ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 30/5/2017, 21:20

metilda wrote:
pismejker wrote:
Mdaaa..samo je Rubala Drago se nagodijo sa Uskokom za priznavanje izdatih oko 2000 laznih doktorskih uvjerenja za PTSP,da dobije uvjetnu zatvorsku kaznu...

ljigo, ako imaš dokaze dužan si ih podnijeti ministarstvu branitelja, dorhu, uskoku i nadležnim tijelima.. ovako samo prosipaš svoju ljigavu mržnju prema braniteljima

Eto na
Kad kazes istinu, onda mrziš
Kad lazes , onda valjda voliš
MUTILDA , Aj zeno popij ljekove i spat Odi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/5/2017, 21:22

metilda wrote:
pismejker wrote:
Mdaaa..samo je Rubala Drago se nagodijo sa Uskokom za priznavanje izdatih oko 2000 laznih doktorskih uvjerenja za PTSP,da dobije uvjetnu zatvorsku kaznu...

ljigo, ako imaš dokaze dužan si ih podnijeti ministarstvu branitelja, dorhu, uskoku i nadležnim tijelima.. ovako samo prosipaš svoju ljigavu mržnju prema braniteljima
Tuko..prije svega,i ja sam "91 bijo branijo Hrvatsku",dakle,nes HV nes Specijalne jedinica..dakle,ponosno kazem,Kućoljub sam..
Ovo drugo,pa jebote,bilo u novinama jos iiiiijah davno..

https://www.vecernji.hr/vijesti/rubala-priznao-krivnju-i-nagodio-se-za-dvije-godine-zatvora-414990  
JeboteGnječneinformiranu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/5/2017, 21:23

Sora wrote:
metilda wrote:
pismejker wrote:
Mdaaa..samo je Rubala Drago se nagodijo sa Uskokom za priznavanje izdatih oko 2000 laznih doktorskih uvjerenja za PTSP,da dobije uvjetnu zatvorsku kaznu...

ljigo, ako imaš dokaze dužan si ih podnijeti ministarstvu branitelja, dorhu, uskoku i nadležnim tijelima.. ovako samo prosipaš svoju ljigavu mržnju prema braniteljima

Eto na
Kad kazes istinu, onda  mrziš
Kad lazes , onda valjda voliš
MUTILDA , Aj zeno popij ljekove i spat Odi
tako je to sa "vjerinicma povr Pape" lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/5/2017, 21:37

pismejker wrote:samo je Rubala Drago se nagodijo sa Uskokom za priznavanje izdatih oko 2000 laznih doktorskih uvjerenja za PTSP,da dobije uvjetnu zatvorsku kaznu...

Što nije dokaz kako je riječ o lažnim braniteljima. Samo vjerojatno o onima koji su dobili uz pomoć Rubale lažne potvrde o PTSP-u kako bi ishodili neke materijalne povlastice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/5/2017, 21:38

Inače je točno. Broj onih kojima je priznat status branitelja se od javnog objavljivanja registra minimalno ali ipak dodatno povećao, a broj onih kojima je oduzet status branitelja je vrlo mali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Leviathan2 30/5/2017, 21:43

metilda wrote:
Leviathan2 wrote:
debotoijusto wrote:svaki tjedan novi jedan


Policijski službenici Službe gospodarskog kriminaliteta dovršili su kriminalističko istraživanje nad 47-godišnjakom i 53-godišnjakom.

Sumnjiče se da su od travnja 2006. do veljače 2007. godine izradili liječničku i drugu dokumentaciju na ime 47-godišnjaka s kojom je isti pokrenuo postupak za stjecanje statusa hrvatskog branitelja domovinskog rata, te na osnovu takve dokumentacije dobio status nakon čega je ostvario status HRVI-a kao i mirovinu.

Muškarac (47) se sumnjiči da je počinio kaznena djela prijevare i ovjeravanje neistinitog sadržaja čime je oštećen državni proračun za oko 751 tisuću kuna, dok se 53-godišnjak sumnjiči da je počinio kazneno djelo pomaganje u prijevari, krivotvorenje isprave i davanje lažnog iskaza
shator se osipa

gle, o tebi nisam imala predrasude, dapače.. međutim.. očito ti nije poznato da je nakon objavljivanja registra branitelja utvrđen veći broj branitelja nego što je bio u registru, a samo pedesetak ih je pronađeno lažnih
sunce moje, mene boli ona stvar o predrasudama,
al evo da ti dam svoje iskreni osvrt o ratnim veteranima
Kekec, moj jako dobar prijatelj  i inace prije rata dzabalebar i propalitet otisao u rat, zavrsio u kostajnici a zatim na manjaci, na manjaci dobio batina vise od ikog jer je gadan karakter i jebo jesrbima mater cim je imao snage za zinuti, na kraju su ga i srbi poceli postivati jer ga nisu mogli uplasit, nakon manjace i kraceglijecenja je bio vec nazad u uniformi , kekec je danas penzic i zasluzeno, medjutim promjenio ga rat i covjek poceo radit i kopat da obezbjedi djeci korak u buducnost,
to je borac,
ja osobno sam bio na ratistu kraci period ukupno nekih 6 mjeseci, medjutim kako sam tamo bio iz svojih interesa to ne smatram vrijednim ni spominjanja te isto tako uz neke prijateljske veze moje ucesce je pobrisano iz registara
sto se tice tih laznjak invalida, ima ih dosta , ne pedeset, svi ptsp invalidi su laznjak,  fejkeri i neznam kako da ih jos nazovem, covjek se oporavi od svake traume s vremenom i tako se hrpa njih oporavila al zive prazitizam jer zasto da ne, kad mogu drugi mogu i ja, taj modus razmisljanja,
osobno ih poznam nekoliko koji su bili sa mnom na ratistu i poslije jos sa redovnim domobranskim sastavom na rezervnim polozajima, ti isti ljudi su izganjali ptsp uz podmazivanje lijecnika, investicija na duge staze jel, bas proslo ljeto sam bio s jednim od njih i taj je zestoki branitelj i isao je satorasit a izganjao je ptsp na osnovu nesanice koju je imao i prije rata, taj poremecaj je imao od svoje 16 godine
moje osobno misljenje da svi koji su se vratili iz rata neosteceni fizicki su trebali nastavit radit i pridonosit svojim porodicama bez da postanu paraziti na osnovu nekakovih zasluga, to bi im bila i terapija
mogao bih napisat iscrpno svoj pogled na to al cemu, ja sam ucestvovao u tri rata i jos uvijek mi psiha nema problema, spavam ko mala beba tako da ta sranja s ptsp su vecinom sranja


Last edited by Leviathan2 on 30/5/2017, 21:46; edited 1 time in total

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Leviathan2 30/5/2017, 21:45

pismejker wrote:
metilda wrote:
pismejker wrote:
Mdaaa..samo je Rubala Drago se nagodijo sa Uskokom za priznavanje izdatih oko 2000 laznih doktorskih uvjerenja za PTSP,da dobije uvjetnu zatvorsku kaznu...

ljigo, ako imaš dokaze dužan si ih podnijeti ministarstvu branitelja, dorhu, uskoku i nadležnim tijelima.. ovako samo prosipaš svoju ljigavu mržnju prema braniteljima
Tuko..prije svega,i ja sam "91 bijo branijo Hrvatsku",dakle,nes HV nes Specijalne jedinica..dakle,ponosno kazem,Kućoljub sam..
Ovo drugo,pa jebote,bilo u novinama jos iiiiijah davno..

https://www.vecernji.hr/vijesti/rubala-priznao-krivnju-i-nagodio-se-za-dvije-godine-zatvora-414990  




JeboteGnječneinformiranu...




_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/5/2017, 21:47

debotoijusto wrote:U akciji USKOK-a, u kojoj je kao mozak operacije pao živopisni Rubala, ukupno su osumnjičene 34 osobe, od kojih je osam, po tvrdnjama USKOK-a, činilo korumpiranu skupinu, a ostali su bili građani koji su kupovali lažne invalidske mirovine.

jel ima 50-ak ? , ako ne zavrtim drugu st. svemoguceg

Izgleda da i tebi baš ne ide razlikovanje između materijalnih (mirovinskih) povlastica stečenih na temelju lažnih medicinskih izvještaja i samoga lažnoga statusa branitelja.
Kako god, činjenica jeste da je bilo i više nego dovoljno vremena od objave registra kako bi se utvrdio veliki broj lažnih branitelja sve u skladu sa obećanjima tadašnjeg ministra Freda Matića uz podršku premijera Milanovića, ali su rezultati u tom smislu izrazito loši.
No, zato si obojica politički okrenuli većinu braniteljske populacije protiv sebe, pa očito zbog toga i platili određenu političku cijenu, ne samo na izborima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by debotoijusto 30/5/2017, 22:14

slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:samo je Rubala Drago se nagodijo sa Uskokom za priznavanje izdatih oko 2000 laznih doktorskih uvjerenja za PTSP,da dobije uvjetnu zatvorsku kaznu...

Što nije dokaz kako je riječ o lažnim braniteljima. Samo vjerojatno o onima koji su dobili uz pomoć Rubale lažne potvrde o PTSP-u kako bi ishodili neke materijalne povlastice.

hoces reci da oni jesu bili braniteli ali ne ispunjavaju kriterije pa eto , nas je ovo ono ... a kukat kad treba dodatni porez za namirit muskarce u najboljim godinama da ne skapaju od dosade ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/5/2017, 22:30

debotoijusto wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Što nije dokaz kako je riječ o lažnim braniteljima. Samo vjerojatno o onima koji su dobili uz pomoć Rubale lažne potvrde o PTSP-u kako bi ishodili neke materijalne povlastice.

hoces reci da oni jesu bili braniteli ali ne ispunjavaju kriterije pa eto , nas je ovo ono ... a kukat kad treba dodatni porez za namirit muskarce u najboljim godinama da ne skapaju od dosade ?

Hoću reći kako to ne predstavlja dokaz da je riječ o lažnim braniteljima. Jesu li oni lažni branitelji ili nisu, ja to ne mogu znati, a ne želim otvoreno špekulirati, ali to ne predstavlja dokaz. To su dva odvojena fenomena. Lažni branitelji su jedno, a lažne potvrde o PTSP-u radi određenih materijalnih povlastica drugo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 31/5/2017, 06:27

Leviathan2 wrote:
sunce moje, mene boli ona stvar o predrasudama,
al evo da ti dam svoje iskreni osvrt o ratnim veteranima
Kekec, moj jako dobar prijatelj  i inace prije rata dzabalebar i propalitet otisao u rat, zavrsio u kostajnici a zatim na manjaci, na manjaci dobio batina vise od ikog jer je gadan karakter i jebo jesrbima mater cim je imao snage za zinuti, na kraju su ga i srbi poceli postivati jer ga nisu mogli uplasit, nakon manjace i kraceglijecenja je bio vec nazad u uniformi , kekec je danas penzic i zasluzeno, medjutim promjenio ga rat i covjek poceo radit i kopat da obezbjedi djeci korak u buducnost,
to je borac,
ja osobno sam bio na ratistu kraci period ukupno nekih 6 mjeseci, medjutim kako sam tamo bio iz svojih interesa to ne smatram vrijednim ni spominjanja te isto tako uz neke prijateljske veze moje ucesce je pobrisano iz registara
sto se tice tih laznjak invalida, ima ih dosta , ne pedeset, svi ptsp invalidi su laznjak,  fejkeri i neznam kako da ih jos nazovem, covjek se oporavi od svake traume s vremenom i tako se hrpa njih oporavila al zive prazitizam jer zasto da ne, kad mogu drugi mogu i ja, taj modus razmisljanja,
osobno ih poznam nekoliko koji su bili sa mnom na ratistu i poslije jos sa redovnim domobranskim sastavom na rezervnim polozajima, ti isti ljudi su izganjali ptsp uz podmazivanje lijecnika, investicija na duge staze jel, bas proslo ljeto sam bio s jednim od njih i taj je zestoki branitelj i isao je satorasit a izganjao je ptsp na osnovu nesanice koju je imao i prije rata, taj poremecaj je imao od svoje 16 godine
moje osobno misljenje da svi koji su se vratili iz rata neosteceni fizicki su trebali nastavit radit i pridonosit svojim porodicama bez da postanu paraziti na osnovu nekakovih zasluga, to bi im bila i terapija
mogao bih napisat iscrpno svoj pogled na to al cemu, ja sam ucestvovao u tri rata i jos uvijek mi psiha nema problema, spavam ko mala beba tako da ta sranja s ptsp su vecinom sranja

plemenska gnjdo, ja ne mogu utvrditi jesi li ti branitelj jer si rekao da ne priznaješ nikakvu državu ni njene zakone pa zašto bi je onda i branio.. tako da ovo tvoje napisano može biti samo laprdanje..

a evo i teksta o stvarnim herojima domovinskog rata u koje ne spadate ni ti ni tvoj prika lažni židov

U jednom trenutku bili su ponos društva, najzaslužniji za stvaranje samostalne Republike Hrvatske, slavljeni i hvaljeni, a malo zatim morali su se suočavati s optužbama da su povlaštena kasta s visokim mirovinama, koje troše po kladionicama, kriminalci i junaci crnih kronika.
 
Od ponosnoga građanina pretvoreni su u društveni teret. Mnogi od njih s tom se varljivom društvenom percepcijom nisu mogli nositi – od početka Domovinskog rata 1991. godine do kraja 2014. godine ruku na sebe digla su 2734 hrvatska branitelja. Izginula je, dakle, cijela jedna brigada.
 
Iako u malom postotku od samo jedan posto, među njima su i žene braniteljice, njih ukupno 26.
Više od 68 posto njih bili su mlađi od 50 godina – među muškarcima prosječna je životna dob u vrijeme počinjenja suicida iznosila 43 godine, a u žena 48,5 godina.
 
Relativni pokazatelji daju nam i podatak kako se na suicid znatno češće odlučuju hrvatski ratni vojni invalidi, kojih se od 1999. do kraja 2014. godine ubilo 296. Među njima najviše oni "kojima je država dala sve", visoke invalidske mirovine, invalidnine, najbolju skrb – HRVI s oštećenjima organizma od 60 do 100 posto.
Hrvatski branitelji, srozana i prezrena ugleda, danas u prosjeku žive samo 50,9 godina. Pribroji li se prosjek životne dobi poginulih u ratu, ta je granica još niža – hrvatski branitelji umirali su u prosječnoj dobi od 48 godina. Današnji preživjeli, od kojih je, da ne bi bilo zabune, čak 73 posto radno aktivno ili je otišlo u zasluženu "civilnu" mirovinu, znatno češće obolijevaju od malignih, kardiovaskularnih i psihosomatskih bolesti.
 
To su samo neki od crnih podataka prvi put službeno objavljenih u studiji "Samoubojstva hrvatskih branitelja u Zagrebu i Hrvatskoj", autora mr. Zorana Komara, psihologa i hrvatskog branitelja, te psihijatrice prim. mr. Elvire Koić. Podatke za prvu studiju o ovoj temi ustupilo je Ministarstvo hrvatskih branitelja, a financirao Ured za branitelje grada Zagreba. Publikacija i okrugli stol "Povijest jedne tragedije" održani su u četvrtak u Zagrebu, gdje su izrečene i ocjene koje ne idu u prilog tome da bi se stanje, ako nešto hitno ne poduzmemo, moglo bitnije promijeniti.
 
Naime, dok u zadnjih 15 godina stopa suicida među civilima opada, među braniteljskom populacijom neprestano raste.
– Objektivno, branitelji su danas socijalno najugroženija i najranjivija društvena skupina. Ugroženo im je elementarno ljudsko pravo, pravo na život. S obzirom na starenje braniteljske populacije i činjenicu da se najveći broj samoubojstava inače događa u dobno starijim skupinama, ta će brojka rasti. Ovaj okrugli stol i studija su apel i znak upozorenja da se nešto mora poduzeti kako bi se spriječilo da ruku na sebe dižu oni koji su najzaslužniji za slobodnu i nevisnu domovinu – kazao je mr. Komar.
 
Brojke koje je iznio doista su zapanjujuće: kako vrijeme od početka rata odmiče, suicid među braniteljima sve je češći. Tako se od 1991. do 1996. godine ubijalo u prosjeku stotinu branitelja godišnje (1991. godine, primjerice, njih 14), a danas se taj broj popeo na prosječno 150 godišnje. Samo u tri godine, od 2012. do 2014. godine, suicid je počinilo 427 branitelja, najviše 2012. godine, njih 152.
 
– To znači da praktički svaki treći dan u Hrvatskoj jedan branitelj diže ruku na sebe – upozorava mr. Komar.
 
Iako brojčano tu nesretnu listu predvodi grad Zagreb, gdje se od 1991. do kraja 2014. godine ubilo 320 branitelja (iz Zagreba je u rat i otišlo najviše vojnika, njih gotovo 66 tisuća), gledano prema odnosu samoubojstva branitelja s obzirom na broj stanovnika, najgore je stanje na kontinentu.
 
Tako su relativno najviše samoubojstava počinili branitelji iz Bjelovarsko-bilogorske županije (godišnja stopa suicida 40,5), Varaždinske i Ličko-senjske županije, dok je Zagreb oko hrvatskog prosjeka (stopa 20,3 godišnje). Na dnu liste su, osim branitelja izvan Hrvatske, gdje je prosječna godišnja stopa suicida 12,5, još i dalmatinske i ostale priobalne županije.
 
Najmanje branitelja tako se ubilo u Šibensko-kninskoj, Dubrovačko-neretvanskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji, gdje je prosječna godišnja stopa oko 13, a na dnu ljestvice ih slijede Istarska i Zadarska županija. Gledano brojčano, u Dalmaciji se najviše branitelja u tom razdoblju ubilo u Splitsko-dalmatinskoj županiji, njih 160, u Zadarskoj 95, Dubrovačko-neretvanskoj 60 i Šibensko-kninskoj 50, što znači u Dalmaciji ukupno od 1991. do kraja 2014. godine njih 365.
 
– U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji imamo tri puta više suicida nego u priobalnim županijama. Tamo je gotovo svaki stoti branitelj digao ruku na sebe, a svaki deseti je pokojni. To se ne može objasniti razlikama u intenzitetu ratnih djelovanja ili veličini okupiranih područja, jer su prema tim kriterijima jednako bile pogođene i kontinentalne i priobalne županije – kaže mr. Komar.
 
Istraživanje je pokazalo da najrizičnija skupina među hrvatskim ratnim vojnim invalidima nisu samo branitelji oboljeli od PTSP-a, nego podjednako suicida ima među onima koji su invaliditet zadobili kao ranjeni, ozlijeđeni ili oboljeli.
Istraživanje tako opovrgava hipotezu o ratnim veteranima s dijagnozom PTSP-a kao najrizičnijoj skupini u počinjenju samoubojstava, iako autori ističu kako analizom nije obuhvaćen takozvani prikriveni PTSP, o čijim se razmjerima može samo nagađati. Naglašeno je i kako su samoubojstva branitelja najčešće zabilježena u vrijeme izbora i (pred)blagdanskom vremenu, pa su političare pozvali da s osobitim oprezom pristupaju ovoj problematici.
 
– Nije normalno da ljudi umiru s prosječno 51 godinom života, 25 godina manje od prosječne populacije. Ne živimo u srednjem vijeku. Ja zato nisam studirao medicinu. Gdje smo mi kao ljudi, kao društvo, da nismo ovo prepoznali, reagirali? Pomozimo živimo, a mrtvi neka nas upozoravaju da nešto radimo krivo – komentirao je na okruglome stolu ugledni psihijatar Veljko Đorđević. On je pozvao cijelo društvo da se branitelji prestanu stigmatizirati, a iznio je i zanimljivu tezu kako je šator u Savskoj 66 djelovao "lječidbeno".
 
– Ništa se nije dogodilo, nije bilo konflikata, a ljudi su ondje mogli razgovarati i odreagirati sa svojim suborcima. U politiku ne ulazim – kazao je doktor Đorđević.
 
Opći je zaključak da se oko braniteljske populacije treba reagirati institucionalno i izvaninstitucionalno, da se mora pomoći njihovim obiteljima, u čemu svoj obol moraju dati i nadležna ministarstva, ali i Crkva, nevladin sektor i mediji, odnosno da moramo uspostaviti integralni model prevencije samoubojstava. Od političara, koliko god to utopijski zvučalo, očekuje se da postignu minimum konsenzusa o ulozi branitelja i Domovinskom ratu uopće.

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/296423/svaki-treci-dan-ubije-se-jedan-branitelj-a-najmanje-suicida-je-u-dalmaciji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 31/5/2017, 06:36

daj molim te, Metilda, pa neće valjda neki psiholog i nekakva psihijatrica učiti jednog levijatana.
ne budi smiješna :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 31/5/2017, 07:05

debotoijusto wrote:
metilda wrote:
Leviathan2 wrote:
debotoijusto wrote:svaki tjedan novi jedan


[size=33]Policijski službenici Službe gospodarskog kriminaliteta dovršili su kriminalističko istraživanje nad 47-godišnjakom i 53-godišnjakom.[/size]

[size=33]Sumnjiče se da su od travnja 2006. do veljače 2007. godine izradili liječničku i drugu dokumentaciju na ime 47-godišnjaka s kojom je isti pokrenuo postupak za stjecanje statusa hrvatskog branitelja domovinskog rata, te na osnovu takve dokumentacije dobio status nakon čega je ostvario status HRVI-a kao i mirovinu.[/size]

[size=33]Muškarac (47) se sumnjiči da je počinio kaznena djela prijevare i ovjeravanje neistinitog sadržaja čime je oštećen državni proračun za oko 751 tisuću kuna, dok se 53-godišnjak sumnjiči da je počinio kazneno djelo pomaganje u prijevari, krivotvorenje isprave i davanje lažnog iskaza[/size]
shator se osipa

gle, o tebi nisam imala predrasude, dapače.. međutim.. očito ti nije poznato da je nakon objavljivanja registra branitelja utvrđen veći broj branitelja nego što je bio u registru, a samo pedesetak ih je pronađeno lažnih

[size=38]Sirijski liječnik Youseff Abou Aldan (62) provest će 15 mjeseci u zatvoru nakon što je na sudu priznao da je kao ovlašteni vještak bjelovarske podružnice Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje »sređivao« invalidske mirovine za što je dobivao mito i do 13.500 eura.

[/size][size=38]Uz njega su za taj korupcijski skandal s invalidskim mirovinama osuđena i trojica posrednika, petorica korisnika mirovina, te psihijatar iz Kliničkog bolničkog centra Zagreb.[/size]

[size=40]Dr. Drago Rubala se nagodio te ide u zatvor na dvije godine. Za počinjenu štetu dao je stan u Zagrebu na Trgu maršala Tita u protuvrijednosti od 1,6 milijuna kuna, a u državni proračun mora vratiti još 73.320 eura koje je stekao nezakonito.[/size]

[size=40]U akciji USKOK-a, u kojoj je kao mozak operacije pao živopisni Rubala, ukupno su osumnjičene 34 osobe, od kojih je osam, po tvrdnjama USKOK-a, činilo korumpiranu skupinu, a ostali su bili građani koji su kupovali lažne invalidske mirovine.[/size]

jel ima 50-ak ? , ako ne zavrtim drugu st. svemoguceg
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 31/5/2017, 07:54

asilovski wrote:
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe

jesi li ih prijavio? nisi? onda ne laprdaj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 31/5/2017, 07:56

metilda wrote:
asilovski wrote:
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe

jesi li ih prijavio? nisi? onda ne laprdaj
Kome da prijavim? Čardak ekipi u DORH ili MUP? Hehe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 31/5/2017, 07:56

Slažem se kako se radi o ”ofucanoj” frazi, ali ima smisla kad je u pitanju notorni Boris Vlašić. Istakao se opet k’o velika crna muha u čaši mlijeka. On kao napredna, liberalna i humana intelektualno-proleterska duša dohvatio se simetrije pokreta “Hod za život“ i Gay parada. 


Lucidni marksista Boris je siguran da “Hod za život “ korača kako bi drugima oduzeo slobodu, a Pride korača kako bi tražio prava i slobodu za sebe. ”Hod za život“ ”duma” prebistri Boris “ograničava slobode ženama… To je nasilje!” grmi Vlašić. 


Nasilje nad činjenicom da život počinje začećem. A sloboda? To je kad dva muškarca vode sudski spor da usvoje malo dijete. I oduzmu slobodu djetetu da ima roditelje koji su slični ili isti kao i roditelji njihovih prijatelja i vršnjaka. 


I to je “sloboda“ koju Vlašić i razni njemu slični Vlašići nude tom dječaku ili djevojčici. Sad se samo postavlja pitanje do kad će Vlašići i njegovi “manjinci“ držati za j… onih skoro devedeset posto građana? Vjerojatno dok im jednog dana od snažnog stiska ne dođu suze na oči.


Stanistaw Jerzy Lec je napisao: “Suze ne gase lomače.“




Zvonimir Hodak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 31/5/2017, 07:57

asilovski wrote:
metilda wrote:
asilovski wrote:
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe

jesi li ih prijavio? nisi? onda ne laprdaj
Kome da prijavim? Čardak ekipi u DORH ili MUP? Hehe

imao si 4 godine milanovićevu vladu. što si čekao?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 31/5/2017, 07:58

asilovski wrote:
metilda wrote:
asilovski wrote:
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe

jesi li ih prijavio? nisi? onda ne laprdaj
Kome da prijavim? Čardak ekipi u DORH ili MUP? Hehe
kakva god ekipa bila tvoja savjest nalaze da ih prijavis naravno sa kakvim takvim dokazima a ne rekla kazala..ovako to ovo ne pije vodu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 31/5/2017, 07:59

metilda wrote:
asilovski wrote:
metilda wrote:
asilovski wrote:
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe

jesi li ih prijavio? nisi? onda ne laprdaj
Kome da prijavim? Čardak ekipi u DORH ili MUP? Hehe

imao si 4 godine milanovićevu vladu. što si čekao?
Pa on je iz istog sela ko i ostatak Čardaka
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 31/5/2017, 08:00

vuksadinare wrote:
asilovski wrote:
metilda wrote:
asilovski wrote:
Ja ih znam bar 30 a i znam psihijatre koji sul sređivali papire ali no 50 hehe

jesi li ih prijavio? nisi? onda ne laprdaj
Kome da prijavim? Čardak ekipi u DORH ili MUP? Hehe
kakva god ekipa bila tvoja savjest nalaze da ih prijavis naravno sa kakvim takvim dokazima a ne rekla kazala..ovako to ovo ne pije vodu
Vuče kad se probudiš iz komatoznog stanja šaljem ti karanfile
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum