ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 4 of 32 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 32  Next

Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 6 Jul - 18:46

Prema grčkoj mitologiji, Spartanke su ispraćale svoje sinove u rat riječima: „Vrati se sa štitom ili na njemu“ (με την ασπίδα ή για το) – pri čemu je pred ratnike stavljan koban izbor u kojemu nije bilo uzmicanja: časna smrt ili pobjeda. U neku ruku, ova situacija s aktualnom hrvatskom Vladom, podsjeća me na to.


Ili će se Plenković i njegova ekipa proslaviti i vinuti do zvijezda kao najuspješnija hrvatska Vlada ikad, ili će ih „zamesti vjetar“i završit će u ropotarnici povijesti.


„Agrokor“, Ina, Savudrijska vala, kurikularna reforma, suočavanje s prošlošću ili drugim riječima: pitanje gospodarskog oporavka, zaštita nacionalnih interesa i granica, sadržaj i metodologija odgoja i obrazovanja naše djece i utvrđivanje istine o prošlosti – na temelju čega bi se trebao postići društveni konsenzus vezano ponajprije glede odnosa prema autokratskim i totalitarnim režimima (ili kako nam to sam Plenković u light varijanti kaže: „nedemokratskim sustavima“) u razdoblju od početka Drugoga svjetskog rata do raspada bivše nam „Juge“.


Proces ostvarivanja ovih složenih i zahtjevnih zadaća bit će izuzetno težak i rizičan, što nije potrebno posebno obrazlagati, ali će krajnji rezultat tih nastojanja odrediti sudbinu ne samo Plenkovića i njegove Vlade, nego i Hrvatske (i to za jedan dugi niz godina).


Najava Izvanrednog vladinog povjerenika za „Agrokor“, Ante Ramljaka o tomu kako je ovaj sustav pred stabilizacijom, već izaziva blagu paniku i ljevičarskim i jugofilskim krugovima koji ne mogu skriti svoj jal kad god se pojavi barem i naznaka da u Hrvatskoj nešto kreće nabolje i to pod okriljem „desničarske“ ili konzervativne Vlade. Njihova metoda je „što gore to bolje“ i sve „zeleni i cvjeta“ tek onda kad zasjednu na vlast, prije ne.


Žestoke bitke vodit će se i oko drugih ovdje spomenutih pitanja.


U kojoj mjeri će HDZ popustiti zaljubljeniku u dugine boje Štromu i njegovoj ekipi nad kojom još uvijek lebdi duh notorne Vesne Pusić i hoće li uspjeti amortizirati koncepciju nametanja radikalnih liberalnih rješenja prije i iznad svega u reformi odgoja i obrazovanja? Ili će nas mentalni sljedbenici gospođe 1% (kako su Pusićku „od milja“ zvali zbog izbornih rezultata HNS-a koji se vrlo rijetko kretao iznad toga) nastojati „preodgojiti“ po njezinoj koncepciji (koju je jasno iznijela nakon referenduma o braku, učlanivši nas prije toga u krug zemalja „ljubitelja i podupiratelja LGBT, transrodnih i transseksualnih zajednica“ – samovoljno i mimo znanja hrvatske javnosti)? 


Za utjehu, Štromar i njegov okljaštreni HNS baš i nemaju nekog izbora, jer izlazak iz Vlade značio bi njihov potpuni potop, a s druge strane, svaki pokušaj „preodgoja“ društva u kojemu je 86% građana konzervativnog svjetonazora (kao kod nas), unaprijed je osuđen na neuspjeh. Pitanje je samo koliko će HDZ biti čvrst i dosljedan u svome konzervativnom i „demokršćanskom“ opredjeljenju, jer tko god što mislio i govorio (pa makar to bili i „autoriteti“ kalibra Borislava Jokića, Rade Borić i Sanje Sarnavke), velikoj većini građana Lijepe naše (posebice Hrvatima) svjetonazor je bitna i nezaobilazna stavka u životu. Ako žele promijeniti narod, to će ići već malo teže ili gotovo nikako.


Popuštanje nezasitnim i dvoličnim Slovencima oko Savudrijske vale, bio bi čin veleizdaje i to se (barem u dogledno vrijeme) neće usuditi ni jedna hrvatska Vlada. Kad Davor Bernardić (mladi „lav“ SDP-a kojega neki zovu i „Boško Buha“) tako grčevito „brani“ nacionalni interes, onda se zna koliko je sati. Jedino što su on i njegovi puleni zaboravili, jest činjenica da je njihov idol Ivica parafirao s Drnovšekom sporazum koji je bio još gora varijanta nego ovaj koji nam sad želi naturiti korumpirana činovnička kasta iz Europe vadeći se na odluku isto tako korumpiranog i na najgori način kompromitiranog „Arbitražnog suda“ koji nije ni bio potreban da se to htjelo riješiti sukladno međunarodnom pravu.
I na kraju, možda najbolnija i najosjetljivija tema oko koje lomimo koplja – i problem kojega će po svemu sudeći biti teže riješiti nego sve ovo spomenuto do sada: suočavanje sa zabranjenom istinom o prošlosti koju su komunisti „skrojili“ po svojoj mjeri, a njihovi je sljednici žele pošto-poto održati na životu – sebe radi i zbog zaštite svoje ideologije i privilegija.


Uspije li se u tomu (za što šanse baš i nisu sjajne), naš „Leonida“ i njegov „zapovjedni stožer“ uspjet će Hrvatsku učiniti prosperitetnom i normalnom zemljom, ako ne, ostaje varijanta odlaska „na štitu“ (kako je već rečeno, u ropotarnicu povijesti), a Hrvatskoj preostaje jedino nastavak mukotrpnog bauljanja između Scila i Haribda vlastitih i nametnutih iskušenja...do kada...tko to zna...


Gužva u „Termopilskom klancu“ poprilična je i slijedi veliki okršaj. Pitanje je samo hoće li „Leonida“ izdržati do kraja i neće li se i među njegovim „Spartancima“ naći po koji „Efijalt“... (ili nedaj Bože) više njih, što nikako ne bi valjalo...
Nadajmo se da neće...
 
Zlatko Pinter


http://hrsvijet.net/index.php/vijesti/43-glas-hrsvijeta/47245-andrej-plenkovic-pred-teskim-iskusenjima

Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 6 Jul - 19:39

Dugometražni dokumentarni film "Neželjena baština" redateljice i scenaristice Irene Škorić dobio je nagradu za najbolji dokumentarni film na 15. Ischia film festivalu u Italiji.

Stominutni film Neželjena baština govori o sudbini iznimno vrijednih spomenika antifašističkoj borbi u Drugome svjetskom ratu. Film je do sada osvojio 1. nagradu za najbolji dokumentarni film na 6. Balkan New Film Festivalu BaNeFF u Stockholmu i Zlatnu nagradu za najbolji film u kategoriji povijesne i arheološke tematike na WorldFestu u Houstonu, a svoju svjetsku premijeru imao je na međunarodnom Sarajevo film festivalu prošle godine. Hrvatsku premijeru doživio je ove godine na ZagrebDoxu.


Stručnim žirijem festivala, koji se održao od 4. lipnja do 1. srpnja na talijanskom otoku Ischia, predsjedao je istaknuti poljski redatelj Krzysztof Zanussi. Cilj tog filmskog festivala je da kroz filmove promovira kulturni identitet zemlje i posebnosti lokacija korištenih u filmskoj naraciji, a održava se pod visokim pokroviteljstvom Europskog parlamenta.

Žiri je, priopćila je producentska kuće Artizana, u obrazloženju nagrade istaknuo da je "detaljan posao rekonstrukcije odnosa s neugodnim umjetničko-spomeničkim nasljeđem, koji redateljica Irena Škorić, zbog biografskih razloga nekompromitirana tim razdobljem, započinje igrom: popunjavanjem albuma sa sličicama spomenika bivše Titove Jugoslavije.; ti spomenici nijemi svjedoci prošlosti koja je bila svakodnevnica mnogih generacija danas su zaboravljeni i napušteni; redateljica pripovijeda o odnosu koji su ljudi i hrvatski teritorij očuvali s tom poviješću".

Snimanje cijelog filma, koji je nastao u produkciji Artizana filma, trajalo je nekoliko godina, a za kamerom su se izmjenjivali Branko Cahun, Darko Krakar i Robert Krivec. Montažer je Silvije Magdić a skladatelj Ivo Josipović.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 6 Jul - 19:41

Eto, proslavila nas nasa nebriga za kulturnu baštinu
A i nije to nista novo
Ono, propadaju nsm dvorci, kulturne ustanove ..
Pa di nece jedan spomrnik na PETROVOJ GORI. DOTRSCINI...
Tisuce msnjih spomenika po mjestima Hrvatska

Glavno da to svijet vidi
Ovdje zive sljepci

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 6 Jul - 20:01

Tihomir Dujmović: Što će biti s emisijom ‘Iza zavjese’ i kako teku pripreme za predstavu o Zvonku Bušiću?


“Ne vjerujem da bi se netko usudio nakon što je publika u HTV-ovim anketama proglasila „Iza zavjese“ za najpopularniji talk show, do te razine poniziti pretplatnike, da bi zabranili emisiju na jesen! Odmaram li ovo ljeto? Ne, s Kurbašom radim na kazališnoj predstavi „Tko je ubio Zvonka Bušića“, poručuje Tihomir Dujmović.
Nakon što je HTV-ova služba za kontakte s publikom izvijestila programsko vijeće HTV-a da je po ocjeni samih gledatelja najpopularniji politički talk show „Iza zavjese“, ali i to da je po reakcijama gledatelja najpopularniji novinar gledatelja HTV-a, Tihomir Dujmović, odlučili smo za komentar ovih informacija zamoliti samog „slavodobitnika“, autora emisije „Iza zavjese“ Tihomira Dujmovića.


Jeste li očekivali ovakvu podršku gledatelja HTV-a, da baš Vas i Vašu emisiju izaberu za najpopularnijeg novinara i najpopularniji talk show?


Iskreno znao sam da imam svoju publiku, vidim to po reakcijama na mailu i na Facebooku, ali uistinu nisam znao da sam prvi odabir HTV-ove publike i kao novinar i kao autor emisije. Iznimno mi je drago da sam tu osvojio prvo mjesto i ja kao novinar i emisija kao takva i koristim prigodu da se od srca zahvalim publici koja je stala iza mene i koja je tako srčano prepoznala sve promjene koje je donijela emisija „Iza zavjese“ kakvu sadržajno, ako mogu reći, HTV do sada nije imao.


Što mislite da je bilo presudno u toj pobjedi, s obzirom na konkurenciju koja Vam na HTV-u nije tako mala?


Vjerujem da se radi u prvom redu o novom pristupu ovom poslu koji publika u dosadašnjim formatima HTV nije pretjerano vidjela. Zimski semestar emisije u kojem sam dobio gotovo kao po kazni, termin u 8 i 30 ujutro, je donio nešto što do sad HTV nije imao: redovite rasprave samog vrha hrvatske političke i društvene scene, pa smo tako gledali dvoboje Željka Markić- prof. Zakošek, Hebrang-Jakovina, Jurčević-Kuljiš, Nobilo- Olujić, da nabrojim samo neke. To je „cross faire“ forma koju sam radio godinama ranije na raznim lokalnim televizijama, meni vrlo draga forma, jer se u toj formi onoj pravoj istini zaozbiljno približite.

Zato ste na zimu promijenili formu svoje emisije?


Jednim dijelom zato što ta forma ulazi u „Otvoreno“ koje ide svaku večer, no primarno zato što vi imate brojna imena političara i društveno angažiranih intelektualaca koji uopće nemaju pristup medijima, niti mogućnost da izlože u 45 minuta svoja promišljanja. A i te kako imaju što reći. S obzirom na to da je takvih osoba pravo more, promijenio sam formu. Naime, na HTV-u imate „Otvoreno“ koje je na neki način cross fire forma, a osim moje emisije imate još dva talk showa – Aleksandra Stankovića i Romana Bolkovića. S obzirom na to da je Romano, emisiju postavio kao svojevrsni elitni vanjsko politički talk show, s povremenim gostovanjima gostiju iz samog vrha vladajuće elite, a da kolega Stanković već punih 17 godina uglavnom promovira goste lijeve provenijencije i ne samo iz Hrvatske, kompletan spektar gostiju hrvatskog desnog centra i desnice je ostao nepokriven. Znate, kad vam netko plati 80 kuna pristojbe, on ima pravo poslušati Romana Leljaka, a ne samo Žarka Puhovskog. Trebalo je punih sedamnaest godina da dosegnemo tu razinu i ja se nadam da se nitko neće usuditi vratiti nas unatrag. Ta činjenica da odjednom imate goste koji su godinama ignorirani, to je zapravo ta promjena koju je donijela emisija „Iza zavjese“ i to je promjena kojoj publika plješće, to je razlog zbog kojeg je publika odabrala ovu emisiju kao najpopularniju. Jer, imate cijeli popis ljudi koji već godinama nemaju pristup u ovakvu formu emisije. Neću reći da su zabranjeni, ali je istina da ih nismo vidjeli! Činjenica da se ovakav ushit publike dogodio već u prvoj godini emisije „Iza zavjese“ na HTV-u govori o tome da je publika doslovno gladna takvih sadržaja.

Gdje ste Vi bili u tih 17 godina u kojima je Aleksandar Stanković zapravo monopolist na politički talk show javne televizije?


Za tih istih sedamnaest godina ja imam talk show samo na lokalnim tv postajama. Dalje ne smijem. Svaki pokušaj je bio intervencijom politike zaustavljen. Zato sam svojedobno napisao da novinari tradicionalnog, demokršćanskog, ako hoćete konzervativnog stajališta imaju u Hrvatskoj tretmana crnaca u Americi sredinom pedesetih godina prošlog stoljeća. Upravo stoga me osobito veseli činjenica da je publika, nitko drugi negoli publika i moju malenkost i moju emisiju oglasila kao najpoželjniju.


Što je po vama sadržajno u toj emisiji utjecalo na takav stav publike? Što ona donosi novoga?


Donosi pravo javnosti argumentaciji koja se do sada gurala pod tepih, donosi pogled s druge strane, donosi istine ako hoćete s druge strane koje se do tada na javnom servisu u ovoj formi nisu mogle čuti. Recimo Roman Leljak je prije nastupa u mojoj emisiji bio jednom telefonski uključen u jednu emisiju na HTV-u, ali nikada nije imao mogućnosti 45 minuta govoriti o svojim istraživanjima koja su fascinantna i mijenjaju doslovno osnovni povijesni obrazac. Kad ste do Romana Leljaka čuli za to da su antifašisti u jedan rudnik zatočili i u njemu ugušili tri tisuće
ljudi? Da ne govorim o drugim njegovim istraživanjima. Meni je bilo najzanimljivije vidjeti kako ga hrvatska ljevica proziva kao bivšeg udbaša. Od svih mogućih udbaša, oni su kao negativan predznak za udbaša stavili samo uz čovjeka koji otkriva komunističke zločine. Sad kad im je otkrio Hudu jamu sad je i za njih udbaš kletva, zanimljivo. Ali, istim tim ljudima je i dalje normalno da je jedan Stanimirović bio dužnosnik Martićeve paradržave.


Imam dojam da imate specifičan stil razgovaranja?


Samo utoliko što razgovor ne doživljavam kao policijsko isljeđivanje, niti kao iskaz na DORH-u što prakticiraju neki moji kolege. Dakle, ja u prvom redu pustim sugovorniku da kaže što ima za reći jer je zbog toga i pozvan u emisiju.


Kojeg biste još gosta istaknuli kao neobično zanimljivog?


U prvom redu odvjetnika Sinišu Pavlovića koji je isto tako po prvi put na javnoj televiziji baš u ovoj emisiji detaljno objasnio svu tehnologiju udbaških smaknuća po inozemstvu i pri tom otkrio čitav niz zanimljivih relacija vezanih uz suđenje Perkoviću i Mustaču. No, ova je emisija zapravo dobila svoju širinu, snagu i renome, upravo s prvim gostom odnosno gošćom. Ne treba zaboraviti da je hrvatska Predsjednica bila moj prvi gost i da je otvorila sezonu emisije „Iza zavjese“, drugi gost mi je bio predsjednik Sabora, treći zagrebački gradonačelnik…a Bruna Esih koja je najveće iznenađenje lokalnih izbora samo je kod mene gostovala u formi talk showa…. za samo jednu sezonu na javnoj televiziji to je uistinu dosta zar ne?

Jeste li sigurni da će vam emisija krenuti na jesen, je li odluka već pala?


Gledajte, u ovoj zemlji nema toga u što možete biti sigurni, ali uistinu nakon toliko respektabilnih gostiju i nakon takvih istraživanja o popularnosti pojedinih novinara i pojedinih emisija koja su mene i emisiju stavili na sam vrh, teško mi je zamisliti da bi netko išao toliko protiv tako jasno iskazane volje publike da bi ukinuo tu emisiju. Jer, taj koji bi to napravio išao bi izravno protiv publike, a ovo nije privatna televizija nego javni servis svih građana. S kojim pravom biste građanima koji evidentno žele takvu emisiju, istu tu emisiju zabranili? Pa valjda smo izašli iz jednoumlja. Ako jesmo, dopustimo drugi pogled na stvarnost, ako smo uistinu demokrati. Nema dvojbe da postoje političari koji bi htjeli zabraniti ovu emisiju, ali i oni su svjesni da će u tom slučaju biračima morati odgovoriti i na to pitanje: zašto ste zabranili Dujmovića? Osim toga, ako mi zabrane emisiju bit će kristalno jasno od kuda je naredba stigla, jer je danas kristalno jasno tko je u Hrvatskoj vlastodržac. Naime, kad bi se dogodilo da emisije na jesen nema, to bi bio jasan znak da je politika i to na najvišoj razini intervenirala jer svi profesionalni uzusi na HTV-u govore u prilog tome da je takva emisija javnom servisu potrebna. Da stvar bude najbolja, to sada krajnje jasno govore i sami gledatelji. Dakle, kad imate ovako transparentan glas javnosti kojem sam i ja i emisija najbolji od svih sličnih sadržaja, jedino politička intervencija sa samog vrha vlasti može zabraniti publici da gledaju ono što su sami rekli da žele. Ne vjerujem da bi itko na HTV-u mogao ignorirati izraženu volju publike i ako i bude pritisaka očekujem da toliko profesionalizma na HTV-u ima, koji će reći: čekajte, ne možemo zabraniti upravo onu emisiju koju publika najviše hvali!

Očekujte li bolji termin za svoju emisiju?


Nisam još o tome razgovarao s urednicima. Termin u srcu europske nogometne lige je iskreno govoreći, najpodliji termin koji jedan ovakav politički talk show može dobiti i to se niti jednom političkom talk showu do sada nije dogodilo. Jednostavno zato što kad nekom dodijelite taj termin ne želite mu uspjeh. Zato se i dogodilo da je meni repriza koja je išla drugi dan popodne bila izvrsno gledana. Ali, to je maltretiranje publike! U tom smislu očekujem bolji termin i boje produkcijske uvjete. Emisija koja ima uistinu pristojnu gledanost s obzirom na nenormalne uvjete i emisije koja je postala ljubimac gledatelja zaslužuje bolji termin.


Jeste li o svemu tome razgovarali s odgovornima?


Ne, očekujem ubrzo razgovor na tu temu jer smo već ušli u ljeto i ubrzo će trebati složiti jesensku shemu. Odgovorni na HTV-u su mi višekratno poručili da ćemo vrlo brzo sjesti i u tom smislu očekujem poziv na razgovor.

Stvarno se ne bojite da bi vam mogli zabraniti emisiju o čemu se već govorilo, a osim toga kuloari tvrde da sam vrh države nije oduševljen Vašom emisijom?


Ne znam što je vama „vrh države“? Predsjednica je vrh države, a ona mi je bila gost! Gledajte, meni je nezamislivo da nakon svih rezultata gledanosti i svih anketa koje pokazuju nedvojbeno da publika želi takav format i takav sadržaj i takve goste i takav pristup temama i gostima, da se dakle netko usudi to zabraniti. Nezamislivo zato što bi to bio udar na elementarnu demokraciju i udar na samu publiku. Ja ne tvrdim da se moja emisija mora gledati, tko ne želi ovakav sadržaj i ovakve goste vrlo lako pričeka kolegu Stankovića u nedjelju, on ima neke druge goste i neki drugi pristup i to je dakako posve legitimno. Samo, ako ukinete Dujmovića, ostavili ste formu talk showa isključivo Aleksandru Stankoviću, a ja mislim da to nije fer prema publici, kao što ne bi bilo fer da HTV ima samo i jedino Dujmovića. U tom smislu ne očekujem zabranu, već brzi dogovor oko jesenskog termina i produkcijskih uvjeta adekvatnih zahtjevima emisije i vremena u kojem živimo.

Jeste li na godišnjem odmoru ili spremate nešto novo?


Nominalno sam već pobjegao iz Zagreba, ali teško da mogu ovo nazvati odmorom. Naime, osim što svaki tjedan imam kolumnu na portalu direktno.hr, ovo ljeto će mi biti prepuno, a tako je i krenulo, dogovora, sastanaka i mali milijun proba. Naime, s našim glumcem Robertom Kurbašom radim na kazališnoj predstavi pod nazivom „Tko je ubio Zvonka Bušića?“ po tekstu iz moje knjige „Hrvatska u raljama djece komunizma“. Sudbina i cijeli život Zvonka Bušića uistinu su fascinantni, ja sam ga poznavao i napisao sam jedan tekst o njemu čiji se dijelovi izvode na svim promocijama. Kurbaša je prepoznao snagu teksta i sada zajedno radimo na ovom projektu u nadi da ćemo ga dovršiti do zime. Silno je važno da je Robert prepoznao emociju iz tog teksta što sam vidio na svoje oči kad je na promociju knjige u Solinu čitao tekst i plakao. U kontaktu smo naravno i s Juli Bušić koja će nam biti od ogromne pomoći tim prije jer je tekst dijelom pisan i o njoj. Nikada nisam niti više hoću upoznati takve ljude kao što su Zvonko i Julie i od kad sam ih upoznao moja fascinacija ne prestaje. Znate, još uvijek mi zvone u ušima i u duši riječi sjajnog fra Grbeše koji je na sprovodu Zvonku rekao: “Svi mi koji smo ovdje volimo Hrvatsku, ali znate, nitko nije volio Hrvatsku kao Zvonko Bušić“. Fantastična rečenica koja će svoje mjesto naći i u ovoj predstavi.



https://narod.hr/hrvatska/tihomir-dujmovic-sto-ce-biti-s-emisijom-iza-zavjese-teku-pripreme-predstavu-zvonku-busicu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by debotoijusto Thu 6 Jul - 20:17

publika u HTV-ovim anketama proglasila „Iza zavjese“ za najpopularniji talk show

tulavi netalentirani novinar najpopularniji na TV gledanosti 2%
svasta
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 6 Jul - 20:39

Za razliku od Stankovićeva NU2
Koja se moze proglasiti KULTNOM POLITICKOM EMISIJOM

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 6 Jul - 20:41

Dobili smo od HRT-a podatke o gledanosti za sedam talk show emisija. Podaci bi vas mogli iznenaditi
Kraj je proljetne sheme na HTV-u, što znači i ljetnu stanku za popularne talk show emisije. Ujedno, na Prisavlju se radi na pripremama za jesensku shemu, no pitanje je hoće li biti promjena i kakvih. Ponajprije se to odnosi na emisiju Otvoreno, čiji je urednik Domagoj Novokmet smijenjen zbog ”slučaja USKOK”, te na trojicu voditelja koji su emisije dobili u jesen 2016. – Tihomira Dujmovića, Romana Bolkovića i Juru Vujića.

Budući da bi među kriterijima za o(p)stanak ovakvih sadržaja trebala biti gledanost, tražili smo od HRT-a podatke o gledanosti za sedam talk show emisija, pojedinačno za mjesece od rujna 2016. do lipnja 2017. – ovim redom: Nedjeljom u dva Aleksandra Stankovića, 1 na 1 Romana Bolkovića, Iza zavjese Tihomira Dujmovića, Crveno i crno Jure Vujića, Peti dan s Ninom Raspudićem, Borisom Jokićem, Marijom Selak te donedavno Radom Borić i Lukom Popovom, Otvoreno i Studio 4. Tražili smo specifikaciju po mjesecima, s točno naznačenim terminom emitiranja i reprize. Neki su rezultati prilično iznenađujući.

Stanković najgledaniji, slijede Otvoreno i Dujmović

Najgledaniji talk-show na Hrvatskoj radio-televiziji je, očekivano, emisija Nedjeljom u dva Aleksandra Stankovića, što nimalo ne čudi jer su se gledatelji kroz 17 godina emitiranja naviknuli u nedjelju oko ručka okrenuti na Prvi. Prema gledanosti na drugom mjestu je emisija Otvoreno, a odmah iza nje Iza zavjese Tihomira Dujmovića.

Sve ove emisije, od Stankovićeve i Dujmovićeve do Crveno i crno Jure Vujića se i repriziraju u drugim terminima tako da su ukupne brojke o gledanosti još i veće. Vidljivo je da je Dujmović najgledaniji u repriznom terminu na 4. programu HTV-a, dok je primjerice Crveno i crno u siječnju 2017. bilo gledanije u repriznom terminu nego u glavnom.

Ukupno zbrojeno, glavno i reprizno emitiranje, Stankoviću je donijelo najveću gledanost od 13,4 posto AMR-a u studenom i prosincu 2016., dok je Dujmović ukupno gledano bio najgledaniji u siječnju 2017. kada mu je gledanost iznosila 5,7 posto AMR-a.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 6 Jul - 20:42

A sto laze ova MUTILDA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by debotoijusto Thu 6 Jul - 20:47

dok je Dujmović ukupno gledano bio najgledaniji u siječnju 2017. kada mu je gledanost iznosila 5,7 posto AMR-a

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 S-52843ab46e050d029e59ce420cf4c957af71c1e0
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 7 Jul - 7:36

Dogodilo se na danasnji dan u Domovinskom ratu 7.7.1991..

'Nitko ne zna sto se u ovom trenutku desava na prostoru sela Celije u istocnoj Slavoniji.U daljini se vide stubovi dima ali i pucnjava.Za sada nemamo pouzdanih informacija tko kontrolira situaciju u samom mjestu ali se zna da izbjeglice iz sela Celije pristizu u Ernestinovo i slobodni dio Tenje te Osijek.Svjedoci nam kazu da su cetnici i srpska teroristicka paravojska napali selo iz svih smjerova i da ih sigurno ima nekoliko stotina ako ne i vise.Pouzdano se ne zna sto je sa redarstvenicima i pripadnicima ZNG-a koji su ostali na podrucju sela ili su se i oni izvukli.Po vijestima iz beogradskih i novosadskih televizijskih i radio kuca u selo su usli pripadnici srpskih paravojnih jedinica i pale kuce te ih pljackaju nitko ne zna ni kakav je sudbina dijela mjestana koji nisu htjeli otici iz svojih kuca a radi se pretezno o starijim ljudima.Za sada imamo sigurnu informaciju od Kriznog stozera Osijek da je dio pripadnika ZNG-a iz Ernestinova otisao u izviđanje prema selu Celije ali su zaustavljeni napadom cetnickih terorista iz sela Palace.Izbjeglice i prognanici iz sela Celije probijaju se kroz kukuruzna polja i sume prema Ernestinovu,Antunovcu i Tenji.Vinkovacki krizni stozer pregovara sa predstavnicima tzv.JNA iz vinkovacke kasarne da jedinica tzv.JNA ode u selo Celije i pomogne izvlacenju malog broja mjestana Celija koji su ostali tamo i da se pokupe ranjeni ili mrtvi ako ih ima.Neki stanovnici celija koji su dosli u Antunovac tvrde da su cetnici napali Celije iz smjera Bobote,Vere,Trpinje i iz smjera Klise i da se ne zna kakvo je sada stanje i u Klisi jer i iz smjera Klise cula se pucnjava pa je mozda po neprovjerenim informacijama mmeta napada bila i sama Klisa koja je mjesovitog sastava stanovnistva u au njoj je bila jedna jedinica mup-a ali za sada jos nemamo nikakvih informacija iz tog mjesta.Kako su novinarima rekli u stozeru osjeckog ZNG-a iz Osijeka je poslana dva voda ZNG-a u smjeru Klise kao pojacanje ali njihov dolazak je zaustavljen napadom srpskih cetnickih terorista iz smjera Tenje i Bijelog Brda i ocito se radi o koordiniranosti srpskih paravojnih snaga na ovom prostoru te tim napadima zele preuzeti kontrolu u trokutu Tenja-Bijelo Brdo-Borovo seloKoordinator obrane za osjecko podrucje Branimir Glavas kako smo dolazni nalazi se na podrucju sela Tenja se situacija iz dana u dan pogorsava i gdje cetnicki agresori svakodnevno provociraju i napadaju Novu Tenju gdje vecinom zive Hrvati a i sudjelovali su u napadu na selo Celije'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 7 Jul - 7:58

Dogodilo se na danasnji dan 7.7.1991..

'Usporedo napadom cetnickih terorista i paravojnih skupina na selo Celije doslo je do otvorenog sukoba snaga ZNG-a i MUP-a sa teroristima u Tenji konkretno u dijelu Tenje koje se naziva Stara Tenja a koju nastanjuju vecinom Srbi.Sukob traje od jutra i on je zestokog inteziteta.Zestoka pucnjava se moze cuti i do samog Osijeka.Neke novinarske ekipe otisle su u Tenju i zatekle ratnu situaciju.Sukobi se odvijaju u gotovo dvije trecine Tenje i kako doznajemo trenutnu inicijativu imaju snage mup-a i zng-a.Po informacijama cetnicki teroristi i njihovi pomagaci bjeze iz dijela Tenje prema Bijelom Brdu ali u samom mjestu postoje jos đepovi otpora gdje su se ugnjezdili cetnici.Cuju se eksplozije i ocito je rijec da se radi o rucnim bacacima i tromblonima.Zamijecen je i pokret jedne tenkevske jedinice tzv.JNA koja je smjestena u Bijelom Brdu u smjeru Tenje i vjerojatno se radi da su srpski teroristi iz Tenje zatrazili pomoc od tzv.JNA sto nam govori da se nalaze u teskoj situaciji.Ima i mrtvih i ranjenih na obje strane.Od zapovjednika zng-a u Tenji doznali smo da se radi o koordiniranom napadu cetnickih snaga u ovom dijelu Slavonije sa ciljem spajanja i preuzimanja kontrole nad ovim podrucjem.U popodnevnim satima dolazi do ulaska desetak tenkova i oklopnih vozila tzv.JNA u dio Tenje koju jos drze srpski teroristi i tzv.JNA pokazuje svoje pravo lice stavivsi se na raspolaganje cetnickim teroristima otvarajuci vatru iz tenkova prema snagama mup-a i zng-a a neki tenkovi su ispalili granate i u smjeru grada Osijeka.Dolazi do povlacenja pripadnika mup-a i zng-a iz Stare Tenje u dio tenje pod hrvatskom kontrolom,mnogi mjestani Hrvati i drugi nesrbi napustaju Tenju.Ogorceni pripadnici zng-a i mup-a nam kazu da su skoro ocitili dio Stare Tenje ali su se umijesali tenkovi tzv.JNA i morali su se povuci a na popristu bitke ostali su njihovi suborci od kojih su neki ranjeni a ima i mrtvih.Dio pripadnika zng-a i mup-a ucvrscuju obrambene polozaje u dijelu Tenje pod hrvatskom kontrolom.Istodobno u Tenju stizu i prognanici i izbjeglice iz obliznjih Celija koje su također na udaru srpskih podivljalih paravojnih skupina.U vecernjim satima smiruje se situacija u Tenji nakon cjelodnevnih teskih borbi.Srpski teroristi su uz pomoc bratske tzv.JNA povratili izgubljene pozicije u Staroj Tenji a zauzeli su i jedna dio Nove Tenje odnosno nekoliko kuca koje se naslanjaju na Staru Tenju.Nitko ne zna sto sto donosi noc ali je jedno sigurno nema vise mira na ovom dijelu Slavonije'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 7 Jul - 9:18

Bosna i Hercegovina

'Bosna i Hercegovina je spoj kultura,vjera i povijesti pa i politike.Najvaznije ipak sto cini Bosnu i Hercegovinu posebnom su ljudi.Prolazeci Bosnom i Hercegovinom uzduz i poprijeko rijetko se moze gdje viditi raznolikost zivljenja,obicaja i ljepote.Krenuo sam na svoje putovanje kroz Bosnu i Hercegovinu iz Bosanskog Broda.Ovaj zivotopisan gradic smjesten na Savi ima svoje cari.To je industrijski grad ali u prvom redu grad koji na svoj nacin ima neku osobnost.Tu se moze vidjeti posavska dusa i ljepota zivotnih vrijednosti.Posavljaci ti radisni ljudi jedna vrst posebnosti su Bosne i Hercegovine imaju pitomu ravnicarsku dusu a istovremeno prkosnu koja odolijeva vremenima nesto slicno sto ih spaja sa mojim slavoncima.Dolazim u Derventu jos jedan posavski grad gdje se moze vidjeti mozda ponajbolje spoj granicnih kultura islama,katolicanstva i pravoslavlja.Dervencani za razliku do stanovnika Bosanskog Broda imaju onaj bosanski stih pomijesan sa ravnicarskom dusom i to je ono sto ih cini vrijednima a i pomalo osebujno zabavnim ljduima.U Doboju mozete vidjeti kao nigdje drugdje onaj pravi bosanski duh.U Doboju tom gradu na prijelazu iz Bosanske posavine u Srednju Bosnu najbolje se moze docarati zivot bosanskog seljaka i građanina.Spoj humoristicnih ljudi i ljudi koji znaju prihvatiti salu na svoj racun,znate onaj vic o Muji iz Doboja.Nakon posavskih gradova dolazimo u Tesanj taj gradic lijepe bosanske arhitektonske kulture gdje se ponajbolje moze vidjeti dijela ruku majstora islamske arhitekture.Podrucje oko Tesnja mozda je ponajbolje podrucje za uzgoj sljiva na poducju Bosne i Hercegovine ali opet ovdasnji ljudi zapravo najvise uzgajaju dunje sto ukazuje na tu bosansku posebnost razmisljanja.'(Matko Peic,Putopis po Bosni i Hercegovini 1981)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Fri 7 Jul - 11:08

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Img_1723

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Fri 7 Jul - 11:10

Sora wrote:Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Img_1723
kad pališ traktor?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 7 Jul - 11:11

Noor wrote:
Sora wrote:Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Img_1723
kad pališ traktor?
dobro je njoj..takvi najvise laju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Fri 7 Jul - 12:55

debotoijusto wrote:
dok je Dujmović ukupno gledano bio najgledaniji u siječnju 2017. kada mu je gledanost iznosila 5,7 posto AMR-a


Ukupno zbrojeno, glavno i reprizno emitiranje, Stankoviću je donijelo najveću gledanost od 13,4 posto AMR-a u studenom i prosincu 2016., dok je Dujmović ukupno gledano bio najgledaniji u siječnju 2017. kada mu je gledanost iznosila 5,7 posto AMR-a.
 
http://direktno.hr/direkt/otkrivamo-koliko-su-zapravo-gledani-stankovic-dujmovic-raspudic-i-jokic-89399/
 




Iskreno znao sam da imam svoju publiku, vidim to po reakcijama na mailu i na Facebooku, ali uistinu nisam znao da sam prvi odabir HTV-ove publike i kao novinar i kao autor emisije. Iznimno mi je drago da sam tu osvojio prvo mjesto i ja kao novinar i emisija kao takva i koristim prigodu da se od srca zahvalim publici koja je stala iza mene i koja je tako srčano prepoznala sve promjene koje je donijela emisija „Iza zavjese“ kakvu sadržajno, ako mogu reći, HTV do sada nije imao.
 
https://narod.hr/hrvatska/tihomir-dujmovic-sto-ce-biti-s-emisijom-iza-zavjese-teku-pripreme-predstavu-zvonku-busicu



to je zapravo stanje naših medija i informacija koje nam svakodnevno plasiraju.. svatko vjeruje ono što želi, a ako vam je nešto sumnjivo provjerite kod portala narod.hr koji je intervju objavio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Fri 7 Jul - 14:19

vuksadinare wrote:
Noor wrote:
Sora wrote:Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Img_1723
kad pališ traktor?
dobro je njoj..takvi najvise laju

Ako je sudit po lajanju, tebi i metildi ne fali ptičjeg mlijeka
Ide vam , sto bi vi kritizirali,
Vama je vazno da je vama dobro, Basketball

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 7 Jul - 14:20

o šorka kqa'k je kod tebe jesu ugasili pozar?..ti si tamo blizu :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Fri 7 Jul - 14:22

vuksadinare wrote:o šorka kqa'k je kod tebe jesu ugasili pozar?..ti si tamo blizu :)

Ma jok
Na moru sam, sad cu na kupanjac
Zgrijalo bogme sunny

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Fri 7 Jul - 14:25

Jos si moram nabaviti onaj slauf za spašavanje ko Pamela
I buc ..u more

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Fri 7 Jul - 14:26

Wow prešlo 3 banke .. affraid

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 4 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 32 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum