ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 04:32

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/hyundai-razmislja-o-pokretanju-proizvodnje-u-hrvatskoj-razgovori-se-vode-vec-dva-mjeseca/8136074/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 04:33

...jbg..kad nece tvoji 'europljani'...politika je kurva
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 06:54

priče za malu djecu.
2008e su bili pregovori oko gradnje montaže i20, sudjelovao sam u razgovorima.
hyundai je zaključio da je to prevelika investicija. cca 1 milijarda eura u zemlji koja nema osnovnu infrastrukturu.
nemamo radnike za to, a niti popratnu industriju koja ide uz to.
za tvornicu trbaš što direktno, a što kroz kooperaciju oko 10 000 ljudi, a mi to nemamo.
jedan konstrukter ili tehnolog će radije raditi za 5000€ u BMWu, Mercedesu i sl nego za 10000kn u Hyundaiu.

priče za malu djecu.

da nisu neki izbori?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 5/12/2018, 07:10

veber wrote:priče za malu djecu.
2008e su bili pregovori oko gradnje montaže i20, sudjelovao sam u razgovorima.
hyundai je zaključio da je to prevelika investicija. cca 1 milijarda eura u zemlji koja nema osnovnu infrastrukturu.
nemamo radnike za to, a niti popratnu industriju koja ide uz to.
za tvornicu trbaš što direktno, a što kroz kooperaciju oko 10 000 ljudi, a mi to nemamo.
jedan konstrukter ili tehnolog će radije raditi za 5000€ u BMWu, Mercedesu i sl nego za 10000kn u Hyundaiu.

priče za malu djecu.

da nisu neki izbori?

Nisu.
2008. Hrvatska nije bila članica EU. Dapače, nije uopće bio izvjestan skori ulazak zbog slovenskih pritisaka i politike tzv. stare Europe zajedničkog ulaska zemalja članica tzv. zapadnog Balkana ilitiga regiJona, kako se Hrvatska ne bi previše odvojila od zemalja bivše SFRJ i tako pokvarila nečije planove o poželjnim odnosima snaga na ovom području.
Hoće li se ovaj projekt ostvariti, vidjet ćemo.
I naravno da nije potrebno čak 10 000 radnika i kooperanata, to su priče za malu djecu.
Kada bi ih toliko bilo potrebno, onda bi se za cijeli projekt sa debelim argumentima moglo unaprijed  reći da nema nikakvih izgleda na uspjeh.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 07:11

veber wrote:priče za malu djecu.
2008e su bili pregovori oko gradnje montaže i20, sudjelovao sam u razgovorima.
hyundai je zaključio da je to prevelika investicija. cca 1 milijarda eura u zemlji koja nema osnovnu infrastrukturu.
nemamo radnike za to, a niti popratnu industriju koja ide uz to.
za tvornicu trbaš što direktno, a što kroz kooperaciju oko 10 000 ljudi, a mi to nemamo.
jedan konstrukter ili tehnolog će radije raditi za 5000€ u BMWu, Mercedesu i sl nego za 10000kn u Hyundaiu.

priče za malu djecu.

da nisu neki izbori?
ne bi bas rekao...ovo je sad vrlo moguce..a realno u hrvatskoj ako ima tko najveci kapacitet za proizvodnju autmobila to je sjever hravtske koji je uzgred i najnapuceniji,imas tu međimurje koji je mozda i najrazvijeniji gospodarski kraj hrvatske..gdje nema velikog iseljavanja...imas nekoliko firmi koje proizvode djelove za automobilsku industriju..ovo bi bila vjerojatno zavrsna faza,montaza i tako to..da je ova vijest naprimjer za dalamciju,slavoniju,liku vjerojatno bi bila patka...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 5/12/2018, 07:17

vuksadinare wrote:...jbg..kad nece tvoji 'europljani'...politika je kurva

Europljanima uopće nismo privlačni, osim kao radna snaga u njihovim zemljama i kao turistička destinacija.
I to odavno nije nikakva tajna.
Inače je broj korejskih turista iznenađujuće velik, čak i u jednom Zagrebu, pa i po tome sve manje zaostaju za Europljanima.
Osim toga njihovi automobili, Hyundai i KIA uživaju sve veću popularnost kod nas zbog praktičnosti, dobre opremljenosti, kvalitete izrade, dugotrajnosti garantnih rokova koje nitko u svijetu ne može pratiti osim osjetno skupljih Japanaca, makar doduše i u prosjeku nešto kvalitetnijih, a naravno i povoljne cijene u odnosu na europsku konkurenciju.
Njemački automobili sve više figuriraju kao statusni simboli, gadgeti za odraslu djecu, simboli sve infantilnije zapadne kulture, a sve manje kao prijevozna sredstva što automobili u svojoj suštini zapravo i jesu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 07:28

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:...jbg..kad nece tvoji 'europljani'...politika je kurva

Europljanima uopće nismo privlačni, osim kao radna snaga u njihovim zemljama i kao turistička destinacija.
I to odavno nije nikakva tajna.
Inače je broj korejskih turista iznenađujuće velik, čak i u jednom Zagrebu, pa i po tome sve manje zaostaju za Europljanima.
Osim toga njihovi automobili, Hyundai i KIA uživaju sve veću popularnost kod nas zbog praktičnosti, dobre opremljenosti, kvalitete izrade, dugotrajnosti garantnih rokova koje nitko u svijetu ne može pratiti osim osjetno skupljih Japanaca, makar doduše i u prosjeku nešto kvalitetnijih, a naravno i povoljne cijene u odnosu na europsku konkurenciju.
Njemački automobili sve više figuriraju kao statusni simboli, gadgeti za odraslu djecu, simboli sve infantilnije zapadne kulture, a sve manje kao prijevozna sredstva što automobili u svojoj suštini zapravo i jesu.
cudno je to...hrvatska je na odlicnom strateskom polozaju..ok nije administracija bajna ali realno ni drugdje nije savrsena..ja sam zivio tri godine u nizozemskoj i neke papire sam znao cekati danima pa i koji mjesec..nedugo mi je bio frend u slovackoj poslovno...pa je isto neku dozvolu cekao dosta dugo..mislim da tu ima dijelom i politike...a realno nismo mi bas tako i skupa radna snaga...nekad steknem dojam da tu ima i politike...recimo dobar dio nasih politicara nije sklon bas stranim investicijama vjerojatno i zbog korupcije...sli opet i toga imas vani...gdje nema...a sa druge strane i zapadne drzave mozda imaju neku politiku da bas ne ulazu iz razloga da im treba nasa radna snaga...pa ako uloze onda bi dobar dio ljudi tu ostajao...dok to recimo azijate puno ne jebe...kako nismo kinezima,korejcima pa i rujama toliko skupa radna snaga
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 07:31

..realno zapad se jos od osnutka hrvatske kao drzave dosta macehinski ponasao prema nama ne mislim tu samo na gospodarstvo(cast iznimkama)...vjerojatno nas u podsvjesti dozivljava određen dio politicara na zapadu kao krivce glavne krivce za raspad juge...pa shodno tome posljedicno za sve probleme na ovom prostoru do dana danasnjeg
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by debotoijusto 5/12/2018, 07:36

Informacija je to koja nam je potvrđena iz Vladinih krugova

 Hyundai dolazi u Hrvatsku?! 1f602
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by aben 5/12/2018, 07:49

a baš, 
namesto da kupu zemlju, uzidju tvornicu, oni dvo misaca samo govoru..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 07:52

Speare Shaker wrote:
veber wrote:priče za malu djecu.
2008e su bili pregovori oko gradnje montaže i20, sudjelovao sam u razgovorima.
hyundai je zaključio da je to prevelika investicija. cca 1 milijarda eura u zemlji koja nema osnovnu infrastrukturu.
nemamo radnike za to, a niti popratnu industriju koja ide uz to.
za tvornicu trbaš što direktno, a što kroz kooperaciju oko 10 000 ljudi, a mi to nemamo.
jedan konstrukter ili tehnolog će radije raditi za 5000€ u BMWu, Mercedesu i sl nego za 10000kn u Hyundaiu.

priče za malu djecu.

da nisu neki izbori?

Nisu.
2008. Hrvatska nije bila članica EU. Dapače, nije uopće bio izvjestan skori ulazak zbog slovenskih pritisaka i politike tzv. stare Europe zajedničkog ulaska zemalja članica tzv. zapadnog Balkana ilitiga regiJona, kako se Hrvatska ne bi previše odvojila od zemalja bivše SFRJ i tako pokvarila nečije planove o poželjnim odnosima snaga na ovom području.
Hoće li se ovaj projekt ostvariti, vidjet ćemo.
I naravno da nije potrebno čak 10 000 radnika i kooperanata, to su priče za malu djecu.
Kada bi ih toliko bilo potrebno, onda bi se za cijeli projekt sa debelim argumentima moglo unaprijed  reći da nema nikakvih izgleda na uspjeh.
jesu, jer sam bio u tome svemu. imam oko 20GB podataka vezanih oko i20 i gradnje pogona.
nemoj biti pametan u svemu pogotovo ne u nečem u čemu nisi direktno sudjelovao.

a ADPlasti radi branike, samo branike za twingo, clio i smart brabus. te ventilacijski otvor za fiat 500l i zapošljava 2500 ljudi.
nikaj drugo ne rade, s tim da su trći dobavljač za Revoz. a još je hrpa kooperanata u igri sa sitnim dijelovima.
radio sam u ad plastik, sudjelovao sam za i20, u kragujevcu bili kada je fiat došao, znam što je auto industrija.

u zg na lokaciji 1 u jankomiru imaš 56 fanuc i 8 bbc robota za koje treba 10 ljudi koji se kuže u to, znači imaš samo 30 njih koji održavaju i podešavaju robote. za auto ti treba 300-400 robota, gdje ćeš naći ljude?

da ne govorim o cnc i ostalim operacijama.

eventualno može biti sklapanje gotovih dijelova.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 07:56

vuksadinare wrote:..realno zapad se jos od osnutka hrvatske kao drzave dosta macehinski ponasao prema nama ne mislim tu samo na gospodarstvo(cast iznimkama)...vjerojatno nas u podsvjesti dozivljava određen dio politicara na zapadu kao krivce glavne krivce za raspad juge...pa shodno tome posljedicno za sve probleme na ovom prostoru do dana danasnjeg
sami smo se deindustrijalizirali, sami pali...
...nemremo pratiti nešto takvo. alatničarstvo je uništeno, programeri u njemačkoj istao kao tehnolozi i konstruktori.
običan radnik u bmw koji zna raditi na heidenhain ili fanuc jedinici ima 2500€ plaću.

pa ne bu ovdje za 6000kn radio

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by debotoijusto 5/12/2018, 07:56

aben wrote:a baš, 
namesto da kupu zemlju, uzidju tvornicu, oni dvo misaca samo govoru..

nas covik ocekuje da ovi budu zidari vade komunalne dozvole posjecuju pismohranu na 10 000kn daju jos 10 000 drzavi te otvore za 5g.  sve to 100m. od obitavalista sljakera mate koji o radu u tvornici automobila zna po prici stipe iz njemacke
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Guest 5/12/2018, 08:03

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:priče za malu djecu.
2008e su bili pregovori oko gradnje montaže i20, sudjelovao sam u razgovorima.
hyundai je zaključio da je to prevelika investicija. cca 1 milijarda eura u zemlji koja nema osnovnu infrastrukturu.
nemamo radnike za to, a niti popratnu industriju koja ide uz to.
za tvornicu trbaš što direktno, a što kroz kooperaciju oko 10 000 ljudi, a mi to nemamo.
jedan konstrukter ili tehnolog će radije raditi za 5000€ u BMWu, Mercedesu i sl nego za 10000kn u Hyundaiu.

priče za malu djecu.

da nisu neki izbori?

Nisu.
2008. Hrvatska nije bila članica EU. Dapače, nije uopće bio izvjestan skori ulazak zbog slovenskih pritisaka i politike tzv. stare Europe zajedničkog ulaska zemalja članica tzv. zapadnog Balkana ilitiga regiJona, kako se Hrvatska ne bi previše odvojila od zemalja bivše SFRJ i tako pokvarila nečije planove o poželjnim odnosima snaga na ovom području.
Hoće li se ovaj projekt ostvariti, vidjet ćemo.
I naravno da nije potrebno čak 10 000 radnika i kooperanata, to su priče za malu djecu.
Kada bi ih toliko bilo potrebno, onda bi se za cijeli projekt sa debelim argumentima moglo unaprijed  reći da nema nikakvih izgleda na uspjeh.
jesu, jer sam bio u tome svemu. 

Nisu je bio moj odgovor na tvoje pitanje da nisu neki izbori.
Dakle, nisu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 08:03

veber wrote:
vuksadinare wrote:..realno zapad se jos od osnutka hrvatske kao drzave dosta macehinski ponasao prema nama ne mislim tu samo na gospodarstvo(cast iznimkama)...vjerojatno nas u podsvjesti dozivljava određen dio politicara na zapadu kao krivce glavne krivce za raspad juge...pa shodno tome posljedicno za sve probleme na ovom prostoru do dana danasnjeg
sami smo se deindustrijalizirali, sami pali...
...nemremo pratiti nešto takvo. alatničarstvo je uništeno, programeri u njemačkoj istao kao tehnolozi i konstruktori.
običan radnik u bmw koji zna raditi na heidenhain ili fanuc jedinici ima 2500€ plaću.

pa ne bu ovdje za 6000kn radio
...zato sto je politika isla vecinom za turizmom...gdje je bila i je brza lova...ne racunajuci tu samo hotele,apartmane,vec i neke druge stavri..gdje se dio love najbrze slijeva u drzavnu blagajnu..a sa druge strane i mentalitet...gdje nasi ljdui bar vecina nema strpljenja vec hoce odmah zaraditi neku dobru pinku..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 08:12

pa i u turizmu im fali ljudi, svagdje nam fale ljudi osim u državnim službama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 08:18

veber wrote:pa i u turizmu im fali ljudi, svagdje nam fale ljudi osim u državnim službama.
to su ljudi koji se ne zele mrčiti jer moraju pod pauzom popiti kavu na špici i biti viđeni i zavrsiti na portalu kao 'modno osvijesteni' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sora 5/12/2018, 08:26

U zemlju koja predvodi na listi korumpiranih i lošim pravosuđem 
Mogu ulagati oni koji se nude beneficije do neba

I daju pinku vlastima tj. Pregovaračima 

Odavno se u hrvatskpj mogao nalaziti pogon bilo kojeg autoproizvidaca , cini mi se da je bilo vise pokusaja..ww..
Rezultati su porazni. Prije više od dva desetljeća Hrvatska je počela tranziciju iz državnog u tržišno gospodarstvo kao treća najbogatija zemlja među novim članicama EU-a, a danas se pretvorila u drugu najsiromašniju državu Unije, primjećuju istraživači Instituta. Iza nas je samo Bugarska, a pretrčale su nas Poljska, Češka, Mađarska, Slovačka, Estonija, Letonija, Litva, pa čak i Rumunjska.
Ostale tranzicijske države, koje su nam nekoć gledale u leđa, tehnološki su unaprijedile industriju. Povećale su njezinu konkurentnost i dodanu vrijednost u ukupnom gospodarstvu. Hrvatska industrija je istodobno gubila konkurentnost. Njezini su proizvodi sve jednostavniji i primitivniji, pa se udio industrije u ukupnoj dodanoj vrijednosti smanjuje. Stoga je Hrvatska postala jedina tranzicijska zemlja u kojoj se, u proteklim dvama desetljećima, udio robnog izvoza u bruto domaćem proizvodu (BDP) sustavno smanjivao. To zabrinjava i predsjednicu Republike Kolindu Grabar Kitarović, koja svakih nekoliko mjeseci upozorava Vladu i javnost da se taj negativni trend treba preokrenuti.


Last edited by Sora on 5/12/2018, 08:30; edited 1 time in total

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by vuksadinare 5/12/2018, 08:27

Sora wrote:U zemlju koja predvodi na listi korumpiranih i lošim pravosuđem 
Mogu ulagati oni koji se nude beneficije do neba

I daju pinku vlastima tj. Pregovaračima 

Odavno se u hrvatskpj mogao nalaziti pogon bilo kojeg autoproizvidaca , cini mi se da je bilo vise pokusaja..ww..
pa najbrza pinka je u korupciji...sta ec ljdui dizati kredite ako su u poziciji da dignu koruptivnu lovu i tie si jos kupe jedan auto da se nađe.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by veber 5/12/2018, 08:28

Sora wrote:U zemlju koja predvodi na listi korumpiranih i lošim pravosuđem 
Mogu ulagati oni koji se nude beneficije do neba

I daju pinku vlastima tj. Pregovaračima 

Odavno se u hrvatskpj mogao nalaziti pogon bilo kojeg autoproizvidaca , cini mi se da je bilo vise pokusaja..ww..
sora, bil sam i u zvečevu u punionici žestice. to bi bio raj za tebe...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Hyundai dolazi u Hrvatsku?! Empty Re: Hyundai dolazi u Hrvatsku?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum