ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Banke ne daju kredite!!!

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Leviathan2 21/1/2018, 21:10

orion wrote:
asilovski wrote:http://www.poslovni.hr/hrvatska/banke-postrile-kriterije-klijenti-puno-teze-do-kredita-336583?utm_source=Facebook&utm_medium=FbAds&utm_content=924226&utm_campaign=FB+page+statusi&%3Futm_source=Facebook


novi ovršni zakon, a koji i nije baš novi-stupio na snagu u 08.mj. pošle godine, kaže da mora biti izuzeto od plijenidbe 3/4 primanja...
Ne znam zašto bi bilo upitno davati hopitekarne kredite, osim što banke izbjegavaju drastične mjere naplate hipoteke zbog petljanja oko dražbi..... a i  socijalne komponente  u tipu Živog zida.
pa djes ti hebemu misha  :D

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 21/1/2018, 21:14

Serbinho-3 wrote:Daju 4000€ i otmu stan po Beogradu od 60-70 hiljada €.

Zelenasi ili banke ...

kod banke je druga shema. Radi 4 soma nećeš ostat bez stana od 70. Prvo, moraš ne vratit tri rate kredita za redom da se pokrene ovrha. Ako od banke tražiš stand by ako ostaneš bez posla vjerojatno ćeš ga dobiti, na tri mjeseca eventualno šest.

drugo, postupak traje pet godina.

Treće, ako sam prodaš stan i vratiš banci dug to ti se najviše isplati, čak i kad je ovrha pokrenuta. Naravno, kupac isplaćuje na tvoj račun tvoj dio love a banci bančin da skine hipoteku.

naime velika većina ljudi ne kuži da kod hipoteke banci ne ide cijeli iznos od prodaje stana nego samo ostatak duga, što uključuje neotplaćeni ostatak glavnice i zateznu kamatu ali bez nedospjelih kamata. dakle plaćaš samo ono što si stvarno koristio, ne ono što bi otplatio kroz 20 godina.

druga je stvar što su ljudi uglavnom idioti pa umjesto da prodaju stan sami, dok mogu, idu do kraja pa im nekretnina ode na sudsku dražbu. E sad na prvoj sudskoj dražbi je limit 80% cijene, ali tada je niko neće kupit jer te nekretnine kupuju lešinari koji čekaju treću kad ide bez ograničenja... a tada ti nekretnina ide u bescjenje i kad se proda još si dužan banci, jer se prodala za sitniš.

lihvari su drugo oni idu na to da ti posude soma eura pa sjednu na kuću



_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 21/1/2018, 21:16

mrzi online wrote:
aben wrote:The fact that the demand for credit is distinct from the demand for money, and that the two things can change independently, means, among other things, that interest rates, which adjust to "clear" markets for various kinds of credit, cannot also be counted on to "clear" the market for money balances.  No matter what all too many textbooks say, interest can't be the "price" of money, since it is busy being the price of credit, which is something else again; and perhaps no belief in the history of monetary economics has done more damage than the belief that monetary expansion is a reliable means for reducing interest rates.

sav novac je dug, nema razlike između novca i kredita

tj. razlika je samo u tome što se knjiži pod pasivu a što pod aktivu, pa od tud drugi naziv za situ stavr

oni koji ne razumiju matematiku to ne mogu pojmiti, nisu im jasne brojke



koliko si imao iz matematke u školi abene?

deda ne gnoji o stvarima koje ne razumiješ, dugovna i potražna strana su jedno, aktiva i pasiva su nešto posve drugo...

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Leviathan2 21/1/2018, 21:20

ima ona stara uzrecica, dug nije drug
zasto ja imam para :D
lijepo, stisnuo sam guzicu i polako stavljao na stranu dok nisam dosao do nivoa kad ne moram stiskat vise
htjeo sam auto,  lijepo, smanjio neke nepotrebne troskove i skupio,  naravno auto nisam vozio predugo tako da ne izgubim previse vrijednosti
htjeo kucu, dobio placu i otisao kupit materijal, drugu placu pa opet materijal, pa trecu placu pa materijal , kad sam nakupovao dovoljno krenuo sam u gradnju
stan u zurichu, stisnuo guzicu dvije godine a onda pola godine cekao priliku, i docekao
kucu u frauenfeldu,  kupio ruinu povoljno i onda polako uredio, dole birtija, gore 2 kata iznajmljivanje soba sljakerima , potkrovlje posebni ulaz  za zene (bivse)
bez centa kredita
danas gospoda hoce sve na brzinu onda placu kad trebaju to na brzinu i otplacivat, neda nitko pare dzaba, i imaju bankari pravo, nek deru kad je gospoda previse gotovanska

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 21/1/2018, 21:20

i nije sav novac dug, jasno, dug je za onog tko ga je uzeo a potražna strana za onog tko ga je dao.

bankovni depoziti su za banku knjigovodstveno dugovna strana, to je novac koji banka nekom duguje.

krediti se knjiže kao potražna strana, to je novac koji banka potražuje.

iz aspekta klijenta je obratno, ako vodi osobno knjigovodstvo.

Dakle dugovna i potražna strana uvijek moraju biti jednake, ne postoji mogućnost da postoji jedna kuna koja je negdje knjižena na dugovnoj strani a nije na potražnoj jer je onda ili neko krivo knjižio ili je neku nešto ukrao. To se zove dvojno knjigovodstvo, svaka kuna se knjiži dva puta, jednom koji račun je duguje, drugi put koji račun je potražuje.

Aktiva i pasiva su drugo i ne moraju se poklapati, aktiva su aktivna, plasirana sredstva a pasiva je ono što ti stoji na računu bezveze i ne radi ništa. velika pasiva je pušiona s aspekta ekonomije.

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Leviathan2 21/1/2018, 21:21

deda sere ko trudna foka

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Guest 21/1/2018, 21:21

marcellus wrote:
deda ne gnoji o stvarima koje ne razumiješ, dugovna i potražna strana su jedno, aktiva i pasiva su nešto posve drugo...

jel? banka ti na tvoj tekući osim novca knjiži i pokretnu i nepokretnu imovinu? :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Guest 21/1/2018, 21:26

aben wrote:
prečitoj članak, dedalose

si imao bar dvojku iz matematike? :comfort
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by aben 21/1/2018, 21:37

mrzi online wrote:
aben wrote:
prečitoj članak, dedalose

si imao bar dvojku iz matematike? :comfort:
jo sun uvik bižo iz skule, jer me zaglupljivalo

na kraju bi mi poklonili 2, valjda da me se riješu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Leviathan2 21/1/2018, 22:13

aben wrote:
mrzi online wrote:
aben wrote:
prečitoj članak, dedalose

si imao bar dvojku iz matematike? :comfort
jo sun uvik bižo iz skule, jer me zaglupljivalo

na kraju bi mi poklonili 2, valjda da me se riješu
vis kako je to zalosno, moras bizat iz skule imjesto da te ostave na miru
zato je deda uredno isao u skolu

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 22/1/2018, 06:44

mrzi online wrote:
marcellus wrote:
deda ne gnoji o stvarima koje ne razumiješ, dugovna i potražna strana su jedno, aktiva i pasiva su nešto posve drugo...

jel? banka ti na tvoj tekući osim novca knjiži i pokretnu i nepokretnu imovinu? :popcorn

ne, krele, banka knjiži svoju pokretnu i nepokretnu imovinu a ja ako vodim svoje knjigovodstvo knjižim svoju...

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Kermit 22/1/2018, 07:12

marcellus wrote:kvaka je da su banke na zahtjev naroda krajem devedesetih jako liberalizirale uvjete za dobivanje kredita, svatko je mogao dobiti kredit.

A velik dio ljudi, znam iz iskustva, nije uopće namjeravao ikad vraćati te kredite jer su u socijalizmu navikli da ako ne vratiš banci dug nikom ništa, banka je popušila, uzet će nekom ko ima deviznu štednju ili će država naštampat pare.

drugi dio se zaletio i nisu mogli vraćat jer era rasta pod sanaderom nije potrajala.

u konačnici jedni i drugi su završili pod ovrhama. Ozbiljna banka ne daje kredit nekom za kog nije vrlo sigurna da ga može vraćat. Za sve ostalo tu su lihvari.
Banke se povlače sa tržišta RH sto zbog loše situacije u drzavi s obzirom na druge drzave EU a sto zbog izmjena Ovrsnog zakona, međutim tko i kako ce kupovati precjenjene nekretnine i automobile?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 22/1/2018, 07:19

asilovski wrote:
marcellus wrote:kvaka je da su banke na zahtjev naroda krajem devedesetih jako liberalizirale uvjete za dobivanje kredita, svatko je mogao dobiti kredit.

A velik dio ljudi, znam iz iskustva, nije uopće namjeravao ikad vraćati te kredite jer su u socijalizmu navikli da ako ne vratiš banci dug nikom ništa, banka je popušila, uzet će nekom ko ima deviznu štednju ili će država naštampat pare.

drugi dio se zaletio i nisu mogli vraćat jer era rasta pod sanaderom nije potrajala.

u konačnici jedni i drugi su završili pod ovrhama. Ozbiljna banka ne daje kredit nekom za kog nije vrlo sigurna da ga može vraćat. Za sve ostalo tu su lihvari.
Banke se povlače sa tržišta RH sto zbog loše situacije u drzavi s obzirom na druge drzave EU a sto zbog izmjena Ovrsnog zakona, međutim tko i kako ce kupovati precjenjene nekretnine i automobile?

Precjenjene? Mislim da ne postoji država u svijetu gdje su nekretnine jeftinije nego u Hrvatskoj, osim afganistana i sličnih...

jedino što može jednog dana privući mase informatičara i inženjera u Hrvatsku iz zemalja europskog istoka pa i zapada, ako ikad promijenimo zakone i poreznu politiku i cijelu paradigmu u smjeru irske, je to što su ovdje nekretnine džaba

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Kermit 22/1/2018, 07:43

marcellus wrote:
asilovski wrote:
marcellus wrote:kvaka je da su banke na zahtjev naroda krajem devedesetih jako liberalizirale uvjete za dobivanje kredita, svatko je mogao dobiti kredit.

A velik dio ljudi, znam iz iskustva, nije uopće namjeravao ikad vraćati te kredite jer su u socijalizmu navikli da ako ne vratiš banci dug nikom ništa, banka je popušila, uzet će nekom ko ima deviznu štednju ili će država naštampat pare.

drugi dio se zaletio i nisu mogli vraćat jer era rasta pod sanaderom nije potrajala.

u konačnici jedni i drugi su završili pod ovrhama. Ozbiljna banka ne daje kredit nekom za kog nije vrlo sigurna da ga može vraćat. Za sve ostalo tu su lihvari.
Banke se povlače sa tržišta RH sto zbog loše situacije u drzavi s obzirom na druge drzave EU a sto zbog izmjena Ovrsnog zakona, međutim tko i kako ce kupovati precjenjene nekretnine i automobile?

Precjenjene? Mislim da ne postoji država u svijetu gdje su nekretnine jeftinije nego u Hrvatskoj, osim afganistana i sličnih...

jedino što može jednog dana privući mase informatičara i inženjera u Hrvatsku iz zemalja europskog istoka pa i zapada, ako ikad promijenimo zakone i poreznu politiku i cijelu paradigmu u smjeru irske, je to što su ovdje nekretnine džaba
S obzirom na drzavu, poreze, uvjetebposlovanja i opcu klimu nekretnine su precjenjene. Osim na more nitko nije lud dolazit u mafijašku prciju
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 22/1/2018, 08:01

nisu, potcijenjene su. Pogotovo cijene najma. Danas se u hrvatskoj praktički ne isplati graditi stanove za prodaju, kamoli za rentu, jer rentom cijenu stana ne bi vratio za sto godina kad računaš i održavanje.

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 22/1/2018, 08:02

cijena gradnje sa svim papirima i dozvolama i zemljištem i troškom kapitala ti je praktički veća od cijene stana na većini lokacija u hrvatskoj

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Kermit 22/1/2018, 08:08

marcellus wrote:nisu, potcijenjene su. Pogotovo cijene najma. Danas se u hrvatskoj praktički ne isplati graditi stanove za prodaju, kamoli za rentu, jer rentom cijenu stana ne bi vratio za sto godina kad računaš i održavanje.
Li la na morucse isplati. Ostatak drzave slabo kad drzava tjera gradane van a stranci nisu ludi da dolaze u korumpiranu para drzavu sa ogromnim porezima koji se svaka 4 mjeseca mijenjaju
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Guest 22/1/2018, 08:20

marcellus wrote:
mrzi online wrote:
marcellus wrote:
deda ne gnoji o stvarima koje ne razumiješ, dugovna i potražna strana su jedno, aktiva i pasiva su nešto posve drugo...

jel? banka ti na tvoj tekući osim novca knjiži i pokretnu i nepokretnu imovinu? :popcorn

ne, krele, banka knjiži svoju pokretnu i nepokretnu imovinu a ja ako vodim svoje knjigovodstvo knjižim svoju...

ha ha, ti vodiš svoje knjigovodstvo, knjižiš LOL

tek je jutro a već mi je dosta gluposti i bedaka za nadas :^0

uživaj u izmišljanju neistina, nema tebi pomoći :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by kic 22/1/2018, 12:19


digle i banke ruke od nas, a hnb je na sve upozorio jos 2006. u nekom opskurnom intervjuu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by marcellus 22/1/2018, 12:27

asilovski wrote:
marcellus wrote:nisu, potcijenjene su. Pogotovo cijene najma. Danas se u hrvatskoj praktički ne isplati graditi stanove za prodaju, kamoli za rentu, jer rentom cijenu stana ne bi vratio za sto godina kad računaš i održavanje.
Li la na morucse isplati. Ostatak drzave slabo kad drzava tjera gradane van a stranci nisu ludi da dolaze u korumpiranu para drzavu sa ogromnim porezima koji se svaka 4 mjeseca mijenjaju

čak ni na moru se često više ne isplati, jednostavno najam je danas jeftin u doba housetripa i airbnba, i traje samo dva mjeseca godišnje, najviše tri, a režije plaćaš cijelu godinu

_________________
Banke ne daju kredite!!! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by kaya 22/1/2018, 12:32

kic wrote:
digle i banke ruke od nas, 
Ma nosi ih u k..., nakamatarili su nas do bola. Ovo im je bila Afrika za Britaniju u 18 stoljeću, otkriće.
Kamate na 8,9% i vise. U matičnim državama imaju 2,3 % u vrh glave. 
Izgubili nisu ništa, sjeli na nekretnine ako je netko zapeo koje su prodali.
Sad kad afričke kamate vise ne idu ne bi vise. Treba ih sve potjerati..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Banke ne daju kredite!!! - Page 3 Empty Re: Banke ne daju kredite!!!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum