ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Page 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 17:47

catabbath wrote:
Speare Shaker wrote:Tako se govorilo i za Pelješki most. Neće se nikad izgraditi, nema para, ovo ono drž nedaj pa vidi vraga.

Jel se izgradio? :). Btw uspoređuješ domaću državnu investiciju i stranu privatnu koje veze nemaju jedna s drugom. Praksa je pokazala da sam ja u pravu a ti u krivu a RH u qrcu za investicije koje nisu pranje love.

:D Što ćeš smisliti kao opravdanje za loše prognoze kad se izgradi? :)
Ništa? Tako sam i mislio. :)
Reći ćeš da si bio u pravu, kao i uvijek. :)
To sam inače masu puta doživio. Tako sam recimo dobio dvije oklade s Marcelom, a on i dalje tvrdi da je on bio u pravu, a ja u krivu.
Tehnički gledano, to sam možeš sebi tepati da si bio u pravu, ali to će se okrenuti brže nego što misliš, jer je igra završena kada je završena, a ne kada ti misliš da je završena. :)
Kao drugo, ne uspoređujem državnu investiciju (zapravo EU, jer oni pokrivaju koliko ono? 85% potrebnih sredstava?) sa stranom privatnom jer cijelo vrijeme i upućujem na to da je ovdje ključna strateška odluka mogućeg investitora a to je Hyundai. :)
Hoće li do ove investicije doći ili ne, isključiva je volja Hyundaija. 
I to strateška odnosno makroekonomska, a makroekonomija se prilično razlikuje od mikroekonomije. To će ti potzvrditi i yoda, ako meni ne vjeruješ.
I ponovit ću još jednom, jasno je da oni traže nova strateška uporišta u novoj Europi, jer je ona stara Europa pokrivena poznatim brandovima, njemačkim, francuskim, talijanskim, nije ih potrebno nabrajati, svi ih znamo, a Hyundai ima velike ambicije, kako za sebe tako i za sestrinsku firmu KIU. POsebno na području crossovera odnosno SUV-ova koji sad haraju tržištem.
Zato je Hyundai uhvatio uporišta u Češkoj i Slovačkoj i traži nova u EU i to u njenom novom dijelu tamo gdje ih drugi nemaju, iznimka je jedino Češka, ali to je izuzetno industrijski potentna zemlja i to može pokriti kadrovski, logistički itd.
Osim toga, ovdje ključnu riječ čak neće imati država nego županija, i to jedna od najpropulzivnijih u Hrvatskoj kada su u pitanju planovi razvoja industrijske proizvodnje i grad na čijem je čelu moj omiljeni političar Ivan Čehok. :)
To naravno i dalje nije sama po sebi dovoljna garancija za uspjeh, dapače, rekao sam kako je više izgleda da projekt neće uspjeti nego da hoće, ali te šanse ipak nisu nepostojeće kako to profesionalna praznoglava blebetala (ne mislim ovdje na tebe osobno) na ovom forumu pokušavaju prikazati.

Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus Wed 5 Dec - 17:52

Hundayi ako napravi tu tvornicu ovdje može priko mojih luka uvest ostale aute

Jebe mi se za njemačku,francusku i italijansku autoindustriju

Potopit ću ih
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus Wed 5 Dec - 17:56

WW od 2026 neće proizvoditi motore sa unutrašnjim izgaranjem

https://www.klix.ba/auto/volkswagen-ce-2026-godine-prestati-razvijati-konvencionalne-motore/181205098

E baš super, jedna blokada manje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 17:57

pismejker wrote:
bez uvrede ali niste...da jeste,vec bi sve bilo realizirano u drugoj polovici 90tih kad su prvo Audi,pa Merc,pa Ford najavili dolazak pa odustali..jednostavni niste nivo kvalitete za nesto vise i slozenije...plastikarija je nes posve drugo.. :cleanteeth

Za ovu konkretnu moguću investiciju definitivno nismo, ali hoće li do nje doći, to jeste veliko pitanje. No, jednostavno nismo odnosno barem nije Varaždinska županija i sam grad Varaždin u suradnji sa Međimurskom i gradom Čakovcem. :)
A oni se ovdje uz Hyundai zapravo jedino i pitaju.
I stvarno ne znam odakle ti ideja da možeš događaje iz devedesetih i općenito od prije nego smo ušli u EU uspoređivati sa sadašnjima kada smo unutar EU. :)
Mislim, nebitno što se mi kao narod i država nismo promjenili, svakako ne bitno, ali su se okolnosti definitivno promjenile i tko to ne uvažava... neću dalje trošiti riječi.
Da sad ne spominjem propale investicije Talijana u Crvenu Zastavu, jer je jasno zašto su se tamo uopće pojavili. 
Zato jer nitko drugi nije, nisu imali konkurenciju u Srbiji, a i zato jer su prepametni Srbi bili jedini koji su bili u stanju prihvatiti raditi za eksere, a u tom smjeru su išli i prijedlozi ulaganja u hrvatsku proizvodnju automobila i auto dijelova iz devedesetih. 
Uz djelomičnu iznimku Audija kojemu je bilo zgodno iskoristiti tadašnju preradu aluminija u Šibeniku, ali su i oni u međuvremenu odustali od masovne proizvodnje karoserija od aluminijskih legura pa bi i to propalo da je taj projekt uopće realizirao.
Šibenik se u međuvremenu okrenuo turizmu i očito im se to više isplati, pa je jasno da su za takve projekte puno više zainteresirane županije i gradovi na sjeveru zemlje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 17:57

RayMabus wrote:WW od 2026 neće proizvoditi motore sa unutrašnjim izgaranjem

https://www.klix.ba/auto/volkswagen-ce-2026-godine-prestati-razvijati-konvencionalne-motore/181205098

E baš super, jedna blokada manje

Ne piše da ih neće proizvoditi nego da će ih prestati razvijati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 17:59

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:WW od 2026 neće proizvoditi motore sa unutrašnjim izgaranjem

https://www.klix.ba/auto/volkswagen-ce-2026-godine-prestati-razvijati-konvencionalne-motore/181205098

E baš super, jedna blokada manje

Ne piše da ih neće proizvoditi nego da će ih prestati razvijati.

Doduše, nama bi svakako više odgovaralo da ih prestanu proizvoditi, jer u sektoru proizvodnje elektromotora puno manje zaostajemo nego na području SUI motora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus Wed 5 Dec - 18:00

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:WW od 2026 neće proizvoditi motore sa unutrašnjim izgaranjem

https://www.klix.ba/auto/volkswagen-ce-2026-godine-prestati-razvijati-konvencionalne-motore/181205098

E baš super, jedna blokada manje

Ne piše da ih neće proizvoditi nego da će ih prestati razvijati.
Da , idu razvijat aute na struju

Kako god opet jedna prepreka manje za automobile sa unutrašnjim izgaranjem jer će biti zainteresiraniji za električne više
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus Wed 5 Dec - 18:07

Budučnost autoindustrije je u elektromotorima i zato je ovo odlična vijest da ww do 2026 će razvijat zadnji model i onda samo proizvodit i bazirat se na elektriku

Znači brige ih za nas ,neće nas blokirat priko Njemačke a tenkovi,đipovi,transporteri i kamioni su i dalje SUI i Hr dobija jednu takvu tvornicu i to je to ,upravo to vvojska i traži

Tvornica SUI auta , jedna ali vrijedna
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus Wed 5 Dec - 18:25

Prednost cile priče je šta nemamo ništa i nudimo Samo ti i šta nas nezanima industrija motora nego samo montaža da sačuvamo automehaniku i inžinjere te smo članica EU u srednjij Evropi koja ima luke 

Dakle motore dovedi iz Koreje ili Kine a ovdje montiraj i svi happy
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by debotoijusto Wed 5 Dec - 19:38

debotoijusto wrote:
Informacija je to koja nam je potvrđena iz Vladinih krugova

 Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 1f602


 iako iz najave ispada kao da je dolazak Hyundai gotova stvar, čini se da i nije baš tako.
Ministar Darko Horvat danas je najme izjavio da još nije dobio potvrdu da Hyundai dolazi u Hrvatsku.
Odgovarajući na upit novinara prije početka sjednice vlade je li točna informacija da Hyundai dolazi u Varaždin, Horvat je odgovorio da u ovom trenutku nema još nikakve potvrdne informacije da bilo koja respektabilna autoindustrija dolazi u Hrvatsku, ali da je pozvao četiri, odnosno pet ključnih aktera u autoindustriji te da je Hyundai među njima. 
Na pitanje ima li ikakvu potvrdnu informaciju, Horvat je odgovorio da nema. 

Ispada dakle da su iz Ministarstva pozvali pet giganta automobilske industrije da izgrade pogon u Hrvatskoj, a da su onda istrčali s informacijom da Hyundai dolazi u Hrvatsku bez potvrde iz te kompanije. 
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30657
2014-04-12


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 20:20

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
bez uvrede ali niste...da jeste,vec bi sve bilo realizirano u drugoj polovici 90tih kad su prvo Audi,pa Merc,pa Ford najavili dolazak pa odustali..jednostavni niste nivo kvalitete za nesto vise i slozenije...plastikarija je nes posve drugo.. :cleanteeth

Za ovu konkretnu moguću investiciju definitivno nismo, ali hoće li do nje doći, to jeste veliko pitanje. No, jednostavno nismo odnosno barem nije Varaždinska županija i sam grad Varaždin u suradnji sa Međimurskom i gradom Čakovcem. :)
A oni se ovdje uz Hyundai zapravo jedino i pitaju.
I stvarno ne znam odakle ti ideja da možeš događaje iz devedesetih i općenito od prije nego smo ušli u EU uspoređivati sa sadašnjima kada smo unutar EU. :)
Mislim, nebitno što se mi kao narod i država nismo promjenili, svakako ne bitno, ali su se okolnosti definitivno promjenile i tko to ne uvažava... neću dalje trošiti riječi.
Da sad ne spominjem propale investicije Talijana u Crvenu Zastavu, jer je jasno zašto su se tamo uopće pojavili. 
Zato jer nitko drugi nije, nisu imali konkurenciju u Srbiji, a i zato jer su prepametni Srbi bili jedini koji su bili u stanju prihvatiti raditi za eksere, a u tom smjeru su išli i prijedlozi ulaganja u hrvatsku proizvodnju automobila i auto dijelova iz devedesetih. 
Uz djelomičnu iznimku Audija kojemu je bilo zgodno iskoristiti tadašnju preradu aluminija u Šibeniku, ali su i oni u međuvremenu odustali od masovne proizvodnje karoserija od aluminijskih legura pa bi i to propalo da je taj projekt uopće realizirao.
Šibenik se u međuvremenu okrenuo turizmu i očito im se to više isplati, pa je jasno da su za takve projekte puno više zainteresirane županije i gradovi na sjeveru zemlje.

Bolje nemoj...nakon ovoga,samo pepel po glavi pomaže...Kako je nebitno sto se kao narod i drzava niste promjenili??PA TO JEST NAJBITNIJE...Dakle radne navike i pouzdano zakonodavstvo nisu bitni..E baća moj,mozda tebi to nije bitno,ali velike investicije na to jako pazljivo gledaju.. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 20:47

pismejker wrote:

Bolje nemoj...nakon ovoga,samo pepel po glavi pomaže...Kako je nebitno sto se kao narod i drzava niste promjenili??PA TO JEST NAJBITNIJE...Dakle radne navike i pouzdano zakonodavstvo nisu bitni..E baća moj,mozda tebi to nije bitno,ali velike investicije na to jako pazljivo gledaju.. ;)

Otkrio si novu metodu okajavanja vlastitih zabluda? Posipanje pepelom po glavi? :D
Ove dosadašnje očito nisu puno pomogle.  :P  
Predlažem i usputno oblačenje u kostrijet.  :P
Dakle, nevjerojatno je koliko vas ima koji ne pozajete čak niti temelje teorije sustava. :)
Sve u svemiru (osim elementarnih čestica) postoji i funkcionira u nekim sustavima, a poanta je u tome da sustav nikada ne funkcionira sam za sebe nego uvijek u nekom okruženju, okolini odnosno kontekstu. :)

Everything is a system

https://www.scottmiker.com/everything-is-a-system/

Promjeni li se kontekst odnosno okruženje, okolina sustava, promjeni se i način funkcioniranja sustava u tom okruženju, a da se sam sustav unutar sebe uopće ne mora promjeniti. :)
Naravno, ako se žele postići radikalnije promjene u funkcioniranju sustava, mora se promjeniti i unutarnji sadržaj sustava, njegovi podsustavi i elementi odnosno funkcionalne veze među njima.
A što se tiče konkretne investicije... kibidabi, vidjet ćemo što će biti.
Ja sam ionako više puta ponovio kako su veći izgledi da ne uspije nego da uspije, ali i da makar manja od prve postoji mogućnost i da uspije, a sama ta mogućnost izgleda nekima predstavlja šok od kojeg se nikako ne uspjevaju oporaviti.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by aben Wed 5 Dec - 20:49

bilo bi dobro da naša vlada odjebe hundai, i da sama osnuje
automobilsku industriju u obrovcu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus Wed 5 Dec - 20:54

Čitam ovo , upravo izašao tekst o ovome

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2047830

Jaguar ove godine otvorio tvornicu u Slovačkoj a nečkao se između Slovačke i Poljske

Presudila Slovačka ni manje ni više nego blizine Jadrana

Dva tjedna kraći put do luka
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 20:55

aben wrote:bilo bi dobro da naša vlada odjebe hundai, i da sama osnuje
automobilsku industriju u obrovcu

Pa kad bi vlada to zaista i pokušala, investicija bi završila otprilike kao i čuvena Tvornica glinice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by AssadNaPodmornici Wed 5 Dec - 20:59

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nisu-korejci-ludi-da-otvore-tvornicu-hyundaija-u-hrvatskoj/2047830.aspx

VIJEST da postoji mogućnost da korejski proizvođač automobila otvori tvornicu u Hrvatskoj koja se jučer i danas provlači medijskim prostorom, zvuči predobro da bi bila istinita pa vjerojatno i nije istinita. Jednako kao i već pomalo zaboravljene farme servera u Lici koje je prije četiri godine tadašnji premijer Milanović nudio američkim tehnološkim divovima.
Od farmi servera u Lici, za koje je svakome bilo jasno da su budalaština, na kraju, naravno, nije bilo ništa, kao što neće biti ništa ni od velikih investicija korejske autoindustrije.

Nitko nije lud da ulaže u zemlju u kojoj se porezi i propisi mijenjaju svake godine, a pravosuđe ne funkcionira

Hrvatsku već godinama zaobilaze i strani i domaći investitori jer nitko nije lud da stotine milijuna ili milijarde eura ulupa u zemlju s nestabilnim poreznim sustavom, neučinkovitim pravosuđem i, konačno, bez adekvatne radne snage.
Tko bi uložio toliki novac u zemlju koja svake godine mijenja porezne stope pa u lipnju ne znaš što te čeka u studenome i je li neki doprinos 15 ili 18 posto, hoće li zakon biti ovakav ili onakav...? Tko bi gradio tvornicu koja zapošljava tisuće ljudi u zemlji u kojoj sudski procesi traju godinama, ponekad i desetljećima, pa presude stižu kada je već nebitno tko je nevin, a tko kriv?
I konačno, gdje da tvornica automobila pronađe, primjerice, 2000 radnika koji će sastavljati vozila ako više nije moguće pronaći ni 2000 osoba da prodaju sladoled na plaži na Jadranu?
Hrvatska ima odličan geografski položaj jer izlaz na Jadran omogućuje brodsku komunikaciju s cijelim svijetom, što je za automobilsku industriju vrlo važno. No to je, nažalost, jedino što ima.

Slovačka je, primjerice, u posljednjih 20-ak godina privukla više velikih automobilskih kompanija, prije tri godine premašila je brojku od milijun proizvedenih vozila godišnje i postala najveći proizvođač automobila na svijetu prema broju proizvedenih vozila po stanovniku.
Taj val, kada su brojne automobilske kompanije otvarale pogone u zemljama istočne Europe, Hrvatska je propustila vjerojatno iz sličnih razloga koji investitore odbijaju i danas. U Slovačkoj su trenutno prisutni KIA, Volkswagen, PSA Peugeot Citroen i posljednji u nizu - Jaguar Land Rover.

Jaguar je Slovačku odabrao zbog blizine Jadrana

Posebno je zanimljiva priča o dolasku Jaguara u Slovačku jer je kao jedan od ključnih faktora za odabir te zemlje bio ni manje ni više nego blizina Jadranskog mora. Hrvatska, koja je ipak malo bliže Jadranu od Slovačke, nije bila ni u razmatranju, što dovoljno govori koliko je atraktivna za ulagače.
Jaguar je 2014. odlučio graditi tvornicu negdje u istočnoj Europi. U najuži krug ušle su Poljska i Slovačka. Obje zemlje nudile su ulagaču razne pogodnosti, no na kraju su presudili logistički razlozi. U člankuFinancial Timesa iz 2015. godine navodi se da je Poljska ponudila lokacije iz kojih bi se automobili slali prema lukama u Hamburgu ili Antwerpenu iz kojih bi dalje išli na azijska i bliskoistočna tržišta.

No lokacija i prometne veze Slovačke omogućuju brži transport prema Jadranu i Mediteranu, čime se put skraćuje za dva tjedna. Na kraju je Slovačka zbog toga dobila tvornicu vrijednu oko 10 milijardi kuna, koja će u punom kapacitetu zapošljavati 2800 ljudi. Možda se i Hyundai na kraju zbog blizine Jadrana odluči sagraditi tvornicu u Slovačkoj, a Hrvatska će i dalje gledati kako je svi prestižu i čuditi se svijetu oko sebe.



sOroševci iz indexa ovdje u sridu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21034
2018-06-14


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 20:59

Speare Shaker wrote:
aben wrote:bilo bi dobro da naša vlada odjebe hundai, i da sama osnuje
automobilsku industriju u obrovcu

Pa kad bi vlada to zaista i pokušala, investicija bi završila otprilike kao i čuvena Tvornica glinice.

E da, svojevremeno je na starom forumu bila prilično velika svađa na temi treba li država uložiti neke silne novce u proizvodnju DOK-ING-ovog malog elektroautomobila ili ne.
Srećom da nije jer je projekt bio hodajuća katastrofa, a "automobil" hodajuća sprdnja neshvatljivo visoke cijene po voznim osobinama nalik na nekada čuvenu BMW-ovu Izetu.
Pristalicama te poduzetničke i financijske srećom neostvarene havarije nije pomogao ni tv aktivizam čuvenog RTL-ovog dupeglavca... pardon, novinara Zorana Šprajca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by aben Wed 5 Dec - 21:00

Speare Shaker wrote:
aben wrote:bilo bi dobro da naša vlada odjebe hundai, i da sama osnuje
automobilsku industriju u obrovcu

Pa kad bi vlada to zaista i pokušala, investicija bi završila otprilike kao i čuvena Tvornica glinice.

nema šanse, vlada stalno uspješno upravlja s kompleksnim sustavima i ima iskustvo glinice kako ne tribo roditi...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest Wed 5 Dec - 21:02

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:bilo bi dobro da naša vlada odjebe hundai, i da sama osnuje
automobilsku industriju u obrovcu

Pa kad bi vlada to zaista i pokušala, investicija bi završila otprilike kao i čuvena Tvornica glinice.

nema šanse, vlada stalno uspješno upravlja s kompleksnim sustavima i ima iskustvo glinice kako ne tribo roditi...

Lako je znati kako ne treba, ajde ti znaj kako treba ako si baja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by aben Wed 5 Dec - 21:06

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:bilo bi dobro da naša vlada odjebe hundai, i da sama osnuje
automobilsku industriju u obrovcu

Pa kad bi vlada to zaista i pokušala, investicija bi završila otprilike kao i čuvena Tvornica glinice.

nema šanse, vlada stalno uspješno upravlja s kompleksnim sustavima i ima iskustvo glinice kako ne tribo roditi...

Lako je znati kako ne treba, ajde ti znaj kako treba ako si baja.

pa dobro,
jo ne zun kako tribo, ali upravo zoto nis u vladi,


the goverment can

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by aben Wed 5 Dec - 21:07


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 8 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum