ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by aben Tue 13 Feb - 0:29

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
gljedoj, 

kad privatne firme rodu s gubitcima, ča je somo po sebi sumnjivo, to je potpuno u redu.
rivati se s državon ni lako. zoto je provi put da se država makne iz toga biznisa, i zagreb i beograd će postati povezoni ko budim i pešta.

Samo tako, Deus ex machina metodom? :)
To malo morgen, što bi rekao Slobodan Milošević.
Dobro, ni ovo sa parafraziranjem S-M. nije nikakav argument, ali je mislim svakome jasno da bi micanjem države iz igre svaki javni željeznički sustav na svijetu jednostavno nestao sa scene, a onda bi se problemi zbog razloga koje sam ranije naveo toliko nagomilali da nema društva koje bi sa njima moglo izaći na kraj, uključujući tu i ona najefikasnije i tehnološki najnaprednija pout japanskog.
država se u željeznice ugurala silom in the first place. i unda ga je monopolizirala i na poslijetku uniuštila. prečitoj malo o amtraku.
nekad je atlanta bila povezona s, govorin po sjećanju, s 22 privatne pruge u iston smjeru, i sve su bile isplative.
ali, nevertheless, ako bi se država povukla iz te rupe bez dna, i ako bi privatnici stvarno vidili da je to neisplativo, u ča tribo sumjati više nego u gender ideologiju, unda je od vitalnog interesa za širu zajednicu, čovječanstvo, da željeznice budu stvor muzeja i povijesti.

Znaš zašto su željeznice u to rano vrijeme bile isplative?
Zato jer nisu imale iole valjanu konkurenciju u cestovnom prometu. Nije bilo niti automobila, niti dovoljno goriva za njih, niti pristojnih cesta, niti bilo koje druge infrastrukture, a niti građevinski sektro nije bio sposoban napraviti ju dovoljno brzo na način da cijena bude razumna.
Bilo je puno jeftinije i jednostavnije izgraditi željeznicu i sa tim povezanu infrastrukturu. A industrija je rasla i skupa sa njom potrebe za sve većim transportom prije svega tereta pa onda tek putnika.
Primjer brljavljena države u tom poslu je iz SAD-a i on stoji. Međutim, rekao sam već da američke željeznice nijednom efikasnom svjetskom željezničkom sustavu ni pod razno ne mogu predstavljati uzor u bilo kojem smislu te riječi.
Moderni željeznički sustavi ne samo u Japanu nego sve više i u Kini (linije putničkog prometa povezane vlakovima pogonjenim magnetskom levitacijom), a također donekle i u europskim zemljama poput Francuske i Njemačke predstavljaju puno modernije, tehnički naprednije i ekološki prihvatljivije riješenje od američkog.
Jedno od glavnih Trumpovih predizbornih obećanja nije bez razloga bilo ono o obnovi infrastrukture koja je u SAD-u stvarno u prometnom dijelu temeljito zastarjela. Između ostalog i željezničke infrastrukture.
Mark my words, bez obzira na sve probleme koje je u američkom željezničkom sustavu do sada izazvala država, ta obnova neće biti moguća bez ponovnog uključivanja države odnosno javnog interesa. Jdnostavno neće biti moguća. Ili će se država morati uključiti kao zastupnik javnog interesa, ili do obnove željkezničke infrastrukture uopće neće doći, jednostavno zato je ne postoji dovoljna razina privatnog interesa za tako nešto.
dopusti da sumnjan u italik, pogotovo nakon ča sun prečito članak o nekon vlaku na floridi, 
ali ovo boldano bi bilo nojbliže moguće javnon interesu, kad bi nešto ko javni interes uopće postojo.

sa grin nojti oti članak.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by aben Tue 13 Feb - 0:30

https://www.npr.org/2017/12/07/569183423/florida-set-to-launch-countrys-first-private-high-speed-train-service

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 0:30

Serbinho-3 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Zaboravi napredak sa Srbijom, ništa od toga, žele uzet dio kopna 

To je rat
Dobijes mulj, daj Zadar, moze i Rovinj.

Ionako ako neko povede pred Medjunarodnim Sudom, gubite to, jer niste naslednica SFRJ

Ti si idiot. Badinterova komisija.

Mani ti mene Badinterove Komisije.

To mozes na Sudu da kazes, realno nemas nikakvo pravo nad Zadrom, Istrom i slicno, niti za vreme SFRJ, niti posle.

Neces Jugu, ali hoces Istru, Kvarner...

Koji sud je donio odluke da se republike bivše države priznaju kao neovisne države u njihovim nekada administrativnim granicama koje su samo pretvorene u državne?
Na temelju političkih, a ne nikakvih sudskih odluka su sve i međunarodno priznate kao neovisne države.
A u temelju svih takvih odluka stoji mišljenje Badinterove komisije iza kojeg je stala tada Europska Ekonomska Zajednica, danas EU, a onda praktički i cijeli svijet.
Uostalom, to je jasno svakome tko zna da zakonodavnu vlast na njenoj mikro razini čine političari koji svoje političke odluke izglasavanjem pretvaraju u zakone.
Prema tome, odjebi sa tim maloumnim spikama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 0:31

RayMabus wrote:
pizzon wrote:kakva otimacina
nema postenije od pola pola
gde postoji granica gde jedna drzava vrluda levo desno
na bilo kojoj reci u svetu
to, sto je hrvatska negde na obali 2 ili3 kim
znamo odakle i od koga vam je palo
Nema veze, samo mi nemoj sutra doći sa pričom bračo Hrvati napadaju nas Balije u BiH 

Snađite se sami

nemoj vi da dodjete sa pricom
nemojmo da dopustimo da  se unistava ono sto je autohtono u bih
valjda sutra, vucic ima sastanak i sa glavnim hr popom :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 0:34

aben wrote:https://www.npr.org/2017/12/07/569183423/florida-set-to-launch-countrys-first-private-high-speed-train-service

Dobar primjer, ali ovdje je riječ o izoliranom slučaju profitabilnosti pojedinih linija, a ja sam govorio isključivo o javnoj željezničkoj mreži u cjelini (sjeti se primjera koji sam naveo ranije kako se problematika ne tiče linija koje voze rudu iz rudnika do primjerice luke i slično). I ponavljam, nema niti jedne jedine takve javne željeznoičke mreže koja posluje profitabilno i da zadovoljava neke razumne propisane tehničke, sigurnosne i ekološke standarde.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 0:36

evo, recimo, taj lazanski, koji glumi srbina,
ustvari je ideoloski indoktriniran
piskara po novinama kako je s.koreja ozbiljna drzava
da li da joj se divimo, da ih zovemo da nam prave 
neke gradjevine.
srbiji zaista nisu potrebne politicke nebuloze niti experiment


Last edited by pizzon on Tue 13 Feb - 0:39; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by aben Tue 13 Feb - 0:38

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:https://www.npr.org/2017/12/07/569183423/florida-set-to-launch-countrys-first-private-high-speed-train-service

Dobar primjer, ali ovdje je riječ o izoliranom slučaju profitabilnosti pojedinih linija, a ja sam govorio isključivo o javnoj željezničkoj mreži u cjelini (sjeti se primjera koji sam naveo ranije kako se problematika ne tiče linija koje voze rudu iz rudnika do primjerice luke i slično). I ponavljam, nema niti jedne jedine takve javne željeznoičke mreže koja posluje profitabilno i da zadovoljava neke razumne propisane tehničke, sigurnosne i ekološke standarde.
nemo- još. 

država je još u ton biznisu, ne zaburavmo, a to iskrivljije celu sliku te industrije.

i, još nešto, recimo da se država izvuče iz željeznica, za pretpostaviti je da bi privatnici prvo preuzeli nojfrekventnije rute, pa unda pomalo dolazili u more remote areae. 

bižin ća izdovle, sve je puno srbov, 
laku noć!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 0:40

Pa neću ti ja ništa dirati ,danas sutra kad se balije pomame a oće samo ti neču pomoći

Ni ja ni itko u Hrvatskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 0:45

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:https://www.npr.org/2017/12/07/569183423/florida-set-to-launch-countrys-first-private-high-speed-train-service

Dobar primjer, ali ovdje je riječ o izoliranom slučaju profitabilnosti pojedinih linija, a ja sam govorio isključivo o javnoj željezničkoj mreži u cjelini (sjeti se primjera koji sam naveo ranije kako se problematika ne tiče linija koje voze rudu iz rudnika do primjerice luke i slično). I ponavljam, nema niti jedne jedine takve javne željeznoičke mreže koja posluje profitabilno i da zadovoljava neke razumne propisane tehničke, sigurnosne i ekološke standarde.
nemo- još. 

država je još u ton biznisu, ne zaburavmo, a to iskrivljije celu sliku te industrije.

i, još nešto, recimo da se država izvuče iz željeznica, za pretpostaviti je da bi privatnici prvo preuzeli nojfrekventnije rute, pa unda pomalo dolazili u more remote areae. 

bižin ća izdovle, sve je puno srbov, 
laku noć!

Neće je ni biti tako skoro iz razloga koje sam pokušao objasniti ranije, a vezani su uz prelazak na mag-lev tehnologiju čiji razvoj neće ići bez snažnog utjecaja države. Tek kada država napravo onaj prvi inicijalni zamah i kada se sustav uspostavi, što je nemoguće bez enormih investicija ali i početnih velikih gubitaka u poslovanju, kada sustav postane funkcionalan i počne donositi izgledniji profit uz obavljanje svih svojih funkcija na društvu prihvatljiv način, tada će se moći snažnije uključiti i privatni kapital kako bi cijeli sustav počeo maksimalno efikasno i racionalno što znači i profitabilno poslovati.
Je, ovi glupani sa istoka zašporkaju svaku temu na kojoj se pojave svojim vele-državnim pizdarijama.
Laku noć.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Kermit Tue 13 Feb - 7:06

epikur37 wrote:
Pinochet wrote:možda bi ta pruga mogla spasiti slavoniju od izumiranja, pogotov ako bi bila moderna, gdje bi brzina vlaka bila tipa 200km /h , tako da se iz osijeka dodje u ZG u razumnom roku, a ne kroz par dana


sad su pruge brže u prošloj jugoslaviji je to bilo sporije, sukladno vremenu
Pa ne baš HZ je usporio vlakove u zadnjih 15 godina barem 30 km/h a na nekim dijelovima i više sve da se ne dogode nesrece
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 7:28

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:https://www.npr.org/2017/12/07/569183423/florida-set-to-launch-countrys-first-private-high-speed-train-service

Dobar primjer, ali ovdje je riječ o izoliranom slučaju profitabilnosti pojedinih linija, a ja sam govorio isključivo o javnoj željezničkoj mreži u cjelini (sjeti se primjera koji sam naveo ranije kako se problematika ne tiče linija koje voze rudu iz rudnika do primjerice luke i slično). I ponavljam, nema niti jedne jedine takve javne željeznoičke mreže koja posluje profitabilno i da zadovoljava neke razumne propisane tehničke, sigurnosne i ekološke standarde.
nemo- još. 

država je još u ton biznisu, ne zaburavmo, a to iskrivljije celu sliku te industrije.

i, još nešto, recimo da se država izvuče iz željeznica, za pretpostaviti je da bi privatnici prvo preuzeli nojfrekventnije rute, pa unda pomalo dolazili u more remote areae. 

bižin ća izdovle, sve je puno srbov, 
laku noć!

Neće je ni biti tako skoro iz razloga koje sam pokušao objasniti ranije, a vezani su uz prelazak na mag-lev tehnologiju čiji razvoj neće ići bez snažnog utjecaja države. Tek kada država napravo onaj prvi inicijalni zamah i kada se sustav uspostavi, što je nemoguće bez enormih investicija ali i početnih velikih gubitaka u poslovanju, kada sustav postane funkcionalan i počne donositi izgledniji profit uz obavljanje svih svojih funkcija na društvu prihvatljiv način, tada će se moći snažnije uključiti i privatni kapital kako bi cijeli sustav počeo maksimalno efikasno i racionalno što znači i profitabilno poslovati.
Je, ovi glupani sa istoka zašporkaju svaku temu na kojoj se pojave svojim vele-državnim pizdarijama.
Laku noć.

naucnik, d. jutro :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 8:02

Nemože se pričat o ekonomiji dok se nerješe granice
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 8:07

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Vuci-audi-620x350

bg ? to je valjda simbolicno ?
ne verujem da su nasi morali da obezbede auto :))
valjda hr ima 1 dobar auto :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 8:09

RayMabus wrote:Nemože se pričat o ekonomiji dok se nerješe granice
ok, oces ti da predjes dunav i da postavis granicu:):)
znam, ti bi da to napravi  eu i nato :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 8:10

Pa nije Zagreb tko zna gdje, sjeo u auto došao, imaš autoputa sve pravac, ja jednom vozio zg bg, u čas dođeš
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 8:12

pizzon wrote:
RayMabus wrote:Nemože se pričat o ekonomiji dok se nerješe granice
ok, oces ti da predjes dunav i da postavis granicu:):)
znam, ti bi da to napravi  eu i nato :))
Uzmeš tamo išta imat ćeš četri miljona nadrkanih Hrvata
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 8:13

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Pixselhinaprviapril





ZAGREB - 1. TRAVNJA 2017. - JAKOV Kitarović podnio je zahtjev za razvod braka od Kolinde. Tu informaciju podijelio je sa svojim najbližim prijateljima, a njegovo objašnjenje za takav potez je jednostavno: Više nije mogao izdržati.

O Jakovu Kitaroviću mediji su i ranije pisali kao o skromnom i samozatajnom profesoru koji je svoju karijeru podredio ambicijama aktualne hrvatske predsjednice. 

Iako su u braku još od 1996. godine, doznajemo da su posljednje dvije godine bile presudne za njihov odnos.

“Ona nikad nije bila naročito skromna, ali otkad je postala predsjednica, počela se ponašati kao kraljica. Da stvari ne idu u dobrom smjeru, postalo mi je jasno kad me izrezala s fotografije susreta s britanskom kraljicom. Kad sam je pitao zašto je to napravila, samo me potapšala i rekla da ne zamaram svoju glavicu time”, požalio se Jakov svojim prijateljima, dodavši kako sve teže razumije svoju (uskoro bivšu) suprugu.

"O čemu ona uopće govori?"


"Upoznao sam ju kao normalnu i dragu djevojku, ali otkad je većinu vremena počela provoditi na Pantovčaku, suštinski se promijenila. Više ne razumijem pola toga što govori. Jednom mi je pola sata pričala o uspravnici koju bi svi morali bespridržajno podržati, a ja sam kimao glavom jer nisam htio priznati da nemam pojma o čemu govori. Iskreno, mislim da nema ni ona", rekao je ovih dana razočarani Jakov nekolicini bliskih prijatelja.

Da se nešto ozbiljno promijenilo s Kolindom otkad je postala predsjednica, svjedoči i razgovor supružnika koji se odvijao nakon što se predsjednica vratila s proslave rođendana koju je za nju organizirao Zdravko Mamić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest Tue 13 Feb - 8:19

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 DV18kGhW0AAU8fS
on zna da od kenjaze (ratna odsteta ) nema nista, 
da su to gluposti, ali je dobro za glasove
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 8:25

Ratna odšteta se nemože tražiti samo za Srbiju

Nezanima me ratna odšteta nego vaš sadašnji način rszrazmišlja oko nečega šta je dio HHrvatske

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatia–Serbia_border_dispute


Ratnu odštetu mogu pregrmit ali ovo neću
.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 8:37

Nezanima me ratna odšteta 

Sad je tamo Dunav a da je brdo onda bi brdo bila prirodna prepreka pa bi to svojatali 

Vaš način razmišljanja je gori od ratne odštete jer ja je mogu i prekrižiti i neće bit mrzovoljan ali oko otimačine teritorija hoću
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 8:49

U svakoj državi imaš normalne i nenoemalne ljude

Ako ti normalni nešto objašnjava a ti neslušaš onda ti nisi normalan
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 4 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum