ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 6/12/2018, 08:22

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:
Da nije bilo nacionalizacije , DANAS BI BALKAN IZGLEDAO OVAKO KAKO IZGLEDA OD NACIONALISTIČKIH DIVLJANJA 90. Toh 
Pust i poharan 
A bar smo imali jedno 40 godina lijepih ziviota

Ne da nije bilo nacionalizacije, jer ona nema nikakve veze sa politikama na Balkanu.
Nego da nije bilo komunističke diktature. Ili bilo koje druge, komunističke, monarhističke, fašističke, sasvim svejedno.
Naime, svaka diktatura političke  probleme pa i nacionalne razmirice gura pod tepih. Ne riješava ih pa oni s vremenom doslovce eksplodiraju.
Tako je i komunistička diktatura u SFRJ usporila pohod velikosrpskog šovinizma i genocidnih namjera prema Hrvatima, muslimanima i Albancima pa smo doduše imali više desetljeća mira, ali je to vrijeme upravo najbolje iskoristila Srbija za pripremu ostvarenja svojih genocidnih planova što smo vidjeli devedesetih.
Dakle, komunizam nije riješio ništa, samo je omogućio privremenu odgodu pokušaja ostvarenja velikosrpskih planova.
Razumijem da to nekome može biti dovoljan razlog za sreću i zadovoljstvo.
Nista ti . JEBENO I VELIKO NISTA NE RAZUMIJES . 
lol!
u jugi nam je svima bilo dobro . 
To s nacionslnim razmiricama ostavi macku o rep. 
One se rijesavaju demokratskim putem a ne ratom. Kao sto su to nacionalisti ucinili kad su ubili jugu. 

I onda ti fasisti pljuju po jugi da nije bila demokratska. 
Bila je. Nego su je nscionalisti razorili . 
I tocka.

Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 6/12/2018, 08:24

Jbt mater 
On veli BILE SU NACIONSLNE RAZMIRICE 
Kao sad nisu ...Ha ha ha

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 08:27

Sora wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:A cuj 
Netko je na ISLANDU PROVEO NACIONALIZACIJU 
NISU KOMUNISTI OCITO 

JEBLA TE LOGIKA I KOG TI UCIS PAMETI

Ne, nego je odbio nacionalizaciju dugova banaka.  pirat
I ne pada mi na pamet tebe učiti ičemu jer je to ionako po definiciji nemoguće.  :P
Onda uci citati 
Sta cu ti ja

Tornjaj se u Tursku gdje te srce vuče.  :P
O napredak Inace su me slali u sjevernu Koreju 
:cry
Ti Sejki ..popovski isprdku . Ostani haman gdje jesi 
Dovoljna kazna ti je to 
Gledaj svaki dan sta ste vi klerofašisti ucinili iz nekad lijepe i ponosne zemlje

Ma nisi ti komunist, ti si balijsko zatucano genocidno smeće, zato i voliš Erdoganovu smrdljivu islamističku Tursku, jer si i sama islamistička nakaza.
Sjeverna Koreja je za tebe napredak, oni barem vode konzistentnu nacionalnu politiku ujedinjenja obje korejske države. Komunizam im je tu zapravo sam alat za kojeg su procjenili da je najbolji u tom smislu. Odreći ga se kada shvate da to neće moći tako obaviti, kao što su se i Kinezi odrekli komunizma Mao Ze Donga i liberalizirali ekonomiju. Politički život se nisu usudili liberalizirati jer su procjenili da bi to uništilo i pocijepalo Kinu na niz malih država. Inače Kinezi, Hani, čine preko 90% stanovništva Kine.
Je, jako volim gledati što smo učinili od velikosrpske politike, jer je njihovo vojno slamanje najbolja garanacija dugoročnog mira na Balkanu.  :)
Puno bolja od tamo nekih diktatura u kojima su oni dugoročno samo jačali svoje pozicije, bilo da je riječ o monarhističkoj bilo komunističkoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 08:28

Sora wrote:Jbt mater 
On veli BILE SU NACIONSLNE RAZMIRICE 
Kao sad nisu ...Ha ha ha

Je, balijska gamad pokazala svoje pravo islamističko lice U BiH. :)
Ali bez brige, sredit ćemo mi njih tijekom vremena, kao što smo i velikosrbe, ako ne i još puno efikasnije. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 6/12/2018, 08:29

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:Jbt mater 
On veli BILE SU NACIONSLNE RAZMIRICE 
Kao sad nisu ...Ha ha ha

Je, balijska gamad pokazala svoje pravo islamističko lice U BiH. :)
Ali bez brige, sredit ćemo mi njih tijekom vremena, kao što smo i velikosrbe, ako ne i još puno efikasnije. :)
Znas kaj 
SANJAJ geek

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 6/12/2018, 08:31

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:Jbt mater 
On veli BILE SU NACIONSLNE RAZMIRICE 
Kao sad nisu ...Ha ha ha

Je, balijska gamad pokazala svoje pravo islamističko lice U BiH. :)
Ali bez brige, sredit ćemo mi njih tijekom vremena, kao što smo i velikosrbe, ako ne i još puno efikasnije. :)
I da . 
Nije ovo politicka tema , to o Hyundai 
Ali ipak ..
Gledam tebe i tvoje upise. 
Izjeda te mrznja  covjece 
Obolit ces ..
Ono cisto dobronamjerno ti pisem afro

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 08:31

Sora wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:Jbt mater 
On veli BILE SU NACIONSLNE RAZMIRICE 
Kao sad nisu ...Ha ha ha

Je, balijska gamad pokazala svoje pravo islamističko lice U BiH. :)
Ali bez brige, sredit ćemo mi njih tijekom vremena, kao što smo i velikosrbe, ako ne i još puno efikasnije. :)
Znas kaj 
SANJAJ geek

Nikada se, ali ama baš nikada nisam prevario u dugoročnim političkim prognozama pa neću ni sad.  :)
Pripremaj se za preseljenje u Erdoganovu Tursku.  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 08:32

Sora wrote:

Ono cisto dobronamjerno ti pisem afro

Prijateljski, a? Tko ima tebe za prijatelja nisu mu potrebni neprijatelji.  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 08:34

Sora wrote:

Gledam tebe i tvoje upise. 
Izjeda te mrznja  covjece 

:^0 Umrijet ću od smijeha.  pirat
Pogledaj ti sebe i svoje upise, nesrećo.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 6/12/2018, 08:36

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:

Ono cisto dobronamjerno ti pisem afro

Prijateljski, a? Tko ima tebe za prijatelja nisu mu potrebni neprijatelji.  :P

E ajd bok 

I oprez 
Zbilja si ekstremno politicki orjentiran. Stvarno ti to nije zdravo za neke organe.
Jedini spas AKO IH NE KORISTIŠ jocolor
Mozak npt. 
Da ne bude zabune 
E jel se popovi jebu ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 6/12/2018, 08:37

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:

Gledam tebe i tvoje upise. 
Izjeda te mrznja  covjece 

:^0 Umrijet ću od smijeha.  pirat
Pogledaj ti sebe i svoje upise, nesrećo.  :)
A sta mislis da pisem na slijepo ? 
E svasta 
I da je od sejkija , previse je

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 6/12/2018, 08:50

sora na brlji od jutra.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 09:01

Sora wrote:

Zbilja si ekstremno politicki orjentiran.

:^0 Ja sam ekstremno politički orjentiran?  :D
Pogledaj se u ogledalo, nesrećo nakazna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 15:46

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

Bolje nemoj...nakon ovoga,samo pepel po glavi pomaže...Kako je nebitno sto se kao narod i drzava niste promjenili??PA TO JEST NAJBITNIJE...Dakle radne navike i pouzdano zakonodavstvo nisu bitni..E baća moj,mozda tebi to nije bitno,ali velike investicije na to jako pazljivo gledaju.. ;)

Otkrio si novu metodu okajavanja vlastitih zabluda? Posipanje pepelom po glavi? :D
Ove dosadašnje očito nisu puno pomogle.  :P  
Predlažem i usputno oblačenje u kostrijet.  :P
Dakle, nevjerojatno je koliko vas ima koji ne pozajete čak niti temelje teorije sustava. :)
Sve u svemiru (osim elementarnih čestica) postoji i funkcionira u nekim sustavima, a poanta je u tome da sustav nikada ne funkcionira sam za sebe nego uvijek u nekom okruženju, okolini odnosno kontekstu. :)

Everything is a system

https://www.scottmiker.com/everything-is-a-system/

Promjeni li se kontekst odnosno okruženje, okolina sustava, promjeni se i način funkcioniranja sustava u tom okruženju, a da se sam sustav unutar sebe uopće ne mora promjeniti. :)
Naravno, ako se žele postići radikalnije promjene u funkcioniranju sustava, mora se promjeniti i unutarnji sadržaj sustava, njegovi podsustavi i elementi odnosno funkcionalne veze među njima.
A što se tiče konkretne investicije... kibidabi, vidjet ćemo što će biti.
Ja sam ionako više puta ponovio kako su veći izgledi da ne uspije nego da uspije, ali i da makar manja od prve postoji mogućnost i da uspije, a sama ta mogućnost izgleda nekima predstavlja šok od kojeg se nikako ne uspjevaju oporaviti.  :D

Kako da ti objasnim i naucim te kad si nedokaziv učenik?? :)..Weber je radio,radi za autoindustriju,ja sam 3 godine bio u njoj isto,ukljucujuci godinu dana koje sam morao provesti na "terenu",dakle ne u uredu,nego u svim mogucim pogonima za proizvodnju i montazu autodijelova,logistickim skladistima,koje da vidis zavrtilo bi ti se u glavi..sto od grandiozne velicine,sto od masovnosti svega...

Kako da te naucim da SVE elemente od ideje do finalnog proizvoda se moraju ne samo na papir baciti,nego i realizirati i sVE TO SKUPA POVEZATI..sve to trebaju pratiti na svakom koraku odjeli za Quality management..dakle,ONO sto se brine da posao kao takav bude racionalan,do maksimuma iskorišten,a profit zagarantiran..(E U OVI ODJELI VAMA FALE..)..zato vama svaki posel na kraju ode u Preblagi kuratz...Lova curi na sve strane...
to je onaj netehnicki dio..U tehnicki necu niti ulaziti,preslozeno bi bilo za tebe..no fancy..Autoindustrija i to ona u svjeckom vrhu se ne moze cak niti prikazati nekom u jednom postu...mozda da te zgrabim i strpam u ruksak,pa prodjem nanovo ono sto sam praktivcno sve prosao..a ti mi viri preko ramena i pamti.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 16:57

pismejker wrote:

Kako da ti objasnim i naucim te kad si nedokaziv učenik?? :)..Weber je radio,radi za autoindustriju,ja sam 3 godine bio u njoj isto,ukljucujuci godinu dana koje sam morao provesti na "terenu",dakle ne u uredu,nego u svim mogucim pogonima za proizvodnju i montazu autodijelova,logistickim skladistima,koje da vidis zavrtilo bi ti se u glavi..sto od grandiozne velicine,sto od masovnosti svega...

Gle, ako nisi radio na makroekonomskim analizama na razini top managementa firme gdje se donose odluke kakvu bi sad trebao donijeti Hyundai u vezi pitanja mogućeg otvaranja pogona u Varaždinskoj i Međimurskoj županiji (to posebno naglašavam jer je jasno da bi takav pothvat bila nemoguća misija u recimo Splitsko-dalmatinskoj, Zadarskoj ili Šibensko-kninskoj) onda ti ništa ne vrijedi što si radio u pogonu, a bome niti veberu što sad radi odnosno ako radi.
To je potpuno drugačija razina odlučivanja i tip odluka od onih u proizvodnji i skladištu.
I da, Hyundai neće imati nikakvih iole ozbiljnijih tehničkih odnosno problema u organizaciji proizvodnje u te dvije županije, ako do cijelog posla uopće dođe, posebno jer nije riječ o nekoj velikoj proizvodnji. Postavlja se dakle samo jedno pitanje, hoće li se upustiti u taj posao ili ne. Ja sam već rekao što mislim, veće su šanse da neće nego da hoće, ali niti ova druga opcija nije potpuno isključena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 6/12/2018, 17:11

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

Kako da ti objasnim i naucim te kad si nedokaziv učenik?? :)..Weber je radio,radi za autoindustriju,ja sam 3 godine bio u njoj isto,ukljucujuci godinu dana koje sam morao provesti na "terenu",dakle ne u uredu,nego u svim mogucim pogonima za proizvodnju i montazu autodijelova,logistickim skladistima,koje da vidis zavrtilo bi ti se u glavi..sto od grandiozne velicine,sto od masovnosti svega...

Gle, ako nisi radio na makroekonomskim analizama na razini top managementa firme gdje se donose odluke kakvu bi sad trebao donijeti Hyundai u vezi pitanja mogućeg otvaranja pogona u Varaždinskoj i Međimurskoj županiji (to posebno naglašavam jer je jasno da bi takav pothvat bila nemoguća misija u recimo Splitsko-dalmatinskoj, Zadarskoj ili Šibensko-kninskoj) onda ti ništa ne vrijedi što si radio u pogonu, a bome niti veberu što sad radi odnosno ako radi.
To je potpuno drugačija razina odlučivanja i tip odluka od onih u proizvodnji i skladištu.
I da, Hyundai neće imati nikakvih iole ozbiljnijih tehničkih odnosno problema u organizaciji proizvodnje u te dvije županije, ako do cijelog posla uopće dođe, posebno jer nije riječ o nekoj velikoj proizvodnji. Postavlja se dakle samo jedno pitanje, hoće li se upustiti u taj posao ili ne. Ja sam već rekao što mislim, veće su šanse da neće nego da hoće, ali niti ova druga opcija nije potpuno isključena.


Radio sam tehnicke analize,logistiku,dakle drugi nivo,kao i potrebni kadar...Financije su nocna mora...i bas zato kazem..Msm,voli bih da se to realizira,i da zazivi a i potraje,no najbolje da cekamo njihovu analizu..no jedno su zelje,drugo mogucnosti ukupnog trzista,a i razvojno-produkcijskog dijela..
Ovo je industrija koja bi bila potpuno nova u RH,a slozena je u MP6 da ti ne mogu rijecima sazeti..ne znam jel postoji slozenija industrija,jer objedinjuje raznorodne grane,da sad ne nabrajam..NEKAD je bilo popularno reci da se auto proizvodi u osnovi od milijun dijelova..Tudej..imamo u prinzipu road shuttlove,puni elektronike,kompjutera,ovoga i onoga...
VJERUJEM da ce se otvoriti u najboljm slucaju JEDAN segment proizvodnje,no vidimo...Puno toga ovisi o lokalnim logistickim kapacitetima,vrhunski kadar,i jos puno toga..Skeprtican sam jer sam usred toga,i VIDIM SVE SEGMENTE UKUPNE PROIZVODNJE...MONSTRUOZNO SLOZENO,a svabi napeti kao celicna sajla..

:cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! - Page 11 Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum