ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škoda traži hrvatske radnike

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Guest 19/11/2018, 14:20

vuksadinare wrote:
pismejker wrote:
vuksadinare wrote:i realno d anije bilo komunizma ceska(a i vjerojatno slovacka) bila bi na razini danasnje austrije ako mozda i jaca...zato su glupe usporedbe ceha sa nama ili narodima ex yuge...cesi su sve radili u realnim mogucnostima i bez umjetnog sepurenja
Realno bi tak obilo sa svim komjunistickim drzavama..od WW2 naovamo bi se cak i balkanci doveli redu i disciplini u poslu.. :cleanteeth
ne bi....sve je do mentaliteta...pa hrvatska,bosna,slovenija,rumunjska su bile gospodarski najzaostalije u AU a nije bilo komunizma...prvo kod nas se treba srediti mentalitet i shvatiti da se ne moze do kruha preko pogace...plus celicna disciplina...odnosno samodisciplina...srbija je bila tada drzava pa je bila najzaostalija...
Pa kapitalizam nakon WW2 bi balkan doveo u red..baja hoces jesti,radi...nema na maminu i tatinu spizu ici ili kod njih parazitariti..znaju zasto Svabi svoju mladj lansiraju van nakon 18 godina zivota..nek PRIDONOSI DRUSTVU i isebi gradi zivot.. :cleanteeth

Guest
Guest


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Guest 19/11/2018, 14:21

RayMabus wrote:
pismejker wrote:europsko trziste je postalo globalno,i svabi jako dobro znaju za cijenu rada,i zasto bi platili vise ako ne moraju..
Zato jer će im islamisti napravit još pizdarija

Ako neplatiš kurbu platit ćeš likara

AfD
yok..Svabi sam imaju izliku da ima puno ljudi koji traze posao..pa ako ti nes ima tko hoce,a ti zijevaj na mjesec.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by vuksadinare 19/11/2018, 14:21

..citao sam i vido fotku iz doba AU i bosni..negdje tamo oko 1911 godine...radila se neka pruga između prijedora i banja luke..to se u ono vrijeme smatrao kao veliki građevisnki poduhvat pa su dolazili radnici iz skoro svih dijelova AU...i na toj slici odnosno dolje vidis radnike kako drze pijuke,lopate,batove i pise radnici iz ceske,mađarske,slovenije,austrije zapeli svom snagom da naprave prugu..a u istom kadru neka kuca sa krcmom..svi stolovi puni domacih ljudi jer su prevldavali fesovi na glavama ili u bosanskoj narodnoj nosnji... :D..vjerojatno su se podsmjehivali ovima na pruzi..'ja vala dok oni rmbace mi kahvu ispijamo mirno i divanimo' :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 14:23

pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:europsko trziste je postalo globalno,i svabi jako dobro znaju za cijenu rada,i zasto bi platili vise ako ne moraju..
Zato jer će im islamisti napravit još pizdarija

Ako neplatiš kurbu platit ćeš likara

AfD
yok..Svabi sam imaju izliku da ima puno ljudi koji traze posao..pa ako ti nes ima tko hoce,a ti zijevaj na mjesec.. :cleanteeth
Jeste bre,zato je bavarski CSU popušio izbore a Horst najavio ostavku

Pa pa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 14:26

Svetac jes ti iikad čuo za onu narodnu Možeš možeš kako oćeš ali ne i koliko oćeš

Pripremi se
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Guest 19/11/2018, 14:33

RayMabus wrote:Svetac jes ti iikad čuo za onu narodnu Možeš možeš kako oćeš ali ne i koliko oćeš

Pripremi se


Ezek..??? Suspect Suspect Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 14:35

pismejker wrote:
RayMabus wrote:Svetac jes ti iikad čuo za onu narodnu Možeš možeš kako oćeš ali ne i koliko oćeš

Pripremi se


Ezek..??? Suspect Suspect Suspect
Ovo znači da si podsvjesno svjestan problema jer skrečeš temu

To ti nefunkcionira znaš,to zatvaranje očiju i pričanje pričica

AfD
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 14:44

Poslodavac nema šta izgubiti ako traži radnu snagu negdje no ako traže šljakere za 750 eura ovdje onda su nešto gadno falili

130 tisuća nezaposlenih,iduće godine Austrija otvara svoje tržište rada,cijene rada nam nisu zanimljive u odnosu na Nizozemsku i Njemačku

Moj im je savjet da šljakere traže u Srbiji ili Bih dok ih još ima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by vuksadinare 19/11/2018, 14:49

Stevan Boskovic i Rade Kljajic iz Vukovara privedeni 21.5.1990 od strane SUP-a Vukovar zbog toga sto su prijetili pistoljima trojici osoba hrvatske nacionalnosti koji su se vracali sa skupa HDZ-a u Vukovaru.Tri lica hrvatske nacionalnosti prolazili su pokraj restorana 'Tri vrske' na obali Dunava gdje su sjedili Stevan boskovic i Rade Kljajic(clanovi lokalnog sds-a) sa jos nekim osoboma i u vidno pripitom stanju poceli su dobacivati vulgarnim rijecima prema ovoj trojici vrijeđajuci ih prema nacionalnoj osnovi.U vrijeđanju su se prikljucili jos neki gosti ovog restorana koji je inace u vlasnistvu lica srpske nacionalnosti.U jednom trenutku su Stevan Boskovic i Rade Kljajic izvadili oruzje za koje nisu posjedovali dozvolu i pokazujuci oruzje ovoj trojici rekli da ce sokci dobiti ono sto su zasluzili.Na upozorenje jednog od trojice napadnutih da ce ih prijaviti SUP-u Stevan Boskovic je bahato uzvratio 'mozete ali mi nece nista to su moji'.Nakon prijave dosla je patrola SUP-a koja je napravila zapisnik,oduzela nezakonito oruzje i zapisala ovu dvojicu i jos trojicu gostiju restorana ali nisu doticni privedeni.
 Zasto ovo pisem jer su u petom mjesecu 1991 nepoznate osobe Radi Kljajicu zapalili automobil.Dakle vidimo da je Rade Kljajic bio ekstremni pripadnik sds-a i incidentna osoba i shodno tome prakticno je izazvao da mu neko zapali automobil...dakle rijec je bila o osveti..jer nakon onog incidenta iz 1990 rade kljajic je je vrijeđao i napadao hrvate vukovara i osobe za koje je znao da su clanovi hrvatskih stranaka.rade Kljajic je u sestom mjesecu 1991 iz Vukovara otisao sa obitelji na podrucje Srbije da bi se mjesec dana iza toga prikljucio paravojnoj formaciji TO Bobota
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by vuksadinare 19/11/2018, 14:50

sorry krivi post na krivoj temi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 14:53

vuksadinare wrote:sorry krivi post na krivoj temi
Samo klikneš x gore i onda yes i post se izbriše

Sad nemoš jer je postano nakon njega

X pa yes
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 14:57

Krah

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Czech%20Republic%20Population%20Pyramid
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Guest 19/11/2018, 15:06

vuksadinare wrote:
primjerice tada je u borovu placa bila cca...oko 1100 dojc maraka a u skodi oko 400.....dakle dolazimo do toga da su place u odnosu na stanje gospodarstva bile nerealne u jugi...dok su u cssr-u bile realne...odnosno nije se razbacivalo novcem..i poslovalo se i sipalcivalo u realnim okvirima

Upravo to. Uostalom, ta plaća od 1100 DEM-a se očito odnosi samo na 1990. godinu, kada su plaće eksplodirale skupa sa uvozom tehničke robe široke potrošnje kako bi se kupila naklonost birača za političku opciju Ante Markovića i njegovu monetarnu reformu koja osim suzbijanja hiperinflacije nije donijela ama baš ništa više i posebno ne dugoročno održivo. Svakako nije nova tržišta i veću produktivnost koja bi mogla opravdati tolike plaće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 15:07

Češka me nezanima,oni idućih pet do deset godina tu šljakersku radnu snagu tribaju usisavat gdje je ima a ne gdje je nema i gdje je zainteresirana za 750 eura mjesečno doći radit tamo dakle Srbija i Ukrajina

Pa eto dragi Srbi Češku vam poklanjamo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Guest 19/11/2018, 15:19

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
primjerice tada je u borovu placa bila cca...oko 1100 dojc maraka a u skodi oko 400.....dakle dolazimo do toga da su place u odnosu na stanje gospodarstva bile nerealne u jugi...dok su u cssr-u bile realne...odnosno nije se razbacivalo novcem..i poslovalo se i sipalcivalo u realnim okvirima

Upravo to. Uostalom, ta plaća od 1100 DEM-a se očito odnosi samo na 1990. godinu, kada su plaće eksplodirale skupa sa uvozom tehničke robe široke potrošnje kako bi se kupila naklonost birača za političku opciju Ante Markovića i njegovu monetarnu reformu koja osim suzbijanja hiperinflacije nije donijela ama baš ništa više i posebno ne dugoročno održivo. Svakako nije nova tržišta i veću produktivnost koja bi mogla opravdati tolike plaće.

Uostalom, cijela ta priča se ionako održala nekih godinu dana. Da nije bilo upada Srbije i Crne Gore u monetarni sustav federacije, održala bi se možda još godinu dana, ovako je već 1991. uslijedio raspad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 15:21

Česi nek odu u Srbiju tražit radnu snagu za svoju industriju,ako može Slovenija Bosni davat deset tisuća radnih dozvola svake godine može i vama Češka barem dvadsetak tisuća svake godine

Ajmo seoba
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Sora 19/11/2018, 15:23

Uslijedi je raspad jer je parazitia bilo svuda u državnoj administraciji , izdajnici nabrusili noževe a tzv,akademici pisali o velikoj Srbiji i hrbatskpj 

Dok je emigracija iz Kanade i Amerike u Hrbatsku unjela lopovluk i izdaju. 

Sere se tebi Sejki za to kako je doslo do rasoada. 
Priznaj . 
Ulovio su svoj komad vrhnja.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by RayMabus 19/11/2018, 15:30

Odeš fino u Kraguljevac gdje postoji takva radna snaga,ponudiš im ove plaće koje meni nudiš ,oni odu a Aco i Italijani imaju problema sa traženjem kvalificirane radne snage po cijeni od 400 eura

Eto
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Guest 19/11/2018, 15:31

Sora wrote:Priznaj . 
Ulovio su svoj komad vrhnja.

Jesam, ali ne u Jugoslaviji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by kaya 19/11/2018, 15:43

a nasli su gdje ce traziti, ko prstom u govno:

- moze li 2500 eura? imam malu decu a zena mi ne radi  ,  kada je godisnji i koliko i mogu li odmah na njega jer sam dogovorio ranije nesto , koliko sati se radi i radi li se vise  od 5 sati, nadam se da ne  i ulazi li u tih 5 pauza za kavu, dorucak, rucak i da skoknem do poste, je li blizu doktor i treba li puno papirologije da otvorim bolovanje . 
ja inace mogu odmah ako je ovo sve prije ok i ako dode netko po mene . E da, ako mi se ne svidi ali hoce jer ja jedva cekam raditi  mozete poslati  samo autobusni raspored za natrag.
hrvatski radnici
lijepi pozdrav
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by kaya 19/11/2018, 15:45

vuksadinare wrote:1000 eura?..pa to mozes tu naci jos si doma...3000 do 5000 eura daj i to je to... :D
hehe.. eo..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Škoda traži hrvatske radnike - Page 2 Empty Re: Škoda traži hrvatske radnike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum