ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako IDS gradi škole

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 10:21

catabbath wrote:
marcellus wrote:izvorno je trebao biti crven, ali investitor se nije slagao pa je odabrana specifična bež - žuto zlatna boja.

a da, fallingwater je isto izvorno trebao biti zlatan.

Kažeš, nema treša cheers

nope.

Guggenheim je u osnovi jedan veliki ženski šešir nonšalantno nabačen na petu aveniju. Ovo je jedna od skica.

Kako IDS gradi škole - Page 5 Frank-lloyd-wright-at-150-moma-1496968350085-facebookJumbo-v2

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Noor Tue 16 Apr - 10:22

marcellus wrote:
Noor wrote:
marcellus wrote:
catabbath wrote:
marcellus wrote:Wright je bio priznat kao genije još otkad je bio klinac od 20 godina,

Da pogodim, tutilom su ga okitili neki američki arhitekti bez ukusa i tradicije koji su projektirali ista govna kao i on.

generalno svi povjesničari umjetnosti ga smatraju uz le corbusiera najvećim arhitektom 20. stoljeća. Dobro tu su još i Van Der Rohe i Neutra i još neki u igri, ali osobno glasam za Wrighta. Corbusier je previše "socijalni filozof" a valjda je jedini čovjek koji je istovremeno bio komunist i nacist. Tridesete jebiga. Van Der Rohe mi je previše "stroj" a premalo kuća. Neutra... priča za sebe, zanimljiv ali ne tako atraktivan

i strogi ortogonalni armiranobetonski Oscar Niemeyer :D

brazilska komunjara :D

Brazilia je u konačnici maestralan fail, ali katedrala je baš posebna.

hehe, da...strši ko čičak :P

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by catabbath Tue 16 Apr - 10:23

marcellus wrote:
Guggenheim je u osnovi jedan veliki ženski šešir nonšalantno nabačen na petu aveniju. Ovo je jedna od skica.

Kako IDS gradi škole - Page 5 Frank-lloyd-wright-at-150-moma-1496968350085-facebookJumbo-v2

PA jebemu ovo je nacrtana definicija neukusa.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by catabbath Tue 16 Apr - 10:24

marcellus wrote:Brazilia je u konačnici maestralan fail,

Kad igram Anno ili Tropico uspijem složiti lijepši grad od tog.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 17:46

frka wrote:by marcellus Yesterday at 18:43

ali kog boli za to je li strop 20 cm niži od standarda kad ti kuća izgleda ovako?
==============================================================================
I sta je tu lijepo pizda vam materina kockasta...voda ..dimnjak i priroda.Problem je u tome sto su neke umisljene budale doslovno iskopirale americku takozvanu arhikteturu..pa sve sto od tamo dolazi je kul i moderno.Majku im jebem idiotsku da se mene pita ja bi cijelu obalu proglasio spomenikom kulture nulte kategorije gdje bi se gradilo samo na  tradicionalan nacin.A ova skola je saka u glavu harmoniji okolisa i tradicionalnoe gradnje..UZAS...seljakluk za oci ..Znaci stigla je i u Istru "mederna""...Nisam se tome nadao...ali kao i svaka bolest "hrvatska kultura" se siri nevidjenom brzinom..

stigle su hrvatske horde zla ali imamo mi i ovakvu arhitekturu ipak imamo sve stilove od rimskog doba pa do danas. pula ima 3000 godina ipak. nije od jučer...

http://www.artefascista.it/pola__fascismo__architettu.htm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 18:10

Vidim komunjarska posmoderna ..majku im jebem imali su mogucnosti otici vani u USA pa su kao fol nesto studirali a ne znaju da za umjetnost (arhiktetura je dio nje) moras imati nesto u sebi sto se nemre nauciti u skoli .Nekim idiotima je vazno ime koje je netko proglasio za genija a taj genije platio tome novinaru nekim nacrtom za vikendicu.I onda se pojavi idiot siptarski iz Vukojebine kojemu je to savrsenstvo stvaralackog uma.Vidi se mantalni siptarski sklop koji nikad u zivotu nije nista napravio nego iz fotelje koja mu je urasla u dupe stvara i zamislja neki samo njemu poznati svijet.Meni je ljepsa svaka istarska rusevina nego ta jebena takozvana moderna arhiktetura..Pa jebo ti bog mater i nepismen covjek ce primijetiti da je vecina tih stvari stvorena u CAD..Nema nigdje poteza ljudskom rukom nego vidis ustogljeni kompjutorski dizajn koji ne dozvoljava finu crtu ..zaobljenu ko zensko dupe ili da strsi ko sisa bez grudnjaka...Ta fascinacija "modernom" zapadom arhikteturom je bolesna .Njima je dovoljno procitati nesto u nekoj encilopediji i odmah je to genijalno a nikada nisu bili recim pod Akropolom ili Arenom pa da vide majmni kako se gradilo i sto se upotrebljavalo umjesto danasnjeg maltera od betona..Uzas..alergican sam na beton..Novi Zagreb je fakat jedno od najljepsih arhiktetonskih rjesenja koje se ukpapa u okolis ko saka u oko..:::)))))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 18:18

catabbath wrote:
marcellus wrote:Brazilia je u konačnici maestralan fail,

Kad igram Anno ili Tropico uspijem složiti lijepši grad od tog.

baš sam išo pogledat šta je tropico

glumiš fidelcastra, cool


_________________
Kako IDS gradi škole - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 18:44

by catabbath Today at 04:23
PA jebemu ovo je nacrtana definicija neukusa.
===========================================
Pa jebo te vidis epo boji i po formi da je covjek peder..Pederska logika koja asocira na ogromno govno..Mada o ukusima je tesko raspravljati..ali nekima je vazno da je to na 5 AVE.u NY.Meni da netko placa da zivim tamo (bio deset puta) ne bi zivio osim mozda da mi naprave neku drvenu kucicu u CP:::))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 19:20

frka wrote:by catabbath Today at 04:23
PA jebemu ovo je nacrtana definicija neukusa.
===========================================
Pa jebo te vidis epo boji i po formi da je covjek peder..Pederska logika koja asocira na ogromno govno..Mada o ukusima je tesko raspravljati..ali nekima je vazno da je to na 5 AVE.u NY.Meni da netko placa da zivim tamo (bio deset puta)  ne bi zivio osim mozda da mi naprave neku  drvenu kucicu u CP:::))

Zapravo Wright je bio totalni ženskar, imao je sedmero legalne djece i ponešto vanbračne, ženio se tri puta, potrošio bogatstvo na ljubavnice, ajmo se držat povijesnih činjenica

_________________
Kako IDS gradi škole - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 19:22

drugu ženu i njeno dvoje dece je ludi sluga zatukal sa sekirom

_________________
Kako IDS gradi škole - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 19:24

i da naravno da ne bi živel tamo ta kuća je građena kao muzej niko ne živi u muzeju

_________________
Kako IDS gradi škole - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by catabbath Tue 16 Apr - 20:20

marcellus wrote:
catabbath wrote:
marcellus wrote:Brazilia je u konačnici maestralan fail,

Kad igram Anno ili Tropico uspijem složiti lijepši grad od tog.

baš sam išo pogledat šta je tropico

glumiš fidelcastra, cool


El Presidente. Možeš birati kakav ćeš diktator biti, komunist, militarist, businessman...humoristična i poučna igrica :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 20:24

marcellus wrote:točno. stowaser, nisam znao.

ovo je nefunkcionalno po standardima, ali genijalno:

Kako IDS gradi škole - Page 5 The-interior-of-the-solomon-r-guggenheim-museum-manhattan-new-york-FY2CDC

kosa rampa koja vodi neprekinuto od vrha do dna, zapravo odličan način za razgledanje umjetnina, ne?

Kog boli kita što je koso?

Nisko je, da jer bi inače rampa bila prestrma (ili bi trebalo kupit tri bloka kuća na petoj aveniji)

svejedno, najljepša art galerija
Varaš se. 
Ovo je nekonvencionalno, ali je i te kako funkcionalno za namjenu koju ima. 
Rampa omogućava lagane uspone i silaske (čak i invalidima) i cijelo vrijeeme kontakt sa izloženim eksponatima. Zgrada koja nema niti jedne stepenice, a savlada se s lakoćom velika visina.  
To je javni objekt koji je apsolutno zadovoljio  funkciju, dizajn i orginalnost. 




Neki javni objekti (knjižnice, opere muzeji) mogu biti estravagantniji, zapravo i trebaju biti spomenici kulture određenog perioda. Najbolji primjer je opera u Australiji. 

Kako IDS gradi škole - Page 5 Sidnejska-opera-australija-20 Kako IDS gradi škole - Page 5 Night-at-the-sydney-opera-house-lottery-1



Ili recimo ova knjižnica u Kini. Svemirski izgled, ali je i funkcionalna. 
Kako IDS gradi škole - Page 5 6



 http://idesh.net/fun/najljepse-knjiznice-svijeta/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 20:33

marcellus wrote:kad smo kod niskih stropova i strop Wrightovog Fallingwatera je definitivno prenizak po standardima

naravno ne i za izgled prostorije

Kako IDS gradi škole - Page 5 04_FW
Klaustofobično je i to bez ikakve potrebe. Da je dodao tih pola metra imao bi sve. Ali trebalo je biti drugačiji čak i u tom području. Ovako, jbg, meni nije to to. Znaš ono kad se netko lijepo obuče i onda nabaci neki detalj koji upropasti inače super kombinaciju. 

I balkoni/terase (koji su zapravo većina kuće) su betonski, čistih linija, te neprirodno strše iznad mekoće slapova. 
Da je posadio neko padajuće raslinje koje bi se u slapovima prelijeva preko rubova balkona, bio bi to pun pogodak stapanja sa slapovima i šumom. Ovako je ostala... štajaznam, krnja i sterilna. Još jedan spomenik projektantu. 

Hundertwasser? Znam da ima (također) krive podove i rampe. Zato i nisam  kao primjer punog pogotka navela tu zgradu, nego spalionicu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by veber Tue 16 Apr - 20:37

stvar je u tome da su ljudi bili niži.


pogledaj pakplatze u zegeju. fićeka možeš zgurat, a danas ljudi voze poveće aute.

ja iz mog ne vidim nikaj od kanti za smeće. ili sam nizak ja ili je moj auto skroz dolje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 20:40

veber wrote:stvar je u tome da su ljudi bili niži.


pogledaj pakplatze u zegeju. fićeka možeš zgurat, a danas ljudi voze poveće aute.

ja iz mog ne vidim nikaj od kanti za smeće. ili sam nizak ja ili je moj auto skroz dolje.
:D Stvarno? 

'Oš da ti kažem što ti treba napraviti da bi bio veći i mogao parkirati bez  probema?   :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest Tue 16 Apr - 20:40

A evo i bisera balkanske gradnje  cheers

https://www.lupiga.com/vijesti/bizarna-arhitektonska-cuda-lijepe-nase-i-sire
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by veber Tue 16 Apr - 20:45

Rabarbara wrote:
veber wrote:stvar je u tome da su ljudi bili niži.


pogledaj pakplatze u zegeju. fićeka možeš zgurat, a danas ljudi voze poveće aute.

ja iz mog ne vidim nikaj od kanti za smeće. ili sam nizak ja ili je moj auto skroz dolje.
:D Stvarno? 

'Oš da ti kažem što ti treba napraviti da bi bio veći i mogao parkirati bez  probema?   :P
ne trebamvećeg. i ovog manjeg uparkiram. jedino je problem kaj su garaže narasle, a auti se smanjili....

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 20:46

Rabarbara wrote:
marcellus wrote:kad smo kod niskih stropova i strop Wrightovog Fallingwatera je definitivno prenizak po standardima

naravno ne i za izgled prostorije

Kako IDS gradi škole - Page 5 04_FW
Klaustofobično je i to bez ikakve potrebe. Da je dodao tih pola metra imao bi sve. Ali trebalo je biti drugačiji čak i u tom području. Ovako, jbg, meni nije to to. Znaš ono kad se netko lijepo obuče i onda nabaci neki detalj koji upropasti inače super kombinaciju. 

I balkoni/terase (koji su zapravo većina kuće) su betonski, čistih linija, te neprirodno strše iznad mekoće slapova. 
Da je posadio neko padajuće raslinje koje bi se u slapovima prelijeva preko rubova balkona, bio bi to pun pogodak stapanja sa slapovima i šumom. Ovako je ostala... štajaznam, krnja i sterilna. Još jedan spomenik projektantu. 

Hundertwasser? Znam da ima (također) krive podove i rampe. Zato i nisam  kao primjer punog pogotka navela tu zgradu, nego spalionicu. :)


da je dodao pol metra visine proporcije ne bi štimale :)

ovako sve štima, a sad nisam siguran koliko je kaufmann bio visok :)

uglavnom njemu nije smetalo, a kuća je rađena za poznatog naručitelja.


_________________
Kako IDS gradi škole - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus Tue 16 Apr - 20:48

a te betonske konzole su zapravo rađene upravo po kamenju duž potoka, wrightu je to i dalo ideju za kuću, ti ravni komadi kamena na koje se lomi korito

Kako IDS gradi škole - Page 5 908735
Kako IDS gradi škole - Page 5 Fallingwater%20in%20the%20Fall

Kako IDS gradi škole - Page 5 1018316866


stvar ukusa, ali kuću povjesničari umjetnosti generalno smatraju estetski savršenom


Last edited by marcellus on Tue 16 Apr - 20:52; edited 1 time in total

_________________
Kako IDS gradi škole - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Noor Tue 16 Apr - 20:49

na ove slike bisera bole i oči i mozak :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole - Page 5 Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum