ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egoisti su logično ateisti ;)

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 21/8/2017, 09:28

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2710977/polemika-na-drustvenim-mrezama-zbog-prirucnika-iz-vjeronauka-egoisti-su-logicno-ateisti/

To će biti priručnik za krizmanike.
Ono što mene osobno zanima je...pa zar ne znaju pametnije utjecati na svoje sljedbenike?! 

Nisam priručnik pročitala, moguće da je to samo bombastičan naslov medija.


"Neki su ljudi zato ateisti jer smatraju da je sjajno sama sebe smatrati nekom vrstom 'boga' kako bi samo mogli određivati što je dobro, a što je zlo. Kome njegov EGO stoji u središtu svijeta, taj je egoist.
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by kic 21/8/2017, 09:36


Egoisti su logično ateisti ;) Fb_img71
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Trinity 21/8/2017, 18:07

Isus je propovijedao egoizam.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 21/8/2017, 19:11

I ateisti u nešto vjeruju :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by orion 21/8/2017, 20:35

Bastet wrote:http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2710977/polemika-na-drustvenim-mrezama-zbog-prirucnika-iz-vjeronauka-egoisti-su-logicno-ateisti/

To će biti priručnik za krizmanike.
Ono što mene osobno zanima je...pa zar ne znaju pametnije utjecati na svoje sljedbenike?! 

Nisam priručnik pročitala, moguće da je to samo bombastičan naslov medija.


"Neki su ljudi zato ateisti jer smatraju da je sjajno sama sebe smatrati nekom vrstom 'boga' kako bi samo mogli određivati što je dobro, a što je zlo. Kome njegov EGO stoji u središtu svijeta, taj je egoist.


klinci to tak i onak ne budu ni pogledali .... ako će pak morati učiti iz njega, to će biti  u tipu kratkotrajnog pamćenja.... nabiflati-odgovoriti-zaboraviti.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 22/8/2017, 09:46

Triny wrote:Isus je propovijedao egoizam.

Na koji način?
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 22/8/2017, 09:49

orion wrote:
Bastet wrote:http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2710977/polemika-na-drustvenim-mrezama-zbog-prirucnika-iz-vjeronauka-egoisti-su-logicno-ateisti/

To će biti priručnik za krizmanike.
Ono što mene osobno zanima je...pa zar ne znaju pametnije utjecati na svoje sljedbenike?! 

Nisam priručnik pročitala, moguće da je to samo bombastičan naslov medija.


"Neki su ljudi zato ateisti jer smatraju da je sjajno sama sebe smatrati nekom vrstom 'boga' kako bi samo mogli određivati što je dobro, a što je zlo. Kome njegov EGO stoji u središtu svijeta, taj je egoist.


klinci to tak i onak ne budu ni pogledali .... ako će pak morati učiti iz njega, to će biti  u tipu kratkotrajnog pamćenja.... nabiflati-odgovoriti-zaboraviti.
Vjerujem da je tako što se klinaca tiče..... no općenito se čudim da crkvenjaci nisu promjenili komunikaciju već 100 godina
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 22/8/2017, 09:50

mate wrote:I ateisti u nešto vjeruju :)
bar su vremensku prognozu :)
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:09

Bastet wrote:
Triny wrote:Isus je propovijedao egoizam.

Na koji način?

Ona hoće reći tako što je kao čovjek sebe smatrao nekom vrstom Boga (citat iz teksta), međutim, poanta je u tome da to uopće nije propovijedao pa dakle nije propovijedao ni egoizam po toj logici pa je takva ocjena jednostavno promašena.


Last edited by slidingdoorsoperator on 22/8/2017, 11:11; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:10

Bastet wrote:
mate wrote:I ateisti u nešto vjeruju :)
bar su vremensku prognozu :)

Nitko nije baš toliko lud da vjeruje u tako nešto neizvjesno kao što je vremenska prognoza, dakle, nema razloga za toliko pretjerivanje. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:15

No, ako ćemo po Frommovoj definiciji religioznosti odnosno religija po kojoj je riječ o svakom sustavu misli ili djelovanja koji pojedincu posreduje temeljnu orijentaciju i objekt odanosti, onda ateizam itekako može biti religija, kao uostalom i praktički bilo koja vrsta svijetonazora, a po brojnim primjerima iz prakse nije problem uočiti da ima priličan broj deklariranih ateista koji se i ponašaju u skladu sa tim.
Fromm je inače bio deklarirani ateist. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:17

Inače, kada je riječ o tekstu na koji se tema odnosi, pa nije problem uočiti kako se u posljednje vrijeme između dvije oštro podijeljene grupacije održava stanje neke vrste verbalnog građanskog rata pa onda međusobno neuvažavanje i optužbe čak i na najblesaviji mogući način ne bi trebale nikoga iznenaditi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:18

slidingdoorsoperator wrote:No, ako ćemo po Frommovoj definiciji religioznosti odnosno religija po kojoj je riječ o svakom sustavu misli ili djelovanja koji pojedincu posreduje temeljnu orijentaciju i objekt odanosti, onda ateizam itekako može biti religija, kao uostalom i praktički bilo koja vrsta svijetonazora, a po brojnim primjerima iz prakse nije problem uočiti da ima priličan broj deklariranih ateista koji se i ponašaju u skladu sa tim.
Fromm je inače bio deklarirani ateist. :)

da, ali bez obzira na njegovu deklariranost Fromm je bio židov i pisao je u skladu sa židovstvom mada moguće i nije bio svjestan toga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:20

metilda wrote:

da, ali bez obzira na njegovu deklariranost Fromm je bio židov i pisao je u skladu sa židovstvom mada moguće i nije bio svjestan toga

Svakako je uvažavao judaizam kao svoj kulturološki background, makar nije bio deklarirani religiozni Židov.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:20

no razmislimo malo i o Freudu i njegovoj klasifikaciji na id, ego i super ego...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:22

slidingdoorsoperator wrote:
metilda wrote:

da, ali bez obzira na njegovu deklariranost Fromm je bio židov i pisao je u skladu sa židovstvom mada moguće i nije bio svjestan toga

Svakako je uvažavao judaizam kao svoj kulturološki background, makar nije bio deklarirani religiozni Židov.

dakle, možemo zaključiti da je kulturološko i duhovno nasljeđe značajan dio našeg ega bez obzira koliko se mi odricali od istoga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 22/8/2017, 11:28

metilda wrote:

dakle, možemo zaključiti da je kulturološko i duhovno nasljeđe značajan dio našeg ega bez obzira koliko se mi odricali od istoga

Barem bi to trebalo biti jasno. A ja sam ne znam koliko puta ne samo na ovom forumu napisao kako je um prije svega kulturološki fenomen pa dakle i naša kultura, ona koju uvažavamo, kojoj se priklanjamo i u kojoj nalazimo utočište odnosno u kojoj se osjećamo prihvaćenima predstavlja glavni generator našega uma htjeli mi to ili ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 22/8/2017, 11:47

slidingdoorsoperator wrote:
metilda wrote:

dakle, možemo zaključiti da je kulturološko i duhovno nasljeđe značajan dio našeg ega bez obzira koliko se mi odricali od istoga

Barem bi to trebalo biti jasno. A ja sam ne znam koliko puta ne samo na ovom forumu napisao kako je um prije svega kulturološki fenomen pa dakle i naša kultura, ona koju uvažavamo, kojoj se priklanjamo i u kojoj nalazimo utočište odnosno u kojoj se osjećamo prihvaćenima predstavlja glavni generator našega uma htjeli mi to ili ne.

prema tome je um zapravo tak, splet okolnosti (valjda ga neka temeljna inteligencija usmjerava)
ja nemam ništa protiv vjere, u dubini duše i jesam nekakav krnji vjernik, crkva kao organizacija je puna svakakvih profila ljudi(kao i svaka skupina) i mislim da bi im popularnost porasla kad ne bi izjavljivali gluposti kao iz naslova  (egoisti-su-logično-ateisti)
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 22/8/2017, 11:49

slidingdoorsoperator wrote:
Bastet wrote:
mate wrote:I ateisti u nešto vjeruju :)
bar su vremensku prognozu :)

Nitko nije baš toliko lud da vjeruje u tako nešto neizvjesno kao što je vremenska prognoza, dakle, nema razloga za toliko pretjerivanje. :)
vjerovanje ionako nema veze s razumom :) ali vjera daje nadu a volimo se nadati nečem lijepom :)
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Bastet 22/8/2017, 11:54

metilda wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
metilda wrote:

da, ali bez obzira na njegovu deklariranost Fromm je bio židov i pisao je u skladu sa židovstvom mada moguće i nije bio svjestan toga

Svakako je uvažavao judaizam kao svoj kulturološki background, makar nije bio deklarirani religiozni Židov.

dakle, možemo zaključiti da je kulturološko i duhovno nasljeđe značajan dio našeg ega bez obzira koliko se mi odricali od istoga
mislila sam da je životno iskustvo najznačajniji dio našeg ega
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum