ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 10:10

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Nema graničnih prijelaza ako Srbija uđe u EU

Hrvatska miće granične prijelaze

Nema granice dok ideš od Bg prema moru

Granice naravno uvijek postoje, bez obzira postoji li na njima režim graničnih prijelaza ili ne, a vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako se i unutar EU i to može promjeniti odnosno odstupiti od dogovora ako nužda tako naloži.
Ma nema graničnih prijelaza više 

Ide se na zaštitu vanjskih granica EU

Unutaenje se UKIDAJU u smislu granilnih prijelaza

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 10:14

Inače, kad spominjem Međunarodni sud pravde u Haagu, vidim da je i Vučić jasno svjestan ovoga o čemu govorim pa u slučaju spora oko granice spominje nekakvu neodređenu arbitražu nadajući se da će u toj proći slično kao i Slovenija u onoj iz koje smo mi naslutivši kamo to vodi na vrijeme izašli.
Mora mu biti jasno da mi nakon tog iskustva nećemo pristati na bilo koje drugo riješenje osim pojavljivanja pred tim UN sudom nadležnim za rješavanje problema granica među državama i koji striktno sudi u skladu sa međunarodnim pravom.
Jedini način na koji bi se ta opcija mogla izbjeći je da Srbija u bilateralnim dogovorima pristane na sve naše uvjete.
Uostalom, Crna Gora je već pristala da problem granica riješimo na taj način u Haagu, pa ne vidim zašto to ne bi učinila i Srbija.


Last edited by slidingdoorsoperator on 13/2/2018, 10:18; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 10:15

RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Nema graničnih prijelaza ako Srbija uđe u EU

Hrvatska miće granične prijelaze

Nema granice dok ideš od Bg prema moru

Granice naravno uvijek postoje, bez obzira postoji li na njima režim graničnih prijelaza ili ne, a vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako se i unutar EU i to može promjeniti odnosno odstupiti od dogovora ako nužda tako naloži.
Ma nema graničnih prijelaza više 

Ide se na zaštitu vanjskih granica EU

Unutaenje se UKIDAJU u smislu granilnih prijelaza

Vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako to NE funkcionira u praksi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 10:17

Inače vidim da glupi pizzon i dalje trkelja o nekakvom povijesnom pravu u smislu određivanja granica.
No, u međunarodnom pravu nitko, nijedna institucija više ne primjenjuje taj pravni princip  od Drugog svjetskog rata tako da je pozivanje na neke lokalne političke odluke iz ranijeg vremena (1918.) samo stvar wishfull thinkinga i nepoznavanja odredbi međunarodnog prava.
I onda još nama prigovaraju da živimo u prošlosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 10:24

Pa bilateralno gledano meni bitno da to katastarski vrate 

Ja uopće nemislimn na ovih deset enklava držati stvarnu granicu prema Vojvodini 



https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatia–Serbia_border_dispute


Jedino bi na obali držao promatračnice za plovni nadzor Dunava

Iza toga nek šetaju slobodno

Mogu se i kupat tamo

Jedostavno neću se bavit granicom prema unutra nego nadzorom Dunava
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 10:29

Na ovih deset enklava ja već na njih sedam uopće neću držat granicu nego osmatračku postaju za plovidbu Dunavom

U prevodu na tih sedam enklava ako će na kupanje moći će
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 10:32

Na sedam enklava imam namjeru držat nešto ko oni beywatch

Samo osmatra Dunav

Oće li netko iz Sombora doć se tu kupat jebe mi se

Neće bit zabrane 

Nema mi smisla
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 10:41

Evo na ovoj slici

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatia–Serbia_border_dispute

Imaš tri velike enklave nasuprot Sombora

Na sve tri mene samo zanima obalna osmatračnica

Oće se netko iz Sombora doć kupat na plaži do te osmatračnice PUCA MI KURAC

Ono slobodno kretanje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 10:48

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:ako mislu na privatnu prugu- odlična ideja.

A gdje imaš funkcionalne i profitabilne privatne željezničke linije?
U Japanu?
Čvrsto su uvezane u sustav državnih željeznica i van istog im ne bi bilo opstanka.
Većina željezničkih sustava posluje s velikim gubicima i ne vraća više od oko 90% svojih troškova.
Lako je zamisliti kako bi to funkcioniralo kod nas, odnosno zašto ne bi moglo funkcionirati.
u meriki, prije nego su ih metnuli van zakona.

jer su državne, masovni, jer su državne.

Pa svugdje željeznički sustavi posluju s gubicima, uključujući tu i Japan. Pitanje je samo razine gubitaka odnosno stupnja vraćanja troškova.
Jedini razlog zašto željeznice uopće postoje je danas taj što bi njihovo ukidanje donijelo enormne gubitke u drugim vrstama prometa.
Njemačka je ima tome desetljeća radila analizu što bi se donijelo ukidanje željezničkih sustava koji posluje sa gubicima i vraća oko 90% troškova.
Znaš do kakvog su zaključka došli?
Da bi tada morali trostruko proširiti mrežu autocesta što bi drastično povećalo uvoz nafte (Njemačka je potpuno ovisna o uvozu nafte), zagađenje okoliša, devastaciju prostora, porast cijena nafte na svjetskom tržištu i na kraju bi gubici u prometu bili višestruko povećani.
Željeznica je ipak neka vrsta nužne nevolje bez koje bi imali samo još veće probleme.

znači željeznice ustvari subvencioniraju druge vrste prometa jer da nema željeznice te bi druge vrste prometa poslovale sa enormnim gubicima. vidiš ti to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 10:50

:aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 10:51

Ja uopće nebi držao na ove tri granične enklave kopnenu graničnu policiju

Dogovorio bi se sa Somborom i Srbijom da oni prate ilegalne imigrante 

Srbi bi se najnormalnije kretali tu 

Ja samo osmatram Dunav
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 11:08

Gnječ wrote:

znači željeznice ustvari subvencioniraju druge vrste prometa jer da nema željeznice te bi druge vrste prometa poslovale sa enormnim gubicima. vidiš ti to.

Točno. I naravno, riječ je o kopnenom prometu, a ne onom koji se odvija na moru. Oko prometa po rijekama, jezerima i kanalima postoje dvojbe i rasprave u struci je li riječ o vodenom ili kopnenom s obzirom da su rijeke, jezera i kanali okruženi velikom kopnenom masom.
I ne samo da bi druge vrste kopnenog prometa kao javni sustavi poslovale s gubicima u cjelini (pojedini segmenti uvijek mogu biti profitabilni, a to se odnosi i na željeznice) nego bi takve posljedice imalo i cijela društva s obzirom da bi se povećala potražnja za naftom što bi izazvalo rast cijena na svjetskom tržištu, a to bi u ogromnoj većini zemalja izazvalo teško mjerljive i predvidljive financijske i ekonomske posljedice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 11:11

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:

znači željeznice ustvari subvencioniraju druge vrste prometa jer da nema željeznice te bi druge vrste prometa poslovale sa enormnim gubicima. vidiš ti to.

Točno. I naravno, riječ je o kopnenom prometu, a ne onom koji se odvija na moru. Oko prometa po rijekama, jezerima i kanalima postoje dvojbe i rasprave u struci je li riječ o vodenom ili kopnenom s obzirom da su rijeke, jezera i kanali okruženi velikom kopnenom masom.
I ne samo da bi druge vrste kopnenog prometa kao javni sustavi poslovale s gubicima u cjelini (pojedini segmenti uvijek mogu biti profitabilni, a to se odnosi i na željeznice) nego bi takve posljedice imalo i cijela društva s obzirom da bi se povećala potražnja za naftom što bi izazvalo rast cijena na svjetskom tržištu, a to bi u ogromnoj većini zemalja izazvalo teško mjerljive i predvidljive financijske i ekonomske posljedice.

:einstein:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 11:12

Srbi će više izgubit nego dobit budu li se prepirali s nama

Tri velike enklave nasuprot Sombora i ove dvije manje ispod apatinske luke

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatia–Serbia_border_dispute

Mogli bi se kretati slobodno

Tu mene samo zanima rječna osmatračnica ne i to oće li on iz Beograda doć se kupat na plaži ispod te osmatračnice


Last edited by RayMabus on 13/2/2018, 11:13; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 11:12

RayMabus wrote:Oće li netko iz Sombora doć se tu kupat jebe mi se

Neće bit zabrane 

Nema mi smisla

Neće biti nikakve zabrane, kad Srbija uđe u EU.
Ali tada ne vidim puno smisla u promatranju Dunava. Zašto bi to radio ako ne postoje granični prijelazi nego se štiti samo vanjska granica EU?
Kontradikcija.
I u redu je ako tebe ništa drugo ne zanima, ali moglo bi zanimati vlasnike zemlje na kojoj se nalaze i određena prirodna bogatstva poput hektara i hektara šuma koja vlasnici žele eksploatirati pa im je to područje i ekonomski zanimljivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 11:14

Mornarica 

Osmatranje Dunava
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 11:17

Mornarica dragi moj 

Postoji razlog zašto ja nešto hoću
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by debotoijusto 13/2/2018, 11:18

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Nema graničnih prijelaza ako Srbija uđe u EU

Hrvatska miće granične prijelaze

Nema granice dok ideš od Bg prema moru

Granice naravno uvijek postoje, bez obzira postoji li na njima režim graničnih prijelaza ili ne, a vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako se i unutar EU i to može promjeniti odnosno odstupiti od dogovora ako nužda tako naloži.
Ma nema graničnih prijelaza više 

Ide se na zaštitu vanjskih granica EU

Unutaenje se UKIDAJU u smislu granilnih prijelaza

Vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako to NE funkcionira u praksi.

ovisi kako gledas
ja vidim da stvar radi i brzo se transformira kad neka ugroza u pitanju 
s manjim priljevom popustila i stega
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 11:21

Mornarica dragi moj 

Postoji razlog zašto ja oću da mi se to vrati

Zašto ću dati Somboru i Srbima slobodan prolaz za tri velike enklave nasuprot Sombora a ne i za onu gore najsjevernije


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatia–Serbia_border_dispute
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 13/2/2018, 11:35

Ovo ti je pravi razlog zašto ja neželim uopće raspravljati o tome da im dam katastarski išta


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Serbian_River_Flotilla


Nećeše mene sine oće li na šarengradskoj adi biti hrvatske vojske

Ja to mogu demilitizirati i pustiti Srbe da se slobodno kupaju tamo bez ikakve granice

No na Dunavu je rječna crta takva da ti sa vojnim brodom NEMOŽEŠ GORE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 13/2/2018, 11:40

debotoijusto wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Nema graničnih prijelaza ako Srbija uđe u EU

Hrvatska miće granične prijelaze

Nema granice dok ideš od Bg prema moru

Granice naravno uvijek postoje, bez obzira postoji li na njima režim graničnih prijelaza ili ne, a vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako se i unutar EU i to može promjeniti odnosno odstupiti od dogovora ako nužda tako naloži.
Ma nema graničnih prijelaza više 

Ide se na zaštitu vanjskih granica EU

Unutaenje se UKIDAJU u smislu granilnih prijelaza

Vidjeli smo na primjeru masovnog imigrantskog vala kako to NE funkcionira u praksi.

ovisi kako gledas
ja vidim da stvar radi i brzo se transformira kad neka ugroza u pitanju 
s manjim priljevom popustila i stega

To je samo dodatni dokaz da je sustav nefunkcionalan u smislu onoga kako je zamišljen. To samo po sebi čak i nije neki poseban problem, nego što su države morale samostalno povući određene korake kako bi stvari koliko toliko dovele u red.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! - Page 7 Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum