ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 08:28

Sora wrote:U zemlju koja predvodi na listi korumpiranih i lošim pravosuđem 
Mogu ulagati oni koji se nude beneficije do neba

I daju pinku vlastima tj. Pregovaračima 

Odavno se u hrvatskpj mogao nalaziti pogon bilo kojeg autoproizvidaca , cini mi se da je bilo vise pokusaja..ww..
sora, bil sam i u zvečevu u punionici žestice. to bi bio raj za tebe...

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 5/12/2018, 08:33

Ovdje na forumima su dvije stvari konstantne 
Da se ljudi prave pametni 
A da druge prwve bedastima 

:cleanteeth
Mene boli pipa za njih 
Ne znsm cemu se nadate uopce 

Tu nema pametnijih od mene 

Hm. Mozda GNJEC i Debo

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 5/12/2018, 08:34

Veber Jbt 
Da si pametan ne bi isao s onim drugom holjevcem na pice 
Ne bi ja 
Da mi plati 
A vas dvojica pijandura se slazete u svem

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 08:36

Sora wrote:Ovdje na forumima su dvije stvari konstantne 
Da se ljudi prave pametni 
A da druge prwve bedastima 

:cleanteeth
Mene boli pipa za njih 
Ne znsm cemu se nadate uopce 

Tu nema pametnijih od mene 

Hm. Mozda GNJEC i Debo
taman su ti 'po mjeri'...jedan kao da su ga iz vrapca pustili drugi se ponasa po sistemu..'luka i vode' :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 09:09

Brige me za Hundayi , iinako nemamo više nezaposlenih, i da otvori nema tko radit tu nego radnu snagu moraš uvozit
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 09:27

8,1% nezaposlenost u listopadu 2018

Svake godine šta iseljavannem šta negativnim natalitetom izgubimo oko 30 tisuća ljudi dakle još Austrija za godinu dana otvara svoje tržište rada

Ako mogu Slovenci imat svoju tvornicu u Novom Mestu može i Hrvstska u Varaždinu 

Broj radnika je do i oko 3000

Sve je robotizirano, radili bi Korejci i Hrvati te ostali

To je montaža jer korejska autoindustrija svake godine gubi zbog rastuće proizvodnje automobila u Kini koja iznosi 1,5 miljina auta godišnje više svake godine

Nas to nezanima više ,kasno Marko na Kosovo stiže,više nas zanima Austrija

Dobra stvar je jedino šta bi se povečao promet u luci Rijeka i željeznički promet pošto bi svi dijelovi za taj model dolazili iz Azije gdje se proizvode

Druga dobra stvar je zapošljavanje vlastitih inžinjera te razvoj autoindustrirje šta bi se povezalo sa školama i fakultetima tehničke struke te obrtničkim školama za automehaničare i srodna zanimanja

To je sve ok, podržavam no nije bitno za nas koji gledamo kako je nezaposlenost iz godine u godinu u teškom padu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 09:34

revoz je montaža, nije proizvodnja.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 09:39

Kija u Slovačkoj 3800 radnih mjesta dakle nije deset tisuća

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/578319/jedan-od-vodecih-proizvoaca-automobila-u-svijetu-razmatra-mogucnost-pokretanja-proizvodnje-u-hrvatskoj

Robotizirano je to sve, one šta stoje na pokretnoj traci osam sati dnevno ,rade jednu te istu radnju svaki dan cijelu godinu i sve dok proizvodnja traje moš uvozit i s Kosova
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 09:53

Podržavam otvaranje automobilske indjstrije jer ima to mnoge svoje prednosti kako sam gore objasnio no šta se tiče oče li nama ta vijest biti bitna a ćuj prije pet godina da sada više ne , kasno Marko na Kosovo stiže tako da ono bezveze ipak

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/radnici-odlaze-na-njihovo-mjesto-dolaze-stranci


Nema radne snage , čak i Srbija uvozi za neka zanimanja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by AssadNaPodmornici 5/12/2018, 10:31

nema ništa od ovoga.. veber te malo debelotijesti, objasnili zašto nema

za neku tvornicu treba minimalno par stotina ljudi, barem manju tvornicu.. nema šanse da ćeš na jednom mjestu naći par stotina ljudi tih zanimanja. nema šanse. mogao si prije još par godina bez problema, ali je HDZ odlučio iseliti njih u Njemačku.
A pitanje je šta bi bilo sa birokracijom, koliko bi trebao lokalne HDZovce podmićivati.. ok vjerojatno se situacija popravila nego prije 10ak godina, ali kasno je sada. 
Nema dovoljno niti prateće industrije (tako kažu kolege) da bi se opskrbljivala tvornica.
A čak kada je pokreneš. - u RH radna snaga skuplja nego u Njemačkoj. eto doslovno. Da bi platio kvalitetnog radnika u toj tvornici, recimo 10 000kn, --- koliko se mora državi platiti poreza(samo na rad) na plaću od 10 000kn, a koliko u Njemačkoj? mi smo doslovno skuplji nego Njemačka za radnu snagu.  troškovi komunalija, vode, struje, su skuplji nego u svim susjednim zemljama.. 
i opet nema radne snage .----- HDZ je ove godine na državnu sisu uhljebio par tisuća ljudi, dok isto vremeno privatni sektor - od građevine, industrije, i turizma plače za radnicima, ovi su u kancelarije u Zagrebu natiskali novih par tisuća uhljeba, koji će onda trošiti "tuđi novac -novac cijele RH" i tako umjetno pumpati standard ZGa - sada je ideja da će nam kao pakistanci, somalijci, i afganistanci raditi

nema ništa od ovoga.. ovakve stvari su Poljska,  Slovačka, Češka hvatali prije 15ak godina ovakve investicije.. mi smo zadnje šanse imali tamo 2012 kada sam ja izaša na tržište rada.. bilo je pola milijuna nezaposlenih, inžinjerima je tada plaća bila 5000kn(ako bi dobili posao), tada smo se tukli za bilo kakav posao, da mi je tada netko bio ponudio prekvalifikaciju pa se uvalit u tvornicu makar i za 4000kn, 2012 bi se tuka nogom u guzicu ja i stotine tisuća drugih Hrvata, pa još završiti inžinjerski faks sa strane, danas bi bio šef pogona(primjer recimo). 

danas se tih 500 000 nezaposlenih, uglavnom se iselili, ili se snašli po RH(jer su se ovi iselili) ili se uhljebili na državnu sisu preko HDZa, Bandića itd. ostalo je kao "7%" nezaposlenih, u tih 7% spadam čak i ja, koji sam "nezaposlen",  a u roku par dana krećem na jedan posao(na crno zamolio me jedan čovik), jednu kvalifikaciju i učim njemački jezik(neznam kako ću stići sve ovo) i već pregovaram za iduće ljeto za posao, ili moja dva frenda koji mole boga da im ne upadne posao i svađaju se doma sa starcima radi 20kuna.. dakle nema radne snage
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 10:39

A brige me , već san reka sve ,podržavam ali kasno Marko na Kosovo stiže tako da se svi slažemo u naćelu oklo poante

Mora prvo da propadnemo da bi se oni sitili otvarat tvornice , a jesu biseri ,otvaraju tvornice sebi a ne nama da lupači pečata imaju od čega živit

Ma nebitna tema , 8,1 % nezaposlenlst u listopadu 2018, za godinu dana Austrija otvara svoje tržište rada

Ima tvornica automobila i u Grazu pametni moji
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 10:46

RayMabus wrote:Kija u Slovačkoj 3800 radnih mjesta dakle nije deset tisuća

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/578319/jedan-od-vodecih-proizvoaca-automobila-u-svijetu-razmatra-mogucnost-pokretanja-proizvodnje-u-hrvatskoj

Robotizirano je to sve, one šta stoje na pokretnoj traci osam sati dnevno ,rade jednu te istu radnju svaki dan cijelu godinu i sve dok proizvodnja traje moš uvozit i s Kosova
brojiš ljude u pogonu, koji je opet montaža, a ne proizvodnja. uz auto industriju vezana su i druga zanimanja i dobavljači. ADplastik nemre naći ljude za robote, di bi ovi našli?
da zavariš jednu stranicu auta trebaš 4 robota s jedne i 4 s druge strane, to je osam. recimo da 2 operatera pokrivaju 20 robota. neka ih je samo 200, trebaš 20 operatera u jednoj smjeni, 60 u jednom danu. linija bojanja ima 12-16 robota.

zaboravi na cijelu priču.

a gdje su elektroničari, tehnolozi, električari i sl.

inače radnici nikad nisu na jednom mjestu, stalno je rotacija baš da ne zatupe i ne počnu raditi greške.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 10:52

Veber nebitno , reka san da podržavam no da je kasno Marko na Kosovo stiže i zato me nezanima previše no podržavam

Bitniji je koji islamistički napad u Njemačkoj jer su iduće godine izbori u tri istočne njemačke savezne pokrajine te za eu parlament a ove teme su pričam ti priču

Ovo je bitnije

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alternative_for_Germany


Odbit će crnce i Arape a usisat svu radnu snagu iz Bosne
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 5/12/2018, 11:09

prijatan auto
ja im se nadam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 11:18

pizzon wrote:prijatan auto
ja im se nadam
ja ti prodam sonatu, full oprema, prvi vlasnik. 2008a

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by dzango 5/12/2018, 11:23

veber wrote:
pizzon wrote:prijatan auto
ja im se nadam
ja ti prodam sonatu, full oprema, prvi vlasnik. 2008a
Koliko para?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 5/12/2018, 11:28

veber wrote:
pizzon wrote:prijatan auto
ja im se nadam
ja ti prodam sonatu, full oprema, prvi vlasnik. 2008a
imam autić
lancia ypsilon mjet
meni ok
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 11:28

5500€, original plin, 100kw, dupli set guma na al felgama

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by RayMabus 5/12/2018, 11:28

Vojni dio

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Rotem

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rotem_KW1_Scorpion

Željeznice ,metroi ,transporteri ,tenkovi

Uglavnom željeznice
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by AssadNaPodmornici 5/12/2018, 11:31

najjače od svega Srbija ima nešto šanse za pokupiti ovakve investicije.. dok ne uđu u EU, ili im Njemačka ne pokupi radnu snagu.. ostalo im je nešto lokalne industrije i lokalnih radnika u industriji i nešto tradicije u ovom poslu.. što je sve skupa totalno ne -efikasno, ali i dalje dovoljno jeftino i kvalitetno za neka ulaganja da se pokrenu pogoni itd.. 

naša zadnja šansa je bila 2012 godina, srbija ima još koju godinu šanse prije nego ili uđu u EU, ili će im Njemačka i Austrija pokupiti cijelu radnu snagu

poznavajući srbe, kako su glupi ko i mi, dakle i oni će propustiti šansu da postanu neka nova Slovačka ili slično, nego će biti lošija verzija Hrvatske

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 11:34

AssadNaPodmornici wrote:najjače od svega Srbija ima nešto šanse za pokupiti ovakve investicije.. dok ne uđu u EU, ili im Njemačka ne pokupi radnu snagu.. ostalo im je nešto lokalne industrije i lokalnih radnika u industriji i nešto tradicije u ovom poslu.. što je sve skupa totalno ne -efikasno, ali i dalje dovoljno jeftino i kvalitetno za neka ulaganja da se pokrenu pogoni itd.. 

naša zadnja šansa je bila 2012 godina, srbija ima još koju godinu šanse prije nego ili uđu u EU, ili će im Njemačka i Austrija pokupiti cijelu radnu snagu

poznavajući srbe, kako su glupi ko i mi, dakle i oni će propustiti šansu da postanu neka nova Slovačka ili slično, nego će biti lošija verzija Hrvatske
ma srbija je tehnološki još gora nego mi. kada sam bio u kragujevcu kao da sam ušao u vremeplov. jedino montaža je automatizirana. podovi u štanceraju od drvenih kocki, strojevi iz 60ih, to bi trebalo sačuvat. čisto kao eksponate. preše su im iz 45e.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 2 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum