ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako IDS gradi škole

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kako IDS gradi škole Empty Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 13:50

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/u-odrzavanje-najljepse-hrvatske-skole-dosad-baceno-gotovo-14-milijuna-kuna/8737388/

nećemo rodijake i hercegovce u istri, imamo mi svoje kooperante, strabag i to

i svoj nadzor jasno na ids-ovoj plaći

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 13:52

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/remek-djelo-arhitekture-pula-gradi-najskuplju-skolu-u-hrvatskoj/2124213/


neme veze kolko košta a usto je nefunkcionalno i nekvalitetno, ima se može se



_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 13:54

ne samo da je najskuplja nego su i režije po kvadratu daleko najveće a kvaliteta odkurca

https://www.glasistre.hr/pula/kostala-je-70-milijuna-kuna-nema-ni-devet-godina-a-u-odrzavanje-najljepse-hrvatske-skole-dosad-baceno-gotovo-14-milijuna-kuna-585945

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 14:12

pa bio je javni natječaj blento rvackosrpski. mogli su se na natječaj javit i tvoji rodijaci i ercegovanci bosančuge i tko god je htio. posao je na javnom natječaju dobio strabag koji ima svoje podizvođače koji veze sa IDS-om nemaju. tek toliko. potrudi se pitati i raspitati o nadzornom inspekciji radova firmi Definni d.o.o. Pula pa njih pitaj zašto se sve ovo dešava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 14:14

Gnječ wrote:pa bio je javni natječaj blento rvackosrpski. mogli su se na natječaj javit i tvoji rodijaci i ercegovanci bosančuge i tko god je htio. posao je na javnom natječaju dobio strabag koji ima svoje podizvođače koji veze sa IDS-om nemaju. tek toliko. potrudi se pitati i raspitati o nadzornom inspekciji radova firmi  Definni d.o.o. Pula pa njih pitaj zašto se sve ovo dešava.

hehe bio je javni natječaj ko da ne znamo kako se namještaju

mogle su se tri škole sagradit za tu lovu i to kvalitetne

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 14:15

ne nema veze s IDS-om

izaberu najskuplju ponudu, ujedno onu za koju djeca vide da je u kurcu (staklenik), nadzor = kvaliteta za kurac, ali sve skupa nema veze s IDS-om

jebo vas ids

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 14:22

marcellus wrote:ne nema veze s IDS-om

izaberu najskuplju ponudu, ujedno onu za koju djeca vide da je u kurcu (staklenik), nadzor = kvaliteta za kurac, ali sve skupa nema veze s IDS-om

jebo vas ids

jebo tebe pavelić i hadeze budaletino hrvatska. već kad glumiš novinara umjesto da tu trkeljaš na ovom opskurnom forumu potrudi se i počni se ozbiljno baviti istraživačkim novinarstvom a staklenu kuglu i tvoju pamet baci kroz prozor. dakle ako te što osim jalovog pljuvanja i drkanja zanima, pitaj drito arhitekta koji je projektirao tu školu.

evo ti ovdje mail arhitekta pa pošalji mu upit. može kretenčino hrvatska? jesi razumio? jebotebog hrvatskoustaški.


Idis Turato, Delta 5 Rijeka / idis@turato.hr / info@turato.hr
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 14:28

bmk za arhitekta nego pitam za to ko je odlučivao o javnom natječaju i nadzoru radova, garant HDZ?

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 14:41

marcellus wrote:bmk za arhitekta nego pitam za to ko je odlučivao o javnom natječaju i nadzoru radova, garant HDZ?

komšija, nemožeš se tako ponašati jebemuboga. boli te kurac? onda što si otvorio ovu temu? da bi pljuvao po IDS-u? pa nije IDS gradio zgradu nego netko drugi. nije IDS građevinska firma, IDS je građevinska mafija, kartel a ne firma.

ispravak za nadzornog nadzor nad gradnjom ustvari firma se zove DE FINNI d. o. o.
Japodska 31, Pula

Kontakt: +385 52 214472 ili +385 52 214472

-zasnivanje i izrada nacrta (projektiranje) zgrada i nadzor nad gradnjom
* -inženjering, projektni menadžment i tehničke djelatnosti

dakle firma ima 1 (jedan) zaposlenog pa možda je u komplotu sa IDS-om. ajd ti prestani histerizirati i lijepo se informiraj na pravim adresama nemoj meni ovdje solit pamet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 15:11

Gnječ wrote:pa nije IDS gradio zgradu nego netko drugi. nije IDS građevinska firma, IDS je građevinska mafija, kartel a ne firma.

dobro, i to smo riješili...

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 15:13

naravno da ids nije gradio, samo su njegovi ljudi odlučili o tome tko će graditi, za koje novce, i što će graditi, a novci su tri puta veći od normalno potrebnih za gradnju škole.

i onda je ids odlučio i o tome tko će vršiti nadzor radova, jer o nadzoru uvijek odlučuje investitor, a to je grad a gradom vlada ids.

prema tome zašto nešto pitat onog ko je vršio nadzor, pita se onog ko je odabrao ko će vršit nadzor...

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Noor 15/4/2019, 15:15

forsiranje s rokovima, odnosno silovanje zdravog razuma i građevinskih tehnoloških zakonitosti, a sve u cilju dobijanja političkih poena, je modus operandi svih stranačkih boja, ne samo IDS-a, to pod prvo.
a pod drugo, praksa je pokazala da arhitekt ipak može biti samo projektant, a ne i nadzorni inženjer, jer oni nisu školovani za metodologiju gradnje i njen nadzor, već za njeno oblikovanje, pri čemu su prioriteti funkcionalnost i estetika.
da li je to slučaj i na ovom projektu, ne znam...

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 15:37

marcellus wrote:
Gnječ wrote:pa nije IDS gradio zgradu nego netko drugi. nije IDS građevinska firma, IDS je građevinska mafija, kartel a ne firma.

dobro, i to smo riješili...

pa to znamo odavno svi jebote stvarno si lumen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 15:47

Noor wrote:forsiranje s rokovima, odnosno silovanje zdravog razuma i građevinskih tehnoloških zakonitosti, a sve u cilju dobijanja političkih poena, je modus operandi svih stranačkih boja, ne samo IDS-a, to pod prvo.
a pod drugo, praksa je pokazala da arhitekt ipak može biti samo projektant, a ne i nadzorni inženjer, jer oni nisu školovani za metodologiju gradnje i njen nadzor, već za njeno oblikovanje, pri čemu su prioriteti funkcionalnost i estetika.
da li je to slučaj i na ovom projektu, ne znam...

arhitekt je arhitekt nije nadzorni inženjer. nadzorni inženjer je odgovoran za kvalitetno i pravilno izvođenje radova i izbor i kvalitetu ugrađenog materijala. dakle nadzorni inženjer nebitno tko ga je postavio. ako je po srijedi korupcija onda je to slučaj za DORH. uglavnom odgovoran je nadzorni inženjer. jesu gradili su prebrzo ad hoc i strašno nekvalitetno cement, agregat i ostalo sve zakurac.

hoćeš pogledaj novu bolnicu u puli koja je još u izgradnji znam iz prve ruke vidio sam fotografije radnik koji je tamo radio snimio je ali mi ih nije htio dati potrošili su namjerno električnih kablova za elektroinstalacije 3! tri!!! puta više nego treba znači utrošili su kablova za 3 bolnice opskrbiti el instalacijom. kako? lijepo stotine i stotine metara kablova su jednostavno zabetonirali pod žbukom i oko zgrade u krugovima. dolazili su šleperi krcati kablova. pitanje je tko se time bavio? druga stvar je da su kablove vukli na pamet bez ijednog jebenog nacrta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Noor 15/4/2019, 16:10

Gnječ wrote:
Noor wrote:forsiranje s rokovima, odnosno silovanje zdravog razuma i građevinskih tehnoloških zakonitosti, a sve u cilju dobijanja političkih poena, je modus operandi svih stranačkih boja, ne samo IDS-a, to pod prvo.
a pod drugo, praksa je pokazala da arhitekt ipak može biti samo projektant, a ne i nadzorni inženjer, jer oni nisu školovani za metodologiju gradnje i njen nadzor, već za njeno oblikovanje, pri čemu su prioriteti funkcionalnost i estetika.
da li je to slučaj i na ovom projektu, ne znam...

arhitekt je arhitekt nije nadzorni inženjer. nadzorni inženjer je odgovoran za kvalitetno i pravilno izvođenje radova i izbor i kvalitetu ugrađenog materijala. dakle nadzorni inženjer nebitno tko ga je postavio. ako je po srijedi korupcija onda je to slučaj za DORH. uglavnom odgovoran je nadzorni inženjer.
na ovoj školi nadzorni inženjer je po struci bio arhitekt, Davor Matika, dipl.ing.arh., "De Finni" d.o.o., Ciscuttijeva 5, Pula...(pokoj mu duši)

Gnječ wrote:
jesu gradili su prebrzo ad hoc i strašno nekvalitetno cement, agregat i ostalo sve zakurac.

koliko znam, tamo je stara škola izgorjela do temelja i jasno da je trebalo što prije izgraditi novu, pa eto, zato politički "stručnjaci" znalački odredili rok van pameti ...al brate neke zakonitosti tehnologije se moraju poštivati...da ne govorim o tome kako se tijekom gradnje vrlo često pojave neke nepredvidive okolnosti, za čije rješenje treba neko vrijeme.
pa se pri iskopu naišlo na nenosivo tlo, slijedila je izmjena proračuna konstrukcije, pa izmjena plana armature i plana oplate, pa zamjena materijala..i sve to opet treba bit gotovo "jučer"..bitno je na vrijeme prerezati vrpcu, fućkaš kvalitetu i eto kako to ispadne. nemajući saznanja o svemu što prethodi ovakvom rezultatu, da...najlakše je krivnju natovariti izvođaču na leđa i oprati ručice (ne govorim tebi, općenito)
Gnječ wrote:
hoćeš pogledaj novu bolnicu u puli koja je još u izgradnji znam iz prve ruke vidio sam fotografije radnik koji je tamo radio snimio je ali mi ih nije htio dati potrošili su namjerno električnih kablova za elektroinstalacije 3! tri!!! puta više nego treba znači utrošili su kablova za 3 bolnice opskrbiti el instalacijom. kako? lijepo stotine i stotine metara kablova su jednostavno zabetonirali pod žbukom i oko zgrade u krugovima. dolazili su šleperi krcati kablova. pitanje je tko se time bavio? druga stvar je da su kablove vukli na pamet bez ijednog jebenog nacrta.

ne znam za ovo, sutra ću pitat kolegu iz Pule kad dođe, možda zna nešto

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 16:30

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:forsiranje s rokovima, odnosno silovanje zdravog razuma i građevinskih tehnoloških zakonitosti, a sve u cilju dobijanja političkih poena, je modus operandi svih stranačkih boja, ne samo IDS-a, to pod prvo.
a pod drugo, praksa je pokazala da arhitekt ipak može biti samo projektant, a ne i nadzorni inženjer, jer oni nisu školovani za metodologiju gradnje i njen nadzor, već za njeno oblikovanje, pri čemu su prioriteti funkcionalnost i estetika.
da li je to slučaj i na ovom projektu, ne znam...

arhitekt je arhitekt nije nadzorni inženjer. nadzorni inženjer je odgovoran za kvalitetno i pravilno izvođenje radova i izbor i kvalitetu ugrađenog materijala. dakle nadzorni inženjer nebitno tko ga je postavio. ako je po srijedi korupcija onda je to slučaj za DORH. uglavnom odgovoran je nadzorni inženjer.
na ovoj školi nadzorni inženjer je po struci bio arhitekt, Davor Matika, dipl.ing.arh., "De Finni" d.o.o., Ciscuttijeva 5, Pula...(pokoj mu duši)

Gnječ wrote:
jesu gradili su prebrzo ad hoc i strašno nekvalitetno cement, agregat i ostalo sve zakurac.

koliko znam, tamo je stara škola izgorjela do temelja i jasno da je trebalo što prije izgraditi novu, pa eto, zato politički "stručnjaci" znalački odredili rok van pameti ...al brate neke zakonitosti tehnologije se moraju poštivati...da ne govorim o tome kako se tijekom gradnje vrlo često pojave neke nepredvidive okolnosti, za čije rješenje treba neko vrijeme.
pa se pri iskopu naišlo na nenosivo tlo, slijedila je izmjena proračuna konstrukcije, pa izmjena plana armature i plana oplate, pa zamjena materijala..i sve to opet treba bit gotovo "jučer"..bitno je na vrijeme prerezati vrpcu, fućkaš kvalitetu i eto kako to ispadne. nemajući saznanja o svemu što prethodi ovakvom rezultatu, da...najlakše je krivnju natovariti izvođaču na leđa i oprati ručice (ne govorim tebi, općenito)
Gnječ wrote:
hoćeš pogledaj novu bolnicu u puli koja je još u izgradnji znam iz prve ruke vidio sam fotografije radnik koji je tamo radio snimio je ali mi ih nije htio dati potrošili su namjerno električnih kablova za elektroinstalacije 3! tri!!! puta više nego treba znači utrošili su kablova za 3 bolnice opskrbiti el instalacijom. kako? lijepo stotine i stotine metara kablova su jednostavno zabetonirali pod žbukom i oko zgrade u krugovima. dolazili su šleperi krcati kablova. pitanje je tko se time bavio? druga stvar je da su kablove vukli na pamet bez ijednog jebenog nacrta.

ne znam za ovo, sutra ću pitat kolegu iz Pule kad dođe, možda zna nešto

staru školu su zapalili lokalni narkomani iz kvarta znam ih i koji su po imenu i prezimenu ali time se treba baviti oni koji su za takve stvari plaćeni i preplaćeni. ja sigurno neću izdati koji su to ni da mi ustaški kriminalci čitaj hr policija gurne pištolj u usta. neću reći. ne štitim te vandale ali bogami nemogu takozvane rvacke policjote smislit žive.


a jebiga, čini mi se da beton treba "sazrijeti" najmanje godinu dana da bi se moglo dalje sa radovima nisam stručnjak u tom polju pa neznam ali nisam puno fulao. možeš na brzaka napraviti montažnu halu već prefabriciranu ali lijevat beton i onda ga prisilno sušiti onim plamenicima na naftu nije baš neko job. to nakon malo vremena sve popuca na sto strana.

pitaj ga možda ti kaže potvrdno možda ti neće reći ili možda nezna ali ja sam vidio fotografije jedino mi ih lik nije htio prebacit sa svog smartphona na moj mobitel. a i već je bio sav ustrašen što mi ih je uopće pokazivao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Noor 15/4/2019, 16:54

Gnječ wrote:
a jebiga, čini mi se da beton treba "sazrijeti" najmanje godinu dana da bi se moglo dalje sa radovima nisam stručnjak u tom polju pa neznam ali nisam puno fulao. možeš na brzaka napraviti montažnu halu već prefabriciranu ali lijevat beton i onda ga prisilno sušiti onim plamenicia nije baš neko job. to nakon malo vremena sve popuca na sto strana.

pitaj ga možda ti kaže potvrdno možda ti neće reći ili možda nezna ali ja sam vidio fotografije jedino mi ih lik nije htio prebacit sa svog smartphona na moj mobitel. a i već je bio sav ustrašen što mi ih je uopće pokazivao.

ma ok, beton je priča za sebe, ali čak i kad se beton ispravno spravi, ugradi i pravovremeno slobodno optereti daljnjom fazom u dinamici radova, razni uzroci nedostataka i oštećenja mogu ležati u neispravno pripremljenom temeljnom tlu i neravnomjernom slijeganju, pri čemu mogu nastati brojne pukotine konstrukcije. zato su geotehnički istraživački radovi od posebnog značaja za kvalitetno temeljenje općenito, a posebno u hidrogeomorfološkim uvjetima, kakvi su u Istri (u Vrsaru sam u siječnju prisustvovala miniranju stijene, pri čemu se na dubini cca 3 m otvorila velika kaverna, a u Učki ih ima koliko ti srce želi).

ma pitat ću ga i ako šta zna, reći će mi :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Guest 15/4/2019, 17:10

Noor wrote:
Gnječ wrote:
a jebiga, čini mi se da beton treba "sazrijeti" najmanje godinu dana da bi se moglo dalje sa radovima nisam stručnjak u tom polju pa neznam ali nisam puno fulao. možeš na brzaka napraviti montažnu halu već prefabriciranu ali lijevat beton i onda ga prisilno sušiti onim plamenicia nije baš neko job. to nakon malo vremena sve popuca na sto strana.

pitaj ga možda ti kaže potvrdno možda ti neće reći ili možda nezna ali ja sam vidio fotografije jedino mi ih lik nije htio prebacit sa svog smartphona na moj mobitel. a i već je bio sav ustrašen što mi ih je uopće pokazivao.

ma ok, beton je priča za sebe, ali čak i kad se beton ispravno spravi, ugradi i pravovremeno slobodno optereti daljnjom fazom u dinamici radova, razni uzroci nedostataka i oštećenja mogu ležati u neispravno pripremljenom temeljnom tlu i neravnomjernom slijeganju, pri čemu mogu nastati brojne pukotine konstrukcije. zato su geotehnički istraživački radovi od posebnog značaja za kvalitetno temeljenje općenito, a posebno u hidrogeomorfološkim uvjetima, kakvi su u Istri (u Vrsaru sam u siječnju prisustvovala miniranju stijene, pri čemu se na dubini cca 3 m otvorila velika kaverna, a u Učki ih ima koliko ti srce želi).

ma pitat ću ga i ako šta zna, reći će mi :)

ja pričam ovako laički nije to moja struka ali opet neke osnove znam. moja struka je sasvim neka druga.

što se te škole tiče, ta je škola napravljena kao pravi staklenik znači staklene stijene se nemogu otvarati nikako sve je hermetički zatvoreno po ljeti u hodnicima koji nisu klimatizirani je neizdrživo vruće a u učionicama je klima. pa učenici non stop poboljevaju od plućnih i drugih bolesti svako malo neka upala pluća, upala sinusa, zaraze itd. žale se učenici žale se roditelji ali zakurac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Noor 15/4/2019, 17:16

znam da ti nije struka..a ovaj staklenik je eto onda dokaz da je projekt (ne samo izvedba) smeće, jer ne zadovoljava osnovnu stvar koju arhitektura mora - funkcionalnost.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by marcellus 15/4/2019, 17:19

Noor wrote:znam da ti nije struka..a ovaj staklenik je eto onda dokaz da je projekt (ne samo izvedba) smeće, jer ne zadovoljava osnovnu stvar koju arhitektura mora - funkcionalnost.

po fotkama sudeći staklo je u prizemlju, svuda okolo - ništa što se ne bi dalo riješiti s čempresićima posađenim na dva tri metra od stakla, oni brzo narastu.

_________________
Kako IDS gradi škole 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako IDS gradi škole Empty Re: Kako IDS gradi škole

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum