ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paganizam i njegove (dis)krepancije

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 23/6/2018, 17:53

PhoebeBuffay wrote:Speare u potpunom si pravu...u biti..
Sve sto si rekao je na mjestu.
Sve sto si rekao je tocno i istinito.

Ja serem govna i ne posjedujem umijece izrazavanja.
Moji argumenti nemaju cvrstu pozadinu...
Pricam bez pokrica.

Ono sto sam zakljucila na temelju met upisa pokusaj molim te zaboraviti da ne bi utjecalo na tvoj produhovljeni um.

Znam sto ces reci, da opet serem govna. S oprostenjem...

Oprosti mi na svemu.


Sve ću ti oprostiti, ali tu iritantnu pasivnu agresivnost kojom se neprestano razbacuješ ipak neću.
Okani se takvog pristupa i to zbog vlastitog dobra.

Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 23/6/2018, 17:59

Ja sam ti vjerojatno najmanje agresivna osoba (pasivno/aktivno) koju si ikada mogao "upoznati"...

Osim kada se radi o zlostavljanju djece...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 23/6/2018, 18:00

Vidijela sam na nekom yt videu mladog decka kako je odrubio glavu djecaku...

Radi se o isilovcima...

To me napuni agresijom recimo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 24/6/2018, 09:11

Ritual sa svijećama za ljubav


Ritual bi se trebao raditi na petak (dan kojim vlada Venera, tj. dan ljubavi) pred punim Mjesecom.

  • Na jedan kraj oltara postavite astralnu svijeću za sebe i do nje narančastu svijeću za privlačnost.
  • Na drugi kraj postavite bijelu svijeću (koja simbolizira nepoznatu osobu koju želite privući) i ružičastu svijeću za ljubav.
  • Postavite svijeću dana (prikladna boja za petak  je zelena) negdje na oltar gdje neće smetati; na oltaru biste sada trebali imati 5 svijeća+oltarnu svijeću i ostali oltarni pribor (incens, štap itd.)
  • Zapalite oltarnu i zelenu svijeću te incens. Meditirajte kratko i vizualizirajte sebe kako ste presretni sa životom i kako volite nekoga (bez zamišljanja te osobe ili ikakvih implikacija na nju!). Zapamtite da morate sebe vidjeti nakon što je već izvršen magijski čin i kada je sve to već urodilo plodom. Ako budete zamišljali sebe u procesu zaljubljivanja ili bilo kojem periodu između, to je previše nesigurno i smanjuje učinkovitost rituala.
  • Prizovite Boga i Božicu (ili bilo koje božanstvo u koje vjerujete, ako uopće vjerujete) da vam pomogne u ritualu (svojim riječima).
  • Izrecite svrhu rituala:

"Ovdje sam danas kako bih sebi,   (ime)  , donio/donijela vječnu ljubav i sreću te kako bih bio/bila ispunjen/a srećom i zadovoljstvom."

  • Uzmite svoju astralnu svijeću i urežite nečim oštrim svoje ime u nju te je pročistite i posvetite na prikladan način. Pritom govorite:

"Ovo sam ja,   (ime)  . Ova svijeća predstavlja mene u svakom aspektu. Sve što radim ovom prikazu mene, činim i sebi. Neka tako bude."

  •  Vratite svoju astralnu svijeću na mjesto i uzmite narančastu svijeću. Posvetite je i pročistite i napišite na nju "privlačnost". Pritom govorite:

"Ovo je privlačnost. Ona je sa mnom i svugdje oko mene. Neka tako bude."

  • Vratite i nju na njeno mjesto. Potom podignite bijelu svijeću, posvetite je i pročistite i na nju napišite "prava ljubav". Pritom recite:

"Ovo je prava ljubav za kojom tragam; druga polovica koja me čini cijelom/cijelim. Neka tako bude."

  •  Uzmite ružičastu svijeću, posvetite je, pročistite i na nju napišite "ljubav". Recite:

"Ovo je ljubav koja nam je data i koja ispunjava naše živote svime što želimo. Neka tako bude."

  • Vratite i ovu svijeću na njezino mjesto. 
  • Provedite neko vrijeme meditirajući na slici sebe kako ste sredni, zadovoljni sobom, zaljubljeni itd. 
  • Kada ste spremni, zapalite prvo astralnu svijeću i potom narančastu. Pustite ih da kratko gore i ostavite ih upaljene.
  • Zapalite bijelu i ružičastu svijeću i sjedite tako još kratko promatrajući ih kako gore i zamišljajući poviše navedeni prizor.
  • Pomalo počnite micati bijelu i ružičastu svijeću prema astralnoj i narančastoj svijeću. Ovo možete činiti jednim sporim, dugačkim pokretom, ili isprekidanim pokretima stajući svaku malo. Dok ih mičete, osjećajte ljubav kako vam ulazi u život i kako se osjećate ispunjenima.
  • Kada se četiri svijeće počnu doticati, budite svjesni da vam je ljubav ušla u život i da ste privukli pažnju vašeg budućeg partnera.
  • Zahvalite Bogu/Božici/kome god na pomoći tijekom rituala i zatvorite krug.

Za više informacija o formi rituala (kako ga zatvarati, otvarati, koji pribor držati na oltaru i kako), pogledajte ovaj post.



Možete onda pustiti svijeće da izgore do kraja, ili ih možete izgasiti ako se odlučite ponavljati ovaj ritual na dnevnoj, tjednoj, ili mjesečnoj bazi. Ako odlučite raditi ovo na mjesečnoj bazi, onda ponovite ritual iznova svaki put. Ako ćete raditi na tjednoj/dnevnoj bazi, onda izgasite svijeće nakon sat vremena i, kada ih mičete, mičite ih pomalo svaki dan/tjedan i natempirajte sve tako da se konačno spoje točno pred puni Mjesec (ili što bliže njemu). Kada vam svijeće izgore, naprosto ih zamijenite novima kako biste odradili ritual po uputama do punog Mjeseca.


Ovaj ritual također može pomoći i produbiti već postojeće odnose, a može vam donijet i prijateljsku i obiteljsku ljubav, a ne samo novog partnera.



http://vjesticji-ormar.blogspot.com/2013/08/ljubavna-magija.html



kako magijom natjerati osobu da se zaljubi u vicu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 14/7/2018, 19:47

i sad na kraju.. što o svemu kaže Crkva..

4. Odnos Katoličke crkve prema drugačijim vjerovanjima i drugim religijama
 
Treba ovdje nešto reći i o gledanju Crkve na drugačija religiozna vjerovanja i na druge religije i vjerske zajednice, ili kakav odnos s drugim religijama zagovara Katolička crkva.
 
Papa Ivan XXIII. u svojoj enciklici: Pacem in terris, ističe kako treba razlikovati zabludu i onoga tko je u nju upao, pa i kada se radi o zabludi ili neodgovarajućem poznavanju istine na moralno-religioznom području. On kaže “Čovjek koji je upao u zabludu nije time ostao bez čovještva, niti je izgubio dostojanstvo osobe, i to uvijek treba imati na pameti”.[112] A u deklaraciji o vjerskoj slobodi Drugog vatikanskog sabora: Dignitatis humanae se kaže: “Treba paziti ne samo na obvezu prema Kristu Riječi koja oživljava i koju treba propovijedati, nego i na prava ljudske osobe i na mjeru milosti koju je Bog po Kristu dao čovjeku, koji prima poziv da vjeru dragovoljno prihvati i ispovijeda” (DH 14/4).
 
Crkva ne samo da smatra da sve religije trebaju uživati vjersku slobodu, nego im priznaje i posjedovanje dijela istine.


Svoj nauk i svoj odnos prema drugima, bili oni kršćani ili nekršćani, vjernici ili nevjernici, Sabor je razvio u različitim dokumentima, govoreći posebno o dijalogu među religijama i o ekumenizmu s odijeljenim Crkvama i crkvenim zajednicama. Tako o odnosu s nekatoličkim kršćanskim Crkvama i crkvenim zajednicama govori u dekretu o ekumenizmu: Unitatis redintegratio; o odnosu s nekršćanskim religijama u deklaraciji: Nostra aetate; a o odnosu s onima koji ne vjeruju i ne pripadaju nijednoj vjerskoj zajednici u pastoralnoj konstituciji o Crkvi u suvremenom svijetu: Gaudium et spes.


 Papa Pavao VI. u svojoj enciklici: Ecclesiam Suam, govori o odnosu Kristove Crkve i čovječanstva općenito.[114]Vjernici koji ispovijedaju različite vjere trebaju se uzajamno prihvaćati i među njima treba vladati sklad. Predstavnik Svete Stolice na 50. zasjedanju Komisije OUN za ljudska prava, mons Paul F. Tabet, u svom je interventu 14. veljače 1994. istaknuo da prava vjera ne može biti netolerantna prema drugim vjerama, jer je to suprotno biti prave vjere, a da vjerska nesnošljivost nije drugo nego plod izopačenosti vjere koja se koristi na štetu čovjeka i postaje pokretačem nepravde i nasilja.[115] U susretu s poglavarima drugih religija na apostolskom putovanju u Sudanu papa Ivan Pavao II. je 10. veljače 1993. kazao da: “Religija prožima sve aspekte života u društvu i građani se moraju uzajamno prihvaćati s njihovim razlikama jezika, običaja, kulture i vjere ako žele sačuvati građanski sklad. Vjerski poglavari igraju važnu ulogu u promicanju toga sklada.”[116] A u poruci za Svjetski dan mira – 1. siječnja 1999., je naglasio: “Pribjegavanje nasilju u ime vlastitog vjerskog osvjedočenja izobličavanje je samog učenja većine religija. Kako su toliko puta različiti vjerski predstavnici ponovili, i ja potvrđujem da primjena sile nikada ne smije tražiti vjerskih utemeljenja niti ikada može promicati rast istinskoga vjerskog osjećaja.”[117]
 
U govoru što ga je 24. veljače 2000. održao na aerodromu u Kairu, na dolasku u apostolski pohod Egiptu, istaknuo je kako je strašno proturječje i velika uvreda Bogu kada se u ime religije čini zlo, potiče nasilje i sukob, i da se zato svi trebaju zalagati za jačanje međuvjerskog dijaloga, velikog znaka nade za narode svijeta.[118] A u susretu istoga dana s velikim šeikom Al-Azhara, Mohamed Sayd Tantawijem, kazao je kako je uvjeren da budućnost svijeta ovisi o različitim kulturama i o međuvjerskom dijalogu.[119] Govoreći o dužnosti svih građana da u duhu solidarnosti aktivno sudjeluju u izgradnji društva, u utvrđivanju mira među različitim zajednicama i u poštenom promicanju općeg dobra, te da ostvarivanje toga zajedničkog zadatka treba zbližiti sve članove istoga naroda, Ivan Pavao II. je za vrijeme svoga apostolskog putovanja u Egipat, u homiliji na euharistijskom slavlju u palači sporta u Kairu, 25. veljače 2000., naglasi da je zakonito da svi kršćani i muslimani, u poštivanju različitih vjerskih mišljenja, stave svoje sposobnosti u službu zajednice na svim razinama društvenog života.[120]


Drugi vatikanski sabor u dogmatskoj konstituciji o Crkvi: Lumen gentium, tvrdi: “Oni koji bez krivnje ne poznaju Kristovo Evanđelje i Njegovu Crkvu, a ipak iskreno traže Boga i pod utjecajem milosti nastoje djelom izvršiti Njegovu volju koju su spoznali po glasu savjesti, mogu postići vječno spasenje. Božanska Providnost ne uskraćuje pomoć potrebnu za spasenje onima koji bez svoje krivnje nisu još došli do jasne spoznaje Boga i nastoje, ne bez božanske milosti, postići pravi život. Sve što se kod njih nalazi dobro i istinito Crkva smatra pripravom za Evanđelje i kao dano od Onoga koji rasvjetljuje svakoga čovjeka da napokon ima život” (LG 16). Prema tome, načelo: “Extra Ecclesiam nulla salus!” u učenju Drugog vatikanskog sabora dobiva drugačiji smisao od onoga koji je to načelo imalo u prošlosti. Ono se odnosi isključivo na katolike i ograničava mu se valjanost na one koji su upoznali nužnost Crkve za spasenje (vidi: LG 14 i 26).[113]


U svom učenju o vjerskoj slobodi Crkva je dosljedna. Ne traži za sebe nikakvog povlaštenog položaja u društvu. Ono što smatra da njoj pripada, isto priznaje i drugim religijama. Ona za sebe traži samo da ne bude diskriminirana u odnosu na druge. To jasno potvrđuju riječi Sabora: “Kršćani, kao i drugi ljudi, imaju građansko pravo da ne budu sprječavani da provode svoj život prema svojoj savjesti. Postoji dakle sklad između slobode Crkve i one vjerske slobode koju svim ljudima i zajednicama treba priznati kao pravo, i u pravnom je poretku zakonima utvrditi” (DH 13/4). Ivan Pavao II. je 10. siječnja 1993. u Asizu, na međuvjerskom molitvenom susretu za mir na Balkanu, u govoru muslimanskim poglavarima, naglasio da je autentična vjera izvor uzajamnog razumijevanja i sloge, a samo izopačenost vjerskog osjećaja vodi diskriminaciji i sukobljavanju.[121] Iste je riječi ponovio i mjesec dana kasnije, 10. veljače 1993., u propovijedi na euharistijskom slavlju u Kartumu.[122]
 
Koliko Crkva poštuje vjersku slobodu pripadnika drugih religija najbolje pokazuje njezin stav u svezi s mješovitim ženidbama. U dokumentu Biskupske sinode g. 1980. o zadaćama kršćanske obitelji u današnjem svijetu, u dijelu koji se tiče mješovitih brakova, jedna propozicija glasi: “Pastiri koji pripremaju osobe za ženidbu u mješovitom braku dužni su učiniti svaki razuman napor da ubuduće jedna ili druga stranka ne vrši neprimjereno nasilje s obzirom na vjerski suživot bračnoga druga, bilo nepravedno tražeći obraćenje bilo stavljajući zapreke slobodnom vršenju vjere”.[123] Na to upozorava i Ivan Pavao II. u svojoj apostolskoj pobudnici: Familiaris consortio, kad kaže: “Valja, dalje, voditi računa o posebnim poteškoćama povezanim s odnosima između muža i žene s obzirom na poštivanje vjerske slobode: ta sloboda može biti povrijeđena bilo nepravednim pritiskom da se postigne promjena vjerskih uvjerenja bračnoga druga, bilo zaprekama koje se prave u pogledu slobodnog očitovanja tih uvjerenja i prakticiranja vjere”.[124]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by kic 25/11/2018, 11:29


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 15/1/2019, 12:59

Super mi je ova fotkica. :)

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 MUbyG8P.jpg?q=50&fit=crop&w=450&dpr=1

https://www.thethings.com/finnish-witches-magical-rituals-16-photos/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 23/1/2019, 13:38

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 76a15410

Slavic runes ... seem similar to younger Futhark.

https://ppzs.ru/hr/old-slavonic-writing-of-the-rune-slavic-runes.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 14/2/2019, 10:07

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Sabina Spielrein 16/2/2019, 22:15

violator wrote:paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 76a15410

Slavic runes ... seem similar to younger Futhark.

https://ppzs.ru/hr/old-slavonic-writing-of-the-rune-slavic-runes.html

Ne baš toliko similar...

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Futhark-norrc3b8nt
paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 7334775_orig
paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 ElderFutharkAlphabethsmall
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 17/2/2019, 00:14

Sabina Spielrein wrote:
violator wrote:paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 76a15410

Slavic runes ... seem similar to younger Futhark.

https://ppzs.ru/hr/old-slavonic-writing-of-the-rune-slavic-runes.html

Ne baš toliko similar...

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Futhark-norrc3b8nt
paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 7334775_orig
paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 ElderFutharkAlphabethsmall


Sabina, pa pise da nalikuju mladjem futharku, a ne starijem. :)

Mladji:

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 GlvhsI4


(Od 18 njih, sest je iz starijeg f. )
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 18/2/2019, 09:42

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Sabina Spielrein 14/3/2019, 20:39

violator wrote:Sabina, pa pise da nalikuju mladjem futharku, a ne starijem. :)

Mladji:

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 GlvhsI4


(Od 18 njih, sest je iz starijeg f. )

Ok :)
Čini mi se kako ih je 16, a 12 ih je kao i u starijem.
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 22/5/2019, 09:12

Sabina Spielrein wrote:
violator wrote:Sabina, pa pise da nalikuju mladjem futharku, a ne starijem. :)

Mladji:

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 GlvhsI4


(Od 18 njih, sest je iz starijeg f. )

Ok :)
Čini mi se kako ih je 16, a 12 ih je kao i u starijem.

Heej, gdje si?

Ma stariji je futhark osnova svega, tako je, slazem se,. Meni je definitivno najprivlacniji i u onom magijskom smislu, da se tako izrazim, jedini bitan. Ali mladji futhark bio je "popularan" jer se pojavio zajedno s fonetskim promjenama i dalje se sirio. Zato i mislim da je upravo on osnova slavenskih runa. Ali mozda grijesim.





P. S. ima jedan neobican detalj koji sam uocila, barem kod ovih koje sam upratila. Uglavnom, osobe koje pokazuju zanimanje za rune (u magijskom smislu), s velikom strascu prianjaju i uz vedsku astrologiju. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 22/5/2019, 09:48

violator wrote:

Ma stariji je futhark osnova svega, tako je, slazem se,. Meni je definitivno najprivlacniji i u onom magijskom smislu, da se tako izrazim, jedini bitan. Ali mladji futhark bio je "popularan" jer se pojavio zajedno s fonetskim promjenama i dalje se sirio. Zato i mislim da je upravo on osnova slavenskih runa. Ali mozda grijesim.



P. S. ima jedan neobican detalj koji sam uocila, barem kod ovih koje sam upratila. Uglavnom, osobe koje pokazuju zanimanje za rune (u magijskom smislu), s velikom strascu prianjaju i uz vedsku astrologiju. :)

Zanima me koliko vam bavljenje magijom ili navedenom vedskom astrologijom pomaže u svakodnevnom životu ili na osobnom planu u izgradnji vaše osobe i komunikacije s ljudima. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 24/5/2019, 09:54

metilda wrote:
violator wrote:

Ma stariji je futhark osnova svega, tako je, slazem se,. Meni je definitivno najprivlacniji i u onom magijskom smislu, da se tako izrazim, jedini bitan. Ali mladji futhark bio je "popularan" jer se pojavio zajedno s fonetskim promjenama i dalje se sirio. Zato i mislim da je upravo on osnova slavenskih runa. Ali mozda grijesim.



P. S. ima jedan neobican detalj koji sam uocila, barem kod ovih koje sam upratila. Uglavnom, osobe koje pokazuju zanimanje za rune (u magijskom smislu), s velikom strascu prianjaju i uz vedsku astrologiju. :)

Zanima me koliko vam bavljenje magijom ili navedenom vedskom astrologijom pomaže u svakodnevnom životu ili na osobnom planu u izgradnji vaše osobe i komunikacije s ljudima. :)

Dobro pitanje. Moze se postaviti doslovno za svako moguce podrucje..

Sto se vedske astrologije tice, odnosno, astrologije kao takve, moj je odgovor - ne znam. I ono malo sto sam u nju zagledala, cini se kao izuzetno slozeno podrucje, zahtijeva odredjene (interpretativne) vjestine i pretpostavke na koje moja previse nagla narav i neke uobrazilje nisu spremne pristati. Ali astrologiju takodjer vidim kao dio magijskog pogleda na svijet, ako je shvatimo kao nas aktivan odnos s prirodom (magiju). To znaci da se medjusobno prozimamo, suradjujemo s njome, utjecemo jedno na drugo.

Magijskih puteva/nacina/tradicije ima raznih i mozemo ih zamisliti poput glazbenih zanrova. Ne odgovara svaki nasem senzibilitetu.

Ako zvucim nesuvislo, to je zato jer istovremeno razmisljam i nastojim sebi samoj odgovoriti na to pitanje.

Nastavlja se... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 24/5/2019, 12:42

Wtf? Dakle, u zemlji s muktikulti politikom ozbiljno se razmatra zabraniti elemente iz vlastitog kulturnog nasljedja jer odredjene neonacisticke grupacije upotrebljavaju iste!?


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 25/5/2019, 07:21

violator wrote:
metilda wrote:
violator wrote:

Ma stariji je futhark osnova svega, tako je, slazem se,. Meni je definitivno najprivlacniji i u onom magijskom smislu, da se tako izrazim, jedini bitan. Ali mladji futhark bio je "popularan" jer se pojavio zajedno s fonetskim promjenama i dalje se sirio. Zato i mislim da je upravo on osnova slavenskih runa. Ali mozda grijesim.



P. S. ima jedan neobican detalj koji sam uocila, barem kod ovih koje sam upratila. Uglavnom, osobe koje pokazuju zanimanje za rune (u magijskom smislu), s velikom strascu prianjaju i uz vedsku astrologiju. :)

Zanima me koliko vam bavljenje magijom ili navedenom vedskom astrologijom pomaže u svakodnevnom životu ili na osobnom planu u izgradnji vaše osobe i komunikacije s ljudima. :)

Dobro pitanje. Moze se postaviti doslovno za svako moguce podrucje..

Sto se vedske astrologije tice, odnosno, astrologije kao takve, moj je odgovor - ne znam. I ono malo sto sam u nju zagledala, cini se kao izuzetno slozeno podrucje, zahtijeva odredjene (interpretativne) vjestine i pretpostavke na koje moja previse nagla narav i neke uobrazilje nisu spremne pristati. Ali astrologiju takodjer vidim kao dio magijskog pogleda na svijet, ako je shvatimo kao nas aktivan odnos s prirodom (magiju). To znaci da se medjusobno prozimamo, suradjujemo s njome, utjecemo jedno na drugo.

Magijskih puteva/nacina/tradicije ima raznih i mozemo ih zamisliti poput glazbenih zanrova. Ne odgovara svaki nasem senzibilitetu.

Ako zvucim nesuvislo, to je zato jer istovremeno razmisljam i nastojim sebi samoj odgovoriti na to pitanje.

Nastavlja se... :)

naravno da se ovo pitanje može postaviti za svako područje tako da ga postavljam i ja sama sebi i kad uvidim problem nastojim ga riješiti s tim da zadržim svoj osobni i vjerski identitet..
obično znam kako to ide kod vjernika, ali me zanima kako se osobnost razvija kod ljudi koji se bave astrologijom i magijom.. potaknuta sam nekim vijestima s kultnix-a o kojima sad ne bih govorila a i ovim tekstom bivše astologinje Janje Todorović:

Osjetila sam u sebi neku čudnu moć! Silu koja ima vlast nad ljudima i oni joj se rado podčinjavaju. Postaju zavisni od moje priče, razgovora, prisustva, traže usmjerenje, pomoć pri donošenju odluka, spremni su na sve samo da ih ne odbacim. Žele da im budem “učiteljica”, duhovni vođa, što ja odbijam, jer me to, ipak, plaši. Često su me sanjali i po uputi iz sna dolazili meni.
S vremenom sam počela primjećivati kako nisam “sama”. To prisustvo “sile” registrirala sam kroz nekakav “trubni” glas u tumačenju horoskopa. Iskusniji od mene su mi objasnili kako sam kanal “više sile” koja mi pomaže i to smatrali velikim postignućem. Gledanje u prošlost išlo je lako, budućnost također. Uglavnom sam davala iznenađujuće točne podatke o osobama koje ne znam, od opisa karaktera ličnosti do događaja iz života. Kad nisam sigurna koncentriram se, i s lijevog ramena kao da čujem glas, unutarnjim sluhom, koji mi kaže što treba.
I sama sam u snovima dobivala upute što učiniti. Ili, što će se dogoditi. Predskazanja su se uglavnom ispunjavala. Bivala sam zaprepaštena osobama, mjestima ili situacijama koje sam viđala mjesecima ranije u snu, a kasnije na javi. Ponekad dobivala znanje “iz viših sfera” i rado pričala ljudima što mi se događalo, jer me zabavljalo kako je nešto tako moguće.

imate li vi takva mistična iskustva, posebno me zanima kako ih doživljava nightica koja se intenzivno bavi astrologijom i ako imate kako ona djeluju na vas? :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 25/5/2019, 09:16

violator, moram priznati da me zbilja interesira kako ti  ili najtica izgrađujete svoj život u neopaganizmu ili u astrologiji.. posebno kad vidim koliko najtica ima znanja na tom području.. također se sjećam da je netko na starom forumu napisao da je još u djetinjstvu vibrirao sefirote - što to znači?
tražim tekstove po netu jer nemam druge literatura (nemam baš novaca za kupnju)
pa evo jedan..

 

Astrologija i kabala


Sve ono što je astrologija to je i kabala. Ne postoji deo, područje astrologije koje ne možemo ukalkulisati u kabalu. Ali sve ono što je kabala nije i astrologija.





Kabala je mnogo šira. Možemo reći da je astrologija na izvestan način neophodno sredstvo, način izražavanja kabale. I jedna i druga disciplina su toliko ogromne, sveobuhvatne da takoreći žive nezavisno, svaka za sebe, ali nerazdvojno su prepletene od samog njihovog nastanka. Istorija je tako tekla da je astrologija postala bliža ljudima, terminologija poznatija, ali kabala je uvek bila tu, korak iza. Do kabale bi uvek došli kada bi se za svaku astrološku tvrdnju pitali – zašto je to tako? Astrologija sama, da bi dala odgovor na to pitanje uvek mora da posegne ili za naukom ili da potraži pomoć kabale. Nauka je samo širokim masama razotkrivena kabala. Sve što nauka još nije otkrila se na izvestan način nalazi u domenu kabale. Sve što nauka danas zna a nekada nije znala, sa time je u prošlosti (a i danas) operirala kabala. Nauka je prisvojila ta znanja, informacije, otkrića, ne pominjući kabalu, samo zahvaljujući konstituciji ljudskog ega i putu kojega je imala nauka od renesanse naovamo. Dokaz toga su opusi predrenesansnih i renesansnih alhemičara koji su najviše doprineli kasnijoj afirmaciji nauke ali i astrologije.


Zanimljivo je da je terminologija astrologije i kabale tekoreći identična. U nekim uskomislećim glavama postoje ideje totalnog odvajanja te dve discipline, čak i antagonizma, naročito kod nekih astrologa. Ali ti isti astrolozi govore (jer ne mogu drugačije) o četiri kabalistička Elementa?!? Halo? Kada se čovek malo udubi vidi da se astrologija i kabala identifikuju u onoj meri koliko je astrologija velika. To da kabala govori o stanjima svesti Sefirota uopšte nije negacija bilo čega u astrologiji, uopšte nije nešto ‘deseto’ nego sama daljnja nadgradnja astrološkog znanja, viši nivo kombinovanja.


Takođe, astrologija se ne bavi etimološko-gematrijskom analizom, ali korespondencije svake planete (baš etimološke i brojčane) su dokaz prepletenosti tih disciplina. Ako neki astrolog ne zna na primer zašto su brojevi 666 ili 216 povezani sa Suncem, ili zašto i kako je broj 260 povezan sa merkurom, ne znači da je on slab astrološki divinator, ali znači da ne vidi prepletenost astrologije i kabale. Zato takvima predlažem da etimološko i fonetski analiziraju imena planeta Saturna, Marsa, Sunca, itd..


http://kabala-tarot.com/clanak-astrologija-i-kabala.html

pitanje za night sky  - zašto je broj 666 povezan sa Suncem?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 25/5/2019, 11:06

violator wrote:Ali astrologiju takodjer vidim kao dio magijskog pogleda na svijet, ako je shvatimo kao nas aktivan odnos s prirodom (magiju). To znaci da se medjusobno prozimamo, suradjujemo s njome

također me zanima, a ako je pitanje preosjetljivo  ne trebaš odgovoriti, kako aktivan odnos s prirodom povezati sa tvojim i stavom ostalih forumašica koje se bave nekim vrstama magije, stavom o moralnosti pobačaja.. naime u prirodi je čovjek vrhunac evolucije.. dakle treba ga zaštititi i surađivati s prirodom.. kako objašnjavaš ovu diskrepancu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Guest 25/5/2019, 11:58

Okej, ovo sad pisem potpuno smirena, bez trunke zelje za daljnjom raspravom oko teme pobocaja. Ne znam zasto toliko inzistiras na tome, konstantno, ali doista, ali doista vise ne zelim o tome. Ta mi je tema postala toliko naporna i ideoloski obojena da me sad vec jeza podilazi od nje.

Neka se svatko nosi s vlastitim izborima, odlukama, posljedicama iste kako zna i umije. To je sve.

Sto se ostalog tice, ne razumijem sto uopce znaci "vibriranje sefirota"? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

paganizam i njegove (dis)krepancije - Page 9 Empty Re: paganizam i njegove (dis)krepancije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum