ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by epikur37 12/2/2018, 19:39

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Vu%C4%8Di%C4%87%20Kolinda


HRVATSKO-SRPSKI GOSPODARSKI FORUM
[size=40]PREDSJEDNICA I VUČIĆ OBRATILI SE PODUZETNICIMA Založili se za izgradnju pruge Zagreb-Beograd: 'EU nas ne može odbiti ako zajedno zatražimo sredstva!'[/size]

- Hrvatske su tvrtke uložile u Srbiju gotovo 750 milijuna eura. Takvo ulaganje pokazalo se iznimno korisnim i za hrvatsko i za srpsko gospodarstvo. Naša želja je poticati kretanje ulaganja u oba smjera, rekla je predsjednica i pozvala srbijanske tvrtke na veća ulaganja, te izrazila punu potporu svakom obliku ulaganja.
- Uvjerena sam kako će današnji forum dati onaj potrebni zamah produbljivanju naših gospodarskih veza, a time i boljim odnosima naših dviju država, rekla je Grabar-Kitarović.
Srpski predsjednik Vučić pozdravio je okupljene gospodarstvenike i naglasio kako je trgovinska suradnja Hrvatske i Srbije jača nego ikada.
- U zadnjih pet godina porasla je za 60 posto, a mislim da imamo ogroman prostor za jačanje suradnje i u budućnosti. Važno je da možemo razgovarati, te da se hrvatski gospodarstvenici koji ulažu u Srbiju mogu obratiti organima u Srbiji, te da se srpski mogu obratiti organima vlasti u Hrvatskoj, kazao je Vučić, koji je također istaknuo važnost ulaganja u prugu Zagreb-Beograd.
- Trebamo učiniti sve da pruga Beograd-Zagreb može konačno biti najbolja prometnica u Europi, i da bude najprometnija prometnica za teretni sadržaj. Ako nema te pruge, sve će se zadržavati u Zagrebu, a ovako ćete imati najbolju vezu sa cijelom jugoistočnom Europom. Mislim da je od najveće važnosti za obje države da krenemo u obnovu. Mislim da bi trebali zajednički tražiti sredstva od EU, mislim da nitko ne može da nas odbije u Europskoj Uniji ako bi zajednički tražili sredstva za takav projekt, rekao je Vučić.
Hrvatskim građevinskim firmama poručio je: 'Dobrodošli ste u Srbiju!'
- Vi dođite u Beograd i u Srbiju, mi imamo velike planove. U ovom trenutku mi nemamo kapacitete u građevinskim tvrtkama da to odradimo sami.
Obratio i se srpskim gospodarstvenicima izravno i pozvao ih na veća ulaganja u Hrvatsku:
- Nemojte samo da kukate kako hrvati nešto ne daju, čuli ste predsjednicu, dođite i izborite se, imat ćete podršku hrvatskih vlasti, imat ćete podršku srpske države. Siguran sam da ćemo biti otvoreniji, i još jednom, dobrodošli u Srbiju i dobrodošli u Beograd, kazao je Vučić.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-i-vucic-obratili-se-poduzetnicima-zalozili-se-za-izgradnju-pruge-zagreb-beograd-eu-nas-ne-moze-odbiti-ako-zajedno-zatrazimo-sredstva/7026180/
---------------------------


Zajedno možemo sve sami ne možemo ništa.

Pruga bratstva i jedinstva


:D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by epikur37 12/2/2018, 19:41

brčko banovići treba isto temeljitu obnovu


:)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Leviathan2 12/2/2018, 19:42

epikur37 wrote:Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Vu%C4%8Di%C4%87%20Kolinda


HRVATSKO-SRPSKI GOSPODARSKI FORUM
[size=40]PREDSJEDNICA I VUČIĆ OBRATILI SE PODUZETNICIMA Založili se za izgradnju pruge Zagreb-Beograd: 'EU nas ne može odbiti ako zajedno zatražimo sredstva!'[/size]

- Hrvatske su tvrtke uložile u Srbiju gotovo 750 milijuna eura. Takvo ulaganje pokazalo se iznimno korisnim i za hrvatsko i za srpsko gospodarstvo. Naša želja je poticati kretanje ulaganja u oba smjera, rekla je predsjednica i pozvala srbijanske tvrtke na veća ulaganja, te izrazila punu potporu svakom obliku ulaganja.
- Uvjerena sam kako će današnji forum dati onaj potrebni zamah produbljivanju naših gospodarskih veza, a time i boljim odnosima naših dviju država, rekla je Grabar-Kitarović.
Srpski predsjednik Vučić pozdravio je okupljene gospodarstvenike i naglasio kako je trgovinska suradnja Hrvatske i Srbije jača nego ikada.
- U zadnjih pet godina porasla je za 60 posto, a mislim da imamo ogroman prostor za jačanje suradnje i u budućnosti. Važno je da možemo razgovarati, te da se hrvatski gospodarstvenici koji ulažu u Srbiju mogu obratiti organima u Srbiji, te da se srpski mogu obratiti organima vlasti u Hrvatskoj, kazao je Vučić, koji je također istaknuo važnost ulaganja u prugu Zagreb-Beograd.
- Trebamo učiniti sve da pruga Beograd-Zagreb može konačno biti najbolja prometnica u Europi, i da bude najprometnija prometnica za teretni sadržaj. Ako nema te pruge, sve će se zadržavati u Zagrebu, a ovako ćete imati najbolju vezu sa cijelom jugoistočnom Europom. Mislim da je od najveće važnosti za obje države da krenemo u obnovu. Mislim da bi trebali zajednički tražiti sredstva od EU, mislim da nitko ne može da nas odbije u Europskoj Uniji ako bi zajednički tražili sredstva za takav projekt, rekao je Vučić.
Hrvatskim građevinskim firmama poručio je: 'Dobrodošli ste u Srbiju!'
- Vi dođite u Beograd i u Srbiju, mi imamo velike planove. U ovom trenutku mi nemamo kapacitete u građevinskim tvrtkama da to odradimo sami.
Obratio i se srpskim gospodarstvenicima izravno i pozvao ih na veća ulaganja u Hrvatsku:
- Nemojte samo da kukate kako hrvati nešto ne daju, čuli ste predsjednicu, dođite i izborite se, imat ćete podršku hrvatskih vlasti, imat ćete podršku srpske države. Siguran sam da ćemo biti otvoreniji, i još jednom, dobrodošli u Srbiju i dobrodošli u Beograd, kazao je Vučić.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-i-vucic-obratili-se-poduzetnicima-zalozili-se-za-izgradnju-pruge-zagreb-beograd-eu-nas-ne-moze-odbiti-ako-zajedno-zatrazimo-sredstva/7026180/
---------------------------


Zajedno možemo sve sami ne možemo ništa.

Pruga bratstva i jedinstva


:D
dobro crveni rekao, mic po mic i opet u jugoslaviji :D

_________________
Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by debotoijusto 12/2/2018, 19:59

Trebamo učiniti sve da pruga Beograd-Zagreb može konačno biti najbolja prometnica u Europi, i da bude najprometnija prometnica za teretni sadržaj. Ako nema te pruge, sve će se zadržavati u Zagrebu, a ovako ćete imati najbolju vezu sa cijelom jugoistočnom Europom. Mislim da je od najveće važnosti za obje države da krenemo u obnovu. Mislim da bi trebali zajednički tražiti sredstva od EU, mislim da nitko ne može da nas odbije u Europskoj Uniji ako bi zajednički tražili sredstva za takav projekt, rekao je Vučić.

odlicno odigrano , moram priznat
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 12/2/2018, 20:10

možda bi ta pruga mogla spasiti slavoniju od izumiranja, pogotov ako bi bila moderna, gdje bi brzina vlaka bila tipa 200km /h , tako da se iz osijeka dodje u ZG u razumnom roku, a ne kroz par dana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by vuksadinare 12/2/2018, 20:14

...kenjate..dok se ne jave dacic i vulin
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by marcellus 12/2/2018, 20:16

Pinochet wrote:možda bi ta pruga mogla spasiti slavoniju od izumiranja, pogotov ako bi bila moderna, gdje bi brzina vlaka bila tipa 200km /h , tako da se iz osijeka dodje u ZG u razumnom roku, a ne kroz par dana


može jedino pomoć srbima da zgibaju na zapad

_________________
Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by epikur37 12/2/2018, 20:21

Pinochet wrote:možda bi ta pruga mogla spasiti slavoniju od izumiranja, pogotov ako bi bila moderna, gdje bi brzina vlaka bila tipa 200km /h , tako da se iz osijeka dodje u ZG u razumnom roku, a ne kroz par dana


sad su pruge brže u prošloj jugoslaviji je to bilo sporije, sukladno vremenu
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 12/2/2018, 20:35

KATASTROFALNO STANJE HRVATSKIH, ALI I SRPSKIH ŽELJEZNIČKIH PRUGA
Vlakom se iz Zagreba u Beograd
1938. putovalo 4, a danas 7,5 sati


Željeznička pruga Zagreb - Beograd duga je 412 kilometara
Kakvo je danas stanje željeznica, pokazuje članak od 6. rujna 1938. godine, kada je u novinama “Vreme” objavljena vijest da putovanje vlakom od Beograda do Zagreba traje četiri sata.

Danas, 77 godina poslije, u 21. stoljeću, za istu tu udaljenost u vlaku je potrebno provesti čak sedam i pol sati, gotovo dvostruko duže! Usporedbe radi, danas je gotovo četiri sata potrebno da se iz Osijeka (uz presjedanje u Vinkovcima) stigne vlakom do Beograda.

Željeznička pruga Zagreb - Beograd duga je 412 kilometara i dio je željezničkog paneuropskog transportnog koridora X, koji povezuje Salzburg i Ljubljanu sa Skopjem i Tesallonikom. Cijelom dužinom je elektrificirana i u većem dijelu dvokolosiječna, izuzev dionice od Dugog Sela do Novske.

Rekord je 181 km/h
Na dionici te željezničke pruge između kolodvora Novska i Nova Gradiška postavljen je 1983. godine hrvatski brzinski rekord za tračnična vozila, kad je prototip električne lokomotive 1-442-001 (popularnog naziva Brena) ostvario brzinu nešto veću od 181 km/h. Lokomotiva je i danas u operativnoj uporabi HŽ-Putničkog prijevoza, no o takvim brzinama nitko i ne razmišlja jer pruga, jednostavno, nije dovoljno kvalitetna da sigurnost putnika i strojovođe ne bi došla u pitanje. Iako je prema službenim dokumentima iz sigurnosno tehničkih razloga maksimalna dopuštena brzina 160 km/h, najveća dopuštena brzina na nekim je dionicama te pruge samo 40 ili 50 kilometara na sat, što zbog radova koji su u tijeku što zbog činjenice da radove tek treba obaviti da bi pruga postala sigurnija. Hrvatske su pruge, u najmanju ruku, katastrofalne jer se s obnovom u nekim slučajevima kasni i više od 20 godina. Trenutačno je 1700 kilometara neodržavane pruge, a za ovu godinu uprava HŽ Infrastrukture planira uložiti u obnovu samo 35 kilometara.

Da je situacija na hrvatskim prugama katastrofalna, najbolje znaju oni koji su na pruzi svaki dan - strojovođe.

Predsjednik Sindikata strojovođa Hrvatske (SSH) Nenad Mrgan nedavno je upozorio na “katastrofalnu sigurnosnu situaciju u putničkom željezničkom prometu, koja nikada nije bila na nižem stupnju”.

Krše se zakoni
Mrgan je rekao kako ih posebno zabrinjava što se svakodnevno otkazuje velik broj vlakova, u lipnju ih je bilo čak 890. “Uprava HŽ-Putničkog prijevoza, odnosno niži menadžment, zbog nedovoljnog broja strojovođa prisiljava one iz 200-300 kilometara udaljenih mjesta da dođu i preko noći počnu upravljati vlakovima a da ne poznaju prilike na pruzi, a vlakovi često stoje i po četiri-pet sati dok se ne nađe strojovođa koji bi vlak doveo do odredišta”, kaže on te upozorava da se krše odredbe Zakona o sigurnosti željezničkog prometa i europskih direktiva, a od strojovođa, između ostaloga, zahtijeva se da voze na prugama na kojima nikada nisu vozili, da upravljaju lokomotivama za koje nemaju važeći ispit, kao i da lažiraju vrijeme provedeno u vožnji. “Doći će do stradavanja i ugrožavanja ljudskih života”, kazao je Mrgan.

kakva je situacija u Slavoniji možda najbolje ilustrira izjava saborskog zastupnika HDSSB-a Dinka Burića tijekom saborske rasprave o izmjenama Zakona o sigurnosti i interoperabilnosti željezničkog sustava "Mi u Slavoniji i Baranji bi razinom sigurnosti željezničkog prometa trebali biti zadovoljni jer su nam sve linije ukinute, vlakovi ne voze, a iz tračnica raste trava".

http://www.glas-slavonije.hr/277668/1/Vlakom-se-iz-Zagreba-u-Beograd-1938-putovalo-4-a-danas-75-sati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 12/2/2018, 20:54

vuksadinare wrote:...kenjate..dok se ne jave dacic i vulin
lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 12/2/2018, 20:57

ne znam,
ali pruga  beograd_b.pesta jeste primarni interes srbije
ovo sa zagrebom vise je balkansko interno povezivanje,
atina-bech, to je ono pravo, via b.pesta i beograd.
ne znam kako ce hrvatska da  ostvari zeljeni status te pruge.
ono, ja bih licno vise voleo da idem na zapad preko zagreba,
da je normalno, ali nije !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Eroo 12/2/2018, 21:25

epikur37 wrote:brčko banovići treba isto temeljitu obnovu


:)
Toooo..ne'može. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Serbinho-3 12/2/2018, 21:47

Ljubljana, Zagreb, Beograd, Budimpesta...paket...

Italijani bi masovno dolazili, stranci, citi break i tako to...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Serbinho-3 12/2/2018, 21:47

Samo fali jos voz i pruga...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by kaya 12/2/2018, 21:59

epikur37 wrote:
Pinochet wrote:možda bi ta pruga mogla spasiti slavoniju od izumiranja, pogotov ako bi bila moderna, gdje bi brzina vlaka bila tipa 200km /h , tako da se iz osijeka dodje u ZG u razumnom roku, a ne kroz par dana


sad su pruge brže u prošloj jugoslaviji je to bilo sporije, sukladno vremenu
Mislim da je obrnuto.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 12/2/2018, 22:30

Nije nova nego samo obnova postojeće 

Možda negdje dodaju sporedni kolosjek





Za Jasenovac 




 Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! 1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by aben 12/2/2018, 22:35

ako mislu na privatnu prugu- odlična ideja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Guest 12/2/2018, 22:41

aben wrote:ako mislu na privatnu prugu- odlična ideja.

A gdje imaš funkcionalne i profitabilne privatne željezničke linije?
U Japanu?
Čvrsto su uvezane u sustav državnih željeznica i van istog im ne bi bilo opstanka.
Većina željezničkih sustava posluje s velikim gubicima i ne vraća više od oko 90% svojih troškova.
Lako je zamisliti kako bi to funkcioniralo kod nas, odnosno zašto ne bi moglo funkcionirati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by aben 12/2/2018, 22:42

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:ako mislu na privatnu prugu- odlična ideja.

A gdje imaš funkcionalne i profitabilne privatne željezničke linije?
U Japanu?
Čvrsto su uvezane u sustav državnih željeznica i van istog im ne bi bilo opstanka.
Većina željezničkih sustava posluje s velikim gubicima i ne vraća više od oko 90% svojih troškova.
Lako je zamisliti kako bi to funkcioniralo kod nas, odnosno zašto ne bi moglo funkcionirati.
u meriki, prije nego su ih metnuli van zakona.

jer su državne, masovni, jer su državne.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by RayMabus 12/2/2018, 22:46

Koliko vidim priča se o teretu a jebe se teretu za brzinu putovanja, tu su bitniji kolosjeci da se teretni vlakovi s vagonima migu zaobilaziti na ruti

Samo za kurac pričat o tome jer kad nam ukradu Dunav onda neće voziti ništa


Last edited by RayMabus on 12/2/2018, 22:50; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd! Empty Re: Gradit će se nova pruga Zagreb-Beograd!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum