odem dalje , bitno mi je da radi struja. -- da volio bih i ja da ima neka teorija zavjere, da je sva struja besplatna, da nas HEP  i sve hidrocentralne na svijetu varaju, da je to zavjera Iluminata koji drže sve hidrobrane na svijetu, ali nije to tako.
dobro,to smo vas zajebavali,vas amerofile,cisto zabave i atmosfere na forumu radi...ipak,ima josh puno otvorenih pitanja...lako je do orbite i u orbitu,dalje,eeeeeee,to je vec drugi par rukava...no necem osad zapocinjati.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:17

AssadNaPodmornici wrote:

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu.
da je netko bio na mjesecu ljudi bi išli svake dvije godine jer bi mogli, to je ono kaj ljudi rade, kad nešto mogu to ponavljaju, istražuju, slikaju se, bacaju selfie...čisto je jebeno da nitko nakon toga više nikad nije kročio na mjesec, kaj ne? k'o da je columbo otkrio ameriku i više nitko nikad tam nije želio otić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber Tue 7 Apr - 20:17

AssadNaPodmornici wrote:

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu. pa rusi su pratili amere , i svaki korak im pratili jer i sami rusi su bili u svemiru. i kasnije su im uredno čestitali. jedva bi rusi dočekali i sprdali ih da su ovi lažirali.

tako i vi mislite da je sve lažirano. gle da je sve lažirano, onda bi netko ili neka država se dosjetila da je sve "fejk" napravili bi pravu reformu, i svi bi ležali doma, ne bi ništa radili , i bili bogati. neide to tako.
kaj se tiče mjeseca nasa je uredno obavjestila ruse i dala im frekvencije za komunikaciju. i ruski svemirski institut je bio u pripravnosti da se nekaj desi lošeg. kod apolla 13 sve je bilo spremno da slete na ruski teritorij ako neće moći na planiranu točku u pacifiku.

i da nisu sletili na mjesec prvi bi objavili da nisu sletjeli, dapače odmah su čestitali.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:21

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu. pa rusi su pratili amere , i svaki korak im pratili jer i sami rusi su bili u svemiru. i kasnije su im uredno čestitali. jedva bi rusi dočekali i sprdali ih da su ovi lažirali.

tako i vi mislite da je sve lažirano. gle da je sve lažirano, onda bi netko ili neka država se dosjetila da je sve "fejk" napravili bi pravu reformu, i svi bi ležali doma, ne bi ništa radili , i bili bogati. neide to tako.
kaj se tiče mjeseca nasa je uredno obavjestila ruse i dala im frekvencije za komunikaciju. i ruski svemirski institut je bio u pripravnosti da se nekaj desi lošeg. kod apolla 13 sve je bilo spremno da slete na ruski teritorij ako neće moći na planiranu točku u pacifiku.

i da nisu sletili na mjesec prvi bi objavili da nisu sletjeli, dapače odmah su čestitali.
da čovjek može sletit na mjesec gore bi već bio klimatizirani planinarski dom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber Tue 7 Apr - 20:21

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu.
da je netko bio na mjesecu ljudi bi išli svake dvije godine jer bi mogli, to je ono kaj ljudi rade, kad nešto mogu to ponavljaju, istražuju, slikaju se, bacaju selfie...čisto je jebeno da nitko nakon toga više nikad nije kročio na mjesec, kaj ne? k'o da je columbo otkrio ameriku i više nitko nikad tam nije želio otić.
6 puta su sletjeli +apollo 13 koji je imao nesreću pa nije.
cijena apollo programa po letu je otprilike američki vojni proračun, pa pomnoži to sa 7.
zato se šalju roveri koji ne trebaju atmosferu za preživljavanje i ne trebaš ih vratiti nazad.

i zemlja je ravna ploča i avioni nas zaprašuju

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:23

veber wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

isto kada ekipa tvrdi - ameri nisu bili na mjesecu.
da je netko bio na mjesecu ljudi bi išli svake dvije godine jer bi mogli, to je ono kaj ljudi rade, kad nešto mogu to ponavljaju, istražuju, slikaju se, bacaju selfie...čisto je jebeno da nitko nakon toga više nikad nije kročio na mjesec, kaj ne? k'o da je columbo otkrio ameriku i više nitko nikad tam nije želio otić.
6 puta su sletjeli +apollo 13 koji je imao nesreću pa nije.
cijena apollo programa po letu je otprilike američki vojni proračun, pa pomnoži to sa 7.
zato se šalju roveri koji ne trebaju atmosferu za preživljavanje i ne trebaš ih vratiti nazad.

i zemlja je ravna ploča i avioni nas zaprašuju
tako ie.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 24 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 41 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 41  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum