ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jos malo vijesti iz favela kastila

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty jos malo vijesti iz favela kastila

Post by debotoijusto 9/4/2017, 14:51

Nije lako kad čovjek radi skoro 40 godina u svojoj firmi na zemljištu, doduše ne svome, tik do mora ispred kuće, a onda jednog dana dođe netko i kaže: "Ja sam to kupio od vlasnika, izađi van!"

Upravo se takva situacija dogodila Jošku Pavlovu i njegovu sinu Jakovu, vlasnicima tvrtke "Pavlov Alati" iz Kaštel Gomilice koja je svoje sjedište, sve donedavno, imala u objektu od 200-tinjak četvornih metara na parceli od preko 4 tisuće kvadrata i to uz samu rivu u Gomilici.

To je zemljište, priča nam ogorčeni Joško Pavlov, 1958. godine od privatnog vlasnika kupio Sreski odbor Ferijalnog Saveza Bihać, a on je, budući da mu je njegova kuća susjedna, taj prostor čuvao u zimskim mjesecima i za to je od vlasnika dobivao određenu naknadu.

Išlo je to tako sve do početka Domovinskog rata kada se država Hrvatska upisuje kao vlasnik nekretnina i to na osnovi Uredbe o zabrani raspolaganja i preuzimanja sredstava određenih pravnih osoba na teritoriju RH iz 1992. godine.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by debotoijusto 9/4/2017, 14:52

I onda, u studenom 2006. godine za njega počinju problemi. Naime, pojavljuje se Ferijalni savez BiH sa sjedištem u Sarajevu i Općinskom sudu u Kaštel Lukšiću podnosi tužbu za brisanje iz zemljišnika države Hrvatske kao vlasnika i upis njih.

Ustvrdili su da su oni pravni sljednik Sreskog odbora Ferijalnog saveza Jugoslavije - Bihać te da su pravi vlasnik ove atraktivne nekretnine. Država je, pak, preko Općinskog državnog odvjetništva tvrdila da oni nisu pravni sljednici.

Nakon što je 2010. godine presuđeno u korist "sarajlija", Županijski sud na žalbu ODO-a Split ukida presudu iz proceduralnih razloga i vraća je na ponovno suđenje. Kaštelanski sud opet donosi istu presudu i odlučuje da se država briše kao vlasnik.

Ta odluka, pak, postaje i pravomoćna jer se na nju ne žali Državno odvjetništvo i Ferijalni Savez BiH - Sarajevo uknjižava se kao vlasnik. I upravo je to, što se Državno odvjetništvo nije žalilo, pobudilo dodatne sumnje kod Pavlova.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by debotoijusto 9/4/2017, 14:53

Nakon pravomoćnosti, novi vlasnici raspisuju javni natječaj za prodaju nekretnine na kojem pobjeđuje tvrtka "Visoko potkrovlje" iz Žrnovnice i kupuje zemlju za 705 tisuća eura kreditom Imex banke.

Zanimljivo je da je ista banka, prema ZK izvadku, od kraja 2012. godine pa do ožujka ove godine plasirala više od četiri milijuna i 330 tisuća eura i gotovo 22 milijuna kuna kredita "Visokom potkrovlju", a kao zalog je svaki put uzeto ovo zemljište koje se nalazi u zoni društvene namjene te je "Visoko potkrovlje" planiralo, doznajemo, tamo izgraditi starački dom.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/477682/nevjerojatna-situacija-dogodila-se-vlasniku-tvrtke-iz-kastela-na-ovoj-sam-zemlji-40-godina-nikome-je-nisam-ni-ukrao-ni-oteo-a-sad-su-me-s-nje-istjerali
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by debotoijusto 9/4/2017, 14:55

 a on je, budući da mu je njegova kuća susjedna, taj prostor čuvao u zimskim mjesecima i za to je od vlasnika dobivao određenu naknadu.

a danas 2017 , lijepo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 16:20

I ?

Toga nema u Splitu il negdje drugdje pa su zato ovo favela a ono drugo nisu ?!?!?!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 16:26

Znam tog Pavlova ...a ono nije njegovo , netko drugi kupija ..sad ce hotelcic i apartmancici jer je to odlicna lokacija ..šta ce mi njegov alat tu , nek ide gore u brdo priko magistrale pa nek napravi alatnicu.


jos malo vijesti iz favela kastila 8530508
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 16:37

To je na Torcu uz samo more ...evo ovdje :

jos malo vijesti iz favela kastila 8270

jos malo vijesti iz favela kastila 4860

jos malo vijesti iz favela kastila Kastel-gom01

jos malo vijesti iz favela kastila Plaza-torac-gomilica


Ta parcela vridi pun kuraz ....mislim da je ono 705 tisuca za 4000 kvadrata ...to ce sad apartmani tj zgrada sa apartmanima tu niknit ....koji ce kuraz nekome njegov alat na toj lokaciji a gore ima hrpa mista za napravit alatnicu a ne prvi red do mora.


Last edited by RayMabus on 9/4/2017, 16:40; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 16:39

debotoijusto wrote:Nakon pravomoćnosti, novi vlasnici raspisuju javni natječaj za prodaju nekretnine na kojem pobjeđuje tvrtka "Visoko potkrovlje" iz Žrnovnice i kupuje zemlju za 705 tisuća eura kreditom Imex banke.
na parceli od preko 4 tisuće kvadrata i to uz samu rivu u Gomilici.

---
180 eura kvadrat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 16:50

Tu mi 200 metara poviše živi mater i sestra s obitelj malo dalje 400-ak metara ...ta parcela je uz more a on drži alat tu ....nije to brajo moj za alat a to mi nikad nije bilo jasno al u biti nije njegova zemlja uopce ...sad ce lipo niknit hotelčić.

jos malo vijesti iz favela kastila 1
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 17:00

To je ova parcela ..od ovog kontenjera pa vamo do one kucice ....neznam jel to baš za staracki dom ...osim ako nemisli Amerkinace i Švabe tu primat ...

jos malo vijesti iz favela kastila Maxresdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 17:09

jos malo vijesti iz favela kastila 037-2

jos malo vijesti iz favela kastila 009-3

jos malo vijesti iz favela kastila 001-Copy

jos malo vijesti iz favela kastila Pla%C5%BEa-torac11

jos malo vijesti iz favela kastila 014-4

jos malo vijesti iz favela kastila 4918

jos malo vijesti iz favela kastila 026-2

jos malo vijesti iz favela kastila 5766

jos malo vijesti iz favela kastila Hqdefault

jos malo vijesti iz favela kastila Mala21

jos malo vijesti iz favela kastila Kastel-Gomilica

jos malo vijesti iz favela kastila 1061

jos malo vijesti iz favela kastila 1059
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 17:18

a kao zalog je svaki put uzeto ovo zemljište koje se nalazi u zoni društvene namjene te je "Visoko potkrovlje" planiralo, doznajemo, tamo izgraditi starački dom.

---

Moš mislit ...prije neki hotel s pet zvijezdica.

 jos malo vijesti iz favela kastila 1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 17:40

Taj Pavlov je obicni mudrijaš , znam ga onako iz viđenja i to , uvik nešto filozofira , on bi to sad vjecno da on kao cuva pa poslije da ide njemu ....a jbte alatnica na toj lokaciji ...neka mu je reklo da se pokupi , ta lokacija nije za alat nego za hotelčić s pet zvijezdica.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 18:03

Stari je mudrijaš , to znam jer ga znam osobno onako , prica par puta s njime i to pa skužija ....on to koristi 27 godina i sad ovi u BiH se dogovrili i ono vrati i presuda , odma prodali drugom Bosancu privatniku koji ima firmu u Hr ...i lipo mu pajdo reka iseli ja tu sad gradim hotel i ovaj se još i žali ....ma obicni mudrijaš i ništa više.

jos malo vijesti iz favela kastila 8530506
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 18:04

Inace mi je baš drago šta mu je ovaj reka da odhebe , i meni je diga par puta živce s tim svojim mudrovanjem , neki filozof ono.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 18:20

A možda i napravi staracki dom al za bogate Amerikance , baza je šta baš na tom podrucju 400 metara u krug al ne ovako uz more imaš nekoliko starackih domova privatnih i svi rade u plusu ...sve je tu , trgovine , autobusna stanica i šta je najbitnije dom zdravlja nekih 100 metara poviše ove parcele.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 18:37

Inace se Kaštela dijele na gornja i donja ...ova donja su ti ono Trogir i to , cisti turizam ...ova gornja iako industrije odavno nema u Kaštelima ima tamo prema Splitu i Solinu ...onda cijeli ovaj potez Gomilica - Sucurac su : industrijska zona ( al ne tvornice zagađivaci i to nego trgovine , hale i slicno ) , stambene zone , neke gospodarsko namjenske zone , marina je tu i manji škverovi i šta je zanimljivo biznis s starackim domovina jer nema idealnije pozicije a tek je otkrivaju ....samo na ovom prosotru di je ova lokacija imaš u krugu 500 metara nekoliko privatnih starackih domova.

jos malo vijesti iz favela kastila Kartar_kastela
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 18:51

Jbga kvadrat u Splitu je skup a ovo je ono blizu sjevernoj luci i nikad nece biti top turisticka zona ko neke destinacije pa i da su samo koji kilometar južnije šta je više Trogir i ta zona i normalno : stambeno , gospodarske zone , nešto privatnih apartmana al se dosjetili : privatni staracki domovi ...i ocito se udružili u tom biznisu jer ih ima tu na to malo prostora nekoliko privatnika.

jos malo vijesti iz favela kastila 009-3

jos malo vijesti iz favela kastila 001-Copy
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by RayMabus 9/4/2017, 18:59

Ima ogromna šetnica tu tj cijela Kaštela su šetnica uz rivu :

jos malo vijesti iz favela kastila Marina-kastela-2007

jos malo vijesti iz favela kastila Marina-kastela-2

jos malo vijesti iz favela kastila Images?q=tbn:ANd9GcRIQMOrQfwITnkxTllELMLRZIhU38XWBL1nLjkWBC1Yh4lognyxwg

jos malo vijesti iz favela kastila Aci_marine_Kastela_4

jos malo vijesti iz favela kastila Cefc6754-31dd-4dd4-bc58-ec902967f2e8

jos malo vijesti iz favela kastila Kastela

jos malo vijesti iz favela kastila Aci_marine_Kastela_5

jos malo vijesti iz favela kastila Kastel-gomilica-iznajmljivanje-slika-36057618

jos malo vijesti iz favela kastila 10611__kastel_gomilica__640

jos malo vijesti iz favela kastila Kastel-gomilica-iznajmljivanje-osiguranje-gostiju-slika-30438625
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by Guest 9/4/2017, 21:50

Jesi ti @skoroitaman kad živija u širem centru Splita?... Ja jesam...i 13 godina u Kaštelima... Ne vidim nikakvu razliku šta se faveliziranja tiče...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

jos malo vijesti iz favela kastila Empty Re: jos malo vijesti iz favela kastila

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum